Polecam PKO: 100 zł za założenie konta osobistego i 100 zł za jego polecenie

Zakończona

Po długiej przerwie ponownie ruszyła możliwość polecenia konta w PKO BP. Zarówno nowy, jak i obecny klient zgarną łatwe 100 zł za uruchomienie jednego z rachunków osobistych w nowym-starym programie „Polecam PKO”.

100 zł za polecenie konta w PKO BP

100 zł za otwarcie konta z polecenia

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem PKO Banku Polskiego. Zgodnie z definicją z regulaminu oznacza to brak jakiegokolwiek konta w PKO BP w okresie 3 lat przed startem programu poleceń (czyli od 5.06.2016) oraz brak rozpatrywania wniosku o takie konto. Warto tu zaznaczyć, że zgodnie z regulaminem posiadanie konta w Inteligo nie wyklucza z promocji :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o konto ze strony programu poleceń, podając przy tym kod polecający obecnego klienta banku. Najprościej uzyskać taki kod od swojego znajomego, który spełni warunki jako polecający. Jeśli jednak nie znacie żadnego posiadacza tego typu rachunku, to możecie napisać przez formularz kontaktowy (zaznaczając w temacie, że chodzi o PKO). W ciągu 24 godzin podeślę swój sprawdzony kod, który został zarejestrowany w programie i spełnia jego warunki.

Co ważne: podczas składania wniosku o konto powinniśmy wyrazić zgodę na przekazywanie przez PKO BP materiałów marketingowych (w tym informacji handlowych) za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urzadzeń końcowych.

Premia za płatności kartą i IKO

Co dalej? W ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta powinniśmy wykonać płatności kartą na łączną kwotę min. 200 zł oraz co najmniej jedną płatność BLIK przy użyciu aplikacji IKO o łącznej wartości min. 40 zł.

W obu przypadkach bank wymaga wykonania transakcji w punktach handlowo-usługowych, choć tylko w pierwszym przypadku pisze wprost, że wykluczone są transakcje w internecie. Najprawdopodobniej operacje BLIKiem mogą być wykonane w internecie (np. na Allegro).

I to tyle! Bank dokona sprawdzenia, czy należy nam się nagroda, w ciągu 50 dni od zakończenia danego etapu promocji (czyli na koniec miesiąca), a wypłata nastąpi w ciągu kolejnych 25 dni. W poprzednich edycjach przelewy były jednak wykonywane znacznie szybciej.

100 zł dla polecającego

Tak jak w większości programów poleceń tak i tu premię za polecenie nowego klienta otrzymuje również obecny klient PKO – w wysokości 100 zł. Oprócz tego możliwe jest zgarnięcie jednej z nagród progowych, zależnych od ilości poleceń – od 250 zł (za 5 kont) do nawet 3000 zł (ponad 50 kont).

Aby móc polecać konieczne jest uprzednie zarejestrowanie na stronie polecam.pkobp.pl.

Ile kosztuje konto w PKO BP?

W programie poleceń „Mam PKO” możemy polecić jeden z czterech rachunków jednak najbardziej opłacać się będzie Konto dla Młodych (jeśli mamy mniej, niż 26 lat) lub Konto Za Zero (dla osób starszych). Ewentualnie Konto za Zero dla Rodziny 500+, jeśli otrzymujemy takie świadczenie.

Pierwszy z rachunków (Konto dla Młodych) jest darmowy, a zapłacić możemy jedynie za kartę debetową – jednak wykonanie zaledwie 4 płatności bezgotówkowych na dowolne kwoty zwalnia z opłaty (5 zł). Wypłaty z wszystkich bankomatów w kraju są darmowe ;)

Nieco gorzej wygląda sytuacja w momencie, kiedy osiągniemy „bankową pełnoletniość” – wtedy nasze Konto dla Młodych zostanie automatycznie przekształcone w Konto za Zero. Rachunek ten jest darmowy pod warunkiem, że posiadamy kartę debetową (inaczej 8 zł). A ta jest darmowa pod warunkiem, że wykonamy wykonamy transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 300 zł miesięcznie. Inaczej zapłacimy… 8 zł.

Co z bankomatami? Za darmo wypłacimy z urządzeń PKO BP. Z innych nie będzie to zbyt opłacalne, bo za wypłatę zapłacimy aż 3% wypłacanej kwoty (min. 5 zł).

Co z kontem 500+? Tu różnica polega na tym, że warunkiem zwalniającym z opłaty za konto jest wpływ świadczenia 500+. Za kartę nie płacimy natomiast wtedy, kiedy wykonamy transakcje na min. 200 zł (w przeciwnym razie płacimy 1,90 zł).

Nie przegap!

Komentarze

 • U mnie pusto…

  martynka1428 Odpowiedz
 • U mnie też wpadła stówka za polecenie.

  Krak Odpowiedz
 • Czy premia za założenie konta i za polecenie ma taki sam tytuł przelewu?

  adamus Odpowiedz
 • A mi bank skasowal profil na polecam pko, i premii nie ma. Watpie ze w tym dziadkowym banku reklamacja cos da.

  Herman Odpowiedz
 • U mnie konto z 18.06. warunki spełnione w czerwcu i na razie nic.

  Gruby Rychu Odpowiedz
  • Bank ma 50 dni na sprawdzenie wykonania warunków i kolejne 25 na wypłatę, i to od zakończenia danej edycji. Jeżeli konto założone było w czerwcu to bank ma jeszcze kilka dni na samo sprawdzenie wykonania warunków…

   kulA
 • Wiem, inaczej złożyłbym już reklamację, ale zapewne @kulA zgodzisz się ze mną, że przyznawanie nagrody nie według kryterium daty spełnienia warunków jest niepokojące.

  Gruby Rychu Odpowiedz
  • Szczerze? Już raz dostałem od PKO i 2 razy od Inteligo, plus osoby z mojego polecenia, no było i to przed regulaminowym terminem, niepokojące będzie jak jak do wyznaczonego terminu nie będzie kasy :)

   kulA
 • Podpowiedzcie proszę czy dobrze liczę. Założyłem konto w czerwcu.
  Tak więc maks. czas na nagrodę to: 30.06.(koniec I etapu) + 75 dni czyli do 13.09. ? Czy jednak brać pod uwagę koniec II etapu, bo wszystkie warunki spełniłem z początkiem lipca ?

  Gruby Rychu Odpowiedz
 • Wpadła dziś druga w tym miesiącu premia za polecenie. Pierwszą wypłacili 13.08, drugą dziś.

  Krak Odpowiedz
 • A u mnie i u członka rodziny nadal nie ma (konta założone w połowie czerwca)

  Gruby Rychu Odpowiedz
 • Czy płatność BLIKiem na min. 40 zł na PizzaPortal przejdzie? I liczy się data transakcji czy zaksięgowania? Miałem to zrobić do dziś, a zrobiłem wczoraj, ale jeszcze nie jest zaksięgowane.

  Michał Odpowiedz
 • Czy R pomaga w zniesieniu opłaty za kartę (300 zł)? Są jakieś wykluczenia?

  RadekW Odpowiedz
 • Od 9 czerwca czyli daty założenia konta po stówce ani widu ani słychu, niezła promocja, nawet czytam teraz regulamin i tam nie jest napisane ile oni mają czasu na wypłatę tych 100zł

  Paweł Odpowiedz
  • jeśli spełniłeś warunki w czerwcu to na wypłatę mają 75 dni licząc od 1 lipca

   wszystko jest w opisie okazji !!!

   kruczi
  • W opisie jest napisane: „I to tyle! Bank dokona sprawdzenia, czy należy nam się nagroda, w ciągu 50 dni od zakończenia danego etapu promocji (czyli na koniec miesiąca), a wypłata nastąpi w ciągu kolejnych 25 dni. W poprzednich edycjach przelewy były jednak wykonywane znacznie szybciej.”

   Więc chciałbym się zapytać skąd wiedza o tych 50 i później 25 dniach?

   Paweł
 • Kasy nadal nie ma a w opisie promocji:

  „I to tyle! Bank dokona sprawdzenia, czy należy nam się nagroda, w ciągu 50 dni od zakończenia danego etapu promocji (czyli na koniec miesiąca), a wypłata nastąpi w ciągu kolejnych 25 dni. W poprzednich edycjach przelewy były jednak wykonywane znacznie szybciej.”

  :D

  Paweł Odpowiedz
  • Szczerze mówiąc mam wrażenie, że coś skopali w momencie rebrandingu programu z „Mam PKO” na „Polecam PKO”. Przykładowo w początkowej fazie, pomimo rejestracji w dniu startu promocji, mogłem się… zarejestrować ponownie po kilku dniach – tak, jakby dane gdzieś wyparowały. Po drugie – przez cały okres I edycji programu ranking polecających nie był praktycznie wcale aktualizowany (w przeszłości też było kiepsko, ale co jakiś czas update’owali wyniki). No i po trzecie – u mnie póki co przyszło całe 100 zł za polecenie, choć kodów podałem zauważalnie więcej. Poczekam jeszcze chwilę i jeśli nic nie drgnie, to będę działał. Dajcie też znać czy wam wpadają premie.

   Michał
  • Nie wpadają. U mnie to drobiazg. Parę osób.
   No, ale u Ciebie to poważna sprawa jest i musisz działać. Sam wykorzystałem Twój kod polecenia. Bo od czegoś trzeba zacząć :)
   Coś tam nie działa jak powinno.

   Bufon
  • Premia za II okres wpadła kilka dni po spełnieniu warunków (28 dni od otwarcia konta), zarówno dla polecającego jak i polecanego. Z wypowiedzeniem w oddziale też nie było problemów.

   Czytelnik
  • Nie wpadają mimo ,że polecenie brałem od Ciebie

   Paweł
  • Mi usunięto konto polecającego:)

   Herman
  • Wygląda na to, że mojemu dziadkowi (polecił mi konto bo jest w PKO) też skasowali konto w programie, nie możemy się na nie zalogować. Ktoś już wyjaśniał ten problem?

   kulA
 • Mi na reklamacje odpisali że Bank dokona sprawdzenia czy zostały spełnione warunki do 50 dni kalendarzowych po zakończeniu każdego etapu edycji programu.Przekazanie nagrody Uczestnikowi i Nowemu klientowi nastąpi w terminie do 25 dni kalendarzowych od momentu sprawdzenia. Pani tez napisała że spełniłem warunki jako nowy klient i nagrodę dostanę w terminie regulaminowym.

  bolek Odpowiedz
  • Pani musiała czytać Szwejka. Tam obity przez oficera po ryju szeregowy na przepustce po złożeniu skargi otrzymał odpowiedź, że po sprawdzeniu okazało się , że tego dnia faktycznie mógł się bawić na mieście i dlatego ukarany nie będzie.

   Bufon
 • Mam pytanie do osób, które zamykały już konto. Czy można je zamknąć w każdej palcówce? Czy tylko tej, która jest przydzielona danemu klientowi i wpisana w bankowości w zakładce Rachunki –> informacje o rachunku? Chodzi o to, czy nie będę spławiona w innej placówce z powodu np. braku wzoru podpisu itp? Czy ktoś już to przerabiał?

  Lidia Odpowiedz
 • Wpadła dziś stówa. Mojemu polecającemu też.

  martynka1428 Odpowiedz
 • U mnie również wpadła stówka :) Kod od Michała, konto założone 05/08, operacje wykonane 05/08.

  saroyan Odpowiedz
 • Wpadło tak długo wyczekiwane 100 zł . Dzięki Michał :) Pozdrawiam

  bolek Odpowiedz
 • Konto założone z użyciem kodu Michała w dniu 2019-08-14. Warunki spełnione 2019-08-22. Dzisiaj 2019-09-09 premia wpadła. Teraz czekam na 100 zł za polecenie konta.

  e Odpowiedz
 • U mnie konto zakładane 7 czerwca 2019 r., warunki spełnione 18 czerwca 2019 r., a premii nadal brak.

  barkley6 Odpowiedz
 • W końcu wpadło! Wczoraj!

  Paweł Odpowiedz
 • Zarówno ja jak i dziadek (zakładałem konto z jego polecenia) złożyliśmy reklamacje i obie zostały odrzucone, dziadek nie zarejestrował się w programie poleceń. Po gruntownej analizie doszedłem do takich wniosków:
  1. Migracja programu z Mam PKO do Polecam PKO została przeprowadzona po łebkach, nowa strona kierowała w wielu miejscach (np. przyciski do rejestracji czy logowania) do starej wersji, pod starą domeną i zwracało 404.
  2. Po skorygowaniu adresu ręcznie przeszedłem procedurę odzysku hasła do panelu poleceń, dziadek miał kiedyś konto w programie Mam PKO. Odzysk zakończył się sukcesem co wskazuje na to, że zmigrowali cały system wraz z bazą zarejestrowanych uczestników do nowej domeny.
  3. Po dłuższym czasie, gdy premia powinna już wpaść chciałem sprawdzić konto dziadka, w systemie programu poleceń były informacje i liczbie poleconych oraz liczbie poleconych ktorzy spełnili warunki. Nie udało się zalogować a próba resetu hasła nie przynosi efektu, link do resetu nie przychodzi.
  4. Sprawdziłem na skrzynce mailowej czy nie ma jakiegoś śladu konta i okazało się, że jest mail z 6 czerwca z linkiem do resetu hasła już w dmenie polecam.pko.pl czyli konto istniało.
  5 Wszystko wskazuje, że po tym jak zorientowali się jak nieudolnie zmigrowali system, już w trakcie działania programu usuneli konta założone jeszcze w starej wersji.

  Czy ktoś miał podobnie? Tj udało mu się zalogować na konto jeszcze z programu Mam PKO? Michał czy Ty możesz swoim autorytetem i kontaktami sprawdzić czy moje powyższe ustalenia zgodne są ze stanem faktycznym?

  kulA Odpowiedz
 • Czy już otrzymaliście premię otwierając konto pod koniec promocji, tj koniec sierpnia ? Koleżanka otworzyła,aktywowała konto 26.08, spełniła warunki regulaminu promocji i ani ona ani ja za polecenie nie mamy premii. Z góry dzięki.

  Romuald Odpowiedz
  • Ja dalej nic

   Jo
  • ja otrzymałem
   premia wpadła 9.IX, ale warunki spełniłem w sierpniu ( wszystkie transakcje były zaksięgowane w sierpniu )

   jeśli spełniłeś warunki we wrześniu to na wypłatę mają 75 dni licząc od 1 października

   kruczi
  • Konto otwarte 2019-08-28, warunki spełnione 2019-08-31, wypłata premii nastąpiła 2019-10-03.
   §20 Regulaminu Ramowego mówi że sprawdzenie nastąpi „w terminie do 50 dni kalendarzowych po zakończeniu każdego etapu Edycji Programu”. A przekazanie nagrody „w terminie do 25 dni kalendarzowych od momentu sprawdzenia”. Koniec ostatniego etapu to 31.08.2019, więc wg mnie nawet spełnienie warunków we wrześniu powoduje przyznanie nagrody w ciągu 75 dni od 01.09.2019.

   e
 • Dziś wpadła ostatnia premia za polecenie i premia specjalna.

  Krak Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy