2,5% na Koncie Mega Oszczędnościowym do 100 tys. zł w Alior Banku

Zakończona

Ruszyła IV edycja podwyższonego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym Alior Banku. W zamian za ulokowanie nowych środków zgarniemy tym razem 2,5% w skali roku.

2,5% na koncie Mega Oszczednosciowym Alior Bank

Aby przystąpić do promocji podwyższonego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym konieczne jest przyniesienie do Alior Banku nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 31.03.2020. Powinniśmy to zrobić w terminie w między 8.04 a 10.05.2020.

Zgodnie z regulaminem środki te zarobią 1,7% w skali roku przez kolejne 3 miesiące (od daty pierwszego wpływu nowych środków) dla kwoty maksymalnie 100 000 zł.

A co zrobić, aby zyskać tytułowe 2,5%? Wystarczy, że spełnimy dodatkowy warunek aktywności, czyli w każdym miesiącu korzystania z promocji będziemy zapewniać regularne wpływy na konto osobiste (nie oszczędnościowe!) w wysokości min. 1500 zł. Warto dodać, że jako wpływy rozumiemy wszystkie przelewy przychodzące z innych banków lub z rachunków firmowych w Alior Banku. Nie wliczamy tu również przelewów z T-Mobile oraz Kantoru Walutowego. Przelewy własne z konta w innym banku są więc jak najbardziej OK i tak najprościej spełnić te warunki.

Pamiętamy również, że z danej edycji promocji nie można skorzystać biorąc udział w poprzedniej.

200 zł na start

Pamiętajmy, że zakładając w tej chwili konto osobiste w Alior Banku (w końcu potrzebne jest do oprocentowania 2,5%) możemy zyskać 200 zł na start. Wystarczy, że Konto Jakże Osobiste otworzymy w ramach promocji Money Mania, o której więcej pisałem tutaj. Dodatkowo będziemy wtedy mogli skorzystać z dodatkowej oferty i zyskać 3% dla kwoty 20 000 zł w ramach pakietu korzyści. Razem na sensowny procent ulokujemy więc nawet 120 000 zł!

200 zł od Alior Banku w najnowszej Money Manii

Nie przegap!

Komentarze

 • Wykluczenie dotyczy ostatniej edycji promocji, czy którejkolwiek wcześniej na Mega Oszczędnościowym?
  Z ostatniej nie korzystałem, ale z którejś z poprzenich tak.

  Anarion Odpowiedz
  • Nie możesz korzystać z innej edycji w danej chwili. W przeszłości mogłeś, nie ma problemu.

   Michał
 • ,,sensowny procent -2,5% -bardzo sensowny

  heniek131 Odpowiedz
 • Jak myślicie czy Getin, Millennium, Alior utrzymają promocyjne oprocentowanie w ogłoszonych, ale jeszcze nie zakończonych promocjach?

  Waldemar Odpowiedz
  • Trzeba by dobrze przeanalizować regulaminy… Np. Regulamin Promocji „Konto Mega Oszczędnościowe” – 4. edycja wprost mówi o oprocentowaniu „2,50% w skali roku” (nie odsyła do jakichś zewnętrznych tabel, które być może dałoby się zmienić, jeśli jakieś inne zasady na to pozwalają. Z drugiej strony jest tam zapis: „Bank może przedłużyć Promocję, wcześniej ją zakończyć lub zmienić jej zasady. W każdym z tych przypadków musi jednak zapowiedzieć zmianę 7 dni wcześniej.” WTF is „wcześniej ją zakończyć”? Okres przystępowania chyba, bo raczej nie indywidualne 3 miesiące, jak ktoś już przystąpił? A „zmienić jej zasady”? Chyba nie „zaklepane” 2,5%?

   Don Quijote de la Mancha
  • Chyba wiem, o co chodzi. Zastrzegają sobie możliwość zakończenia promocji wcześniej, tak jak robił to Idea Bank z lokatą 3,2%.

   Adam K.
 • Z innej beczki. Widzę w BIKu, że w ubiegłym tygodniu Alior odpytywał o moją historię kredytową z uzasadnieniem „Zarządzanie klientami”. Co ciekawe, nasze drogi rozeszły się jakieś 2 lata temu. Mogą sobie tak odpytywać skoro nie mam tam już żadnego produktu?

  krabar Odpowiedz
 • kiedy jest spodziewane kolejne badanie salda?

  Daw Odpowiedz
 • Wow – to ja również podziękuję bo szukałem czegoś takiego – przydały by się lajki tutaj :)

  uta Odpowiedz
 • To mam dylemat czy otwierać to konto na 2,5% skoro bank może w każdej chwili obniżyć to oprocentowanie zgodnie z regulaminem

  tatar44 Odpowiedz
 • Czy to konto 3% do 20k to jest to samo konto gdzie jest 2,5% do 100k? Tzn, że do 30 czerwca będę miał 3% do 20k a reszta ponad te 20k do 100k będzie oprocentowana 2,5% pod warunkiem ze będą to nowe środki?

  Marcin234 Odpowiedz
  • – 3% na 20 tys – w ramach „Korzyści” do konta ROR – trzeba je sobie aktywować i założyć do tego „normalne” KO (jest wymóg obrotu kartą chyba 300 zł)
   – Konto Mega Oszczędnościowe – zakładasz oddzielnie
   Można mieć oba konta na raz, a więc masz 20 tys na 3% + 100k na 2,5%

   Kate
 • W poniedziałek złożyłem wniosek, umowa ma być dostarczona przez kuriera. Ile czekaliście na dostarczenie umowy? Mam nadzieje, że uda się to zrobić przez końcem kwietnia. Czy może wystarczy, że złożyłem wniosek, a umowę podpiszę w maju by załapać się na promocję?

  Marcin234 Odpowiedz
  • Należy spełnić warunki promocji przed 10.05

   numerek
  • Musisz do 10.05 wpłacić jakieś „nowe środki” na Mega Oszczędnościowe, to aktywuje promocję, może dadzą Ci dostęp do konta zanim przyjedzie kurier.
   A korzyść „3%” możesz włączyć w dowolnym czasie.

   Kate
 • Zastanawiam się, czy jeśli założę teraz konto osobiste plus oszczędnościowe i wpłacę nowe środki przed 10 maja tylko po to, aby uruchomić promocję, a następnie np. po weekendzie je przeleję z powrotem na inne, lepiej oprocentowane konto (mam do 4 lipca 2,7% w Getinie), to czy wracając z tymi środkami do Aliora dopiero w lipcu nadal będzie mnie obowiązywała promocja? W Getinie tak to działa, ale czy w Aliorze… Oczywiście wiem, że trzeba w międzyczasie przelewać 1500 zł miesięcznie dla uzyskania tych 2,5%.

  mika Odpowiedz
  • Do np. 9.08 będzie promo, w miesiącach bez trzymania kasy nie trzeba przelewać 1500.

   pws
  • 1500 zł trzeba i tak wpłacać na ROR, aby uniknąć opłaty za konto. Musisz przelać „nowe środki” przed 10 maja (a to niedziela, więc jednak wcześniej trzeba to zrobić), a potem możesz sobie trzymać tam ile chcesz. Tylko pamiętaj, aby założyć konto MEGA, bo mają też zwykłe KO

   Kate
  • O, to by ułatwiało sprawę, czyli wystarczyłby przelew 1500 zł w maju (kiedy uruchamiam promocję), a potem dopiero w lipcu i sierpniu?

   mika
  • A no, z KJO faktycznie. W sumie jakieś nadwyżki i tak można wrzucać na KMO, bo wypłaty na KJO za darmo bez limitu.

   pws
  • Mika, zarówno konto ROR jak i karta są płatne w Aliorze. Nie pamiętam ile, ale sprawdź sobie warunki w tabeli opłat. Z tymże karty można nie brać. Jak nie wpłacisz w którymś miesiącu 1500 zł, to zostanie pobrana opłata za konto.

   Kate
  • Masz racje, lepiej się wczytać w regulaminy, w sumie co za różnica, w czerwcu też zrobię ten przelew, żeby mieć święty spokój. Kartę muszę mieć, żeby robić transakcje bezgotówkowe i zagarnąć 200 zł za założenie ROR :) Opłata za kartę jest anulowana, jeśli zrobię transakcje na 300 zł/miesiąc.

   mika
  • To włącz sobie jeszcze korzyść 3% do 20k na innym, drugim KO, skoro i tak robisz transakcje.

   pws
  • Założyłam KJO i konto Mega Oszczędnościowe, zdążyłam, i teraz pytanie z kategorii zapewne „głupiej” – chcę uruchomić promocję 2,5% na nowe środki do 10.05., czy bez problemu zrobię przelew na Mega KO z KJO w ten weekend? To przelew wewnętrzny, ale wolę się upewnić…

   mika
  • Tak, przelewy są realizowane online.

   Lokata
 • Zdaje się, że przed tym weekendem trzeba zerować saldo w AB. Z tym, że nowa promocja to pewnie max. 2% albo i mniej…

  @Don, masz gdzieś statystyki promocji dla OKO w ING? Zdaje się, że kiedyś gdzieś tutaj widziałem taki wykaz, ale nie wiem czy to od Ciebie, czy ktoś inny wrzucał zestawienie.

  pws Odpowiedz
  • No właśnie tego nie mam, dawniej ich oprocentowanie było zbyt mało atrakcyjne, a teraz tej statystyki brakuje…

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don czy potwierdzasz że wg. Twoich wyliczeń trzeba teraz czyścić konto mega w aliorze, tj. w ten weekend? Kiedy będą sparwdzać saldo dziś, jutro czy w niedzielę?

   jaro
  • Chyba spóźniłeś się o tydzień, nowe stawki w 5 edycji 0,70 dla nowych środków i 1,5 dla nowych przy wpływach na ROR :D

   Dzikus
  • @Dzikus skąd masz tą wiedzę?

   jaro
  • @jaro, tu masz info historyczne, dzień badania mógł już być — ale może będzie dopiero dzisiaj: http://doc.quijote.pl/kmo.xls (regulaminu 5 edycji jeszcze nie mam).
   A info o nowym oprocentowaniu można już na ich stronach znaleźć…
   Czyli jeśli ktoś jeszcze nie ma starszej (ja jeszcze prawie miesiąc mam 2,6%), to warto kończącą się (10 maja) bieżącą odpalić…

   Don Quijote de la Mancha
  • Ja zawsze czyszczę tydzień wcześniej, żeby nie było niespodzianki i widząc dziś nowa tabele oprocentowania zmyliło mnie, ze już jest nowe, a to w tabeli już nowa edycja wisi :) wybaczcie , przy okazji nowy regulamin korzyści Oferta dla graczy, ale szału nie ma

   Dzikus
  • No rzeczywiście… Lipa, w sumie niepotrzebnie nawet czyściłem tym razem. Myślałem, że chociaż dadzą póki co 2% jak Mille i GB, a oni już zbliżyli się do śmiesznego 1% w ING bez stopniowania obniżek… W Mille i GB następne edycje na bank już poniżej 2%…

   pws
 • Link do nowej tabeli oprocentowania jest już na dokumenty.aliorbank.pl

  Dzikus Odpowiedz
 • Jest też nowy regulamin Korzyści do Konta Jakże Osobistego i nowa korzyść.

  Lokata Odpowiedz
 • Kiedy pokazuje się promocyjne oprocentowanie po wpłacie środków na KMO? Pewnie dopiero kolejnego dnia? Dziś wyświetla się 0,5%

  adaś Odpowiedz
 • Przed chwilą złożyłam on-line wniosek o MKO. Ciekawa jestem czy jeszcze dziś się aktywuje. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej sprawie?

  Beata2 Odpowiedz
 • @Beata2
  Jeżeli masz dostęp do bankowości elektronicznej to tak jak pisał @adaś. Moment i masz.

  Waldemar Odpowiedz
 • @adaś
  @Waldemar
  No właśnie nie mam dostępu do bankowości elektronicznej bo jak likwidowałam konto yo rozwiązałam też umowę ramową.

  Beata2 Odpowiedz
 • @Beata@
  Jak zakładałaś KMO online weryfikując tożsamość tzw. przelewem weryfikacyjnym to w przelewie zwrotnym masz login. Sprawdź konto z którego przelewałaś 1zł tytułem weryfikacji tożsamości. Dziś jest niedziela i nie wszystkie banki mogą zaksięgować przelew w czasie rzeczywistym. Jeżeli nie masz przelewu zwrotnego to sprawdź e-meil. Tam masz informację o ew. aktywacji konta. Bank powinien Ci przesłać pakiet WIN i hasło do jego rozpakowania. Jak rozpakujesz to w umowie o KMO powinien być numer konta. Tytułem próby przelej 1 zł na ten numer Konta Mega Oszczędnościowego przelewem natychmiastowym. Jak przyjmie to, np. z Nest Banku za 1 zł, masz aktywowaną promocję do 100 tys. na 92 dni z oprocentowaniem 2,5%. Jak masz konto jakie chcę w Santanderze to przelewy natychmiastowe masz za free.

  Waldemar Odpowiedz
 • @WALDEMAR DZIĘKI
  Przelałam z Santandera za free. Wszystko poszło jak opisałeś. Bardzo dziękuję.

  Beata2 Odpowiedz
 • Odpaliłem to na 2,5% …nie wiem czy się przyda bo obecnie mam jeszcze 3% … ale w sumie niczym nie ryzykuje bo na 1% nie mam zamiaru tu trzymać … także konto i tak pójdzie do odstrzału po zgarnięciu premii (korzyść na 20k jest do końca czerwca) i baj :D Tylko co dalej ? Mille chyba zostaje z 2% jak nie obniżą i Getin … wypadałoby wrzucić coś na jakąś dłuższą lokatę (roczną) w celu zaklepania % jakieś pomysły poza włoskim bankiem ? :)

  JoX Odpowiedz
 • Oczywiście nowy regulamin potwierdził to, co było w nowej Tabeli. Sama promocja do 11.06, ale dzień badania zrobil już 30.04 – widać, że kolejny bank, który nie chce kasy, chociaż na taki % teraz to i tak nikt by nie skorzystał.

  pws Odpowiedz
 • Pierwszy przelew 1500 zł w maju – to trzeba zrobić po odpaleniu promocji ?
  Czy będzie uznany jak zrobiłem przelew przed odpaleniem ?

  Bo co prawda w apce już pojawiło się 2,5% – ale wolę się upewnić.

  Bogdan Odpowiedz
 • W niedzielę wpłaciłem 50zł na 2,5% by zaklepać sobie 2,5%. Wczoraj z innego banku przelałem sobie 1500zł które dzisiaj do południa się zaksięgowało. A na KMO pokazuje mi oprocentowanie… 0%. Nawet jeśli te 1500 jeszcze nie zostało zakwalifikowane do promocji, to powinno mi pokazywać 1,7%. I tak, te 50zł to są nowe środki, bo 31.03 na zwykłym KO miałem 20k i one dalej tam są, a na RORze mam w tym momencie kilkaset złotych więcej niż 31.03. Co robię nie tak?

  Przemysław Odpowiedz
  • *W niedzielę wpłaciłem 50zł na KMO…

   Przemysław
  • Jeśli masz oprocentowanie zero to nie możesz mieć konta mega oszczędnościowego, bo jego oprocentowanie wynosi standardowo 0,5%, w Twoim przypadku 0 proc to standardowe oprocentowanie kont opartych o WIBOR otwartych przed grudniem 2019 a więc sprzed wprowadzenia do oferty tego konta. masz albo zwykle konto oszczędnościowe albo konto mocno oszczędnościowo, przy których ta oferta nie obowiązuje

   Dzikus
 • kur… a ja zrobiłem błąd bo wpłaciłem kasę na konto mocno oszczędnościowe.
  z drugiej strony mega podpucha z ich strony mieć dwa konta tak bardzo podobne w nazwie.
  gdzie mozna teraz lokować środki?

  derek Odpowiedz
  • K Mocno O jest już kontem raczej archiwalnym i nie sądzę aby robili na nim jeszcze jakieś promocje więc już wcześniej można było je zamknąć

   adaś
 • 9 czerwca przystąpiłam do 5. Edycji „KMO” na premiowe oprocentowanie 1,5% przez 3 miesiące – wpłaciłam 20 zł. Przez czerwiec i lipiec w szczegółach konta miałam 1,5%. Dzisiaj widzę, że jest 0,7%. Nie mam pojęcia dlaczego; wpływ 1500 na ROR był, zgody marketingowe są. O co może chodzić?

  BiancaM Odpowiedz
  • A wpływ 1500 był kiedy? Jeśli wczoraj, to niby dziś już powinno być 1,5%, ale może z racji weekendu info zaktualizuje się dopiero jutro.

   pws
  • W sierpniu jeszcze nie było wpływu. Będzie jutro, w dzień roboczy. Myślałam, że na wysokość odsetek ma wpływ w miesiącu poprzednim. Czyli jutro powinno być już 1,5%.

   BiancaM
  • Pojutrze, skoro jutro dopiero wpływ, ale 1,5% zostanie naliczone za cały miesiąc

   Ja123
  • Pojutrze bo system musi się zresetować o północy…

   Ja123
  • To super :)

   BiancaM
 • Zaczęli molestować telefonami kilka razy na dzień przy wyrażonych zgodach marketingowych. Musiałem zablokować numer.

  pytanie Odpowiedz
  • Wciskają kredyt czy ubezpieczenie? Mnie raz konsultantka aż zaczęła obrażać jak ciągle odmawiałem :D

   Dobcio
  • Pewnie standardowo wciskają kredyty. Telefonu nie odbieram, nic ciekawego nie zaoferują.

   pytanie
  • jakby co to dzwonią z kierunkowego z Zielonej Góry, lecz dziś nie byli nachalni, szybkie pytanie czy chcę kredycik oraz jakbym jednak chciał to dzwonić do nich

   adaś
 • Jestem w 8 edycji mega i warunki spełnione.
  W szczegółach jest 0,3 % zamiast 1 %.

  Ktoś tak miał i wie dlaczego ?

  Bogdan Odpowiedz
  • Wpłaciłeś już te 1500 zł w październiku? Jak wpłacisz zmieni się na 1%

   Ja123
  • Dokładnie, Alior wyświetla stan na dany miesiąc. Wczoraj pewnie był 1%.

   Michał
  • Jaką pozycję z listy rozwijanej zgód marketingowych należy wybrać, aby warunki promo były spełnione, bo z wersji ze zgodami jeszcze nie korzystałem.

   Lokata
  • We wrześniu warunki spełnione i cały czas było i jest 0,3%.
   Napisałem do nich zapytanie – ciekawe co odpowiedzą.

   Bogdan
  • @Lokata,
   ja w aplikacji zaznaczyłam pierwszą (to jakby kompleksowa):
   Zgoda podstawowa oraz zgoda na sms/email/telefon od banku

   Ew@
  • @Bogdan, te 1500 zł to był jeden przelew czy kilka? – musi być jeden, więc może tu leży problem. Może chodzi o saldo na dzień badania?

   Ja123
  • Otrzymałem odpowiedź z Banku.
   Zgoda marketingowa musi być wyrażona od momentu przystąpienia do promocji ( przelania nowych środków ). Wyrażenie zgody nawet 1 dzień później skutkuje podwyższeniem oprocentowania dopiero w następnym miesiącu.

   Ja we wrześniu zmieniłem zgodę z 2-giej na 1-ą – dwa dni po przelewie.
   Tak że wygląda na to, że trzeba mieć 1 zgodę od początku – bo chyba tak to tylko działa.

   Bogdan
 • Alior ma znowu problem z liczeniem albo ujemne oprocentowanie.
  Odsetki naliczone: 54.79 (standardowe: -0.01, promocyjne: 27.40, premiowe: 27.40)

  R Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy