2 x 100 zł za założenie konta osobistego i w Kantorze Walutowym Alior Banku

Zakończona

Ruszyła promocja Alior Banku, w której zgarnąć możemy 100 zł w formie bonów do sklepów Decathlon za otwarcie Kantoru Walutowego. A jeśli dodatkowo złożymy wniosek o konto osobiste, to zyskamy kolejną stówkę :)

100 zł za założenie konta w kantorze walutowym Alior Banku

100 zł za konto w Kantorze Walutowym

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem, czyli osobą, która przed dniem 31.10.2018 nie złożyła (nigdy) wniosku o Kantor Walutowy Alior Banku.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o tę usługę i, w trakcie wnioskowania, podamy kod promocyjny JESIEN2018. Teoretycznie mamy na to czas do końca roku, jednak bank zaznacza, że jeśli pula promocyjnych rejestracji zostanie wyczerpana, to promocja zakończy się wcześniej.

Co dalej? Oprócz uruchomienia usługi konieczne będzie również zamówienie co najmniej jednej karty walutowej (EUR, GBP, USD) oraz wykonanie nią min. 5 płatności, każda na kwotę min. 5 EUR/USD/GBP (zależnie od waluty karty). Transakcje powinniśmy wykonać do końca roku. Bank zaznacza również, że nie mogą być dokonane w terminalach z kodami MCC 7995, 8999, 4111, 6012, 6211, 6051, 4829, 4900. Odpadają więc wszelkiego rodzaju „ułatwiacze” płatności.

100 zł za konto w Alior Banku

Co ciekawe na bardzo podobnych warunkach można zgarnąć kolejną stówkę – tym razem za podpisanie umowy o „zwykłe” konto osobiste w Alior Banku. Wystarczy, że do dnia 31.10.2018 nie posiadaliśmy (nigdy) żadnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Alior Banku. Wymagane jest również skorzystanie z promocji kantorowej i spełnienie jej warunków.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby zgarnąć drugą stówkę? Całkiem proste. Po pierwsze – zawrzeć umowę o konto osobiste (do wyboru mamy Konto Jakże Osobiste lub Konto Internetowe) oraz wyrobić do niego kartę Mastercard Debit. Po drugie – wykonać min. 1 transakcję na kwotę min. 20 zł (z wyłączeniem „złych” kodów MCC). I to tyle :)

Nagrodę główną (za kantor) oraz nagrodę dodatkową (za konto osobiste) otrzyma pierwszych 500 osób, które spełnią warunki promocji. E-karty podarunkowe do sklepów decathlon trafią do nas do 31.01.2019 w formie wiadomości SMS. Samą informację o nagrodzie otrzymamy już 24.01.2019.

Skąd będziemy wiedzieć, czy pula nagród ciągle jest dostępna? Bank poinformuje o jej wyczerpaniu na stronie promocji, przy czym:

Jeśli do Nagrody premiowej i/lub dodatkowej zakwalifikuje się dwóch lub więcej Uczestników spełniających Warunki uczestnictwa w Promocji, to o wyższym miejscu Uczestnika na liście osób nagrodzonych zdecyduje wyższa suma transakcji wykonanych Kartami. Jeśli Karty wydane są w różnych walutach, to suma transakcji zostanie określona w PLN po średnim kursie NBP z ostatniego dnia trwania Promocji.

Ile kosztuje korzystanie z Kantoru Walutowego Alior Banku?

Posiadanie rachunków w Kantorze Walutowym jest bezpłatne. Zapłacić możemy za wyrobienie karty debetowej, jednak wykonanie nią jakiejkolwiek transakcji bezgotówkowej w ciągu 6 miesięcy zwalnia z opłaty.

Bank nie pobiera również żadnej opłaty miesięcznej, a pierwsza wypłata z bankomatów w miesiącu jest darmowa. Kolejne mogą kosztować 9 zł, jednak dzięki temu, że nie ma niekorzystnego przewalutowania może to być i tak bardziej opłacalna opcja, niż wypłata gotówki za granicą z kart złotówkowych – pisałem o tym kilka lat temu w ciągle aktualnym wpisie o płatnościach zagranicznych. Zachęcam do przeczytania.

Ile kosztuje konto osobiste Alior Banku?

Jeśli zależy nam na braku opłat, to powinniśmy wybrać Konto Internetowe. Jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe, a za kartę nie zapłacimy 6 zł miesięcznie pod warunkiem wykonania transakcji na 300 zł. Opłata nie jest również pobierana w miesiącu wydania karty.

Wypłaty z bankomatów własnych są darmowe, podobnie jak w urządzeniach Euronetu (przy czym wypłata musi wynieść min. 100 zł). Pozostałe wypłaty kosztują 5 zł.

Konto Jakże Osobiste ma nieco bardziej skomplikowane warunki, ale możemy na nim zarobić więcej. Dlaczego? Rachunek ten pozwala na wybranie korzyści, dzięki którym zyskujemy np. 3% na koncie oszczędnościowym do 20 000 zł lub 1% zwrotu za płatności mobilne. Szerzej o zasadach Konta Jakże Osobistego pisałem tutaj.

Prowadzenie Konta Jakże Osobistego jest darmowe pod warunkiem, że wpływa na nie min. 1500 zł miesięcznie (przy czym dla osób, które nie ukończyły 26 lat, prowadzenie rachunku jest darmowe). Za kartę możemy zapłacić 5 zł, o ile nie wydamy 300 zł – wtedy jest za darmo (czyli identycznie jak przy Koncie Internetowym). Wypłaty z bankomatów własnych są darmowe, a za inne płacimy 2,5 zł.

PS. Po spełnieniu warunku promocyjnego kartę możemy zamknąć, aby nie ponosić za nią opłat.

Nie przegap!

Komentarze

 • No sam nie wiem, trochę dużo zamieszania a ja konto w Alior Banku miałem jak w 2008 dawali 100 zł za otwarcie konta….Kanto internetowy, ale wydać 5 razy po 5 euro też srednio…

  Jarosław Odpowiedz
 • Taką kartą USD np. to mam iść do Biedry i nią zapłacić?
  Janusz Cebulak

  EloElo320 Odpowiedz
 • Hej, nie polecam Decathlonu, to raz. Kantor Walutowy AB taki sobie, są tańsze alternatywy. 5 płatności po 5 EUR to jak ktoś wyjeżdża zagranicę OK, jak w Polsce to dodatkowy koszt. AB ma póki co ciekawe KO jak ktoś zamierza skorzystać.

  Manveru21 Odpowiedz
 • Czy przelew w USD z konta walutowego TMUB do Alior Kantor jest bezpłatny?

  keram7m Odpowiedz
  • Jakis rok temu przelewalem w obie strony USD, EUR i GBP i bylo za darmo (a dodatkowo w KA licznik waluty darmowych przelewow sie nie zmieniał)

   mac66
  • Dalej jest za darmo, kasa od razu jest na koncie.

   Aero
  • Ale w TMUB wybieracie przelew zagraniczny/walutowy (bo wg TOiP kosztuje chyba ze 30zł)? Gdzieś czytałem, że trzeba wybrać przelew krajowy, no ale tam waluta jest w PLN.

   keram7m
  • Tak, przelewy wewnętrzne walutowe w Aliorze są za darmo, ale jest to na tyle nieintuicyjne, że zawsze puszczam na start drobną kwotę i sprawdzam co się stanie (i czy dobrze pamiętam co mam klikać – zdaje się jest tak jak mówisz – puszczasz jako krajowy).

   Michał
  • Tak, przeszedł za darmo. W TMUB nie można tworzyć szablonu, tylko po prostu na szczegółach konta USD klikać Wyślij przelew i po wpisaniu numeru konta w Alior Kantor, wykrywa to jako przelew krajowy, mimo waluty USD, idzie bez kosztów. Później można z historii tego przelewu utworzyć szablon.

   keram7m
 • Można zapłacić kartą walutową za zakupy na Amazon czy Aliexpress i zaliczą jako płatność kartą?

  Nom Odpowiedz
  • Jak najbardziej – właśnie po to są te karty :)

   Michał
  • Do tego nie musisz wykonywać wszystkich pięciu kartami jedną kartą, możesz np. część zrobić kartą USD w Aliexpress , a część kartą GBP w Amazon.co.uk.

   Precz z pięćsetplusowymi darmozjadami!
  • *pięciu płatności kartami

   Precz z pięćsetplusowymi darmozjadami!
 • Promocja przejdzie przy samym zalozeniu konta walutowego? Pytam bo miałem kiedyś konto w Aliorze

  Paweł Odpowiedz
 • W jaki sposób zamówić kartę walutową? Nie widzę takiej opcji.

  tt Odpowiedz
  • Jak już założysz konto, to klikasz na to konto i tam jest zamów kartę. Bardziej się zastanawiam jak ją aktywować, piszą że przez bankomat, ale dowolny? i jaką operację trzeba w nim zrobić?

   keram7m
  • Karta może być aktywowana:
   1) w Placówce Banku,
   2) telefonicznie w Contact Center,
   3) poprzez Bankowość Internetową,
   4) w Bankomacie lub terminalu transakcyjnym wymagającym użycia Kodu PIN.

   Don Quijote de la Mancha
  • A widzisz czyli jednak można normalnie, a składając wniosek o kartę, wyskoczył mi komunikat, że pierwsza transakcja musi być w bankomacie, o innych opcjach nie wspomnieli.

   keram7m
  • W przypadku kart walutowych, których często używa się tylko w Internecie byłoby to wyjątkowo głupie…

   Don Quijote de la Mancha
  • @Quijote
   Co byłoby „wyjątkowo głupie” i dlaczego?

   Iks
  • Wyjątkowo głupi byłby wymóg, „że pierwsza transakcja [kartą walutową] musi być w bankomacie”, ale nie ma co drążyć tego tematu, walutowych kart Alior Kantor można używać tylko w Internecie (łącznie z aktywacją), mam nadzieję, ze wszystkich innych walutowych także…

   Don Quijote de la Mancha
 • Oplaca sie zakladac Kantor walutowy dla osob ktore wykonalyby 5 transakcji ta karta w zwyklych sklepach?

  McKwacz Odpowiedz
  • Od dawna obserwuję pewien błąd przy aliorowych przelewach blikiem, który polega na tym, że zawsze wywala błąd, kiedy wydam dyspozycję przelewu wszystkich środków z rora. Dopiero przy zostawieniu kilku zł na rorze przechodzi. Też tak macie? Mam KontoJakżeOsobiste. Pytam tylko z ciekawości, bo z moich doświadczeń w tym banku od kilku lat niedoróbki to standard.

   Iks
  • Sorry, tylko omyłkowo wpisało mi się pod wpisem McKwacza.

   Iks
  • Chodzi Ci o przelew „na telefon”?
   Właśnie tak przelałem wszystkie środki (co do grosza) z aliorowego Konta Wyższej Jakości do Millennium i problemu nie było.

   Don Quijote de la Mancha
  • Tak, ów blikowy przelew też nazywają „na telefon”.
   Teraz przypomniałem sobie, że te problematyczne przelewy robiłem z konta rodziców, założonego jeszcze u zarania istnienienia aliora, i nie jest KontemJakżeOsobistym, a nazywa się chyba jakoś normalnie „konto osobiste”.
   Teraz zrobiłem blikowy przelew drobnych z mojego własnego KJO, i cała kwota przeszła bez problemu.
   Czyli można przypuszczać, że aliorowe blikowanie albo gryzie się ze starymi kontami albo ze wspólnymi rachunkami.

   Iks
 • Czy muszę kupić dolary i mieć je fizycznie na koncie walutowym, żeby zapłacić w zwykłym markecie PL? Czy wystarczy, że będę miał złotówki i mi ściągnie z PLN odpowienik dolarów?

  EloElo320 Odpowiedz
  • konieczne będzie również zamówienie co najmniej jednej karty walutowej (EUR, GBP, USD) oraz wykonanie nią min. 5 płatności, każda na kwotę min. 5 EUR/USD/GBP (zależnie od waluty karty)

   Alior Kantor nie wydaje kart PLN ani wielowalutowych, tylko w tych 3 walutach (do rachunków w tych walutach), więc PLN nie „ściągnie”.

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki Don. Liczyłem na to, że odpowiesz. Czyli muszę przelać PLN i wymienić na USD i wtedy zapłacić.

   EloElo320
  • Jak będę płacić w markecie to skąd mam brać przelicznik, żeby się zgadzało te 5USD? Żeby być pewnym.

   EloElo320
  • Don Kojoti, pomóż przyjacielu (choć masz ich tu niewielu) ;)
   Jak ogarnąć trudną stówkę i se w deca kupić kurtkę.
   A może na czarny piątek jakieś ogrzewacze rączek.
   Oddam Ci mój zapas sezamków, byś miał siłę zwalczyć karłów :)
   Pozdro Donie, co twe hobby to są konie :)
   Wielkie czarne to rumaki nie byle małe średniaki…

   a teraz coś z zupełnie innej beczki:)

   – Z Donem można było konie kraść. Chociaż wiem, że … Z kaską nigdy nie było tak samo. Senderina zimna … Wszystko mógłbym INGze dać – tak jak Citi, Ale one wcale… nie chciały brać. Bo to ja miałem brać i przytulać gruby hajs, ale one już nie chcą mnie (karencja) . Elo Elo 32zero

   EloElo320
  • Wszyscy by się zaraz pobudzili jakby z 2 vouchery (do RTV) na Polskę rzucili ;) Tak to każdy smacznie śpi, czarny piątek mu się śni… Nawet wierny Sancho Pansa już szykuje się do startu czarny piątek-będzie walka gdy pokonam mastercarda. Dobra też idę spać sory za żartobliwe spamy. Don ma duży dysstans do siebie to na pewno się nie obrazi za te gierki słowne. :)

   EloElo320
 • Koledzy i koleżanki, podpowiedzcie jak zrobić te transakcje szybko i bez gimnatyski?

  K+M+B Odpowiedz
 • Karta w końcu przyszła, ale Black Week się skończył, kupony wygasły…
  A przy aktywacji i nadaniu kodu PIN znów komunikat że pierwsza transakcja w bankomacie.

  keram7m Odpowiedz
 • Admin
  Zaaktualizuj, promocja juz zakonczona.
  Założyłam konto w trakcie trwania promocji wiec czas na spełnienie warunkow mam do konca roku?

  Teresa Odpowiedz
 • Ktoś juz dostał smsa info o nagrodzie za kantor założony w grudniu?

  qqq Odpowiedz
 • Gratulacje
  wygrałeś nagrodę premiową, E-kartę do sklepu Decathlon o wartości 100 zł w promocji „Karty Kantoru bony do Decathlonu”.
  Nagroda, zgodnie z regulaminem, zostanie przekazana w formie wiadomości SMS na podany w Kantorze Walutowym numer telefonu na dzień 30.01.2019 godz. 12.00.

  keram7m Odpowiedz
  • Czy mógłbyś zdradzić więcej szczegółów: kiedy brałeś kartę, ile nią razy (waluty pi*drzwi) obróciłeś itp?
   Też brałem udział i póki co cisza

   jankos
  • A jednak mam info o wygranej po zalogowaniu do kantoru się pojawiło :D

   jankos
 • A u mnie na 2 kontach brak. Mdlą mnie powoli te promocje i te reklamacje.

  qqq Odpowiedz
 • Ktoś kojarzy czy promocja trwała do 31/12, czy zakończyli ją wcześniej?

  qqq Odpowiedz
  • Też nie mam info, a warunki spełnione. Promo była wg kolejności wykonania. Także nie wszyscy dostaną.

   KMB
 • Kolejny wał-regulamin. Co to znaczy: ”Organizator zastrzega sobie możliwość skrócenia okresu trwania Promocji z Nagrodą premiową i dodatkową,
  jeśli PULA REJESTRACJI Kantoru Walutowego z kodem promocyjnym JESIEN2018 uprawniająca do Nagród zostanie
  wyczerpana przed zakończeniem Promocji. O skróceniu okresu trwania Promocji Organizator poinformuje na
  stronie https://www.aliorbank.pl/LP/kantor-jesien2018„? Zarejestrowałem się, przyjechał kurier, czekam na aktywację, zamawiam kartę, która dociera 31/12 i tego dnia spełniam warunki. Widzę to tak: gdy rejestrowałem się pula nie była wyczerpana, ktoś kto rejestrował po tej dacie nie miał szans na spełnienie nawet warunku 5 płatności. Ergo albo się załapałem, albo bank znowu leci w gumy i zapomniał łaskawie poinformować o zakończeniu promocji. Cóż „zastrzega sobie prawo” znaczy tyle co: „a naciągnę ile się da”. Jak w ogóle promocja może trwać do 31/12 i spełnienie jej warunków też do 31? U mnie od wniosku do otrzymania karty minęło ze dwa tygodnie. To co, oni nie wiedzą, że jak zarejestruję się 31 to na (Alior) bank nie spełnię warunków? Jak to szło? Wyższa kultura bankowości? A teraz bank nowości? Poziom Intercity, kiedyś TLK były tanimi liniami kolejowymi, jak się połapali, że tanie nie są to stały się twoimi liniami. Alior się kapnął, że z kulturą wspólnego ma niewiele i stał się bankiem nowości. Nowości w dyman… klienta.

  qqq Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy