120 zł na start i do 1500 zł za założenie iKonta dla firmy w Alior Banku!

Zakończona

Wystartowała III edycja promocji dla klientów firmowych, w której zgarnąć możemy nawet 1620 zł! W zamian za założenie iKonta Biznes otrzymamy bowiem 120 zł od Bankier.pl, a oprócz tego zyskamy nawet 1500 zł za aktywne korzystanie z rachunku. Realnie powinniśmy całkiem łatwo zgarnąć przynajmniej 1000 zł ;)

120 zł od Bankier.pl za założenie iKonta Biznes i do 1500 zł w formie premii za aktywność w Alior Banku

Do 1620 zł dla nowych klientów firmowych

Aby wziąć udział w promocji należy być nowym klientem firmowym Alior Banku dla danego numeru NIP. Oznacza to, że wykluczone są jakiekolwiek firmy, których numer NIP figuruje już w bazie Alior Banku. Posiadacze rachunków osobistych (indywidualnych) jak najbardziej mogą wziąć udział.

Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że zarejestrujemy się na dedykowanej stronie promocji (zaznaczając pierwszą i trzecią zgodę), a następnie złożymy wniosek o promocyjne iKonto Biznes. Podczas składania wnioski będziemy jeszcze musieli wyrazić zgodę na ujawnienie organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie potrzebnym do przeprowadzenia akcji – w końcu Alior musi poinformować organizatora promocji, że premia nam się należy :)

Czas na rejestrację w promocji mamy do 15.10.2018, natomiast w ciągu 30 dni od złożenia wniosku musimy podpisać umowę z bankiem

120 zł za… wpłacenie 500 zł

Dalsze warunki promocji są już niemal formalnością. Aby zdobyć 120 zł premii uczestnik:

w terminie sześćdziesięciu (60) dni od otwarcia Produktu Alior Banku […] dokona wpłaty na konto o łącznej wartości 500 zł,

Nie ma znaczenia jak na rachunek trafi 500 zł – po prostu ma tam trafić (np. w postaci przelewu ze swojego konta w innym banku :)).

Drugi warunek otrzymania premii to… uzupełnienie danych do jej odbioru :) Organizator promocji prześle nam informację o przyznaniu 120 zł do 28.02.2019. Będziemy mieć wtedy 5 dni roboczych na uzupełnienie danych. Sama wypłata premii nastąpi w ciągu 14 dni roboczych od otrzymania maila.

Pamiętajmy, że premia za konto związane z działalnością gospodarczą powinna zostać rozliczona przez nas samych. Oznacza to, że 120 zł będzie dla nas dodatkowym przychodem, który będzie musiał zostać opodatkowany zależnie od typu działalności (w odróżnieniu od promocji kont indywidualnych, gdzie stosowane jest zwolnienie z podatku).

Nawet 1500 zł za operacje na rachunku!

120 zł na start to tak naprawdę tylko pretekst do tego, aby powalczyć o sporo, sporo więcej. Alior Bank od kilku lat oferuje promocję na iKoncie, dzięki której możemy zdobywać maksymalnie 125 zł premii miesięcznie, czyli do 1500 zł w ciągu pierwszego roku posiadania konta. Szerzej pisałem o niej w tym wpisie.

W skrócie: do zdobycia mamy comiesięczne premie za 7 typów transakcji.

Pierwszą, niemal gwarantowaną premią w wysokości 25 zł, jest wykonanie przelewu do ZUS na kwotę min. 250 zł. Kolejną, bardzo podobną – wykonanie przelewu do Urzędu Skarbowego (na min. 500 zł). Oznacza to, że osoby płacące zaliczki na podatek dochodowy co miesiąc zgarną banalnie proste 2 x 25 = 50 zł miesięcznie.

Kolejne 10 zł możemy zgarnąć za przelew SEPA (czyli przelew europejski) w kwocie min. 100 euro. Tu warto dodać, że pierwsze 5 przelewów miesięcznie jest darmowe, jednak przelewając złotówki na konto w euro najzwyczajniej w świecie stracimy na przewalutowaniu – dlatego moim zdaniem opcja ta nie jest zbyt opłacalna – no chyba, że musimy zrobić taki przelew.

Dużo lepiej wygląda natomiast 10 zł za przelew natychmiastowy w wysokości min. 500 zł.
Tu również pierwsze 5 przelewów Express Elixir w miesiącu jest za free, więc dychę otrzymamy również „za nic” :)

Kolejna dycha jest również relatywnie prosta do zgarnięcia – wystarczy wykonać transakcje kartą na kwotę min. 500 zł. Daje nam to jakieś 2% zwrotu.

Kolejne premie są przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy korzystają z kas fiskalnych. Bank płaci 15 zł za:

Premia za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku naliczana jeżeli na Rachunek Uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł.

Ostatni, najwyższy bonus, naliczany jest od salda na naszym rachunku. Łatwo policzyć, że zgarniemy tu mniej, niż na lokacie czy koncie oszczędnościowym, jednak będzie to fajny dodatek „przy okazji”. W końcu na koncie firmowym pewnie zawsze będzie leżeć mniej, lub więcej środków.

Do zyskania mamy:

 • średniomiesięczne saldo do 2500 zł – 0 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 2500,01 zł do 10 000 zł – 5 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 10 000,01 zł do 25 000 zł – 15 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 25 000,01 zł do 50 000 zł – 30 zł premii
 • średniomiesięczne saldo powyżej 50 000 zł – 60 zł premii

Ile zarobi przeciętny mikroprzedsiebiorca?

Zakładając, że co miesiąc płacimy ZUS i podatek do US, zrobimy jeden przelew natychmiastowy, a na naszym koncie leży przynajmniej kilka tysięcy złotych realnie uzyskamy jakieś 65 zł premii. Jeśli do tego wykonamy kilka operacji kartą, to wyjdzie 75 zł brutto (przed podatkiem).

Oznacza to, że w całej promocji w najgorszym wypadku powinniśmy zgarniemy 120 zł na start i około 780-900 zł w formie moneybacku za aktywne korzystanie z konta. Razem daje nam to ponad 1000 zł, które można zwiększyć nawet do 1620 zł! Wszystko bowiem zależy od tego jaki rodzaj działalności prowadzimy i jak korzystamy z konta.

iKonto Biznes – opłaty

Na koniec dodam, że iKonto to jeden z ciekawszych rachunków firmowych pod względem opłat – a raczej ich braku. Jego prowadzenie jest bowiem bezwarunkowo darmowe :)

Alior Bank nie pobiera również żadnych opłat za przelewy, choć pobiera 20 groszy od SMSów autoryzacyjnych – na szczęście pierwsze 10 jest bezpłatnych. Za darmo mamy również 5 przelewów natychmiastowych i 5 przelewów SEPA. Również 5 razy wypłacimy za darmo gotówkę z bankomatów krajowych oraz 5 razy wpłacimy pieniądze wpłatomatami Planet Cash. Wszystkie wypłaty z bankomatów Alior Banku są darmowe – bez limitów.

A jeśli już o operacjach kartą mowa, to i za nią możemy nie płacić ani grosza. Jeśli zdecydujemy się na jej wyrobienie, to aby pozbyć się opłaty w wysokości 8 zł konieczne będzie wykonanie zaledwie 4 płatności miesięcznie na dowolne kwoty.

Zwracam jednak uwagę na to, że powyższe dane dotyczą pierwszej karty czy konta. Założenie drugiego rachunku (np. walutowego) to koszt 8 zł miesięcznie. Analogicznie jest z drugą kartą debetową – jej licznik jest osobny, więc tam również musimy spełniać warunek zwalniania z opłat. Jednym słowem współpraca z Alior Bankiem będzie całkowicie bezkosztowa w przypadku małego, świadomego przedsiębiorcy. Przy poszerzaniu działalności mogą pojawić się opłaty, dlatego zachęcam do samodzielnego przeglądnięcia tabeli opłat i prowizji.

Nie przegap!

Komentarze

 • Świetna promocja, dzięki za informację :) Mam pytanie, czy przelewu do ZUS na indywidualny rachunek można robić w kilku częściach z różnych rachunków? Nie chcę zamykać mojego mBanku dla firm, a tam wymogiem bezpłatnego konta jest przelew do ZUS.

  Fran Odpowiedz
 • Akurat szukałem konta firmowego gdyż DB został przejęty przez Santander i rachunki zostaną przeniesione z automatu. Mając do wyboru Alior z tego tematu i Ideę Premiowanie za Bankowanie co lepiej się sprawdza. Nie chodzi mi o wielkość premii bo to łatwo policzyć a o jakość usług i sprawne wypłacanie premii.

  santech Odpowiedz
  • U mnie na 12 premii wypłaconych przez Idea Bank ok. 10 było z reklamacji, ale ostatecznie wszystko zostało wypłacone. Wydaje mi się, że pod koniec usprawnili algorytm i właśnie dwie ostatnie premie były wypłacone bez reklamacji.

   Przemo
  • U mnie natomiast w IdeaBank wszystkie 12 premii wypłaconych co miesiąc w terminie i bez problemu. W Aliorze założyłem konto firmowe na początku sierpnia i jeszcze czekam na pierwszą premię

   Andy
  • Dziękuję @Andy @Przemo

   santech
 • zapewne to, że mój NIP już był w ich posiadaniu, oznacza to, że nadal jest i z promocji skorzystać nie można?

  joseba Odpowiedz
 • Niestety nie udało się otworzyć rachunku, skontaktuj się z infolinią. Odpuszczam.

  santech Odpowiedz
 • jak długo czeka się na otwarcie konta przelewem weryfikacyjnym? czekam już od 2 godzin i nic..

  mateuszbednarczyk Odpowiedz
 • Ten regulamin promocji „1500 zł dla firm” wygląda na jakiś stary. Poza tym w paragrafie 5 jest mowa o nagrodzie 200zł, wygląda na to, że da się zgarnąć więcej niż 120zł za założenie o czym artykuł nie wspomina.

  Bolek2 Odpowiedz
 • Odradzam omijajcie szerokim łukiem, walczę z nimi od tygodnia. Konto niby otwarte ale nie mam dostępu. Infolinia zapchana, nie ma jak się dodzwonić.

  santech Odpowiedz
  • Co do infolinii to dzwonie ok 22 i zawsze ktoś odbiera.Trzeba chwilkę posłuchać muzyki.W dzień nigdy nie dzwonie ,bo szkoda.

   mela
 • Nie można edytować więc napiszę jeszcze raz. Tydzień ciągłych rozmów, wizyta w oddziale i dziś mam dostęp do konta. Faktycznie wyższa kultura bankowości. Dla wytrwałych.

  santech Odpowiedz
 • Mam to samo. Sms z kontem aktywnym a nie mogę się zalogować. Infolinia od 30 minut mówi że czas oczekiwania powyżej 15 minut :). Parodia.
  Chyba ich przerosła ilość chętnych.

  Rafał Odpowiedz
 • Potwierdzam. Od kilku dni nie można dodzwonić się na infolinię, czekam po 30 minut i nic. Dostałem maila, że konto założone a zalogować się nie można. Co ciekawe w przelewie zwrotnym dostałem 2 identyfikatory do logowania :D

  artur5236 Odpowiedz
  • Tam jest jeden identyfikator do logowania. Ten drugi służy do czegoś innego, zapomniałem do czego, bo nie używam. Ale fakt mogliby napisać, którego użyć czy bardziej przyjaźnie napisać do czego jest ten drugi. Poza tym trzeba logować się Dotychczasowy system bankowości internetowej (przynajmniej ja muszę).

   wojtek3112
 • Mam takie pytanie bo przeglądam wszystkie dokumenty do Aliora i zaciekawiło mnie jedno: w umowie i warunkach które dostałem z banku nie ma ani słowa o promocji i nagrodach. Zgłoszenie wysłałem oczywiście z dedykowanej strony. Też tak macie ?

  Rafał Odpowiedz
  • Ja wziąłem udział w poprzedniej promocji. Też nie miałem żadnej mowy o promocji i nagrodach. Za operacje na rachunku dostaję co miesiąc pieniądze od nich. Na tą kwotę na start według regulaminu mają jeszcze czas żeby wypłacić więc czekam. Poza tym ja przy zakładaniu konta nie miałem żadnych problemów. Koledze też zakładałem i poszło bez problemów.

   wojtek3112
 • Mam pytanie czy osoby posiadające konto długo czekały od otwarcia do migracji do nowej bankowości elektronicznej? Ta stara ledwo zipie..

  matbed Odpowiedz
 • Cześć,

  Czy dostaliście wypłatę premii? Ja niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymałem ani zł… Do kogo składać reklamację?
  Pozdr

  Maciej Odpowiedz
 • Jest premia za październik 50PLN zakładam, że za przelewy zus/us. Miałem zrobione transakcje kartą i express elixir – za to nie ma premii – poszła reklamacja.

  santech Odpowiedz
 • Czy ktoś już otrzymał premię 120 zł? 28.02.2019 już za pasem, a tu cisza…

  RSkr Odpowiedz
 • Hej, czy dostaliście już meila, w którym trzeba uzupełnić swoje dane aby otrzymać premię 120 zł?

  Anonimowy Odpowiedz
 • Dzisiaj (09:30) dostałem wiadomość z prośbą o dane do przelewu.

  Przemo Odpowiedz
 • Ja jeszcze nie dostałem maila.

  artur5236 Odpowiedz
 • Ja również dostałam wczoraj meila.

  Anonimowy Odpowiedz
 • Wpadło 120.

  santech Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy