120 zł na start, półroczna subskrypcja Pulsu Biznesu i do 1500 zł za założenie iKonta dla firmy w Alior Banku!

Zakończona

Wystartowała IV edycja promocji dla klientów firmowych, w której zgarnąć możemy nawet 1620 zł! W zamian za założenie iKonta Biznes otrzymamy bowiem 120 zł oraz półroczną subskrypcję Pulsu Biznesu, a oprócz tego zyskamy nawet 1500 zł za aktywne korzystanie z rachunku. Realnie powinniśmy całkiem łatwo zgarnąć przynajmniej 1000 zł ;)


120 zł od Bankier.pl za założenie iKonta Biznes i do 1500 zł w formie premii za aktywność w Alior Banku

Do 1620 zł dla nowych klientów firmowych

Aby wziąć udział w promocji należy być nowym klientem firmowym Alior Banku dla danego numeru NIP. Oznacza to, że wykluczone są jakiekolwiek firmy, których numer NIP figuruje już w bazie Alior Banku. Posiadacze rachunków osobistych (indywidualnych) jak najbardziej mogą wziąć udział.

Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że zarejestrujemy się na dedykowanej stronie promocji (zaznaczając pierwszą i trzecią zgodę), a następnie złożymy wniosek o promocyjne iKonto Biznes. Podczas składania wniosku będziemy jeszcze musieli wyrazić zgodę na ujawnienie organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie potrzebnym do przeprowadzenia akcji – w końcu Alior musi poinformować organizatora promocji, że premia nam się należy :)

Czas na rejestrację w promocji mamy do 31.12.2018, natomiast w ciągu 30 dni od złożenia wniosku musimy podpisać umowę z bankiem

120 zł za… wpłacenie 500 zł

Dalsze warunki promocji są już niemal formalnością. Aby zdobyć 120 zł premii uczestnik:

w terminie sześćdziesięciu (60) dni od otwarcia Produktu Alior Banku […] dokona wpłaty na konto o łącznej wartości 500 zł,

Nie ma znaczenia jak na rachunek trafi 500 zł – po prostu ma tam trafić (np. w postaci przelewu ze swojego konta w innym banku :)).

Drugi warunek otrzymania premii to… uzupełnienie danych do jej odbioru :) Organizator promocji prześle nam informację o przyznaniu 120 zł (oraz półrocznej subskrypcji Pulsu Biznesu) do 30.04.2019. Będziemy mieć wtedy 5 dni roboczych na uzupełnienie danych. Sama wypłata premii nastąpi w ciągu 14 dni roboczych od otrzymania maila.

Pamiętajmy, że premia za konto związane z działalnością gospodarczą powinna zostać rozliczona przez nas samych. Oznacza to, że 120 zł będzie dla nas dodatkowym przychodem, który będzie musiał zostać opodatkowany zależnie od typu działalności (w odróżnieniu od promocji kont indywidualnych, gdzie stosowane jest zwolnienie z podatku).

Nawet 1500 zł za operacje na rachunku!

120 zł na start to tak naprawdę tylko pretekst do tego, aby powalczyć o sporo, sporo więcej. Alior Bank od kilku lat oferuje promocję na iKoncie, dzięki której możemy zdobywać maksymalnie 125 zł premii miesięcznie, czyli do 1500 zł w ciągu pierwszego roku posiadania konta. Szerzej pisałem o niej w tym wpisie.

W skrócie: do zdobycia mamy comiesięczne premie za 7 typów transakcji.

Pierwszą, niemal gwarantowaną premią w wysokości 25 zł, jest wykonanie przelewu do ZUS na kwotę min. 250 zł. Kolejną, bardzo podobną – wykonanie przelewu do Urzędu Skarbowego (na min. 500 zł). Oznacza to, że osoby płacące zaliczki na podatek dochodowy co miesiąc zgarną banalnie proste 2 x 25 = 50 zł miesięcznie.

Kolejne 10 zł możemy zgarnąć za przelew SEPA (czyli przelew europejski) w kwocie min. 100 euro. Tu warto dodać, że pierwsze 5 przelewów miesięcznie jest darmowe, jednak przelewając złotówki na konto w euro najzwyczajniej w świecie stracimy na przewalutowaniu – dlatego moim zdaniem opcja ta nie jest zbyt opłacalna – no chyba, że musimy zrobić taki przelew.

Dużo lepiej wygląda natomiast 10 zł za przelew natychmiastowy w wysokości min. 500 zł.
Tu również pierwsze 5 przelewów Express Elixir w miesiącu jest za free, więc dychę otrzymamy również „za nic” :)

Kolejna dycha jest również relatywnie prosta do zgarnięcia – wystarczy wykonać transakcje kartą na kwotę min. 500 zł. Daje nam to jakieś 2% zwrotu.

Kolejne premie są przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy korzystają z kas fiskalnych. Bank płaci 15 zł za:

Premia za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku naliczana jeżeli na Rachunek Uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł.

Ostatni, najwyższy bonus, naliczany jest od salda na naszym rachunku. Łatwo policzyć, że zgarniemy tu mniej, niż na lokacie czy koncie oszczędnościowym, jednak będzie to fajny dodatek „przy okazji”. W końcu na koncie firmowym pewnie zawsze będzie leżeć mniej, lub więcej środków.

Do zyskania mamy:

 • średniomiesięczne saldo do 2500 zł – 0 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 2500,01 zł do 10 000 zł – 5 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 10 000,01 zł do 25 000 zł – 15 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 25 000,01 zł do 50 000 zł – 30 zł premii
 • średniomiesięczne saldo powyżej 50 000 zł – 60 zł premii

Ile zarobi przeciętny mikroprzedsiebiorca?

Zakładając, że co miesiąc płacimy ZUS i podatek do US, zrobimy jeden przelew natychmiastowy, a na naszym koncie leży przynajmniej kilka tysięcy złotych realnie uzyskamy jakieś 65 zł premii. Jeśli do tego wykonamy kilka operacji kartą, to wyjdzie 75 zł brutto (przed podatkiem).

Oznacza to, że w całej promocji w najgorszym wypadku powinniśmy zgarniemy 120 zł na start i około 780-900 zł w formie moneybacku za aktywne korzystanie z konta. Razem daje nam to ponad 1000 zł, które można zwiększyć nawet do 1620 zł! Wszystko bowiem zależy od tego jaki rodzaj działalności prowadzimy i jak korzystamy z konta.

iKonto Biznes – opłaty

Na koniec dodam, że iKonto to jeden z ciekawszych rachunków firmowych pod względem opłat – a raczej ich braku. Jego prowadzenie jest bowiem bezwarunkowo darmowe :)

Alior Bank nie pobiera również żadnych opłat za przelewy, choć pobiera 20 groszy od SMSów autoryzacyjnych – na szczęście pierwsze 10 jest bezpłatnych. Za darmo mamy również 5 przelewów natychmiastowych i 5 przelewów SEPA. Również 5 razy wypłacimy za darmo gotówkę z bankomatów krajowych oraz 5 razy wpłacimy pieniądze wpłatomatami Planet Cash. Wszystkie wypłaty z bankomatów Alior Banku są darmowe – bez limitów.

A jeśli już o operacjach kartą mowa, to i za nią możemy nie płacić ani grosza. Jeśli zdecydujemy się na jej wyrobienie, to aby pozbyć się opłaty w wysokości 8 zł konieczne będzie wykonanie zaledwie 4 płatności miesięcznie na dowolne kwoty.

Zwracam jednak uwagę na to, że powyższe dane dotyczą pierwszej karty czy konta. Założenie drugiego rachunku (np. walutowego) to koszt 8 zł miesięcznie. Analogicznie jest z drugą kartą debetową – jej licznik jest osobny, więc tam również musimy spełniać warunek zwalniania z opłat. Jednym słowem współpraca z Alior Bankiem będzie całkowicie bezkosztowa w przypadku małego, świadomego przedsiębiorcy. Przy poszerzaniu działalności mogą pojawić się opłaty, dlatego zachęcam do samodzielnego przeglądnięcia tabeli opłat i prowizji.

Nie przegap!

Komentarze

 • Napisz jakiś artykuł o ratach od nowa na allegro:)

  marko12345 Odpowiedz
 • Szkoda, że promocja do końca roku, bo sam będę potrzebował rachunek firmowy, ale dopiero po nowym roku. Może jeszcze coś ciekawego się pojawi. :)

  Kamil_ Odpowiedz
 • Czy można utworzyć rachunek dla firmy, która rozpoczyna działaność na początku stycznia? :)

  H Odpowiedz
 • Jeżeli nic nie przeoczyłem, to nie ma obowiązku otwierania karty debetowej do konta, aby otrzymać premie? Pomijając oczywiście premię za płatności kartą.

  Mateusz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy