Przenieś konto do Credit Agricole i zyskaj 200 zł premii

Zakończona

Większość Polaków przenosi konto do Credit Agricole – przynajmniej według reklam banku. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, ponieważ CA to w zasadzie jedyny bank, który premiuje takie zachowanie. Do końca czerwca trwa kolejna edycja promocji „Przenieś konto”, dzięki której możemy zyskać 200 zł w bardzo prosty sposób. Wystarczy zapewnić trzykrotne wpływy z innego konta i poświęcić konto w innym banku na rzecz przeniesienia ;)

200 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole

200 zł za zamknięcie konta i przeniesienie do Credit Agricole

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem Credit Agricole. W przypadku tej promocji jako nowego klienta rozumiemy osobę, która w okresie roku przed otwarciem konta nie posiadała żadnego konta indywidualnego lub wspólnego (w pakiecie innym, niż Depozytowy) prowadzonego przez CA.

Jeśli spełniamy te warunki, to konieczne będzie złożenie wniosku o jeden z rachunków wraz z kartą debetową, zawarcie umowy i wybranie wyciągu w formie elektronicznej. Oprócz tego wymagane jest złożenie wniosku o przeniesienie rachunku z innego banku w placówce CA (a tak naprawdę zamknięcie tam konta w naszym imieniu) oraz wyrażenie zgody na działania marketingowe i otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną (podając numer telefonu oraz adres poczty e-mail) od banku.

Premia za wpływy 3000 zł przez 3 miesiące

W całym procesie najważniejsze jest jednak zapewnienie stałych wspływów na konto. Bank wymaga bowiem od nas wypełnienia i podpisania zlecenia przekazywania wynagrodzenia oraz zapewnienia wpływu na konto w zadeklarowanej wysokości (min. 3000 zł) przynajmniej raz w miesiącu. Co istotne: wpływy wcale nie muszą być wynagrodzeniem – możemy spokojnie sami przelewać sobie min. 3000 zł ze swojego konta w innym banku lub wpłacać w kasie. Definicja wygląda bowiem następująco:

Wpływ na Konto – suma transakcji uznaniowych wynikająca z wpłat gotówkowych oraz przelewów na prowadzony w ramach Konta rachunek główny w PLN z wyłączeniem przelewów środków z zakończonej lokaty […] lub przelewów pomiędzy rachunkami konta (w tym z rachunków prowadzonych w walutach innych niż PLN), a także przelewów z innych kont prowadzonych przez Bank, jeżeli Klient jest ich posiadaczem lub pełni rolę pełnomocnika;

O samym zleceniu przekazywania wynagrodzenia można najzwyczajniej w świecie zapomnieć po jego wypełnieniu. Mam nadzieję, że żaden pracodawca nie zacznie przelewać naszego wynagrodzenia po otrzymaniu takiego dokumentu bez konsultacji z samym pracownikiem – przecież to równie dobrze mogłaby być próba oszustwa…

Przelew w wysokości 200 zł trafi na nasze konto do końca miesiąca po miesiącu spełnienia warunków. Zadeklarowane wpływy należy zapewnić trzykrotnie (zaczynając najpóźniej od pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego). Jeśli, przykładowo, umowę o konto podpiszemy w maju, to zapewniając wpływy w czerwcu, lipcu i sierpniu nagrodę otrzymamy do końca września. Równie dobrze wpływy możemy zapewniać już od maja i wtedy nagrodę otrzymamy o miesiąc wcześniej. Istotne jest tylko, aby w dniu wypłaty premii spełniać dwa warunki: ciągle posiadać kartę debetową oraz aby dyspozycja zamknięcia rachunku w poprzednim banku została zrealizowana poprawnie – w związku z czym Credit Agricole dołącza do regulaminu listę banków, które biorą udział w procesie przenosin.

Warto tu przy okazji dodać, że załącznik dołączony jest nie do opisywanej powyżej oferty, ale do niemal identycznej promocji z premią w wysokości 100 zł na start w zamian za wpływy 1500 zł. Moim zdaniem nie warto z niej korzystać, skoro niewiele większym wysiłkiem możemy uzyskać dwukrotnie wyższą premię. Dodam również, że powyższa lista może nie być aktualna – dlatego warto potwierdzić w oddziale, że nasz bank bierze udział w przenosinach. Uczestnicy poprzedniej edycji promocji zalecają również uprzednią aktualizację podpisu w naszym starym banku – inaczej wniosek o zamknięcie konta może zostać odrzucony.

Bonus: Lokata 3% do 50 000 zł

Gdyby kogoś nie przekonała możliwość łatwego uzyskania 200 zł premii, to wspomnę jeszcze o dodatkowej ofercie powitalnej banku dla nowych klientów. Każdy, który otworzy 60-dniową lokatę terminową może zyskać oprocentowanie specjalne, które obecnie wynosi 3% w skali roku dla kwoty od 1 000 zł do 50 000 zł. Mamy na to czas przez 6 miesięcy od otwarcia konta. Więcej o ofercie powitalnej pisaliśmy na początku roku (kiedy oprocentowanie wynosiło jeszcze więcej, bo 3,2%).

Ile kosztuje konto w Credit Agricole?

Ponieważ bank wymaga od nas posiadania zarówno konta osobistego jak i karty debetowej, to bardzo istotne jest ile za ten duet zapłacimy. Standardowo wszystko zależy od tego jak będziemy korzystać z rachunku oraz… który rachunek wybierzemy.

Osoby poniżej 27. roku życia maja prosty wybór – w ich przypadku opłaca się założyć 1 Konto, które jest bezwarunkowo darmowe. Karta może kosztować 2,90 zł miesięcznie, jednak wykonanie transakcji bezgotówkowej na kwotę… 1 zł miesięcznie pozwala na uniknięcie opłaty.

„Zwykłe” Konto PROSTOoszczędzające nie opłaca się praktycznie nikomu, ponieważ jego koszt to 4,90 zł miesięcznie. Konto PROSTOoszczędzające Plus to lepszy wybór – może kosztować 9,90 zł, ale wpływ 1500 zł (1000 zł do 30. roku życia) zwalnia z opłat – a przecież i tak planujemy przelewać min. 3000 zł. Tu jednak trzeba uważać na kartę debetową, bo możemy za nią zapłacić 7,90 zł miesięcznie, o ile nie wykonamy transakcji na kwotę min. 500 zł.

Jakie jest więc najlepsze rozwiązanie? Wybranie najbardziej wypasionego (przynajmniej w teorii) Konta PROSTOoszczędzającego PREMIUM. Tu z opłaty za konto zwalniają wpływy 10 000 zł (może być np. 3 x 3334 zł miesięcznie), a kartę mamy darmową bezwarunkowo. Do tego zarówno dla konta w wersji Plus jak i Premium otrzymujemy darmowe wypłaty z bankomatów w całym kraju.

Nie przegap!

Komentarze

 • Może ktoś napisać czy robiąc samemu przelewy na te 3 tys łapiemy się na promocję i czy trzeba jakiś specjalny tytuł przelewu wpisywać?

  Andrzej Odpowiedz
  • Andrzej czytaj uważnie, przecież wszystko jest w artykule ale pomoge Ci –
   „Co istotne: wpływy wcale nie muszą być wynagrodzeniem – możemy spokojnie sami przelewać sobie min. 3000 zł ze swojego konta w innym banku lub wpłacać w kasie. Definicja wygląda bowiem następująco:
   Wpływ na Konto – suma transakcji uznaniowych wynikająca z wpłat gotówkowych oraz przelewów na prowadzony
   w ramach Konta rachunek główny w PLN z wyłączeniem przelewów środków z zakończonej lokaty […] lub przelewów pomiędzy rachunkami konta (w tym z rachunków prowadzonych w walutach innych niż PLN), a także przelewów z innych kont prowadzonych przez Bank, jeżeli Klient jest ich posiadaczem lub pełni rolę pełnomocnika;”

   Mateusz
  • Dziękuję

   Andrzej
 • podsumowując najważniejsze sprawy:
  wniosek o konto Prosto oszcz Premium (darmowa karta i nie latasz z limitami)
  zlecenie przekazywania pensji z podaniem adresu
  zgody handlowe
  kod polecen
  i zwrot za rachunki (tyle ze czasmi trzeba isc po kilu tygodniach do placówki (zalezy na kogo się trafi)
  no i lokata na 3 %

  piotro Odpowiedz
 • Po jakim czasie przychodzi PIN do karty? Bo karta przyszłam migiem, ale nie mogę się PIN-u do niej doczekać bez którego nie mogę nic z tą kartą robić, bo ją trzeba aktywować transakcją płatniczą w terminalu lub przez bankomat.

  Bobek Odpowiedz
  • To zależy co powiedziałeś w banku. Ja wybrałem opcję nadania pin przez bankowość internetową

   Andrzej
 • Przelewać musimy minimum 3 000 zł ale niekoniecznie w jednorazowej transakcji, prawda? Czyli mogę np. z mojego konta w innym banku przelać 500 zł, potem odesłać, znowu przelać i tak 6 razy – i wszystko będzie grało?

  Patryczek Odpowiedz
 • Jak to jest z tym okresem rozliczeniowym rachunku? Tak jak u innych miesiąc kalendarzowy czy od daty założenia rachunku.

  Tomex Odpowiedz
  • i czy już w pierwszym miesiącu pobierają opłatę za kartę, tj. otwieram w czerwcu i już w czerwcu muszę transakcje robić czy dopiero od lipca?

   abc
  • W CA jest na zasadzie dzień podpisania umowy jest pierwszym – miesiące kalendarzowe nie mają znaczenia . (np 7maja-6 czerwca 7 czerwca -6 lipca itd)

   zenek64
 • O ile dobrze pamiętam w pierwszym miesiącu nie pobieraj opłaty.

  mbo Odpowiedz
 • A co z tym okresem rozliczeniowym? (chodzi o wpływ na konto zwalniający z opłaty) Liczą normalnie od 1 do ostatniego czy jakoś inaczej.

  Tomex Odpowiedz
  • Czytaj regulamin i artykuł na blogu :) Kalendarzowy się liczy. Jak się czerwcu założy to wpłaty można już od czerwca robić :)

   abc
 • Wydaje się, że najlepszym wyborem jest konto prosto oszczędzające PREMIUM (jeśli posiadamy środki dla zapewnienia wpływów 10000,00/ m-c).
  Ponieważ nie musi to być wpływ jednorazowy, można podzielić sobie na kilka wpływów, a przecież dla spełnienia warunków promocji i uzyskania premii (200,00) musimy posiadać do dyspozycji min. trzy tysiące.

  Nie ma potrzeby robienia obrotu kartą – w tym wariancie konta.

  Sms kody bez limitu darmowe, a o operacjach na koncie każdorazowo jesteśmy informowani sms-em (właśnie dopłynął przelew będący jednocześnie „wynagrodzeniem”) :))
  Konto dzisiaj przeniesione – jedyna niedogodność to wizyta w banku i stosik papierków.
  Do uzyskania jeszcze premia za polecenie 50,- (otrzymują polecający i polecany).

  boob Odpowiedz
  • Ten kod polecający to na stałe taki sam? Czy się zmienia? Bo chcę skorzystać.

   jaceny
  • Nie wiem czy z kodu można korzystać w nieskończoność. Na pewno tylko w trakcie obowiązywania programu poleceń oraz polecający może dostać maksymalnie 10 nagród.
   Proszę osoby które skorzystają o potwierdzenie tego w komentarzu aby było wiadomo, że nie wykorzystano go jeszcze więcej niż 10 razy.

   neme
  • Osoby „polecana” i „polecająca” muszą spełnić warunki aby otrzymać po 50,00 netto każda.
   Kod można wykorzystywać wielokrotnie, ale „polecający” otrzyma premię tylko do pewnej granicy (limit wynikający z przepisów).

   boob
 • Konto przeniesione w styczniu 2017r
  Od lutego do kwietnia spełnione warunki promocji – przelewy 3000zł, plus cały czas aktywna karta (do końca maja)
  W maju powinna być wypłata premii.
  Premii oczywiście brak = cwaniacy i naciągacze (ciekawe że nigdy nie „mylą” się na swoją niekorzyść tylko zawsze klienta). Reklamacja złożona, kasa może kiedyś będzie ale niesmak pozostanie. Dziękuję nie polecam.

  Gregrex Odpowiedz
  • dostałeś jakąś odpowiedź na reklamacje?
   jak robiłeś przelewy?
   może się wycwanili i tylko wynagrodzenie się liczy?
   wczoraj Pani w banku pytała „którego dnia będzie wpływało wynagrodzenie z zakładu pracy bo wie Pan.. to warunek promocji do otrzymania premii” ?!

   Andrzej
  • Złe wieści, raportuj koniecznie jakbyś dostał odpowiedź

   gienkollo
  • ja wolę nie ryzykować i zgodnie z tym co w regulaminie :”wskaże we Wniosku z Pełnomocnictwem nazwę i adres instytucji przekazującej Wynagrodzenie” jeden wpływ na konto to będzie pensja od wskazanego pracodawcy a pozostałe wpływy do 10 K z innych kont spoza CA Skoro klient deklaruje coś to trzeba potem zrobić tak jak się obiecało w banku

   piotro
  • Przelew wynagrodzenia. Do tego wrzuciłem tam 50 000zł na lokatę (tutaj też uwaga: ażeby założyć lokatę z promocyjnym oprocentowaniem (nienadzwyczajnej wysokości, bodajże 2,7 czy 3%) trzeba było TRZYKROTNIE latać do banku – jak ktoś ma zdrowie i czas, ma oddział pod ręką i/lub lubi łazić do oddziału, stać w kolejce itp to OK – ja nie bardzo – tyle że jak już powiedziałem A i poszedłem raz to stwierdziłem że powiem i B – ale drugi raz tego nie powtórzę, bo tak:
   1. wizyta żeby założyć/przenieść konto – trzeba udać się do oddziału
   – następnie przelew środków na nowe konto (ew. można przyjść z gotówką w zębach przy pierwszej wizycie)
   2. wizyta – założenie lokaty promocyjnej (tylko w oddziale – nie można inaczej, nie można też założyć wcześniej np przy pierwszej wizycie z opcją uruchomienia np za dzień po wpłynięciu pieniędzy – nie! trzeba się pofatygować osobiście (a nuż Ci się znudzi)
   3.wizyta ażeby zmienić limity (nie chciałem mieć wciąż „otwartego” limitu przelewu internetowego na 50000zł – niestety nie można tego zmienić jak w normalnym banku typu mBank przez net, nie – trzeba udać się do oddziału)
   – przelew z zakończonej lokaty na inne konto.

   Na szczęście można zamknąć konto z miesięcznym wypowiedzeniem a zatem udało mi się to zrobić już przy trzeciej wizycie w oddziale, czwarta była niepotrzebna, uff.

   Reasumując promocja niepromocyjna.
   ps. Odpowiedzi na reklamację na tą chwilę brak ale dopiero co ją złożyłem 2dni temu więc to pewnie jeszcze potrwa miesiąc albo dwa ;-)

   Gregrex
  • Idąc tą logiką, to pewnie wezwą Cie do Oddziału, aby odebrać odpowiedź na reklamację ;)

   abc
 • karampuk # „również 18 miesięcy trzeba mieć konto” – a masz gdzieś dokładny o tej groźbie kary za wcześniejsze odejście przed 18 mies. ? Kiedyś było tak w getin że proporcjonalnie obciążali za wcześniejszą rezygnację Nie wiem czy tutaj też tak obowiązuje tzn 300/18 i za rezygnacje o każdy miesiąc wcześniej przed upływem 18 mies trzeba zwrócić im 16,66 zł za miesiąc i gdyby ktoś chciał po roku odejść musiałby oddać 99,96 zł ?

  piotro Odpowiedz
  • w komentarzach były fotki regulaminu (nie pamiętam do którego posta), wieczorem sprawdzę co tam jest zapisane. Regulamin tylko w oddziale w formie papiurowej

   karampuk
  • § 8. Postanowienia końcowe:
   (…)
   W przypadku wypowiedzenia umowy Konta w okresie do 18 miesięcy od przystąpienia do promocji Bank ma prawo obciążyć uczestnika równowartością przekazanych premii.
   (…)

   erde
  • Z akcentem na to : „w przypadku wypowiedzenia”

   Bogdan
  • w regulaminach pod postem nie ma mowy o tym w paragrafie 8 więc nie wiem jak to rozumieć..

   Andrzej
  • jest jedynie zapis przy 1 koncie że:
   1. W przypadku wypowiedzenia umowy Konta przez Uczestnika Promocji w okresie do 12 miesięcy od dnia otwarcia Konta Bank ma prawo obciążyć Uczestnika Promocji równowartością przekazanych Premii.

   ale o koncie dla osób powyżej 27 lat i w promocji z premią 200zł za przeniesienie nic takiego nie widzę..

   Andrzej
  • To jest zapis regulaminu promocji „Retencja- Zwrot za rachunki- Lojalni zyskują” o którą dopytywał @piotro

   erde
  • @erde ma racje, tak brzmi zapis w regulaminie zwrot za rachunki

   karampuk
  • aaa.. teraz wszystko jasne :)

   Andrzej
  • o tym zwrocie to wiem Wiadomo coś za coś Pytałem czy jest zapis o proporcjonalnej karze za każdy miesiąc wcześniejszego odejścia 1/18 kary Po prostu żeby wiedzieć czy dajmy na to w sierpniu będzie podwyżka i opłaty za konto premium 20 zł a kary za 3 miesiące wcześniejszego odejścia 40 zł

   piotro
 • hej,
  to jak to jest z tym zleceniem przekazywania wynagrodzenia? Bo trochę się już gubię po lekturze komentarzy. Czy faktycznie podpisuję to zlecenie w CA, oni przesyłają je potem pracodawcy, który mam nadzieję je zignoruje. Czy w przypadku zapewnienia wymaganych wpływów na konto, które nie są wynygrodzeniem spełniam warunki promocji?

  Ju Odpowiedz
  • Temat rzeka..
   Ostatnio 3 razy czytałem regulamin i komentarze tu.
   Wszystko jak piszesz jest właściwe. Wypełniasz zlecenie, zapominasz o nim, i zapewnisz przelew.
   Najlepiej jakby napisał ktoś kto wziął udział w tej promocji i to potwierdził ale wszystko jak wyżej jest spełnieniem warunków promocji

   Andrzej
 • Jak załapać się na promocję z rachunkami ? O co w niej dokładnie chodzi ?

  Gruby Rychu Odpowiedz
 • Konto założone 16 marca. W marcu kwietniu i maju wpływało „wynagrodzenie” zawsze po 20. danego miesiąca. Dziś otrzymałem 50 zł z programu poleceń ale 200 zł BRAK – czy ktoś kto korzystał wcześniej jednocześnie z programu polecen i promocji 200 zł mi wyjaśni czy obie premie wpływają jednego dnia czy skąłdać reklamacje

  zenek64 Odpowiedz
  • Konto założone w połowie maja. Tydzień temu wpłynęła premia za przeniesienie. Za polecenie jeszcze nie wpłynęło. (Skorzystałem z kodu polecenia od Pawła)

   neme
  • Mam identycznie jak Zenek. Dzis premia za przeniesienie. Czekam na premię za przeniesienie.

   Marta
  • Ups dzis premia za polecenie

   Marta
  • @neme sam robiłeś przelewy czy pracodawca?

   Andrzej
  • Podpinam się pod pytanie. Dostał ktoś premie 200 zł za przelewy ze swojego konta, czy trzeba mieć jednak wpływ wynagrodzenia od pracodawcy?

   Andy
  • zenek64 nie ma sensu pisać reklamacji najwcześniej możesz pisać w sierpniu:
   Warunek zapewnienia stałych wpływów na Konto uważa się za spełniony, jeżeli Klient:
   1) wypełni i podpisze „Zlecenie przekazywania środków” oraz wskaże we Wniosku z Pełnomocnictwem nazwę i adres
   instytucji przekazującej Wynagrodzenie…

   2) zapewni Wpływ na Konto, CO NAJMNIEJ RAZ W KAŻDYM MIESIĄCU KALENDARZOWYM, kwoty zadeklarowanej na „Zleceniu
   przekazywania środków”, NA KWOTĘ NIE MNIEJSZĄ NIŻ 1500 ZŁ przez CO NAJMNIEJ TRZY NASTĘPUJĄCE PO SOBIE MIESIĄCE
   KALENDARZOWE, przy czym PIERWSZY WPŁYW NA KONTO OKREŚLONY POWYŻEJ POWINIEN ZASILIĆ KONTO NAJPÓŹNIEJ DO KOŃCA
   KOLEJNEGO MIESIĄCA KALENDARZOWEGO PRZYPADAJĄCEGO PO DNIU OTWARCIA KONTA.

   jezeli konto otwarte 16 marca to pierwszy miesiąc po to kwiecień drugi maj trzeci czerwiec

   Wypłata kwoty Premii na rachunek Konta Klienta nastąpi nie później niż na koniec kolejnego miesiąca kalendarzowego po spełnieniu przez Klienta wszystkich warunków określonych w Regulaminie. Czyli najpóźniej na koniec lipca

   piotro
  • ponadto każdy kto zakładał konto np w maju to pieniądze mógł dostać jeżeli ktoś z jego kod poleceń też założył konto czyli jako osoba „Polecająca” ale wg regulaminu nie mógł dostać 50 zł jako osoba „Polecony/a” ponieważ tutaj też jest wymagana 3 razy w miesiącu wpływ lub 3 x 300 zł transakcje :

   Premia dla Polecającego przysługuje, gdy Polecony zawrze umowę Konta z Polecenia oraz Polecony ani Polecający nie odstąpią od umowy Konta, ani jej nie wypowie przed wypłatą Premii

   Premia dla Poleconego wynosi 50 PLN netto (62 PLN brutto) i przysługuje, gdy Polecony w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych od daty zawarcia umowy o Konto zapewni Wpływ na Konto (na kwotę min. 500 PLN / 1500 PLN w zależności od pakietu Konta) lub dokona transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę min. 300 PLN.

   czyli jeśli ktoś dostał premie z poleceń to albo jako osoby „polecające” albo tutaj też CA się pomylił i za wcześnie wypłacił komuś premie jako osobie „Poleconej”

   piotro
  • piotro ja bym sie nie zgodził z Twoim rozumowaniem. Konto założyłem 16 marca 21 marca wpadła pierwsza „pensja” 20 kwietnia druga i 20 maja trzecia – czyli warunek 3 „wynagrodzenia” w 3 kolejnych miesiącach kalendarzowych spełniłem w maju. Premia powinna być wypłacona do końca czerwca więc czekam ale premia dla osoby poleconej ma te same warunki otrzymania i wpłynęła kilka dni temu

   zenek64
 • konto zalozone pod koniec maja po 25 maja polecone 3 osoby i dziś premia za polecenia wpadła na konto :)

  Andrzej Odpowiedz
 • jeżeli neme pisze prawdę to CA pomylił się i wypłacił za wcześnie premie za przeniesienie (jak ktoś zakładał w maju i nawet wpłacił w maju min 1500 i w czerwcu to jeszcze zgodnie z 2 pkt regulaminu musiałby wpłacić w lipcu i dopiero w sierpniu do konca 30 sierpnia bank mógłby wypłacić takiej osobie premię Widać Bank się pomylił i zrobił to zbyt wcześnie wbrew własnemu regulaminowi co nie oznacza że inni klienci też dostąpili szczęśliwej pomyłki od banku

  piotro Odpowiedz
  • @Piotro
   Premię dostałem w „postępowaniu reklamacyjnym”. Bank idea nie chciał mnie wypuścić. Dwa razy dzwonili do mnie, męczyli po pół godziny przepytując na wszystkie możliwe sposoby i zapewniali, że wszystko jest w porządku. A na koniec dostałem sma, że nie mają mojej karty wzoru podpisu i mnie nie wypuszczą :(
   Później półgodzinna wizyta w oddziale idea bank gdzie każdy dokument gość wysyłał MAILEM innej osobie i ta otwierała maila, zapisywała załącznik i drukowała :) Gość wychodził i wracał z kartką po 5 minutach. No wprost 21 wiek :)

   neme
  • czyli CA wypłacił Ci premię w drodze wyjątku wcześniej niż powinien (samo przeniesienie ni jest warunkiem premii – wymagany jest 3 krotny wpływ na konto min 1500 zł raz w mies. )

   piotro
 • U mnie działa „Retencja- Zwrot za rachunki- Lojalni zyskują” tzn od razu z chwilą złożenia dyspozycji jakiegoś podpiętego rachunku wpływa kwota zwrotu 5% i tutaj trzeba przyznać żę CA nie ściemnia jak Paribas gdzie trzeba pisać reklamacje, żeby uzyskać właściwy zwrot ….
  Ale żeby nie było wszystko pięknie sam mam kłopot z CA ponieważ od 16 dni mają w „systemie” ŻE wniosek o przeniesienie jest „w realizacji”, a Bank z którego miało być „przeniesione” czyli zamknięte konto (Millenium Konto Dobre) nie ma tego wniosku u siebie Czyli wg mnie CA działa opieszale i ma bałagan w systemie Pewnie ktoś wpisuje status wniosku „w realizacji” ale go fizycznie nie wysyła do banku właściwego a proces przeniesienia czyli zamknięcia się nawet nie rozpoczyna w banku docelowym Najdziwniejsze jest to w moim przypadku ze konsultantki z telefonu twierdzą ze słowo w realizacji oznacza ze ktoś musiał wysłać wniosek do Millenium a ci z Millenium twierdzą ze gdyby mieli wpływ wniosku to byłby w systemie i każdy tak zwala winę na drugi bank odbijając piłeczkę (najlepiej byłoby gdybym warunek przeniesienia sam spełnił i jako dowód pokazał ksero zamknięcia rachunku co mógłbym zrobić w ciągu dwóch dni, ale tak nie można i na razie z tego działania CA jestem mocno niezadowolony) Nie wspomnę ze po 15 dniach dostałem sms powitalnego od CA … nr wniosku przenisienia mógł dopiero znaleźć konsultant z facebooka CA bo panie z lini tel „nie widziały” nr wniosku , podczas podpisywania zgody na przenisienie klient nie dostaje kopii pisemnego potwierdzenia wniosku więc nawet podczas rozmów z Bankiem Millenium nie miałem nr wniosku z CA i dowodu na to ze CA ma taki wniosek Tutaj są mocne niedoróbki i stąd moga wynikać róznice w terminach przynzawania premii poszczególnym osobom Zależy od tego jaki pracownik dostanie wniosek o przneiesienie i w jakim tempie go wyśle do banku

  piotro Odpowiedz
 • ludziska.. sporo Nas tutaj..
  może wypowiedzieć się ktoś kto odebrał premie za przeniesienie czy robiliście przelewy sami czy pracodawca?
  z góry dziękuję

  Andrzej Odpowiedz
  • sam robiłem przelewy ale powiedziałem jasno w oddziale że mam DG i będę tak robił podpisałem jakąś deklarację zapewnienia stałych wpływów w wysokości minimum 3 000 zł i tyle . Konto założone 16 marca wpływy po 20 w marcu kwietniu i maju premia za polecenie tydzień temu a dziś premia główna za przeniesienie. Uciekałem z Raiffa

   zenek64
 • można jeszcze skorzystac z tej promocji?

  Anka Odpowiedz
 • Czy w tym miesiącu były wypłacane już premie 200 zł za przeniesienie konta ?

  Krak Odpowiedz
 • Konto z BZWBK przeniesione. Dziś wypłynęła kasa z konta poprzedniego. Czekam teraz na premie z CA…

  Bobek Odpowiedz
 • Ktos przenosil z mBanku konto eMax bo to nie jest zwyklu ROR tylko konto oszczednosciowe ? Czy ma to ogolnie znaczenie ? Czy mozna eMax przeniesc bez obaw w tej promocji ? Do eKonta skladalem podpis ale do eMax chyba nie bo otwierane elektronicznie moze to byc problemem ?

  musiek Odpowiedz
 • Ktoś wie może co zrobić jeśli jestem studentem i nie pracuję? Jak mam wypełnić ten załącznik dla pracodawcy z przelewaniem wynagrodzenia? Z góry dzięki za odpowiedź ;)

  tms Odpowiedz
  • Dziś zakładałem konto w placówce i jedyne co musiałem wypełnić to deklarację stałego zasilania konta gdzie nie podawałem źródła dochodu a jedynie kwotę gdzie wpisałem równe 3000 :)
   Nie wiem dlaczego pomięty jest fakt o promocji dla osób poniżej 27 roku, które za założenie 1 konta mogą dostać kolejne 200 zł! Promocja „Mobilne 1 Konto II” trwa do końca czerwca warunki jakie trzeba spełnić: wpływy min 500 zł miesięcznie oraz 3 przelewy aplikacją mobilną za co dostaniemy 20 zł i tak przez 10 miesięcy
   Sumując wszystko z trzecią promocją za polecenie 50 zł osoby do 27 roku na otwarci konta mogą zyskać 450 zł! :)

   Dawid Sz.
  • dzięki wielkie za info, konto założone z polecenia ;)

   tms
  • @Dawid Sz. Ja załozyłem z twojego kodu polecenia, wiec spotkało cię wyroznienie, ze załozyłem władnie z twojego kodu i otrzymasz za mnie (jak zostaniesz) 50 dych.

   Wojak
 • Świetna promocja sam przeniosłem z ING a żona z BZWBK.
  Jeśli nadal się wahasz skorzystaj z mojego kodu poleceń, a zyskamy po dodatkowe 50zł z free : ] Bank Credit Agricole dziekuje za przystapienie do Programu Polecen. Twoj Kod Polecenia to: 2545799. Szczegoly na http://www.credit-agricole.pl

  musiek Odpowiedz
  • Poczęstowałam sie wczoraj kodem, nawet 2 razy ;) nie ma za co ;)

   Klaudia
  • Ja również użyłem Twojego kodu ;) utrzymuj konto abyśmy premię zgarneli ;)

   Łukasz
  • # Klaudia, Lukasz dziekuje za skorzystanie z mojego kodu polecen :) Konto będzie utrzymane, więc bez obaw (zalozyłem wersje premium więc przelewam 10k miesięcznie i nic mnie nie kosztuje )

   musiek
 • Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w zamykaniu konta. Premie wypłacone więc czas uciekać ;) Czy można to zrobić bez wizyty w oddziale (będą namawiać do pozostania i trzeba się tłumaczyć dlaczego zamykam) i co z kartą, czy trzeba ją oddawać czy też samemu można zniszczyć po zamknięciu ?

  ABC Odpowiedz
 • Czy obowiazkowe jest zalozenie rachunku oszcedzam i uslugi ca saver ? B pani twierdzila ze tak. I jak poznac ze jest to kontynuacja umowy internetowej a nie nowy wniosek bo przez intetnet mialem we wniosku odznaczone ca saver a do podpisu dostalem z ta opcja i zaokraglaniendo 0.50 groszy. Dodatkowo 15% znizki promocja do raty kredytu ktory mialem i powerbank. Wiec o ile 250 zl wpadnie to promocje uznaje za udana ale z racji nie pewnych odpowiedzi jakie dostale to nie wiem sam. I mam nadzieje ze kredyt nie wylacza z promocji i nie bylem ich klientem

  Mars Odpowiedz
  • z tymi 15% za kredyt to spokojnie.. też tak mam.nie wykluczają się. rachunek oszczędzam nie jest obowiązkowy ca saver też nie.

   Andrzej
  • Tylko babka mowila ze trzeba to otworzyc ze nie idzie bez tego konta dodatkowego i tej uslugi.

   Mars
  • Wprowadziła Cię w błąd.
   Zakładałem konto sobie i byłem przy zakładaniu 3 innych kont i nic takiego nie miało miejsca

   Andrzej
 • Jeżeli ktoś chciały zapisać się do aktualnej promocji która trwa od 1.07.2017r. do 30.09.2017r. to podaje kod polecenia 2570654.
  Jest to kod z aktualnej promocji i konto na pewno będzie otwarte do jej końca co jest warunkiem wypłaty.

  Mars Odpowiedz
 • regulamin wspomina o FM Bank S.A, czy jesli teraz zamkne konto w nest banku tez sie zalapie ?

  jacenty Odpowiedz
 • Kartą nie musimy wykonywać żadnych operacji przez cały okres promocji, aby otrzymać 200 zł!

  Andrzej Odpowiedz
 • Orientujecie się jaki tytuł mają przelewy premii od CA za polecenia a jaki za przeniesienie konta?

  Andrzej Odpowiedz
  • Ja dostałem za polecenie z tytułem PREMIA W RAMACH PROGRAMU POLECEŃ, a za przeniesienie tak jakby nie przelewem tylko kategoria transakcji to Bonus, a opis – Bonus promocyjny

   Aleksy
  • Dzięki.

   Andrzej
 • TMUB nie przyjęło wniosku do realizacji, a na reklamację odpowiedzieli mi, iż nie przenoszą kont zakładanych internetowo, gdyż nie mają możliwości weryfikacji podpisu.

  wiechu Odpowiedz
 • Ponieważ mam już pewne doświadczenie dot. przeniesienia konta (trzykrotna wizyta – wniosek odrzucany przez bank z którego konto było przenoszone), proponuję zwrócić uwagę na:
  – zgodność podpisu (jeśli samo nazwisko było wzorem tutaj musi być tak samo)
  – w TM rach. otwarty przez net jako drugi również odrzucili więc udało się przenieść ten zakładany w oddziale (?!)
  – moim zdaniem najszybciej jest samemu zamknąć rach. i dokument przynieść do C. A. – podpowiedź pracownika – a tam to podpinają do przeniesienia – warto dopytać i wypróbować

  Premia za przeniesienie już wypłacona a wczoraj za polecenie : ))
  Teraz czekam za premię dla poleconego 3 miesiące + 1 i wpadnie jeszcze parę złotych

  boob Odpowiedz
 • orientujecie sie czy mozna w tej promocji zamknac swoje konto w Inteligo ?
  weryfikacja podpisu pewnie musialaby byc zrobiona w placowce PKO BP ?

  jacenty Odpowiedz
 • pytanie do osób które otrzymały zwrot 200zł z tytułu przeniesienia konta.
  możecie powiedzieć jaki tytuł miał ten przelew?
  dziś mija termin na wypłatę tej premii i na razie cisza… miałem jeden wpływ 250zł ale z tytułem premia za program poleceń i myślę że to premia za osoby które otworzyły konto z mojego polecenia..

  Andrus Odpowiedz
  • Ja jak dostałem to nie widziałem tego jako przelew tylko jako „Bonus” z opisem bonus promocyjny

   Aleksy
 • Premii do tej pory nie ma. Czy coś zapomniałem?
  23 maja założyłem Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM wraz z kartą. Konto i karta nadal aktywne. Zadeklarowałem wpływy 10000 miesięcznie. Dla zamknięcia podałem konto inteligo. CA potwierdził smsem że konto w dotychczasowym banku zostanie zamknięte. Po jakimś czasie przelałem 1 grosz na to konto i wróciło. Wpływy zapewniłem w maju, czerwcu i lipcu.

  Czy może ktoś podać link na promocję która trwała do końca czerwca? Przydała by się dla reklamacji. W załączniku do artykułu jest regulamin promocji 100 złotych.
  https://static.credit-agricole.pl/asset/r/e/g/regulamin-promocji-polacy-wybieraja-ca_12508.pdf

  szn Odpowiedz
  • Hej, jestem dokladnie w tej samej sytuacji u mnie zamykane konto w ING u zony BZWBK wplywy 10k miesiecznie, a premii brak :/

   musiek
  • U mnie to samo.. przenoszone z Inteligo. Premie za polecenia wpadły a za przeniesienie brak. W piątek poszła reklamacja

   Andrus
  • A warunki, kiedy zacząłeś spełniać, dokładnie w maju czy czerwcu zapewniłeś te wpływy na konto CA? Jeżeli w czerwcu to zgodnie z regulaminem mają czas na wypłatę premii do końca września.

   Andy
  • W maju otworzyłem konto i już w maju zrobiłem 1 przelew więc skoro 3 przelewy (maj, czerwiec, lipiec) to do końca sierpnia powinna być premia

   Andrus
  • Ma ktoś regulamin edycji promocji która trwała do końca czerwca? Na stronie CA jest tylko regulamin promocji trwającej od 1 lipca. We wpisie z jakichś powodów aktualny regulamin też nie załączono:
   „Warto tu przy okazji dodać, że załącznik dołączony jest nie do opisywanej powyżej oferty, ale do niemal identycznej promocji z premią w wysokości 100 zł na start w zamian za wpływy 1500 zł.”

   szn
  • Dzięki. Wysłałem reklamację.

   szn
  • Tez zakładałem konto pod koniec czerwca przenosiłem z Inteligo ale warunki zacząłem spełniac od lipca, czyli mój czas wypłat nagród koniec pazdziernika.

   Wojak
  • czyli w Twoim wypadku lipiec, sierpień, wrzesień i wypłata premii powinna nastąpić do końca października

   Andrus
  • Jak napisać i złożyć taką reklamację? Jestem w podobnej sytuacji, a nie wiem co zrobić… :/ Jest w stanie ktoś tutaj przekleić jakiś szablon lub istotne info?

   Z góry dzięki

   Kamilll
  • Informacja jak złożyć reklamację zawarta jest na końcu w regulaminie promocji dostępnym na tej stronie. Ja składałem poprzez wiadomość w bankowości internetowej ok tydzień temu i do dnia dzisiejszego brak odpowiedzi ze strony banku. Ogólnie nawet żadnego potwierdzenia nie otrzymałem na e-maila, gdzie zazwyczaj takowe przychodzą w innych bankach. Jak sytuacja u innych wygląda? Ktoś dostał może odpowiedź od CA w związku z brakiem premii?

   Andy
  • Jakiś czas temu poszła reklamacja i wczoraj wpływ 200zł za przeniesienie tytułem korekta

   Andrus
 • Jeśli zakładaliście konto w banku, a nie poprzez kuriera to powinniście mieć „swojego” konsultanta w baku. Warto bezpośrednio z nim się skontaktować.

  Bolo Odpowiedz
 • Czy kartę trzeba aktywować ? Czy wystarczy ją tylko posiadać w czasie wypłaty premii?

  prezio Odpowiedz
 • CA pobiera opłatę od nieaktywnej karty więc najlepiej ją zastrzec. Niestety jest ryzyko, że przy zastrzeżonej karcie, de facto zamkniętej, mogą nie wypłacić premii. Najlepiej aktywować kartę, użyć SB a po otrzymaniu nagrody za przeniesienie konta kartę zastrzec.

  Waldemar Odpowiedz
 • To zależy od wariantu konta. Można też dla warunku bezpłatności wyrobić obrót: min. 500 zł. w miesiącu.

  Waldemar Odpowiedz
 • tak jak w artykule : ” Jakie jest więc najlepsze rozwiązanie? Wybranie najbardziej wypasionego (przynajmniej w teorii) Konta PROSTOoszczędzającego PREMIUM. Tu z opłaty za konto zwalniają wpływy 10 000 zł (może być np. 3 x 3334 zł miesięcznie), a kartę mamy darmową bezwarunkowo” nie trzeba się wtedy martwić o kartę i transakcje – wystarczy pilnować przelewów

  piotro Odpowiedz
 • Sprawdźcie swoje rachunki, mi również wpadło zaległe 200 zł po złożonej reklamacji, tytułem – korekta…:)

  Andy Odpowiedz
 • Czy po wpłynięciu premii można zamknąć konto?, czy jest jakiś obowiazkowy czas trzymania konta np. 12 m-cy, tak aby nie stracić premii?

  j23 Odpowiedz
 • Dlaczego teraz można tylko otworzyć konta Konto PROSTOoszczędzające PLUS
  Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM a zwyklego konta do 27 lat nie ma w ogóle w ofercie

  Asia Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy