1% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (i OKO Bonus) w ING Banku

Zakończona

Po wielu miesiącach przerwy w ING Banku Śląskim pojawiła się ponownie oferta Otwartego Konta Oszczędnościowego (OKO) oraz OKO Bonus. W obu do zgarnięcia mamy 1% do 50 000 zł, co razem daje nam możliwość ulokowania 100 000 zł. A pamiętajmy, że ciągle czeka na nas 160+50 zł premii na start za założenie konta osobistego, które jest potrzebne do skorzystania z oferty oszczędnościowej.

ING: Otwarte konto oszczędnościowe

Otwarte Konto Oszczędnościowe – bonus na start

Aby skorzystać z pierwszej z ofert należy być nowym lub obecnym klientem ING Banku, który od 21.10.2021 nie posiadał żadnego rachunku oszczędnościowego w PLN lub posiadał taki rachunek, ale nie wykazywał na nim aktywności – od 21.10.2020 nie było żadnego wpłaty lub wypłaty oraz średnie saldo nie przekraczało 10 zł.

Jeśli spełniamy powyższy warunek to wystarczy, że założymy Otwarte Konto Oszczędnościowe najpóźniej 15.11.2021. Podwyższone oprocentowanie (1% zamiast standardowych 0,05%) będzie obowiązywało przez 3 miesiące od otwarcia rachunku, dla kwoty poniżej 50 000 zł.

Odsetki promocyjne zostaną dopisane w kolejnym dniu po upłynięciu tego okresu, dlatego nie stresujmy się, że początkowo będą nam wpadały „grosze”.

Z oferty można korzystać tylko na jednym rachunku OKO.

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus

Co ciekawe istnieje jednak możliwość założenia dodatkowego OKO Bonus do posiadanego już konta oszczędnościowego w PLN. Jeśli zrobimy to w trakcie trwania oferty (czyli również do 15.11) to zyskamy możliwość ulokowania dodatkowych 50 000 zł na 1% na okres 3 miesięcy – po tym terminie umowa o takie konto samoczynnie się rozwiązuje, a odsetki i kapitał są przekazywane na wskazane konto.

Ale jest jeszcze jeden, najważniejszy warunek: OKO Bonus obowiązuje dla nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo produktów depozytowych z dnia 18.10.2021. Idealnie więc, jeśli nie mieliśmy wtedy oszczędności na żadnym koncie oszczędnościowym czy lokacie w ING Banku.

Nie przegap!

Komentarze

 • A jak się do tego mają środki na kontach Smart saver w ing?

  TomekW Odpowiedz
 • Nie wliczają się

  TYCH Odpowiedz
 • Coś się zaczyna ruszać na lokatach, ale 1% to ciągle słabo…

  Elo320 Odpowiedz
 • Mając OKO bez aktywności od dawna – od kiedy jest takie oprocentowanie? Od momentu wpłaty na nie nowych środków? Bo w kwestii osób niemających OKO – jest to jasne (od chwili otwarcia konta przez 3 miesiące)

  jaa Odpowiedz
  • Chyba jednak dla obecnych posiadaczy OKO jest możliwość podwyższonego oprocentowania jedynie zakładając „OKO Bonus”. Nie można skorzystać z pierwszej części opisanej promocji

   jaa
  • Jak masz stare OKO, które było „martwe” przez rok, musisz założyć drugie OKO i to na nim będzie 1%

   „w czasie trwania Oferty zawarły —- kolejną Umowę o OKO —- i są posiadaczami/
   współposiadaczami rachunku wymienionego w podpunkcie 2) litera a), otwartego
   przed 21.10.2020 r. i na tym rachunku:
   – nie wykazywały aktywności, to znaczy, że nie dokonywały transakcji wpłaty
   lub wypłaty, od 21.10.2020 r. do dnia zawarcia umowy o nowy rachunek OKO,
   oraz
   – miały średnie saldo nie większe niż 10 PLN od 21.10.2020 r. do 20.10.2021 r”

   Ja123
  • jeśli na starym oko przez rok nic się nie działo to można otworzyć nowe z 1%
   nie wiem jak z warunkiem średniego salda 10PLN bo nic tam nie miałem

   kruczi
  • wydaje mi się mały błąd w opisie promocji: „Aby skorzystać z pierwszej z ofert należy być (…) obecnym klientem ING Banku, który (…) posiadał taki rachunek, ale nie wykazywał na nim aktywności – od 21.10.2020 nie było żadnego wpłaty lub wypłaty oraz średnie saldo nie przekraczało 10 zł.” – chyba to nie jest prawda, bo chyba z pierwszej oferty nie może skorzystać taka osoba, a jedynie może ona skorzystać z opcji założenia nowego konta „OKO Bonus”

   jaa
  • No przecież masz cytat z regulaminu 1. promocji wyżej. Dodatkowo możesz otworzyć Bonus OKO, a więc mieć 100 tys. na 1%. Ja np. 14.10 na starym OKO miałem przelew i nie mogę wziąć udziału w 1. promocji, ale OKO Bonus się założyło do starego konta na 1%.

   Ja123
  • @kruczi,
   miałeś jedno nieużywane OKO i otworzyłeś drugie w promocji OKO START? I pokazuje się na nim stawka 1%?

   Ew@
  • @Ew@
   dokładnie tak
   nowy bonus też jest na 1%

   kruczi
  • Ciekawa byłam czy system ING jest taki sprytny, że z marszu sprawdza czy klient spełnił warunki nieaktywności i bez interwencji przyznaje promocyjne oprocentowanie na OKO Start.
   Ja mam wyjątkowego pecha, ostatnie pieniądze z OKO wypłaciłam pod koniec października ubiegłego roku… o kilka dni za późno:(

   Ew@
  • @Ewa, załóż konto OKO Bonus i też będziesz miała promocyjne oprocentowanie 1% :)

   Lokata
  • Bonus już założyłam ale jak to mówią, od przybytku głowa nie boli:)

   Ew@
 • Naliczają się komuś nieprawidłowo odsetki, te które są pokazywane po wejsciu w szczegóły OKO i OKO bonus? Wg mnie to nie sa odsetki na 1%.

  Kajko Odpowiedz
  • Naliczą odsetki promocyjne na koniec po 3 m-cach.. Na razie pokazuje się i jest naliczane oprocentowanie standardowe. Poczytaj regulamin

   Ja123
  • To na OKO bonus

   Ja123
  • Na OKO Bonus pokazuje 1%. Na OKO (drugi rachunek OKO otwarty w czasie trwania promocji) pokazuje 0,05%, więc nie jestem pewna czy promocja mnie objęła.

   Małgorzata
  • Jakiegoś warunku nie spełniłaś… Na starym OKO nic się nie działo przez rok? Żadnych wpłat/wypłat itp.?

   Ja123
  • Ostania transakcja była w okolicach 05.09.2020.

   Małgorzata
 • Promocja jest do 15.11.2021. Myślicie że po 15-tym dadzą więcej ?

  Be@ Odpowiedz
 • A ja lubię pełną czwórkę.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy