150 zł za założenie konta + 2% na koncie oszczędnościowym od Pekao S.A.

Zakończona

Bank Pekao S.A. ruszył z kolejną reedycją swojej promocji z premią na start. Znów do zgarnięcia mamy 100 zł w gotówce za spełnienie prostych warunków, a oprócz tego 3400 punktów Mastercard Bezcenne Chwile, które możemy wymienić na 50 zł do wykorzystania np. na Allegro. Do oferty powróciło też konto oszczędnościowe, które płaci w tej chwili 2% w skali roku, przez 4 miesiące i dla kwoty 20 000 zł. Wszystkie warunki spełnimy bez wstawania z kanapy, bo konto zakładamy „na selfie” :)

150 zł premii w Pekao S.A. + 2% na koncie oszczędnościowym

Otwórz Konto Przekorzystne i otrzymaj do 100 zł

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która nie posiadała żadnego konta ani lokaty w Pekao w okresie od 1.01.2019 do 30.06.2020.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o Konto Przekorzystne i zawrzemy umowę nie później, niż 30.09.2020. Istotne, aby w trakcie wnioskowania wyrobić również kartę debetową oraz aplikację PeoPay. Zgody marketingowe nie są wymagane.

Bank zaznacza jednak, że umowa powinna zostać zawarta biometrycznie, czyli za pomocą selfie i weryfikację zdalną (internetowo / mobilnie). Dlatego w trakcie wnioskowania powinniśmy wybrać ten sposób finalizacji, a nie wizytę w oddziale. Jeśli jednak z jakichś przyczyn wystąpi błąd i dostaniemy odmowę zawarcia umowy biometrycznie, to finalizacja w oddziale banku będzie również brana pod uwagę :)

100 zł na prostych zasadach

Samo zdobycie „stówki” jest bardzo proste, choć odrobinę czasochłonne. Zgodnie z regulaminem promocji powinniśmy bowiem spełnić poniższe warunki:

  wpływ min. 500 zł za konto (przy czym nie może być to wpłata gotówki, udzielony kredyt, rozliczenie lokaty czy przelanie pieniędzy ze swojego innego konta w Pekao)
 • wykonanie jednej płatności bezgotówkowej w sklepie lub internecie kartą lub przez aplikację PeoPay (BLIK)
 • zalogowanie do aplikacji mobilnej PeoPay

Powyższe warunki powinniśmy spełnić łącznie w każdym z 4. kolejnych miesięcy, zaczynając od miesiąca otwarcia konta lub miesiąca następującego po nim. Przykładowo dla rachunków otwartych w lipcu warunki spełniamy w lipcu, sierpniu, wrześniu i październiku lub sierpniu, wrześniu, październiku i listopadzie.

Wypłata nagrody nastąpi zależnie od momentu, w którym założyliśmy konto. Jeśli udało nam się to zrobić w lipcu – wtedy nagrodę otrzymamy do 31.12.2020. Jeśli w sierpniu – to do 31.01.2021, a jeśli we wrześniu – to do do 28.02.2021.

50 zł za rejestrację w Bezcenne Chwile

Oprócz tradycyjnej premii na start bank przygotował kolejną promocję, w której wziąć udział mogą nie tylko nowi, ale również obecni klienci. Wystarczy, że do 30.09.2020 zarejestrujemy swoją kartę Mastercard wydaną do rachunku w programie Bezcenne Chwile. Możemy tego dokonać przez bankowość internetową Pekao24 lub za pomocą strony bezcennechwile.pl. Zgarniemy za to 1000 punktów powitalnych, które zostaną nam przypisane w ciągu 14 dni roboczych.

Kolejne 2400 punktów zgarniemy za równie prostą rzecz, czyli zalogowanie się do aplikacji mobilnej banku – PeoPay. Tu na punkty poczekamy 30 dni od spełnienia warunków.

Promocyjne punkty będą ważne 6 miesięcy. Będziemy je mogli wykorzystać na wybrany przez siebie cel w programie Bezcenne Chwile. Powinniśmy móc je wymienić na nagrody o wartości min. 50 zł.

Dodatkowa premia w programie poleceń

Oprócz premii na start Pekao płaci również za założenie konta z polecenia, ale… tylko osobie polecającej. Nowy klient nie ma z tego nic (oprócz standardowej premii 100 zł na start, o którą walczy niezależnie od tego czy założy konto z polecenia, czy nie).

Szczegóły programu poleceń w osobnym prześwietleniu. Warunki kolejnej edycji promocji są takie same, jak poprzednio.

2% do 20 000 zł przez 4 miesiące

Na koniec przypomnę, że premia na start to nie wszystko. Wszyscy nowi klienci Pekao mogą bowiem zgarnąć dodatkowe 2% na koncie oszczędnościowym.

Co trzeba zrobić? Wystarczy, że otworzymy rachunek oszczędnościowy do 30.09.2020, a nasze oprocentowanie będzie podwyższone przez kolejne 120 dni. Saldo, którego dotyczy promocja, to maksymalnie 20 000 zł. Istnieje wprawdzie możliwość założenia Konta Oszczędnościowego Premium (zyskując oprocentowanie 1,5% aż do 100 000 zł), jednak wtedy wymagane jest otwarcie innego konta osobistego – Konta Świat Premium – które jest znacznie droższe w utrzymaniu. A Konto Przekorzystne może być całkowicie darmowe :)

Darmowe Konto Przekorzystne

A ile to wszystko kosztuje? Aby nie zapłacić ani złotówki za prowadzenie Konta Przekorzystnego (standardowo 6 zł) ani za kartę (standardowo 3 zł) należy wykonać… transakcję kartą lub PeoPay oraz zapewnić wpływ na konto w kwocie min. 500 zł. Innymi słowy spełnić warunki, które stawia przed nami promocja :)

Warto również wiedzieć, że bank przewidział też drugą opcję zwalniania z opłat. Pekao nie pobierze żadnych (podstawowych) opłat od osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

Co z wypłatami z bankomatów? Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju, o ile spełniliśmy w poprzednim miesiącu warunek wpływu 500 zł i jednej transakcji. Kolejne wypłaty z bankomatów obcych będą nas kosztować już 2% od kwoty wypłaty (min. 5 zł).

Na koniec dodam, że wyrabiając kartę Mastercard Debit FX automatycznie zyskujemy bezstratne przewalutowanie przy płatnościach zagranicznych – a dokładniej po kursie organizacji płatniczej i bez żadnej prowizji banku. Oznacza to, że kartą tą zapłacimy całkowicie bezkosztowo za wszelkiego rodzaju zakupy w innej walucie, niż PLN. Warto o tym pamiętać!

Nie przegap!

Komentarze

 • @Admin: Allegro nie jest partnerem Bezcennych Chwil. Czy możesz potwierdzić że takie bony są/będą dostępne w programie?

  W Odpowiedz
  • Reklamują to wprost na stronie promocji, więc wygląda na to, że niedługo będzie (albo jest na jakichś specjalnych warunkach dla Pekao?)

   Michał
  • Już oficjalnie – właśnie dostałem informację prasową: „Allegro w programie Mastercard Bezcenne Chwile tylko w Banku Pekao”

   Michał
  • Michał Allegro jest tylko w Pekao ale tylko jako nagroda voucher. Jakoś nigdzie nie mogę znaleźć informacji ile jako partner daje punktów za wydanie 5 zł. Czy może ktoś wie coś na ten temat?

   bolek
 • A czy jak ma się zarejestrowana inna kartę w bezcenne chwilę to należy założyć inne konto żeby skorzystać z promocyjnych punktów, czy można jakoś dorejestrowac?

  Berka Odpowiedz
 • jest jedno ważne ale, aby skorzystac(zalozyc) to konto oszczedn na 2% niezbedna jest pelna weryfikacja czyli udanie sie z dowodem osobistym do odziału banku… chamówa

  zdzisiek Odpowiedz
 • Uwaga! Nie ma już oprocentowania 2%. Bank wszystkie promocyjne oprocentowania obniżył do 0,4%. Zakładałem konto w maju gdzie było jeszcze 2,5% przez 4 miesiące i niestety od sierpnia wszystko poszło na dół. Konsultant powiedział, że regulamin promocji pozwala na taki ruch ze strony banku. Tak więc kto ma pieniądze na KO niech sobie sprawdzi na ile one są oprocentowane.

  Andrzej77 Odpowiedz
  • W załączonym powyżej regulaminie widzę „1. Przedmiotem Promocji jest promocyjne oprocentowanie środków zgromadzonych na: 1) Koncie Oszczędnościowym w wysokości 2,00% (słownie: dwa procent) w skali roku przez okres 120 dni, licząc od dnia zawarcia umowy Konta Oszczędnościowego” — czyli nie ma tu odwołania np. do innej tabeli (którą można by zmienić), jest wprost podane „2,00% (słownie: dwa procent)”.
   Ja bym pisał reklamację, zgłaszał to do KNF, Samcików i w ogóle…

   Don Quijote de la Mancha
  • Jest nawet „Niniejszy Regulamin jest jedynym dokumentem Banku określającym zasady prowadzenia Promocji oraz określa prawa i obowiązki Uczestników Promocji”

   Don Quijote de la Mancha
  • Coraz lepsze numery Banki robią klientom, ale do tej pory regulaminy stanowiły świętość i raczej nie słyszałem, aby powoływały się jakieś ogólne zapisy, żeby zakończyć promo… to zła polityka Banku. Lepiej wizerunkowo wygląda, jak promocja się zakończy i nie jest wznawiana lub wznawiana na innych zasadach niż jednego dnia tniemy wszystko, jak leci…

   abc
 • „wykonanie jednej płatności bezgotówkowej w sklepie lub internecie kartą lub przez aplikację PeoPay (BLIK)”

  -> czy ktoś już to sprawdzał czy apple pay sie w to wlicza ?
  btw to walleta dodaje sie „peoPay” oraz „mastercard debit fx”, jest jakas roznica ktorej z nich sie uzyje do spelnienia warunkow ?

  zdzisiek Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy