300 zł na start dla nowych klientów Pekao + 100 zł za polecenie konta

Zakończona

Ruszyła promocja, a w zasadzie dwie promocje Banku Pekao S.A., w ramach których możemy zgarnąć bardzo łatwe 300 zł premii za założenie konta osobistego oraz kartę kredytową. A do tego ewentualne 100 zł za polecenie konta znajomemu. Co istotne: warunki obu promocji uległy znacznemu uproszczeniu :)

300 zł premii na start od Pekao S.A.

100 zł za płatności kartą z Kontem Przekorzystnym

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która nie posiadała żadnego konta ani lokaty w Pekao w okresie od 1.01.2019 do 31.03.2021.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o Konto Przekorzystne i zawrzemy umowę nie później, niż 31.05.2021. Istotne, aby w trakcie wnioskowania wyrobić również kartę debetową oraz aplikację PeoPay. Zgody marketingowe nie są wymagane.

Bank zaznacza jednak, że umowa powinna zostać zawarta biometrycznie, czyli za pomocą selfie i weryfikację zdalną (internetowo / mobilnie). Dlatego w trakcie wnioskowania powinniśmy wybrać ten sposób finalizacji, a nie wizytę w oddziale. Jeśli jednak z jakichś przyczyn wystąpi błąd i dostaniemy odmowę zawarcia umowy biometrycznie, to finalizacja w oddziale banku będzie również brana pod uwagę. Ale tylko wtedy.

A jak zdobyć tytułową nagrodą? Pierwsze 100 zł zyskamy w formie premii na start za trzykrotne spełnienie warunku promocji:

 • wykonanie min. 4 płatności kartą oraz
 • zapewnienie wpływu na konto min. 500 zł

Warto tu dodać, że wpływ nie może być wpłatą gotówki, udzielonym kredytem, zwrotem depozytu czy przelewem wewnętrzny ze swojego innego konta w Pekao. Najprościej więc przelać sobie 500 zł ze swojego konta w innym banku i warunek spełniony :)

Warunki te powinniśmy spełnić przez trzy pełne miesiące kalendarzowe – licząc od pierwszego pełnego miesiąca następującego po miesiącu założenia konta. Przykładowo zakładając konto w kwietniu warunki powinniśmy spełnić w maju, czerwcu oraz lipcu.

Na koniec dodam, że do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta (czyli w naszym przykładzie do końca lipca) powinniśmy również udać się do dowolnej placówki banku i złożyć swój wzór podpisu oraz okazać dokument w celu weryfikacji tożsamości (o ile konto było założone zdalnie).

Wypłata nagrody nastąpi do końca miesiąca następującego po ostatnim miesiącu promocyjnym. W naszym przykładzie będzie to koniec sierpnia.

200 zł za kartę kredytową

Osoby, które założą Konto Przekorzystne w okresie promocyjnym automatycznie będą mogły zgarnąć dodatkowy moneyback przygotowany tylko dla nich – tym razem za wyrobienie karty kredytowej, o ile nie posiadaliśmy żadnej (z logo Pekao) w dniu 1.04.2021.

Wystarczy, że do 30.09.2021 podpiszemy umowę o dowolną kartę kredytową Pekao z logo Mastercard, a następnie będziemy wykonywali min. 4 transakcje kartą w danym miesiącu, przez 3 pierwsze pełne miesiące. (łącznie 12 transakcji).

Przykładowo wyrabiając kartę kredytową już w kwietniu warunki (4 płatności kartą) spełniamy w maju, czerwcu oraz lipcu. Nagrodę otrzymamy miesiąc później – do końca sierpnia.

Prosto? Bardzo prosto – zwłaszcza w porównaniu do poprzedniej edycji promocji, gdzie moneyback wyliczany był procentowo a nie ilościowo.

Dodatkowa premia w programie poleceń

Oprócz premii na start Pekao płaci również za założenie konta z polecenia, ale… tylko osobie polecającej. Nowy klient nie ma z tego nic (oprócz standardowej premii na start), dlatego oferta nie jest zbyt popularna.

Szczegóły programu poleceń w osobnym prześwietleniu (na podstawie poprzedniej edycji – nowa jest identyczna).

Darmowe Konto Przekorzystne

A ile to wszystko kosztuje? Aby nie zapłacić ani złotówki za prowadzenie Konta Przekorzystnego (standardowo 6 zł) ani za kartę (standardowo 3 zł) należy wykonać… transakcję kartą lub PeoPay oraz zapewnić wpływ na konto w kwocie min. 500 zł. Innymi słowy spełnić warunki, które stawia przed nami promocja :)

Warto również wiedzieć, że bank przewidział też drugą opcję zwalniania z opłat. Pekao nie pobierze żadnych (podstawowych) opłat od osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

Co z wypłatami z bankomatów? Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju, o ile spełniliśmy w poprzednim miesiącu warunek wpływu 500 zł i jednej transakcji. Kolejne wypłaty z bankomatów obcych będą nas kosztować już 2% od kwoty wypłaty (min. 5 zł).

Na koniec dodam, że wyrabiając kartę Mastercard Debit FX automatycznie zyskujemy bezstratne przewalutowanie przy płatnościach zagranicznych – a dokładniej po kursie organizacji płatniczej i bez żadnej prowizji banku. Oznacza to, że kartą tą zapłacimy całkowicie bezkosztowo za wszelkiego rodzaju zakupy w innej walucie, niż PLN. Warto o tym pamiętać!

Ile kosztuje karta kredytowa Pekao Mastercard?

Najprostsza karta kredytowa Pekao z logo Mastercard to karta kredytowa Elastyczna z limitem kredytowym od 1000 do 30 000 zł. Może nas ona kosztować 2,99 zł miesięcznie, jednak wykonanie zaledwie jednej transakcji w danym cyklu zwalnia z opłaty.

Nie przegap!

Komentarze

 • Ideowcy odgórnie przeniesieni do PEKAO oczywiście wypadają z gry?

  jojo Odpowiedz
  • Ciężko powiedzieć. Spora szansa, że będzie OK, bo wątpię, żeby połączyli systemy. Ale też może być tak, że będą to sprawdzać. Daje 80:20.

   Michał
 • Czy dobrze rozumiem że jeśli nie łapie się w okres karencji na założenie konta to z promocji na kartę kredytową nie mogę skorzystać?

  Michał Odpowiedz
  • Możesz :)
   Promocja kk ma swój regulamin i w nim nic już nie ma o karencji konta osobistego – wystarczy go po prostu założyć.

   Michał
 • Idźcie już z tym selfi. Co za dużo to niezdrowo.

  pytanie Odpowiedz
 • A mnie ciekawią te 2 różne regulaminy promocji „Zyskaj do 10% zwrotu za płatności z Kontem Przekorzystnym lub Kontem Świat Premium” – edycja 1. Osoby, które założyły konto w terminie od 4.01 do 31.03 2021 również mogą do tej promocji przystąpić ( i również jest to 1 edycja) a treść regulaminu i warunki znacznie się różnią, np. ilością wymaganych transakcji w miesiącu ( w poprzednim regulaminie nie wymagano min. 4 transakcji) oraz numerem załącznika, który należy podpisać. Ja właśnie jutro planowałam złożyć wniosek o KK a konto założyłam w poprzedniej promocji. Oj będzie bałagan, coś czuję.

  Lidia Odpowiedz
  • Chodziło mi o promocję karty kredytowej.

   Lidia
  • Obie promocje faktycznie się różnią. Zgodnie z regulaminem powinnaś przystąpić do starej edycji – trzeba będzie przypilnować przy wyrabianiu.

   PS. A innym, dla uniknięcia ew. problemów, radzę wyrabiać kartę kredytową po prostu w tym samym okresie, co trwa promocja konta osobistego – o ile się uda :)

   Michał
 • No szkoda, że tak to zrobili, ale w sumie teoretycznie otwierając teraz dodatkowe, nowe Konto Przekorzystne można z nowszej, lepszej promocji kk. Regulamin tego nie zabrania. Ale w praktyce może być potem różnie.

  pws Odpowiedz
 • Przy braku oddziału w miejscu zamieszkania jechać ponad 30 km w jedną stronę dla 100 PLN. I don’t think so…….

  owat Odpowiedz
 • zakładając konto przekorzystne tylko na potrzeby promocji z karta kredytowa (na promocje konta nie uwględnia mnie karencja) to konto trzeba miec otwarte do konca promocji związanej z karta czy konto mozna zamknac np po miesiacu? zeby nie generowało dodatkowych opłat/warunków

  Anita Odpowiedz
 • Założyłem konto dostanę 100zł za spełnienie warunków, następnie zakładam kartę kredytowa za którą otrzymuję 200zł za spełnienie warunków, czy mogę dodatkowo założyć lokatę dla starego klienta idea Bank ? na 2% czyli 1% standardowo +1% za to że posiadam kartę kredytową ?

  scooter99 Odpowiedz
 • „Wystarczy, że do 30.09.2021 podpiszemy umowę o dowolną kartę kredytową Pekao z logo Mastercard, a następnie będziemy wykonywali min. 4 transakcje kartą w danym miesiącu, przez 3 pierwsze pełne miesiące. (łącznie 12 transakcji).”

  Czy łapię się na promocję, w sytuacji gdy przeszedłbym do nich jako klient IdeaBanku?

  Adam K. Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy