Przenieś konto do Credit Agricole i zgarnij 200 zł

Zakończona

Od kilku dni atakują nas reklamy kolejnej edycji promocji „Przenieś konto do Credit Agricole” pod tytułem: „Polacy wybierają CA”. Nic dziwnego: CA to w zasadzie jedyny bank, który premiuje przenoszenie konta (a nie „zwykłe” otwarcie rachunku), dzięki czemu łatwo mu zostać numerem jeden. Co mamy do zyskania tym razem? Nowi klienci zgarnąć będą mogli całkiem łatwe 200 zł premii.

200 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole

Roczny okres karencji

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem – takim, który w okresie 1 roku przed datą otwarcia konta nie był posiadaczem żadnego konta indywidualnego/wspólnego prowadzonego przez bank w pakiecie innym, niż Pakiet Depozytowy. Jeśli spełniamy ten warunek, to konieczne będzie udanie się do jednej z placówek banku, gdzie pracownik przeprowadzi przez cały proces przeniesienia rachunku. Opcji internetowej nie ma.

Aktualizacja: pojawiła się możliwość złożenia wniosku przez internet i sfinalizowania procesu w oddziale. Dzięki temu zaoszczędzimy swój czas (pracownik nie będzie musiał „wklepywać” naszych danych do systemu).

Istotne jest, aby podczas wnioskowania o konto wyrazić zgodę na działania marketingowe banku oraz otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną. Musimy również zamówić kartę debetową oraz dać pełnomocnictwo dla banku w celu przeniesienia naszego konta – a dokładniej zamknięcia rachunku w poprzednim banku. Banki uczestniczące w procesie przenosin wyszczególnione są w załączniku do regulaminu poprzedniej wersji promocji.

200 zł za wpływy 3000 zł

Co dalej? Jeśli podpiszemy umowę z Credit Agricole, to konieczne będzie wypełnienie i podpisanie Zlecenia przekazywania środków. Jest to dokument, w którym wskazujemy naszego pracodawce i zobowiązujemy się do przekazywania na konto 3000 zł miesięcznie – inaczej z premii nici. Oczywiście nie ma obowiązku, aby to pracodawca przelewał te pieniądze – równie dobrze może to być nasz przelew własny. Ważne natomiast, aby środki wpływały przynajmniej przez 3 pierwsze miesiące kalendarzowe (zaczynając od miesiąca otwarcia konta lub od kolejnego, pełnego miesiąca).

To tyle. Premia w wysokości 200 zł trafi na nasze konto do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków, o ile w dniu wypłaty będziemy posiadaczami konta oraz karty. Promocja trwa do 31.03.2017.

Na koniec warto dodać, że od listopada bank oferuje również identyczną promocję dla osób z wpływami w wysokości 1500 zł. Tam jednak do zdobycia jest „tylko” 100 zł premii.

Ile kosztuje konto w Credit Agricole?

W przypadku osób poniżej 27 roku życia najkorzystniejszą opcją jest 1 Konto. Jest ono bezwarunkowo darmowe, a za kartę nie zapłacimy ani grosza, o ile wydamy nią… 1 zł miesięcznie. Oprócz tego za darmo skorzystamy z bankomatów CA, BZWBK i Euronetu. Za pozostał zapłacimy 5 zł.

W przypadku osób, które przekroczyły 27 rok życia, najkorzystniejsze są dwa wariaty. Albo Konto PROSTOoszczędzające Plus, albo Premium. W pierwszym przypadku bank zwolni nas z opłat za konto po zapewnieniu wpływu 1500 zł (1000 zł w przypadku osób poniżej 30 r.ż.), w drugim – po wpływie 10 000 zł.

Jeśli chodzi o kartę debetową, to w przypadku konta Plus bank zwalnia nas z opłaty po wydaniu 500 zł miesięcznie. Karta wydana do konta Premium jest bezwarunkowo darmowa. W obu przypadkach zyskujemy też darmowe bankomaty w kraju.

Nie przegap!

Komentarze

 • @MICHAŁ
  Wszystkie linki do „Ważnych dokumentów”pod notką nie odpowiadają opisowi. (np. prowadzą do promocji Spotify)

  neme Odpowiedz
  • dzięki, skopiowałem sobie wzór trzech linków, a podmieniłem dwa – ze złymi opisami. Już jest ok :)

   Michał
 • Dzięki Michał Admin, czekałam na to prześwietlenie :) Czy mając 4 konta w BZWBK mogę zlecić po prostu zamknięcie/przeniesienie jednego z nich? I które konto to musi być- to otwierane przez kuriera czy internetowo? Rozumiem,że zakładając pierwsze przez kuriera bank otrzymała mój wzór podpisu i jest on ważny dla pozostałych kont?

  Iza Odpowiedz
  • Tak, wzór podpisu jest per klient a nie per konto – więc możesz przenieść dowolny rachunek :)

   Michał
 • Czy wpływ 1000 na Premium może być w kilku przelewach, czy musi być jednorazowo 1000? Czy można bezpiecznie przenieść tylko jedno z kilku kont w danym banku bez ryzyka wypowiedzenia wszystkich kont?

  abba Odpowiedz
 • Czy konieczne jest branie karty? Czy można założyć konto bez karty?

  Arek Odpowiedz
  • @Arek
   Koniecznym jest nie tylko branie karty ale i też jej posiadanie w dniu wypłaty premii.

   neme
  • koniecznym jest wzięcie karty i wydanie nią min.

   Zbyszek
  • Dla promocji nic nie trzeba kartą wydawać, 500 zł trzeba dla jej bezpłatności przy Koncie PROSTOoszczędzającym Plus, dlatego lepiej wziąć Konto PROSTOoszczędzające Premium.

   Don Quijote de la Mancha
  • no tak tylko wtedy już jest konieczny wpływ 10 tys a nie każdy dysponuje takimi pieniędzmi.

   Andrzej
  • Nie musi być jednorazowy.

   cykor
 • Szkoda, że nie ma Nest Banku w załączniku do przenoszenia.

  pytajnik Odpowiedz
 • Szkoda, że zamknęłam konto w Citi jakieś 2 tygodnie temu…

  Klaudia Odpowiedz
 • To jak z tym wynagrodzeniem? Z regulaminu wynika, że musi być od pracodawcy. Czy może się mylę?

  dario Odpowiedz
  • Nie musi być od pracodawcy, § 5 zawiera dwa osobne punkty:
   1) mówi o wypełnieniu „Zlecenia przekazywania środków”,
   2) mówi już o Wpływie na Konto — a ten wg definicji z § 2 może pochodzić z konta klienta w innym banku; ciekawe, że kwota wpływu musi być zgodna ze Zleceniem z pkt. 1, a czy może być większa? Premia lub podwyżka wyklucza z promocji? W każdym razie bezpieczniej samemu sobie wpłacać.

   Don Quijote de la Mancha
  • Zlecenie będzie przekazane do pracodawcy, jak myślisz po co? Cytujesz tylko pierwsze zdanie. Czytane pkt. razem pokazujà, że chodzi o wynagrodzenie i w określonej wysokości.

   Pytajnik
  • @ Pytajnik — mylisz się, punkt 2 wyraźnie mówi nie o Wynagrodzeniu, a o Wpływie na Konto, który z kolei jest zdefiniowany w § 2 — co zresztą wyjaśniłem już w komentarzu powyżej, jeśli tego nie rozumiesz, to ja już nic nie poradzę..

   Don Quijote de la Mancha
  • Chodziło mi o to, że konsekwencją akcji jest przelewanie wynagrodzenia na nowe konto chyba, że ściemni się fikcyjny zakład pracy. To jest w sumie najlepsza opcja, bujda plus własny przelew na 3 tys. Akurat ja nie chcę zmieniać rachunku do wypłaty więc niech ktoś powie czy to powyżej przejdzie?

   Pytajnik
  • „Chodziło mi o to, że konsekwencją akcji jest przelewanie wynagrodzenia na nowe konto chyba” — znowu się mylisz, nawet, jeśli z banku powiadomią jakoś podanego pracodawcę, to nie oznacza to, że automatycznie zacznie on przelewać wynagrodzenie na podany numer. A już na pewno nie, gdy wcześniej księgową (czy kogo tam masz ?) powiadomisz: uwaga, może dzwonić jakiś wariant w sprawie mojego wynagrodzenia, najlepiej go grzecznie zignorować.

   Ale idea „ściemniania” mi się podoba, bo wygląda na zgodn a z regulaminem, a prostszą, niż informowanie RPO o dyskryminacji prekariuszy n umowach śmieciowych.

   Don Quijote de la Mancha
  • Don – niestety ale nie mogę się z Tobą zgodzić.
   § 5 Regulaminu zawiera dwa punkty, połączone słowem oraz co sugeruje, że aby wziąć udział w promocji należy spełnić je oba, tzn.:
   1. „ wypełni i podpisze „Zlecenie przekazywania środków” oraz wskaże we Wniosku z Pełnomocnictwem nazwę i adres instytucji przekazującej Wynagrodzenie, która ma być powiadomiona przez Bank o zmianie rachunku bankowego Klienta oraz,”
   Oznacza, że Klient przekazuje Pełnomocnictwo bankowi aby poinformował pracodawcę o zmianie jego (klienta) rachunku do przelewania wynagrodzenia.
   Takich czynności dokonuje się pisemnie. A Pełnomocnictwo składane przez Klienta do banku upoważnia do wprowadzenia takiej zmiany u pracodawcy. Domyślam się że wcześniej pracodawca zechce potwierdzić zmianę rachunku u pracownika ale jeśli bank przekazuje również „zlecenie przekazywania środków” i „pełnomocnictwo” do pracodawcy, kwestia formalna jest oczywista.
   2. „zapewni Wpływ na Konto, co najmniej raz w każdym miesiącu kalendarzowym, kwoty zadeklarowanej na „Zleceniu przekazywania środków”, na kwotę nie mniejszą niż 3000 zł… itd.”
   Kwota nie mniejsza niż 3000 zł ma pochodzić z tytułu wynagrodzenia i ma być przelewana na Konto. Jednocześnie, Bank nie wyklucza dodatkowych wpływów na Konto z innych tytułów wymienionych w § 2 pkt 6.

   Moo
 • Wlasnie mysle, zeby zrezygnowac z konta w Aliorze, czy zmiana na CA będzie dobrym pomysłem?

  kilobyte Odpowiedz
 • Też mam problem z tym wynagrodzeniem. Zasilanie rachunku to dla mnie nie problem, ale nie pracuję i nie mam pracodawcy. Skoro jednak muszę dokument wskazujący mojego pracodawcę to czy dla mnie skorzystanie z promocji będzie nie możliwe?

  Evela Odpowiedz
  • Zgodnie z regulaminem nie, ale niejeden tutaj poświadczał na piśmie nieprawdę, więc to pewnie zależy od tego na ile się jest zdeterminowanym z powodu tych 200zł. Inna rzecz, że bank dotąd nie sprawdzał skąd jest wynagrodzenie, ale nie ma pewności, że w kolejnej promocji też tak będzie.

   Skylla
 • 1. czy mogę przenieść konto walutowe z Citi?
  2. jakie znacie możliwości założenia szybkich darmowych kont w innych bankach z możliwością przeniesienia do Agricole?
  3. ile wynosi opłata za kartę jeśli nie wydam 500zl mies?
  4. czy po wpłaceniu tych 3000zl mogę je przelać z powrotem i tak co miesiąc? czy bilans musi comiesięcznie zwiększać się o 3000zl?

  kilo41 Odpowiedz
  • 2. np. Inteligo na którym możesz również zarobić 100zł i po zgarnięciu premii przenosisz się do Agricole ;)
   3. 7,90zł
   4. możesz wpłacić i wypłacić. trzeba zapewnić wpływ

   Andrzej
  • ale Inteligo nie ma na liście
   Lista banków uczestniczących w procesie przenoszenia rachunków/usług płatniczych
   prowadzących rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe dla osób fizycznych

   piotro
 • hmmm, mam w tej chwili kilka kont, ale nie bardzo chcę / mogę któreś z nich zamykać, czy ktoś ma pomysł na jakieś „szybkie” konto, które można by otworzyć przez internet, żeby je sobie potem CA zamknął ? ;-)

  Marco Odpowiedz
  • Czy dobrze rozumiem zapus o końcu programu?tzn do 31 muszę zdążyć ja się zapisać ale polecić komuś mogę jeszcze po 31?

   Paulina
 • Wynagrodzenie ma byc od pracodawcy i bank ma poinformowac pracodawce o zmianie rachunku? Bez sensu…
  Nie. Zdecydowane nie!

  Moo Odpowiedz
 • Ja czekam aż inny bank zaproponuje coś za przeniesienie konta z wpływem wynagrodzenia. Mam CA od kilku lat i już jako stary klient nie jestem atrakcyjny dla banku.

  rychu75 Odpowiedz
  • Rychu ja się dziwię że zielony BZ jeszcze na to nie wpadł :-) – skoro premiują ludzi za zamknięcie kredytówki w innym banku czy kiedyś stanie z debetówką pod ich bankomatem to czemuż nie za zamknięcie konta w innym banku?? Ciekawe czy gdyby zrobili akcje bankomatową ale tylko kredytówką znaleźliby jeleni którzy by stali i wypłacali kasę ?? zważywszy na prowizję i zerowy okres bezodsetkowy nie opłaciłoby się posiadaczowi karty a jak z posiadaczem bankomatu??

   zenek64
  • ja myślę, że zieloni Jeszce ten pomysł uskutecznią, w tej chwili to chyba najlepszy ror na rynku, zawsze byli innowacyjni. Sądzę, że za pół roku kiedy poczują pierwszy oddech likwidacji kont (4%) jeszcze nie jednym nas zaskoczą ;)

   jacck
  • jacck myślę podobnie w lipcu będzie jakaś akcja bo ludzie zamkną mnóstwo kont. Sam planuje zostawić sobie jedno (do promocji NC+ KARTA ale również dla częstych akcji BLIKowych które ten bank organizuje

   zenek64
 • @admin
  mam pytanie.. warto w to wejść czy poczekać i może będzie korzystniej?
  np. jak ostatnio 250zł za przeniesienie + 100zł za odejście?

  Andrzej Odpowiedz
 • Nie bardzo jest dla mnie zrozumiała interpretacja przez Admina punktu o stałych wpływach. W punkcie $5 jest napisane, że trzeba we Wniosku z Pełnomocnictwem wpisać nazwę i adres instytucji przekazującej Wynagrodzenie oraz że z tej instytucji ma wpływać zadeklarowana kwota (która jest nie mniejsza niż 3000zł). W punkcie jest wyraźnie napisane o wynagrodzeniu, a w punkcie 5.1 jest słowo ORAZ. Jak to więc jest?

  monia-mia Odpowiedz
 • Przejdzie zamknięcie konta Inteligo? W końcu to pekao..ponadto czemu w komentarzach przewija się kwestia wpływu od pracodawcy jak jasno jest napisane w artykule, że przelew może być z dowolnego konta….

  Damianq Odpowiedz
  • Myślę że przejdzie w końcu to prawie PKO BP ;)
   a co do wpływu jest to jasno napisane w regulaminie ale niektórzy nie czytają…
   „Warunek zapewnienia stałych wpływów na Konto uważa się za spełniony, jeżeli Klient: 1) wypełni i podpisze „Zlecenie przekazywania środków” oraz wskaże we Wniosku z Pełnomocnictwem nazwę i adres instytucji przekazującej Wynagrodzenie, która ma być powiadomiona przez Bank o zmianie rachunku bankowego Klienta oraz 2) zapewni Wpływ na Konto, co najmniej raz w każdym miesiącu kalendarzowym, kwoty zadeklarowanej na „Zleceniu przekazywania środków”, na kwotę nie mniejszą niż 3000 zł przez co najmniej trzy następujące po sobie miesiące kalendarzowe, przy czym pierwszy Wpływ na Konto określony powyżej powinien zasilić Konto najpóźniej do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego przypadającego po dniu otwarcia Konta. „

   Andrzej
  • @Damianq — z wynagrodzeniem nie ma problemu, bo Wpływ na Konto jest zdefiniowany jednoznacznie, wątpliwości budzi konieczność podania nazwy i adresu „instytucji przekazującej Wynagrodzenie” — na szczęście nie napisano, że ma to być wynagrodzenie osoby przystępującej do promocji, można więc podać pierwszą lepszą „instytucję” z książki telefonicznej…

   Don Quijote de la Mancha
  • „Warunek zapewnienia stałych wpływów na Konto uważa się za spełniony, jeżeli Klient: 1) wypełni i podpisze „Zlecenie przekazywania środków” oraz wskaże we Wniosku z Pełnomocnictwem nazwę i adres instytucji przekazującej Wynagrodzenie, która ma być powiadomiona przez Bank o zmianie rachunku bankowego Klienta .” W jaki sposób powiadamiają pracodawcę ? Telefonicznie?

   Marta
  • Telefonicznie to się można wyżalić. Albo ochrzanić kogoś. :D

   kalafior
 • @ADMIN
  Moglbys jakos to potwierdzic na 100%, ze konto w Nest Banku na pewno przejdzie?
  Jak powinno sie wypelnic te zlecenie? Moge podac swoje imie, nazwisko i swoje dane? Czy lepiej podac jakies przykladowej firmy?

  jakubiak Odpowiedz
 • Inteligo nie ma na liście
  Lista banków uczestniczących w procesie przenoszenia rachunków/usług płatniczych
  prowadzących rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe dla osób fizycznych
  czy ktoś pytał w Banku czy można zakwalifikować ten bank jako PKO ?

  piotro Odpowiedz
  • Przy PKO BP napisane jest „WSZYSTKIE RACHUNKI” więc inteligo też się „załapie” – przy BRE BANKU np są wyszczególnione osobno mbank osobno Orange finanse np

   zenek64
 • A czy mogę zlecić przeniesienie konta, które jest już na wypowiedzeniu?

  Andrzej Odpowiedz
  • Andrzej zadzwoń do banku że wycofujesz wypowiedzenie a potem idź do CA i złóż wniosek o przeniesienie – bo tak to może nie przejść skoro sam zleciłeś wypowiedzenie konta a nie bank CA

   zenek64
 • dobra dobra
  a najwazniejsza informacja
  KIEDY MOZNA ZAMKNAC TO KONTO ?

  eh Odpowiedz
 • Poprawcie mnie jesli sie myle ale CA przyzwyczail Nas do wiekszych premii. Wydaje mi sie ze warto poczekac..

  Andrzej Odpowiedz
 • @ADMIN
  Moglbys jakos to potwierdzic na 100%, ze konto w Nest Banku na pewno przejdzie?
  Jak powinno sie wypelnic te zlecenie? Moge podac swoje imie, nazwisko i swoje dane? Czy lepiej podac jakies przykladowej firmy?

  Paulina Odpowiedz
 • Tak poza tematem. Pamiętacie promocję dotyczącą wypłacania gotówki w bankomatach WBK? W ostatniej edycji sporo osób pisało, że powinni dostać nagrodę, ale nie było ich na liście. U mnie z jedną z kart było identycznie. 3 reklamacje, kilka tygodni oczekiwania, ale wreszcie przelali pieniądze. To tylko 50 zł, ale pokazuje, że jeśli mamy rację to nie warto odpuszczać. Niech banki wiedzą, że klienci nie dadzą sobie wcisnąć ściemy… :)

  Evela Odpowiedz
 • Czy jeżeli mam założone konto w BOŚ Banku i skorzystałem z promocji „600zł w decathlon za założenie konta” i teraz muszę czekać aż miną mi 4 lata, aż będę mógł zamknąć konto, to czy korzystając z powyższej promocji w jakiś sposób obchodzę ten punkt w regulaminie, mogę przenieść konto i nie martwić się o te 4 lata? (Minęło 1,5 roku)

  Radosław Odpowiedz
 • Byłam wczoraj w Agricole i pan powiedział, że nie mogę przenieść konta bo zakładałam je internetowo. W banku, którego konto chce przenieść byłam z miesiąc wcześniej zaktualizować dane, więc mają mój wzór podpisu. Szkoda :/

  Ewelina Odpowiedz
 • Mam pytanie. Czy PKO BP przejmuje Deutsche Bank? Pod jednym adresem mam te dwa banki ale logo DB nie ma tam (z google maps)

  luka89waw Odpowiedz
 • wczoraj przeniosłem darmowe konto oszczednosciowe otwarte dzien wczesniej w bzwbk, wypelnilem deklaracje przekazania dochodu podajac firme w ktorej nie pracuje (moj obecny bank stawia taki sam warunek), ale pani stwierdzila ze w deklaracji nie trzeba wypelniac ile miesiecznie zobowiazuje sie „zarobic”, poza tym dokument dostalem do reki, bo rzekomo moge sam dostarczyc (oczywiscie byla propozycja ze bank im przesle, ale po co wprowadzac zamet?). konto premium, czyli co miesiac wplyw 10000 i nastepnego dnia wybieram. tylko nie wiem…czy musze aktywowac karte? adres kontaktowy podalem stary, wiec jej pewnie nie otrzymam. czy musi byc aktywna pelne 3 miesiace?

  kilo41 Odpowiedz
  • >>>przeniosłem darmowe konto oszczednosciowe
   Wcześniej nie było możliwości przeniesienia rachunku oszczędnościowego. Czy coś się zmieniło w tym przedmiocie ?

   Bogdan
 • Admin, dzieki za aktualizacje ze wstępnym formularzem internetowym. W czasie jego wypelniania mozna zaznaczyc „Otwieram konto z polecenia”. Co tam wpisac? Szkoda, żeby się zmarnowało :)

  Krutki Odpowiedz
  • Na stronie CA jest tez takie info:
   Bank Credit Agricole odwołuje z dniem 31. stycznia 2017 r. Program Rekomendacji Klienckich „PoleCAm”

   Wiec chyba jednak nikt nie skorzysta

   Krutki
 • Okazuje się, że o promocji przenoszenia do CA nie powiedziano tu jeszcze wszystkiego. Przenosząca moje konto pracowniczka zaproponowała udział w dodatkowej promocji 10% zwrotu (coś w stylu moneyback) od zgłoszonych jej osobiście w oddziale faktur opłat za telefon, internet, TV „a może także innych jeśli system je zaakceptuje”. Zwroty do 20 zł/miesiąc i nie jest to ograniczone czasowo. Na stronie CA nie udało się odnaleźć regulaminu (może admin zapyta bank), ale na głównej stronie w Klienci indywidualni Promocje udało mi się znaleźć formularz do zgłaszania „promocyjnych faktur”. Zgodnie z nim najpierw należy utworzyć szablony przelewów w bankowości elektronicznej a następnie w tym formularzu podać ich dokładne nazwy i załączyć skan/zdjęcie faktury a oni dadzą znać w ciągu 2 dni czy akceptują. A moze jest to standardowa promocja na koncie Plus? Ktoś coś wie na ten temat? Jakie faktury akceptują (np. czynsz?)

  Drugą sprawą jest, że alert BIK poinformował, że chwilę po otwarciu konta CA sprawdzało mnie w BIK pod kątem „limitu w rachunku”, choć o żaden produkt kredytowy w tym limit w ROR nie występowałam.

  abba Odpowiedz
  • A może to było 5%? Chyba raczej 5%. Ale to i tak łatwe, bo opłacenie faktury za 400 zł to żaden problem.

   abba
  • Ja dzisiaj miałem telefon z działu utrzymania Klienta (byłem na wypowiedzeniu) i zaproponowano mi udział w promocji 5% zwrotu za płatności rachunków oraz konto bezpłatne bezwarunkowo przez 12 miesięcy od dzisiaj.
   Promocja zwrotu za rachunki ma trwać przez 18 miesięcy i dać max zwrot 300 zł w trakcie jej trwania. Niestety nie otrzymałem info co do miesięcznego limitu zwrotu. Nie mam jeszcze regulaminu przed sobą.
   Jedyny warunek promocji to wpływ 3000 na konto. Pierwotnie była mowa o wynagrodzeniu ale ja tego warunku nie mogłem spełnić, Pani się dopytywała przez 1 dzień i oddzwoniła z info, że ustaliła dla mnie indywidualnie warunki, że mogę mieć ten wpływ ze swojego konta. (choć podejrzewam, że i bez tego taki wpływ by przeszedł ale dobra, wierzę, że jestem taki wyjątkowy…;)
   Skusiłem się bo taka posucha teraz, że trzeba łapać jak dają
   aaa… i czynsz co najważniejsze podchodzi pod promocję

   erde
 • Ja przeniosłam konto z BZWBK do CA i przy wpływach 3000 zł.dostaję w 4 miesiącu za przeniesienie 200 zł. A profity z konta ProstoOszczędzające Plus 5% za media,10% zwrotu raty przy kredycie ratalnym,5% zwrotu raty przy kredycie gotówkowym.Konto bezpłatne przy płatnościach na kartę 500 zł., klub rabatowy.Bankomaty za 0 wszystkie.Można przelewać te 3000 na 2 raty np.1500 wypłata, 1500 wynagrodzenie. Niestety nic nie wiem o możliwości opłat faktur za internet,telefon.Wydaje mi się że zwracając 5% wartości rachunków to wychodzi grubo ponad 20 zł. W moim przypadku byłoby to ok.50 zł. Podobno ta promocja była do 31 stycznia ale może ja przedłużyli.Warto spróbować.

  Krystyna Odpowiedz
  • Przecież sama piszesz na początku „5% za media”. Masz do tego jakiś regulamin? Skąd masz tą informację?

   abba
 • Tak, byłam w placówce bankowej i poinformował mnie o tym pracownik.

  Krystyna Odpowiedz
  • Wypełnienie formularza na www nie wystarcza. Odpowiedzieli, że trzeba udać się do placówki z wydrukami faktur.Dziwny ten bank. Wszystko trzeba u nich załatwiać w placówce. Zmiana limitów w placówce, zmiana powiadomień – w placówce. Idąc do placówki do przeniesienia konta od razu weźcie kilka różnych faktur.

   abba
  • Przystąpiłem do promocji „Retencja- Zwrot za rachunki- Lojalni zyskują”.
   W placówce dodałem tylko czynsz, bo Pani twierdziła, że więcej i tak nie będzie zwrotu niż 16,66 zł w miesiącu (300zł/18mcy).
   Po powrocie do domu dodałem jeszcze 4 płatności poprzez formularz www i po kilku godzinach odpowiedź z banku o podpięciu odbiorców do promocji – więc można też przez formularz dodawać odbiorców promocyjnych tylko trzeba sobie w systemie ich założyć a po wysłaniu zgłoszenia podpinają do promocji.
   Dodatkowe info: po zapłacie czynszu naliczyło mi 21,6 zł zwrotu więc nie ma limitu miesięcznego na poziomie 16,66 ani nawet 20 zł.
   Można więc wyrwać wcześniej te 300 zł zwrotu ale jest haczyk, nie można złożyć wypowiedzenia przed upływem 18mcy od przystąpienia do promocji.

   erde
  • czy rachunki muszą być na mnie czy mogą być na kogoś innego?

   Paulina
  • Zadzwoniłem na infolinię i zapytałem czy jest taka promocja. Pani poinformowała mnie, że tak, ale tylko dla wybranych klientów, którzy dostaną od banku sms lub mail z zaproszeniem do przystąpienia do niej.

   Analityk
  • @Paulina wg regulaminu muszą być na imię i nazwisko posiadacza rachunku, ale poprzez formularz zgłosiłem rachunek mojego ojca i przeszło (musi być taki sam adres zamieszkania lub korespondencyjny jaki masz podany w banku)

   erde
  • @erde – nie mogę teraz znaleźć formularza zgłaszania nowych faktur do płatności za media. Czy podasz mi link (może w historii przeglądarki).

   abba
 • Do erde
  W jakim czasie bank dokonuje zwrotu? Bezpośrednio po transakcji? Pod koniec miesiąca? Po opłaceniu wszystkich faktur?
  Pytam bo zapisali mnie do tej promocji, w piątek opłaciłem czynsz a zwrotu jeszcze nie dostałem.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Dziwne, chyba nieprawdziwe. Byłam w banku prosto z ulicy, bez żadnego problemu załatwiłam. Nie byłam żadnym wybranym klientem. Załatwiłam w placówce przeniesienie konta + konto prosto oszczędzające plus. Trochę zajęło to czasu, na następnym spotkaniu miałam nr kont gdzie mam płacić za media, pani je wprowadziła. Na razie nie regulowałam żadnych płatności i sama jestem ciekawa ile mi zwrócą.

  Krystyna Odpowiedz
 • @erde, a masz linka do regulaminu? Mnie pani mówiła tylko o 20 zł miesięcznie i nie mówiła nic o konieczności utrzymywania konta przez 18 miesięcy. A co jeśli się jednak wypowie?

  abba Odpowiedz
  • nie, regulamin dostałem na papierze w palcówce

   erde
  • § 8. Postanowienia końcowe:
   (…)
   W przypadku wypowiedzenia umowy Konta w okresie do 18 miesięcy od przystąpienia do promocji Bank ma prawo obciążyć uczestnika równowartością przekazanych premii.
   (…)

   erde
  • mi też nikt nie wspomniał o lojalce, mówiono tylko o 18 miesiącach obowiązywania promocji, dopiero w regulaminie to doczytałem już po fakcie, ale i tak wydaje mi się, że warto. Konto jest bezpłatne po spełnieniu prostych warunków. (ja mam Premium przez rok bezpłatne za odstąpienie od wypowiedzenia potem wystarczy wpływ 10k zł)

   erde
 • do kiedy ta promocja ze zwrotem za rachunki?

  Andrzej Odpowiedz
  • okres promocji 1.01.2017 – 1.12.2017 – cały ten rok

   erde
  • Tzn w tym okresie mozna przystapic a zwroty beda naliczac przez 18 mies dobrze rozumiem?

   Andrzej
  • Nie widzę w skanie regulaminu konieczności utrzymywania konta przez 18 miesięcy. Raczej, że przez 18 miesięcy można dostawać zwroty 5%, ale zamknąć chyba można w każdej chwili. Czy macie inne zdanie na ten temat?

   abba
  • ostatnia strona, paragraf 8. Postanowienia końcowe, 2 akapit

   erde
  • Faktycznie – w razie wypowiedzenia przed 18 miesiącami mają prawą żądać zwrotu wypłaconych premii. Ale kar ani blokady nie ma.

   A ponadto premie wypłacają o 19% niższe ze względu na podatek, czyli zwrot za faktury to nie 5% tylko 4,05%.
   Za faktury >= 400 zł można maksymalnie zyskać 20 zł, czyli 16,20 po podatku.

   abba
  • @abba nie wiem jak Ty czytasz ten regulamin, że wymyślasz takie bzdury
   przecież premie wypłacają 5% netto (6,17% brutto) co jest jak byk zapisane w regulaminie Paragraf 6, 2 akapit a cała pula premii jest 300 zł netto (370,37 zł brutto) -> 4 akapit tego samego paragrafu.
   Ja w tym miesiącu za płatności w sumie na 1159,80 zł mam już zwrócone 57,99 zł na konto.

   erde
  • To pewnie wtórny analfabetyzm.
   Nie dali treści regulaminu i bazuję na fotografiach czytając na wyrywki, zamiast od deski do deski. Faktycznie wypłacają 5%. A ograniczenie do 20 zł miesięcznie wmówiła mi pani w oddziale. Dzięki za skorygowanie.

   abba
  • >>>Nie dali treści regulaminu i bazuję na fotografiach
   Ja dokładnie tak samo.

   Par. 5-ty Regulaminu mówi, że wpływ 3 tys. musi być w miesiącu poprzedzającym przyznanie premii. Czy rzeczywiście tak jest ? Czy dostał ktoś premię – mimo braku wpływu 3 tys w styczniu ?

   Bogdan
  • >>>okres promocji 1.01.2017 – 1.12.2017
   Czy ktoś mógłby potwierdzić, iż retencja została przedłużona ?

   Bogdan
 • Czy ktoś kto bierze udział w jednej z edycji „gotowi na 1000zł” i już dostaje 5% zwrotu dał rade skorzystać z tej oferty? i dostaje przypadkiem 5%+5% ? ;p

  Herman Odpowiedz
 • Ciekawe że w regulaminie jest że do 31.12 a mi dzis powiedzieli na infolinii że nieaktualna promocja…zobaczymy co powiedzą w placówce

  Paulina Odpowiedz
 • Czy w ramach tej promocji można zlecić zamknięcie konta oszczędnościowego? W Regulaminie promocji jest mowa o „rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym”. Czy konto oszczędnościowe spełni ten wymóg ?

  Ernest Odpowiedz
 • złożyłam wniosek internetowy wczoraj wieczorem, dziś skoro świt dzwonili, umówili mnie nawet w wybranej placówce na konkretną godzinę, konto założone, do promocji z rachunkami też się zapisałam, jeden rachunek już dodałam, pani młoda bardzo luzacka, stwierdziła że nawet nie sprawdzają tych rachunków kto co jak…więc od razu do głowy przyszedł mi inny plan i tak myślę… ;) pytanie jak to wyglądało z tymi rachunkami w edycjach jesteś gotowy na 1000zł?

  Paulina Odpowiedz
  • w 1000zl Musialo byc na dowolna osobe na podany w banku moj adres „zameldowania” z dowodu lub adres korespondencyjny. Dodawali tez czynsz ze spoldzielni ale podatku od urzedu miasta nie.

   Herman
 • Konto z Nest Banku nie przeniesiemy w tej promocji. Potwierdzone na infolinii. Co do kont zakładanych internetowo, które chce się przenieść z innego banku to Pani z CA powiedziała, że to nie jest problem. Ktoś może to potwierdzić?

  Kagoo Odpowiedz
 • W czasie podpisywania umowy w oddziale poprosilem o dołączenie mnie do promocji z opłatami za faktury. Pani grzecznie odmówiła, stwierdzając, że jest to promocja dla klientów, którzy nie są zadowoleni i chcą zamknąć konto.
  Więc mam teraz dodatkową motywację do zamknięcia konta jak najszybciej :)

  krutki Odpowiedz
  • W oddziale po konsultacjach telefonicznych z centralą powiedziano, że aby przystąpić do promocji zwrotu 5% należy przyjść po 1 miesiącu od otwarcia i że na pewno nie będzie z tym problemu. W którym to oddziale rozdają pamięci przenośne i portfele?

   abba
  • A w którym to oddziale i jakim mieście?

   Analityk
  • Chodziło mi gdzie po miesiącu można włączyć zwrot z rachunków.

   Analityk
  • Marszałkowska, Warszawa.

   Kagoo
 • Po podpisaniu umowy w oddziale Pani przekazała mi, że ma dla mnie do wyboru drobne prezenty. Do wyboru był pendrive 8gb, portfel, akcesoria do wina i długopisy. Wszystko z logo CA. Co do zobowiązania do przekazywania wynagrodzenia to jasno mi Pani powiedziała, że mogę to robić sam, ale papierek trzeba wypełnić. Ważne, aby w tytule przelewu napisać „wynagrodzenie” .Łatwa kasa + gratis. Już mi się ta promocja podoba;)

  Kagoo Odpowiedz
 • W sumie pani z banku chętnie dołączyła mnie do promocji z opłatami , ale żadnych prezentów mi nie proponowała. Krutki# – to chyba zależy od szczęścia , na kogo popadniesz.

  cykor Odpowiedz
 • mam pytanie w sprawie zwrotu za rachunki…czy osoby które już płaciły za rachunki i dostały zwrot korzystały z polecenia zapłaty lub zlecenia stałego? Czy można po prostu zrobić przelew na dowolną kwotę kiedy mam ochotę? Oczywiście jeśli uprzednio rachunek dodałam do bazy. Bo mi Pani w placówce mówiła że tylko zlecenie/polecenie…a czytam w regulaminie że chyba nie tylko…

  Paulina Odpowiedz
 • Czy przenosząc konto z innego banku musi to być ROR czy może być konto oszczędnościowe np eMax z mBank?

  Wojtek010 Odpowiedz
 • Do Paulina
  Ja rachunki mam zarejestrowane przez bank, tzn. zaniosłem faktury za media. Pracownica wprowadziła do komputera dane dot. odbiorcy płatności. Płatności za media/ przelewy/ robię sam z konta w CA wg. terminów płatności. Zwrot następuje bezpośrednio na rachunek, z którego robię przelew. Zwroty mam za: czynsz i wodę, tv, internet, telefon, wywóz śmieci. Za energię elektryczną dostanę zwrot z Orange Finance.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Czy do 31.03 wystarczy wypełnić wniosek? W tym terminie mają przyjść premie z Millenium i nie wiem czy da radę przenieść to konto.

  meka Odpowiedz
 • Rozumiem, że mogę kilkukrotnie przelewać i odlewać pewną kwotę by się uzbierał wpływ na 10tys zł?

  warmaschine Odpowiedz
  • Podpinam się pod zapytanie kolegi.. To można kilkukrotnie przelewać np. Po 2000zl(przelewam i Odlewam i tak 5 razy)

   Damianq
  • było na początku tej strony z komentarzami. Tak można. sam robiłem 3k+3k+4k

   Kacper
 • Próba przeniesienia rachunku z mbanku zakończyła się niepowodzeniem. Powód – konto w mbanku otwarte przez internet, a więc bez składania dokumentów.
  Opłaca się trzymać Konto PROSTOoszczędzające Premium do czegoś innego (zwrot za rachunki odpada), czy od razu (po dwóch tygodniach od otwarcia) zamykać?

  zolw Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy