Najlepsze lokaty grudzień 2017

Niecały miesiąc pozostał do końca roku. Roku, który dla oszczędzających nie był szczególnie łaskawy. Jeszcze kilka miesięcy temu musieliśmy się zadowolić oprocentowaniem rzędu 2,5% na najlepszych lokatach bez haczyków. Dziś coraz łatwiej ulokować swoje środki na 3% w skali roku – z tą różnicą, że oficjalna inflacja jest znacznie wyższa niż na choćby rok temu, przez co realnie wcale tak dobrze nie zarabiamy. Nie zmienia to jednak faktu, że pieniądze lepiej trzymać nawet na „marnym” procencie, niż w skarpecie, gdzie ich wartość w czasie maleje. A gdzie możemy w tej chwili znaleźć najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe? Zapraszam do rankingu.

Lokaty dla nowych klientów BEZ zakładania konta osobistego (3% – 4%)

Niezmiennym liderem zestawienia lokat niewymagających otwierania konta osobistego jest Lokata Happy Idea Banku. Depozyt ten przeznaczony jest dla nowych klientów banku, którzy do ulokowania mają od 500 zł do 10 000 zł. W wersji 2-miesięcznej lokaty zgarniemy aż 4% w skali roku (a na dodatek możemy skorzystać z promocji z bonem o wartości 200 zł na wakacje).

Co, jeśli mamy do ulokowania nieco więcej środków? Tu z pomocą przychodzi Lokata Happy w wersji Pro. Jej oprocentowanie jest nieco niższe, niż „podstawowej” wersji lokaty i wynosi 3,5%, ale w zamian możemy ulokować nawet 25 000 zł. Pamiętajmy jedynie, że z Lokat Happy możemy skorzystać jednorazowo, tylko jako nowy klient i tylko z jednej z nich.

Konkurencja? W zasadzie jedyną sensowną alternatywą jest Lokata Bezkarna w BGŻOptima. Tu do zgarnięcia mamy 3,5% na 3 miesiące do 20 000 zł. Wraz z lokatą nie zakładamy konta osobistego, jednak zakładamy bezpłatne konto oszczędnościowe, które daje nam zarobić 2,5% w skali roku. Po zakończeniu lokaty możemy je zamknąć przez bankowość internetową.

Zalety Lokaty Bezkarnej? Możemy ją zerwać w dowolnym momencie bez utraty odsetek.

Lokaty dla klientów otwierających konto osobiste (3% – 4%)

W przypadku lokat wymagających założenia konta niewiele zmieniło się w ostatnim okresie.

Liderem jest ciągle Nest Bank, który pozwala na założenie Nest Lokaty Witaj z oprocentowaniem 4% w ciągu 30 dni od otwarcia konta. Jej kwota maksymalna to 10 000 zł, a czas trwania – 3 miesiące. Możliwe jest skorzystanie z wersji 6-miesięcznej, ale tylko wtedy, kiedy zapewnimy wpływ wynagrodzenia.

4% na lokacie oferuje również Plus Bank. Ta oferta ma jednak spory haczyk – karta (obligatoryjni wydawana do konta) kosztuje 9 zł, o ile nie wydamy nią 500 zł miesięcznie.

Dużo lepszą ofertę ma natomiast mBank. Tu mLokatę na wejście możemy założyć bez żadnych dodatkowych warunków. Jej oprocentowanie to 3,5% w skali roku do 10 000 zł na okres 3 miesięcy.

Na koniec jeszcze jedna ciekawa propozycja, choć na krótszy okres, czyli miesiąc. Mowa o Lokacie LOGujesz-LOKujesz, którą założyć może klient Eurobanku do 7 dni od aktywacji dostęp do konta na pierwszym urządzeniu mobilnym. Opcja jest jednak o tyle ciekawa, że bank w tej chwili daje nam np. łatwe 50 zł za założenie konta (i do 720 zł w programie moneyback!).

Lokaty dla wyjadaczy

Co dla osób, które już dawno skorzystały z wszystkich opcji startowych?

W chwili pisania tego tekstu istnieje jedna oferta (niemal) bezhaczykowa, która pozwala na ulokowanie nieograniczonej ilości środków na 3,15%. Mowa o Lokacie Noworocznej Idea Banku, której czas trwania to ilość dni pozostała do końca roku. Aby jednak założyć lokatę wymagane jest posiadanie konta osobistego – na szczęście bezpłatnego.
Aktualizacja: oferta nie jest już dostępna

Jeśli nie pasuje nam oferta z kontem, to warto pamiętać, że 2,8% bez limitów kwotowych możemy zyskać na Lokacie na nowe środki. Czas trwania lokaty jest dłuższy i wynosi od 3 do 5 miesięcy.

Inne banki? Chyba jedyną sensowna konkurencją dla Idei jest Nest Bank. Jeszcze niedawno oferował 3% na Lokacie na nowe środki, ale w tej chwili jest to „tylko” 2,7%, jednak jeśli ktoś zakłada to konto w celu zdobycia 4% na Lokacie Witaj, to być może warto skorzystać i z tej oferty.

2,7% na koncie oszczędnościowym Getin Banku
2,7% płaci również Getin Bank – i to nie na lokacie, ale na koncie oszczędnościowym. Szczegóły w opisie oferty sprzed kilku miesięcy (która została przedłużona na takich samych warunkach na kolejny okres).

A jeśli o kontach oszczędnościowych mowa, to jedną z ostatnich sensownych propozycji jest konto oszczędnościowe Banku Millennium z cyklicznym oprocentowaniem promocyjnym 2,5%. Tu ulokujemy nawet 100 000 zł na dobry procent, a na dodatek zgarniemy 150 zł na start – tylko do 20 grudnia.

PS. Nie znalazłeś propozycji dla siebie? Sprawdź lokaty.livesmarter.pl lub nasza porównywarkę lokat bankowych. Zachęcam też do śledzenia bloga – niektóre oferty promocyjne trwają tylko kilka dni, więc warto dowiadywać się o nich jak najszybciej!

Nie przegap!

Komentarze

 • I zapomniany neobank też daje 3,2%

  Hugo Barra Odpowiedz
 • Hej
  Nic nie piszesz o lokatach w NeoBanku, a tu całkiem ciekawa, 3,2% na msc bez koniecznosci otwierania konta (można bezpłatny portfel depozytowy). Szczegóły tutaj:
  https://online.neobank.pl/portal_online2/energolokata3m_gwarantowana
  Nie piszesz dlatego, że odradzasz ten bank, jakiś haczyk jest w tej ofercie?

  Iwonab Odpowiedz
 • Myślicie, że dobrze zrobiłem? Dałem w maju 2016 sto tysięcy na dwa lata ze stawką 2,75%. Chyba dobry ruch co?

  Great Poland Odpowiedz
  • Procent niezły tylko czas troche długi, teraz lokaty okazyjnie znajdziesz powyżej 3%…. ja się tak dlugie lokaty akurat nie bawię-maksymalnie 6-miesięczne. Zresztą nie ma się już co zastanawiać, za poł roku odzyskasz kasę.

   Pola33
  • Trudno powiedzieć. Ja też w styczniu 2016 założyłem lokatę 2,75%, ale na niewielką sumę.
   Mimo wszystko przez 2016 i na początku ciągle były lepsze oferty (głównie 3%), a teraz znowu powracają. Tylko przez kilka miesięcy 2017 oprocentowanie 2,75% było lepsze od lokat krótkoterminowych, więc w sumie zarobisz pewnie mniej, niż żonglując środkami pomiędzy najlepszymi w danym momencie lokatami krótkoterminowymi.
   Z drugiej strony różnica nie jest tak duża, a przynajmniej nie musiałeś się wyszukiwaniem lokat co kilka miesięcy zajmować — to może mieć swoją wartość.
   Ale tak ogólnie, to trudno przewidzieć jakie będzie oprocentowanie lokat (a także CPI i stopy procentowe) w okresie najbliższych dwóch lat, dlatego ja lokatę na stałe oprocentowanie na dwa lata uważam za instrument ryzykowny — dlatego właśnie na tę moją wpłaciłem tylko niewielki ułamek mojego portfela, gdyż takie mam założenie dotyczące instrumentów ryzykownych. Ty postawiłeś 100 tysięcy i (prawie) wygrałeś — ale gdyby inflacja wzrosła do 5%…

   Don Quijote de la Mancha
  • W maju 2016 o 3% na lokacie nawet nikt nie marzył więc myślę że dobry ruch, nawet jeśli teraz trochę tracisz to przez rok wyciągałeś śwetny procent :)

   dobcio
  • „W maju 2016 o 3% na lokacie nawet nikt nie marzył”
   — nieprawda, Idea przez 2016 dawała 3%, m.in. Wakacyjne Oszczędności 2M w kwietniu i maju, Tylko Teraz 2M w sierpniu, Jesienny Sejf 3M w październiku.

   Don Quijote de la Mancha
  • Problem w tym, że z Ideą trzeba trafić. Jeśli nie dadzą dobrej oferty (co zdarzało się w przeszłości), to wtedy zarabiasz sporo mniej, posiłkując się innymi ofertami. Dlatego ja też część pieniędzy ulokowałem na 2,75% w połowie 2016 roku i dobrze mi z tym :) Pamiętajmy, że przy krótkiej lokacie nawet jedno- czy dwudniowy przestój mocno wpływa na oprocentowanie – a tu mam święty spokój i całościowe oprocentowanie wyjdzie albo podobnie, albo nieco lepiej niż średnia. W tej chwili tracę względem 3%, ale wcześniej zyskiwałem względem ~2,5% :)

   Michał
  • a ja zapytam Michał, czemu nie ulokowałeś w DB na 3%…? Również w połowie 2016 wsadziłem tam spora kasę, i był to strzał w dziesiątkę, troszkę odpocząłem od żonglerki :) No i myślę, że do czerwca raczej już nie stracę.. no może dziesiętne procenta :).

   jacck
 • Patrzę na te lokaty wszystkich banków i szkoda trzymać tam pieniądze. Jeden dzień strachu i na bitcoinie można tyle zarobić co w banku po 3 miechach.

  j4c0b Odpowiedz
  • Trzymaj sobie co chcesz i gdzie chcesz, ale proszę nie zaśmiecać publicznego miejsca nic nie wnoszącymi głupotami.

   Don Quijote de la Mancha
 • IB już skończyła z ofertą Lokaty Noworocznej na 3,15%.

  Grażka Odpowiedz
  • dokladnie – pastuchy… specjalnie konto w sobote zalozylem i widze, ze sie nie da zrobic przelewu z innego banku – by mi dali chociaz 1 dzien roboczy – dzisiaj przelalem kupe kasy a te pasuchy wycofaly

   jutro wszystko wychodzi do neobanku a gamonie z IB niech dalej denerwuja ludzi

   www2wylogowany
  • Niech coś IB zaproponuje konkretnego, bo lokata na miesiąc i z koniecznością założenia konta to słaba propozycja.

   Jaro
  • @www2wylogowany, mogłeś założyć z tej kasy lokatę na nowe środki na 3%.

   Ja również jestem niepocieszony, bo cały mój misterny plan runął. W regulaminie było napisane, że lokatę można założyć do 30 grudnia i po cichu liczyłem, że będzie dostępna do końca miesiąca.

   Lokata
  • To żenada, regulamin sugerował, że to propozycja na dłużej, tym bardziej, że okres lokaty skracał się z każdym dniem. Jednak zasada, żeby nie zakładać konta tylko dla lokaty u mnie się sprawdza…

   abc
  • juz pomijam regulamin to te dziady bo inaczej ich nie mozna nazwac nie daja realnej szansy na zalozenie lokaty dla osob, ktore nie maja srodkow w IB (oczywiscie na ror 0%) – bo w kazdym normalnym wniosku mozna wybrac przelew z innego konta i miec nr konta i te 1-2 dni… tutaj tylko mozna bylo z roru

   no to zalozylem nawiny to gowniane idealne konto i co? przelewam kset pln i patrze lokaty nie ma… wnioskow tez nie ma starych

   niech sie wala, kase wysylam do neogangu ;)

   na nowe srodki sie nie lapie bo jak sprawdzilem (nie kazdy to pilnuje) lokaty skonczyly sie po 20. poprzedniego miesiaca… tak to bym wpadl na 0,5%

   coraz bardziej denerwuje mnie ten bank, wszedzie pulapki i kruczki

   www2wylogowany
  • teraz tak dla proby chcialem zalozyc lokate ping pong na 1 dzien 1,8% i caly czas mam blad systemu

   jaja sobie jakies robia, nie zamierzam trzymac tam na zero procent jak frajer

   najlepsze to ze wyopwiedzenie konta z tego co mi wiadomo trzeba listownie wyslac…
   zalozyc – bardzo prosze w 5 minut, wyopwiedziec – lec naiwny dziadu na poczte i plac za wysylke!

   www2wylogowany
  • od niedzielnej aktualizacji systemu nic im nie dziala, ja akurat probowalem zalozyc konto na klik i przy okazji wyszlo, ze nie dziala nic ;) sprobujcie kliknac w ikone wiadomosci – wywaliWam blad, to samo pewnie przy probie otwarcia nowych produktow, dno

   Dzikus
  • www2wylogowany # najpierw czytaj potem rób, lokatę ping pong można założyć do 22.00
   jak ja czytam regulamin danej promocji czy lokaty i się z nim nie zgadzam albo mi nie odpowiada to po prostu nie korzystam , a nie narzekam

   Michał
  • piszesz, zeby tylko pisac?
   dla Twojej wiadomosci: lokate zakladalem o 21:30 i probowalem do polnocy – oczywiscie sie nie dalo

   obsluga dzisiaj napisala zebym im screena wyslal i co robilem ze mi sie blad pojawil a na FB pelno bylo komentarzy, ze nic nie dziala i sypie bledami

   zadowolony madralo?

   www2
  • lody w grudniu ….. serio?? Jestem łasuchem ale szkoda mi gardła :-(

   zenek64
  • Kod ważny jest przez 15 minut od jego wygenerowania w Goodie i tylko w tym okresie Uczestnik może zrealizować uprawnienie,
   _____
   A jak kolejka będzie długa, co w grudniu może być całkiem realne, to stracę uprawnienie do odebrania 2 gałek? :))))

   jacck
  • Hihihihi… ciekawe czy są lody o smaku cebuli ;-)

   Be@
  • Jacck tak jak w maku z darmowymi kanapkami aktywujesz dopiero jak będziesz przy kasie :-) a po drugie jak masz 2 lodziarnie blisko to i 4 gałki obskoczysz tylko …. im szybciej zjesz tym gorzej dla gardła :-(

   zenek64
  • To tam nie ma obsługi kelnerskiej?

   Don Quijote de la Mancha
  • Jutro w Grycanie lody w cenie 1 zł za gałkę bez ograniczeń! Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy :-)

   broker
 • Nie wiem co robię nie tak, ale w moim przypadku IdeaBank na lokacie noworocznej daje nie 3,15% a 2,5% mimo iż posiadam konto osobiste „idealne” w tym banku. Ktoś może wie co mogę robić nie tak?

  Majkel Odpowiedz
 • Przypominam, że dziś Dzień Darmowej Dostawy.
  https://www.dziendarmowejdostawy.pl/
  DDD: 5 grudnia 2017.

  Be@ Odpowiedz
 • Czy Was też przez ostatnie dni atakuje Expander z kier. 22 i końcówka 160 ? Nie moge odebrać , czegoś chcą czy mają nie do odrzucenia ofertę? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Powróciła lokata Noworoczna z oszałamiającym oprocentowaniem 2,5%, dawno już tak dobrego kawału nie słyszałem…

  Lokata Odpowiedz
  • ta się pewnie do samego Sylwestra utrzyma w ofercie :-( jest jeszcze skarbonka plus na 2,75 albo migracja kasy gdzie indziej …. tylko gdzie skoro NEST już popsuł ofertę a NEObanku nie trawię??

   zenek64
  • „albo migracja kasy gdzie indziej …. tylko gdzie”
   — i tu właśnie dochodzimy do wyjaśnienia, co wspólnego z lokatami ma Dzień Darmowej Dostawy… ?

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don, tylko jak będziesz konsumował, to gospodarka będzie rosła, a stopy procentowe spadać ;) …i koło się zamyka ;)

   abc
  • @zenek
   Teraz lepsze masz u lwa i w bosiu, gdzie depozaury-livesmartery nie chodzą.

   Iks
  • @iks no jeszcze tego by brakowało, żeby konkurencję Mille robić, jak mogło Ci to w ogóle przejść przez myśl ;)

   abc
 • Pod lwem to wiem a co mają w bosiu ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Miałem na myśli 5na5, które średnio wychodzi ponad 2.8% plus tak jak w idei można dociułać sobie 0.1 w yb. Jest na 5 lat, ale w razie potrzeby można wcześniej zrywać. Niby nic specjalnego, ale jest od bardzo dawna i często pod wieloma względami lepsze niż daje idea.

   Iks
  • 5-letnia lokata o stałym oprocentowaniu! ?
   To dla hazardzistów…

   Don Quijote de la Mancha
  • 5 lat temu też tak mówili, i co? Inflacyjne ruchanie lokatowiczów to najbardziej oczywisty sposób na utrzymanie w ryzach długu publicznego, i najprawdopodobniej rpp tak właśnie będzie robiło. Z tego powodu dłuższa lokata z optymalną możliwością zerwania jest całkiem rozsądna. Też boś ma ponoć lepszą kondycję i akcjonariat niż wszystkie pozostałe banki z dobrymi lokatami.

   Iks
  • „5 lat temu też tak mówili, i co?”
   — i nie zmienia to faktu, że ulokowanie środków w 5-letni produkt ze stałym oprocentowaniem wiąże się z pewnym ryzykiem.
   Tak samo w 2007 r. mógł mówić naganiacz na akcyjne TFI (lub inne produkty oparte na akcjach)…

   Dla mnie po prostu w tej lokacie premia za ryzyko i brak płynności jest zbyt mała, a właściwie nie ma jej wcale (skoro nasze środki na lokatach krótkoterminowych są teraz oprocentowane na min. 3%). Dla porównania: drobny ułamek mojego portfela to produkt ze stałym oprocentowaniem nawet 10-letni — ale z oprocentowaniem 6% (mam też 5-letni na 5%).

   Z drugiej strony duża część moich oszczędności jest ulokowana właśnie długoterminowo (ale na produktach indeksowanych) i często dawała mi jeszcze mniejsze oprocentowanie, np. 10-letnie obligacje EDO na CPI (ale nie mniej, niż 0) + 1,5 długo dawały tylko 1,5% — ale właśnie o to chodzi, że przynajmniej nie muszę się martwić o oprocentowanie tej części portfela, zabezpiecza mnie to nawet przed hiperinflacją (zresztą już się to sprawdziło, wcześniej „traciłem” na 1,5%, a teraz zyskuję na 3,7%). Tu nie dostaję premii za ryzyko właśnie dlatego, że ryzyka nie ma, przeciwnie — godzę się na oprocentowanie okresowo niższe, niż lokat, jako koszt zabezpieczenia przed ryzykiem.

   Don Quijote de la Mancha
  • Porównywanie ryzyka długoterminowej lokaty z ryzykiem tfi uważam za niepoważne. Kiedyś założyłeś jedne z najlepszych lokat wieloletnich, a teraz do takich należy owa 5na5, i praktycznie nie ma znaczenia relacja z ofertami krótkoterminowymi lub zależnymi od stóp nbp. Takim samym ryzykiem jest ta lokata, co że w przyszłym roku stopy i lokaty spadną o połowę. Ani ja ani Ty nie mamy poufnej wiedzy, żeby przewidzieć, co się stanie. Dla wielu ludzi akurat ta lokata może być lepsza także ze względu na to, że zbyt cenią swój czas, żeby polować na lokaty-chwilówki.

   Iks
  • O TFI pisałem odnosząc się do Twojego „5 lat temu też tak mówili, i co?”.

   W 2007 r. indeksy giełdowe od 5 lat rosły, ale na tej podstawie nie dało się przewidzieć, jakie będą w przyszłości.

   Ani w 2007, ani w 2017 nie można przewidzieć, jakie będą poziomy indeksów giełdowych za 5 lat.
   Ani w 2007, ani w 2017 nie można przewidzieć, jakie będą CPI, stopy procentowe i oprocentowanie najlepszych lokat krótkoterminowych za 5 lat.
   (Choć oczywiście fartem ktoś może trafić.)

   Don Quijote de la Mancha
  • Dlatego blokowanie środków na 5-letnim produkcie o stałym oprocentowaniu to hazard.
   Obstawisz dobrze — wygrasz. Obstawisz źle — przegrasz.

   Natomiast lokując środki z większą płynnością (np. na kontach oszczędnościowych, lokatach krótkoterminowych, funduszach pieniężnych) możemy nimi zarządzać zależnie od bieżącej sytuacji.

   Wprawdzie progresywna konstrukcja tej „5 na 5” umożliwia awaryjne wyjście przed końcowym terminem, ale wtedy zysk będzie śmiesznie niski (np. po dwóch latach 1,6% z niekorzystną kapitalizacją).

   Don Quijote de la Mancha
  • Podpowiedz więc, jak będziesz „zarządzać”, jak za rok wszystkie lokaty spadną o połowę.

   Iks
  • „Podpowiedz więc, jak będziesz »zarządzać«”
   — normalnie, lokuję środki na depozyty 3,9%–4%, podczas gdy głupolki ciągle mają środki zablokowane na 5-letniej lokacie dającej ok. 2,8% (pod warunkiem utrzymania jej przez 5 lat)…

   Don Quijote de la Mancha
  • W punkt!

   broker
 • Lions Bank ma lokatę na miesiąc na 3,15% :)

  dobcio Odpowiedz
 • LI?ons z kontem czy bez?

  Waldemar Odpowiedz
 • Idea ma chyba przerost kasy nowe środki już 2,\75 zamiast 3 a skarbonka plus przez długi czas 2,75 a teraz już tylko 2,55 :-( coś mi się zdaje że murze trzymać natychmiastówkę na Sylwestra by szybko kasę wylać skoro im nowa kasa nie potrzebna….

  zenek64 Odpowiedz
 • Do kogo pisać tą reklamację?

  Beata2 Odpowiedz
 • O 7 rano zerwałam lokatę w Idei, wyszła od razu i do tej pory pieniądze nie doszły do PKO SA. Ktoś wie jak to wytłumaczyć?

  Boli Odpowiedz
 • jakieś namiary na dobrze oprocentowane lokaty lub ko w euro lub dolarze us

  wally Odpowiedz
  • Podbijam — i jeszcze w CHF i GBP…

   (Akurat EUR ja akurat zdążyłem dawno temu otworzyć ko w Smart, teraz Nest, więc ciągle do 5 k€ mam 0,5%, to chyba nieźle.)

   Don Quijote de la Mancha
  • I tu wracamy znowu do Millenium… Otóż bank ten ma KO z głupim regulaminem nie tylko dla złotówek, ale też i dla dolara i euro. I nieźle oprocentowane – tylko, że znowu trzeba by wpłacać i wypłacać… w te Millennijne weekendy. A przelewanie tam i nazat waluty nie zawsze musi być opłacalne (bo można popaść w jakieś opłaty). Ja niestety nie umiem posługiwać się walutami, ani ich przelewać… ktoś musiałby znaleźć na to sposób. Ah, i jeszcze jedno – konto walutowe w Mill. zakłada się kliknięciem. Ale już oszczędnościowe konto walutowe… to trza iść do oddziału osobiście (przynajmniej tak było w sierpniu).
   Oferta oprocentowania: https://www.bankmillennium.pl/klienci-indywidualni/produkty-oszczednosciowe/rachunki-oszczednosciowe/konto-oszczednosciowe-walutowe Okresy promocyjne są – wg mnie – tożsame z okresami promocyjnymi na KO Profit. Jeśli komuś nie przeszkadza, że musi pilnować terminów i znajdzie sposób, żeby przelewać zawsze za darmo… to chyba warte rozważenia.

   Be@
  • Dzięki, @Be@, na pierwszy rzut oka wygląda znośnie. Jest tam nawet „Pierwsza wypłata / przelew w miesiącu kalendarzowym — 0 EUR/USD” — ciekawe, czy chodzi o przelew zewnętrzny. Ale nawet, jeśli nie, to wypłata w kasie też by nie była taka zła. Pędzę teraz do kina, później to przebadam! ?

   Don Quijote de la Mancha
  • Od kilku miesięcy trzymam EUR w Mille. Nie znalazłem wyższego oprocentowania (było 0.8, aktualnie 0.6%). Weekend przelewu (koniec starej-początek nowej promocji) ostatnio był w innym czasie niż dla konta złotówkowego, także trzeba pilnować. Ale przewidywalność daty oceny salda dla nowych srodków jest zachowana.
   SPOSÓB NA DARMOWE PRZELEWY – można zlecić przelew do kantoru walutowego, np. walutomat i z niego na inne własne konto – jeśli kantor ma założone konto w banku docelowym to wszystko pozostaje bezpłatne.
   Ten jeden przelew darmowy jest wewnętrzny (z oszczędnościowego na ROR – jak w złotówkach). I koniecznie, jak już napisał Be@ jedno konto zakładamy w bankowości elektronicznej – TYLKO wtedy jest bezpłatne, a drugie to wizyta w banku.

   Grolol
 • A czy to nie lepiej wymienić te euro i dolary na pln (w porządnym kantorze walutowym) i włożyć na jakąś lokatę na 3% w idea bank? Tylko głośno myślę…

  Katarzyna Odpowiedz
  • @Katarzyna — jak o mnie chodzi, to waluty obce w moim portfelu mają mnie zabezpieczyć przed potencjalną deprecjacją PLN, niby można by szybko PLN zamieniać na obce zauważywszy, że się coś złego dzieje, ale nie wiadomo, czy by się udało — a tak po prostu czuję się bezpieczniej. Waluty obce to 1/10 mojego modelowego portfela, z tego 1/10 w papierowej gotówce.

   Don Quijote de la Mancha
  • @don trzymasz dolary od wujka Sama w domu?? Mój dziadek tez tak robił :-) a pradziadek miał złote carskie ruble i przezornie nie wymienił ich na papierowe pieniądze jak była taka mozliwość – papierowe straciły na wartości a złote dalej są cenne nawet teraz jako kolekcjonerskie :-)

   zenek64
 • Nie widziałam nigdzie info o tej promocji, więc pomyślałam, że wspomnę tutaj: w appce ING w dziale „Oszczędności” wyświetla mi się oferta na konto OKO Bonus, oprocentowane na 2,5% przez 4 miesiące na nowe środki względem 28 listopada, dla osób, które już mają OKO. Calkiem fajna opcja, szkoda że pod koniec listopada akurat miałam dużo hajsu na oszczędnościowym…

  Karo Odpowiedz
 • Czy mogę poprosić o jakiekolwiek opinie, komentarze odnośnie GetBack`u? Chodzi mi o ich obecną ofertę obligacji na 8% w skali roku, cena 1 obligacji 10.000 zł. Nie bardzo się orientuję na jakiej zasadzie oni działają, czy ktoś korzystał z ich ofert? Bardzo dziękuję.

  Irka Odpowiedz
  • Ja w swoim portfelu mam ich 3-letnie obligacje.
   W każdym razie pamiętaj, że obligacje korporacyjne są ryzykowne jeszcze bardziej, niż akcje, ja wprawdzie uznałem, że na tym biznesie można zarabiać i oni to potrafią, ale zawsze może się zdarzyć, że ogłoszą niewypłacalność i nie dostaniesz nic… Np. może się zmienić prawo w trosce o elektorat nękany przez okrutnych windykatorów… Więc nie przeznaczaj na nie kwoty większej, niż możesz stracić, np. nie więcej, niż 1/100 portfela.

   No i wpis o lokatach to nie jest odpowiednie miejsce na takie tematy. ?

   Don Quijote de la Mancha
  • Don a masz w swoim bogatym portfelu inwestycyjnym bitcoina?? (lub choćjak jakaś część bitcoina)?? Podobno ci co kupili na początku tego roku 1 IC za 1000 dolarów teraz moga wyjąc 10 000

   zenek64
  • Nie mam.

   Wynika to głównie z tego, że — to akurat pasuje do LiveSmarter — lubię kupować tanio. ?
   Oczywiście teraz żałuję, że kilka lat temu, gdy zacząłem układać modelowy skład tego portfela, nie uwzględniłem tam BTC (oczywiście nawet wtedy powinien to być tylko drobny ułamek)…

   Don Quijote de la Mancha
  • …a kto nie żałuje :-)

   Wniosek na przyszłość: warto czasem wrzucić w coś dziwnego <1% wartości portfela, albo nawet <0.1%. Jak się straci, to trudno. Ale może zrobi się z tego kiedyś paredziesiąt %... :)

   Michał
  • Dokładnie tak. Trochę czasu minęło, ale musiałem to przetrawić. ?
   Mój portfel: 1/3 lokaty, 1/3 obligacje skarbowe, 1/10 waluty obce, 1/10 kruszce, 1/10 fundusze, akcje i obligacje korporacyjne, 1/50 gotówka… czyli zostaje akurat ok. 1/100, którą można przeznaczać na głupoty. ?

   Don Quijote de la Mancha
  • Apropos Getbacku, to ja mam akcje tej spółki zakupione na debiucie i nie żałuję, są na sporym plusie, chociaż wyhamowały ostatnio…

   abc
  • „Apropos Getbacku, to ja mam akcje tej spółki zakupione na debiucie”
   — ale już się chyba pozbyć ich zdążyłeś? ?

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don kupuj, gdy leje się krew ;)

   abc
 • Bardzo dziękuję za wskazówki, naprawdę. A napisałam tutaj, bo nie wiedziałam, gdzie z takimi zapytaniami się że tak powiem „wpisywać”?

  Irka Odpowiedz
 • Jest jakaś zakładka do takich różnych pytań/informacji tutaj?

  Irka Odpowiedz
  • Nie ma, bo to jest blog o bezpiecznym zarabianiu na promocjach i depozytach bankowych. ?

   Jest wprawdzie /forum/, ale jakby martwe…

   Don Quijote de la Mancha
 • No właśnie :( Dlatego napisałam tutaj, przepraszam za zaśmiecenie chwilowe, ale musiałam się poradzić i dzięki Pana wskazówkom nie skorzystam z oferty GetBacku :) I oczywiście dziękuję, bo tak myślałam, że mogę źle na tym wyjść ;)

  Irka Odpowiedz
  • @Irka – śmiało pytaj. Najwyżej jak nikt nie będzie wiedział, to nie dostaniesz odpowiedzi. Don żartuje z tego określania sztywnego zakresu profilu strony (patrz wyżej).

   Be@
 • Czy ktoś się orientuje czy są jakieś limity na przelewy wewnętrzne między różnymi osobami w Nest czy ich wcale nie ma i na zewnętrzne do innego banku zalecane przez www. ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Przelew między dwoma różnymi osobami (nawet mającymi konta w Nest) to przelew zewnętrzny. Wewnętrzne zdefiniowane są jako przelew na własne konto (np. oszczędnościowe).
   Przy przelewach zewnętrznych wiem że są ustawione jakieś limity, bo nie chciało mi puścić środków z lokaty. Ale przeszło dwoma przelewami – więc nawet nie wiem czy jest jakiś limit dzienny. Musisz sprawdzić w ustawieniach ile masz – i chyba jest tam od razu informacja jak to zmienić.

   Be@
  • Dzięki za info. Wreszcie się dodzwoniłem. Standardowo jednorazowo 50k i chyba 100 dziennie i 200 miesięcznie. Zmiana tylko na infolinii do dowolnych wartości i podobno bez dodatkowej weryfikacji przez dzwoniących konsultantów. Może ktoś pamięta jak tam maja w mbanku , bo coś ostatnio chyba zmieniali? xyz

   prawdziwy-xyz
  • W mbanku można dowolnie zmienić limit przelewów po zalogowaniu na konto. Jak ktoś nie zmieniał, to ma 0,5 mln.

   Benito
  • W mBanku limity widzisz w „ustawieniach” -> „limity i autoryzacje”. Jeśli masz ustawione „Możliwość zmiany limitu w serwisie transakcyjnym” = Odblokowana, to wszystko sam pozmieniasz na www.
   A „ustawienia” masz na samej górze pod nazwiskiem.

   Be@
 • Ok.dzieki. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • IDEA już tylko 2 % na noworocznej – cóż ……

  zenek64 Odpowiedz
  • Z utrzymującej się wciąż lwiej 3.15 dedukuję, że idea do końca roku powinna jeszcze coś rzucić w okolicę 3%.

   Iks
  • @ Iks a jak założyć tą 3,15 w ING?? Bo nigdzie nie widzę takiej oferty a chciałbym skorzystać

   zenek64
  • tym razem chodzi o tego ideowego lwa ;)

   wojtekkkkkkkkkkk
  • Podobno ten Kondrata też daje 3, tyle że na ko do tego kiepskiego konta.

   Hugo Barra
 • Jejku, ale drastycznie zjechali z oprocentowania… Mi się udało na szczęście załapać na te 3,15% :) Niby tylko miesiąc, ale zawsze takie oprocentowanie przyciąga.

  Irka Odpowiedz
  • @Irka, nie ma co rozpaczać :) 0,15% brutto na 3-4 tygodnie – policz ile groszy straciłaś :) Jeżeli chcesz ulokować na troszkę dłużnej, to masz do dyspozycji DB i Neo, oba banki dają 3%

   jacck
  • Jakie grosze? Lokatami-chwilówkami przejmować się z kilkoma tysiakami? Zakładamy psychuszkę?

   Iks
 • Czy ma ktoś dostęp do wyborczej i mógłby podesłać cały artykuł, Bank od „czyścicieli kamienic” utopił miliony złotych ? Więcej nie założę u nich lokaty.

  Rafał Odpowiedz
 • w aliorze modyfikacja korzysci do konta jakże osobistego, do 30.06.2018. 3 procent do 20 tysi na zwyklym koncie oszczednosciowym, dla obecnych klientow z wlaczona korzyscia Wyzsze oprocemtowanie

  Dzikus Odpowiedz
 • Czy ktoś może mi przypomnieć jaka to lokata w Idea Banku daje odsetki po jej zerwaniu?

  rychu75 Odpowiedz
 • Ciekawa jestem, ile w tym roku zarobiliście na różnych promocjach. Promocje bankowe tak często są konstruowane, żeby nie było konieczności zapłaty podatku. Dlatego m.in. przy sporych kwotach do „wygrania” promocja obejmuje przełom roku – żeby część rozliczyć w starym, a pozostałość w nowym roku. Myślicie, że w nadchodzącym roku promocje będą większe czy mniejsze? Z jednej strony następuje konsolidacja rynku (dziś oficjalnie podano że polski Deutsche Bank kupił właściciel WBK, czyli grupa Santander), ale z drugiej… właśnie czytam, że w nowym roku podniesione zostaną limity kwotowe.

  Wolna od podatku dochodowego będzie wartość wygranych w konkursach i grach organizowanych i emitowanych (ogłaszanych) przez środki masowego przekazu (prasa, radio i telewizja) oraz konkursach z dziedziny nauki, kultury, sztuki, dziennikarstwa i sportu, a także nagród związanych ze sprzedażą premiową towarów lub usług – jeżeli jednorazowa wartość tych wygranych lub nagród nie przekracza kwoty 2000 zł (do końca 2017 r. jest to kwota 760 zł), przy czym zwolnienie od podatku nagród związanych ze sprzedażą premiową towarów lub usług nie dotyczy nagród otrzymanych przez podatnika w związku z prowadzoną przez niego pozarolniczą działalnością gospodarczą, stanowiących przychód z tej działalności.
  ” – http://www.podatki.biz
  Podstawa prawna: Art. 1 pkt 7 oraz art. 4 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. poz. 2175)

  Be@ Odpowiedz
  • Dobra informacją. Takie wysokie nagrody pewnie jak będą to będą dotyczyć kart kredytowych. Na podsumowanie jeszcze za wcześniej bo jeszcze kilka premii ma wpaść, ale rok 2017 był rokiem lepszym niż 2016.

   Don Pablo
 • A propo jeszcze niebankowych promocji kompletnie niezwiązanych z lokatami…
  Sieć kosmetyczna Super-Pharm ma system lojalnościowy zwany „Klub Lifestyle” – zazwyczaj niczego tam nie ma ciekawego, a w newsletterach promują produkty, których nie używam. Dziś natomiast zauważyłam, że logując się na swoje konto i oglądając „moje kupony rabatowe” można znaleźć kupon (do samodzielnego wydruku) na 20zł przy płatności min. 60zł. Nie na następne zakupy, ale od razu pomniejsza rachunek. Oczywiście kupon jest tylko jeden i nie można korzystać z kuponów innych osób (jest dedykowany do karty lojalnościowej, którą trzeba okazać). Nawet jeśli Super-Pharm nie jest zbyt tani, to wydaje mi się, że warto z tego skorzystać, bo obniżka jest zacna.

  Be@ Odpowiedz
  • Super-Pharm jest bardzo drogi, promocje u nich opłacają się, gdy są w granicach 50%, promocja 30% daję na ogół ceny zbliżone do innych sklepów, ale zgadzam się, że często je organizują i warto mieć tę kartę Lifestyle – jednak normalnych zakupów lepiej tam nie robić

   Katarzyna
 • 2,75 idea – świąteczna plus

  jojo Odpowiedz
 • Po zalogowaniu nie widzę takiej lokaty.

  Bufon Odpowiedz
 • Świąteczna Plus 1/3 mies. do 2,75% dla posiadających konto
  Świąteczna 1 m-c 2%, 3 mies. 2,25% bez konta.

  Duris Odpowiedz
  • „Świąteczna 1 m-c 2%, 3 mies. 2,25% bez konta”

   Kiepsko. Właśnie przeglądam sobie stopy zwrotu z funduszy pieniężnych w przeciągu osatniego roku i wychodzi na to, że trzebaby mieć dużego pecha, aby zarobić mniej niż 2%. 13 dało zwrot powyżej 3%. Najgorszy 1,44%.

   Arekk
  • Poczekam aż im rura zmięknie. Po co mi ich konto..

   Bufon
  • Ja poczekam aż mi się lokaty skończą.

   Hugo Barra
 • „rura zmięknie” – dobre :) Ja podobnie jak @Hugo poczekam na uwolnienie gotówki, a to dopiero pod koniec stycznia. Ostatnio był taki wysyp lokat, że nawet KO powypróżniałem…

  jacck Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy