Wraca HIT: 100 zł premii za zawarcie umowy o kartę Twisto!

Zakończona

Pod koniec ubiegłego roku ogromnym zainteresowaniem na blogu cieszyła się promocja fintechu Twisto, który rozdawał 100 zł za wyrobienie swojej karty płatniczej. Miło mi więc poinformować, że w dniu dzisiejszym promocja powraca. Znów zgarniemy baaardzo łatwe 100 zł za skorzystanie z karty :)

100 zł od Twisto

100 zł za wyrobienie karty Twisto

Aby zgarnąć tytułową premię należy złożyć wniosek o limit Twisto Free wraz z darmową kartą płatniczą za pomocą dedykowanego linku promocyjnego. W trakcie wnioskowania podajemy swoje dane, a następnie potwierdzamy je za pomocą przelewu 1 zł z naszego konta bankowego. Dane osobowe wpisane we wniosku powinny być dokładnie takie same jak dane w koncie bankowym – jeśli zmieniliśmy adres czy nazwisko, to wniosek może zostać odrzucony. Przelewy z konta innych osób oczywiście nie będą uznawane.

Regulamin zastrzega również, że konieczne jest wyrażenie zgody na kontakt za pośrednictwem urządzeń końcowych i otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną w celu przeprowadzenia promocji. Zgody te możemy wycofać po odebraniu bonusu.

Wnioskowania nie zostawiajmy na później. W ramach promocji dostępny jest bowiem limit 5000 promocyjnych wniosków. Po jego wyczerpaniu kolejne nie będą już premiowane. Gdyby tak było, to dam o tym znać na blogu.

Aktualizacja (16.03, 13:20): Zgodnie z przewidywaniami promocja znów rozeszła się jak ciepłe bułeczki i pula została wyczerpana. Kolejne wnioski nie będą już dawały 100 zł.

Pamiętajmy również, że Twisto przydziela nam limit, którym możemy swobodnie dysponować. I choć firma nie korzysta z BIKu, to dokonuje weryfikacji naszej zdolności kredytowej przy użyciu „wewnętrznych i zewnętrznych baz danych”, taki jak KBIG. Czas rozpatrywania wniosku to oficjalnie 1-2 dni, choć jeśli wszystko jest OK – jest znacznie krótszy, ponieważ Twisto wprowadziło automatyczną weryfikację pod koniec zeszłego roku.

Płatności kartą i przez Twisto Free

Co dalej? Teraz pozostanie nam czekać na kartę płatniczą w celu spełnienia ostatniego warunku promocji – czyli wykonania trzech, dowolnych płatności w sklepie bądź internecie. Karta przychodzi w ciągu 5-10 dni, choć ze względu na duże zainteresowanie promocją mogą zdarzyć się opóźnienia.

Płatności wykonasz jeszcze łatwiej

Co ciekawe regulamin pozwala również na transakcje karta wirtualną, z czego zdecydowanie warto skorzystać. Dlaczego? Kartę wirtualną możemy sobie dodać w aplikacji bez konieczności czkania na fizyczny plastik. Będziemy nią mogli od razu płacić w internecie (za pomocą numeru, daty ważności i kodu CVV), a posiadacze telefonów z Androidem w wersji min. 5.0 (oraz z NFC) będą ją mogli dodać do portfela Google Pay i płacić w punktach stacjonarnych. Fintech zapowiada zresztą, że w kolejnym kwartale tego roku taka opcja pojawi się również dla posiadaczy urządzeń z iOS, a do 2024 w ogóle zrezygnuje z kart fizycznych.

Po wykonaniu transakcji bonus zostanie przypisany do naszego konta. Będziemy go mogli wykorzystać do spłaty powstałego zadłużenia na karcie, ale również – płacąc w internecie za pomocą metody Twisto Pay, która, która dostępna jest w niektórych sklepach internetowych.

Jak z niej skorzystać? W sklepie internetowym wystarczy wybrać Twisto Pay jako metodę płatności, a wpisując dane zamówienia użyć tego samego adresu e-mail co do logowania do Twisto. Po zakończeniu zakupu w sklepie zamówienie zostanie dodane na koncie Twisto. Najpopularniejsze sklepy, które wprowadziły Twisto Pay to Diverse, Tania Ksiażka, Born2Be, eZebra, Szopi. Pełną listę znajdziecie tutaj.

Na koniec dodam, że środków przyznanych przez Twisto nie możemy wypłacić tak po prostu z bankomatu. Karta działa podobnie do karty kredytowej – służy do transakcji bezgotówkowych, a nie gotówkowych. Więcej szczegółów na jej temat opisałem w szczegółowej analizie tego rozwiązania z listopada.

Ile kosztuje korzystanie z Twisto?

Korzystanie z Twisto jest darmowe. Zapłacić możemy w zasadzie tylko za przesunięcie okresu rozliczeniowego. Podobnie jak na karcie kredytowej wykonujemy tutaj płatności przez dany okres rozliczeniowy (miesiąc kalendarzowy), a następnie spłacamy zobowiązanie w ciągu 15 dni. Jeśli nie możemy zwrócić wszystkiego, to Twisto pozwala na przesunięcie spłaty 90% zadłużenia na kolejny miesiąc. Oczywiście nie za darmo – płacimy ok. 4,5% wartości (czyli jakieś 4,5 zł za każde 100 zł). Łatwo policzyć, to że jest to oferta mniej opłacalna, niż na karcie kredytowej (tam oprocentowanie wynosi zazwyczaj 10% w skali roku – przynajmniej przy stopach procentowych z chwili publikowania tego wpisu). Jednak w przeciwieństwie do wielu kart kredytowych Twisto nie pobiera opłaty rocznej za użytkowanie.

Pamiętajmy również, że jeśli nie spłacimy środków w umówionej wysokości, to Twisto ma prawo naliczyć odsetki za opóźnienie (dwukrotność odsetek ustawowych za opóźnienie stanowiących sumę stopy referencyjnej NBP i 5,5 punktu procentowego – w 2019 roku daje nam to 14%). Oprócz tego może wszcząć wobec nas postępowanie, wpisać zaległości do BIG czy PWIP. Wszystko zresztą zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Dlatego jeśli wyrabiamy kartę Twisto to pamiętajmy, że choć korzystamy z cudzych pieniędzy, to w końcu musimy je oddać „ze swoich”. A że LiveSmarter to blog o zarabianiu, a nie traceniu pieniędzy, to zdecydowanie zachęcam do wydawania ich z umiarem i zwracania w terminie. Tak, aby nic za to nie płacić.

Nie przegap!

Komentarze

 • Nic nie piszesz o karencji, czyżby jej nie było??? Akurat zamknęli mi karty. Chyba że nie doczytałem np że to tylko dla „Świeżaków”….

  jojo Odpowiedz
  • W regulaminie nie ma nic mowy nawet o osobach, które kartę maja. Wychodzi na to, że chyba jest dla wszystkich :)

   Wyjadacz_Okazji
  • Liczysz, że dadzą drugą?

   jojo
  • A czymś się ryzykuje ? W regulaminie ani promocji, ani ogólnym nic znalazłem, że jeden pesel/adres zamieszkania itp. to tylko jedna karta. Nie dadzą, to nie, ale w sumie nie mają podstaw nie dać.

   Wyjadacz_Okazji
  • Drugiej nie dadzą, próbowałam kiedys „wyłudzić” drugą ale sprawdzili zdaje się PESEL

   Kate
  • Akurat PESEL to dana, której pewni być nie mogą, bo wynika wyłącznie z naszej deklaracji…

   Michał
 • Warto wspomnieć, że chyba jedyna opcja rezygnacji jest pocztową, więc koszt poleconego, jeśli nic się nie zmieniło.

  osob Odpowiedz
  • Wystarczy list zwykły. Na maila dostaniesz potwierdzenie o zamknięciu konta.

   Dominik
 • Czyżby brak karencji?

  inspektor007 Odpowiedz
 • Zobaczymy, 2 tygodnie temu zamknęli mi kartę i już złożyłam nowy wniosek z tej promocji, wyskoczyło info o 100 zł, ale czy kartę dadzą?

  Kate Odpowiedz
 • Prawie dycha w plecy z 5ciu uzyskanych z do tego czas stracony na te wygibasy. Myślałem, że coś normalnego już weszło z rezygnacją..

  osob Odpowiedz
 • Wklepcie „Jak zrezygnować z karty Twisto” i wszystko stanie się jasne odnośnie zamykania. Właśnie zakleiłem kopertę z wnioskiem o wypowiedzenie tam gdzie karty są jeszcze aktywne, tzn ja i żona w jednym liście zawsze to taniej. Trzymałem sam nie wiem po co teraz widzę że im prędzej się zamknie tym większa szansa na kolejną stówkę.
  Dawajcie info komu jeszcze udało się drugi raz założyć….

  jojo Odpowiedz
  • To wiadomo, myślałem że wyjadacze tutaj już ogarneli jakiś konkretny, łatwiejszy i darmowy sposób na rezygnację. Ewidentnie jest to celowa użyta przez nich technika, mająca zniechęcić do rezygnacji. Moim zdaniem to powinno być już prawnie ustalone, że z usług instytucji finansowych, można zrezygnować online. XXI wiek…

   osob
  • Przeciez tej karty nie oplaca sie zamykac :) Poczytaj nizej.

   keton
 • A np jak zamkniesz w BANKU Inteligo? Też polecony. I co zrobisz ja nic nie zrobisz….

  jojo Odpowiedz
  • Wiem, też mam ten problem i dopóki nie będą wprowadzać zmian ma które się nie zgodzę i tym samym za darmo zrezygnuje, to trzymam to śmieciowe konto, dla tego mówię, że to powinno być usankcjonowane prawnie już.

   osob
  • Tylko o tym, że się nie zgadzasz i rezygnujesz to chyba też trzeba wtedy poinformować listownie.

   Przemysław
  • Sprawdzę w wolnej, zadzwonię.. internetowy bank bez placówek, psia mac

   osob
 • Dziwna sprawa, zaraz po założeniu konta mam informację o punktach o wartości 100 zł, a nie wykonałem jeszcze 3 płatności…

  bla Odpowiedz
  • Jaka dziwna sprawa…. Ja w poprzedniej promocji miałem 200 pkt/zł i tak zostało mimo mojego zgłoszenia. To dopiero było dziwne :)
   To standard, pokazuje to zaraz po rejestracji.

   jojo
  • Czyli te 3 płatności to blef?

   bla
  • Wszyscy dostają info o dodaniu 100 zł żeby wiedzieć, że kod zadziałał, speniać warunki i tak musisz

   Kate
  • @Kate,
   mnie odrzucili a Tobie? Powód; mam już jedno konto. Podali nawet stary mail. Zabawne, bo ja konta nie mam od 20-12-2019. Chyba trzeba coś z tym robić, bo może się okazać, że już nigdy u nich karty nie wyrobię.

   BiancaM
  • Czekam jeszcze

   Kate
  • A dostałaś od nich e-maila o zamknięciu konta? List był wysyłany poleconym? Jak zwykłym mógł zginąć

   Kate
  • List polecony, email o zamknięciu konta, zablokowany dostęp do bankowości – wszystko jak należy a tu taka odpowiedź. Już napisałam emalia zwrotnego z zapytaniem o co chodzi.

   BiancaM
  • Czyli chyba promocja tylko dla nowych :-(

   Kate
  • Być może ale pisanie, że mam już jedno konto ładne nie jest. Poza tym wypadałoby ująć taki fakt w regulaminie, mieliby mniej pracy i akcja wyglądałaby poważniej, a tak….firma kogucik.

   BiancaM
 • No i założyłem i ja (na mamę) poszło bez problemów. Pierwsza karta zamknięta jakieś 2, 3 tygodnie temu.

  jojo Odpowiedz
 • A można ją normalnie płacić w sklepie stacjonarnym za chleb i bułki? Jak w kolejnym miesiącu (jak już dostanę stówkę) spłacę limit to w kolejnych nie muszę tej karty ruszać?

  Pako Odpowiedz
  • Możesz normalnie płacić. Mając stówkę z promocji płacisz i odejmuje Ci się z konta. Jak dojdziesz do zera to w końcu się zadłużysz. Spłacasz zadłużenie np blikiem. Potem nic nie musisz robić choć czym prędzej warto zamknąć bo jak widać jest szansa na kolejne stówki.

   jojo
  • Dziękować bardzo! Założyłem.

   Pako
 • Kurde myslałem że jak żona założy z mego linku polecającego to otrzyma i 100 i 30zł , gucio tylko 30zł , czyli 70 dych przepadło ? Szkoda że nikt nie uprzedził wcześniej .

  isekala Odpowiedz
 • Brałem udział w poprzedniej edycji i ciągle mam ten bonus 100 zł do wykorzystania – czy jest na to określony czas – gdzie to sprawdzić ?

  Kuba01 Odpowiedz
 • No i czeskie parchy dały 100 gdy ja założyłem za 50. Koronawirus im w oko. Wie ktoś jak korzystać z tej wirtualnej karty? NFC jest potrzebne?

  tuj Odpowiedz
 • Karty nie oplaca sie zamykac :) Juz 2x na oba konta wpadlo mi po 10zl. Podejrzewam, ze to za aktywnosc.

  keton Odpowiedz
 • @Michał Admin: Na ile bezpieczne jest przekazywanie im danych wrażliwych? Ktoś ich sprawdzał? To nie bank tylko prywatna firma, a będą w posiadaniu numeru PESEL, numeru dowodu i pozostałych danych. Mam spore obiekcje…..

  owat Odpowiedz
 • Po rezygnacji z karty wnioskując teraz ponownie o nową dostanę znowu 100 punktów ? Trzeba podać inny e-mail ?

  Forumowicz Odpowiedz
 • To prawda że kartę, zamkną tak jak inne banki, w ciagu 30-31 dni? Więc chyba pula 100 zł się skończy ;/

  luka89waw Odpowiedz
  • moje i zony zamkneli w ciagu 2 tyg

   Xemi91
  • No to nie wiem, w każdym razie dostaje się e-maila z potwierdzeniem zamknięcia

   Kate
  • Chociaż regulamin mowi, że jednak jest miesięczne wypowiedzenie

   Kate
  • Z tego co pisza inni to chyba sie jednak nie uda pozyskac karte nowej promocji. A z tego co sam pisalem oplaca sie karte jednak zatrzymac :)

   keton
  • No ale żeby dostawać te 10 zł to trzeba być aktywnym, a jak się nie chce, to po co to trzymać? Może jak się „odleżę” jakiś czas to będą „nową” klientką

   Kate
 • No i jednak wykluczają byłych
  ” Dzień dobry,

  Przykro nam, ale na podstawie oceny podanych przez Ciebie informacji, jesteśmy zmuszeni odrzucić Twoją prośbę o konto Twisto.

  Masz jakiekolwiek pytania lub problem? Nie wahaj się z nami skontaktować.

  Zespół Twisto ”

  Przeszedłem całą weryfikację zrobiłem przelew i lipa. Dziś taki mail jak powyżej.

  jojo Odpowiedz
  • To jest w moim wypadku pół prawda, mi odmówili, a żonie przyjęli wniosek. Odwołanie napisałem czekamy.

   inspektor007
  • mi również przesłali taką informację. Napisałem odwołanie.

   sakee5
 • Przy próbie skorzystania z promocji i rejestracji – system informuje że istnieje już konto na ten adres e-mail – mimo że nie zakładałam jeszcze takiego konta oraz nie korzystałam z tego typu usługi … jak to obejść ???

  Elżbieta Odpowiedz
 • Ja nie dostałem. Nie wiem czemu żadnych zaległości wszystkie rachunki w terminie.

  mateusz100 Odpowiedz
 • rozumiem, że kartę wirtualną będę mógł dopiero wyrobić po weryfikacji??

  lolekanabolek Odpowiedz
  • A nie zaznaczałeś jaką kartę chcesz (żółtą, czarną) podczas weryfikacji?

   Kate
  • @Kate, zaznaczyłem, że chcę czarną. Chyba jest to bez znaczenia jaki kolor??

   lolekanabolek
  • Żadnego, chociaż ostatnio mieli jakiś błąd i zamiast wybranego kolotu wielu osobom przysyłali ten drugi :-). Jak Cię zweryfikują pozywnie, wyślą Ci kartę, nic nie trzeba już robić.

   Kate
  • @Kate, już po weryfikacji i karta wirtualna już sobie wyrobiłem do płacenia w google pay

   lolekanabolek
 • Jak to mozliwe, że dostajecie od razu 100pkt/zł. Ja nie dostałem a wszystko zalozone i zweryfikowane.

  Tytus de Zoo Odpowiedz
  • Jest informacja o „aktywowaniu” 100 pkt podczas weryfikacji. Może masz to w informacjach konta (kliknij adres email w prawym górnym rogu) a tam Punkty.

   Kate
 • Czy promocja łączy się z programem poleceń?

  Maciek Odpowiedz
  • Albo 100 zł na start albo 30 zł. Oczywiście możesz założyć z bonusem 100 zł i polecać znajomym po 30 zł, ale nie bardzo się to im opłaca (bo też mogą zgarnąć 100 zł).

   Michał
 • Czy to 100pkt ma jakiś okres ważności bo jeszcze karty nie dostałem, a już piszą że może przepaść?

  heniek131 Odpowiedz
 • A ta karta skąd jest wysyłana, z Polski? Bo w obecnej sytuacji możemy karty nie zobaczyć

  Kate Odpowiedz
 • No i po puli. Trzeba przyznać, że to był niezła promocja jak na obecne czasy, bo kartę można było od razu uzyskać wirtualną (nie czekać na plastikową) i szybko spełnić warunki :)

  Michał Odpowiedz
 • dzisiaj dotarły karty dla mnie i żony, wniosek składany 10, a wg pieczątki na kopercie- nadanie nastąpiło 13 marca

  joseba Odpowiedz
 • Zrobiłem 3 płatności kartą, razem ponad 100 zł. Ktoś doradzi mi jak to wszystko spłacić punktami?

  bla Odpowiedz
 • Wejdź w każdą operację i kliknij zapłać, wtedy płacisz punktami

  Tytus de Zoo Odpowiedz
 • Co jest grane z dłuższymi komentarzami? Niby wysyłam, ale ich nie widzę.

  uki Odpowiedz
 • czy karta twis ma jakies limity transakcji, dzienne itp?

  uki Odpowiedz
 • apka nie działa na roocie

  uki Odpowiedz
 • a na www tego nie sprawdzę

  uki Odpowiedz
 • czy kartę wirtualną można dodawać i usuwać wielokrotnie?

  uki Odpowiedz
 • I jej nr się zmienia?

  uki Odpowiedz
 • sorry, po prostu strasznie dziwne problemy z wysłaniem komenta

  uki Odpowiedz
 • Też mam problemy z komentarzem ;/ Niektórzy widzą a ja nic , w wątku BNP.

  luka89waw Odpowiedz
 • i tak nikt nie odpowie

  uki Odpowiedz
 • Działa R.? I czy są jakieś opłaty dodatkowe za R.?

  mati3454 Odpowiedz
 • Nie wiem co się dzieje, ale nie wyświetla komentarzy.

  Waldemar Odpowiedz
 • Michał, kiedy następna pula?

  jmg Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy