Gwarantowany smartfon LG K30 Dual Sim za wyrobienie bezpłatnej karty Citi Simplicity

Zakończona

Ruszyła II edycja popularnej promocji Citibanku, w której zgarnąć możemy smartfon LG K30 Dual Sim. Zgodnie z regulaminem jego oficjalna wartość to 599 zł, a rynkowa – około 400 zł.

Smartfon LG K30 Dual Sim od Citibanku

Zostań posiadaczem karty Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2018. Co istotne: posiadanie innych produktów tego banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z promocji.

Oprócz tego standardowo wymagane jest spełnienie minimalnych warunków dochodowych:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł.

Jeśli spełniamy powyższe wymagania to wystarczy, że przejdziemy na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o kartę Citi Simplicity. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu dochodowego potwierdzającego nasze dochody (dlatego warto sobie je wcześniej przygotować pobierając np. z bankowości internetowej swojego głównego banku). Wnioski składane bez dokumentów dochodowych nie biorą udziału w promocji.

Zgarnij smartfon LG K30 Dual Sim

Co dalej? Jeśli bank przyzna nam kartę to nie pozostanie nam nic innego, jak spełnienie dwóch prostych warunków. Po pierwsze – powinniśmy zalogować się do bankowości mobilnej Citibanku. Po drugie – wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 2000 zł.

Na spełnienie pierwszego warunku mamy czas do końca pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu podpisania umowy. Na spełnienie drugiego warunku – aż do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego. Oznacza to, że wystarczy wydawać ok. 600-700 zł miesięcznie, aby móc załapać się na nagrodę! Przykładowo podpisując umowę o kartę w lutym czas na logowanie mamy do końca marca, a na wydanie 2000 zł – do końca maja. Nic nie stoi na przeszkodzie aby warunki spełniać już po otrzymaniu karty (jeśli nastąpi to w listopadzie).

Oczywiście nie musimy w żaden sposób „specjalnie” wydawać pieniędzy. Chodzi o to, aby płacić kartą Citibanku za wszelkie „normalne” zakupy w sklepach, marketach, na stacjach paliw, w internecie i tak dalej. Bank zastrzega jedynie, że nie będzie brał pod uwagę transakcji zwróconych ani transakcji szczególnych – czyli płatności na poczcie, u podmiotów świadczących wymianę walut oraz u bukmacherów. Chodzi o to, aby nie wyrobić obrotu transakcjami pozornymi, tylko realnymi.

Transakcje warto zresztą wykonywać jak najszybciej – bank poinformuje nas bowiem o spełnieniu warunków promocji za pomocą wiadomości w poczcie wewnętrznej w bankowości Citibank Online w miesiącu następującym po miesiącu spełnienia warunków. Jeśli np. 2000 zł wydamy już w grudniu, to informacja o smartfonie dotrze do nas do końca stycznia!

A kiedy urządzenie zostanie nam przekazane? Zgodnie z regulaminem LG K30 Dual Sim LMX320EMW trafi do nas najpóźniej drugiego miesiąca po miesiącu spełnienia warunków.

Oczywiście smartfon będzie nowy i objęty pełną, 24-miesięczną gwarancją na podstawie numeru IMEI urządzenia. Wszystkie pytania dotyczące warunków gwarancji można kierować do LG Electronics Polska pod numerem 801 54 54 54.

RRSO 9,38% – gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,47% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

Jeśli to wasza pierwsza kredytówka, to gorąco zachęcam do przeczytania
mojego poradnika o mądrym korzystaniu z karty kredytowej.
Sam jestem ogromnym przeciwnikiem kredytów, ale akurat ten produkt jest inny, niż wszelkiego rodzaju kredyty gotówkowe i pożyczki-chwilówki. Z karty kredytowej da się bowiem korzystać bez opłat.

Druga kwestia to wysokość opłat. O ile samo wydanie i korzystanie z karty Citi Simplicity jest darmowe, to zapłacić możemy za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli ich jednak nie włączymy, to żadnych opłat nie będzie. I tyle :)

W zasadzie jedyną usługą dodatkową jako warto włączyć jest CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS. A w chwili obecnej opcja ta jest bezpłatna.

Nie przegap!

Komentarze

 • Jak u Was? U mnie etap wnioskowania kończy się na zaskanowaniu dowodu osobistego, potem jest weryfikacja twarzy i totalna zawieszka + błąd na stronie…

  Majcia Odpowiedz
 • Wyczyść historię przeglądania i jeśli masz wyłączone reklamy to teraz włącz. Próbuj.

  Bubu Odpowiedz
 • Pytanie, czy po spełnieniu warunków promocji i otrzymaniu telefonu możemy zrezygnować z karty? Czy są jakieś dodatkowe koszty dla Klienta z tym związane?

  Paweł Odpowiedz
 • Ma może autor bloga przecieki czy wróci jeszcze promocja z tym drugim telefonem bodajże Oppo? Bo wreszcie mi karencja minela poprzednio brakowało mi 2 tyg a ten LG średnio mi pasuje chociaż lepszy rydz…

  Mateusz Odpowiedz
 • Miałem kilka lat temu kartę Citibank, ale nie pamiętam kiedy z niej zrezygnowałem, czy jest jakiś sposób aby to sprawdzić ? Ma ktoś pomysł ?

  Michał Odpowiedz
 • A czy można ten warunek płatności zrobić jednym zakupem a potem czekać tylko na nagrodę?

  Kagoo Odpowiedz
 • Witam,
  mam pytanie – czy poza Citibankiem jakiś inny bank oferuje karty kredytowe nie wymagające założenia konta osobistego a dodatkowo dające możliwości skorzystania z różnych promocji za ich używanie?

  Michał Odpowiedz
 • Czy taką kartę przyznają również emerytom?

  Andrzej Odpowiedz
  • Jak najbardziej. Regulamin mówi nawet wprost jaki dokument bank potrzebuje:

   Wyciąg z rachunku bankowego z minimum jednym wpływem z tytułu emerytury/renty w ostatnich 3 m-cach – format PDF

   Michał
  • A jak taki dokument potwierdzający dochód dostarczyć w momencie składania wniosku ? Czy jest tam jakieś pole „załącz” ?

   wiechu
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy