Nawet 1700 zł za założenie iKonta Biznes w promocji Alior Banku i… Super Expressu!

Zakończona

Świetne wiadomości dla wszystkich czytelników LiveSmarter! Wygląda na to, że do świata promocji bankowych wkroczył właśnie nowy podmiot – Super Express, który wraz z Alior Bankiem przygotował promocję dla klientów firmowych. I to jaką! W zamian za założenie iKonta Biznes zgarnąć możemy gwarantowane 200 zł na start, a za aktywne korzystanie z rachunku – kolejne 1500 zł. Razem daje to najwyższą premię w historii za otwarcie tego rachunku: nawet 1700 zł! :)

1700 zł za założenie iKonta Biznes Alior Banku od Super Expressu

Do 1700 zł dla nowych klientów firmowych

Aby wziąć udział w promocji należy być nowym klientem firmowym – czyli podmiotem, który nie posiadał jakiegokolwiek rachunku firmowego Alior Banku dla danego numeru NIP od 18.03.2018. To dobra wiadomość – firmy, które zamknęły rachunek ponad rok temu, mogą wziąć udział w akcji. Dodatkowo posiadanie jakichkolwiek produktów dla klientów indywidualnych również nie wyklucza z promocji! :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że zarejestrujemy się na dedykowanej stronie promocji (zaznaczając pierwszą zgodę), a następnie złożymy wniosek o promocyjne iKonto Biznes. Podczas składania wniosku będziemy jeszcze musieli wyrazić zgodę na ujawnienie organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie potrzebnym do przeprowadzenia akcji – w końcu Alior musi poinformować organizatora promocji, że premia nam się należy :)

Czas na rejestrację w promocji i złożenie wniosku mamy do 30.04.2019. Umowę o konto powinniśmy podpisać w ciągu 30 dni.

200 zł za… wpłacenie 500 zł!

Co dalej? Aby zgarnąć tytułowe 200 zł powinniśmy… zasilić rachunek łączną kwotą min. 500 zł w terminie 60 dni od otwarcia konta. I tyle! Nie ma znaczenia, czy środki będą pochodziły z naszego konta w innym banku czy będą np. wpływem naszej firmy z tytułu opłacenia jakiejś faktury. Liczy się sam fakt wpływu :)

Aby zgarnąć premię konieczne będzie jeszcze tylko… uzupełnienie danych do jej odbioru. Organizator promocji powiadomi nas bowiem o zgarnięciu 200 zł mailowo, do 15.08.2019. Będziemy mieć wtedy 5 dni roboczych na uzupełnienie danych (imię, nazwisko, numer rachunku). Przelew trafi do nas w ciągu 21 dni roboczych od powiadomienia (czyli po mniej-więcej miesiącu).

Pamiętajmy, że premia za konto związane z działalnością gospodarczą powinna zostać rozliczona przez nas samych. Oznacza to, że 200 zł będzie dla nas dodatkowym przychodem, który będzie musiał zostać opodatkowany zależnie od typu działalności (o ile oczywiście będziemy mieć zysk po odjęciu kosztów firmy). Tu jako ciekawostkę dodam, że promocje dla osób prywatnych (nie związane z działalnością gospodarczą) są zwolnione z podatku.

Nawet 1500 zł za operacje na rachunku!

Super łatwe 200 zł premii na start jednak tylko początek. Korzystając z wbudowanej w iKonto promocji Alior Banku możemy zgarnąć kolejne 1500 zł za aktywne korzystanie z tego rachunku – przy czym ta oferta przeznaczona jest dla firm, które nigdy nie miały rachunku w Alior Banku. O tej promocji pisałem już zresztą kilka lat temu, jednak poniżej postaram się streścić jej najważniejsze cechy. W skrócie: do zdobycia mamy comiesięczne premie za 7 typów transakcji.

Pierwszą, niemal gwarantowaną premią w wysokości 25 zł, jest wykonanie przelewu do ZUS na kwotę min. 250 zł. Kolejną, bardzo podobną – wykonanie przelewu do Urzędu Skarbowego (na min. 500 zł). Oznacza to, że osoby płacące zaliczki na podatek dochodowy co miesiąc zgarną banalnie proste 2 x 25 = 50 zł miesięcznie.

Kolejne 10 zł możemy zgarnąć za przelew SEPA (czyli przelew europejski) w kwocie min. 100 euro. Tu warto dodać, że pierwsze 5 przelewów miesięcznie jest darmowe, ale wykonanie przelewu z konta osobistego będzie nieopłacalne – zapłacimy bowiem za przewalutowanie po niekorzystnym kursie banku. W teorii możemy założyć sobie konto walutowe i wykonywać przelewy bezpośrednio w euro, jednak miesięczny koszt takiego dodatkowego rachunku to 8 zł.

Znacznie lepiej wygląda 10 zł premii za przelew natychmiastowy w wysokości min. 500 zł. Tu również pierwsze 5 przelewów Express Elixir w miesiącu jest za free, więc dychę otrzymamy praktycznie „za nic” :)

Kolejna dycha jest również relatywnie prosta do zgarnięcia – wystarczy wykonać transakcje kartą na kwotę min. 500 zł. Daje nam to jakieś 2% zwrotu.

Kolejne premie są przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy korzystają z kas fiskalnych. Bank płaci 15 zł za:

Premia za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku naliczana jeżeli na Rachunek Uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł.

Ostatni, najwyższy bonus, naliczany jest od salda na naszym rachunku. Łatwo policzyć, że zgarniemy tu mniej, niż na lokacie czy koncie oszczędnościowym, jednak będzie to fajny dodatek „przy okazji”. W końcu na koncie firmowym pewnie zawsze będzie leżeć mniej, lub więcej środków.

Do zyskania mamy:

 • średniomiesięczne saldo do 2500 zł – 0 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 2500,01 zł do 10 000 zł – 5 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 10 000,01 zł do 25 000 zł – 15 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 25 000,01 zł do 50 000 zł – 30 zł premii
 • średniomiesięczne saldo powyżej 50 000 zł – 60 zł premii

Ile zarobi przeciętny mikroprzedsiebiorca?

Zakładając, że co miesiąc płacimy ZUS i podatek do US, zrobimy jeden przelew natychmiastowy, a na naszym koncie leży przynajmniej kilka tysięcy złotych realnie uzyskamy jakieś 65 zł premii. Jeśli do tego wykonamy kilka operacji kartą, to wyjdzie 75 zł brutto (przed podatkiem).

Oznacza to, że w całej promocji w najgorszym wypadku powinniśmy zgarnąć 200 zł na start i około 780-900 zł w formie moneybacku za aktywne korzystanie z konta. Razem daje nam to nawet 1100 zł, które można zwiększyć nawet do 1700 zł! Wszystko bowiem zależy od tego jaki rodzaj działalności prowadzimy i jak korzystamy z rachunku.

iKonto Biznes – ile kosztuje?

Na koniec dodam, że iKonto to jeden z ciekawszych rachunków firmowych pod względem opłat – a raczej ich braku. Jego prowadzenie jest bowiem bezwarunkowo darmowe :)

Alior Bank nie pobiera również żadnych opłat za przelewy, choć pobiera 20 groszy od SMSów autoryzacyjnych – na szczęście pierwsze 10 jest bezpłatnych. Za darmo mamy również 5 przelewów natychmiastowych i 5 przelewów SEPA. Również 5 razy wypłacimy za darmo gotówkę z bankomatów krajowych oraz 5 razy wpłacimy pieniądze wpłatomatami Planet Cash. Wszystkie wypłaty z bankomatów Alior Banku są darmowe – bez limitów.

A jeśli już o operacjach kartą mowa, to i za nią możemy nie płacić ani grosza. Jeśli zdecydujemy się na jej wyrobienie, to aby pozbyć się opłaty w wysokości 8 zł konieczne będzie wykonanie zaledwie 4 płatności miesięcznie na dowolne kwoty.

Zwracam jednak uwagę na to, że powyższe dane dotyczą pierwszej karty czy konta. Założenie drugiego rachunku (np. walutowego) to koszt 8 zł miesięcznie. Analogicznie jest z drugą kartą debetową – jej licznik jest osobny, więc tam również musimy spełniać warunek zwalniania z opłat. Jednym słowem współpraca z Alior Bankiem będzie całkowicie bezkosztowa w przypadku małego, świadomego przedsiębiorcy. Przy poszerzaniu działalności mogą pojawić się opłaty, dlatego zachęcam do samodzielnego przeglądnięcia tabeli opłat i prowizji.

Nie przegap!

Komentarze

 • Panie Admin Michał a nie jest przypadkiem tak że 200 zł od Superexpressu można dostać jeśli od roku nie mamy ikonta Biznes natomiast 1500 od Alior Banku tylko wtedy gdy nigdy wcześniej nie mieliśmy konta firmowego w Alior?? Pytanie jest dośc istotne gdyż od odpowiedzi zależy czy bardziej opłaci się zakładać konto na początku kwietnia czy dopiero pod koniec ….

  zenek64 Odpowiedz
  • Zgadza się – 200 zł jest z niewielkim okresem karencji, a pozostała premia – niestety tylko dla całkowicie nowych klientów firmowych.

   Michał
  • Adminie – popraw opis. Dziś w czasie rozmowy z dezinfolinią dowiedziałem się, że nie da rady

   jape
 • Czy ja dobrze myślę, że do tego rachunku można by sobie założyć konto walutowe w EUR, zasilić je EUR i to z niego wykonać przelew SEPA, czy przekombinowałem?

  Pytanie oczywiście jaka jest prowizja za przelew SEPA z takiego dodatkowego rachunku walutowego.

  Marcin H. Odpowiedz
  • Dobrze kombinujesz, przy czym niestety posiadanie dodatkowego rachunku to 8 zł miesięcznie – co sprawia, że zarobimy tylko 2 zł :(

   Michał
 • Czekamy na odpowiedź Faktu

  tabo89 Odpowiedz
  • Oraz wyborczej.

   keton
  • akurat Agora już dawała zarobić na bankach niejednokrotnie :-) Superak jest nowy dlatego tym bardziej cieszy promocja

   zenek64
  • Wyborcza już była i, niestety dla nas, zwinęła się z rynku promocji bankowych parę miesięcy temu.

   Michał
 • Nie widzę tego w wymaganiach, ale wolę się upewnić – czy do skorzystania z samej promocji Super Expresu konieczne jest podpisywanie umowy o kartę? Jeżeli nie, to w zasadzie wystarczy założyć konto, zasilić je odpowiednio i …. czekać, bo bank żadnych opłat w międzyczasie nie pobierze.

  Kamil23 Odpowiedz
 • Część SE malina ;)
  Czy udało się komuś otworzyć przez przelew weryfikacyjny? Odrzuciło mi PKO, Mille, Raiff, CA, Nest i Citi. Coś przechodzi?

  bolopokerzysta Odpowiedz
  • A konta w tych bankach, z których przelew został odrzucony zakładałeś osobiście czy też przelewem weryfikacyjnym? bo jeśli ta druga opcja to może właśnie to jest powodem odrzucenia

   Ew@
  • Ja w ING zakładałem osobiście i odrzuciło. Komuś udało się założyć przez przelew?

   Rafał
  • Nigdzie nie było przelewu na start, osobiście PKO (wtedy Nordea), Millenium, reszta prawdopodobnie kurier.
   Ale ciekawi mnie czy jest w ogóle możliwość w Aliorze otworzyć w taki sposób.

   bolopokerzysta
  • I co, nikomu się nie udało? Mnie interesuje akurat Konto Mocno Oszczędnościowe ale jeżeli w Aliorze to standard… słabo. Podam wszystkie dane a otwarcie konta i tak nie dojdzie do skutku

   Ew@
  • a ja próbuje założyć przelewem – z Alior banku :D

   zenek64
  • Udało się przy drugim banku, co ciekawe przy pierwszym problem pojawił się już na etapie składania wniosku: „Konto nie zostało zweryfikowane” czy coś w tym stylu, nawet nie doszło do wysłania przelewu:)

   Ew@
  • j ich pies nawet jak zakładałem konto w oddziale Alior banku i weryfikuje założenie konta firmowego przelewem z tegoż Alior banku to nie przechodzi – zajebiste mają te systemy bankowe u nas w kraju nie ma co weryfikacja pełną gębą

   zenek64
  • Ja miałam akcje jeszcze innego rodzaju, pierwsze strony wniosku szły gładko ale na ostatniej pojawiło się info, żeby do okienka poniżej wpisać nr konta, z którego będzie realizowany przelew weryfikacyjny a to okienko.. znalazło się poza ekranem:D Zmieniłam rozdzielczość, pole „weszło w ekran” ale brakowało przycisku zatwierdź. Dopiero po ukryciu paska narzędzi udało mi się złapać dosłownie milimetr przycisku zatwierdzającego. Czegoś takiego jeszcze nie widziałam:D

   Ew@
 • Zamknąłem konto firmowe przed 2018 rokiem i Alior nie pozwala na zalozenie rachunku iBiznes.

  Tomasz123 Odpowiedz
  • W którym miejscu Cię blokują?
   Zamykałem w lutym 2018, wniosek przeszedł i czekam na kuriera. Chyba, że jeszcze nie wiem, że nie czekam. ;)

   bolopokerzysta
 • Jak miałeś kiedykolwiek konto firmowe w Alior Banku to nie da się skorzystać z tej promocji. Straszny babol jest w regulaminie Super Expressu bo tam jest mowa o nieposiadaniu rachunku od 18 03 2018. Mi odrzuciło przelew weryfikacyjny i wniosek bo 5 lat temu miałem rachunek firmowy w aliorze a teraz nie mogę założyć tego wskazanego konta.

  Jape Odpowiedz
  • Kontaktowałem się z SE i mówią, że to nie kwestia tego co piszesz, a kwestia odrzucenia przelewu (z innego powodu). Skontaktuj się proszę z nimi, jeśli chcesz wziąć udział w promocji :)

   Michał
  • Ogólnie dziwna sprawa, z 5 banków odrzucili przelew weryfikacyjny, więc wybrany kurier. Po paru dniach kontakt z infolinii, że nie ma produktów, ale jest ramowa i nie mogą wysłać…
   Wniosek może poczekać 5 dni i dzwoniąca Pani poinformowała, żeby zamknąć ramową to kuriera wyślą.
   W oddziale wypowiedziałem ramową, ale po burzy mózgów i konsultacjach telefonicznych powiedzieli, że mając konto firmowe nie ma opcji założenia go na nowo.
   Pożyjemy, zobaczymy.

   bolopokerzysta
 • Mialem telefon ze nie moga procesowac wniosku bo mam umowe ramowa – tez nie zamkneli jej 2 lata temu. Po malej awanturze w zeszly piatek zamkneli. A dzis mialem juz kuriera z mowa umowa. Co ciekawe dostalem tez to samo id co wczesniej ;)

  asdf Odpowiedz
  • @asdf łapiesz się na promocje super expresu jeśli masz umowę ramową a warunkiem otrzymania 200 zł jest nieposiadanie jakiegokolwik produktu na dany nr NIP od 18 marca 2018??

   zenek64
  • Umowa ramowa to nie jest produkt bankowy, ale umowa o możliwość przetwarzania danych.
   Mi po reklamacji zamknęli ramową, 2 dni później kurier z umową.

   bolopokerzysta
  • oczywiście może będzie trzeba reklamować, ale warunków uciążliwych do spełnienia w części SE nie ma

   bolopokerzysta
 • Za przelew natychmiastowy bank żąda ode mnie niestety 10zł…

  Michał Odpowiedz
  • pierwsze 5 Express Elixir jest za darmo – wszystkie przelewy natychmiastowe z BLUE są płatne

   zenek64
  • Faktycznie. Warto dodać, że Ekspres Eliksir nie jest dostępny dla wszystkich banków: Do Citi handlowy i BNP Paribas nie można zrobić tego przelewu. Do PKO BP i ING jest ok.

   Michał
  • W Citi Handlowy EE powinien działać w godzinach 7:00 – 18:00.

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don: Pytanie z innej beczki: Czy przy transakcji BLIK da się dojść jakie MCC ma terminal?

   Lord Klops
 • Czy dostał już ktoś z Was premię od SE?

  Lech Odpowiedz
 • Email przyszedł ale w polu ”miejscowość” , po wpisaniu miejscowości wyskakuje komunikat żeby podać wartość w wymaganym formacie?

  szymin Odpowiedz
  • A jak wpisałeś nr rachunku? Jeśli ze spacjami to chyba w tym jest problem, a nie w miejscowości.

   Kruk
  • Wpisałem dwa razy tą samą miejscowość/wieś i poszło.

   szymin
  • obaj dostaliście maila w piątek? ktoś kto powinien jeszcze nie dostał?

   bolopokerzysta
  • no ja nie dostałem jeszcze

   Andrzej
  • Też dostałem w piątek, ale dopiero dzisiaj odczytałem bo był w spamie. Gmail dodatkowo zablokował obrazki i nawet nie wiem co jest w treści (obrazkowej) maila. Dane do przelewy wypełniłem na kontobiznes.se.pl
   Sprawdźcie spam.

   Szymon
  • Nadal nie mam maila :( Przeszukałem spam i nic. Ktoś jeszcze tak ma?

   Wojtko
 • spokojnie, będziemy reklamować

  bolopokerzysta Odpowiedz
 • Ktoś z Was też nie dostał maila do dzisiaj?

  Michał Odpowiedz
 • Ja nic nie dostałem.

  Michał Odpowiedz
 • Mailuje z nimi i otrzymałem informację, że nie spełniłem warunków promocji. Oczywiście warunek wpływu 500zł spełniłem, nawet wielokrotnie. Żadnego innego chyba nie było?

  Michał Odpowiedz
  • gdzie mailujesz do SE z konta promocji?
   Reg.:
   a) dokona rejestracji na Stronie Akcji poprzez podanie w formularzu elektronicznym adresu
   e-mail, tworząc w ten sposób Profil;
   b) potwierdzi rejestrację klikając w link udostępniony w mailu aktywacyjnym;
   c) zaloguje się na Stronie Akcji,
   d) kliknie na Stronie Akcji w link udostępniony przez Organizatora,
   e) wypełni i prześle do Alior Bank Wniosek o Konto,
   f) składając Wniosek o Konto Alior Bank, wyrazi zgodę na ujawnienie Organizatorowi
   informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie potwierdzenia Organizatorowi przez
   Alior Bank faktu otwarcia przez Uczestnika Produktu Alior Bank w ramach Akcji i
   spełnienia warunków Akcji określonych w Regulaminie, przy czym złożenie Wniosku o
   Konto nie gwarantuje pozytywnego rozpatrzenia tego wniosku przez Alior Bank,
   g) w przypadku pozytywnego rozpatrzenia Wniosku o Konto – w terminie trzydziestu dni od
   przesłania Wniosku o Konto zgodnie z § 3 ust. 1. pkt f) Regulaminu, jednakże nie później
   niż do 30 maja 2019 r. (włącznie) zawrze z Alior Bank na podstawie Wniosku o Konto
   umowę dotyczącą iKonto Biznes,
   h) w przypadku otwarcia Produktu Alior Bank – w terminie sześćdziesięciu dni od otwarcia
   Produktu Alior Banku, jednak nie później niż do 30 lipca 2019 r., dokona wpłaty na konto
   o łącznej wartości nie mniej niż 500 zł,
   i) w terminie pięciu dni roboczych od momentu powiadomienia o przyznaniu Premii,
   przekaże Organizatorowi poprzez formularz przypisany do Profilu na Stronie Akcji, dane
   niezbędne do przelewu Premii tj. imię i nazwisko oraz numeru rachunku bankowego
   Uczestnika, uruchomionego na podstawie Wniosku o Konto w ramach Akcji

   bolopokerzysta
 • Tak, ze strony promocji. Ale w bankowości elektronicznej też złożyłem reklamację.

  Michał Odpowiedz
 • Czy ktoś z Was nie dostał premii i walczy w tej sprawie? Albo nie dostał i już wywalczył?

  Michał Odpowiedz
 • Mi właśnie uznali reklamację. Wpływu jeszcze nie mam, tylko info od SE.

  Michał Odpowiedz
 • Witam, ktoś wie jak najlepiej złożyć reklamację do Super expresu?

  MICHAŁ Odpowiedz
 • Przez stronę promocji. Albo przez bankowość elektroniczną banku. Ja działałem dwoma drogami jednoczesnie.

  Michał Odpowiedz
  • Udało się? zalogowałem się na stronę promocji wpisałem dane do konta w Aliorze, opisałem sytuację, że nie otrzymałem żadnego mejla i czekam, zobaczymy. Tak zupełnie szczerze, to jak zakłada się konto w kwietniu, a na odpowiedz z banku czeka się do sierpnia, to po drodze można zapomnieć dane do logowania, warunki promocji, albo w ogóle, że brało się w niej udział ;) masakra.

   MICHAŁ
 • Mi się udało, dostałem zwrot.

  Co do reszty… skoro bank Ci płaci praktycznie za nic, to chyba wypada dać coś od siebie: zapisać sobie dane promocji i/lub o niej pamiętać?

  Michał Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy