6 zł za kartę w T-Mobile Usługi Bankowe!

Po zepsuciu przez Alior Bank całkowicie darmowego konta w Meritum Banku dziś dostaliśmy informacje o zmianie tabeli opłat w innym „dziecku” Aliora, czyli T-Mobile Usługi Bankowe. Od dnia 1 czerwca karta debetowa wydawana do rachunku nie będzie już bezwarunkowo zwolniona z opłat. Zapłacimy za nią 6 zł!

Dobrą informacją jest natomiast fakt, że z opłaty będziemy mogli być zwolnieni. Koniecznie będzie jednak wydanie 200 zł kartą (która pewnie leży w wielu portfelach jako karta zapasowa, niekoniecznie używana).

Poniżej treść maila od banku:

Szanowni Państwo,
informujemy, że 1 kwietnia 2015 roku zmienia się Taryfa Opłat i Prowizji oraz Tabela Oprocentowania dla Klientów Indywidualnych T-Mobile Usługi Bankowe. Poniżej znajdą Państwo zestawienie najważniejszych zmian:

T-Mobile konto

Od 1 czerwca 2015 r. zmieniają się warunki korzystania z karty do konta. Miesięczna opłata za kartę do konta nie będzie pobierana, jeśli dokonają nią Państwo transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 200 zł miesięcznie. W przeciwnym razie, opłata będzie wynosiła 6 zł miesięcznie. Pozostałe przywileje, jakie oferuje T-Mobile konto, nie ulegają zmianie, tj.:

 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe
 • 0 zł za 10 przelewów natychmiastowych co miesiąc

Warto mieć też na uwadze, że T-Mobile konto może być oprocentowane na 3% – wystarczy przelewać na nie wynagrodzenie.

Limit odnawialny

Od 1 kwietnia 2015 r. opłata za przyznanie oraz podwyższenie limitu odnawialnego będzie wynosiła 1% min. 30 zł.

Konto walutowe

Od 1 czerwca 2015 r. wypłaty z bankomatów w kraju i zagranicą z konta walutowego będą darmowe. Jednocześnie, wprowadzona zostanie opłata za wydanie lub wznowienie karty debetowej do konta walutowego w wysokości 10 zł.

Szczegółowy zakres zmian Taryfy Opłat i Prowizji oraz Tabeli Oprocentowania znajdą Państwo poniżej. Pełna treść dokumentów znajduje się w załączniku wiadomości i na www.t-mobilebankowe.pl

W przypadku pytań lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z Wirtualnym Oddziałem
lub Infolinią pod numerem 19 506.

Z poważaniem,
Zespół T-Mobile Usługi Bankowe

Jak zamknąć kartę?

Póki co płatna staje się tylko karta debetowa. Mamy więc możliwość zaakceptowania zmian (i wydawania 200 zł lub płacenia 6 zł), zamknięcia konta wraz z kartą, ale również zamknięcia tylko karty. Nie musimy bowiem zamykać konta – ono póki co jest bezpłatne.

Jak zamknąć kartę T-Mobile Usługi Bankowe? Wystarczy zalogować się do systemu bankowości, wejść w Rachunki -> Karty, wybrać naszą kartę debetową i kilknąć w „Zmień status karty”.

Jak zamknąć kartę T-Mobile Usługi Bankowe

Na następnym etapie wystarczy wybrać status „Zamknięta”. I to tyle! Nasza karta jest już nieaktywna, bank nie pobierze za nią opłaty a my będziemy mieli jeden nieaktywny plastik więcej do kolekcji :)

Jak zamknąć kartę T-Mobile Usługi Bankowe

O jakich zmianach Alior nie powiedział?

Przeglądając dokładny wykaz zmian można zauważyć również, że od czerwca darmowy przelew europejski SEPA będzie już płatny (5 zł). Zmianę odczują osoby, które np. używały T-Mobile jako banku pośredniczącego przy wymianie walut w kantorach internetowych. Warto jednak dodać, że w zamian Alior zniósł opłatę za wypłatę środków za granicą – również dla kont walutowych!

Darmowe wypłaty z bankomatów w euro

Wzrasta również opłata za drugi i kolejny w danym miesiącu przelew z konta oszczędnościowego na konto osobiste. Zamiast 1 zł zapłacimy 5 zł.

Jeśli chodzi o depozyty – spada oprocentowanie lokaty 125-dniowej do marnych 1,5%.

Pełna nowa tabela opłat dostępna jest pod tym adresem. To niestety nie jest żart Prima Aprilisowy :(

Gdzie założyć bezpłatne konto osobiste z darmową kartą?

Jeśli zastanawiacie się gdzie przenieść swoje konto to w tej chwili rozsądnych opcji jest kilka.

Po pierwsze Bank Smart, który ciągle oferuje darmowe konto z darmową kartą debetową bez spełniania żadnych dodatkowych wymagań. Oczywiście darmowe bankomaty są już w tym zawarte, a co więcej – w pakiecie możemy zgarnąć niezłe konto oszczędnościowe 3,2%.

Kolejna opcja jest dla nieco bardziej wymagających osób, które oprócz darmowego rachunku i karty chcą dodatkowo zarobić. Chyba najlepszym tego typu produktem na rynku jest w tej chwili konto Lubię To! banku BPH. Konto w pełni darmowe, karta również darmowa (ale uwaga: po wykonaniu 4 operacji bezgotówkowych na dowolną kwotę). Za ten ostatni minus dostajemy jednak w prezencie 3% zwrotu od wszystkich transakcji kartą! W ciągu roku możemy w ten sposób zgarnąć 600 zł, a bank dorzuca jeszcze 50 zł za przyznanie limitu w koncie… oczywiście darmowego :) Więcej o rachunku przeczytacie w prześwietleniu: Lubię to! Konto: do 650 zł zwrotu za zakupy kartą!

Trzecia opcja, która również wydaje się dosyć sensowna, to Konto 360° w Banku Millennium. Tu na konto musi niestety wpłynąć 1000 zł (ale może być z własnego banku), a kartą musimy wykonać jedną operację. W zamian zgarniemy jednak 55 zł na start.

PS. Jeśli znacie inne rachunki które są darmowe bezwarunkowo (lub po spełnieniu bardzo prostych warunków) to dajcie znać w komentarzach!

Nie przegap!

Komentarze

 • Gdzie złożyć ta reklamację na to 6zł?

  Mateusz Odpowiedz
 • Witam, jeśli dziś „zamknę” kartę to pobiorą mi opłatę za te dwa dni lipieca ?

  klaudex10 Odpowiedz
 • Raczej nie zabiorą.

  luka89waw Odpowiedz
 • Skandalem jest fakt naliczania opłaty za kartę na którą nie podpisało się umowy.

  ryscza Odpowiedz
 • Banksterzy! Uważajcie na płatności naklejką zbliżeniową – nie zaliczają się do kwoty operacji zwalniających z opłaty 6 zł – chociaż jest to dodatek do zwykłej karty debetowej. Tylko płatności zwykłą kartą są zaliczane. Dałem się na to nabrać 2 x i właśnie „zamykam” tę naklejkę.

  Zbig_Niew Odpowiedz
 • 1 3 4 5

  Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy