Program poleceń Pekao: 100 zł za polecenie konta znajomemu + 150 zł na start dla nowego klienta

Zakończona

Trwa promocja Pekao S.A. w ramach której możemy zgarnąć łatwe 150 zł premii za założenie konta osobistego. Nie każdy jednak wie, że oprócz tej nagrody dostępny jest również program poleceń w ramach którego polecający może zgarnąć po 100 zł za każde skuteczne polecenie.

Program poleceń Pekao: do 1500 zł premii

Jak zostać polecającym w Pekao?

Na początek ustalmy jedno: z perspektywy nowego klienta nie ma żadnego znaczenia czy skorzystamy z programu poleceń, czy nie. Do zgarnięcia ma bowiem 150 zł na start, bez żadnej premii za ew. skorzystanie z polecenia. Dlatego jeśli chcesz założyć konto w promocji ale nie masz nikogo, kto może polecić ofertę – to w zasadzie nie zrobi ci to żadnej różnicy.

Zarobić możemy natomiast już jako obecny klient banku i polecając je kolejnym osobom (znajomym czy rodzinie). Powinniśmy bowiem być posiadaczem dowolnego rachunku osobistego Pekao w złotych oraz mieć wyrażone zgody na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną i informacji o charakterze marketingowym drogą telefoniczną.

Najważniejsze jednak, aby zarejestrować się na stronie programu poleceń i uzyskać kod polecający (który będzie naszym numerem telefonu). Trzeba zaznaczyć wszystkie checkboxy, oprócz ostatniego. Czas na rejestrację w obecnej edycji mija z końcem roku.

Wymagane jest również spełnienie warunków aktywności, czyli zapewnienie jednorazowego wpływu na swój rachunek w wysokości min. 500 zł

(z wyłączeniem wpłat gotówki, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz poleceń przelewu wewnętrznego pomiędzy rachunkami własnymi)

oraz wykonanie min. jednej transakcji bezgotówkowej kartą. Nie zapomnijmy również o zalogowaniu się do aplikacji PeoPay.

Warunki musimy spełnić do 31.01.2021.

Polecaj ofertę nowym klientom

Teraz nie pozostanie nam nic innego, jak polecać ofertę znajomym – czyli nowym klientom banku Pekao. Za każde skuteczne polecenie możemy zgarniać 100 zł premii (ale nie więcej, niż 1500 zł w danej edycji programu). A co znaczy „skuteczne”?

Po pierwsze – nowy klient powinien podać nasz kod polecający w trakcie wnioskowania o konto. Po drugie – wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną i o charakterze marketingowym drogą telefoniczną. Po trzecie – wymagane jest wyrażenie zgody na ujawnienie tajemnicy bankowej w celu przekazania polecającemu informacji o spełnieniu warunków. Co ciekawe nowy klient zgodę powinien wyrazić na tej samej stronie programu poleceń, co klient polecający – z tą różnicą, że nowy klient musi zaznaczyć wszystkie checkboxy (ten ostatni to właśnie zgoda na ujawnienie tajemnicy bankowej polecającemu).

Jeśli natomiast chodzi o warunki aktywności, to nowy klient powinien wykonać dokładnie to samo, co obecny – czyli zapewnić jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 500 zł, zalogować się min. raz do PeoPay oraz wykonać minimum jedną transakcję bezgotówkową za pomocą karty debetowej lub za pomocą PeoPay (która będzie zapłatą za towary lub usługi w sklepach bądź internecie).

Nagroda dla polecającego zostanie wypłacona do końca lutego 2021. Polecony może natomiast zgarnąć premię 150 zł na start oraz 2% na koncie oszczędnościowym w „standardowej” ofercie. No i oczywiście polecać konto dalej swoim znajomym.

Darmowe Konto Przekorzystne

W promocji otwieramy Konto Przekorzystne, które standardowo kosztuje 6 zł (oraz 3 zł za kartę) jednak aby zostać zwolnionym z tych opłat wystarczy wykonać jedną transakcję kartą/PeoPay oraz zapewnić wpływy na konto w kwocie min. 500 zł – czyli dokładnie to, co wymaga program poleceń / promocja z premią na start.

Warto również wiedzieć, że bank przewidział też drugą opcję zwalniania z opłat. Pekao nie pobierze żadnych (podstawowych) opłat od osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

Co z wypłatami z bankomatów? Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju, o ile spełniliśmy w poprzednim miesiącu warunek wpływu 500 zł i jednej transakcji. Kolejne wypłaty z bankomatów obcych będą nas kosztować już 2% od kwoty wypłaty (min. 5 zł).

Na koniec dodam, że wyrabiając kartę Mastercard Debit FX automatycznie zyskujemy bezstratne przewalutowanie przy płatnościach zagranicznych – a dokładniej po kursie organizacji płatniczej i bez żadnej prowizji banku. Oznacza to, że kartą tą zapłacimy całkowicie bezkosztowo za wszelkiego rodzaju zakupy w innej walucie, niż PLN. Warto o tym pamiętać!

Nie przegap!

Komentarze

 • Jakaś karencja dla nowych klientów?

  Dark Odpowiedz
 • Jakiś okres karencji?

  Andrus Odpowiedz
 • Pewnie dotyczy promocji gdzie nowa osoba „nie posiadała żadnego konta ani lokaty w Pekao w okresie od 1.01.2019 do 30.06.2020”
  W tej promocji tylko chodzi o polecenie

  Andrus Odpowiedz
 • Opis promocji dla nowych klientów jest podlinkowany we wpisie. Załączam jeszcze raz: https://livesmarter.pl/150-zl-premii-konto-przekorzystne-pekao-lipiec-2020/
  Program poleceń jest bardziej przewidziany dla obecnych klientów.

  Michał Odpowiedz
 • ktos zamykal moze ostatnio konto w PKO SA z poprzedniej promocji? Ja dzis bylem…zabrali mi karte..miesieczny okres wypowiedzenia…ale niby nic nie musze robic w wzressniu..zaden przelew, zadna platnosc karta..Pani zapewniala ze zadnej oplaty nie bedzie…oby

  ino Odpowiedz
  • Masz na myśli Bank Polska Kasa Opieki S.A. czy PKO Bank Polski S.A.?

   Don Quijote de la Mancha
  • oejj..chodzi oPEKAO i konto przekorzystne z premia 200 zl plus bylo 3 % na koncie do 30 tys.

   ino
  • Tuż przed zamknięciem spełniłem warunki bezpłatności za sierpień (500 + 4 trans. goldem). I zgodnie z radą dobrych ludzi z LS wyzerowałem konta, by już niczego nie przelewali. Co kilka dni monitoruję, czy jakiś debet się nie pojawia.

   qq
  • @Donie, chyba już nawet nie warto. Oni nigdy się tego nie nauczą, przekonałem się już o tym nie raz.

   pws
  • Tutaj trochę za bardzo się może przyczepiłem, bo przez długi czas PKO BP to był bank państwowy, a nie spółka akcyjna, którą był już bank Polska Kasa Opieki (PeKaO); wtedy właśnie odróżniało się je mówiąc BP albo SA. Ale potem nawet to utrudnili, bo oba zrobili spółkami akcyjnymi…

   Don Quijote de la Mancha
  • Zamykał. Kartę oddałem dobrowolnie, nie ma obowiązku jej zdawania.

   Co do promocji – za żadne pieniądze nie warto bawić się w zakładanie konta w Pekao. Serio, ten bank jest sto lat za Murzynami ze wszystkim. Aplikację trochę już poprawili, ale i tak jest dramat. Samo płacenie kartą w internecie to coś, czego mój mózg chyba nigdy nie ogarnie. Trzeba podać numer karty, następnie… zalogować się do systemu transakcyjnego, a potem potwierdzić transakcję w aplikacji. xD Weryfikacja SMS? Zapomnij. xD

   O kasę z polecenia musiałem upominać się reklamacją.

   Dodatkowo zarąbali punkty w promce Bezcenne Chwile i nie chcą oddać.

   Chcesz zamknąć konto? Zablokowałeś przez przypadek i chcesz odblokować? Tylko w oddziale. XDDD

   Serio ludzie, nie warto dla tych paru złotych, szkoda nerów.

   Purek
 • Jakie znów odblokowanie w oddziale „XDDD” ? Na str. logowania w nowym P24 jest „pomoc w logowaniu” i tam sb w parę sekund sam odblokujesz :) Czytanie strony logowania nie boli… „XDDD”
  Podwójna weryfikacja (logowanie plus sms) chyba bezpieczniejsza jest niż sam sms… IMHO
  Potwierdzanie transakcji zmieniasz z aplikacji na sms lub na aplikację, do woli…
  Konto zamyka się korespondencyjnie ( rodzina czyli ja to robiła :) bez problemu.
  Pismo uniwersalne, kastomizowane, podpis – dokładnie jak złożony w banku. Działa. Nie rozumiem, szukanie dziury w całym. Są minusy ale inne :) Sporo plusów do wykorzystania ale… po co się męczyć aby żyć wygodnie ;) Kto bogatemu zabroni ;)

  Krzysztoff Odpowiedz
 • Podczas rejestracji w bieżącej edycji (IV) Programu poleceń po uzupełnieniu danych i zaznaczeniu zgód otrzymuję komunikat: „Wystąpił nieznany błąd! Prosimy spróbować później.”
  Ktoś miał podobną sytuację?

  W Odpowiedz
 • Czy otrzymaliście już premie w tej edycji Programu?

  Kamil23 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy