Samsung Galaxy A15 + 300 zł w voucherach od Citibanku!

Trwa do 18.06.2024

Ruszyła kolejna edycja promocji Citibanku, która zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W zamian za zawarcie umowy o kartę kredytową i wykonanie transakcji nowi klienci zgarną smartfon Samsung Galaxy A15 LTE 4/128GB o oficjalnej wartości 599 zł. A do tego ewentualne 320 zł + 7,1% za konto osobiste. A jeśli zamiast smartfona wolimy 900 zł w bonach, to wystarczy, że wybierzemy alternatywną promocję.

Samsung Galaxy A15 za kartę Citibanku

Przywitaj wiosnę z kartą Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji ze smartfonem należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.04.2023. Posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) również nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Ale uwaga: warto się śpieszyć, bo w promocji obowiązuje pula zaledwie 250 promocyjnych wniosków. Po jej wyczerpaniu kolejne nie będą premiowane, dlatego w takim wypadku zaktualizuję wpis. Póki takiej informacji nie ma, to można spokojnie składać wnioski.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość mobilną Citi Mobile oraz przystąpimy do programu Mastercard Bezcenne Chwile nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

Najważniejsze jednak, aby wykonywać płatności kartą. W pierwszym, drugim i trzecim miesiącu powinniśmy wykonać min. 10 płatności kartą na łącznie min. 1000 zł miesięcznie.

Warto dodać, że ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

I to tyle, jeśli chodzi o zasady zgarnięcia telefonu – informacja o przyznaniu nagrody pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 45 dni otrzymamy przesyłkę ze smartfonem – z doświadczenia wiem, że jest to zazwyczaj znacznie szybciej.

A co z voucherami? Aby je zdobyć konieczne będzie dalsze wykonywanie płatności kartą – ale już „tylko” po 200 zł miesięcznie. Za miesiące 4-6 otrzymamy 8000 punktów Bezcenne Chwile (wymienne na vouchery o wartości 100 zł), a za miesiące 7-12 – kolejne 16000 punktów. O ich przyznaniu dowiemy się do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków, a przekazanie nastąpi w ciągu kolejnych 30 dni.

RRSO 23,15% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 23,15% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji przez pierwszy rok nie ponoszą tej opłaty :)

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

  • Mam problem z zarejestrowaniem karty do programu Bezcenne Chwile, pojawia się komunikat: „Teraz nie możemy zrealizować twojego zlecenia skontaktuj się z infolinią”. Próbowałam z różnych lapotpów i przegladarek i nic. Puki co i citi i BC nie rozwiązują mojego problemu, może miał ktos podobnie?

    Katerine Odpowiedz
  • Skomentuj

    Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

    Ostatnie wpisy