1100 zł premii za założenie Konta Przekorzystnego Biznes od Pekao S.A. (+300 zł za konto osobiste)

Zakończona

Aż 1100 zł na start mogą zgarnąć nowi klienci firmowi Pekao. Aby skorzystać z promocji wystarczy założyć promocyjne Konto Przekorzystne Biznes i spełnić kilka warunków. A jeśli będziemy chcieli zwiększyć premię, to kolejne 300 zł czeka na nas w ofercie dla klientów indywidualnych.

1100 zł premii za konto Przekorzystne Biznes od Pekao

1100 zł premii dla firm

Aby skorzystać z promocji należy być firmą, która nie posiadała rachunku firmowego w Pekao S.A. od 1.10.2019.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że złożymy wniosek i podpiszemy umowę o Konto Przekorzystne Biznes, bankowość elektroniczna Pekao24 dla firm oraz kartę debetową Mastercard do tego rachunku nie później, niż do 31.03.2021.

Istotne również, aby w trakcie wnioskowania wyrazić zgody na otrzymywanie od banku informacje o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) dotyczących banku oraz podmiotów współpracujących – zarówno elektronicznie, jak i przez telekomunikacyjne urządzenia końcowe.

1100 zł w 4 transzach

Pierwszą premię, w wysokości 100 zł, otrzymamy za:

dokonaną w okresie trwania promocji rejestrację jednoosobowej działalności gospodarczej z wykorzystaniem Profilu zaufanego dostępnego w świadczonej przez Bank usłudze bankowości elektronicznej Pekao24

Kolejną premię, w wysokości 200 zł, zdobędziemy za:

 • wykonanie przelewów do ZUS na kwotę min. 100 zł miesięcznie w każdym z 3 pełnych miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta,
 • wykonanie min. 3 transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 100 zł w ciągu tych samych miesięcy,
 • wykonanie min. 3 przelewów (innych niż do ZUS) przez aplikację PeoPay na kwotę min. 100 zł każdy w ciągu tych samych miesięcy

Przykładowo zakładając konto w styczniu pierwszy warunek spełniamy w lutym, marcu i kwietniu, a pozostałe – w dowolnym momencie w tym okresie.

Powyższa premia może zostać zwiększona o 100 zł (czyli razem 300 zł) pod warunkiem, że konto otworzyliśmy zdalnie.

Trzecia premia, w wysokości 200 zł, dostępna jest dla firm, które podpiszą z bankiem umowę o terminal płatniczy. Ważne, aby terminal przyjął płatności na kwotę min. 500 zł miesięcznie przez 3 kolejne miesiące następujące po miesiącu otwarcia rachunku. Bank zaznacza też, że tej premii nie mogą zyskać firmy, które prowadzą działalność sklasyfikowaną jako: biura turystyczne/podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z), kantory (PKD 66.12Z), lombardy (PKD 64.92Z), TAXI (PKD 49.32Z), agencje towarzyskie (PKD 96.09Z), kasyna (PKD 92.00Z), sprzedaż detaliczna broni i amunicji (PKD 47.78Z), produkcja broni i amunicji (PKD 46.69Z, 25.40.Z).

Czwarta premia, również w wysokości 200 zł, dostępna jest dla przedsiębiorców, którzy wykonają transakcje wymiany walut pomiędzy swoimi rachunkami w Pekao na równowartość min. 20 000 zł w terminie do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta. Tu oczywiście warto sprawdzić, na ile jest to opłacalne ze względu na kursy walut.

Ostatnie 300 zł premii dostępne jest dla tych przedsiębiorców, którzy w ciągu 6 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia rachunku zawrą z bankiem umowę o:

 • kredyt zabezpieczonego gwarancjami BGK de-minimis, EFI COSME lub EFI EaSI
 • pożyczkę zabezpieczonego gwarancjami BGK de-minimis, EFI COSME lub EFI EaSI
 • kartę kredytową Mastercard zabezpieczoną gwarancjami BGK de-minimis, EFI COSME lub EFI EaSI

Minimalna kwota kredytu/pożyczki/limitu kredytowego na karcie to 20 000 zł.

Jak łatwo się domyślić każda z premii zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu spełnienia warunków. Co istotne – ze względu na to, że promocja dotyczy firm – premię należy wykazać i opodatkować samodzielnie (np. jako dodatkowe przychody w przypadku osób prowadzących KPiR).

0 zł za konto i kartę

Oprócz premii na start Pekao pozwala na bezpłatne przetestowanie konta przez okres pierwszych 12 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy. Dokładnie: w tym okresie nie zapłacimy za prowadzenie Konta Przekorzystnego Biznes ani za kartę debetową Mastercard.

Co z innymi opłatami? Jak wyglądają standardowe warunki prowadzenia konta (po 12 miesiącach)?

Konto Przekorzystne Biznes – opłaty

Za Konto Przekorzystne Biznes nie zapłacimy nic, o ile spełnimy jeden z prostych warunków. Bank nie pobiera bowiem 9 zł opłaty miesięcznej za prowadzenie konta, jeśli spełnimy co najmniej jeden z poniższych warunków:

 • wykonamy przelew do ZUS
 • wykonamy przelew do US
 • na rachunek wpłynie 2000 zł (z wyłączeniem wpływów z depozytów, kredytów, pożyczek czy przelewów między rachunkami własnymi w Pekao)
 • na rachunku zostanie odnotowany wpływ z terminala wydanego przez bank
 • wykonana zostanie transakcja wymianu walut
 • opłacona zostanie rata w Pekao Leasing

Jak widać do wyboru, do koloru (ale dopiero od 13 miesiąca).

Co z kartą? Bank za jej prowadzenie może pobrać 7 zł, jednak z opłaty można zostać zwolnionym po wykonaniu płatności o wartości 300 zł w danym miesiącu kalendarzowym. Tu analogicznie – nie przejmujemy się tym warunkiem przez pierwszy rok.

A ile kosztują przelewy? 0 zł, jeśli zlecenie złożymy przez PaoPay lub będzie to 15. pierwszych przelewów zleconych przez bankowość internetową. Za kolejne płacimy 1,5 zł za sztukę.

Wypłaty gotówki są opłacalne z bankomatów własnych oraz 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w kraju. Za kolejne płacimy 2% wartości wypłaty (min. 5 zł).

Nie przegap!

Komentarze

 • Promocja dla promocji kredyty zapewne nieopłacalne terminale albo już się ma albo są niepotrzebne 100 tylko dla nowych firm wymiana walut na kwotę 20 tyś po kursie PEKAO – …..
  Czyli realnie jest do zdobycia 200 zł (+100 jeśli mamy szczęście i system puści konto bez wizyty w oddziale z obsługą klientów firmowych – w Warszawie są aż 3 takie oddziały z wiecznymi kolejkami )

  zenek64 Odpowiedz
 • Jak to połączyć z promocją na rachunek indywidualny? Który zakładać najpierw?

  fero323 Odpowiedz
  • Chyba bez większej różnicy – nie kojarzę żadnych komentarzy o ew. problemach w poprzednich edycjach

   Michał
  • Ja mam jakiś, rachunek indywidualny otworzył się bez problemu, a przy otwarciu biznesowego nie puszcza mnie po nipie. Każde mi jechać do oddziału…

   fero323
 • po roku można po prostu zrezygnować z karty debetowej, aby nic za nią nie płacić? za konto łatwo uniknąć opłaty – wystarczy przelew do ZUS, a za kartę to już trzeba by było pilnować, aby wydawać co miesiąc 300zł

  jaa Odpowiedz
 • uwaga, chyba coś się zmieniło względem klientów IDEA BANK, fragment regualminu brzmi: „Z promocji wyłączeni są przedsiębiorcy, którzy posiadali w Banku Pekao S.A. lub w Idea Banku S.A. rachunek rozliczeniowy w okresie od 1 października 2019 r. do 3 stycznia 2021 r.”. !!!

  jaa Odpowiedz
 • W regulaminie nie mogę namierzyć w jakim terminie bank będzie wypłacał poszczególne premie (np. założenie konta on-line czy za przelewy i płatności kartą przez 3 kolejne miesiące). Czy ktoś się orientuje jak to było w poprzednich edycjach promocji?

  kolec321 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy