160 zł premii za założenie Konta z Lwem od ING Banku

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji ING Banku Śląskiego. W zamian za założenie Konta Direct lub Konta Mobi (dla młodych) zyskać możemy do 160 zł premii.

160 zł za Konto z Lwem ING Bank Śląski

Do 160 za otwarcie konta Direct

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego Konta osobistego z Lwem w ING Banku od 1.01.2019 do 31.03.2020.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożym wniosek o konto za pomocą strony internetowej banku, otwierając przy tym konto oszczędnościowe i wybierając dowolną kartę debetową. Wnioski składane w oddziałach banku nie biorą udziału w promocji, tak samo jak wnioski złożone przez bankowość internetową Moje ING.

Warto natomiast dodać, że umowę o rachunek możemy podpisać przez kuriera albo przez przelew weryfikacyjny – a to duży plus w dzisiejszych czasach. Pamiętajmy jedynie, że przelew musimy wykonać z banku w którym nas uprzednio zweryfikowano (mają nasz wzór podpisu) i dane (nazwisko, adres) są takie same.

Istotne również, aby w trakcie wnioskowania wyrazić zgodę na przekazywanie przez bank informacji handlowych (marketingowych) i profilowanych informacji handlowych w sposób elektroniczny, telefoniczny i tradycyjny (pocztowy).

Na spełnienie wszystkich powyższych warunków mamy czas do 30.06.2020.

Warunki zdobycia 160 zł

Co dalej? Tak naprawdę bank daje nam dwie możliwości. Do zdobycia mamy 100 zł za spełnienie prostszych warunków albo 160 zł, jeśli się nieco bardziej wysilimy.

I tak gwarantowane 100 zł otrzymamy pod warunkiem, że do 30.09.2020 wykonamy płatności bezgotówkowe w złotych polskich na łączną kwotę min. 1000 zł kartą lub BLIKiem. Premia zostanie przekazana na nasze konto oszczędnościowe do 15.10.2020, o ile ciągle będzie ono aktywne, tak samo jak konto osobiste oraz karta debetowa (jeśli ją wcześniej zamkniemy, to trzeba będzie ją wyrobić do odebrania premii – niekoniecznie plastikową, ale np. mobilną).

Nagrodę możemy jednak całkiem łatwo zwiększyć o 60 zł. Wystarczy dodatkowo spełnić dwa poniższe warunki:

 • wykonanie 3 płatności bezgotówkowych BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych (mogą to być te same transakcje co powyżej)
 • otrzymanie wpływów „wynagrodzenia” w trzech różnych miesiącach w kwocie min. 1000 zł na konto osobiste, przy czym:

  Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku

Powyższe warunki powinniśmy spełnić również do 30.09.2020. W takim wypadku wypłacana 15.10 premia będzie wynosiła 160 zł :)

Łatwiejsze warunki dla konta Mobi!

Co ciekawe ING ma również w ofercie równoległą, bardzo podobną promocję, której warunki są nieco łatwiejsze. Różnica jest taka, że tu konieczne będzie założenie Konta Mobi, które przeznaczone jest dla osób młodszych – w wieku od 18 do 26 lat.

Same warunki promocji są podobne: 100 zł otrzymamy za wykonanie min. 10 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKiem w złotych polskich. Będziemy jednak mieli mniej czasu na spełnienie warunków – bo do 31.07.2020. Wypłata nagrody nastąpi jednak szybciej – zgodnie z regulaminem do 14.08.2020 (o ile ciągle będziemy posiadaczem rachunków i karty).

Co zrobić, aby zgarnąć premię wyższą o 60 zł? Spełnić dodatkowo oba poniższe warunki:

 • wykonanie min. 3 transakcji BLIKiem za zakupy w internecie (mogą to być te same transakcje, co powyżej)
 • dokonanie min. 3 przelewów na telefon BLIK na kwotę min. 5 zł każdy.

2,5% do 200 000 zł

Oprócz premii gotówkowych ING premiuje ostatnio mocno oszczędzanie. Z tego też względu możemy skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania. Po pierwsze – do zgarnięcia mamy 2,5% dla kwoty do 100 000 zł przez 4 miesiące od założenia Otwartego Konta Oszczędnościowego.

Po drugie – zakładając rachunek OKO Bonus możemy zgarnąć kolejne 2,5% dla kwoty do 100 000 zł pod warunkiem ulokowania nowych środków. No a skoro nie posiadaliśmy oszczędności w ING, to wszystkie będą dla banku „nowe”.

O szczegółach tej promocji pisałem w artykule: 2,5% do 100 000 zł na Otwartym Koncie Oszczędnościowym Bonus. Promocja wciąż jest aktywna i w obecnej edycji trwa do 6.05.2020. Nie zdziwię się, jeśli później kolejny raz zostanie przedłużona, bo tak dzieje się od baaardzo dawna. Najprawdopodobniej pozwala to na korzystanie z podwyższonego oprocentowania non-stop, o ile wyczyścimy konto na dzień badania salda.

Ile kosztuje Konto z Lwem Direct?

Konto Direct oraz Konto Mobi nie różnią się znacząco pod względem opłat. Prowadzenie obu z nich jest darmowe. Zapłacić możemy jednak za kartę debetową – jej posiadanie to koszt 7 zł miesięcznie, jednak wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł zwalnia z opłaty. Młodzi mają pewną zniżkę (przy koncie Direct) – wystarczy, że dokonają płatności na kwotę 200 zł. Ale wystarczy skorzystać z konta Mobi, aby mieć kartę za darmo – bez spełniania dodatkowych warunków (do 26. roku życia). Tu przy okazji warto przypomnieć, że okres rozliczeniowy w ING trwa od 29. do 28. dnia kolejnego miesiąca.

Co z bankomatami? Za darmo wypłacimy z urządzeń Planet Cash oraz własnych ING. Pozostałe to koszt 2,5 zł, choć pierwszą wypłatę w miesiącu otrzymujemy za darmo.

Nie przegap!

Komentarze

 • Twardo się trzymają tego machania 300 zł kartą miesięcznie. Ja też się twardo trzymam, i nie zakładam.

  marqqq Odpowiedz
  • Na pewno trzeba to robić?

   1. Najpierw trzeba „otworzyć Konto Direct albo Komfort i zawrzeć umowę o kartę”.
   2. Do wypłaty premii trzeba mieć „otwarte w ramach Promocji wraz z Kartą wydaną do tego Konta ”

   Ale czy to musi być ta sama karta, czy w międzyczasie można ją zmienić na bezpłatną kartę HCE?
   Sprawdziłeś to, czy tak sobie tylko piszesz?

   Don Quijote de la Mancha
  • W jaki sposób sprawdzić? Założyć i przetestować? A potem okaże się że musi być ta fizyczna?
   Nie, dziękuję.

   marqqq
 • po ukończeniu 26 roku życia konto Mobi zmieni się automatycznie w konto Direct ?

  pawel07 Odpowiedz
 • Czy możliwe jest jeszcze ulokowanie 100k na OKO i 100k na OKO Bonus?

  hanka08 Odpowiedz
 • Kiedy odbywa się badanie salda dla OKO Bonus?

  Lukas_262 Odpowiedz
  • A jeśli chodzi o kolejną edycję? Czy promocja jest wznawiana od razu po poprzedniej (czyli np. kolejna od 07.05) i da się przewidzieć że badanie salda będzie na początku tygodnia w którym rusza promocja? (w tym przypadku np. 04.05) Czy promocja rusza losowego dnia i wiadomo o niej już po badaniu salda?

   Lukas_262
  • Jest ciągłość promocji od długiego czasu, ale nie sądzę, aby w kolejnej edycji utrzymali 2,5% po 2 cięciach stóp…wszyscy obniżają…lepiej włączyć aktualną edycję ostatniego dnia.

   abc
  • Mam już włączoną aktualną promocję

   Lukas_262
 • „do zgarnięcia mamy 2,5% dla kwoty do 100 000 zł przez 4 miesiące od założenia Otwartego Konta Oszczędnościowego” – czy ten zapis dotyczy OKO otwieranego wraz z kontem (przy zakładaniu konta głównego w ING) czy może każdego nowo otwartego OKO (posiadając konto)?

  niusan Odpowiedz
 • Przelałem środki ( nowe ) na OKO Bonus i nalicza mi odsetki na 0,50%. Na infolinii poinformowali, że wyrównanie do 2,50% następuje po 4 miesiącach. Czy to jest normalne w ING, założyłem dopiero konto więc jestem ciekawy… Podobno tak samo jest na OKO.

  diego Odpowiedz
  • tak
   i pamiętaj, żeby nie wyzerować bonusa

   kruczi
  • Tak, odestki naliczają na sam koniec. Stan na koniec (ostatni dzień) musi być większy niż stan początkowy, bo inaczej odsetki się nie naliczą – poczytaj regulamin.

   Kate
  • Co do stanu początkowego OKO Bonus to chodzi o saldo na OKO z dnia 2 marca a nie stan początkowy OKO Bonus z pierwszego dnia założenia tego konta?
   Można się pogubić z tym warunkiem przyrostu salda:)

   Ew@
  • Regulamin
   https://www.ing.pl/_fileserver/item/1104887

   Saldo początkowe – łączne saldo Produktów depozytowych w Banku, obliczone na koniec
   2.03.2020 r.

   Saldo końcowe – łączne saldo Produktów depozytowych posiadacza OKO Bonus w Banku
   oraz suma nabyć funduszy inwestycyjnych dystrybuowanych przez Bank, obliczone na
   koniec ostatniego dnia trwania Umowy.

   Przyrost salda – nadwyżka Salda końcowego nad Saldem początkowym

   Produkty depozytowe – produkty bankowe w PLN, które klienci indywidualni (osoby
   fizyczne o pełnej zdolności do czynności prawnych, nieprowadzące działalności
   gospodarczej, osoby małoletnie) posiadają w Banku tj:,
    rachunki oszczędnościowe (z wyłączeniem Indywidualnego Konta Zabezpieczenia
   Emerytalnego oraz Smart Saver),
    lokaty terminowe,
    lokaty w ramach pakietu Fundusz z Lokatą,
    Inwestycyjne Lokaty Terminowe.

   A więc liczy się nie tylko stan początkowy i końcowy na OKO Bonus ale na wszystkich Produktach depozytowych, chociaż w praktyce to tylko OKO i OKO Bonus – tak to rozumiem

   Kate
  • Piszę o mylącym jak dla mnie pojęciu „saldo początkowe”, które dotyczy stanu depozytów z dnia badania salda w dniu 02.03. Czytając o warunku przyrostu salda i pobieżnym sprawdzeniu czym jest Przyrost salda – nadwyżka Salda końcowego nad Saldem początkowym to można sobie wykombinować:) że chodzi o stan środków na OKO Bonus z dnia jego zamknięcia i z dnia otwarcia. Przykładowo, jeśli 30.04 założyłam OKO Bonus i w pierwszym dniu wpłaciłam 100tys to można błędnie zinterpretować, że w dniu jego zamknięcia powinnam mieć na Bonusie 100tys+1gr, tak można zrozumieć jeśli nie przeczyta się dokładnie wszystkich definicji a zwłaszcza jeśli nie doczyta się, że Saldo początkowe to nie stan z dnia założenia OKO Bonus tylko stan depozytów z dn. 02.03

   Ew@
 • 30 kwietnia uruchomiłem zwykłe OKO z premią na start 2,5%. Nie chciałem zwlekać bo nie wiedziałem czy od 1 maja nie obniżą tam oprocentowania (no cóż jednak nie obniżyli). 6 maja otworzę też OKO Bonus bo tam też nie wiadomo czy w nowej edycji nadal będzie 2,5%.

  dariusz2 Odpowiedz
  • Jednak sam sobie odpowiem. Na zwykłym OKO też promocja trwa do 6 maja. no cóż mogłem te kilka dni poczekać

   dariusz2
 • Czy oferta OKO jest też dla obecnych klientów? Jakie warunki muszą być spełnione?

  niusan Odpowiedz
  • Tak. Przy okazji przy zamykaniu konta w ING trzeba uważać, by też zamknęli umowę ramową, bo byłem święcie przekonany, że mogę założyć konto w promocji, a tu lipa.

   Angulo
  • Faktycznie, dla obecnych klientow też tylko, że „w czasie trwania Oferty zawarły kolejną Umowę o OKO i są posiadaczami/
   współposiadaczami rachunku wymienionego w podpunkcie 2) litera a), otwartego
   przed 6.03.2019 r. i na tym rachunku:
    nie wykazywały aktywności, to znaczy, że nie dokonywały transakcji wpłaty
   lub wypłaty, od 6.03.2019 r. do dnia zawarcia umowy o nowy rachunek OKO,
   oraz
    miały średnie saldo nie większe niż 10 PLN od 6.03.2019 r. do 5.03.2020 r.”

   Czy wpłata na cel oszczędnościowy (ostatnia promocja) wyklucza już ze skorzystania z OKO?

   niusan
  • Moim zdaniem wyklucza, bo Cel oszczędnościowy to element zwykłego OKO, zostaje Ci OKO Bonus o ile jeszcze nie posiadasz.

   Ew@
 • Ostatnio w ING miałem konto w 2018, ale formularz mnie nie chce przepuścić i karze zakładać w placówce, z kolei w regulaminie jest napisane, żeby założyć konto przez internet. Na infolinii dostałem informację, że jak już się kiedyś miało konto to tylko oddział i ewentualnie mogę składać reklamację, że nie mogłem dopisać się do promocji przez błąd systemu. Zastanawiam się co robić, bo reklamacji mogą mi nie uznać.

  Bananiontko Odpowiedz
  • Miałem podobnie i okazało się, że miałem jakiś produkt ratalny w 2014 roku przez ING. Absurd bo tylko przez to nie mogę założyć konta przez internet. Założyłem w oddziale ale została od razu napisana reklamacja bo uważam, że powinienem łapać się na promocję 160zł. Zobaczymy co odpowiedzą

   dariusz2
  • Na infolinii mówili, że musi być jakaś kartoteka Klienta. Miało dać się to naprawić przez odział, żebym mógł założyć przez internet. Stałem ponad godzinę w kolejce przed odziałem, a w oddziale powidzieli mi, że nic nie mogą zrobić, bo miałem coś u nich aktywne i ostatnio dopiero mi się zamknęło. Jak pytałem co i kto mi to zamknął teraz, to dowiedziałem się, że niby na infolinii i, że miałem otwartą bankowość ale już jest zamknięta i po 18 powinna być możliwość założyć to konto przez Internet. Sęk w tym, że dzwoniąc na infolinię nie podawałem swoich danych, a w dokumentach mam zamknięcie bankowości z datą z 2018 roku. Dowidziałem się, że teraz nic nie mogą zrobić, bo mają moje dane w systemie i ogólnie, że mogę sobie iść, bo mi nie pomogą.

   Bananiontko
 • Witam.

  Podobnie jak u przedmówców nie mogłem przy zakładaniu tylko konta oszczędnościowego wybrać przelewu weryfikacyjnego – nie mam pojęcia dlaczego. W Ing konta nigdy nie miałem – być może jakiś produkt kredytowy, ale nie pamiętam. Tak czy siak wybrałem weryfikacje w oddziale. Rozumiem, że w poniedziałek po weryfikacji mam aktywować rachunek oszczędnościowy i przelać kasę na wskazany rachunek. Oprocentowanie 2.5 % przez 4 miesiące będzie od dnia aktywacji rachunku czy od momentu wpłynięcia na ten rachunek jakiś środków? Czasu jest niewiele bo tylko do 6 maja. Rozumiem, że do 6 maja muszę aktywować i przelać kasę? Proszę jeszcze o informację, co po tych 4 miesiącach? Należy ponownie udać się do oddziału celem zamknięcia rachunku oszczędnościowego? Czy będzie możliwość korzystania z kolejnych promocji banku? Z promocjami ING nie miałem nic wspólnego, ale po zmianach w Millenium szukam jakieś alternatywy. Proszę o sugestie.

  Darek Odpowiedz
 • Małe sprostowanie: zakładając OKO nie mamy 2,5% na 4 miesiące bo od 7.07.2020 obniżają oprocentowanie z 0,50% na 0,25% (więc dodając te promocyjne 2,0 p.p. będzie wtedy 2,25%). W tym wypadku opłaca się chyba bardziej założyć OKO Bonus gdzie 2,5% jest na bank na 4 miesiące

  Mik Odpowiedz
  • a czy Bonus na start i OKO Bonus nie mają tej samej zasady działania? W OKO Bonus nie odetną tych 0,25% po 7.07?

   abc
  • Nie.
   I w regulaminie, do którego odsyła Kate, jest wszystko napisane. Również polecam tę lekturę.

   Be@
 • Komentarze są po to by zadawać pytania. Tyle poświęciliście energii odsyłając mnie do regulaminu…. A może ja nie umiem czytać ze zrozumieniem tego typu regulaminów? Może dlatego pytam doświadczonych użytkowników? Skoro o coś pytam to proszę ładnie o zwięzłą odpowiedź, a nie moralizowanie i nauki. Nie znacie odpowiedzi to proszę nie odpowiadajcie, a jeżeli ktoś zna odpowiedź to ponownie proszę o jej udzielenie. Kto pyta nie błądzi…

  Darek Odpowiedz
  • Podobną i bardzo nieelegancką spychotechnikę stosują „konsultanci” kiedy nie potrafią odpowiedzieć na pytanie.

   Bubu
  • Gdybyście tylko zajrzeli, choć raz, do tabeli oprocentowania i regulaminów produktów, to byście zrozumieli o czym mówię. To nie kwestia czytania ze zrozumieniem czy interpretacji – to akurat jest jasno napisane.
   Ale wolicie zeby ktoś inny poświęcił swój czas, bo wam się nie chce lenie…
   No cóż.

   Be@
  • Najpierw musisz założyć otwarte konto oszczędnościowe (OKO), a potem (do 6 maja) OKO Bonus. OKO Bonus jest oprocentowane promocyjnie przez 4 miesiące od założenia, a nie od wpływu nowych środków. Po 4 miesiącach samo się zlikwiduje, a to co na nim będzie wpłynie na zwykłe OKO. Aby zyskać promocyjne 2,5 % stan OKO Bonus w dniu samolikwidacji musi być co najmniej o 1 gr wyższy niż na początku w dniu badania salda – kwota ta będzie widoczna w opisie rachunku po założeniu.

   Jarosław
  • Jarosławie czyli należy coś dopłacić w trakcie tych 4 miesięcy do oko bonus? Czy sama wpłata nowych środków dla zupełnie nowego klienta będzie wystarczająca? Dzięki za odpowiedź.

   Ps. Be@ to nazwijmy tą stronę „odsyłam do regulaminu”. Ja zadałem tylko grzecznie pytanie, a uzyskałem odpowiedź w stylu: sam sobie znajdź na nie odpowiedź. Każda promocja jest inna. Wiele osób ma problem choćby z założeniem konta bo jak się okazuje nie ma tam opcji przelewu weryfikacyjnego. W regulaminie też jest o tym mowa co w takiej sytuacji? Nie sądzę. Wspieramy się tu wzajemną wiedzą i doświadczeniem. W życiu nie odesłałem nikogo do żadnego regulaminu. Znam odpowiedź na pytanie to odpowiadam. Nie znam to nie odpowiadam. Zresztą wszystkie te regulaminy są napisane takim zawiłym językiem, że czasami człowiek chciałby to przeczytać i zrozumieć, ale po prostu się nie da. Tyle i tylko tyle.

   Darek
  • Darku, powtórzę za Jarosławem:) promocja rusza z chwilą założenia konta a nie z chwilą wpłaty środków. Nie musisz nic dopłacać ale im później przelejesz środki tym krótszy będzie okres promocyjnego oprocentowania

   Ew@
 • Niby w regulaminie OKO Start jest to opisane: podwyższenie oprocentowania o 2 p.p.+ standardowe 0.5% podane w umowie, co w sumie daje 2.5%. Oprocentowanie OKO Bonus widać od razu w umowie, całe 2.5% dla nowych środków (0.5% dla środków, które nie są nowe) więc promocje się różnią i można się spodziewać, że różny będzie sposób naliczania odsetek. I owszem na OKO Start co miesiąc jest liczone standardowe 0.5% + promocyjne 2% dopiero po 4 miesiącach ale na OKO Bonus jest liczone dokładnie tak samo (teraz tylko 0.5% tak jakby to nie były nowe środki), pomimo że umowa OKO Bonus wskazuje promocyjne oprocentowanie w całości-2.5% (bez dzielenia na część standardową i promocyjną). ING ma wyjątkowo skomplikowaną ofertę KO dlatego ja też drążę temat do znudzenia:)

  Czy spokojnie można wypłacić środki z OKO Bonus przed jego automatycznym zamknięciem? Wszystkie środki wpłaciłam w pierwszym dniu otwarcia Bonusa ale stan z dnia założenia jak rozumiem nie ma znaczenia, bo liczy się tylko saldo z 02.03. które wynosiło 0 więc wystarczy, że teraz zostawię na OKO Bonus 1gr i ewakuacja środków nie pozbawi mnie prawa do %?

  Ew@ Odpowiedz
  • Niech ktoś potwierdzi, że też mu liczą na OKO Bonus 0.5% a nie od razu 2.5%, bo w końcu się okaże, że zakwalifikowali moje środki jako „stare” i po 4 miesiącach żadnego wyrównania nie dostanę:)

   Ew@
  • U mnie również naliczają się odsetki na obu kontach, tylko standardowe – czyli 0,50%. Na infolinii potwierdzili, że promocyjne doliczą się po 4 miesiącach.

   diego
  • Jeśli na dzień dobry założyłeś oba konta (OKO Start i OKO Bonus) to sprawa jest jasna, bo jako nowy klient masz tylko nowe środki. U mnie jest inna sytuacja, OKO Start zakładałam w poprzedniej promocji a po zakończeniu przelałam środki na OKO Bonus więc jeśli coś nie stykło z dniem badania salda to mój Bonus może być traktowany jako stare środki i oprocentowanie 0.5% na to wskazuje, bo z umowy OKO BONUS wynika, że nowe środki powinny być od razu oprocentowanie na 2.5%. Podział na oprocentowanie 0.5 + 2% dotyczy umowy OKO START

   Ew@
  • I dlatego po zmianie oprocentowania standardowego od lipca na OKO Start będziemy mieli 2.25% a na OKO Bonus to nie powinno mieć wpływu, bo 2.5% „w jednym kawałku”:) gwarantuje umowa więc dlaczego teraz na OKO Bonus liczą 0.5%?

   Ew@
  • Skoro na OKO Bonus 2,5% jest zapewnione na 4 m-ce a na OKO zapewne zmniejszy się po 7.07 to można zasilić OKO Bonus na 100k, a OKO otworzyć dla spelnienia warunków promocji ale nie zasilać albo po 7.07 wylać środki ?

   hanka08
  • Ewa, odsetki promocyjne naliczą się po zakończeniu umowy za 4 m-ce, o ile spełnisz warunki (przyrost salda)

   Kate
  • Na OKO Bonus oprocentowanie nie nalicza mi się co miesiąc wcale – nie mam też tego 0,5% doliczonego. Nie martwię się tym za bardzo, bo tak samo miałam, gdy korzystałam z poprzedniej promocji 2,5% na OKO Bonus. W szczegółach konta OKO Bonus masz pozycje: „stan środków na dzień badania salda” oraz „saldo nowych środków.” Obliczysz sobie z tego, ile środków na Twoim OKO Bonus jest nowych. Na OKO Start u syna natomiast oprocentowanie dolicza się co miesiąc .

   Lidia
  • @Kate, mam nadzieję że na koniec wyrównają, tylko się zastanawiam czy to będzie gwarantowane w umowie 2.5%? Skoro liczą tak jak przy OKO Start procent „składany” (0.5%+2%) to nie wiadomo czy po zmianie oprocentowania w lipcu będzie podobnie jak w OKO Start i OKO Bonus policzą na 2.25%?

   @Lidia, może źle się wyraziłam, kwota odsetek na OKO Bonus jest tylko wyświetlana, po sprawdzeniu wychodzi, że to jest 0.5% a nie 2.5% a wg umowy 0.5% jest przewidziane dla środków, które nie są nowe

   Ew@
  • Ewa:
   Regulamin promocji OKO Bonus:
   Oprocentowanie bonusowe – wskazane w Umowie oprocentowanie Nowych środków
   według zmiennej stopy procentowej (w stosunku rocznym), —— które obowiązuje NA DZIEŃ
   ZAWARCIA Umowy.

   Jak dla mnie to co masz wpisane w umowie musi być na koniec

   Kate
  • Ewa, teraz jest naliczone 0,5% a resztę doliczą po sprawdzeniu czy spełniłaś warunek Przyrostu salda na koniec umowy za 4 m-ce

   Kate
  • no dokładnie, po co tłuczecie 10 razy to samo, teraz nie dostaniesz oprocentowania bonusowego, bo jak mają sprawdzić czy spełniony został warunek przyrostu salda ostatniego dnia? Zawsze jest tak, że najpierw spełniasz warunek, później dostajesz kasę. 0,5 % nalicza się standardowo z kapitalizacją miesięczną. To proste i logiczne.

   abc
 • Dziękuję za informację Ewci@ ;) Btw. po co miałabyś ewakuować swoje środki? Nie sądzę by gdzieś była teraz lepsza oferta. Chyba, że piszesz o sytyacji w której nagle potrzeba ruszyć swoje środki.

  Darek Odpowiedz
  • No przecież jest lepsza oferta w getinie na 2,7 proc, jak sadze autor miał na myśli przechowanie kasy gdzie indziej i powrót po 3 miesiącach na ostatni miesiąc 2,5 w ing, ja tak właśnie zrobię ;) gdyby mieli ofertę na 3M to nawet bym ING nie włączał promocji

   Dzikus
  • Na cuda nie liczę ale nie wiadomo na ile zetnie swoje oprocentowanie ING po 06.05. więc na wszelki wypadek chcę wyczyścić saldo. Obstawiam, że wkrótce „promocyjne”:) oprocentowanie się wyrówna we wszystkich bankach (na jakieś śmieszne 0.5%) więc nie ma znaczenia gdzie będziemy trzymać środki a plusem ING jest to, że nie trzeba przelewać kasy poza bank, wystarczy wrzucić na ROR

   Ew@
 • Najlepiej być nowym klientem w ING. Wtedy na start zwykłe OKO ma 2,5% i nowo otworzone OKO Bonus też ma 2,5%. ALE wyrównanie do 2,5% następuje dopiero po 4 miesiącach i to na 100% na OKO Bonus ale nie jestem pewien czy też na zwykłym OKO. Przyrost Salda jest wymagany tylko na OKO Bonus i dodatkowo tutaj nie wolno nic wypłacać bo straci się odsetki. Najlepiej zasilić OKO Bonus ile się da i zapomnieć na 4 miesiące. Ewentualnie pod koniec dopłacić jakąś drobną kwotę by spowodować przyrost salda.

  dariusz2 Odpowiedz
 • Moim zdaniem skoro jest się nowym klientem, to spokojnie można wypłacać środki, bo saldo początkowe mamy 0. Ważne, aby na końcu było coś ponad to. Na zwykłym OKO odsetki promocyjne też po 4 miesiącach.

  diego Odpowiedz
  • Pytanie do któregoś z wyjadaczy :)
   Czy można mieć na zwykłym OKO np. 2k, a na OKO Bonus 100k?
   Zgodnie z regulaminem warunkiem skorzystania z oferty specjalnej „Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus” jest posiadanie przynajmniej jednego z rachunków OKO w PLN, ale czy zwykłe OKO musi być pod korek? (po 07.07 jego % będzie wynosił 2,25, a OKO Bonus 2,5).

   hanka08
  • Zwykłe OKO jest potrzebne do zwrotu środków i odsetek z OKO Bonus po zakończeniu promocji. A czy masz na nim coś czy nic nie masz, to już sama o tym decydujesz.

   Jarosław
 • Dlatego ja też planuję mieć OKO Bonus mieć pod korek bo tam 2,5 jest przez całe 4 miesiące. Resztę wolnej kasy będę miał na zwykłym OKO

  dariusz2 Odpowiedz
 • Jestem zupełnie nowym klientem ING, założyłam dziś OKO wraz z OKO Bonus i potrzebuję Waszej porady. Powiedzmy, że mam do ulokowania 150k. Z tego, co już tutaj czytam, to lepiej wrzucić 100k na Bonus (gdyż 2,5% trwa przez pełne 4 miesiące), a pozostałe 50k na zwykłe OKO (bo w lipcu spadnie do 2,25%). Dobrze rozumiem, że działa to trochę jak lokata i z konta Bonus nie należy ruszać pieniędzy przez 4 miesiące? Natomiast co z odsetkami na obu kontach oszczędnościowych? One przyjdą po 4 miesiącach czy jakoś po miesiącu? Nie do końca łapię ofertę ING, dotychczas korzystałam z Mille, gdzie – jak dla mnie – wszystko było proste i przejrzyste.

  PPaulinaa Odpowiedz
 • w ING trzeba wydac karta 1000zl na direct zeby zalapac sie na premie, a czytransakcje R do tego zaliczą? Bo 1000zl raczej nie uzbieram zeby wydac…

  Villemo09 Odpowiedz
  • Ale te 1000 to masz przez prawie 5 miesięcy (do 30.09) więc chyba dasz radę ;)

   citkowy-lidlowy
 • Czy w tej promocji dot. kont oszczędnościowych jest jakiś zapis mówiący, że oszczdności muszą być wpłacone w tym samym momencie/promocyjne oprocentowanie dotyczy tylko pierwszej wpłaty? Innymi słowy – czy jeśli wpłacę dziś 10 tys. zł a za miesiąc 100 tys. zł to jest ryzyko, że dla tych 100 tys. zł będę miał mniej korzystne oprocentowanie?

  Kuba19 Odpowiedz
  • Nie – możesz wpłacać i wypłacać jak chcesz. To zaleta konta oszczędnościowego, że de facto saldo jest liczone każdego dnia wieczorem (zależnie od posiadanych oszczędności) i dopisywane, zazwyczaj, na koniec miesiąca.

   Michał
  • Dzięki za odpowiedź! :)
   To jeszcze jedno pytanie: czy liczba darmowych wypłat z konta oszczędnościowego na podstawowe jest ograniczona do np. 1 na miesiąc?

   Kuba19
  • wszystkie przelewy z ko na ror są darmowe

   kruczi
 • Czy w pierwszym okresie po założeniu w maju Ror czyli do 28.05 trzeba zrobić transakcji bezgotówkowych na 300 zł do bezplatnosci karty czy dopiero od 29.05 do 28.06 ?

  hanka08 Odpowiedz
  • za niepełny okres rozliczeniowy nie będzie opłaty
   możesz to sprawdzić w aplikacji w szczegółach karty

   kruczi
  • Dzięki. Nie ma konieczności pobierania aplikacji do utrzymania 160zł to nie planuje jej pobierać.

   hanka08
 • Witam.
  Czy dopisywane oszczędności końcem miesiąca podwyższają nasze saldo na koncie oszczędnościowym? Żeby nie okazało się tak, że ktoś wrzucił na 4 miesiące maksymalną kwotę i po jednym miesiącu już nie spełnia warunków aby otrzymać 2.5 % bo ma nadwyżkę na koncie oszczędnościowym. Chyba, że to dopisywanie jest tylko „wirtualne” i teoretyczne.

  Darek Odpowiedz
  • A jest w regulaminie, że jak się przekroczy 100000 to się traci odsetki promocyjne do 100000?

   Jarosław
  • Jest, ale nie wiem czy odsetki są co miesiąc dopisywane do konta czy dopiero na koniec.

   Darek
  • Co? Jest, że jak się przekroczy 100000 to się traci odsetki promocyjne do 100000?
   Bo jeśli chodzi o Regulamin oferty specjalnej „Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus” (do której można było przystępować do wczoraj), to widzę tylko, że Oprocentowanie bonusowe obejmuje tylko Nowe środki, czyli „środki wpłacane na OKO Bonus w trakcie trwania Umowy i obliczane na koniec każdego dnia, które stanowią nadwyżkę nad Saldem początkowym i nie przekraczają 100 000 PLN”. To inne środki mają Oprocentowanie podstawowe, czyli niepromocyjne „oprocentowanie środków, niestanowiących Nowych środków w rozumieniu Regulaminu”.
   Nie widzę zapisu mówiącego, by po przekroczeniu jakiegoś salda traciło się promocyjne oprocentowanie „Nowych środków”.

   Don Quijote de la Mancha
 • 6 maja zlozylam wniosek, dalam weryfikacje przez pekao i nie przeszla nie wiedziec czemu, tym samym zablokowali mi mozliwosc wziecia udzialu w jednym oko na 2,5 proc.
  skladaliscie reklamacje, jak to wyglada, teraz ten moj wniosek tam gdzies wisi? mam go jakos anulowac przez konsultanta czy co?

  villemo09 Odpowiedz
  • A wystarczyło złożyć wniosek dzień czy dwa wcześniej na wypadek takich problemów. Inna sprawa, że jak weryfikacja nie działa, to jest opcja ponownego wykonania przelewu w tym samym wniosku, np. z innego banku. A co teraz to już nie wiem, trzeba by dzwonić i się pytać, ale podejrzewam, że już bez oddziału czy kuriera się nie obejdzie (teraz jedynie dla promocji, bo dobrych % to już tam nie ma, chyba, że 2,5% do 5k na Smart Saver).

   pws
 • Promocja z premią 160 zł za otworzenie konta jest aktywna do 30.06.2020r.
  A co z promocją podwyższonego oprocentowania 2,5% dla kwoty do 100 000 zł przez 4 miesiące od założenia Otwartego Konta Oszczędnościowego?? Już nieaktualne?

  Glinka Odpowiedz
 • W środę założyłem konto, a dziś o 8:02 pobudka: kurier z kartą :( po co biedaka gonią skoro dokumentów nie trzeba podpisywać… dziwne to ING ;)

  citkowy-lidlowy Odpowiedz
 • jak jest z tym wynagrodzeniem? Bank jakoś szczególnie sprawdza czy 1000 spoza banku jest od pracodawcy?

  citkowy-lidlowy Odpowiedz
 • Myślicie że jak wpływ wynagrodzenia będzie na OKO to będą spełnione warunki? W regulaminie mowa o wpłacie wynagrodzenia na konto otwarte w ramach promocji. W zasadzie OKO jest jednym z kont otwartych w ramach promocji… dobrze kminie?

  Michał Odpowiedz
  • Źle. Regulamin mówi wyraźnie, że wpływ ma być:

   na Konto otwarte w ramach Promocji

   Tymczasem pod definicją „Konto” rozumiemy tylko:

   Konto – Konto z Lwem Direct w PLN albo Konto z Lwem Komfort w PLN, otwarte w ramach Promocji.

   Michał
 • Aby otrzymać dodatkowe 60zł trzeba wykonać co najmniej 3 płatności bezgotówkowe BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych. Czy jako taki zakup może być rozumiane kupno czegoś na allegro albo opłata BLIKiem rachunku np za prąd?

  dariusz2 Odpowiedz
 • Założyłem Directa i dałem 100 tyś na 2,5% w OKO i nie zdążyłem już na 2,5% w OKO BONUS.
  Gdzie ulokować pozostałem 60 tysi? Jakieś sugestie?

  Piotr_123 Odpowiedz
 • Czy zakładając konto Direct muszę zamówić obowiązkowo kartę bankomatowa ?
  Czy bez karty prowadzenie konta jest również bezpłatne ?

  Grazka Odpowiedz
  • Samo konto jest darmowe. Natomiast w promocji, jeśli chcesz zgarnąć premię, to konieczne jest posiadanie karty.

   Michał
 • Po założeniu konta, z poziomu bankowości ING widzę tylko konto oszczędnościowe na 0,5%. Można jeszcze aktywować te na 2,5 procent? Czy te promo już jest nieaktualne?

  machi Odpowiedz
 • Dostaliście wiadomość o obniżeniu oprocentowania na kontach oszczędnościowych? Czy to dotyczy tej promocji?

  Kuba99 Odpowiedz
 • Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct —
  do 6.07.2020 = 0,50% (poniżej 100 tys. zł) — 0,50% (od 100 tys. zł)
  do 7.07.2020 = 0,25% (poniżej 100 tys. zł) — 0,25% (od 100 tys. zł)
  od 1.09.2020 = 0,01% (poniżej 100 tys. zł) — 0,01% (od 100 tys. zł)

  Otwarte Konto Oszczędnościowe —
  do 6.07.2020 = 0,50% (poniżej 100 tys. zł) — 0,50% (od 100 tys. zł)
  do 7.07.2020 = 0,25% (poniżej 100 tys. zł) — 0,25% (od 100 tys. zł)
  od 1.09.2020 = 0,05% (poniżej 100 tys. zł) — 0,05% (od 100 tys. zł)
  Tylko płakać po wakacjach :(
  https://prnews.pl/ing-bank-slaski-obniza-oprocentowanie-na-kontach-oszczednosciowych-451835

  zaqu Odpowiedz
  • Podsumowując:
   1. od 7.07.2020 na OKO będzie 2.25% czyli 0.25% standard + 2% promocyjnego podwyższenia w ramach bonusu na start

   2. na OKO bonus bez zmian: 2.5% bo obowiązuje 0.5% z momentu otwarcia +2% premii.

   Dobrze rozumiem te ich regulaminy?

   antonin
 • sorry, tam gdzie napisałem do 7.07.2020, ma być OD 7.07.2020

  zaqu Odpowiedz
 • Mam pytanie odnośnie konta OKO Bonus 2,5% (ostatnia edycja), aby się nie przejechać.

  Przykład:

  Saldo początkowe 200 zł. Umowa od 4 maja do 5 września.

  1. W maju wpłacam 300 zł, w czerwcu wpłacam 1000 zł, we wrześniu wypłacam 1000 zł – czy odsetki bonusowe zostaną mi we wrześniu wypłacone za okres od maja do września?

  2. W maju wpłacam 300 zł, w czerwcu wpłacam 1000 zł, we wrześniu wypłacam 1300 zł – czy odsetki bonusowe zostaną mi wypłacone za okres od maja do września?

  pytanie Odpowiedz
  • Ja jeszcze nie drazylem tego tematu, bo do sierpnia mam kase w Getinie. A poki co konto mam puste i bede chcial przelac do nich dopiero 5.08, a OKO Bonus mam do 4.09. Zakladam, ze calosc powinna byc oprocentowana na max, bo saldo pocz. mam 0zl.
   A OKO zakladalem tak aby sie skonczylo 4.09 w piatek. Zakladam, ze wtedy powinny pojawic sie odsetki i bedzie mozna cala kwote wyprowadzic z ING bez straty weekendu.

   keton
  • No ale @pytanie z czym masz problem? Saldo końcowe ma być wyższe niż na dzień badania. Jak miałeś 200. to na dzień zamknięcia ma być więcej niż 200.

   Be@
  • @pytanie,
   1. tak
   2. nie – bo nie będzie spełniony warunek przyrostu salda -> regulamin

   @keton,
   do 4.09 masz promocyjne oprocentowanie, więc dopiero następnego dnia rano bonus zostanie zamknięty, a całość środków + odsetki zostaną przelane na konto oszczędnościowe. Możesz nie korzystać z ostatniego dnia promocyjnego oprocentowania i wypłacić środki już w piątek pamiętając, aby zostawić coś, żeby spełnić warunek przyrostu salda. Jak wypłacisz w piątek wszystko to za całe 4 m-ce zostanie policzone standardowe oprocentowanie.

   bikerboy
  • bikerboy – dzieki za info. OKO zakladalem 4.05, czyli 4.09 powinno byc juz od wytransferowania. Jeszcze upewnie sie w banku. Ostatecznie to mozna czekac na potwierdzenie w postaci wplywu naliczonych odsetek, ale jesli nalicza je dopiero po poludniu to bedzie to troche za pozno na przelew. O ile oczywiscie bedzie gdzie przelac, bo do konca roku to licze tylko na 2.5% w mbanku do 20k*2

   keton
 • @keton, jeśli otworzyłeś 4.05, to masz tak jak ja – umowa OKO Bonus aktywna do 3.09 (można to zobaczyć w szczegółach konta w MojeING). Zamknięcie konta i przelew na zwykłe OKO jest zwykle wcześnie rano, na pewno przed pierwszą sesją wychodzącą. W piątek 4.09 będzie można wszystko wylać, tylko pytanie gdzie.

  bikerboy Odpowiedz
 • Ja dzisiaj otrzymałem nagrodę.

  Mateusz Odpowiedz
  • Ale jaką nagrodę? Bo z tej edycji promo to dopiero będą wypłacać w październiku, a do końca września można spełniać jeszcze warunki. A z poprzedniej wypłacali już miesiąc temu. Chyba, że masz na myśli coś innego lub wypłatę po reklamacji.

   pws
  • to że warunki trzeba spełnić do końca września nie stoi na przeszkodzie żeby wcześniej wypłacić premię dla tych co warunki spełnili… wszak sierpień do też do października ;)

   wacek
  • Owszem, ale nie wiem czy coś takiego się zdarzało wcześniej, że przyśpieszyli wypłatę aż o 2 miesiące. Fajnie by było, bo warunki można spełnić i ciągu 1 miesiąca.

   pws
  • No ja mam cichą nadzieję że zmienili politykę ;) bo na początku koniec z OKO(bonus) to i wcześniej zakończyłbym współpracę ;)

   wacek
 • Czy wypłacana już była premia w tej promocji?

  Clio Odpowiedz
 • 3, 2, 1… Start! Zaczynamy łańcuszek!
  U mnie przed chwilą się pojawiła :-)

  rapatapatoja Odpowiedz
  • Potwierdzam, weszło :)

   pws
  • Nie pozostaje mi nic innego jak tylko potwierdzić także wpływ wisienek. Przy okazji mam pytanie. Konto można tylko w oddziale zamknąć czy można online lub telefonicznie??

   lolekanabolek
  • w bankowości możesz wyklikać

   wacek
  • już znalazłem, piękna sprawa

   lolekanabolek
  • Ale zastanów się, czy warto, ten bank daje wyjątkowo dużo promocji dla starych klientów, i to nie jakieś 20 zł za zalogowanie się przez apkę, ale np. (ja teraz w takich uczestniczę) 100 zł za 4 wpływy po 1 kzł czy 200 zł za 6 zakupów funduszu za 300 zł (nie trzeba tych środków tam trzymać).

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy poprzez bankowość internetową zamykamy cała umowę ramową? Czy mimo wszystko trzeba udać się do oddziału?
  @Don nie wiem czy te promocje dla starych klientów byłyby też dla mnie. konto otworzyłem na wiosnę tylko dla promocji 2,5% na dwóch KO i dla premii 160zł. nigdy nie było i nie będzie aktywnym ror-em. Tak więc wątpię by bank mi cokolwiek przyznał :)

  dariusz2 Odpowiedz
  • @dariusz2, jak najbardziej, może nieużywanie wręcz pomaga dla uzyskania takich ofert?
   Ja zupełnie tego ror nie używam, choć wyrobiłem sobie nawet bezpłatną „kartę” HCE, może nawet raz testowo użyłem. Trzymam ich kartę kredytową (bo w promocji wyrobiłem dodatkową dla kochanki, to wygodna sprawa), ale długo jedyny ruch na ror to była tylko ta wpłata równa kwocie automatycznej spłaty kk, a jednak oferty promocji wpadały, teraz mają jeszcze ruch 300 zł/mc dla automatycznego inwestowania (i potem 300 zł wypłacone z funduszu i natychmiast odlane, heheh) i przez 4 miesiące mieli 1000 zł wpływu (od razu odlewanego, heheh).

   Don Quijote de la Mancha
  • Założyłem kiedyś 2 konta w ING w promocji, swoje zamknąłem po wypłacie wisienek a żony zostało, bo nie chciało jej się do banku iść. Nieużywane było przez jakieś ładnych parę lat. W końcu ING sam je zamknął w tym roku. Zero oferowanych promocji w tym czasie.

   lolekanabolek
  • No tak, z tymi promocjami w ING to dziwnie bywa, ja też nie narzekam. Czekam na wypłatę 100 zł za regulane przelewy i za inwestowanie. W ubiegłym roku chyba miałem też ze 2 promocje od nich. Poza tym te oferty są w e-bankowości więc trzeba od czasu do czasu sprawdzać, co się tam dzieje.

   Ja123
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy