Zmiany w tabeli opłat i prowizji Santander Bank Polska od 1.12.2020 – jednolite warunki zwalniające z opłat za konto i kartę

Santander Bank Polska poinformował o zmianach, jakie czekają posiadaczy kont osobistych w tym banku. Od grudnia bezwarunkowo darmowe Konto Jakie Chcę stanie się kontem warunkowo płatnym. Łatwiej będzie natomiast zostać zwolnionym z opłaty za kartę.

Zmiana TOiP od 1.12.2020 w Santander Bank Polska

Płatne Konto Jakie Chcę

Dotychczas Konto Jakie Chcę było rachunkiem darmowym – niezależnie od tego czy wykonywaliśmy jakieś transakcje czy nie. Od grudnia tak łatwo już nie będzie. Bank wprowadził do Tabeli Opłat i Prowizji zapis z którego wynika, że opłata miesięczna za konto wyniesie 6 zł – chyba, że na konto wpłynie co najmniej 500 zł oraz wykonamy co najmniej jedną płatność kartą lub BLIKiem. Oczywiście warunki te są bardzo proste do spełnienia – trzeba teraz będzie o nich pamiętać.

Jest jednak pewna furtka. Bank nie pobierze opłaty od osób, które mają mniej niż 26 lat. Takie osoby nie muszą się (jeszcze) przejmować powyższymi warunkami zwalniającymi z opłat za konto.

Inne warunki zwalniające z opłaty za kartę

Co z kartą debetową? Tu również zaszły zmiany. Bank wycofał się z opłaty stałej za kartę (3 zł). Najpewniej dlatego, że mało kto z niej korzystał – bardziej opłacało się przecież wybrać opcję z opłatą za kartę w wysokości 5 zł, która jednak nie była pobierana po wykonaniu 5 dowolnych płatności kartą.

Od grudnia warunki zmienią się na plus. W teorii wzrośnie opłata za kartę (do 8 zł), jednak bardzo łatwo będzie można z niej być zwolnionym – warunki będą identyczne, jak przy koncie osobistym. Zapewniając wpływy na konto na min. 500 zł oraz wykonując co najmniej jedną płatność kartą lub BLIK zapominamy o opłatach.

Co z osobami w wieku 18-26? Tu bank rezygnuje z konieczności zapewniania wpływu na min. 500 zł, ale wymaga co najmniej jednej transakcji kartą lub BLIKiem.

Jakie inne zmiany czekają posiadaczy rachunków w Santander Bank Polska?

 • podniesienie opłaty za konta walutowe z 8 do 10 zł (przy czym bank dalej nie pobiera opłaty, jeśli saldo wyniesie min. 20 jednostek danej waluty)
 • podniesienie opłaty za przelewy złożone w placówce banku z 8 do 10 zł
 • obniżenie opłaty za wypłatę gotówki w placówce banku do 0 zł
 • obniżenie opłaty za wpłatę gotówki w placówce banku do 0 zł

Drogie karty kredytowe

Santander wprowadził też dość istotne zmiany do Tabeli Opłat i Prowizji kart kredytowych. Dla kart, dla których pozytywna decyzja kredytowa została podjęta najwcześniej w grudniu 2020, będzie obowiązywała opłata miesięczna: 7,5 zł (Silver), 17,5 zł (World), Platinium (42 zł), 123 (10 zł). Zwolnienie z opłaty miesięcznej nastąpi wtedy, kiedy w danym miesiącu wykonamy min. 10 transakcji daną kartą.

Niestety w pewnym sensie bank nie ma wyboru – to kolejny efekt obniżki stóp procentowych przez RPP. Bank nie może zarabiać wprost na odsetkach od udzielonego kredytu, więc musi posiłkować się podwyżką opłat.

Produkty archiwalne

Na koniec dodam, że zmiany w TOiP obejmują również zmianę warunków zwalniających dla produktów archiwalnych – jak na przykład Konto<20 czy Konto Godne Polecenia. Ich posiadaczy zachęcam do przeglądnięcia zmian, a najlepiej do skonwertowania swojego konta na nowy typ rachunku.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czyli, jeśli chcemy konto w Santander zachować, a nie chcemy się bawić w comiesięczną płatność, do tego nie możemy obniżyć wieku poniżej 26 lat (nie możemy…), to należy wybrać konto Select, w którym dla bezpłatności wystarcza warunek wpływu (skądinąd to samo dotyczy Millennium czy CA).

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Niestety już kiedyś próbowałem to zrobić, ale wyklikać w bankowości takiej zmiany się nie dało (z KJakCh zmienionego wcześniej w bankowości z KGP); mam nadzieję że w oddziale się da (zachowując numer rachunku)?

   Don Quijote de la Mancha
  • Tak, tylko trzeba mieć wolne 10000 zł. To już chyba wolę zlecenie stałe na 500 zł + jakąś subskrypcję podpiętą.

   Michał
 • Moim zdaniem zmiana na plus. Łatwiej ogarnąć przelew i go potem cofnąć natychmiastowym niż cztery transakcje kartą 😉

  Matryc Odpowiedz
 • Takie fajne konta.. :( A tu popsuli

  bolek Odpowiedz
 • Konta Select i 123 bez zmian?

  Dobcio Odpowiedz
  • Konto Godne Polecenia – wpływ co najmniej 1000 zł
   Konto 123 – wpływ co najmniej 1500 zł – obniżyli z 2000
   Konto Aktywni 50+ – wpływ co najmniej 1000 zł

   Select bez zmian

   kruczi
 • A jak się ma sprawa przy kilku kontach KJC? Do każdego trzeba spełniać warunki czy wystarczy do jednego?

  _Marek Odpowiedz
  • Wydaje mi się że trzeba będzie do każdego konta założyć kartę debetowa, a jak ktoś ma kilka lub kilkanaście takich kont, to już zrobi się spore zamieszanie z płatnościami

   McKwacz
  • Karty nie musisz zakładać – możesz zrobić blika, choć wygodniej będzie założyć kartę/y skoro i tak jedna transakcja zwalnia i z opłaty za kartę i konto.

   Bolo
  • Akurat i tak płatność dla bezpłatności Blikiem może i tak być wygodniejsza, niż kartą…
   Wzoru kart chyba nie zmienili, ja już w kolekcji mam jasną Dopasowaną MC z czerwonym rantem (nie mam niestety tej wcześniejszej ciemnej Visa, a szkoda, bo ładna była). Za to do Select jest chyba jakaś inna…

   Don Quijote de la Mancha
  • jest szansa powtarzalnych płatności blikiem? karta mi na plaster…

   Łukasz
  • Przy wymogu pojedynczej płatności bez limitu kwotowego dla mnie najczęściej bardziej ergonomicznie jest machnąć kartą lub kilkoma kartami przed czytnikiem np. przy kasie samoobsługowej niż przepisywać blika :-D

   Bolo
  • Mam tą starą debetową – ciemną z czerwonym rantem, jedna z ładniejszych kart według mnie. A nie mam tej nowej to właśnie przy zmianie warunków bezpłatności sobie domówię.

   Bolo
  • No ladna byla ta stara. W podobnym stylu co KK World, tylko KK zlota a ta srebrna. Ta nowa tez nienajgorsza. Nadal w szufladzie straszy mnie ohydna zielona stara debetowka Getina – najbrzydsza w kolekcji.

   keton
 • Skoro i tak trzeba będzie zrobić jedną transakcję to ponownie zamówię sobie kd :D
  Moje obawy budzi jak będzie z odnowieniem starych kart kredytowych World uzyskanych w promocji i z zerowymi opłatami niby dożywotnio.

  Bolo Odpowiedz
  • Mi się niedawno odnowiła taka ważna do 07/20 Gold (jako Pajacyk, niestety), nawet spytałem wiadomością w bankowości netowej, czy nadal będzie bezpłatna (mimo zmiany rodzaju) — i odpowiedziano, że tak, co się potwierdziło, opłat nie ma (choć nawet nie wiem, jakie są za Pajacyka, ale pewnie jakieś są), choć pobrali kilkanaście złotych za wznowienie, ale z tego moja promocja nie zwalnia (tylko z rocznej w pierwszym roku i miesięcznych w kolejnych latach).

   Don Quijote de la Mancha
  • Niby tylko karty „z pozytywną decyzją kredytową” po 1.12.2020. Więc stare powinny być OK, a jeśli dożywotnia promocja, to już w ogóle. Choć warto sobie gdzieś trzymać jej regulamin :)

   Michał
  • @Don to ciekawe z tym odnowieniem World Gold > Pajacyk. A czy miałeś/masz też osobno drugiego Pajacyka z jakiejś promocji?

   Bolo
  • Tak, to ciekawe, bo to niby downgrade (ze złotej na srebrną), ale limit 30 kzł mi pozostał, choć Silver Pajacyk ma niby do 20 kzł.
   Nie mam drugiego Pajacyka, jak zbliżał się koniec ważności tej Gold, to próbowałem jeszcze skorzystać z wszelkich możliwych promocji pajacykowych, ale mi nie chcieli dać.

   Don Quijote de la Mancha
 • Na szczęście zostawiają darmowe przelewy natychmiastowe.

  asi Odpowiedz
 • „Bank nie może zarabiać wprost na odsetkach od udzielonego kredytu, więc musi posiłkować się drastyczną podwyżką opłat.”
  Nie, nie musi, ale nie do pomyślenia jest ażeby którakolwiek z wielkich korporacyjek zrezygnowała chociażby z części zysków. Bilans dla zagranicznych inwestorów musi się zgadzać.

  Momo Neko Odpowiedz
  • Tak działa ten świat: korporacje chcą zarabiać jak najwięcej. Ale my przecież na tym korzystamy (czerpiąc zyski z ich budżetów na nowych klientów).

   Michał
  • Tutaj właściwie jest tylko jedna osoba, która korzysta z „budżetów na nowych klientów” – reszta dostaje jedynie okruchy z pańskiego stołu ;-)

   Nie jest to w żadnym wypadku atak na Twoją osobę, bo sam sobie na to ciężko zapracowałeś :-)

   Tomko
  • @Admin: Jak włożysz do banku 100k to bank może pożyczyć 1M. Bank da ci 1% ze 100k, czyli 1k-belka, a sam może wyciągnąć 10% z 1M, czyli 100k. Z tego wynika, że bank daje ci max kilka procent z tego co sam zarobi, więc proszę nie tłumaczyć banków, że jest im tak źle.

   Dario
  • Bank musi zarabiać więcej, bo ryzyko kredytowe spada na jego barki. Jak z ulokowanych pieniędzy udzieli komuś kredytu i okaże się, że są kłopoty ze spłatą, to bank Tobie jako posiadaczowi lokaty musi oddać wszystkie złożone środki i zarobione tak czy owak odsetki, a samemu znaleźć sposób na odzyskanie pieniędzy. Ryzyko jest zawsze drogie.

   vundo
  • Ale nie zauważyłeś chyba, jaki do niedawna był przelicznik pomiędzy typowym oprocentowaniem depozytów a kredytów. W obecnej chwili banki mają przebitkę ponad 1000 krotną.
   Lokata na 0,01%, a kredyt na 16,5% – widzisz tu jakieś ryzyko dla banku?

   Ryzyko jest po stronie klienta biorącego kredyt, zawsze było i będzie.

   Tomko
 • Moim zdaniem zmiana na plus. Jeden przelew i jedna transakcja kartą wszystko załatwia.
  Warunki podobne jak w Pekao.
  Zresztą konto planuję zamknąć w styczniu po zakończeniu lokaty mobilnej.

  g.romek Odpowiedz
 • Inaczej rozumiem zapisy dotyczące opłat za używanie karty kredytowe. Do tej pory pierwszy rok był za darmo w zamian za 10 transakcji w ciągu 3 miesięcy. Od 1.12.2020r. bank rezygnuje opłaty rocznej za kartę w pierwszym roku, ale wprowadza opłatę miesięczną, której będzie można jednak uniknąć wykonując co miesiąc 10 transakcji kartą.

  simrisham Odpowiedz
 • Kredytowe wydane przed grudniem bez zmian zostają?

  tabo89 Odpowiedz
 • A co w sytuacji jak mam Konto Jakie Chce ale bez karty? Jakie wtedy będą opłaty? Dodam, że muszę trzymać konto, bo mam kredyt hipoteczny tam i muszę robić co miesiąc wpływ 2000zł.

  Andrzej Odpowiedz
  • Generalnie jest o tym cały artykuł. Łatwo się domyślić, że są dwie opcje: albo płacić albo wyrobić kartę i wykonywać jedną transakcję (można też BLIKiem)

   Michał
  • A czy musi to być zakup blikiem czy wystarczy „przelew na telefon”?

   R
  • Czy wg Ciebie przelew na telefon to płatność BLIK?

   hasz
 • A ja mam to konto bez karty i tylko do spłaty kredytu studenckiego. 😔

  Daniela Odpowiedz
 • ja mam stare konto NET (jeszcze z czasu DB założone razem ze słynną lokatą 500+). Teraz widzę, że też trzeba będzie 1000PLNów przewalać raz na miesiąc przez konto.

  abc Odpowiedz
  • Czy to aby legalne, jeśli posiadanie tego konta jest konieczne do brania udziału w promocji lokaty 500+? Może warto będzie spróbować z reklamacją? Też mam taką sytuację…

   Marcin H.
  • Jeśli nie miałeś gwarancji, że konto zawsze pozostanie bezpłatne to jak najbardziej legalne.
   Pewnie dlatego dodano jedynie prosty warunek bezpłatności, bo przecież mogliby wymagać czegoś więcej.

   Tomko
 • To jednak prawdę do mnie z telewizora o podwyżkach mówili. A jak z kontem Wydajesz i nie zarabiasz , coś oprócz wpływu 1000 zł się zmieniło ? Bym przeczytał ale na tej szybce co mam od banku nie chce się otwierać . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Nie widzę informacji czy to musi być jednorazowy wpływ 500zł . Czyli wygląda na to że może być kilka na łączna kwotę 500zł ?!

  MS Odpowiedz
 • Bez sentymentów … do kasacji …

  JoX Odpowiedz
 • Wkurza mnie to, że z Santandera robi się drugie Pekao, niemniej, cóż… jest to jedyne konto z nielimitowanymi bezpłatnymi szybkimi przelewami, więc jakoś zdzierżę tę małą niedogodność. Cieszy powrót do bezpłatnych wpłat i wypłat w placówką (swoją drogą, ciekawe, z czego to wynika).

  Adam K. Odpowiedz
 • Pewna ciekawostka z TOiP:
  „Wypłata gotówki: 7.2.2 w bankomacie nienależącym do sieci naszego banku 0 zł”.
  -> czyli co, po cichu przemycono możliwość darmowej wypłaty z innych sieci?

  Adam K. Odpowiedz
  • „7.2” to Blik; tu się nic nie zmienia. Plastik ciągle ma „5 — Wypłata gotówki w pozostałych bankomatach i terminalach w kraju, poza pakietem — 5 zł”, zostało też „5.1 — w ramach usługi cash back — 1,50 zł”. Natomiast „6 — Pakiet bankomatowy, miesięcznie. Obejmuje wypłaty gotówki w bankomatach i terminalach w Polsce (w tym usługa cash back) i za granicą
   — 7 zł” zawiera już zagranicę, wcześniej do tego był potrzebny pakiet wielowalutowy za 9 zł/mc.

   Don Quijote de la Mancha
 • Nawet bez karty to konto moze byc za darmo jesli np. doladuje sie cos Blikiem 1 raz w miesiacu. Ostatecznie najdrozej wyjdzie 1gr/m jesli wrzuce 1.01 do Cinkciarza.

  keton Odpowiedz
  • Właśnie ja też, że płatność dla bezpłatności netowym Blikiem może i tak być wygodniejsza, niż np. machanie kartą w kasie samoobsługowej.
   Tak czy inaczej, zmieniłem już na Select i mam problem z głowy.

   Don Quijote de la Mancha
 • Na której stronie nowej taryfy widzicie uwzględnienie wejścia opłat za przejęte konto NET z DB do santander? Konto jakie chcę widzę co i jak się zmienia w opłatach ale tego nie.

  marcin78 Odpowiedz
 • ok znalezione. Przepraszam. Delete

  marcin78 Odpowiedz
 • Dobrze wiedzieć – nie było mnie tam od czasu jak wymusili (opłatami) zmianę KGP na KJC.
  Dorobili się już możliwości zamykania konta online czy przez te ostatnie 5 lat nie zdołali ogarnąć tej „ultra-zaawansowanej” funkcji?

  Jakoś nie mam ochoty wystawać w kolejce do banku – czy ktoś z Was przerabiał zamkniecie KJC telefonicznie lub przez ich wewnętrzną pocztę?

  Tomko Odpowiedz
  • Zamykałem telefonicznie 60 kont 123, może z 15 minut to trwało. Z tego co wiem to można też zamknąć w Oddziale. W Placówce Partnerskiej nie warto, bo tam muszą wszystko ręcznie wypełniać, zlecenie zamknięcia wysyłają do Oddziału jako pełnomocnik. Najlepiej przez telefon zamykać.

   Łuki
  • Ja dzisiaj zamykałem 5 KjakCh i też trwało to może nawet kilkanaście minut, bo do każdego trzeba było wydrukować i podpisać papierek, każdą operację osobno musiała też zatwierdzać druga pani. Czyli zdecydowanie lepiej — szczególnie przy większej liczbie — zmykać przez telefon…

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki za informację – konto odstrzelę telefonicznie.
   Kolejne konto odpadnie – cieszy mnie to :-)

   Tomko
 • To za konto walutowe jest opłata? Mam konto w Euro wchłonięte jeszcze z Deutche Banku i bywało, że długo saldo miałem zerowe ale żadna opłata nie była pobierana. To znaczy, że teraz będę tam musiał trzymać minimum 20 euro?

  edekkkk Odpowiedz
 • Banki w coraz gorszej sytuacji, zwalnianie pracowników, zamykanie oddziałów oraz zwiększanie prowizji od kredytów nie wystarczy by znowu cały sektor bankowy wyjął w tym roku 16 mld zł zysku.

  Zerknijcie na stronę Santandera z ofertą konta KJC – stoi tam jak byk „To masz zawsze za 0 zł”. Słowo klucz „zawsze” :-D

  Tomko Odpowiedz
  • To mi przypomina reklamy mBanku z hasłem „oferta dla chcących więcej”, w których w następnym zdaniu było „to nie jest oferta”… Skoro oferta to nie oferta, to może tu też gdzieś jest dopisek, że zawsze to nie jest zawsze…

   Don Quijote de la Mancha
  • A takie pko bp zrezygnowalo z oplaty 8 zl za prowadzenie „konta za zero”

   aaaa
  • @aaaa, właśnie miałem o tym napisać, to dokładnie takie zero, jak w tym KJakCh!

   Don Quijote de la Mancha
  • Ciekawe, że mając konto select nie można sobie zamówić mastercarda tylko przymusowo visa select. Oczywiście można założyć dodatkowe konto zwykłe ale nawet mając select i tak trzeba za nie płacić.

   R
  • bo to karta „prestiżowa”

   aaaa
  • propozycje nowych nazw (zespół może sobie wziąć):
   Konto Ile Chce (Zapłacić)
   Konto Bezpłatne za 10 zł
   Konto Bezwarunkowe z łatwymi warunkami do spełnienia

   aaaa
  • Konto Za Ile Chce

   aaaa
  • Nie pierwszy to raz kiedy dział marketingu traktuje klientów jak pospolitych idiotów.

   Ja mam pomysł na nowe rozwinięcie skrótu, ale nie mogę napisać, bo mnie Michał zbanuje:
   KJC – Konto Jak Ch… ;-)

   Tomko
  • A „konto bez opłat” w Aliorze ktoś jeszcze pamięta? Pamiętam swoją minę jak jednak wprowadzili opłatę :-))))))))))))))))

   DLW
 • Idea daje 1,2 na 1,2,2 mce. Jest jakieś zagrożenie czy można tam przelać kasę do gwarancji bfg?

  Villemo00 Odpowiedz
 • Już dawno żadnej promocji nie dali. Chyba czas zamknąć. Jest jakaś alternatywa przeniesienia konta i wynagrodzenia ?

  Lenio Odpowiedz
 • @keton
  1,2% nie powala. Możesz napisać sensowne alternatywy?

  Waldemar Odpowiedz
  • Ktos tu podawal iles ofert z bankow spoldzielczych na 2.5%. Raczej w takie bede celowal jak skoncza mi sie obecne lokaty/KO. A jak nie znajde, to zamiast na 1-1.2% wole juz dokupic obligacji. Ciezkie czasy nastaly :(

   keton
 • Mam jeszcze konto NET z DB. Trzymam je jak pewnie sporo osób tylko dla lokaty 500+.
  Pamiętacie po jakim czasie można ją zlikwidować bez utraty premii? Po 5 latach?

  tomeck Odpowiedz
  • Ja musiałem zlikwidować grubo przed upływem 5 lat i… nic nie zabrali z tego, co naliczyli.

   qqq
  • @qqq – w Santanderze likwidowałeś czy jeszcze w DB?

   tomeck
  • wg. regulaminu 5 lat. Ja czekam, jeśli zerwiesz wcześniej mogą teoretycznie odliczyć nagrody.

   abc
  • qqq jesteś pewien że Ci nie dziabnęli? W DB zamykałeś czy po przejęciu przez santander?

   marcin78
  • W Santanderze likwidowałem, byłem przygotowany na stratę premii i mile się zaskoczyłem. Ale może to niewiedza pracownicza była ;)

   qqq
  • qqq thx za info.

   marcin78
  • z drugiej strony, oprocentowanie wychodziło fajne już przy zakładaniu. Dzisiaj jest to poziom nieosiągalny. Jeśli kogoś nie ciśnie to imho nie warto zrywać tylko czekać z tą lokatą przez 5 lat i dopiero potem zerwać.

   abc
 • Jeżeli dobrze widzę to Konto Podstawowe jest bezpłatne. I chyba jedyne wyjście dla tych co trzymają rachunek tylko dla lokaty 500+.

  tomeck Odpowiedz
 • Dostał ktoś już informację z banku o tych zmianach?

  Slawo Odpowiedz
 • @Admin Michał warto odnotowac, ze od 1 grudnia nie będzie kart HCE. Czyli Ci co mają promocyjne karty pajacyk, spełniają warunki (bo mają mieć aktywna kartę na 30 listopad aby otrzymac 50 zl)

  Anom Odpowiedz
  • Dzięki, mam u nich tylko debetowe karty HCE (bez plastiku) i się zastanawiałem, co dalej…to już wiem, że ich nie będzie, więc mogę śmiało zamykać te konta

   Ja123
 • Witam. Prawie nic się nie zmieniło dla mnie .Mogę powiedzieć ,że na lepsze. Wpływ 500 zł na KJC żaden kłopot , wpływ 1500 na 123 spoko ,trzymane jedno dla opłat za media . I jeszcze zamiast 5 x KD tylko raz KD lub BLIK dla bezpłatności KD. I najważniejsze dla mnie przelewy expresowe nadal bezpłatne. Dodam ,że muszę mieć u nich konto.

  miron Odpowiedz
 • A jak jest jak się ma jeszcze Konto Godne Polecenia bez karty? Do tej pory przelewałam 2000 i był spokój. Jak ma być po planowanych zmianach?

  Karolina Odpowiedz
  • A otrzymałaś już dokument o zmianach? Wystarczy odszukać w nim informacje o Koncie Godnym Polecenia i będziesz znać odpowiedź.

   Tomko
  • @Karolina, od grudnia wystarczy wpływ 1000zł, karty nie trzeba.

   Łuki
 • Co należy rozumieć poprzez pojęcie „płatność BLIK”? Wyłącznie płatność za zakupy i usługi w sklepach stacjonarnych i internecie, czy np. przelew na telefon za pomocą BLIK?

  rav Odpowiedz
  • Płatność to płatność (czyli nie przelew):

   płatności za towary lub usługi w sklepach stacjonarnych, punktach usługowych lub w sklepach internetowych, autoryzowane kodem BLIK lub czekiem BLIK

   Don Quijote de la Mancha
  • Szkoda! :(

   rav
 • 2 zł za sprawdzenie wysokości środków we własnym bankomacie. Naprawdę? Jako nowy klient chciałem użyć nowej karty w bankomacie, aby uniknąć problemów w sklepie w związku z pierwszym użyciem karty. Kilka dni wcześniej miałem taką sytuację z nową kartą Getin Banku. Wtedy PIN zadziałał dopiero za czwartym razem. Miałem blisko bankomat Santandera. Nie chciałem wypłacać gotówki, więc po prostu sprawdziłem saldo. Jest to chyba jedyny bank, który za to pobiera opłatę…

  wojak Odpowiedz
 • Kiedy Santander płacił utrzymaniówkę w tym miesiącu? Bo u mnie cisza…

  abc Odpowiedz
 • Lokata mobilna w Santander mobile

  Zacznij oszczędzać tak, jak lubisz – mobilnie

  Oprocentowanie
  Oprocentowanie

  Dajemy Ci gwarancję stałego oprocentowania 2,00% w skali roku na 4 miesiace

  miron Odpowiedz
 • Doradźcie proszę. Przez chat video wypowiedziałem wszystkie produkty. W miesiącu październiku oczywiście spełniłem wszystkie wymagania aby ror/karta były za 0 zł. Podczas rozmowy zamknąłem oczywiście również kartę od razu. I tu rodzi się pytanie….wypowiedzenie kończy się w listopadzie…..czy to oznacza, że w listopadzie zobowiązany jestem spełnić rygor bezpłatności czy już nie? Pomijam że nie bylbym w stanie z uwagi na fakt braku karty.

  marcin78 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy