300 zł moneybacku dla nowych klientów Pekao + 100 zł za polecenie konta + 50 zł w punktach Priceless Specials

Zakończona

Ruszyła promocja, a w zasadzie dwie promocje Banku Pekao S.A., w ramach których możemy zgarnąć rekordowo wysokie 300 zł premii na start, a do tego ewentualne 100 zł za polecenie konta znajomemu oraz 50 zł w punktach Bezcenne Chwile. Wystarczy, że będziemy płacić kartami banku – bo premia wypłacana będzie w formie moneybacku :)

400 zł na start od Pekao

Zyskaj do 10% zwrotu za płatności kartą z Kontem Przekorzystnym

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która nie posiadała żadnego konta ani lokaty w Pekao w okresie od 4.01.2019 do 31.12.2020.

Co z klientami Idea Banku, który formalnie został przejęty (w trybie resolution) przez Pekao? Nie są wykluczeni! Przejęcie nastąpiło bowiem po wyznaczonym okresie (w dniu 3.01.2021), a dodatkowo system Idea Banku jest zupełnie rozłączny od systemu Pekao. Najprawdopodobniej jest to więc ostatnia szansa na skorzystanie z promocji na start przez osoby znajdujące się w takiej sytuacji – warto korzystać :)

Jeśli więc spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o Konto Przekorzystne i zawrzemy umowę nie później, niż 31.03.2021. Istotne, aby w trakcie wnioskowania wyrobić również kartę debetową oraz aplikację PeoPay. Zgody marketingowe nie są wymagane.

Bank zaznacza jednak, że umowa powinna zostać zawarta biometrycznie, czyli za pomocą selfie i weryfikację zdalną (internetowo / mobilnie). Dlatego w trakcie wnioskowania powinniśmy wybrać ten sposób finalizacji, a nie wizytę w oddziale. Jeśli jednak z jakichś przyczyn wystąpi błąd i dostaniemy odmowę zawarcia umowy biometrycznie, to finalizacja w oddziale banku będzie również brana pod uwagę. Ale tylko wtedy.

100 zł w formie moneybacku

A jak zdobyć tytułową nagrodą? Pierwsze 100 zł zyskamy w formie zwrotu 10% wartości płatności bezgotówkowych dokonanych kartą w okresie od dnia założenia konta do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego:

Nagrodą za udział w Promocji jest zwrot 10% wartości Transakcji bezgotówkowych dokonanych Kartą debetową w okresie od Dnia przystąpienia do Promocji i w kolejnych 3 pełnych miesiącach kalendarzowych

Przykładowo zakładając konto w styczniu warunki możemy spełniać do końca kwietnia. Łatwo policzyć, że wystarczy w tym okresie wydać łącznie 1000 zł i stówka (prawie) nasza.

Prawie, bo bank wymaga od nas spełnienia jeszcze jednego warunku: zapewnienia wpływu na konto na min. 500 zł w danym miesiącu (oprócz miesiąca założenia konta). Nie może to być jednak wpłata gotówki, udzielony kredyt, zwrot depozytu czy przelew wewnętrzny ze swojego innego konta w Pekao. Najprościej więc przelać sobie 500 zł ze swojego konta w innym banku i warunek spełniony :)

Bank dodatkowo wprowadził ograniczenia miejsc, w których transakcje będą nam dawały 10% moneybacku. Wykluczone są bowiem miejsca z kodami MCC: 4829, 5122, 5715, 5813, 5912, 5921, 6010, 6011, 6012, 6050, 6051, 6540, 7511, 8999, 9311. Oprócz standardowych „ułatwiaczy” typu przekazy pieniężne czy bukmacherzy znajdziemy wśród kodów również sklepy z alkoholem, przelewy podatków czy drogerie i apteki. Tu przypominam, że warto posiłkować się stroną jakimcc.pl aby sprawdzić, czy dane miejsce nie jest przypadkiem wykluczone. Generalnie „normalne” zakupy w marketach, sklepach (również internetowych) czy na stacjach paliw są jak najbardziej OK.

Wypłata nagrody nastąpi do końca miesiąca następującego po ostatnim miesiącu promocyjnym. W naszym przykładzie będzie to koniec maja (a np. dla osób zakładających konto w marcu – będzie to koniec lipca).

200 zł za kartę kredytową

Osoby, które założą Konto Przekorzystne w okresie promocyjnym automatycznie będą mogły zgarnąć dodatkowy moneyback przygotowany tylko dla nich – tym razem za wyrobienie karty kredytowej. Wystarczy, że do 30.09.2021 podpiszemy umowę o dowolną kartę kredytową Pekao z logo Mastercard, a następnie w okresie 3 miesięcy od podpisania umowy o kartę będziemy nią płacić bezgotówkowo za zakupy w sklepach i internecie. Pekao wypłaci nam 10% zwrotu od tych transakcji – maksymalnie 200 zł. Łatwo więc policzyć, że konieczne będzie wydanie ok. 2000 zł.

Warto zauważyć, że w porównaniu do oferty konta osobistego tutaj regulamin nie daje nam czasu na płacenie kartą przez 3 pełne miesiące + miesiąc startowy gratis, ale dokładnie przez 3 miesiące:

Nagroda za udział w Promocji wynosi 10% zwrotu za transakcje wykonane Kartą kredytową w okresie 3 miesięcy od podpisania umowy o Kartę kredytową

Oznacza to najprawdopodobniej tyle, że wyrabiając kartę np. 15.01 czas na zdobycie moneybacku mamy do 14.04.

Z drugiej strony bank zaznacza, że w każdym pełnym miesiącu (po miesiącu zawarcia umowy) powinniśmy wykonać co najmniej jedną transakcję kartą – czyli dla umów zawartych w styczniu musimy skorzystać z karty co najmniej raz w lutym, marcu i kwietniu.

W promocji obowiązują identyczne wykluczenia kodów MCC oraz identyczny termin wypłaty nagrody, jak w przypadku promocji konta osobistego.

Razem do zdobycia mamy więc 300 zł za wydanie kartami 3000 zł.

Dodatkowa premia w programie poleceń

Oprócz premii na start Pekao płaci również za założenie konta z polecenia, ale… tylko osobie polecającej. Nowy klient nie ma z tego nic (oprócz standardowej premii na start), dlatego oferta nie jest zbyt popularna.

Szczegóły programu poleceń w osobnym prześwietleniu (na podstawie poprzedniej edycji – nowa jest identyczna).

Darmowe Konto Przekorzystne

A ile to wszystko kosztuje? Aby nie zapłacić ani złotówki za prowadzenie Konta Przekorzystnego (standardowo 6 zł) ani za kartę (standardowo 3 zł) należy wykonać… transakcję kartą lub PeoPay oraz zapewnić wpływ na konto w kwocie min. 500 zł. Innymi słowy spełnić warunki, które stawia przed nami promocja :)

Warto również wiedzieć, że bank przewidział też drugą opcję zwalniania z opłat. Pekao nie pobierze żadnych (podstawowych) opłat od osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

Co z wypłatami z bankomatów? Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju, o ile spełniliśmy w poprzednim miesiącu warunek wpływu 500 zł i jednej transakcji. Kolejne wypłaty z bankomatów obcych będą nas kosztować już 2% od kwoty wypłaty (min. 5 zł).

Na koniec dodam, że wyrabiając kartę Mastercard Debit FX automatycznie zyskujemy bezstratne przewalutowanie przy płatnościach zagranicznych – a dokładniej po kursie organizacji płatniczej i bez żadnej prowizji banku. Oznacza to, że kartą tą zapłacimy całkowicie bezkosztowo za wszelkiego rodzaju zakupy w innej walucie, niż PLN. Warto o tym pamiętać!

Ile kosztuje karta kredytowa Pekao Mastercard?

Najprostsza karta kredytowa Pekao z logo Mastercard to karta kredytowa Elastyczna z limitem kredytowym od 1000 do 30 000 zł. Może nas ona kosztować 2,99 zł miesięcznie, jednak wykonanie zaledwie jednej transakcji w danym cyklu zwalnia z opłaty.

Nie przegap!

Komentarze

 • Eh karencja!

  Anom Odpowiedz
 • Wylew goryczy za przejęcie Idei za 3,2,1… 😁

  Anom Odpowiedz
  • Z perspektywy klienta Idei jest znaczenie lepsza niż Lokata 1,2,3%. Generalnie nie ma większego wyboru – ja w to wchodzę, bo inaczej nic z tej transakcji nie będę miał, a tak – czeka 300 zł :)

   Michał
  • Dokładnie, niestety jak ktoś skorzystał z promo PEKAO jak wchodziły w zasadzie pierwsze z nich (chyba 200 zl premii) to jest spalony ze względu na karencje. Kto może niech korzysta, bo i tak każdy zakupy robi.

   Anom
 • A czy osoby które mają już konto w pekao a nie mają kk mogą skorzystać z samej promocji na kk?

  TomekW Odpowiedz
  • Niestety nie: do skorzystania z promocji karty kredytowej wymagane jest zawarcie umowy o konto w okresie 4.01 – 31.03.2021.

   Michał
  • A jeżeli nie miałem nigdy kk w PEKAO a konto zamknęłem w 2020r. to czy dostane 200 pln za kk i bedę mógł żonę polecić do konta osobistego i dostane za polecenie bo zona nigdy nie miała konta w PEKAO S.A. Czy łapie się w takiej sytuacji do promocji kk?

   TaxMan
 • Jako były klient Idea Banku muszę się spieszyć, czy na spokojnie mam czas do końca marca, by skorzystać z promocji? Mogą ją wcześniej zakończyć lub zmienić regulamin?

  keram7m Odpowiedz
  • W teorii nie powinni, aczkolwiek… ja wolę tego nie zostawiać na ostatnią chwilę ;)

   Michał
 • Orientujecie się czy mogę polecić sam siebie, by zalożyć konto firmowe?

  p.arek Odpowiedz
 • Rozumiem, że aby skorzystać tylko z tej części promocji 200zl za wyrobienie i płatności KK również obowiązuje ta długa karencja?

  Paweł Odpowiedz
  • 200 zł za kartę kredytową dostępne jest dla osób, które założą Konto Przekorzystne w okresie 4.01 – 31.03.2021. Natomiast w regulaminie tej promocji nie ma nic na temat okresu karencji konta – czyli możliwe jest założenie konta (bez promocji 100 zł na start bo karencja łapie), wyrobienie karty kredytowej i… zgarnięcie za nią 200 zł :)

   Michał
  • Super, dzięki za odpowiedź. Konto zamykałem bowiem w lipcu 2019r i czekałem aż minie mi karencja. A teraz jako przeniesiony do Pekao z Idea banku i tak już mam pozamiatane z karencją, więc nie mam nic do stracenia,a 200zl za samą KK też miło przytulić :)

   Paweł
  • Jeszcze tylko dodatkowe pytanie – czy w takim razie również muszę założyć konto przekorzystne biometrią czy wystarczy nawet takie założone w oddziale, żeby skorzystać wyłacznie z promocji KK? Pytam, bo kiedys już miałem problemy z biometrią w związku z dość starym modelem telefonu, więc nie wiem jak będzie w tym przypadku.

   Paweł
  • w dowolny sposób (można zdaje się wniosek online i wybrać oddział)

   Michał
  • Jeszcze można zgarnąć dodatkowo za KK – 3400 pkt. BcHwile

   Marcin_Liv
 • karencja skutecznie mnie zniechęciła – zamknąłem konto na wiosnę 2019 :-(
  Admin Michał czy istnieje możliwość teoretyczna dla niewykluczonych karencją by założyć konto z tej promocji i jako kod polecający wpisać powitanie ?PRLowskie KAKAO wychwyci czy pozwoli połączyć?

  zenek64 Odpowiedz
  • Oba regulaminy wykluczają się wzajemnie, więc bardzo wątpię. Na dodatek oferta powitalna jest raczej dość słaba, więc nie wiem czy jest sens się nią przejmować.

   Michał
  • No ale gdyby dało się połączyć ofertę powitalną 1,2,3% dla klientów IB z tą ofertą dla nowych klientów, to byłoby już coś – wtedy zostaje nam tylko wypowiedzieć produkty w IB i dopłacić 1000 PLN na fundusze i lokata 3% na 6M by wpadła (bo konto i KK i tak otwieramy).

   Czy ktoś jest w stanie poeksplorować tę opcję?

   Marcin H
  • Dołączam się do pytania. Na pierwszy rzut oka regulaminy powyższej oferty i lokaty 1, 2, 3 % nie wykluczają się. Admin, co dokładnie miałeś na myśli?

   Pewnie mimo wszystko skorzystam z oferty dla nowych klientów niebawem, a z lokaty 1, 2, 3 % na ostatnią chwilę (w kwietniu), ale ciekaw jestem opinii na temat możliwości realizacji takiego planu.

   ben
  • Tak jak pisałem:

   Promocja nie łączy się z innymi promocjami organizowanymi przez nas w Okresie przystąpienia do Promocji.

   Michał
  • Chyba nie bardzo rozumiem tę linię argumentacji. Sam pisałeś 5 stycznia 2021, 22:12, że można skorzystać z dwóch powyższych promocji, bo jedna dotyczy KONTA, a druga KARTY KREDYTOWEJ. No i ok, brzmi sensownie, zwłaszcza, że sam bank reklamuje łączne korzyści z promocji (chociaż technicznie rzecz biorąc jedna z tych promocji dotyczy KARTY DEBETOWEJ, a nie KONTA, ale mniejsza o to).

   Biorąc pod uwagę powyższe założenie i fakt, że przedmiotem promocji „Lokata powitalna 1, 2, 3%” jest LOKATA, to nie powinna ona kolidować z żadną z dwóch powyższych. Nawet w regulaminie tej ostatniej jest zapis:
   „Promocja nie łączy się jednak z innymi promocjami Banku dotyczącymi lokat w okresie jej trwania”

   Ale nawet pomijając to okresem przystąpienia do „promocji 100zł” jest 04.01 – 31.03, a do „Lokata 1, 2, 3%” 04.01 – 14.04, więc do tej drugiej można przystąpić nawet po okresie obowiązywania tej pierwszej.

   Ale oczywiście mogę się mylić, zapisy w regulaminach nie są perfekcyjnie jednoznaczne. Ja sam będę się tym zajmował za jakiś czas (pewnie w lutym). Jeśli coś ustalę (np. z bankiem), to dam znać.

   ben
 • No właśnie Admin. Paweł już poruszył temat, ale ja zapytam wprost. Nie łapię się na promocję za otwarcie konta, ale czy jak otworzę konto to mogę skorzystać z promocji za polecenie i z promocji z kk ?

  Beata2 Odpowiedz
 • Hmm.. @Admin
  Część wisienkowiczow, w tym ja, jest wykluczona z konta ze względu karencji. Ale grzech nie spróbować tej karty kredytowej.

  Osobiście czekam aż ktoś coś napisze o tym procesie u nich: jak długo trwa decyzja, jakie dokumenty być moze chcą itd a następnie decyduje się lub nie na kartę.

  Trzeba założyć konto charytatywnie, więc chyba w mysl regulaminów nic nie szkodzi by założyć konto z polecenia. I komuś sprawić 100 na nowy rok.

  Dobrze by było mieć miejsce na wymianę takich kodów :) oczywiście nie mówię o komentarzach, tylko jakieś forumowej akcji.

  Nawet mam pomysł na tytuł: „Skoro i tak wcielili Cie do PEKAO to chociaz weź i zostaw kod polecenia” 😁

  Anom Odpowiedz
 • Orjentujesię ktoś jaki jest kod MC opłacając rachunki przez „Moje Płatności”?

  malutki Odpowiedz
 • czy wyrobienie karty kredytowej wchodzi w grę jeśli mieszka się i pracuje za granicą?

  Joanna Odpowiedz
 • Karta Kredytowa – czy mogę ją wyrobić jeśli mieszkam i pracuję za granicą? Czy jakieś zaświadczenie od pracodawcy w Polsce jest potrzebne?

  Joanna Odpowiedz
 • Orientuje się ktoś czy mogę przystąpić do promocji jeśli posiadam konto firmowe w Pekao?

  ms118611 Odpowiedz
 • Czyli jak mnie przenieśli z Idea, konto i lokatę to mnie wyklucza z promocji?

  Michał Odpowiedz
  • Odpowiedź znajduje się we wpisie :)

   Michał
  • @Admin Niestety przez Pana Admina straciłem 200 zł. Przykro mi. W treści powyzszego artykułu jest napisane, ze warunkiem nagrody jest wykonanie min. 1 transakcji kartą kredytową w miesiącu, natomiast w regulaminie jest mowa o min. 4 transakcjach… szkoda, że tym razem zaufałem, dotychczas zawsze sam dokładnie czytałem regulaminy…
   „Nagrodę za Transakcje Kartą kredytową otrzymasz jeśli w każdym, kolejnym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym zawrzesz umowę o Kartę kredytową, wykonasz min. 4 Transakcje tą Kartą kredytową”
   A w treści artykułu:
   „bank zaznacza, że w każdym pełnym miesiącu (po miesiącu zawarcia umowy) powinniśmy wykonać co najmniej jedną transakcję kartą”

   jaa
  • Jesteś pewny? Nie dostałeś premii? Czy dopiero zakładasz, że nie dostaniesz?

   Bo z tego co widzę Pekao podpięło regulamin nowej edycji promocji pod tym samym linkiem i w chwili obecnej w „ważnych dokumentach” jest regulamin innej, nowszej promocji (od 1.04) natomiast powyżej była opisana promocja ze stycznia. I jestem niemal pewien, że były takie warunki jak napisałem, bo kojarzę zmianę w kwietniu z promocji moneybackowej na ilościową.

   Michał
  • Na wszelki wypadek załączam link do nowszej edycji która miała INNE warunki: https://livesmarter.pl/400-zl-na-start-pekao-kwiecien-2021/

   Być może po prostu pomyliłeś wpisy pod którymi komentujesz i jednak jest wszystko ok?

   Michał
  • Tak było. W poprzedniej promocji trzeba było zrobić 1 transakcję, ale w czasie jej trwania zmienili regulamin (karty, nie promocji) i dla bezpłatności trzeba było robić 4 transakcje. Czyli w nowej promocji jest juz mowa o 4 transakcjach.
   Albo czytał on już zakończoną promocję, albo gdzieś jest odnośnik z trwającej promocji do tej zakończonej

   Dario
  • Mój komentarz dotyczy tej właśnie promocji. Otrzymałem informację z banku, że minimum 4 transakcje w każdym miesiącu po założeniu karty kredytowej są wymagane, aby wypłacić premię. I nie jest to warunek bezpłatności karty, jest to po prostu warunek wypłaty premii 200zł. Czy ktoś ma na dysku plik z pierwotną wersją regulaminu?? W zasadzie to ciężko mi uwierzyć, że @Admin popełnił błąd. Ale klikając w odnośnik pod powyższym artykułem otwiera się regulamin, w którym jest mowa o min. 4 transakcjach

   jaa
  • To jest doskonaly przyklad jak dzialaja banki, podmianka pliku z regulaminem i udzielanie falszywych informacji w odpowiedzi na reklamacje.

   Smutne ze tacy jak @jaa wierza w kazde slowo pracownika banku i nieslusznie oskarzaja admina dzieki ktoremu dowiedzieli sie o promocji.

   aaaa
  • rzeczywiście w oryginalnym regulaminie jest mowa o „transakcji” czyli o jednym użyciu karty… przepraszam @Admin za niesłuszne słowa. Napiszę reklamację do pekao załączając poprzedni regulamin. Obawiam się jednak, że i tak będą problemy z wypłatą premii…

   jaa
  • Spokojnie. Wyplaca, bo teraz bedziesz przygotowany do reklamacji.

   aaaa
 • Chcą odemnie pełnej historii konta z ostatnich 6mc. przy zakładaniu KK.

  Marcin_Liv Odpowiedz
 • Gdzie indziej piszą że „Ideowcy” odpadają z tej promocji bo nie jesteśmy nowym klientem, rzekomo potwierdzone przez bank…..

  jojo Odpowiedz
 • W promocji kk wymagają tylko otworzenia nowego konta w podanym terminie, nie ma żadnej karencji, więc wg regulaminu teoretycznie łapią się też osoby, które obecnie mają tam inny typ konta. Wystarczy wyklikać sobie nowe, dodatkowe Konto Przekorzystne, a potem kk np. z oferty na klik, jeśli ktoś taką ma.

  U mnie aktualnie oferta na kk znikła (został tylko kredyt), ale wcześniej długo wisiała, do tego kilka razy dzwonili do mnie z ofertą, to odpowiadałem, że poczekam, aż będzie jakaś promocja za otwarcie kk. Inna sprawa, to czy w takiej sytuacji promocja będzie poprawnie i skutecznie uruchomiona…?

  Jak ktoś będzie otwierał kk na klik w bankowości to niech da znać tutaj, czy jest tam wtedy we wniosku jakieś info o promocji.

  pws Odpowiedz
  • No i czy wtedy też wymagają jakichś dodatkowych dokumentów/potwierdzeń czy wystarczy sobie wyklikać kk?

   pws
 • Wydaje mi się, ze w przypadku programu poleceń jest (a może go brak) przyjemny kruczek.
  Nowy klient (chodzi o polecanego) musi być tylko nowym, a wiec nieposiadającym w momencie polecenia konta – i tyle. Nie ma mowy o karencji. Definicja nowego jest tu Cyt: „Nowy Klient (Polecony) – Klient, który w związku z Poleceniem, zawarł z Bankiem umowę o prowadzenie rachunku płatniczego Konto Przekorzystne / Konto Przekorzystne Biznes / Konto Świat Premium” – to cytat z definicji zamieszczonych w REGULAMINIE PROGRAMU POLECEŃ „POLECAM PRZEKORZYSTNIE”

  gajowy Odpowiedz
 • Napiszcie proszę, jak jest z papierkologią przy wyrabianiu kk, może przy 1 kzł nie wymagają jakichś zaświadczeń i dadzą nawet osobie bez umowy o pracę? A może lepiej poczekać (czasu w promocji kk jest sporo), aż się pojawi oferta na klik, o której pisze ↑ 5 stycznia 2021, 16:58 • pws?

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • @Don, @pws
   Tam w regulaminie promocji na kk piszą, że „potwierdzisz udział w promocji w oddziale, telefonicznie podczas nagrywanej rozmowy telefonicznej z konsultantem infolinii banku lub w usłudze bankowości elektronicznej w serwisie internetowym Pekao24
   składając oświadczenie stanowiące Załącznik nr 2 Regulaminu”, więc teoretycznie powinno być „coś” udostępnione.

   Też czekam na opinie innych forumowiczów, z kredytami w pekao znajomi mieli różne doświadczenia: jeden od razu, drugi w krótkim czasie, trzeci czekał na decyzję kredytową… dwa tygodnie (mimo, że tam były wpływy z jego działalności + ma u nich hipotekę).

   Anom
 • Nie da się skorzystać z dwóch promocji naraz. Cytat z regulaminu promocji „Zyskaj do 10% zwrotu za płatności kartą kredytową z Kontem Przekorzystnym lub Kontem
  Świat Premium” – edycja I :”3. Promocja nie łączy się z innymi promocjami organizowanymi przez nas w Okresie przystąpienia do
  Promocji. Możesz otrzymać tylko jedną nagrodę za płatności Kartą kredytową w ramach promocji
  organizowanych przez Bank w Okresie przystąpienia do Promocji, z wyłączeniem uczestników biorących
  udział w promocji jak „Zyskaj do 10% zwrotu za płatności kartą z Kontem Przekorzystnym lub Kontem
  Świat Premium”– edycja I”, promocji dotyczącej Konta Oszczędnościowego lub pakietu PeoPay KIDS
  oraz programu poleceń „Polecam Przekorzystnie”. Uczestnik promocji decyduje wtedy, z której promocji
  chce skorzystać, składając stosowne oświadczenie Bankowi do 20.01.2022 r. W przypadku niezłożenia
  przez Uczestnika promocji takiego oświadczenia do 20.01.2022 r. Uczestnik Promocji otrzyma nagrodę
  w ramach tej Promocji, do której przystąpił najwcześniej (liczy się data przystąpienia do Promocji).

  Krzysztof1906 Odpowiedz
  • Oczywiście, że się da. Nawet strona promocji o tym mówi i tak Pekao przyciąga klientów. Uwierz, że nie wprowadzałby w błąd w tak banalny sposób, bo dostałby za to ogromną karę.

   Zauważ, że promocja KONTA OSOBISTEGO nie łączy się z innymi promocjami KONTA OSOBISTEGO (…). Natomiast promocja KARTY KREDYTOWEJ nie łączy się z innymi promocjami KARTY KREDYTOWEJ.

   To chyba powinno wystarczyć.

   Michał
  • Dziękuję za wyjaśnienie.

   Krzysztof1906
 • kiepska perspektywa: karencja 2 letnia wyklucza (pewnie nie mnie jednego…) a za kilka miesięcy pewnie i tak będę klientem (gdy fizycznie przeniosą konta z Idei) czyli jak tak dalej pójdzie to nawet gdy zamknę ponownie konto w tym banku to znowu będą karencje wykluczały mnie pewnie do końca 2022 roku …

  piotro Odpowiedz
 • Co z osobami które mają aktywny dostęp do bankowości a nie posiadają rachunku?
  Zamykałem konto w 2018 roku ale przy próbie złożenia wniosku najpierw nie przeszła weryfikacja online tylko oddział a po chwili ze mam już konto w banku i mogę założyć przez pekao24

  Michał Odpowiedz
  • Mam dokładnie to samo.

   Robben_11
  • Infolinia twierdzi ze jest możliwość dokończenia wniosku w banku. Niestety u mnie w banku 2 pracowników nie potrafi dokończyć wniosku. Proponują otwarcie zwykłego konta bez promocji z poziomu bankowości. Jak zamknąć to gów*o? Od 2 lat konto zamknięte a nie można skorzystać z promocji..

   Michał
  • Wszystko zależy od tego co przy zamykanii starego konta się działo. Ja jak kiedyś zamykałem to…ze skutkiem natychmiastowym i mam takie fajne papierki „porozumienie”, „dyspozycja zamknięcia konta i bankowosci elektroniczej”. Dzis otwierałem konto i tak:
   1. Rozpocząłem w chrome na telefonie
   2. Kontynuowałem w aplikacji – selfie i dowod osobisty. Dlugo trwala weryfikacja, wyswietlil sie komunikat, zeby czekac na maila
   3. Nie chciało mi sie czekać więc…zalogowalem sie na przesłany przez nich adres oferty.pekao24, uzupełniłem adres i pyk umowa gotowa, konto aktywne

   Anom
  • U mnie pracownica w banku się doszkoliła i zadzwoniła że zaprasza do banku bo już wie jak dokończyć wniosek składany internetowo. Udało się otworzyć zobaczymy czy bierze udział w promocji ;)

   Michał
  • Potwierdzam, iż jeżeli ktoś miał zamknięte konto w PeKaO SA, nawet kilkanaście lat temu (jak u mnie) to nie może założyć nowego. Potrzebna jest aktualizacja kartoteki klienta a to można zrobić tylko w oddziale (m.in, wzór podpisu, seria i nr dowodu).

   jpsik
 • To zwycięzca naszego rankingu w kategorii „Bank najgorszy pod względem obsługi”, ale tym razem w moim przypadku było bardzo sprawnie, zajrzałem do oddziału, żeby im dać podpis i podwyższyć limity, nie było kolejki, a cała operacja trwała tylko chwilkę. (Sam po próbach założenia konta we wcześniejszych promocjach na nich głosowałem, teraz na wszelki wypadek wybrałem inny oddział, ten poprzedni wcześniej był BPH, to było wieki temu, ale może ich systemy jeszcze to pamiętają i lepiej wybierać stare Pekao…)

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Ja pamiętam jak Paribas przejmował BGŻ, to jeszcze długo po rebrandingu w oddziałach dawnego BGŻ nie szło nic załatwić i mnie odsyłali do starego Paribasa ;)

   abc
 • Taka ciekawostka: teraz przy płatnościach kartowych niby jakieś wielkie wymogi PSD2 są, a ja dodałem kartę Mastercard Debit FX do Curve i nic nie trzeba było robić, ani sms, ani w apce, ani w bankowości, wystarczyły dane z karty i działa… A to już nawet Litwa ponoć…

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • U mnie identycznie, też się zdziwiłem ;-)

   mmk
  • Ale czy przy płatnościach przez Curve kody MCC są akceptowalne do spełnienia warunków promocji i nie powodują one dodatkowych kosztów? Bo od dnia ich zapaści jakieś pół roku temu działy się różne rzeczy i jakieś cuda w kodach transakcji.

   Dario
  • C nie było problemem, premię za konto dostałem, a dzięki temu, że kredytówkę założyłem z takim opóźnieniem (końcem kwietnia), to teraz mogę tych samych transakcji użyć do drugiej premii…

   Don Quijote de la Mancha
 • To w końcu jak to jest z tą KK? Można założyć na stronie, w oddziale czy na infolinii? Tu już tak niektórzy namieszali, że zgłupiałem

  Dario Odpowiedz
  • Ja czekam, aż mi się pojawi oferta do wyklikania (choć opóźnienie wyrobienia karty oznacza też opóźnienie wypłaty ostatniej premii). Przetestowałem już, że przelew tytułem „wynagrodzenia” jest (podobnie jak w PKO BP) specjalnie oznaczany, liczę więc, że (podobnie jak w PKO BP) przełoży się to na ofertę kk.

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy zakładając biometrycznie i tak kurier sprawdza dowód, czy karta/umowa przychodzi zwykłym listem?

  keram7m Odpowiedz
 • okazuje sie że za wydanie KK Elastycznej licza sobie 15zł, więc już nie 200 zarobię.

  Marcin_Liv Odpowiedz
 • Jak tam, otwierał ktoś sobie w tej promocji kk na klik? U mnie jest już nowa oferta w systemie od początku lutego, ale chcę wpierw czegoś się dowiedzieć. Czy przy wnioskowaniu jest jakieś info o promocji, coś tam się potwierdza na ten temat czy nic takiego nie ma?

  pws Odpowiedz
 • Zamówienie KK przez telefon = 40 minut.

  Dario Odpowiedz
  • A jak podpisanie umowy? W systemie można? Rozumiem, że wypytywanie o wszystko co możliwe?

   pws
  • Wypytują o wszystko, wysyłają pliki do bankowości internetowej, trzeba je (PDF) otwierać i przewijać do końca, a następnie potwierdzać kodem SMS. W sumie to ze 150 stron. Mi w apce potwierdzanie nie pykło, wiec musialem przejść na kompa i w jednej ręce telefon, drugą pisanie haseł, kodów itp. Aaaaaa, i jeszcze screenshot z wyfiltrowanych wpływów wynagrodzenia z banku, gdzie wpływają. Dobrze, że Santander ma w miarę zaawansowane filtrowanie, bo inaczej to bym chyba dostał białej gorączki. Na szybko to dla niektórych może być niewykonalne, więc radzę sobie wcześniej go przygotować.

   Dario
  • Czyli wychodzi na to, że jak ktoś ma na kilk, to brać, bo bez tego ciężko…

   @Dario, Czy gdzieś tam wśród tego miałeś do zatwierdzenia potwierdzenie uczestnictwa w promocji?

   pws
 • 1 marca otrzymałem w systemie ideacloud informację „witamy w gronie klientów pekao”. Czy to oznacza, że jeżeli jeszcze nie zawnioskowałem jeszcze o konto w w/w promocji i chciałbym to zrobić np. dzisiaj, jestem z niej wykluczony?

  bdcinek Odpowiedz
  • nie chcialo Ci sie przeczytac nawet pierwszych zdan artykulu

   aaaa
  • Oczywiście, że czytałem pierwsze zdania artykułu, a nawet cały wpis :) Jednak był on pisany w styczniu i sytuacja mogła się zmienić od marca (właśnie ze względu na informację w systemie ideacloud o której wspomniałem). Dlatego moje pytanie nie jest bezzasadne. Ale przyjmę Twój wpis za dobr kartę, że z promocji można wciaż skorzystać.

   bdcinek
  • Oczywiście, że czytałem pierwsze zdania artykułu, a nawet cały wpis :) Jednak był on pisany w styczniu i sytuacja mogła się zmienić od marca (właśnie ze względu na informację w systemie ideacloud o której wspomniałem). Dlatego moje pytanie nie jest bezzasadne. Ale przyjmę Twój wpis za dobra kartę, że z promocji można wciaż skorzystać.

   bdcinek
 • Uwaga!!! Bank kasuje za kody SMS 20 gr, nawet za powiązanie aplikacji z urządzeniem albo przelewy z IDEA. I najlepsze: nie wykazuje tego w historii rachunku. Pani z banku powiedziała, że tego nie wykazują, ale saldo jest niższe. Czy to kwalifikuje się fo UOKiK???

  Dario Odpowiedz
 • Czy zamykacie konto osobiste jeszcze przed wypłacaniem bonusu z karty kredytowej? Regulamin mówi wyłącznie o założeniu konta w styczniu-marcu, nie ma niczego o jego utrzymywaniu. W sumie jest mi niepotrzebne, dlatego bym zamknął, jednak ciekawi mnie Wasza opinia. :D

  Paweł Odpowiedz
 • Czy ktoś brał inną kartę kredytową niż Elastyczna, by uniknąć 15 zł? Czy zamknięcie takiej karty przed rozpoczęciem 2 roku pozwoli uniknąć opłaty rocznej?

  Michał Odpowiedz
 • Konto założyłem zaraz w styczniu, czekam na moneyback; ale karty kredytowej mi nie dali, gdy 7 lutego wnioskowałem o Silver z limitem 1,6 kzł. Ponownie spróbowałem 28 kwietnia wnioskując o Elastyczną z limitem 1 kzł — nie wiem, czy pomogła zmiana limitu, karty, czy kolejne dwa wpływy „wynagrodzenia” (w lutym były tylko dwa), ale tę już dali.

  Teraz mam pytanie, już ↑ 5 stycznia 2021, 19:48 • Anom o tym pisał; w tekście Michała jest „Wystarczy, że do 30.09.2021 podpiszemy umowę o dowolną kartę kredytową Pekao z logo Mastercard, a następnie w okresie 3 miesięcy od podpisania umowy o kartę będziemy nią płacić bezgotówkowo za zakupy w sklepach i internecie”, ale nie wiem, czy to na pewno wystarczy, bo regulamin mówi „Możesz wziąć udział w naszej Promocji, jeśli: […] potwierdzisz udział w promocji w oddziale, telefonicznie podczas nagrywanej rozmowy telefonicznej z konsultantem infolinii banku lub w usłudze bankowości elektronicznej w serwisie internetowym Pekao24 składając oświadczenie stanowiące Załącznik nr 2 Regulaminu […]”. (Co ciekawe, załącznik z regulaminu promocji ma dopisek „OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA PROMOCJI – w przypadku zawarcia umowy w oddziale Banku”, ja kartę wyklikałem w Pekao24.)

  Jak myślicie, to chyba bezpieczniej będzie tam zatelefonować albo napisać w bankowości? Może po prostu machnąć tam jakieś oświadczenie typu „Oświadczam, że zapoznałem się z Regulaminem Promocji „Zyskaj do 10% zwrotu za płatności kartą kredytową z Kontem Przekorzystnym lub Kontem Świat Premium”– edycja I i akceptuję jego treść”? Tam jeszcze jest mowa o przetwarzaniu danych osobowych, ale to już chyba zaakceptowałem zakładając ror.

  Co gorsze, zauważyłem, że w dokumentach mojej nowej kk mam załącznik „REGULAMIN PROMOCJI „Zyskaj zwolnienie z opłaty za kartę kredytową””. Tzn samo zwolnienie (zwrot) opłaty za wydanie karty nie byłoby takie złe, ale czy to mnie nie wyklucza z promocji 10% zwrotu, bo w jej regulaminie jest zapis „Promocja nie łączy się z innymi promocjami organizowanymi przez nas w Okresie przystąpienia do Promocji”? Ech, dobrze, że jestem kolekcjonerem kart, jeśli zawaliłem i nie dostanę 200 zł, to przynajmniej kolejną kartę w kolekcji mam za darmo…

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Miałem tą samą wątpliwość co Ty więc napisałem do nich z aplikacji PeoPay wiadomość z prośbą o potwierdzenie czy biorę udział w promocji lub ewentualne o dopisanie mnie do niej. Potraktowano to jako reklamację ale rozpatrzono ją pozytywnie w ciągu 3 dni. Co ciekawe, odpowiedź na reklamacje nie znalazłem w wiadomościach (PeoPay), a w e-dokumentach jako reklamacja. Myślę że lepiej mieć to potwierdzenie.

   roolf01
  • Wpadła dziś „Nagroda na start” za konto.

   Don Quijote de la Mancha
  • @roolf01, no to trafiłeś na kogoś bardziej kumatego, mi odpisała:

   dziękuję za kontakt, jeżeli spełnił Pan warunki odnośnie udziału promocji, czyli:
   • potwierdzi Pan udział w promocji w oddziale, telefonicznie podczas nagrywanej rozmowy telefonicznej z konsultantem infolinii banku lub w usłudze bankowości elektronicznej w serwisie internetowym Pekao24 składając oświadczenie stanowiące Załącznik nr 2 Regulaminu, w którym:
   • wyrazi Pan zgodę na przetwarzanie przez nas […]

   — i dalej kopiuj/wklej.
   Więc ja na to:

   OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA PROMOCJI
   W ramach udziału w promocji „Zyskaj do 10% zwrotu za płatności kartą kredytową z Kontem Przekorzystnym lub Kontem Świat Premium”– edycja I. w związku z zawarciem umowy o kartę kredytową Elastyczną niniejszym oświadczeniem potwierdzam swój udział w promocji w usłudze bankowości elektronicznej w serwisie internetowym Pekao24 oraz
   1. Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez […]

   — i dalej kopiuj/wklej…

   Don Quijote de la Mancha
  • Jak wnioskowałeś o konto? Oddział? Infolinia?

   Michał
 • Zrobiłem konto w styczniu ’21 z kodu polecającego mojego znajomego. Kiedy powinien dostać nagrodę?

  JanJaneczek Odpowiedz
 • W złym miejscu napisałem, więc powtórzę: wpadła dziś stówka za konto.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • ZA KK też wpadły 200 stówy

  Marcin_Liv Odpowiedz
 • Dajcie znać jak wpłynie w tym miesiącu premia za KK.

  Romuald Odpowiedz
 • Powiedzcie z własnego doświadczenia, jak to jest z terminem, od którego rozpoczyna się 3-miesięczny okres naliczania zwrotu 10% za płatności kartą kredytową – od dnia podpisania umowy czy od 1. dnia kolejnego pełnego miesiąca?

  niusan Odpowiedz
  • Napisane jest, że 3 m-ce od podpisania umowy, czyli od dnia podpisania.

   Dario
  • Od września wchodzi nowa „Taryfa prowizji i opłat bankowych dla klientów detalicznych, w zakresie postanowień ogólnych oraz kart kredytowych i obciążeniowych”. Z tego wynika, że można rozwiązać umowę natychmiastowo. Czyż nie?

   Dario
  • W tekście Admina jest wskazane właśnie, że czas leci od podpisania umowy, ale po przeczytaniu regulaminu nabrałem wątpliwości…

   niusan
 • Wypłacali 10% za KK wydaną w lutym?

  Romuald Odpowiedz
 • Też czekam, u mnie nie ma jeszcze :/

  idiayp Odpowiedz
 • Jest premia.

  Romuald Odpowiedz
 • U mnie też nic. Czyżby podejście jak w Paribas?

  Dario Odpowiedz
 • @Dario,ale u mnie wpadły przed godziną 2 stówka.

  Romuald Odpowiedz
  • Na KK czy ROR, bo nadal nic, a godzinę temu nie mogłem zobaczyć historii, bo mieliło bez końca.

   Dario
 • Macie gdzieś stary regulamin promocji? Został podmieniony na kwiecień-wrzesień, a przystępowałem w I kwartale. :P

  PAWEŁ Odpowiedz
 • Ok, wpadła premia za kk, ale w niższej wysokości i bez żadnego potwierdzenia. Dostaliście na wykazie transakcji informację o wpłacie premii? Pojawi się coś takiego? :D

  PAWEŁ Odpowiedz
 • Witam,
  konto zakładałem w lutym i 29 czerwca jak Bozia przykazała wpadła stówka moneybacku. Kartę kredytową zakładałem w Marcu i do dzisiaj nie ma zwrotu. W takiej sytuacji najlepiej kontaktować się z bankiem w celu wyjaśnienia sytuacji?
  Pozdrawiam

  zduno Odpowiedz
 • Jest pozytywna odpowiedź:
  „Pana reklamację rozpatrzyliśmy pozytywnie.
  Nagrodę za płatności kartą Elastyczną wypłacimy do końca września br.
  Potwierdzenie wykażemy na wyciągu z rachunku karty. ”
  Pozdrawiam :)

  zduno Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy