Program poleceń Pekao: 100 zł za polecenie konta znajomemu + 200 zł na start dla nowego klienta

Zakończona

Od dłuższego czasu bank Pekao odpala kolejne edycje promocji, w których możemy zgarnąć łatwe 200 zł premii za założenie konta osobistego. Oprócz tego wprowadzony został program poleceń, który początkowo dostępny był… tylko na zaproszenie. Niedawno jednak bank zdecydował, że z programu poleceń skorzystać może każdy, a teraz oficjalnie potwierdził, że obie promocje łączą się. Co to oznacza? Za polecenie oferty swojemu znajomemu możemy zgarnąć do 1500 zł (a on – standardowe 200 zł na start).

Program poleceń Pekao

Jak zostać polecającym w Pekao?

Na początek ustalmy jedno: z perspektywy nowego klienta nie ma żadnego znaczenia czy skorzystamy z programu poleceń, czy nie. Do zgarnięcia ma bowiem 200 zł na start, bez żadnej premii za ew. skorzystanie z polecenia. Dlatego jeśli chcesz założyć konto w promocji ale nie masz nikogo, kto może polecić ofertę – to w zasadzie nie zrobi ci to żadnej różnicy.

Zarobić możemy natomiast już jako obecny klient banku i polecając je kolejnym osobom. Powinniśmy bowiem być posiadaczem dowolnego rachunku osobistego Pekao w złotych oraz mieć wyrażone zgody na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną i informacji o charakterze marketingowym drogą telefoniczną.

Najważniejsze jednak, aby zarejestrować się na stronie programu poleceń i uzyskać kod polecający (który będzie naszym numerem telefonu). Trzeba zaznaczyć wszystkie checkboxy, oprócz ostatniego.

Wymagane jest również spełnienie warunków aktywności, czyli zapewnienie jednorazowego wpływu na swój rachunek w wysokości min. 500 zł

(z wyłączeniem wpłat gotówki, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz poleceń przelewu wewnętrznego pomiędzy rachunkami własnymi)

oraz wykonanie min. jednej transakcji bezgotówkowej kartą. Nie zapomnijmy również o zalogowaniu się do aplikacji PeoPay.

Warunki musimy spełnić między 19.12.2019 a 30.04.2020.

Polecaj ofertę nowym klientom

Teraz nie pozostanie nam nic innego, jak polecać ofertę znajomym – czyli nowym klientom banku Pekao (brak konta osobistego, oszczędnościowego i lokaty od 1.01.2019). Za każde skuteczne polecenie możemy zgarniać 100 zł premii (ale nie więcej, niż 1500 zł w danej edycji programu). A co znaczy „skuteczne”?

Po pierwsze – nowy klient powinien podać nasz kod polecający w trakcie wnioskowania o konto. Po drugie – wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną i o charakterze marketingowym drogą telefoniczną. Po trzecie – wymagane jest wyrażenie zgody na ujawnienie tajemnicy bankowej w celu przekazania polecającemu informacji o spełnieniu warunków. Co ciekawe nowy klient zgodę powinien wyrazić na tej samej stronie programu poleceń, co klient polecający – z tą różnicą, że nowy klient musi zaznaczyć wszystkie checkboxy (ten ostatni to właśnie zgoda na ujawnienie tajemnicy bankowej polecającemu).

Jeśli natomiast chodzi o warunki aktywności, to nowy klient powinien wykonać dokładnie to samo, co obecny – czyli zapewnić jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 500 zł, zalogować się min. raz do PeoPay oraz wykonać minimum jedną transakcję bezgotówkową za pomocą karty debetowej lub za pomocą PeoPay (która będzie zapłatą za towary lub usługi w sklepach bądź internecie).

Nagroda dla polecającego zostanie wypłacona do 29.05.2020. Polecony może natomiast zgarnąć premię 200 zł na start oraz 3% na koncie oszczędnościowym w „standardowej” ofercie. No i oczywiście polecać konto dalej swoim znajomym.

PS. Jeśli chcesz kod polecający do skorzystania z promocji – napisz do mnie przez formularz kontaktowy. Zakładam, że zainteresowanie nie będzie duże, jednak gdyby było – uruchomię program wymiany kodów dla czytelników bloga :)

Darmowe Konto Przekorzystne

W promocji otwieramy Konto Przekorzystne, które standardowo kosztuje 6 zł (oraz 3 zł za kartę) jednak aby zostać zwolnionym z tych opłat wystarczy wykonać jedną transakcję kartą/PeoPay oraz zapewnić wpływy na konto w kwocie min. 500 zł – czyli dokładnie to, co wymaga program poleceń / promocja z premią na start.

Warto również wiedzieć, że bank przewidział też drugą opcję zwalniania z opłat. Pekao nie pobierze żadnych (podstawowych) opłat od osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

Co z wypłatami z bankomatów? Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju, o ile spełniliśmy w poprzednim miesiącu warunek wpływu 500 zł i jednej transakcji. Kolejne wypłaty z bankomatów obcych będą nas kosztować już 2% od kwoty wypłaty (min. 5 zł).

Na koniec dodam, że wyrabiając kartę Mastercard Debit FX automatycznie zyskujemy bezstratne przewalutowanie przy płatnościach zagranicznych – a dokładniej po kursie organizacji płatniczej i bez żadnej prowizji banku. Oznacza to, że kartą tą zapłacimy całkowicie bezkosztowo za wszelkiego rodzaju zakupy w innej walucie, niż PLN. Warto o tym pamiętać!

Nie przegap!

Komentarze

 • Zabezpieczyli się przed wymianą kodów polecenia w ten sposób, że mało kto będzie chciał podawać swój numer telefonu losowym osobom. Ja już w marcu po wypłacie odsetek polecę konto samemu sobie po przez jego zamknięcie.

  pytanie Odpowiedz
  • Powodzenia, ja jutro biorę kanapki i idę do oddziału znieść limit biometrii, a jak czas i cierpliwość pozwoli to i zamknąć konto ;)

   michal89
 • Nie doczytałem? karencja dla zakładających konto jest?

  jojo Odpowiedz
 • Program poleceń to nr tel. bez kierunku kraju przejdzie?

  grabow23 Odpowiedz
 • Uczestnikiem Promocji może zostać osoba, która spełni warunki:

  a) w żadnym dniu od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r., nie była związana z Bankiem, w tym również jako współposiadacz,
  umową rachunku płatniczego lub rachunku oszczędnościowego lub rachunku oszczędnościowego lokaty terminowej,
  albo
  b) przynajmniej przez jeden dzień między 01.01.2019 r. a 31.12.2019 r. posiadała w Banku, w tym również jako
  współposiadacz, jeden lub więcej rachunków płatniczych lub rachunków oszczędnościowych lub rachunków
  oszczędnościowych lokat terminowych, na których, w każdym miesiącu kalendarzowym posiadania tych rachunków
  w podanym okresie, suma Średnich miesięcznych sald rachunków posiadanych w Banku wynosiła od 0 zł do 50 zł,
  przy czym salda rachunków prowadzonych w walutach obcych na potrzeby Promocji są przeliczane na złote po
  średnim kursie NBP z każdego dnia ustalania stanu rachunku

  Warszawski Bankier Odpowiedz
 • a serio musi być nr telefonu? wysyłają coś na niego? Czy wystarczy „9 cyfrowy PIN” ?

  zenek64 Odpowiedz
 • Kończy mi się właśnie konto oszczędnościowe. Jeśli polecę konto siostrze i potem przeleje jej pieniądze na konto oszczędnościowe, to US się nie doczepi?

  Michał Odpowiedz
  • Chyba do ok. 9 tys się nie doczepi ale i tak trzeba w US złożyć jakiś formularz. Sprawdź dokładne informacje w Internecie.

   Kate
 • Gdzie sie ten nr telefonu polecającego wpisuje?

  letkogazowany Odpowiedz
 • Nie, nie i jeszcze raz nie.
  Dajcie sobie spokój z zakładaniem konta za 100 zł. Nie opłaca się..
  Ja tak zrobiłem i założyłem żonie. Ok ona paradoksalnie kasę dostała w połowie grudnia. A ja do dzisiaj. Chyba 3 reklamacja już poszła. Na 1 odpowiedzieli, że będzie kasa do 31.01. Potem poszły dwie reklamacje i cisza..Zaraz te ich opłaty zjedzą mi tą stówkę.

  mareczek87 Odpowiedz
 • @Michał (admin) – piszesz w artykule o definicji nowego klienta („czyli nowym klientom banku Pekao (brak konta osobistego, oszczędnościowego i lokaty od 1.01.2019”). Już wcześniej czytając regulamin tej promocji zwróciłem uwagę, że w regulaminie Programu Poleceń nie ma żadnej informacji, kto jest nowym klientem. Ta definicja z datami jest, ale w regulaminie tej standardowej promocji 100/200 zł.
  Jak myślisz niedopatrzenie ze strony banku czy Program Poleceń jest jednak stricte powiązany z promocją dla nowych klientów 100/200 zł ?

  Gruby Rychu Odpowiedz
  • >>> kto jest nowym klientem.
   To osoba, która nie ma rachunku.

   Bogdan
  • Tak, wynika z regulaminu, bo tam w odróżnieniu od artykułu nie ma podanej karencji.

   Ja i członek rodziny mieliśmy konto w Pekao jeszcze w zeszłym roku i się zastanawiam czy czekać do 2021 (wtedy może będzie promocja i może nowy okres karencji), czy założyć teraz konto bez promocji, polecić członkowi rodziny i zgarnąć za to 100 zł ? Z drugiej strony czuję, że Pekao nie uzna mi takiego poleconego nowego klienta, który miał zamknięte konto w listopadzie 2019.

   Gruby Rychu
 • Nawet formularza do programu poleceń nie potrafią stworzyć poprawnie… Nazwisko dwuczłonowe wejdzie tylko pisane jednym ciągiem.

  qq Odpowiedz
 • Panowie i Panie dzisiaj rozmawiałem z konsultantem banku Pekao i o dziwo dowiedziałem się nowej rzeczy dotyczącej osób które polecały konto w Pekao np przekorzystne… mianowicie interesowało mnie kiedy zostanie wypłacona premia za polecenia moje a mam ich póki co 10 i przemiła Pani z infolinii powiedział mi o tym ci już wszyscy z artykułu livesmartera wiedza ze będzie to do końca maja, ale dodatkowo zapytałem co musza zrobić osoby polecone abym ja uzyskał premie i tu Pani mnie zaskoczyła gdyż poinformowała mnie ze do maja osoby polecone muszę spełnić warunki tzn. 500 zł przelew i conajmniej jedna transakcja ale zaskoczyła mnie tym iż ta osoba polecona musi być zarejestrowana w programie poleceń …. wiec pisze to dzieląc się wiedza zdobyta aby nikt nie stracił dodatkowego 100 zł za każda osobę polecona- musi być ona zarejestrowana !!! Chyba ze Pani konsultant nie wiedziała co mówi ….

  MarcinMarcin091186 Odpowiedz
  • No tak – pamiętam, że było to dla mnie dość dziwne podczas prześwietlania oferty, ale tak mówi regulamin. Zacytuję sam siebie:

   Po trzecie – wymagane jest wyrażenie zgody na ujawnienie tajemnicy bankowej w celu przekazania polecającemu informacji o spełnieniu warunków. Co ciekawe nowy klient zgodę powinien wyrazić na tej samej stronie programu poleceń, co klient polecający – z tą różnicą, że nowy klient musi zaznaczyć wszystkie checkboxy (ten ostatni to właśnie zgoda na ujawnienie tajemnicy bankowej polecającemu).

   Michał
 • Czy jeżeli nie zaznaczyłem wszystkich zgód marketingowych zakładając konto przez apkę PeoPay, to mogę wziąć udział w tej promocji z kasą za polecanie? Samo zaznaczenie wszystkiego rejestrując się w programie poleceń wystarczy? Czy zgody marketingowe mogę uaktywnić po fakcie np. logując się do bankowości na komputerze (w aplikacji nie widzę takiej opcji…)

  Andrzej Odpowiedz
  • Zazwyczaj banki sprawdzają zgody dopiero w momencie wypłaty wiec warto je po prostu dorzucić

   Michał
 • Czy po rejestracji w programie poleceń powinienem otrzymać jakieś potwierdzenie udziału czy wysłanie wniosku jest jednoznaczne z udziałem w programie?

  Karol987 Odpowiedz
 • Witam wszystkich, mam pytanko. Czy Waszym zdaniem jeśli złożyłem wniosek 27.4, konto zotalo otwarte i przelew na kwotę 500 zł zostal zaksiegowany. Pozostalo zrobienie jednej transakcji kartą, ale ze względu na jej brak nie byłem stanie spełnić tego warunku do 30. kwietnia. Czy Waszym zdaniem jak otrzymam kartei zrobie transakcje w maju to bank uzna spełnienie warunku?

  Sławek Odpowiedz
 • No przyznam się – miłe zaskoczenie. Wszystkie wypłaty tj. za otwarcia, za polecenia w terminie u kilku osób. Wszystko ok.

  Andy59 Odpowiedz
  • a no to złe nowiny przynosisz :( co prawda druga premia za założenie konta wpłynęła w terminie ale za to premii za polecenie brak :(

   Madengine
  • U mnie też brak, właśnie piszę reklamację.

   Purek
  • Dodam, że smsa potwierdzającego skuteczne polecenie dostałem.

   Purek
  • Ja sms-ów nie dostałem więc stąd zaskoczenie że powypłacali za wszystkie.

   Andy59
  • U mnie to samo- brak! Druga premia za założenie wpadła, ale parę stówek za polecenie znajomych już nie. To samo, reklamacja napisana. Ciekawe ile będziemy czekać.

   Paula2999292
  • Stówka wpadła więc pewnie reklamacja rozpatrzona pozytywnie (no łaski nie robią).

   Purek
 • w peopay niestety nie mozna juz pisac do banku…zlikwidowali to..jest tylko czat gdzie niczego sie nie zaltawi i telefon..telefon tez porazka…zanim sie wyklika opcje polacz z konsultantem…tez musze zlozyc reklamacje za brak premii za polecenie

  ino Odpowiedz
  • Stare pekao w bankowosci internetowej – można wyklikac wiadomość-reklamację.

   Paweł
 • Bank jest dla mnie żałosny. Uzyskałam odpowiedź na reklamację – przeprosili, że wypłacili środki z opóźnieniem (wpłynęły 3 czerwca, a miały do końca maja) i poinformowali mnie, że osoba przeze mnie polecona nie spełniła warunków promocji. Śmieszne, bo tego samego dnia ta sama osoba otrzymała 100 zł za spełnienie warunków.
  Piszę odwołanie, a jak będzie trzeba, zgłoszę sprawę wyżej, do Rzecznika Kosnumenta. Bank próbuje zrobić klienta w konia. Tak się nie robi…

  Julia Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy