200 zł za założenie iKonta Firmowego i nawet 1500 zł za aktywność w Alior Banku

Zakończona

Ruszyła VI edycja promocji organizowanej przez wydawcę portalu Bankier.pl we współpracy z Alior Bankiem. W zamian za założenie iKonta Biznes przedsiębiorcy mogą otrzymać łatwe 200 zł premii na start i nawet 1500 zł premii za aktywność :)

1700 zł za założenie iKonta Biznes od Alior Banku

Do 1700 zł dla nowych klientów firmowych

Aby wziąć udział w promocji należy być nowym klientem firmowym – czyli podmiotem, który nie posiadał żadnego rachunku firmowego Alior Banku dla danego numeru NIP w przeszłości. Posiadanie produktów dla klientów indywidualnych nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że zarejestrujemy się na dedykowanej stronie promocji (zaznaczając pierwszą zgodę), a następnie złożymy wniosek o promocyjne iKonto Biznes. Podczas składania wniosku będziemy jeszcze musieli wyrazić zgodę na ujawnienie organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie potrzebnym do przeprowadzenia akcji – w końcu Alior musi poinformować organizatora promocji, że premia nam się należy :)

Czas na rejestrację w promocji i złożenie wniosku mamy do 15.10.2019. Umowę o konto powinniśmy podpisać w ciągu 30 dni.

200 zł za… wpłacenie 500 zł!

Co dalej? Aby zgarnąć tytułowe 200 zł powinniśmy… zasilić rachunek łączną kwotą min. 500 zł w terminie 60 dni od otwarcia konta. I tyle! Nie ma znaczenia, czy środki będą pochodziły z naszego konta w innym banku czy będą np. wpływem naszej firmy z tytułu opłacenia jakiejś faktury. Liczy się sam fakt wpływu :)

Aby zgarnąć premię konieczne będzie jeszcze tylko… uzupełnienie danych do jej odbioru. Organizator promocji powiadomi nas bowiem o zgarnięciu 200 zł mailowo, do 28.02.2020. Będziemy mieć wtedy 5 dni roboczych na uzupełnienie danych (imię, nazwisko, numer rachunku). Przelew trafi do nas w ciągu 14 dni roboczych od powiadomienia.

Pamiętajmy, że premia za konto związane z działalnością gospodarczą powinna zostać rozliczona przez nas samych. Oznacza to, że 200 zł będzie dla nas dodatkowym przychodem, który będzie musiał zostać opodatkowany zależnie od typu działalności (o ile oczywiście będziemy mieć zysk po odjęciu kosztów firmy). W przypadku promocji niezwiązanych z działalnością stosuje się natomiast zwolnienie z podatku.

Nawet 1500 zł za operacje na rachunku!

Super łatwe 200 zł premii na start jednak tylko początek. Korzystając z wbudowanej w iKonto promocji Alior Banku możemy zgarnąć kolejne 1500 zł za aktywne korzystanie z tego rachunku – przy czym ta oferta przeznaczona jest dla firm, które nigdy nie miały rachunku w Alior Banku. O tej promocji pisałem już zresztą kilka lat temu, jednak poniżej postaram się streścić jej najważniejsze cechy. W skrócie: do zdobycia mamy comiesięczne premie za 7 typów transakcji.

Pierwszą, niemal gwarantowaną premią w wysokości 25 zł, jest wykonanie przelewu do ZUS na kwotę min. 250 zł. Kolejną, bardzo podobną – wykonanie przelewu do Urzędu Skarbowego (na min. 500 zł). Oznacza to, że osoby płacące zaliczki na podatek dochodowy co miesiąc zgarną banalnie proste 2 x 25 = 50 zł miesięcznie.

Kolejne 10 zł możemy zgarnąć za przelew SEPA (czyli przelew europejski) w kwocie min. 100 euro. Tu warto dodać, że pierwsze 5 przelewów miesięcznie jest darmowe, ale wykonanie przelewu z konta osobistego będzie nieopłacalne – zapłacimy bowiem za przewalutowanie po niekorzystnym kursie banku. W teorii możemy założyć sobie konto walutowe i wykonywać przelewy bezpośrednio w euro, jednak miesięczny koszt takiego dodatkowego rachunku to 8 zł.

Znacznie lepiej wygląda 10 zł premii za przelew natychmiastowy w wysokości min. 500 zł. Tu również pierwsze 5 przelewów Express Elixir w miesiącu jest za free, więc dychę otrzymamy praktycznie „za nic” :)

Kolejna dycha jest również relatywnie prosta do zgarnięcia – wystarczy wykonać transakcje kartą na kwotę min. 500 zł. Daje nam to jakieś 2% zwrotu.

Kolejne premie są przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy korzystają z kas fiskalnych. Bank płaci 15 zł za:

Premia za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku naliczana jeżeli na Rachunek Uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł.

Ostatni, najwyższy bonus, naliczany jest od salda na naszym rachunku. Łatwo policzyć, że zgarniemy tu mniej, niż na lokacie czy koncie oszczędnościowym, jednak będzie to fajny dodatek „przy okazji”. W końcu na koncie firmowym pewnie zawsze będzie leżeć mniej, lub więcej środków.

Do zyskania mamy:

 • średniomiesięczne saldo do 2500 zł – 0 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 2500,01 zł do 10 000 zł – 5 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 10 000,01 zł do 25 000 zł – 15 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 25 000,01 zł do 50 000 zł – 30 zł premii
 • średniomiesięczne saldo powyżej 50 000 zł – 60 zł premii

Ile zarobi przeciętny mikroprzedsiebiorca?

Zakładając, że co miesiąc płacimy ZUS i podatek do US, zrobimy jeden przelew natychmiastowy, a na naszym koncie leży przynajmniej kilka tysięcy złotych realnie uzyskamy jakieś 65 zł premii. Jeśli do tego wykonamy kilka operacji kartą, to wyjdzie 75 zł brutto (przed podatkiem).

Oznacza to, że w całej promocji w najgorszym wypadku powinniśmy zgarnąć 200 zł na start i około 780-900 zł w formie moneybacku za aktywne korzystanie z konta. Razem daje nam to nawet 1100 zł, które można zwiększyć nawet do 1700 zł! Wszystko bowiem zależy od tego jaki rodzaj działalności prowadzimy i jak korzystamy z rachunku.

iKonto Biznes – ile kosztuje?

Na koniec dodam, że iKonto to jeden z ciekawszych rachunków firmowych pod względem opłat – a raczej ich braku. Jego prowadzenie jest bowiem bezwarunkowo darmowe :)

Alior Bank nie pobiera również żadnych opłat za przelewy, choć pobiera 20 groszy od SMSów autoryzacyjnych – na szczęście pierwsze 10 jest bezpłatnych. Za darmo mamy również 5 przelewów natychmiastowych i 5 przelewów SEPA. Również 5 razy wypłacimy za darmo gotówkę z bankomatów krajowych oraz 5 razy wpłacimy pieniądze wpłatomatami Planet Cash. Wszystkie wypłaty z bankomatów Alior Banku są darmowe – bez limitów.

A jeśli już o operacjach kartą mowa, to i za nią możemy nie płacić ani grosza. Jeśli zdecydujemy się na jej wyrobienie, to aby pozbyć się opłaty w wysokości 8 zł konieczne będzie wykonanie zaledwie 4 płatności miesięcznie na dowolne kwoty.

Zwracam jednak uwagę na to, że powyższe dane dotyczą pierwszej karty czy konta. Założenie drugiego rachunku (np. walutowego) to koszt 8 zł miesięcznie. Analogicznie jest z drugą kartą debetową – jej licznik jest osobny, więc tam również musimy spełniać warunek zwalniania z opłat. Jednym słowem współpraca z Alior Bankiem będzie całkowicie bezkosztowa w przypadku małego, świadomego przedsiębiorcy. Przy poszerzaniu działalności mogą pojawić się opłaty, dlatego zachęcam do samodzielnego przeglądnięcia tabeli opłat i prowizji.

Nie przegap!

Komentarze

 • W sumie polecam. Korzystam od 9-ciu miesięcy i premia wpływa raczej bez problemu.

  santech Odpowiedz
 • A kiedy wpływa (mówię o tych od aliora za np. przelewy)? Bo mam od niedawna, miesiąc nowy, a nic nie wpłynęło..

  Toms Odpowiedz
 • Jeśli ktoś miał konto osobiste u nich, to dane we wniosku muszą się zgadzać z tymi z konta osobistego.

  Abdul_c1314284 Odpowiedz
 • Zmiana zasad wypłacania premii

  Premia zostanie wypłacona:
  ■ pod warunkiem wykonania i rozliczenia minimum 4 transakcji kartą lub kartami wydanymi do Rachunku Uczestnika w danym miesiącu kalendarzowym
  ■ powyższy warunek nie dotyczy pierwszego miesiąca uczestnictwa w Promocji

  Piotero Odpowiedz
  • Zmieniły się też kwoty za poszczególne rzeczy. Wcześniej było 25zł za przelew ZUS i 25zł, za przelew US, a teraz tylko raz 30zł za przelew do ZUS lub do US

   vesimir
 • Czy ktoś dostał dzisiaj @ od Aliora ze zmianami w regulaminie promocji?
  Wychodzi na to, że jeśli ktoś nie wyrobił karty to nie spełni warunków promocji no chyba, że zamówi kartę i będzie wykonywał nią 4 transakcje w miesiącu…

  Przemcio Odpowiedz
 • emaile miały dotrzeć do 28.02,aby podać niezbędne dane Uczestnika oraz prawidłowy numer aktywnego rachunku iKonta Biznes uruchomionego w ramach Promocji, na który zostanie wypłacona premia
  otrzymał ktoś już takiego ?

  Zyga Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy