1000 zł premii za założenie Konta Przekorzystnego Biznes od Pekao S.A. (+100 zł za konto osobiste)

Zakończona

Aż 1000 zł na start mogą zgarnąć nowi klienci firmowi Pekao. Aby skorzystać z promocji wystarczy założyć promocyjne Konto Przekorzystne Biznes i spełnić kilka warunków. A jeśli będziemy chcieli zwiększyć premię, to kolejne 100 zł czeka na nas w ofercie dla klientów indywidualnych.

1000 zł premii od Pekao S.A. dla firm

Zyskaj do 1000 zł

Aby skorzystać z promocji należy być firmą, która nie posiadała rachunku firmowego w Pekao S.A. od 1.10.2019.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że złożymy wniosek i podpiszemy umowę o Konto Przekorzystne Biznes, bankowość elektroniczna Pekao24 dla firm oraz kartę debetową Mastercard do tego rachunku nie później, niż do 31.12.2020.

Istotne również, aby w trakcie wnioskowania wyrazić zgody na otrzymywanie od banku informacje o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) dotyczących banku oraz podmiotów współpracujących – zarówno elektronicznie, jak i przez telekomunikacyjne urządzenia końcowe.

1000 zł w 4 transzach

Co dalej? Pierwszą premię, w wysokości 200 zł, zdobędziemy za:

 • wykonanie przelewów do ZUS na kwotę min. 100 zł miesięcznie w każdym z 3 pełnych miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta,
 • wykonanie min. jednej transakcji bezgotówkowej kartą na kwotę min. 50 zł w ciągu tych samych miesięcy,
 • wykonanie jednego przelewu (innego niż do ZUS) przez aplikację PeoPay na kwotę min. 200 zł w ciągu tych samych miesięcy

Przykładowo zakładając konto w październiku pierwszy warunek spełniamy w listopadzie, grudniu i styczniu, a pozostałe – w dowolnym momencie w tym okresie.

Powyższa premia może zostać zwiększona o 100 zł (czyli razem 300 zł) pod warunkiem, że konto otworzyliśmy zdalnie.

Druga premia, w wysokości 200 zł, dostępna jest dla firm, które podpiszą z bankiem umowę o terminal płatniczy. Ważne, aby terminal przyjął płatności na kwotę min. 500 zł miesięcznie przez 3 kolejne miesiące następujące po miesiącu otwarcia rachunku. Bank zaznacza też, że tej premii nie mogą zyskać firmy, które prowadzą działalność sklasyfikowaną jako: biura turystyczne/podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z), kantory (PKD 66.12Z), lombardy (PKD 64.92Z), TAXI (PKD 49.32Z), agencje towarzyskie (PKD 96.09Z), kasyna (PKD 92.00Z), sprzedaż detaliczna broni i amunicji (PKD 47.78Z), produkcja broni i amunicji (PKD 46.69Z, 25.40.Z).

Trzecia premia, również w wysokości 200 zł, dostępna jest dla przedsiębiorców, którzy wykonają transakcje wymiany walut pomiędzy swoimi rachunkami w Pekao na równowartość min. 20 000 zł w terminie do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta. Tu oczywiście warto sprawdzić, na ile jest to opłacalne ze względu na kursy walut.

Ostatnie 300 zł premii dostępne jest dla tych przedsiębiorców, którzy w ciągu 6 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia rachunku zawrą z bankiem umowę o:

 • kredyt zabezpieczonego gwarancjami BGK de-minimis, EFI COSME lub EFI EaSI
 • pożyczkę zabezpieczonego gwarancjami BGK de-minimis, EFI COSME lub EFI EaSI
 • kartę kredytową Mastercard zabezpieczoną gwarancjami BGK de-minimis, EFI COSME lub EFI EaSI

Minimalna kwota kredytu/pożyczki/limitu kredytowego na karcie to 20 000 zł.

Jak łatwo się domyślić każda z premii zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu spełnienia warunków. Co istotne – ze względu na to, że promocja dotyczy firm – premię należy wykazać i opodatkować samodzielnie (np. jako dodatkowe przychody w przypadku osób prowadzących KPiR).

Konto Przekorzystne Biznes – opłaty

A ile kosztuje korzystanie z Konta Przekorzystnego Biznes? W skrócie – nic, o ile spełnimy dość proste warunki. Bank nie pobiera bowiem 9 zł opłaty miesięcznej za prowadzenie konta, jeśli spełnimy co najmniej jeden z poniższych warunków:

 • wykonamy przelew do ZUS
 • wykonamy przelew do US
 • na rachunek wpłynie 2000 zł (z wyłączeniem wpływów z depozytów, kredytów, pożyczek czy przelewów między rachunkami własnymi w Pekao)
 • na rachunku zostanie odnotowany wpływ z terminala wydanego przez bank
 • wykonana zostanie transakcja wymianu walut
 • opłacona zostanie rata w Pekao Leasing

Jak widać do wyboru, do koloru :-)

Co z kartą? Bank za jej prowadzenie może pobrać 7 zł, jednak z opłaty można zostać zwolnionym po wykonaniu płatności o wartości 300 zł w danym miesiącu kalendarzowym.

A ile kosztują przelewy? 0 zł, jeśli zlecenie złożymy przez PaoPay lub będzie to 15. pierwszych przelewów zleconych przez bankowość internetową. Za kolejne płacimy 1,5 zł za sztukę.

Wypłaty gotówki są opłacalne z bankomatów własnych oraz 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w kraju. Za kolejne płacimy 2% wartości wypłaty (min. 5 zł).

Nie przegap!

Komentarze

 • Chcę wypowiedzieć umowę, ale nie wiem jak to zrobić, aby nic nie płacić.
  Fizyczni wpłacając 500 i robiąc 1x karta lub 1x peopay są zwolnieni z opłaty w kolejnym miesiącu, więc wystarczy spełnić powyższe warunki i w okresie wypowiedzenia nie trzeba nic robić, bo zahaczając wypowiedzeniem o kolejny miesiąc już się za niego nie płaci, bo warunki zostały spełnione chwilę przed złożeniem wypowiedzenia.
  Za to tutaj nie spełnia się warunków na miesiąc do przodu, tylko w bieżącym miesiącu. Jak to ogarnąć, żeby bezkosztowo się z nimi rozstać, skoro chyba od razu blokują dostęp do PEKAO24 i kartę, więc ciężko spełnić warunek np.wpływu 2000 lub przelewu do ZUS. Chyba, że jednak nie blokują dostępu :)

  Krisu Odpowiedz
 • Załapię się, jeśli mam już konto osobiste w tym banku?

  Mayh Odpowiedz
 • Nie potrzebuję karty do konta firmowego. Czy mogę z niej zrezygnować zaraz po spełnieniu warunków promocji? Jestem zainteresowany tylko pierwszą częścią premii, więc musiałbym tylko raz zrobić transakcję na min. 50 zł – mam rację?

  Michał Odpowiedz
 • Komuś już wypłacili?

  ms118611 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy