Walizka i 25 EUR / 25 USD / 50 HRK za założenie CitiKonta + 100 zł w punkach Mastercard + 5,5% dla oszczędzających

Zakończona

Ruszyła promocja Citikonta – czyli rachunku, którego prowadzenie (w tym karty debetowej) jest darmowe, bez spełniania jakichkolwiek warunków. Tym razem jest ona skierowana do podróżników: do zdobycia mamy walizkę o oficjalnej wartości 329 zł oraz do wyboru: 25 EUR lub 25 USD lub 50 HRK za otwarcie konta walutowego. Oprócz tego do końca czerwca czeka na nas 100 zł w punkach Bezcenne Chwile, 600 zł za wyrobienie karty kredytowej i 5,5% na koncie SuperOszczędnościowym.

Walizka i waluta za otwarcie CitiKonta

Na wakacje z walizką i CitiKontem

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 1.01.2021. Posiadanie tych rachunków w przeszłości nie wyklucza z udziału w promocji, tak samo jak posiadanie obecnie innego produktu (np. karty kredytowej) :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o CitiKonto. W przypadku tej oferty oddzwoni do nas konsultant i przeprowadzi przez proces wnioskowania, w tym spyta w jakiej walucie chcemy mieć wypłaconą premię.

Czas na wnioskowanie i podpisanie umowy mamy do 31.07.2022, przy czym bank zastrzega, że pula promocyjnych wniosków wynosi zaledwie 200 sztuk. O jej ewentualnym wyczerpaniu poinformuję we wpisie.

Aktualizacja (27.06): promocja została zakończona. Kolejne wnioski nie wezmą już w niej udziału, ale w standardowej promocji.

Nagrody na prostych zasadach

A jakie są warunki samej promocji? Wystarczy, że do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta zapewnimy wpływ w wysokości min. 2000 zł – przy czym wpłata ta musi pochodzić z rachunku prowadzonego przez inny bank (czyli np. ze swojego konta w innym banku).

I… to w zasadzie! O zgarnięciu nagrody pieniężnej oraz vouchera na walizki o wartości 329 zł do wykorzystana na Vip Collection, zostaniemy poinformowani przez wiadomość w serwisie Citibank Online do końca miesiąca, po którym spełniono warunki promocji. Warunkiem wypłaty premii walutowej jest posiadanie otwartego rachunku w USD / EUR / HRK (zależnie od wyboru). Wypłata nagrody nastąpi do końca kolejnego miesiąca.

100 zł w punktach Mastercard Bezcenne Chwile

Co ciekawe równolegle do promocji Citibanku trwa oferta samego Mastercarda, w ramach której nowe osoby rejestrujące swoje karty w serwisie Bezcenne Chwile mogą zyskać 8000 punktów wymienne na bony o wartości ok. 100 zł. Wystarczy, że w terminie 30 dni od rejestracji w programie dokonamy płatności bezgotówkowych na łącznie min. 30 zł. Szczegóły promocji w osobnym prześwietleniu tej oferty. Oferta trwa do 30.06.2022

Co jest takiego w CitiKoncie, że bank określa je mianem „rewolucyjne”?

Większość bank w Polsce oferuje konto osobiste wraz z kartą debetową, których prowadzenie jest darmowe. Albo raczej: może być darmowe, ale najczęściej po spełnieniu określonych warunków. Prowadzenie CitiKonta (wraz z kartą debetową) jest natomiast bezwarunkowo darmowe. Nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nic za nie nie płacić.

Ale to nie wszystko. Oprócz bezwarunkowego zera za podstawowe opłaty Citi pozwala również na 4 darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą (kolejne to 8 zł za wypłatę oprócz bankomatów Citi, które są zawsze darmowe). A do tego dorzuca 3 darmowe przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu w ramach bankowości internetowej – czyli coś, co w zdecydowanej większości banków jest usługą płatną.

Oprócz baaardzo sensownych warunków prowadzenia konta mamy również możliwość korzystania z Citi Global Wallet – czyli usługi pozwalającej na płacenie w wielu walutach bez kosztów przewalutowania.

W jaki sposób jest to realizowane w Citibanku? Wystarczy, że założymy subkonto w danej walucie, załadujemy je, aktywujemy Citi Global Wallet i… po prostu będziemy płacić za zakupy. Citi automatycznie wykryje, że jeśli np. płacimy w USD to środki pobierze z konta w USD.

Walutę najprościej będzie kupić w samej bankowości internetowej. Citi chce bowiem stać się jednym z najkorzystniejszych kantorów internetowych na rynku. I faktycznie – kursy są bardzo zbliżone do konkurencyjnych rozwiązań.

Co z walutami, w których subkonta nie możemy założyć? Na czas wykonywania transakcji powinniśmy przepiąć (ręcznie) kartę pod konto w EUR – wtedy bank ściągnie pieniądze z konta w EUR a przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji płatniczej (Mastercard), czyli również jednym z najlepszych dostępnych na rynku.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć? Dla czytelników bloga nie będzie to pewnie niczym odkrywczym, ale bank jakoś musi zarabiać – dlatego wszelkie usługi premium (np. CitiPhone, CitiAlerts) są płatne (ale też nie są do niczego potrzebne, więc warto od razu z nich zrezygnować). Tak samo zresztą jak próba wykonywania jakichś operacji w oddziale – wspomniane wcześniej przelewy Express Elixir są darmowe, ale tylko przez bankowość internetową. W oddziale lub przez bankowość telefoniczną CitiPhone kosztują… 30 zł. No ale taką mamy obecnie rzeczywistość w wielu obszarach życia – jeśli ktoś nie chce korzystać z internetu to wtedy niejako sponsoruje tych, którzy to robią. I nic za to nie płacą ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • Czyli mam wybrać 117,24 zł (25 EUR), 111,17 zł (25 USD) lub 31,19 zł (50 HKR). Myślicie, że ktokolwiek wybierze kuny, zamiast np. wziąć euro i dopiero wymienić je na 188,23 kun?

  Filip Odpowiedz
 • Skąd wiadomo, że konto jest darmowe, wg TOiP dla CitiKonto opłata roczna jest 108,00 zł i jest zwolniona gdy w danym miesiącu średnie saldo na wszystkich rachunkach min. 100 000 zł

  tytus Odpowiedz
  • Pierwsza pozycja – konto darmowe. Płatne jest jedynie konto w euro, ale jak saldo jest wysokie, a nie niskie.

   Michał
 • Ja poza tematem… Czy Pekao (Żubr) proponuje może jakąś ofertę utrzymaniową przy zamykaniu rachunku osobistego?

  Michał Odpowiedz
  • Przepraszam, ale trochę rozszerzę swoje wcześniejsze pytanie: czy w następujących bankach można liczyć na ofertę utrzymaniową:
   – Pekao,
   – mBank
   – BNP Paribas
   – Santander Bank Polska
   Robię porządki z rachunkami, ale może któreś z nich warto będzie zachować że względu na jakiś bonus;)
   Z góry dziękuję za informację.

   Michał
  • W Santander zdarza się chyba: 2% od płatności kartą do 30zl mc lub 1zl dziennie za płatność kartą – na 4 miesiące.

   crs84
  • W Pekao uważają że to skandal że nie chcesz ich produktu, bo w ich mniemaniu jest najlepszy na świecie.

   Angulo
  • W Pekao powinieneś brać do konta kredyt hipoteczny, gotówkowy, limit w koncie albo przynajmniej kartę kredytową. Jeśli nie zarabiają na Tobie to nawet nie zapytają co jest powodem rezygnacji. Do mnie kiedyś zadzwoniła Pani z oddziału, że muszę wydac z bankomatu najlepiej ich 500 PLN i zrobić jakąś transakcję kartą bo inaczej konto mi się w pełni nie aktywuje, co bylo totalną ściemą. Pewnie do planu sprzedażowego potrzebowała

   Dzikus
  • Dziękuję za wszystkie komentarze i pomoc:) Dopytam tylko o tego Santandera – czy chodzi o płatności kartą kredytową czy debetową?

   Michał
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy