Getin Noble Bank łączy się z Idea Bank!

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo Idea Bank i Getin Bank połączą się w jeden bank. Dosłownie przed chwilą opublikowano komunikat z którego wynika, że rady nadzorcze obu instytucji zaakceptowały taki plan.

Getin Bank
Aby jednak doszło do połączenia banków konieczna jest jeszcze zgoda Komisji Nadzoru Finansowego. Jeśli ta zostanie udzielona, to faktyczna fuzja prawna planowana jest na III kwartał tego roku.

Pomimo tego, że oficjalnie to Idea Bank S.A. przejmuje Getin Noble Bank S.A., to po połączeniu bank będzie funkcjonował pod tą drugą marką. De facto oznacza to pożegnanie z marką Idea Bank.

Czy to zmiana na plus? To zależy. Z perspektywy udziałowców banków – teoretycznie tak. Zaoszczędzą oni bowiem na kosztach operacyjnych dwóch banków zredukowanych do jednego, co w teorii przełoży się na 180 milionów złotych oszczędności rocznie. Trzeba jednak pamiętać, że sama fuzja też nie jest łatwą sprawą i krótkoterminowo oznacza dodatkowe koszty.

A co zmieni się z naszej perspektywy? Niestety ubędzie różnorodności ofertowej i nie tak łatwo będzie przerzucać oszczędności z jednego banku do drugiego (co teraz pozwalało m.in. na korzystanie z ofert na nowe środki). Jeden bank to również tylko jedna gwarancja Bankowego Funduszu Gwarancyjnego – przez co osoby posiadające kilkaset tysięcy złotych oszczędności będą teraz mogły całkowicie bezpiecznie lokować „tylko” równowartość 100 000 euro (a nie 200 000 euro, tak jak do tej pory). Przypominam bowiem, że w przypadku upadku polskiego banku BFG zwraca obecnie maksymalnie równowartość 100 000 euro. Teraz mogliśmy bezpiecznie lokować ok. 860 000 zł w obu bankach, a po fuzji będzie to „tylko” ok. 430 000 zł. Na szczęście mamy kilka miesięcy, aby podjąć odpowiednie kroki, zanim banki się połączą.

Nie przegap!

Komentarze

  • TO będzie: Idea(lny) Getin Noble Bank :D

    luka89waw Odpowiedz
  • Na rynku robi się co raz ciaśniej, tj. bardzo dużo fuzji. Zostanie tylko kilku dużych graczy i może się skończyć eldorado. Mam nadzieję, że nie nastąpi to za szybko.

    Ciekawski Odpowiedz
  • Dalsza konsolidacja rynku jest nieunikniona. Tak, więc trzeba „wyciskać” z promocji co się da teraz, póki jest jeszcze z czego :)

    Gruby Rychu Odpowiedz
  • A właśnie dziś dzwoniła pani z Idea Banku i namawiała na lokatę 3,8%, która to zniknęła z ich systemu i była dostępna jedynie telefonicznie. Czekam na zakończenie KO w Getin i wskakuję na 3,6% do Idea na 3 miesiące :)

    tomkowz Odpowiedz
  • Jesteś pewien że getin i idea miały osobne limity bfg? Gdzie indziej pisali że getin, idea, noble są z jednej grupy czyli pod jednym korkiem bfg.

    imie Odpowiedz
    • błędnie pisali , tu masz powiązania:
      Getin Noble Bank SA (w tym: Getin Bank, Getin Online, Noble Bank)
      Idea Bank SA (w tym Lion’s Bank)
      https://www.bfg.pl/gwarantowanie-depozytow/podmioty-objete-gwarancjami/

      jacck
    • Idea Bank i Getin Bank to osobne banki.

      ALE Idea Bank ma swój oddział Lion’s Bank który formalnie jest tym samym bankiem, choć wiele osób może tego nie wiedzieć. To po prostu osobna marka, tak jak np. Orange i nju mobile.

      Tak samo jest w przypadku marki Noble Bank, czyli oddziału Getin Banku dla zamożnych. To ten sam bank prawnie / formalnie / BFG ale dwie marki.

      Michał
  • A właśnie zastanawiałem się czemu Idea daje od dzisiaj tylko 3.6% dla nowych klientów, gdzie jeszcze niedawno oferowała 4% (tak, wiem że inne kwoty maksymalne, ale jednak). No i już wiadomo czemu. Choć ciekawe, że nie nastąpi rebranding na całkowicie nową markę, która nie byłaby związana z żadnymi aferami.

    pytalski Odpowiedz
  • Szkoda marki Idea. Mieli nietuzinkowe podejście do bankowości, m.in. przez Idea Huby, inaczej zaaranżowane oddziały, mobilny wpłatomat, przezroczystą kartę i masę ciekawych produktów oszczędnościowych. Jeszcze wczoraj wahałem się, czy nie zostawić sobie rachunku, ale koniec końców po tej informacji wyzbyłem się sentymentów i wykorzystam obecny numer ROR w IB do przeniesienia w ramach obowiązującej promocji u konkurencji.

    Adam K. Odpowiedz
    • Mam nadzieję, że połączony Getin spróbuje wdrożyć przynajmniej część z rozwiązań, które funkcjonowały w Idea Banku. Nie mam nic przeciwko Getin Hub oraz mobilnemu wpłatomatowi Getinu.

      Marcin H
  • Ciekawe co z tymi co mają równolegle konta i w Getinie i Idei :)?

    jojo Odpowiedz
  • Na razie to tylko duży dym. Sama fuzja w sytuacji obu podmiotów zmieni niewiele.Dla klientów to tylko, jak tutaj słusznie zauważono obcięcie o połowę parasola BFG.
    Daleko bardziej interesującym zjawiskiem będzie ewentualny deal z potencjalnym inwestorem. Czarnecki sam siebie nie kupi. To mądry człowiek i nie będzie wydawał pieniędzy na byle co :). Być może koncentracja ma posłużyć zwiększeniu wartości. To pokażą notowania a ewentualny news tylko przypieczętuje kierunek.

    Bufon Odpowiedz
  • Ciekawe są jednak plany „nowego” banku: „Banki chcą także zmienić strukturę depozytów. Na koniec trzeciego kwartału 2018 roku depozyty terminowe stanowiły 72 proc., a depozyty bieżące 28 proc. Celem na 2021 rok jest 51-proc. udział w strukturze depozytów terminowych i 49-proc. udział depozytów bieżących.”
    Czyżby to koniec ciekawych ofert lokat i kont oszczędnościowych? :(

    pytalski Odpowiedz
    • konta oszczędnościowe chyba zaliczają się do bieżących?

      Dobcio
    • Jeżeli polityka banku ulegnie zmianie, to na pewno nie z dnia na dzień.
      Wielu Klientów Idea jest przyzwyczajona do atrakcyjnych ofert lokat. Jeśli miałyby one zniknąć, znikną też Ci Klienci, a dokładnie – ich depozyty.
      Inna sprawa, że tak atrakcyjnych oprocentowań, jak w ostatnich miesiącach, to już długo nigdzie nie uświadczymy.

      Sliwka
  • Jeśli małżeństwo ma wspólnotę majątkowa i maja oddzielne konta to gwarancja bóg jest na 100000 czy 200000?

    TomekGosc Odpowiedz
  • W tym wypadku można się cieszyć z fuzji. Bezpieczeństwo znacząco wzrośnie. Bank będzie duży i stabilny. Apetyt obu banków na oszczędności Polaków zawsze był ogromny i nie sądzę, aby to się zmieniło.

    Warszawski Bankier Odpowiedz
  • Ciekawe czy karty Visa z Getin Banku wciąż będą miały przewalutowania płatności bezgotówkowych po kursie Visa bez dodatkowych prowizji banku.

    kamil950 Odpowiedz
  • A co się dzieje w takim przypadku z długimi lokatami np. rocznymi – po prostu przechodzą do nowego banku?

    Kate Odpowiedz
    • A co się dzieje z kredytami? Nie trzeba ich już spłacać?
      Pomyśl sekundkę i znajdziesz prostą odpowiedź.

      ja
    • Lokaty a kredyty to dwie różne rzeczy, skąd mogę wiedzieć jakie są przepisy w tym zakresie. Zakładam, że przechodzą do nowego banku na tym samym procencie.

      Kate
    • Bank przejmujący bierze na siebie zarówno wierzytelności, jak i zobowiązania, czyli kredyty, pożyczki i depozyty.

      tof
  • A co na to „Zdzisiek”?? Połkną 2 banki osobno czy pozwolą na fuzje i wtedy przejmą jeden??

    zenek64 Odpowiedz
  • Jest jeszcze w IDEI Lokata happy na 4%? Bo jak tak to trzeba skorzystać szybko…

    TomekW Odpowiedz
  • Oby tylko nie wypadło konto branżowe z oferty.. bo łatwo się przyzwyczaić do dobrego

    bolopokerzysta Odpowiedz
  • Jak to zwykle przy fuzjach bywa, na giełdzie mniejszy podmiot zwykle po takiej informacji zyskuje. Dziś na swieżo obydwa podmioty na ponad -5 % – dość niezwykłe :)

    Rafał Odpowiedz
    • Getin Noble Bank +15%. Getin Holding -5%.

      Michał
    • Handel akcjami Getin Holdingu jest zawieszony od 7 stycznia z uwagi na proces scalenia akcji. Więc te – 5% to było na koniec tego dnia. Jak będzie wyglądał kurs po odwieszeniu notowań to dopiero zobaczymy…

      sebeksk
  • Był fajny komentarz na gazecie z propozycją nazwy – Idea Noble Getin Bank, czyli ING Bank

    Ulokowany Odpowiedz
  • Jeśli nie mam lokaty w tych bankach, a planowałem mieć to jest jeszcze szansa na zgarniecie promocyjnego oprocentaowania z obu banków? Jeśli tak to w którym banku najpierw ulokować pieniądze?

    Pawi Odpowiedz
  • I bardzo dobrze, może z tej okazji podwyższenie oprocentowania lokat? :)

    Work Odpowiedz
  • Czy BFG przewidzi zabezpieczenie w taki oto przypadku? Po fuzji pomiędzy Getinem i Ideą, nowy twór będzie pod szyldem nowym szyldem czy Getin czy Idea nie ma znaczenia. Jak uzyskają wszystkie zgody to planowane jest połaczenie na 3 kwartał 2019 roku. I co wtedy z depozytami i gwarancjami. Teoretycznie co będzie gdy w Idea posiadamy 400 tys. i w Getinie podobną kwotę. Lokaty są długoterminowe 3 letnie do 2021 roku. Po połączeniu razem depozytów będzie 800 tys. a powstały nowy twór ogłosi upadłość w 2020 roku. Jak wtedy środki są zabezpieczone gwarancjami? Wycofanie środków strata. Trzymanie – ryzyko. Czy BFG nie powinien przewidzieć jakieś zabezpieczenie w takim przypadku?

    tytus Odpowiedz
    • Nie.

      Nikt normalny nie trzyma w tych bankach dużych środków na lokatach długoterminowych.

      Ja już wiele miesięcy temu wspominałem, że zapewne za jakiś czas nie będzie banku Idea Bank (i że najbardziej prawdopodobne jest połączenie z Getin).

      Widzę, że np. w listopadzie ma lokacie 48M oferowali 2,4%, a na Beztroskiej 3M 3,9%. Nie chce mi się wierzyć, by normalnie ludzie zakładali takie 48M, jak już, to te podludzie, co im została końcówka po wpłaceniu „oszczędności życia” na obligacje GetBack…

      Don Quijote de la Mancha
    • @tytus dlatego o tej fuzji dowiadujesz się teraz, a nie dzień przed…też jako klient obu banków masz czas, aby sie na nią przygotować…jeśli liczysz, ze załadujesz oba banki pod korek, a dzień przed fuzją pozwolą Ci standardowe lokaty zerwać bez utraty odsetek, to się przeliczysz.

      abc
    • Troche czasu ostatnio spedzilem w oddzialach Getinu to nasluchalem sie jak pracownicy banku wciskaja ludziom takie kiepskie dlugoterminowe lokaty

      aaaa
    • @Don Quijote de la Mancha
      Z Twojego komentarza można wysnuć pewne wnioski, ale zachowam je dla siebie. „Nikt normalny/wiele miesięcy temu wspominałem/to te podludzie” – tego nie trzeba komentować.
      Dlaczego ktoś kto posiada ponad 800 tys. zł nie miałby korzystać z dobrej oferty depozytowej Getinu oraz Idea równocześnie? Nie musisz odpowiadać – teoretyzowanie jest tutaj zbędne – a zakładam, że doświadczenia żadnego nie masz.
      Jest dobra oferta, jest gwarancja BFG to klient korzysta.

      @abc
      A jak niby ktoś kto założył w obydwu bankach długoterminowe lokaty pod korek miał przewidzieć fuzję np. rok/dwa lata temu? Raczysz sobie żartować? Klient zakłada lokatę na 3 lata i ma w nosie co się będzie działo z bankami przez ten czas.

      @tytus
      W normalnym przypadku taka fuzja wiąże się z koniecznością zmiany regulaminów, umów itp. Teoretycznie osoby posiadające depozyty w takich bankach powinny otrzymać informację o zmianach warunków umowy oraz mieć zagwarantowaną możliwość odrzucenia proponowanych zmian. W normalnym przypadku również takie osoby powinny mieć możliwość rezygnacji z dotychczasowej umowy bez negatywnych konsekwencji (utrata odsetek za okres, w którym umowa obowiązywała). Jak będzie w rzeczywistości – nie wiem.

      To co proponuje Waldemar mogłoby być ok, ale nie jestem pewien czy Idea umożliwia dodanie współwłaściciela do lokaty (do konta nie można go dodać). W Getinie można założyć konto wspólne, więc prawdopodobnie i wspólną lokatę, ale czy można zmodyfikować lokatę już istniejącą?

      Tomko
    • „Dlaczego ktoś kto posiada ponad 800 tys. zł nie miałby korzystać z dobrej oferty depozytowej Getinu oraz Idea równocześnie?”
      — ależ ja niczego takiego nie napisałem. Jeśli masz problem ze zrozumieniem pojęcia „długoterminowe”, to nie jest to mój problem.

      „A jak niby ktoś kto założył w obydwu bankach długoterminowe lokaty pod korek miał przewidzieć fuzję np. rok/dwa lata temu? Raczysz sobie żartować? Klient zakłada lokatę na 3 lata i ma w nosie co się będzie działo z bankami przez ten czas.”
      — klient, który dba o zysk ze swoich oszczędności zakłada depozyty w Getin/Idea właśnie dlatego, że przeważnie oferują one oprocentowanie lepsze, niż w pozostałych (dotyczy to głównie Idea, choć w Getin też się okazje trafiały). Rzecz w tym, że te lokaty zdecydowanie lepsze, niż u konkurencji, były tylko krótkoterminowe, może kiedyś się trafiały interesujące 12M, ale to było na tyle dawno, że już się zakończyły (albo niebawem to nastąpi). Jeśli ktoś dba o swoje oszczędności, to przegląda fora, jak to, może więc zapoznać się z informacją tego typu:

      Jest też całkiem prawdopodobne, że np. za rok już takiego banku [Idea] nie będzie…5 maja 2018, 12:52 • Don Quijote de la Mancha

      (pisałem już podobne rzeczy wcześniej, ale nie chce mi się teraz szukać). https://livesmarter.pl/3-5-procent-lokata-bezkonkurencyjna-idea-bank/comment-page-1/#comment-193687

      „Klient zakłada lokatę na 3 lata i ma w nosie co się będzie działo z bankami przez ten czas”
      — skoro „ma w nosie” to chyba pretensje może mieć tylko do siebie (swojego nosa)?

      Don Quijote de la Mancha
  • @tytus
    Dopisz do lokaty współwłaściciela/ np. żonę/ i będzie OK. Mi w Skokach zadziałało.

    Waldemar Odpowiedz
    • @Waldemar

      Dostałeś wezwanie od syndyka Skoku Wołomin do zapłaty 2 krotności swoch udziałów w Skoku? 30 tys. osób już zapłaciło, średnio po kilka tys. zł, a mieli tam tylko lokaty. Na Onecie dzisiaj jest artykuł.

      Benito
    • no i byli współwłaścicielami bo mieli udziały i dlatego te wezwania , a pan Bier…. kase zrobił i nie tylko on z tego obozu politycznego , ostatnio było głośno o pracowniku CBA , który wziął kredyt ale spłacac nie miał zamiaru .

      Michał
    • a czemu tych SKOK-ów nie można rozgonić??? Przecież one same się proszą o kłopoty…siedzi w oddziałach po 5 osób do obsługi klientów, nie ma kolejek…i wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że klientów nie widać.

      abc
  • @Don Quijote de la Mancha (wyjadacz) zaskoczyła mnie twoja odpowiedź, myślałem że mogę liczyć na coś mądrego a nie banały. Podałem scenariusz jaki może wystąpić. Warunki brzegowe są podane: w każdym banku oszczędności długoterminowe (lokaty/ struktury) po 100 tys euro i nie do ruszenia przez jakiś czas. Brak możliwości dopisania żony itp. Banki się łączą i jest jeden. Kiedy gwarancję obowiązują. W momencie zakładania lokaty czy jej zakończenia czy upadłości (wszyscy napiszą upadłości) ale czy tak jest. Co może klient w tym momencie zrobić, ktoś napisał, że zmiany umowy, niezgodzenie się itp, wypłata odsetek bez strat (struktury?). Czy ktoś zna konkretne przykłady byłych już podobnych sytuacji. Było już kilka połączeń, na szczęście żadnego upadku (pomijam skoki).

    tytus Odpowiedz
    • „W momencie zakładania lokaty czy jej zakończenia czy upadłości (wszyscy napiszą upadłości) ale czy tak jest”
      — tak, ja też tak napiszę, a ponieważ większość z nas ma w tych bankach najwyżej kilkumiesięczne depozyty (bo dłuższe były w nich nieopłacalne), więc nie ma się co przejmować, po prostu — jeśli ktoś w obu przekracza limit BFG — lepiej ich nie przedłużać, (pełnie połączenie to ciągle bardzo odległa sprawa).

      Don Quijote de la Mancha
    • Z ostrożności przed nadejściem III kwartału br. zalecałbym ograniczenie ogólnej kwoty inwestycji w holdingu do tej gwarantowanej przez BFG. Nie sądzę aby w tej chwili istniały akty prawne opisujące łączne gwarancje BFG w hipotetycznej upadłości nowo powstałego podmiotu.
      Pamiętajmy, że sto tysięcy euro gwarancji wynika z regulacji unijnych i w nich bym szukał ewentualnej odpowiedzi. Prawo krajowe zawsze pozostawiało obywateli w upośledzonej pozycji wobec instytucji więc jestem przekonany, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości będą one zawsze rozpatrywane na ich niekorzyść.

      Bufon
    • @tytus
      Powinieneś się cieszyć, że ktokolwiek odpowiada na twoje pisanie w związku z twoim brakiem umiejętności pisania, a nie marudzić.
      Powinieneś się cieszyć, że wogóle regulacje zostawiają ci furtkę możliwości objęcia gwarancją więcej niż 100 tys euro, a nie rościć sobie pretensje do tego, że ustawodawca nie zadbał o twoje dylematy nad dopieszczaniem gwarancji twoich długoterminowych ponadlimitowych lokat.
      Powinieneś się cieszyć, że nie jesteś na Cyprze, gdzie swego czasu z dnia na dzień dostałbyś domiar powyżej limitu, który tu niby usiłujesz omijać.

      Iks
    • @tytus , artykuł co prawda z 2016 ale wynika z niego, że już od momentu połączenia banków obowiązuje jedna gwarancja.
      https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/986859,polaczenie-bankow-a-gwarancja.html

      wiechu
    • Dzięki za artykuł który wyjaśnia wszystko

      tytus
  • Na dziś rynek jest taki, że dłużej niż na 3 m-ce kasy się do żadnego banku nie kładzie. No może 6 m-cy ale to już ostateczność.

    Waldemar Odpowiedz
    • Dodam że w moim przypadku kasa leży na 3 lata średnie oprocentowanie 3.2 więc to powyżej średniej na rynku lokat 3m-c. oczywiście poniżej bfg.Pozytyw jest taki że nie muszę co kwartał skakać z złociszami.A pod ręką mam sporo gotówki na kącie oszczędnościowym więc czy się opłaca sam sobie odpowiecie.

      Dark
    • Zgadzam się z tobą. Lepiej być młodym, zdrowym, pięknym i bogatym, niż starym, biednym i chorym. Dobrze to sobie wykombinowałeś.

      Bufon
    • A gdzie to można było tak ulokować i kiedy ? xyz

      prawdziwy-xyz
    • @prawdziwy-xyz — pewnie w „kącie”…

      Don Quijote de la Mancha
    • Wiara przenosi góry.
      Lokaty o których piszesz wierzącym w tzw. projekcje Rady Polityki Pieniężnej musiały się wydać atrakcyjne. To nie głupota. To rzut monetą. Wyjdzie albo nie.
      Co innego jeśli ktoś projekcje RPP postrzega na równi z halucynacjami. Taki osobnik skraca horyzont inwestycyjny szczególnie w tak nudnym zajęciu jakim jest zamrażanie pieniędzy na lokatach bankowych.
      Gwoli ścisłości. Gdyby nie GetB,GNB,IDEA i afery wypływające z KNF to być może obecnie dobre lokaty miałyby poziom procenta z kawałkiem a ci, którzy jak piszesz > w lokaty 5-letnie na ok. 2,8% pakowali< byliby godnymi szacunku wizjonerami…

      Bufon
  • Lekki offtopic, ale potrzebuje wiedzieć :P Czy przelewy z Getin Idea realizowane są w czasie natychmiastowym czy zgodnie z sesją?

    pytalski Odpowiedz
    • Oczywiście chodzi mi z Getinu do Idei i na odwrót ;)

      pytalski
    • Zarówno Getin ja i Idea mają w swojej ofercie przelewy natychmiastowe GRATIS, Idea na dwa takie przelewy gratis/miesiąc, podobnie jest w Getinie: do końca maja 2019 przelew natychmiastowy Express Elixir – 3 pierwsze przelewy w miesiącu kalendarzowym 0 zł, kolejne 5 zł,

      tytus
    • @tytus, czy pisząc o bezpłatnych przelewach ekspresowych w Getin masz na myśli Konto Proste Zasady? Na ich www nic o tym nie znalazłem — ani na stronie „Przelewy natychmiastowe Express Elixir”, ani w „Aktualnościach”, ani w „Tabeli Opłat i Prowizji”, wg te przelewy są bezpłatne tylko w kontach Noble, w Koncie Proste Zasady każdy kosztuje 5 zł.

      Don Quijote de la Mancha
    • skąd takie info? w toip jest 5,00 zł tylko noble ma 3 darmowe

      karampuk
    • 3 darmowe przelewy natychmiastowe są tylko w noble

      Dobcio
    • A czy da się Konto Proste Zasady zmienić na Noble?
      Póki co konto warto tam trzymać dla depozytów, a Noble ma łatwiejsze warunki bezpłatności (nie trzeba płacić kartą/Blik).

      Don Quijote de la Mancha
  • @pytalski
    Zgodnie z sesją.

    Waldemar Odpowiedz
  • W Getinie pojawiła się lokata mobilna na 4%, do 20 000 zł i 3 miesiące.

    Ciekawski Odpowiedz
  • Faktycznie bezpłatne przelewy dotyczą Konta Skarbonkowego w Noble Bank

    tytus Odpowiedz
  • dalej problemy z przychodzącymi express eliksirami w idei..

    lol5 Odpowiedz
  • Właśnie otrzymałem maila że Idea rezygnuje z usługi mobilnego wpłatomatu 1 marca. Nigdy nie korzystałem ale wielka szkoda bo była to super sprawa dla wielu przedsiębiorców.

    To nie pierwszy z efektów planowanej fuzji. Na początku roku zwinął się Lion’s Bank.

    Dobcio Odpowiedz
  • W dniu dzisiejszym z Idea Banku wysłałem o 07:24 zwykły przelew zewnętrzny. Do chwili obecnej środki nie trafiły jeszcze na wskazane konto? Czy ktoś może mi wyjaśnić, tym bardziej, że sesja przychodząca już była.

    Andrzej Odpowiedz
  • Getin Banku

    Andrzej Odpowiedz
    • Sprawdz w historii konta. Getin saldo konta aktualizuje czasami po godzinie od wplyniecia przelewu wiec nie widac od razu. I tak z kasa nic nie zrobisz ale bedziesz spokojny.

      aaaa
  • Do chwili obecnej brak takiej informacji.

    Andrzej Odpowiedz
    • Do 18 będzie. Norma.

      fi
    • W Pekao jest sesja przychodząca o 12, ale księgują do 15.
      W Twoim przypadku środki będą o 14:10

      Ciekawski
    • Tak, przelewy wychodzące z Idea działają dobrze, wysłałem przed 13, do Aliora doszedł właśnie koło 14:10.

      Don Quijote de la Mancha
  • ale przychodzące znowu skopane, express elixir z bzwbk nie doszedł już ponad godzinę

    lol7 Odpowiedz
  • Ktoś wie na ile teraz na zawrotnej w idei dają?
    Getin daje od 2,8% do 3,3% w zależności od banku, skusiłem się bo chyba nic lepszego nie ma dla starych środków.

    keram7m Odpowiedz
  • IDEA BANK SA (32/2019) DECYZJA KOMISJI NADZORU FINANSOWEGO
    Raport bieżący 32/2019

    W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 3/2019 z dnia 17 stycznia 2019 r. Idea Bank S.A. („Bank”) informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał decyzję Komisji Nadzoru Finansowego („KNF”) z dnia 31 maja 2019 r. w sprawie odmowy wydania zezwolenia na połączenie Banku z Getin Noble Bank S.A. („GNB”) poprzez przeniesienie całego majątku GNB na Bank („Decyzja”), wydaną na podstawie art. 124 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe („Ustawa”).

    KNF w uzasadnieniu Decyzji stwierdziła, że połączony bank nie będzie spełniał wszystkich wymogów regulacyjnych w zakresie adekwatności kapitałowej i nie zapewni bezpieczeństwa środków gromadzonych w połączonych bankach oraz praw ich klientów. W konsekwencji połączenie Banku z GNB prowadzi do zaistnienia przesłanek odmowy wydania zezwolenia na połączenie określonych w art. 124 ust. 2 Ustawy.

    Podstawa prawna: art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE, 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.

    jeno sznur Odpowiedz
  • To może będzie ciekawa oferta lokat?

    Andrzej Odpowiedz
    • Zapomnij o jakiś extra lokatach, kurator już o to zadbał i będzie tylko gorzej. Jedyna szansa w getinie… do czasu aż nie dostaną podobnego kagańca.
      Z jednej strony takie działania są zrozumiałe, ale kiepskie oprocentowanie i całe to zamieszanie spowoduje, że w niedługim czasie stracą sporo depozytów i najwyraźniej o to chodzi.

      numerek
  • KNF wszczęła postępowanie administracyjne wobec Idea Banku 16 sie 2019, 17:52

    16.08.2019, Warszawa (PAP) – Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła z urzędu postępowanie administracyjne w przedmiocie zastosowania wobec Idea Banku środka nadzorczego – podał bank w komunikacie.

    Postępowanie – jak podano – jest wynikiem niespełniania przez Idea Bank minimalnych wymogów kapitałowych oraz wymogu połączonego bufora.

    Bank informował w kwietniu, że szacowany na koniec grudnia 2018 roku łączny współczynnik kapitałowy banku na poziomie skonsolidowanym wynosi 2,74 proc., a współczynnik Tier 1 na poziomie skonsolidowanym wynosi 1,34 proc.

    „Przedmiotem postępowania administracyjnego będzie ocena, czy ewentualne zastosowanie środka nadzorczego w postaci możliwości ograniczenia zakresu działalności banku może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka prowadzonej działalności i tym samym wspomóc działania naprawcze prowadzone przez emitenta” – podano w komunikacie.

    „Tego typu środek może dotyczyć zarówno możliwości wykonywania niektórych czynności przez emitenta, jak również warunków ich wykonywania” – dodano.

    jeno sznur Odpowiedz
  • Skomentuj

    Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

    Ostatnie wpisy