Przenieś konto do Credit Agricole i zyskaj 200 zł premii

Zakończona

Większość Polaków przenosi konto do Credit Agricole – przynajmniej według reklam banku. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, ponieważ CA to w zasadzie jedyny bank, który premiuje takie zachowanie. Do końca czerwca trwa kolejna edycja promocji „Przenieś konto”, dzięki której możemy zyskać 200 zł w bardzo prosty sposób. Wystarczy zapewnić trzykrotne wpływy z innego konta i poświęcić konto w innym banku na rzecz przeniesienia ;)

200 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole

200 zł za zamknięcie konta i przeniesienie do Credit Agricole

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem Credit Agricole. W przypadku tej promocji jako nowego klienta rozumiemy osobę, która w okresie roku przed otwarciem konta nie posiadała żadnego konta indywidualnego lub wspólnego (w pakiecie innym, niż Depozytowy) prowadzonego przez CA.

Jeśli spełniamy te warunki, to konieczne będzie złożenie wniosku o jeden z rachunków wraz z kartą debetową, zawarcie umowy i wybranie wyciągu w formie elektronicznej. Oprócz tego wymagane jest złożenie wniosku o przeniesienie rachunku z innego banku w placówce CA (a tak naprawdę zamknięcie tam konta w naszym imieniu) oraz wyrażenie zgody na działania marketingowe i otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną (podając numer telefonu oraz adres poczty e-mail) od banku.

Premia za wpływy 3000 zł przez 3 miesiące

W całym procesie najważniejsze jest jednak zapewnienie stałych wspływów na konto. Bank wymaga bowiem od nas wypełnienia i podpisania zlecenia przekazywania wynagrodzenia oraz zapewnienia wpływu na konto w zadeklarowanej wysokości (min. 3000 zł) przynajmniej raz w miesiącu. Co istotne: wpływy wcale nie muszą być wynagrodzeniem – możemy spokojnie sami przelewać sobie min. 3000 zł ze swojego konta w innym banku lub wpłacać w kasie. Definicja wygląda bowiem następująco:

Wpływ na Konto – suma transakcji uznaniowych wynikająca z wpłat gotówkowych oraz przelewów na prowadzony w ramach Konta rachunek główny w PLN z wyłączeniem przelewów środków z zakończonej lokaty […] lub przelewów pomiędzy rachunkami konta (w tym z rachunków prowadzonych w walutach innych niż PLN), a także przelewów z innych kont prowadzonych przez Bank, jeżeli Klient jest ich posiadaczem lub pełni rolę pełnomocnika;

O samym zleceniu przekazywania wynagrodzenia można najzwyczajniej w świecie zapomnieć po jego wypełnieniu. Mam nadzieję, że żaden pracodawca nie zacznie przelewać naszego wynagrodzenia po otrzymaniu takiego dokumentu bez konsultacji z samym pracownikiem – przecież to równie dobrze mogłaby być próba oszustwa…

Przelew w wysokości 200 zł trafi na nasze konto do końca miesiąca po miesiącu spełnienia warunków. Zadeklarowane wpływy należy zapewnić trzykrotnie (zaczynając najpóźniej od pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego). Jeśli, przykładowo, umowę o konto podpiszemy w maju, to zapewniając wpływy w czerwcu, lipcu i sierpniu nagrodę otrzymamy do końca września. Równie dobrze wpływy możemy zapewniać już od maja i wtedy nagrodę otrzymamy o miesiąc wcześniej. Istotne jest tylko, aby w dniu wypłaty premii spełniać dwa warunki: ciągle posiadać kartę debetową oraz aby dyspozycja zamknięcia rachunku w poprzednim banku została zrealizowana poprawnie – w związku z czym Credit Agricole dołącza do regulaminu listę banków, które biorą udział w procesie przenosin.

Warto tu przy okazji dodać, że załącznik dołączony jest nie do opisywanej powyżej oferty, ale do niemal identycznej promocji z premią w wysokości 100 zł na start w zamian za wpływy 1500 zł. Moim zdaniem nie warto z niej korzystać, skoro niewiele większym wysiłkiem możemy uzyskać dwukrotnie wyższą premię. Dodam również, że powyższa lista może nie być aktualna – dlatego warto potwierdzić w oddziale, że nasz bank bierze udział w przenosinach. Uczestnicy poprzedniej edycji promocji zalecają również uprzednią aktualizację podpisu w naszym starym banku – inaczej wniosek o zamknięcie konta może zostać odrzucony.

Bonus: Lokata 3% do 50 000 zł

Gdyby kogoś nie przekonała możliwość łatwego uzyskania 200 zł premii, to wspomnę jeszcze o dodatkowej ofercie powitalnej banku dla nowych klientów. Każdy, który otworzy 60-dniową lokatę terminową może zyskać oprocentowanie specjalne, które obecnie wynosi 3% w skali roku dla kwoty od 1 000 zł do 50 000 zł. Mamy na to czas przez 6 miesięcy od otwarcia konta. Więcej o ofercie powitalnej pisaliśmy na początku roku (kiedy oprocentowanie wynosiło jeszcze więcej, bo 3,2%).

Ile kosztuje konto w Credit Agricole?

Ponieważ bank wymaga od nas posiadania zarówno konta osobistego jak i karty debetowej, to bardzo istotne jest ile za ten duet zapłacimy. Standardowo wszystko zależy od tego jak będziemy korzystać z rachunku oraz… który rachunek wybierzemy.

Osoby poniżej 27. roku życia maja prosty wybór – w ich przypadku opłaca się założyć 1 Konto, które jest bezwarunkowo darmowe. Karta może kosztować 2,90 zł miesięcznie, jednak wykonanie transakcji bezgotówkowej na kwotę… 1 zł miesięcznie pozwala na uniknięcie opłaty.

„Zwykłe” Konto PROSTOoszczędzające nie opłaca się praktycznie nikomu, ponieważ jego koszt to 4,90 zł miesięcznie. Konto PROSTOoszczędzające Plus to lepszy wybór – może kosztować 9,90 zł, ale wpływ 1500 zł (1000 zł do 30. roku życia) zwalnia z opłat – a przecież i tak planujemy przelewać min. 3000 zł. Tu jednak trzeba uważać na kartę debetową, bo możemy za nią zapłacić 7,90 zł miesięcznie, o ile nie wykonamy transakcji na kwotę min. 500 zł.

Jakie jest więc najlepsze rozwiązanie? Wybranie najbardziej wypasionego (przynajmniej w teorii) Konta PROSTOoszczędzającego PREMIUM. Tu z opłaty za konto zwalniają wpływy 10 000 zł (może być np. 3 x 3334 zł miesięcznie), a kartę mamy darmową bezwarunkowo. Do tego zarówno dla konta w wersji Plus jak i Premium otrzymujemy darmowe wypłaty z bankomatów w całym kraju.

Nie przegap!

Komentarze

 • „O samym zleceniu przekazywania wynagrodzenia można najzwyczajniej w świecie zapomnieć po jego wypełnieniu. Mam nadzieję, że żaden pracodawca nie zacznie przelewać naszego wynagrodzenia po otrzymaniu takiego dokumentu bez konsultacji z samym pracownikiem – przecież to równie dobrze mogłaby być próba oszustwa…” – tu jestem ciekaw czy tak będzie rzeczywiscie, bo niby podpisujemy pełnomocnitwo ale tak jak jest wspomniane, taką operacje mógłby wykonać każdy. Ciekaw jestem jak zachowałby się dział kadr w mojej firmie, bo jeśli okazałoby się , że zaczną przelewać wynagrodzenie na podstawie wniosku ale nie konsultując tego ze mną osobiście byłbybym tym mocno zaniepokojony …

  Mateusz Odpowiedz
  • To też dobry test :) Jeśli dobrze pamiętam niektórzy wskazywali również inne firmy/adresy, niż nasz obecny pracodawca. Z punktu widzenia promocji nie ma to w sumie żadnego znaczenia…

   Michał
  • Ja podałem dane firmy, wziąłem sam zaświadczenie, powiedziałem że zaniosę, ale sami też wysłali.

   ASD
  • Ja zlecenie przelewu wynagrodzenia dostałem do ręki, zakład pracy nie otrzymał. Kolega dostał do ręki, a i tak wysłali do zakładu pracy. Załatwiała nas ta sama „pani z okienka”.

   Krak
  • @Michał w sumie dobry patent z tymi złymi danymi, chyba nie grozi to żadnymi konsekwencjami , że podam jakiegoś innego pracodawce. U mnie może by przeszło jeszcze podanie starej siedziby firmy i starej nazwy. Dobrze sie składa z tą promocją, bo jak tylko ING wypłaci 100 za inwestowanie to mialem zamiar od nich sie zwinać. A tak przynajmniej CA załatwi to za mnie :)

   Mateusz
  • mój pracodawca zaczął przelewać wynagrodzenie do CA bez konsultacji:( takie duże korpo

   Kacper
  • Moje duże korpo zignorowało polecenie przelewania od CA.

   Marcin H
  • jeżeli przyjdzie oficjalne pismo do pracodawcy to będize wpisane jako pismo przychodnie i zarejstrowane W sytuacji gdybym sie nie zgodizl to pracodawca może odpisać do banku że nie wyraża zgody … przynajmniej tak jest w wielu duzych firmach

   piotro
 • Rozumiem, że mogę w ramach tej promocji zamknąć jakiekolwiek konto. Nie musi być to konto główne, na które przelewane jest moje wynagrodzenie? Bo tak było chyba w poprzednich promocjach CA.

  jaceny Odpowiedz
  • Obojętne, byle bank miał wzór podpisu – inaczej odrzuci przenosiny. Niektórzy np. zakładali na szybko drugie konto w obecnym banku aby je „przenieść” :)

   Michał
 • Dzis wpadła premia z PKO BP, czyżby to był dobry sposób na pozbycie się konta? Trwa to wtedy standardowy miesiąc?

  Klaudia Odpowiedz
 • Polaków wielką literą!

  broker Odpowiedz
 • Widzę, że na liście banków które można przenieść jest PKO BP. Czy Inteligo można przenieść ? Próbował ktoś ?

  Krak Odpowiedz
  • Ja kiedyś próbowałem przenieść konto z inteligo do millennium, ale inteligo się wypięło, że podpis im nie pasuje, a w pkobp konta inteligo nie zamkniesz, więc lepiej przenieś z takiego banku, do którego placówki możesz bez problemu podejść i zamknąć.

   Iks
 • Korzystałem z tej promocji w poprzedniej edycji. Z góry uprzedzam. Specjalnie pod tę promocję założyłem kolejny rachunek w BZ WBK (miałem tam już dwa w innej promocji). Finalnie nie udało mi się przenieść tego rachunku, bo BZ co chwilę robił jakieś problemy i składałem 3 reklamacje w CA podczas tej promocji właśnie ze względu na działania banku BZ WBK. W końcu, dzięki pracownicy CA, pomimo nie przeniesienia rachunku przez OGNIVO, premię dostałem. Ale z BZ WBK zrezygnowałem całkowicie. Miałem bardzo życzliwą opiekę w oddziale CA i tylko dzięki temu mogę cieszyć się z premii. Omijajcie BZ WBK z daleka. Taka moja rada.

  Kagoo Odpowiedz
  • Dzięki za ostrzeżenie, jak się upewnić, że z usunięciem konta BZ WBK nie będzie problemu?

   Sebastian
  • Sebastianie, w celu zamknięcia konta zapraszamy do oddziału.

   Zespół BZ WBK
 • Da się połączyć z programem Poleceń? O ile ten program jeszcze działa.

  anusze Odpowiedz
  • @anusze, program poleceń nadal aktualny. Otworzyłem konto z polecenia , a po otwarciu konta skorzystałem z możliwości polecania. Fajna promocja. Można uzyskać wysoką premię.

   Krak
 • widzę, że jest możliwość otwarcia przez internet. Co dalej po wypełnieniu wniosku i tak trzeba iść do oddziału i wypełnić resztę dokumentów?

  Pekin Odpowiedz
 • Też się dołączam do pytania. Jak otworze konto kurierem to gdzie formularze na zamknięcie konta w innym banku i przelew wynagrodzenia.
  Załatwia się to po otwarciu konta na w serwisie www ? raczej wątpię.
  Może ktoś krótko kto to przechodził opisać co i jak.

  Tomex Odpowiedz
 • Tomex, trzeba pofatygować się do banku.

  Krak Odpowiedz
 • Korzystam z poprzedniej edycji i testuję takie rozwiązanie by kartę aktywowac dopiero w 3cim miesiącu – bo po co wydawać nią 500 zł przez 4 miesiące jak można przez 2 :-) Spełnię w ten sposób wytłuszczony warunek w chwili odbioru premii będę posiadaczem karty jak i warunek pierwszy „zawnioskuję o konto kartę i bankowość elektroniczną” Tak sprawdziłem empirycznie że za nieaktywowaną kartę nie pobierają opłaty :-)

  zenek64 Odpowiedz
  • Fakt, można też kombinować w ten sposób (zgodnie z regulaminem powinno być OK)

   Michał
  • Niestety coś poklikali w systemie i 7,90 posżło się za przeproszeniem je**** :-( trzeba aktywowac tą cholerną kartę i 500 zł obrócić (jakbym miał mało kart do obracania :P )

   zenek64
  • Czyli lepiej konto PREMIUM, ew. wymagany wpływ 10000 rozdzielić na kilka mniejszych operacji. Nawet w ciągu dnia uda się zrobić więcej niż jeden przelew :)

   tno3city
  • Możliwe że winę za taki stan rzeczy ponosi to że w dniu rozliczeniowym (każdy ma indywidualny dzień założenia konta) miałem na koncie w CA 30 zł więc mieli z czego pobrać opłatę nie wiem czy jakby było zero weszliby na minus 16 kwietnia jak nie było nic na koncie nie pobrali ani grosza oczywiście reklamacja kopiuj wklej formułka więc nie wiem jak traktuja nieuruchomione karty. Ja swoją aktywuję klepne te 500 zł niech spadają po odebraniu premii zamykam CA bo nic nie oferuje szczególnego :-( BLIKa tylko obiecują od 1,5 roku :P

   zenek64
 • W regulaminie pisze, że pełna lista oddziałów banków na stronie CA.
  Znalazł ją ktoś?
  Ja muszę zamknąć konto w TMUB – nie wiem czy liczony jest jako Alior (swoją drogą jak zakłada się internetowo, to skąd mam wiedzieć jaki oddział).

  Chyba, że pozostanie mi zadzwonić do CA i dopytać.

  TomL Odpowiedz
  • No właśnie.. też muszę się pozbyć TMUB ciekawe czy można przenosząc do CA

   Andrzej
  • Zmartwię Was, T-Mobile UB nie udostępnia obecnie możliwości przenoszenia kont. Nie, bo nie – taką uzyskałem informację na czacie od 2 różnych osób.
   Swoją drogą w tym względzie CA ma niezły bajzel w swoich regulaminach. Piszą w nich o załącznikach, których nie załączają. Na stronie ogólnej można znaleźć wykaz banków z 2005 roku biorących udział w przenosinach z pozaznaczanymi na żółto pozycjami, które w jakiejś części się pozmieniały. W jakiej? Nie wiadomo. Na Infolinii CA pani odsyła po informacje (czy można) do… banku, z którego konto chce się do CA przenieść. I jak tego Banku od razu nie polubić? ;)

   jmg
  • Ja jednak nie, 3 tysiące to dużo…

   jacuzieba1
 • „Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM. Tu z opłaty za konto zwalniają wpływy 10 000 zł (może być np. 3 x 3334 zł miesięcznie)”
  Czyli mogę przelać sam z innego swojego konta np. te 3334 zł, wrócić je i ponownie przelać np za 2 dni i potem ponownie? Bo środki chyba nie muszą być cały czas na koncie?

  Remi Odpowiedz
  • dokładnie tak – liczy się sam fakt wpływu, nie ma znaczenia jak długo będą środki

   Michał
 • A zośkę PRO z Idei można podać do zamknięcia ?

  Tomex Odpowiedz
 • Jakby mnie zanieśli w tej lektyce do banku to bym przeniósł konto nawet beż tych 200zł premii.

  ZZD Odpowiedz
 • Bylo pytanie, czy mozna przenieść konto z Inteligo teraz, bo we wczesniejszych edycjach tylko z PKO ?

  Wojak Odpowiedz
 • @admin To jak jest z ta zośką Pro z Idei ? mogę ja zgłosić jako konto do przeniesienia w Credit Agricole?

  Tomex Odpowiedz
  • Szczerze – trzeba spytać CA. Ale formalnie nie ma nigdzie wymogu, że przenosić mamy ROR.

   Michał
  • Błąd. Nie CA a bank, z którego konto chce się przenieść, Patrz mój wpis powyżej.

   jmg
 • A ktoś wie, jak jest później z zamknięciem rachunku? Wycieczka do oddziału, czy da się zdalnie?

  Bolo Odpowiedz
 • Może być wpływ 2x1500zl?

  Mariusz Odpowiedz
 • czy moge przenies konto z nest banku?

  Michał Odpowiedz
 • Czyli jak mam DG i przychody z faktur, to nic nie wykombinuję? ;/

  omen1989 Odpowiedz
  • ja bym wskazał jako pracodawcę siebie. Albo jedną z firm, której wystawiasz faktury. Generalnie promocja wymaga podania tych danych, ale nie ma znaczenia na ile będą prawidłowe – 200 zł i tak zgarniesz.

   Michał
  • No dobrze, jak mam DG to podaję siebie (dzięki ADMIN za info), a co z Inteligo? Można odstrzelić do przeniesienia?

   Drzeworyt
  • Tak, ja przeniosłem, pamiętać by było dodatnie saldo

   A
  • Wystarczy zerowe.

   cykor
 • Jakby ktoś potrzebował kod polecenia na dodatkowe 50zł: 2404265.

  qwe Odpowiedz
 • A kasę, która pozostała na koncie też przenoszą?

  tofik Odpowiedz
 • Tu jest lista aktualnie dostępne na stronie banku https://static.credit-agricole.pl/asset/b/a/n/banki-uczestniczace-w-procesie-przenoszenia-konta_11105.pdf i na niej nie ma FM banku ani NEST banku

  Aleksy Odpowiedz
 • UWAGA to dawny Lukas Bank, tak a propos.
  Po drugie żeby skorzystać z promocyjnej lokaty potrzebne są 3 wizyty w banku:
  1) założenie konta
  – następnie przelew pieniędzy
  2) wizyta w oddziale celem założenia lokaty
  zakończenie lokaty
  3) wizyta w oddziale celem zmiany limitów (ewentualnie „trzymać” przez cały czas wysokie limity przelewów dziennych – ja nie lubię na codzień a zmienić limity przez net można tylko w „dół” czyli zmniejszyć, w górę już nie)

  Reasumując trzeba się nachodzić ale jak ktoś ma czas i lubi co chwila biegać do oddziału banku to może tam iść…

  Gregrex Odpowiedz
  • Co do punktu 1. i 3. zgoda, ale punkt 2. to nie jest to prawda. Ja założyłem przez telefon, przy czym przez 1 dzień miałem lokatę standardową na 0,5%, a potem wskoczyła już na promocyjne oprocentowanie po zatwierdzeniu przez oddział, więc jednak się da.

   Tomku
  • wizyta w oddziale celem zmiany limitów ? a jakie tam maja limity na dzień dobry maxymalne ?

   piotro
  • 10 000 dzienny i 2 000 na pojedynczą transakcję – dotyczy wszystkich kanałów za wyjątków oddziałów (tam bez limitów). Limit na mobilny dostęp nie udało mi się podbić wyżej na infolinii, bo podobno już wyżej się nie da.

   Bobek
 • Serio tej lokaty nie da się on-line / przez infolinię założyć?

  Marcin H Odpowiedz
  • przelewa się kasę na konto, dzwoni na infolinie i w ciągu 2 czy 3 minut lokata jest założona

   Paulina
  • Taa jasne, 2-3 minuty. Cały dzień mnie dzisiaj odsyłają z założeniem lokaty na infolinii, że a to nie widzą czy ja mam podpisaną umowę na dostęp do serwisu internetowego, a to czy na pewno złożyłem deklarację o przelewania wynagrodzenia etc. Wszystko grzecznie że oddzwonią jak coś załatwią… ale jak na razie to słabo to wygląda.

   Bobek
 • Czemu ciągle piszecie o przelewie wynagrodzenia. Przecież nie jest wymagane

  falisinski Odpowiedz
 • Jeżeli zrobię przelewy na 10 tys czy jest wymóg utrzymania salda? Czy moge po zaksiegowaniu wycofać te 10 tys?

  piotro Odpowiedz
  • możesz z nimi zrobić co tylko chcesz – mają tylko wpłynąć na konto (i mogą od razu wypłynąć)

   Michał
  • A, czy mogę wpłacać i wypłacać 3 x 3333 zł z tego samego banku, aby uzbierało się te 10000 tyś.?

   Mario
  • Możesz. xyz

   prawdziwy-xyz
 • Czy w obecnej lub poprzedniej edycji udało się komuś przenieść konto Inteligo?

  Bogy Odpowiedz
 • W jaki sposób można skorzystaćz promocji jednocześnie korzystając z programu poleceń?

  Kamilll Odpowiedz
  • Mówisz, że chcesz jeszcze skorzystać z promocji i ci powiedzą co i jak, nie ma najmniejszego problemu z połączeniem.

   Paweł
 • Chyba czegoś nie rozumiem skoro trzeba iść do placówki żeby złożyć osobiście wniosek o przeniesienie rachunku z innego banku w placówce CA oraz zlecenie przekzywania wynagrodzenia to dlaczego nie mozna też złożyc wniosek o jeden z rachunków tylko podana jest strona internetowa do złożenia wniosku ?

  piotro Odpowiedz
  • Do przeniesienia rachunku musisz podpisać osobiście pełnomocnictwo dla banku. Natomiast założenie konta jest czynnością, którą można wykonać przez internet i nie zawracać głowy bankierom, którzy w tym czasie mogą komuś wcisnąć kredyt.

   broker
  • lub włączyć promocję zwrot za rachunki. U mnie bez problemu, u żony Alior robi pod górkę, już dwa razy odrzucił wniosek, próbujemy „do trzech razy sztuka”

   karampuk
  • chyba o nie o to chodzi bym robił coś dla wygody bankierów tylko żeby zrobić coś szybko i sprawnie Według mnie lepiej i szybciej jest wszystkie sprawy łącznie z otwarciem konta załatwić podczas wizyty w placówce

   piotro
  • nie mówię że nie – ja też wszystko w oddziale, ale w czasie pisania wniosku ja już wrzucałem co jeszcze chcę – zwrot za rachunki, promo lokatę (jeszcze wtedy 3,1%) i kod poleceń. Dodatkowo za polecenie żony dostaliśmy bon do fryzjera/kosmetyczki (W-wa Wolska)

   karampuk
  • jaki zwrot za rachunki ? to chyba dawna promocja sprzed 2 lat ? kiedys tez było 50 % zwrotu za zaokrąglenia na saver

   piotro
  • aktualna zwrot 5% za rachunki wpisane do promocji w oddziale (lub po włączeniu dodane skany przez www) do max 300 zł przez 18 miesięcy (również 18 miesięcy trzeba mieć konto)

   karampuk
  • a masz link do tej promocji bo w aktualnych promocjach tego nie ma

   piotro
  • z tego co czytałem tu http://livesmarter.pl/jestesmy-gotowi-credit-agricole-1000-zl/ to link juz dawno nie działa credit-agricole.pl/oszczedzaj-na-rachunkach

   piotro
  • podobnie chyba jest z CASaver kiedyś było 50 % za zaokrągloną sumę teraz zaokrąglona suma wpada na rach oszczędnościowy i bank nie daje nic do niej od siebie aktualny link https://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/oszczednosci-i-inwestycje/casaver

   piotro
  • wczoraj włączyłem dla żony i dodałem rachunek https://formularz.credit-agricole.pl/lead?lid=16217 – dzisiaj już jest jako promocyjny. U siebie już parę złotych wciągnąłem przez dwa miesiące (zwrot pojawia się natychmiast)

   karampuk
  • a promo musisz włączyć w banku – podpisać papier i najlepiej dodać pierwszy rachunek

   karampuk
  • no własnie jak dzwoniłem do banku to usłyszałem ze to tylko dla lojalnych klientów którzy są zaproszeni – chyba ze piszesz o czymś innym Czyli jak nazywa się ta promocja dokładnie zeby pani w okienku umiała znaleźć (kiedyś to było w ramach promocji nawet 1000 zł ale to trwało tylko do konca czerwca 2015 – więc mozesz dostawac jeszcze w ramach tamtej promocji cbo to było na 18 miesiecy – teraz jak mi wytłumaczyli nie ma juz takiej promocji poza wspomniana lojalni zyskuja jesli bank kogos zaprosi

   piotro
  • Retencja-zwrot za rachunki-lojalni zyskują Promocja dostępna w sieci sprzedaży. Data – do końca 2017 r.

   karampuk
  • czyli co? jeśli się uda przystąpić do tej promocji ze zwrotami 5% za rachunki będzie ona tylko do końca 2017 r ?

   Zbyszek
  • karampuk # „również 18 miesięcy trzeba mieć konto” – a masz gdzieś dokładny o tej groźbie kary za wcześniejsze odejście przed 18 mies. ? Kiedyś było tak w getin że proporcjonalnie obciążali za wcześniejszą rezygnację Nie wiem czy tutaj też tak obowiązuje tzn 300/18 i za rezygnacje o każdy miesiąc wcześniej przed upływem 18 mies trzeba zwrócić im 16,66 zł za miesiąc (np gdyby ktoś chciał po roku odejść musiałby oddać 99,96 zł) ???

   piotro
 • Jeżeli założę konto w maju to rozumię, że mogę pierwszy przelew do premii na 3000zł zrobić zrobić już w maju, ale żeby uniknąć opłat to pierwsze 10000 zł mogę przelać dopiero w czerwcu?

  jaceny Odpowiedz
 • Jeżeli założę konto w maju to rozumię, że mogę pierwszy przelew na 3000zł do premii zrobić zrobić już w maju, ale żeby uniknąć opłat to pierwsze 10000 zł mogę przelać dopiero w czerwcu?

  jaceny Odpowiedz
 • jaką trzeba zadeklarować sumę wpłat (min 3000 zł) przynajmniej raz w miesiącu. jeżeli chce się założyć PROSTOoszczędzające PREMIUM ? zadeklarować 10 tys czy 3 tys a 10 wpłacać zeby nie płacić za konto ?

  piotro Odpowiedz
  • ja w deklaracji wynagrodzenia wpisałem „wszystko”, a przelewam 10 k.

   karampuk
 • Czy jeśli podam adres np. dziewczyny to wszystko będzie ok ?

  Mariusz Odpowiedz
 • Jaki polecacie rachunek, aby go założyć specjalnie na potrzeby tej promocji i bez problemu przenieść? Może by się udało zgarnąć jakąś premię za nowego klienta? :)

  abc Odpowiedz
  • Może Raiff:)

   Paweł
  • czy do przeniesienia ktoś podawał Raiffeisen ? chodzi o to czy jeśli było zakładane wymarzone konto lokacyjne przez kuriera to powinni mieć wzór podpisu ? (przez telefon nie mogą sprawdzić)

   piotro
  • Nie mają

   Paweł
 • No dobra, złożyłem wniosek przez Internet, była weryfikacja, powiedzieli, że przyślą kuriera. Gdzie wskazanie przenoszonego konta? Czy dałem się zrobić na czarno?

  omen1989 Odpowiedz
  • masz tydzien od założenia konta na pozytynwe rozpatrzenie wniosku o przeniesienie konta. Zwykle to się podpisuje w oddziale podczas zapisywania konta ale może CI się uda uzupełnić ten wniosek o przeniesienie konta

   zenek64
 • Byłęm dzisiaj założyć 1 Konto w oddziale banku z polecenia i przeniesienia konta z innego banku. Dodatkowo, okazało się, że można to połączyć z promocją Mobilne 1 Konto II:
  https://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/promocje/konta/mobilne-1-konto-ii.
  Przez 10 miesięcy za 3 płatności aplikacją mobilną i wpływy min. 500zł otrzymuje się 25zł (w sumie max 247 ;) )

  Kamilll Odpowiedz
  • może ktoś powiedzieć jak jest z przeniesieniem Inteligo?

   Andrzej
  • tylko dla młodych < 27 lat Było w tekście : "Osoby poniżej 27. roku życia maja prosty wybór – w ich przypadku opłaca się założyć 1 Konto, które jest bezwarunkowo darmowe."

   piotro
  • sorry ale czego dotyczy Twój wpis bo nie rozumiem..

   Andrzej
  • Mobilne 1 Konto dotyczy tylko osób pon 27 roku zycia więc wpis o tym że można połaczyć z promocją jest tylko dla ułamka procenta korzystających z serwisu livesmarter

   piotro
 • Czy jeśli zdecyduje się na przeniesienie konta z Millenium to w przyszłości ten bank może mi robić problemy z założeniem konta u nich czy to działa tak samo jakbym to ja poszedł do oddziału banku i zamknął u nich rachunek a tu mam dodatkowe 200zł?

  Andrzej Odpowiedz
  • Żadnych problemów. W razie czego możesz złożyć w Millenium wniosek o przeniesienie konta z CA do Millenium choć to akurat żadnej premii nie da :-( PS nie szkoda Millenium na przenosiny?

   zenek64
  • póki co nie korzystam z Millenium a jedyne konto do poświęcenia to Inteligo którego chyba nie można przenieść.. :(
   a Millenium zawsze będzie można ponownie założyć..

   Andrzej
 • Czy jak ktoś przenosił w tej promocji obecnie konto to dostał jakieś na papierze potwierdzenia udziału w tej promocji? Bo dostałem stertę umów, tabel opłat etc. a nie widzę żadnego dokumentu dotyczącego samej promocji.

  Bobek Odpowiedz
 • czy do przeniesienia ktoś podawał Raiffeisen ? chodzi o to czy jeśli było zakładane wymarzone konto lokacyjne przez kuriera to powinni mieć wzór podpisu ?

  piotro Odpowiedz
  • Miałem identyczną sytuację i nie mają, więc trzeba iść złożyć wzór podpisu przed…. inaczej wzór z CA nie będzie się zgadzał (bo w Raiffeisen nie mają go w ogóle).

   Paweł
  • a jeśli konto założone wczoraj to wzór można złożyc dziś lub dajmy na to jutro ?

   piotro
 • jeśli mam kilka kont w BZWBK to chcąc przenieść konto do CA przeniosą mi 1 z nich a reszta zostanie?

  Andrzej Odpowiedz
 • Dla wszystkich którzy mieli(mają) podobne wątpliwości dot. Inteligo

  Oto wiadomości jaką dostałem od CA:
  „Szanowny Panie,
  dziękuję za przesłaną korespondencję.
  Uprzejmie informuję, że jest możliwość przeniesienia konta z Inteligo do Credit Agricole Bank Polska S. A. z zyskaniem 200 zł premii.
  Mam nadzieję, że powyższe informacje okażą się pomocne.
  W przypadku dodatkowych pytań serdecznie zachęcam do ponownego kontaktu.  „

  Andrzej Odpowiedz
  • A kto udziela takich informacji jak wszyscy konsultancji twierdza, ze Inteligo jest wykluczone powołujac się na liste banków bioracych udział w przenoszeniu rachunków.

   @Andrzej napisz, kto podpisał się pod tą wiadomościa z Credit Agricole ?

   Wojak
  • „Z poważaniem
   Agnieszka Rataj
   Doradca ds. Obsługi Klienta
   Credit Agricole Bank Polska S. A”

   Andrzej
 • @Andrzej
  Oczywiście. Przecież przenosisz jedno konto/ o takim to a takim numerze/. Oddzielną sprawą jest jak do tego podejdzie BZWBK. Oni przenoszenie konta utrudniają na potęgę.

  Eugeniusz Odpowiedz
  • BZWBK:) Jestem jakoś tam w stanie zrozumieć niechęć do ucieczki z kontem do innego banku ale trudno mi było pojąć kiedy poprosiłam pracownicę BZWBK o przeniesienie konta z CA do nich. Najpierw, że w ogóle bank nie wykonuje takiej czynności, więc ja zasugerowałam aby jednak od czasu do czasu poczytała co serwuje jej bank na swojej stronie bo to wstyd nie wiedzieć takich rzeczy, następnie telefony na infolinię i jakoś po długim czasie, uffff – przenosimy. Podczas wypełniania wniosku musiałam koniecznie podać mój NIP – naprawdę! Bez NIP-u ponoć wniosek nie przechodził przez system.

   Beata2
  • Co rozumiecie pod pojęciem problemy? Może wzór podpisu się nie zgadzał? Bo ja zamierzam przenieść tam jedno z KGP

   abc
 • Wizyta w banku i przeniesienie złożone. Przeniosłem Inteligo. Pani mówiła że w tabelce nie ma ale pokazałem jej maila o którym pisałem wyżej i podpięła to pod PKO.
  ponieważ jestem za stary i nie załapałem się na zwroty 10x20zł zaproponowała mi zwrot 15% za spłatę raty która jak się okazało mam jakąś w CA
  Teraz czekać co bank na to przeniesie NB ie Inteligo i trzeba polecać..

  Andrzej Odpowiedz
 • mam pytanie..
  konto założone, druk o przekazywaniu wynagrodzenia wypełniony. Pani w banku zapytała czy mają wysłać czy sam dostarczę.
  Oczywiście „dostarczę sam” ;)
  teraz kwestia jak przelewać te 3 tyś?
  Mogę ze swojego rachunku czy lepiej z konta np. dziewczyny?
  czy w tytule przelewu trzeba coś konkretnego wpisywać (jak np. w przypadku Citi Prioriti) czy bez znaczenia?

  Andrzej Odpowiedz
  • no właśnie.. jak to jest? musi być jakiś konkretny tytuł przelewu?

   Zbyszek
 • A macie jakieś doświadczenia z przenoszeniem konta BNP Paribas? Da się w ogóle?

  Rumburak Odpowiedz
 • Dzisiaj założyłem konto i wspomniałem, że chcę też z polecenia i jakie było zdziwienie pracownicy, że ta promocja się już skończyła. Moje tłumaczenie Pani, że czytam fajną stronę livesmarter.pl i raczej jest w błędzie.
  Szybka potem konsultacja pracownicy z infolinią i przyznała mi rację.
  Podam kod polecenia na dodatkowe 50zł. (z góry dziękuję)dla chętnych a konto będę trzymał przez rok: 2504215

  wacuszek Odpowiedz
 • Po jakim czasie można zamknąć konto? Jest jakiś zapis w regulaminie?

  Mariusz Odpowiedz
 • Po tygodniu od momentu założenia konta w oddziale przyszła karta i SMS, że przeniosą mi jedno konto KGP (mam więcej) z BZWBK do Credit Agricole. Także śmiało można działać…

  Bobek Odpowiedz
  • Właśnie czekałem na taką informację od kogoś, bo póki co ludzie o problemach z BZWBK pisali. Ale chyba przeniosę dopiero pod koniec czerwca. A może w ciągu tych 3 dni w maju w przyszłym tygodniu da się spełnić warunki promocji, żeby liczyć ją od maja?

   abc
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy