Polecam PKO: 100 zł za założenie konta osobistego i 100 zł za jego polecenie

Trwa do 31.08.2019

Po długiej przerwie ponownie ruszyła możliwość polecenia konta w PKO BP. Zarówno nowy, jak i obecny klient zgarną łatwe 100 zł za uruchomienie jednego z rachunków osobistych w nowym-starym programie „Polecam PKO”.

100 zł za polecenie konta w PKO BP

100 zł za otwarcie konta z polecenia

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem PKO Banku Polskiego. Zgodnie z definicją z regulaminu oznacza to brak jakiegokolwiek konta w PKO BP w okresie 3 lat przed startem programu poleceń (czyli od 5.06.2016) oraz brak rozpatrywania wniosku o takie konto. Warto tu zaznaczyć, że zgodnie z regulaminem posiadanie konta w Inteligo nie wyklucza z promocji :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o konto ze strony programu poleceń, podając przy tym kod polecający obecnego klienta banku. Najprościej uzyskać taki kod od swojego znajomego, który spełni warunki jako polecający. Jeśli jednak nie znacie żadnego posiadacza tego typu rachunku, to możecie napisać przez formularz kontaktowy (zaznaczając w temacie, że chodzi o PKO). W ciągu 24 godzin podeślę swój sprawdzony kod, który został zarejestrowany w programie i spełnia jego warunki.

Co ważne: podczas składania wniosku o konto powinniśmy wyrazić zgodę na przekazywanie przez PKO BP materiałów marketingowych (w tym informacji handlowych) za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urzadzeń końcowych.

Premia za płatności kartą i IKO

Co dalej? W ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta powinniśmy wykonać płatności kartą na łączną kwotę min. 200 zł oraz co najmniej jedną płatność BLIK przy użyciu aplikacji IKO o łącznej wartości min. 40 zł.

W obu przypadkach bank wymaga wykonania transakcji w punktach handlowo-usługowych, choć tylko w pierwszym przypadku pisze wprost, że wykluczone są transakcje w internecie. Najprawdopodobniej operacje BLIKiem mogą być wykonane w internecie (np. na Allegro).

I to tyle! Bank dokona sprawdzenia, czy należy nam się nagroda, w ciągu 50 dni od zakończenia danego etapu promocji (czyli na koniec miesiąca), a wypłata nastąpi w ciągu kolejnych 25 dni. W poprzednich edycjach przelewy były jednak wykonywane znacznie szybciej.

100 zł dla polecającego

Tak jak w większości programów poleceń tak i tu premię za polecenie nowego klienta otrzymuje również obecny klient PKO – w wysokości 100 zł. Oprócz tego możliwe jest zgarnięcie jednej z nagród progowych, zależnych od ilości poleceń – od 250 zł (za 5 kont) do nawet 3000 zł (ponad 50 kont).

Aby móc polecać konieczne jest uprzednie zarejestrowanie na stronie polecam.pkobp.pl.

Ile kosztuje konto w PKO BP?

W programie poleceń „Mam PKO” możemy polecić jeden z czterech rachunków jednak najbardziej opłacać się będzie Konto dla Młodych (jeśli mamy mniej, niż 26 lat) lub Konto Za Zero (dla osób starszych). Ewentualnie Konto za Zero dla Rodziny 500+, jeśli otrzymujemy takie świadczenie.

Pierwszy z rachunków (Konto dla Młodych) jest darmowy, a zapłacić możemy jedynie za kartę debetową – jednak wykonanie zaledwie 4 płatności bezgotówkowych na dowolne kwoty zwalnia z opłaty (5 zł). Wypłaty z wszystkich bankomatów w kraju są darmowe ;)

Nieco gorzej wygląda sytuacja w momencie, kiedy osiągniemy „bankową pełnoletniość” – wtedy nasze Konto dla Młodych zostanie automatycznie przekształcone w Konto za Zero. Rachunek ten jest darmowy pod warunkiem, że posiadamy kartę debetową (inaczej 8 zł). A ta jest darmowa pod warunkiem, że wykonamy wykonamy transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 300 zł miesięcznie. Inaczej zapłacimy… 8 zł.

Co z bankomatami? Za darmo wypłacimy z urządzeń PKO BP. Z innych nie będzie to zbyt opłacalne, bo za wypłatę zapłacimy aż 3% wypłacanej kwoty (min. 5 zł).

Co z kontem 500+? Tu różnica polega na tym, że warunkiem zwalniającym z opłaty za konto jest wpływ świadczenia 500+. Za kartę nie płacimy natomiast wtedy, kiedy wykonamy transakcje na min. 200 zł (w przeciwnym razie płacimy 1,90 zł).

Nie przegap!

Komentarze

 • U mnie pusto…

  martynka1428 Odpowiedz
 • U mnie też wpadła stówka za polecenie.

  Krak Odpowiedz
 • Czy premia za założenie konta i za polecenie ma taki sam tytuł przelewu?

  adamus Odpowiedz
 • A mi bank skasowal profil na polecam pko, i premii nie ma. Watpie ze w tym dziadkowym banku reklamacja cos da.

  Herman Odpowiedz
 • U mnie konto z 18.06. warunki spełnione w czerwcu i na razie nic.

  Gruby Rychu Odpowiedz
  • Bank ma 50 dni na sprawdzenie wykonania warunków i kolejne 25 na wypłatę, i to od zakończenia danej edycji. Jeżeli konto założone było w czerwcu to bank ma jeszcze kilka dni na samo sprawdzenie wykonania warunków…

   kulA
 • Wiem, inaczej złożyłbym już reklamację, ale zapewne @kulA zgodzisz się ze mną, że przyznawanie nagrody nie według kryterium daty spełnienia warunków jest niepokojące.

  Gruby Rychu Odpowiedz
  • Szczerze? Już raz dostałem od PKO i 2 razy od Inteligo, plus osoby z mojego polecenia, no było i to przed regulaminowym terminem, niepokojące będzie jak jak do wyznaczonego terminu nie będzie kasy :)

   kulA
 • Podpowiedzcie proszę czy dobrze liczę. Założyłem konto w czerwcu.
  Tak więc maks. czas na nagrodę to: 30.06.(koniec I etapu) + 75 dni czyli do 13.09. ? Czy jednak brać pod uwagę koniec II etapu, bo wszystkie warunki spełniłem z początkiem lipca ?

  Gruby Rychu Odpowiedz
 • Wpadła dziś druga w tym miesiącu premia za polecenie. Pierwszą wypłacili 13.08, drugą dziś.

  Krak Odpowiedz
 • A u mnie i u członka rodziny nadal nie ma (konta założone w połowie czerwca)

  Gruby Rychu Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy