Program poleceń Citibanku: 100 zł za polecenie konta Citi Priority i 400 zł za jego otwarcie

Zakończona

Trudno nie zgodzić się z tym, że mając do wyboru wszystkie banki prawdopodobnie najwięcej i najszybciej zarobimy na skorzystaniu z promocji Citibanku. Bank ten oferuje bowiem aż 400 zł za wyrobienie (bezpłatnej!) karty kredytowej, a oprócz tego – do 400 zł za założenie konta osobistego. Jeśli jednak dla kogoś to za mało, to ciągle pozostaje jeszcze jedna opcja na dodatkowy zysk, czyli skorzystanie z programu poleceń. W zamian za polecenie konta Citi Priority znajomemu otrzymamy 100 zł premii, natomiast znajomy będzie mógł walczyć o 400 zł jako nowy klient. Zasady? Tak samo łatwe, jak w „zwykłej” promocji :)

Program poleceń Citi Priority - do 500 zł premii

100 zł za polecenie konta Citi Priority

Aby zdobyć nagrodę w wysokości 100 zł za polecenie konta należy być obecnym klientem Citibanku, który posiada kartę kredytową lub konto osobiste. Oprócz tego należy znaleźć znajomego, który nie posiadał konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 30.06.2016. Ważne, aby zgłoszenie udziału w promocji dokonać na dedykowanej stronie promocji nie później, niż do 31.08.2017.

Aby jednak zyskać nagrodę za polecenie znajomy będzie musiał spełnić kilka warunków. Po pierwsze – osoba polecana musi podpisać umowę o konto Citi Priority do 30.09.2017. Po drugie – wyrazić zgodę (podczas rozmowy telefonicznej) na ujawnienie tajemnicy bankowej polecającemu w celu otrzymania przez niego premii.

Najważniejsze są jednak dwa ostatnie warunki. Bank wypłaci premię jedynie za osoby, które wydadzą min. 300 zł kartą w do końca drugiego miesiąca po miesiącu podpisania umowy oraz spełnią warunek bezpłatności konta. Spełnienie go jest jednak opłacalne dla wszystkich – polecający dostanie wtedy 100 zł, polecany – swoje 100 zł w postaci premii na start, a oprócz tego bank nie pobierze opłaty za prowadzone przez niego konto.

Jaki jest „warunek bezpłatności”? Zgodnie z regulaminem promocji nowy klient banku musi utrzymać na rachunku średniomiesięczne saldo w wysokości 30 000 zł lub posiadać produkt kredytowy (np. kartę kredytową) i zapewnić łączne wpływy na konto w wysokości min. 5000 zł. Ten drugi warunek jest najprawdopodobniej łatwiejszy, bo kartę w Citibanku posiada wielu czytelników bloga (w końcu bank daje za jej wyrobienie sporą premię), a warunek wpływów spełnimy przelewając sobie własne pieniądze z konta w innym banku. Jeśli nie macie jeszcze karty kredytowej w Citibanku, to najbardziej opłacalne będzie jej wyrobienie, a dopiero później korzystanie z promocji konta Citi Priority.

Do 400 zł dla nowych klientów konta Citi Priority

Oprócz 100 zł na start (za spełnienie warunków bezpłatności) nowy klient może również zyskać dodatkowe 300 zł w formie moneybacków za transakcje kartą. Bank zapłaci bowiem 6% wartości naszych transakcji, ale nie więcej niż 50 zł miesięcznie przez pierwsze 6 pełnych miesięcy. Oznacza to, że za wykonanie wymaganej transakcji na kwotę min. 300 zł otrzymamy dodatkowe 18 zł. Pamiętajmy tylko, żeby zacząc wykonywać transakcje od pierwszego pełnego miesiąca (np. podpisując umowę w sierpniu zaczynamy od września) – tylko te będą premiowane zwrotem.

Na koniec dodam, że w promocji przewidziane są dwa ograniczenia. Po pierwsze – polecający może zdobyć maksymalnie 500 zł (czyli polecić konto maksymalnie 5 osobom). Po drugie – pula nagród ograniczona jest do 500 poleceń. Nie musicie się jednak bać, że szybko się wyczerpie – w piątek potwierdziłem w banku, że nagród zostało jeszcze spoooro. Nie ma się co dziwić – polecenie oferty przeciętnemu zjadaczowi chleba będzie ciężkie, bo warunki promocji mogą wydawać się bardzo wymagające. Wyjadacze wisienek widzę jednak, że wcale takie nie są, a premia za założenie konta jest relatywnie spora :)

Skąd wziąć kod polecający?

Powyższa promocja jest dedykowana głównie osobom, które mogą polecić konto znajomym czy rodzinie. Świetnie sprawdzi się w momencie, kiedy mamy już kartę lub konto w Citibanku i chcemy je polecić np. współmałżonkowi – wtedy zamiast 400 zł dla nowego klienta całościowo zgarniemy o stówkę więcej.

Jeśli natomiast chcemy zostać nowym klientem banku, to… w zasadzie nic nie zyskujemy na skorzystaniu z polecenia, ponieważ identyczna promocja bez tego wymogu trwa od lipca (tu znajdziesz jej prześwietlenie).

Zyskać mogą więc głównie obecni klienci banku. A ponieważ na blogu zabronione jest polecanie sobie ofert w komentarzach (ze względu na niewywiązywanie się ze składanych obietnic typu podział premii w przeszłości), to proponuję identyczne rozwiązanie, jak w promocji Credit Agricole. Każda osoba, która chciałaby polecić ofertę nowemu klientowi może zostawić swoje dane w tym formularzu (choć oczywiście nie namawiam, bo wiem, że są to dane wrażliwe). Nowi klienci mogą natomiast pisać przez formularz kontaktowy zostawiająć swoje imię, nazwisko, telefon i email. W ten sposób będę mógł was łączyć w pary, o ile będzie taka potrzeba.

Ile kosztuje konto Citi Priority?

Konto Citi Priority jest darmowe pod warunkiem utrzymania średmiomiesięcznego salda w wysokości 30 000 zł lub zapewnieniu wpływu 5000 przy jednoczesnym posiadaniu karty kredytowej. Jeśli warunku nie spełnimy, to zapłacimy aż 30 zł miesięcznie.

Karta debetowa Citicard jest już na szczęście darmowa. Nie zapłacimy również ani grosza za wypłąty gotówki z bankomatów – w Polsce i na świecie.

Nie przegap!

Komentarze

 • Bardzo dobra oferta!

  Andrus Odpowiedz
 • Hm… czy możliwe jest kombo typu:
  – żona zakłada kartę kredytową (w jednej z promocji 400zł, ja niestety nie mogę),
  – poleca mnie, zakładam konto (400zł dla mnie plus 100 dla żony za polecenie)
  – ja polecam konto żonie (kolejne 400zł dla żony plus 100 dla mnie za polecenie)? :)

  Paweł Odpowiedz
  • Teoretycznie tak :)

   Andrus
  • Teoretycznie nie będzie problemów. W praktyce może być kiepsko z czasem, ale jest szansa (przynajmniej na kredytówkę + konto). Nawyżej drugie założysz bez programu poleceń (albo w jego kolejnej edycji).

   Michał
  • Adminie Czy możesz napisać do mnie na mojego emaila ? Sprawa dotyczy Citibanku

   Zdzisiek80
 • jaki jest okres karencji? Jak rozumieć nowego klienta?

  Mariusz Odpowiedz
  • Z Oferty wyłączone są osoby, które po dniu 30 czerwca 2016 r. posiadały w Banku Konto Osobiste lub Rachunek Oszczędnościowy

   Andrus
  • karta kredytowa sie nie liczy?

   Mariusz
  • Nie. Kartę możesz mieć nawet teraz

   Kłapouchy
  • A nawet karta kredytowa jest wskazana bo posiadając kk musisz zapewnić wpływ 5 tys na konto a bez kk musisz utrzymać średniomiesięczne saldo 30 tys

   Kłapouchy
  • Dokładnie, karta jest nawet wskazana – znacznie ułatwia proces zdobywania premii, bo wystarczy przelew 5 tys. zł. A co do okresu karencji – tak jak pisze Andrus – brak konta osobistego lub oszczędnościowego od 30.06.2016. Kredytówka może być ;)

   Michał
 • Może admin pokusi sie o rubrykę programy poleceń, żeby bylo wiadomo co jeszcze mozna złowić.

  Zuk Odpowiedz
 • Wpływ na konto 5000 ma być jednorazowy czy comiesięczny?

  Rene Odpowiedz
  • Aby zdobyć 100 zł – jednorazowy. Ale w praktyce warto go zapewniać co miesiąc, bo nie ma wtedy opłaty miesięcznej.

   PS. Dodam, że w każdym wypadku wpływ może być sumą wpływów – więc można przelewać np. 2 x 2500 zł.

   Michał
  • Dla 1 z nagród 100zł musi być jednorazowy a później do zwrotów 6% może być suma wpływów

   Kłapouchy
  • Jakie 6%?

   Zuk
  • Czytałeś artykuł czego tyczy ta promocja i jakie są warunki?

   Kłapouchy
 • Jednym z warunków bezpłatności konta jest posiadanie produktu kredytowego –
  dla tych co nie mogą/nie chcą (na razie) wyrabiać karty kredytowej – można podpisać umowę na limit w koncie osobistym – 1 rok jest bez jakichkolwiek opłat. :)

  Progeno Odpowiedz
  • OK, tylko czy wystarczy mieć otwarty limit w koncie, czy trzeba go „uruchomić” (tzn. zadłużyć się)?

   Dario
 • Czy moge polecic konto osobie ktorej wczesniej polecilem karte kredytowa?

  michal10 Odpowiedz
  • Przeciez wszystko jest we wpisie. Wykluczone sa osoby posiadające konto osobiste bądź oszczędnościowe. Nie ma znaczenia co innego się ma. Odpowiedz: tak, mozesz polecić konto osobie, która ma karte kredytowa. Nawet pisaliśmy, ze jest to wręcz wskazane bo ułatwia spełnianie warunków :)

   Michał
 • Jest chyba nowa wersja programu poleceń.Adminie czy do tej zgłoszenie też obowiązuje: https://www.online.citibank.pl/formularz/karta-kredytowa/polec-karte-kredytowa/

  Zdzisiek80 Odpowiedz
  • Link który podałeś dotyczy osobnej promocji (polecenie kk)
   Tutaj możesz polecić lub zostać poleconym w promocji konta Citi Priority

   Kłapouchy
 • Ja tu czegoś nie rozumiem. Z regulaminu promocji poleceń nie wynika, że Polecony otrzyma jakieś premie za otwarcie konta.
  Natomiast regulamin dla tej promocji „400 za konto” mówi, że konto należy otworzyć wypełniając stosowny wniosek.
  To jak to w końcu jest ?

  dario Odpowiedz
  • Odpowiedź jest prosta – nikt o tym nie pomyślał. Strona programu poleceń jednoznacznie sugeruje, że premia się należy, a bank tak po prostu nie może wprowadzać w błąd – dlatego nie obawiałbym się problemów.

   Michał
 • Bank żąda ode mnie ksera dowodu osobistego, które odbierze kurier. nie wiadomo co oni z tym zrobią, a potem jeszcze się okaże, że ktoś wziął na to ksero kredyt.
  Czy zna ktoś podstawą prawną, żeby bank nie mógł żądać ksera dowodu?

  Dario Odpowiedz
 • Mogę prosić o potwierdzenie? Czyli, żeby spełnić warunek bezpłatności konta – jeśli przeleję 2 razy po 2500 złotych, to warunek ten spełnię, nawet jeśli przelewy będą np. z mojego konta w T-mobile?

  Rafał Odpowiedz
  • Do bezpłatności tak. Ale ja jak zakładałem Pani konsultantka powiedziała że aby otrzymać 1 nagrodę 100 zł muszę zrobić jednorazowy przelew na 5 tys tytułem wynagrodzenie.
   Do pozostałych premii wystarczy łączną suma wpływów na 5 tys może być z własnego konta w innym banku

   Kłapouchy
  • Moim zdaniem regulamin mówi jednak jasno.. liczy się suma wpływów więc wszystko jest tak jak piszesz ;)

   Kłapouchy
 • Limit w koncie osobistym w CB nazywa się linią kredytową i jego przyznanie polega na procedowaniu tak samo jak przyznanie karty kredytowej / zaświadczenia o dochodach, umowy o pracę, itd./. Pierwszy rok za zero ale same przyznanie przy koncie Citi Prioriti kosztuje 1% przyznanych środków ale nie mniej niż 50 zł. Także kto nie ma udokumentowanych dochodów nie może się starać ani o kartę ani o limit w koncie/ linia kredytowa/.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Z tego co widzę to nie ma wyłączeń kodów mcc wiec te 6% w plazie można raz dwa wyrobic :)

  paolo Odpowiedz
 • Wpłaciłem sobie wczoraj czterema przelewami na konto 5tyś i żaden z nich nie dotarł, miał ktoś tak? Konto w bankowości widoczne, umowa podpisana w zeszłą środę. Karty jeszcze nie dostałem.

  Herman Odpowiedz
 • Nie, nigdy choć mam tam konto z 10lat. Niestety w citi trzeba bardzo uważać co się pisze w tytule przelewu bo mają chore filtry które wylapuja wybrane slowa i przelewy trafiają do ręcznej weryfikacji. Tak samo jak przelewy zaczną odbiegać od tego co dzieje się standardowo na koncie to zablokuja konto do wyjaśnienia (juz to przerabialem) . Poza tym citi nie ma nic czego nie miała by konkurencja z tym ze konkurencja ma to lepiej i taniej. Ja mam tu konto tylko z względu na kredyt.

  paolo Odpowiedz
  • Myślę, że poprostu konto mimo że jest widoczne to jeszcze nieaktywne (nie dotarły papiery zwrotne do banku) bo pojawiło się już po rozmowie telefonicznej zanim dotarła umowa. W takim wypadku jutro powinny być zwroty przelewów. Wszystkie miały tytuł „wpłata własna”. Napewno też nie pomyliłem numeru konta czy coś takiego, no w każdym razie dziwne jeśli podają nr konta a niemożna z niego korzystać. Jest przy nim czerwony wykrzyknik ale myślałem że to alert bo karta jeszcze nie aktywowana (bo jeszcze nie doszła). Ktoś wyjaśni kiedy wykrzyknik znika?

   Herman
  • Zerknij czy nie masz w bankowości internetowej jakichś dokumentów do podpisu. Wtedy wykrzyknik powinien zniknąć po podpisaniu (albo po podpisaniu przez pracownika banku dokumentów które podpisałeś u kuriera)

   Kłapouchy
  • ja tam nic niewidze do podpisania, wogóle jakas uboga ta stronka, bardzo mi sie niepodoba:) jak tylko koniec promocji to napewno zamknę :(

   Herman
  • jesli masz czerwony wykrzyknik przy koncie to rozwiń pole szczegółów konta i tam powinno pisać z czym to jest związane. Citi np. pozwala swoim klientom przekraczać limit zadłużenia w karcie kredytowej nawet o 15% (mam 10k limitu a realnie mogę wydać nawet i 11,5k) i wtedy po przekroczeniu limitu pojawia się taki wykrzyknik ale po rozwinięciu szczegółów karty pisze czego on dotyczy.

   paolo
  • nie jest napisane czego on dotyczy
   dziś rano dostałem cztery takie wiadomości, każda z kwotą przelewu jaki mieła wpaść na konto, ale treść wiadomości jakbym to ja bankowi miał coś oddać :D
   ” Informujemy, ze zaplanowana na dzis transakcja nie zostala wykonana z powodu braku srodkow na koncie. W zwiazku z tym faktem mogly nie zostac wykonane takze nastepujace transakcje: splata karty, zlecenie stale, polecenie zaplaty. W celu realizacji transakcji prosimy o zapewnienie srodkow na koncie jeden dzien roboczy wczesniej przed planowanym terminem realizacji zlecenia.”

   Herman
  • À propos tego „jednego dnia roboczego dla zapewnienia środków” – to wcale nie jest taka sobie czcza pogróżka.
   Przekona się o tym każdy – kto spróbuje np. w piątek zlecić przez bankowość internetową przelew wychodzący na poniedziałek !

   Bogdan
  • @Herman
   I jak skonczyla sie sprawa z Twoimi przelewami?
   U mnie to samo, przelewy zlecone wczoraj rano, pieniedzy brak, a dzisiaj dostałem wiadomość: „Informujemy, ze zaplanowana na dzis transakcja nie zostala wykonana z powodu braku srodkow na koncie. ” z kwota ktora powinna wplynac na konto..

   bezet91
 • Posiadacze KK (Simpliciti) w CB mogą załatwić sobie konto w tej promocji poprzez infolinię?

  Chris Odpowiedz
  • Tak i mało tego.. ktoś może Ci polecić to konto i dostać za to 100 zł extra :)

   Kłapouchy
 • UWAGA UWAGA UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Na stronie livesmarter w rubryce „Ostatnio znalezione okazje” pod nr 13 jest oferta Fortuny.
  Po zarejestrowaniu się otrzymałem e-maila z „załącznikiem”. Po otwarcie e-maila system ochrony wykrył i zablokował atak wirusa: VAIO ( 192. 168.06, 611811), opis ruchy sieciowego: TCP Port 61181

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Kolejnym razem proszę o więcej wykrzykników :)

   Z tego co widzę to okazja pobrana z serwisu mamOkazje. Organizowana przez znaną wszystkim z promocji bankowych Agorę we współpracy z bukmacherem Fortuna – więc raczej wątpie, aby to był faktycznie wirus. Adres IP wygląda na dodatek na sieć lokalną, nazwa Vaio na nazwę laptopa.

   Michał
 • @MichałAdmin
  No to uspokoiłeś mnie trochę. Norton/ program ochrony antywirusowej/ po dał mi taki sygnał: ” zablokowano próbę włamania podjętą przez VAIO” i spanikowałem. Przeskanowałem szybkim skanem, brak zagrożeń na noc zrobię pełne skanowanie systemu

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Coś namieszałeś z tym adresem IP. Po drugie sprawdź tego Sony VAIO, który jest podłączony do twojej sieci lokalnej. Jeśli nie wiesz co to za komp to prawdopodobnie korzystasz z niezabezpieczonej sieci Wi-Fi (swojej albo ciągniesz komuś :D) lub osiedlowej. Zastanów się gdzie masz dziurę w zabezpieczeniach.

   Dario
 • @Dario
  Dzięki. Je tylko przepisałem kropka w kropkę komunikat który wydał Norton. Nie znam się na tym ale zgłosiłem już do Administratora sieci/ firmy od której pobieram Internet/.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Słuchajcie czy działa tutaj płaz do CB?
  Przeczytałem w komentarzach, że w BGŻ BNP Paribas płaz nie rabotaje i jestem 1 lub 2 miesiące w plecy. Jeśli w Citi by działał to zamienię sobie płatności, które wykonuję jedną i drugą kartą.

  Tommmmmmm Odpowiedz
  • Tu nie ma żadnych wykluczeń.

   Michał
  • Można dostać namiary na metodę na płaza, bo na Livesmarter jakoś niewiele jest na ten temat :)

   Dario
  • Jest, jest, ale w dość starych wpisach. Wystarczy poszukać podając nazwę jednego z płazów. Dodam, że nazwa jest używana przez dużą sieć sklepów w naszym kraju ;-)

   Michał
  • Dzięki, poczytałem. Lecz jeśli chodzi o rachunki to nie taniej jest na Poczcie albo Sprytnym? W Citi nie ma wykluczeń, więc to chyba nie stanowi problemu…

   Dario
  • Z pocztą warto uważać, bo niektóre banki mają w cennikach opłaty za transakcje bezgotówkowe np. związane z hazardem lub właśnie na poczcie… To wprawdzie pochodzi z dawnych czasów, kiedy placówki Poczty Polskiej oferowały najwyżej cash advance, a nie zwykłą płatność, w każdym razie już po wprowadzeniu zwykłych płatności zdarzało się, że niektóre banki prowizje były jednak naliczane. Robił tak Raiffeisen Polbank, nic mi nie wiadomo, by takie prowizje pobierał Citibank, ale warto przed użyciem przeanalizować toip i regulaminy…

   Don Quijote de la Mancha
  • Rozmawiałem z konsultantem w czasie zakładania konta i powiedział on, że kwalifikują się tylko transakcje bezgotówkowe. Na moje pytanie o Pocztę stwierdził, że w żadnym regulaminie nie ma mowy o wykluczeniach Poczty, ale jeśli chodzi o hazard to takie transakcje nie kwalifikują się jako bezgotówkowe.

   Dario
 • @Dario
  Jeżeli admin wyrazi zgodę na podanie emaila to na priv Ci opiszę.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Wczoraj wpadła premia za polecenie :)

  Andrus Odpowiedz
 • Ostatni dzień promocji.
  Taka akcja: ja i znajomy posiadamy KK Citi Banku.
  Czy polecając się wzajemnie w tej promocji dniu dzisiejszym będzie szansa na premie dla obojgu z nas?

  Konrad Odpowiedz
 • Dzięki bardzo.
  Wnioski poszły.

  Konrad Odpowiedz
 • A co jeśli ktoś zaakceptował umowę dziś tj. pierwszego dnia miesiąca? Czy zatem wrzesień będzie pierwszym miesiącem do zwrotu czy dopiero za październik dostanie się zwrot?

  Marta Odpowiedz
 • Witam.
  Czy transakcje w popularnym żabk.macie są akceptowane i wliczają się do caschbacku?

  Konrad Odpowiedz
 • A czy w Płazomacie ;) żeby wykonać przelew i zapłacić kartą debetową lub KK, to trzeba coś kupić (np. chipsy) albo trzeba mieć ich kartę lojalnościową?

  Dario Odpowiedz
  • Trzeba mieć ich kartę klienta, która jest skanowana przed transakcją. Nie trzeba nic kupować.

   Tommmmmmm
 • Czy ktoś wie czy z konta oszczędnościowego w Citi Banku można raz w miesiącu bezpłatnie dokonać wypłaty, przelewu wewnętrznego, przelewu zewnętrznego jako oddzielną czynność czy zamiennie? Złożyłam wypowiedzenie konta Citi Prioriti, 2 października przelałam z KO kapitał plus odsetki 0,1% ale 6-go doliczyli jeszcze odsetki maksymalne 0,5%. Kwota niewielka ale bez sensu ją zostawiać.

  Beata2 Odpowiedz
  • Nawet jeśli tak nie jest, a pewnie nie jest, to jeszcze masz 1 listopada na przelew. Najlepiej było przy wypowiedzeniu konta napisać, żeby ewentualne środki przelali na wskazane konto. W takim przypadku lepiej zadzwonić na infolinię.

   Dario
 • @Beata2
  Ręki uciąć nie dam ale wydaje się, że można zrobić jeden przelew wewnętrzny, jeden przelew zewnętrzny i jedną wypłatę gotówkową. Wszystko po razie bezpłatnie. Natomiast wszystko co ponad to już płatne.

  Waldemar Odpowiedz
 • No i wszystkie premie po 50 zł wypłacone. Jak zmyka się w Citi konto? A może zostawiacie? Jakieś sugestie?

  jaro Odpowiedz
 • Złóż dyspozycję zamknięcia poprzez serwis internetowy i poczekaj na telefon :) Dostaniesz pewnie kolejne miesiące cashback za anulowanie wypowiedzenia :)

  Mariusz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy