Zmiana Tabeli Opłat i Prowizji w mBanku od 1.02.2017. Zapłacimy za wypłaty z bankomatów

mBank poinformował właśnie swoich klientów o zmianie Tabeli Opłat i Prowizji. Od 1 lutego 2017 zapłacimy za niektóre wypłaty z bankomatów.

Zmiana tabeli opłat i prowizji w mBanku od 1.02.2017

1,3 zł prowizji za wypłatę drobnych z bankomatów

Najważniejszą zmianę w nowym TOiP można podsumować w zasadzie jednym zdaniem: każda wypłata gotówki z bankomatu o wartości poniżej 100 zł będzie kosztować przeciętnego klienta mBanku 1,30 zł. Nie ma znaczenia, czy będzie to wypłata z urządzeń obcego banku czy bankomatów własnych mBanku.

Wyjątkiem jest tu eKonto m (dla osób od 21 do 24 roku życia). Tu opłata będzie obowiązywać dla wypłat poniżej 50 zł.

Co to oznacza? Jeśli obecnie nasz plan taryfowy pozwala na bezpłatne wypłaty ze wybranych (lub wszystkich) bankomatów, to od lutego lepiej będzie wypłacać kwoty od 100 zł w górę – inaczej bowiem naliczona zostanie niewielka, ale irytująca prowizja.

mBank zaznacza jednak, że prowizja za wypłatę niewielkich kwot nie będzie dotyczyć osób korzystających z rachunków dla zamożnych: mKonta Aquarius Intensive, eKonta z usługą Pakiet Intensive; rachunków dla posiadaczy konta dla młodych: eKonto m (13 – 20 lat), eKonto izzy oraz rachunku eMAX i eMAX plus.

Nic nie zmieni się także dla posiadaczy kart MasterCard Gold PayPass oraz dla wypłat gotówki poprzez kody BLIK.

Stała stawka za wypłaty

mBank zaznacza również, że zmianie ulegają niektóre opłaty za wypłaty z bankomatów, które podawane były w procentach:

 • Jeśli dotychczas za wypłatę w bankomacie nie będącym na liście bezpłatnych bankomatów w kraju płaciłeś 3% (min. 5 zł, maks. 9 zł), to od 1 lutego zapłacisz stałą prowizję w wysokości 7 zł (bez względu na to, jaką kwotę wypłacisz).
 • Jeżeli za wypłatę w bankomacie za granicą płaciłeś 3% (min. 9 zł), to od 1 lutego zapłacisz stałą prowizję w wysokości 10 zł (bez względu na to, jaką kwotę wypłacisz)

Ujednolicenie warunku zwolnienia z opłat

mBank wprowadzając „nowe” taryfy eKonta zadbał o to, aby nie była pobierana opłata za kartę już po wykonaniu 5 transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty. Stare rachunki ciągle posiadały limit wynoszący min. 300 zł miesięcznie. Od lutego jednak bank postanawia ujednolicić te zapisy i teraz wszyscy posiadacze rachunków będą zwolnieni z opłat już po 5 transakcjach miesięcznie. To zdecydowanie zmiana na plus.

W zamian za to mBank postanowił jednak dodać do swojej tabeli opłat informację o opłacie w wysokości 2 zł miesięczne dla posiadaczy kart typu Payback. Tu nie będzie żadnej możliwości zwolnienia. Wydaje mi się, że posiadaczy tego typu kart na blogu nie jest zbyt wielu.

Wszystkie wyszczególnione zmiany możecie znaleźć w tym dokumencie.

W skrócie: co się zmienia?

Z perspektywy osoby, która nie płaciła za konto i wypłaty gotówki w mBanku, zmiany są niewielkie. Zmiana wysokości opłat za płatne bankomaty i tak ich nie dotyczy, bo zapewne nie wypłacali gotówki z tego typu urządzeń. Prowizja za niskie wypłaty może być irytująca, jednak wystarczy wypłacać min. 100 zł (albo np. 120 zł dla uzyskania drobnych 20 zł) i opłaty nie będzie. Natomiast ujednolicenie zwolnień z opłat za kartę powinno być raczej na rękę większości klientom.

Gdzie założyć konto osobiste?

Gdybyście stwierdzili, że zmiany w mBanku wam nie pasują i chcecie zamknąć tam konto, to przypominamy o funkcjonowaniu naszej porównywarki kont osobistych dzięki której bez problemu „wyklikacie” najtańsze rachunki dla siebie. Jeśli jednak potrzebujecie rady gdzie się przenieść, to warto rozważyć poniższe opcje:

Nest Konto

Nest Bank to Smart Bank po rebrandingu. Bank ten wielu osobom kojarzy się z jednym: bezwarunkowym zerem za korzystanie z konta. Nie zapłacimy bowiem żadnej opłaty miesięcznej za korzystanie z konta, posiadanie karty, przelewy ani wypłaty ze wszystkich bankomatów. Jeśli więc szukasz rachunku bez spełniania dodatkowych warunków i zastanawiania się co wolno a czego nie – ten produkt jest dla ciebie.

Konto 360°

Jeden z moich ulubionych rachunków. Niezmiennie twierdzę, że Bank Millennium ustawił tu warunki bardzo uczciwie: opłaty za konto i kartę mogą być bardzo wysokie (15 zł), ale jeśli tylko zapewnimy co miesiąc wpływ 1000 zł (nawet ze swojego innego konta) oraz wykonamy jedną transakcję kartą, to za wszystkie podstawowe operacje nie zapłacimy ani grosza. Do tego dochodzi świetna oferta oszczędnościowa (Lokata Mobilna do 3%, Konto Oszczędnościowe na 2,7%) oraz fajna apka mobilna. A na koniec jedna z dwóch promocji, gdzie za założenie rachunku możemy zgarnąć do 360 lub 100 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • No i mamy skutki fantastycznej promocji bankomatowej zielonego banku…

  Lokata Odpowiedz
  • Czekam na ostatnie 10 zł, za wypłatę pieniędzy przy robieniu zakupów i żegnam się z tym bankiem. Zdecydowanie nie moja bajka: pisanie reklamacji, spamerskie wydzwanianie po kilka razy dziennie. Oczywiście pamiętam o fajnej promocji, w której uczestniczyłem. A ta zmiana regulaminu mnie osobiście cieszy, będę miał miał możliwość w trybie natychmiastowym zamknąć konto, ze względu na tę zmianę.

   hazet
 • Niech Zespół mBanku szybko zgłasza do zarządu propozycję dobrej promocji dla wszystkich klientów , to wtedy zostanę . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Coraz częściej rozważam zmianę banku. Eh..

  Mia Odpowiedz
  • Ja niedawno to zrobiłem i jestem bardzo zadowolony. W nowym banku (na literę M) system transakcyjny i aplikacja mobilna jest dużo lepsza, wszystko sprawia wrażenie lepiej dopracowanego i nowocześniejszego niż w mBanku. Dzisiejszy mBank to już nie to co było lata temu.

   Tomb
  • @Tomb Mówisz o Millennium?

   Klakier
 • Ale za wypłaty gotówki blikiem nie trzeba będzie płacić? Tylko kartą?
  Co za problem skorzystać więc z blika?

  Mi by to niestety przeszkadzało.
  Płacę kartą, a z bankomatu wybieram jedynie po 10-20 zł, do płacenia za drobne zakupy.

  Rumburak1 Odpowiedz
  • Drobne można bezpłatnie wypłacić robiąc zakupy i skorzystać z cashbacku w niektórych sklepach

   Krak
  • Spróbuj wypłacić Blikiem. Też byłem negatywnie nastawiony, ale w sumie robi się to szybciej niż kartą.

   Ja kartę w mBanku zamknąłem już dawno, i tak się kurzyła.

   Purkier
 • Wypłata blik i cash back dalej będą bez prowizji.

  Wuz5 Odpowiedz
 • Dobra wiadomość dla tych, którzy odbierają ostatnią premię. Zmiany regulaminu, można konta zamykać w trybie natychmiastowym.

  Krak Odpowiedz
 • Ja również wypłacam najmniejsze nominały, żeby mieć jak zapłacić w miejscach bez płatności kartą.
  Nie ma zmiłuj, jak tylko dostanę 240 zł bonusu za „Zyskuj z ekontem” to zamykam konto. Jest tyle innych możliwości i do tego z promocjami…

  rolin Odpowiedz
 • M bank, padł ofiarą promocji bzwbka na liczbę wypłat karta.

  Krystek Odpowiedz
 • A jakie powiązanie ma mieć promocja BZWBK ze zmiana regulaminu mBanku?
  A co do mBanku to raczej zostane przez sentyment i przez to że dobrze mi się korzysta z ich strony www. Niemniej możliwe że założę gdzieś indziej konto z kartą, a w mBanku zostaną jedynie konta bez karty.
  Kiedyś to był innowacyjny bank, teraz nie ma z tym już nic wspólnego. Nie ta drogą…

  xemi Odpowiedz
  • To że wypłacało się gotówkę kartą innego banku (np. mbank) w bankomacie BZWBK.
   A Wbek dostawał prowizję.

   Rumburak1
 • Dzięki tej decyzji rozwiną się wypłaty BLIKIEM (wciąż darmowe), i co ważne bezpieczniejsze od wypłat kartą. Karta może być w czasie wypłaty zeskanowana przez złodziei skimmerów, a BLIK jest bezpieczny.

  bzura Odpowiedz
 • karta zastrzeżona, pokrojona wylądowała w koszu, chyba potrzebowałem takiego małego bodźca aby ją zastrzec ;)
  mokazje nju już nie wymagają karty więc bez żalu się z nią żegnam (odpada mi konieczność 5 transakcji do wykonania),
  do darmowych wpłat i wypłat z wszystkich bankomatów używam kart do kont t-mobile premium

  erde Odpowiedz
 • Promocja z wiosny się kończy,
  opłaty rosną,
  czas uciekać z tego banku i przerzucić się do jakiegoś dającego bezpośrednie korzyści, albo chociaż do jakiegoś polskiego banku – z tego tytułu mamy chociaż korzyści pośrednie.

  Jan Odpowiedz
 • Dobrze, że mam konto mobilne założone przed 15.02.15 więc nadal wszystko darmo.

  Dell Odpowiedz
 • Brawo mBank. W czerwcu wprowadźcie opłatę za wypłaty poniżej 500 a w grudniu poniżej 1000. W końcu ten bank o lider bankowości internetowej.

  MaRk Odpowiedz
 • Dziwicie się? Kończy się (chyba bezpowrotnie) era bonusów, moneybacków i wszelkich premii i powoli zmierzamy ku bankowości, w której pewne usługi będą kosztować.

  Sama zmiana opłat za bankomaty mnie akurat ominie (rzadko wypłacam, jeśli już >100 zł). Jest furtka: blik – prosty jak sznurek, jest wypłata w Żabkach. Burza w szklance wody.

  Jonas Odpowiedz
 • mBank dość uczciwie postawił sprawę. 1) promocja dla wypłat cashback 09-11.2016 = przyswojenie klientom takiego rodzaju wypłat. 2) informacja o zmianie TOiP z 3 m-cznym wyprzedzeniem (1.02.2017). Jednakże konkurencja na rynku duża i podobnie jak poprzednicy zabieram 10zł z promocji Cashback + 240 zł i do zobaczenia w kolejnych promocjach dla nowych klientów. Cóż, przyzwyczaić to się mogę do zachowań swojego psa a nie banku ;) Czy wprowadzenie opłat za wypłaty to wina akcji BZWBK? to wiedzą tylko analitycy i „góra” w tym banku ;)

  Qazik Odpowiedz
 • Czy mozna zamknac karte nie czekajac na zwroty z cashbacku wyplacone do 15 grudnia ?

  Wojak Odpowiedz
 • Proszę nie pisać „dobrych rad” w stylu: „jednak wystarczy wypłacać min. 100 zł”!

  W bankomatach w Polsce nie ma możliwości wyboru nominału banknotów, więc wybieram głównie wypłaty po 80 zł w bankomatach euronetu wypłacających w banknotach po 20 zł lub 40 zł w wzwbk wypłacających w banknotach 10 zł.

  Jestem klientem i to nie ja mam się dostosowywać do czyichś strategii. Zatem definitywnie żegnam się z mBankiem.

  Vic Odpowiedz
 • Blikiem przecież można wypłacać za darmo

  OKW3 Odpowiedz
 • jakie będzie obecnie najlepsze konto wspólne?

  Maciej Odpowiedz
 • konto oszczędnościowe eMax plus zamyka się automatycznie z eKontem w momencie jego wypowiedzenia?

  Andrzej Odpowiedz
 • czy ktoś negocjował warunki i coś wskurał ??? Owszem blikiem mozna wyplacać ale nie we wszystkich bankomatach a jak nie masz zasiegu w tel albo neta to lipa niestety … dali ciała …

  Patrycja Odpowiedz
 • Po prostu konto w mBanku trzeba zamknąć. Kiedyś to było coś, teraz jeden gorszych banków w kraju.

  Skylla Odpowiedz
  • Dlaczego? Konto darmowe, karta tania lub darmowa przy latwym warunku, blyskawicznie i pozytywnie rozpatruja wszystkie reklamacje (moze wada ze trzeba je skladac). Czego jeszcze wymagasz od konta?

   Herman
  • „Czego jeszcze wymagasz od konta?” — no właśnie czegoś ekstra, jak np.:
   – darmowych przelewów natychmiastowych (EE & BM) w Alior;
   – dobrze oprocentowanego ko w Millennium;
   – konta z kartą bezpłatnego bez warunków w Nest;
   – moneybacku w TMUB czy Eurobank;
   – płatności HCE lub Android Pay w nowoczesnych bankach…

   Don Quijote de la Mancha
  • Za to masz mokazje nju i orange ktore daja duzo kasy na czysto ;)

   Herman
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy