Program poleceń Nest Banku: 50 zł za otwarcie bezwarunkowo darmowego konta osobistego + 7% na Lokacie Witaj

Trwa do 31.10.2022

Ruszył program poleceń Nest Bank, w ramach którego zarówno polecany, jak i polecający mogą zgarnąć po 50 zł za założenie konta osobistego oraz 100 zł za założenie (i 200 zł za polecenie) konta firmowego, które zresztą dodatkowo dostępne jest w promocji z premią 700 zł. A dobrym powodem do założenia konta osobistego mogą być co najmniej dwie rzeczy. Po pierwsze: aż 7% na Lokacie Witaj do 20 000 zł. Po drugie: całkowite zero za prowadzenie konta oraz korzystanie z karty debetowej, bez spełniania dodatkowych warunków.

Program poleceń Nest Banku

Premia dla nowego klienta

Aby skorzystać z programu poleceń jako polecany należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która nie posiadała żadnego rachunku osobistego banku od 1.01.2020 (a w przypadku konta firmowego – brak produktów firmowych od 1.01.2020).

Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że złożymy wniosek o konto osobiste lub konto firmowe. Istotne, aby w trakcie wnioskowania podać kod polecający obecnego klienta banku – jeśli nie posiadacie nikogo, kto mógłby polecić takie konto to chętnie przekażę swój sprawdzony kod za pomocą formularza kontaktowego.

Istotne, aby w trakcie wnioskowania udzielić (wszystkich) zgód marketingowych na kontakt ze strony banku oraz na na przekazanie polecającemu informacji o spełnieniu warunków wypłaty premii.

Czas na wnioskowanie o konto mamy do 31.10.2022, natomiast na na podpisanie umowy – 14 dni od złożenia wniosku.

Teraz wystarczy, że w co najmniej jednym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych od otwarcia rachunku zapewnimy wpływ(y) na konto na min. 2000 zł oraz wykonamy z niego 3 dowolne transakcje spośród: płatność BLIK, płatność kartą, przelew (z wyłączeniem przelewu między własnymi rachunkami w banku). Jeśli założyliśmy konto firmowe, to tam wymagany jest wyższy wpływ – 5000 zł.

Jak widać warunki nie są zbyt skomplikowane, bo tak naprawdę wystarczy przelać sobie 2000 zł (5000 zł) ze swojego konta w innym banku, a następnie je odesłać w min. trzech transzach :)

Wypłata premii (50 zł za konto osobiste / 100 zł za konto firmowe) nastąpi do 20. dnia roboczego następnego miesiąca.

Premia dla obecnego klienta

A jak zarobić będąc polecającym? Wystarczy, że za pomocą bankowości elektronicznej złożymy wniosek o udział w programie poleceń banku (akceptując przy tym zgody marketingowe), a następnie przekażemy swój kod nowemu klientowi. Jeśli ten spełni swoje warunki to bank wypłaci nam 50 zł za konto osobiste lub 200 zł za konto firmowe – ale nie więcej, niż 2000 zł.

7% na Lokacie Witaj

Na koniec dodam o jednym z największych benefitów konta w Nest Banku, czyli Lokacie Witaj oprocentowaną na 7% w skali roku w wersji 6-miesięcznej oraz 6% w skali roku w wersji 3-miesięcznej. Aby z niej skorzystać należy być klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał Lokaty Witaj oraz złoży dyspozycje jej otwarcia w ciągu maksymalnie 30 dni od daty otwarcia rachunku osobistego. Konieczne jest jeszcze posiadanie udzielonych zgód marketingowych – ale to akurat pokrywa się z programem poleceń, więc mamy spełniony ten warunek „przy okazji”.

Co ważne: lokata w wersji 3-miesięcznej nie ma żadnych dodatkowych warunków, natomiast lokata 6-miesięczna wymaga od nas zapewnienia w każdym miesiącu kalendarzowym po otwarciu lokaty wpływów na rachunek osobisty min. 2000 zł oraz wykonanie 3 dowolnych czynności spośród: płatność BLIK, płatność kartą, przelew. Jak widać warunki ponownie pokrywają się z programem poleceń.

Ile kosztuje Nest Konto?

Nest Konto to jeden z ostatnich, całkowicie darmowych rachunków na rynku. Co istotne – bezwarunkowo darmowych. Bank nie pobiera bowiem ani grosza za prowadzenie rachunku, obsługę karty oraz wypłaty z bankomatów – pod warunkiem, że korzystamy z Euronetu. W zasadzie jedyne, na co należy uważać, to opłata za wydanie drugiej i kolejnej karty (np. do konta w PLN, a następnie do rachunków walutowych). Opłata ta wynosi 25 zł. Na szczęście wyrabiając kartę do konta w PLN nie ponosimy żadnych opłat.

Nie przegap!

Komentarze

 • Antywir blokuje mi linki…
  Wciąż nie można założyć konta poprzez kuriera?

  jojo Odpowiedz
 • @Michał Admin
  Witam, mam kilka pytań:
  a) Czy będąc (w Nest) pełnomocnikiem do konta osobistego innej osoby, mogę zostać osobą poleconą do założenia swojego konta indywidualnego/ konta firmowego? Niby nie ma mowy o wykluczeniu pełnomocników, ale różnie bywa z interpretacjami dotyczących pojęcia „nowego klienta”…
  b) Czy można z polecenia tej samej osoby polecającej założyć najpierw konto osobiste, a następnie – również z jej polecenia – konto firmowe? (Ewentualnie vice versa tj. najpierw firmowe, potem osobiste)? Oczywiście po to, by obydwie osoby zgarnęły bonusy za polecenie i otwarcie tych kont.
  c) Czy program poleceń można połączyć z premią do 700 zł za założenie konta BizNest?
  Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi:)

  Michał Odpowiedz
  • 1. Wiem tyle, ile jest w regulaminie – czyli w teorii można. Zresztą oni to chyba zakładają, bo tak naprawdę w definicji wpływów jest wykluczenie wpływu z lokat – czyli zakładają, że ktoś ma tam teraz „kartotekę” i ma jakieś lokaty które potencjalnie się skończą. Także daje spore szanse, że będzie OK
   2. Nie widzę wykluczeń. Dla firmowych istotny jest NIP, dla osobistych – PESEL. Więc również powinno być OK. Ale ktoś musi przetestować żeby mieć 100% pewności
   3. Nie widzę wykluczeń :)

   Michał
  • Bardzo Ci dziękuję za udzielone odpowiedzi:)

   Michał
  • Kilka informacji uzyskanych bezpośrednio pisemnie z Banku:
   Możesz polecać konta firmowe i indywidualne.
   Ta sama osoba zaproszona może otworzyć konto firmowe i indywidualne.
   Otrzymacie premię za otwarcie obydwóch rachunków.
   Kolejność ich otwierania nie ma znaczenia.
   Pełnomocnik konta traktowany jest jako nowy Klient.
   Jeżeli Pełnomocnik nie posiada konta w Nest Banku (jest tylko Pełnomocnikiem) to możesz polecić otwarcie i konta osobistego i firmowego.

   Michał
  • czyli wszystko tak jak pisałem :)

   Michał
 • Wydawało mi się, że tego zabronili, czy to jedyny bank w którym można tak założyć konto?
  „Potwierdzając wniosek przelewem na 1 zł. Konto aktywne nawet w 15 minut”

  R jak Rakieta Odpowiedz
  • Na pewno zabronili łańcuszków słupów. Czyli zakładania konta z konta, które było założone przelewem. Jeśli dalej można założyć konto przelewem, to konto źródłowe musi być zweryfikowane – Twój dowód musiał widzieć pracownik banku lub kurier, fizycznie, nie skan.

   ls5
 • Jak mam konto firmowe u nich to pewnie sam siebie polecić nie mogę, ale co z otwarciem osobistego z polecenia kogoś innego – firmowe nie będzie przeszkadzać ? (jdg)

  Slawekok Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy