Korzystasz z oprocentowania 2,7% na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium? Pora wycofać swoje środki!

Już w najbliższą sobotę kończy się okres przystępowania do promocji podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium. Przypominam więc, że najprawdopodobniej w niedzielę bank przedstawi kolejną edycję promocji – a wraz z nią nowy dzień wyznaczania „nowych środków”, które oprocentowane są promocyjnie. Z tego też względu warto wycofać swoje środki z banku tuż przed weekendem – tak, aby mogły do niego wrócić ponownie jako „nowe” :)

2.7% na koncie oszczędnościowym Banku Millennium

Dlaczego akurat teraz warto wycofać swoje środki? Do tej pory bank w swoich promocjach premiował nowe środki – czyli takie, które wyznaczane były jako nadwyżka ponad saldo z dnia poprzedzającego start danej edycji promocji. Jeśli więc w niedzielę (12.01) ruszy kolejna edycja promocji, to będzie najprawdopodobniej premiowała wszystko to, co przelejemy do banku ponad środki, które znajdowały się tam w sobotę (11.01). Najlepiej więc wyczyścić swoje konta w Banku Millennium na ten weekend – tak, aby w poniedziałek te same pieniądze mogły wrócić jako „nowe”.

Zaznaczam, że do wyznaczania salda liczone są wszystkie rachunki – a nie tylko konto oszczędnościowe. Przelanie pieniędzy z konta oszczędnościowego na konto osobiste nic nie da – muszą one opuścić bank. Szerzej o całym mechanizmie pisałem w poradniku na temat konta oszczędnościowego Profit.

W teorii całość działań jest bardzo prosta, jednak w praktyce warto pamiętać o tym, że w Banku Millennium istnieje pewne ograniczenie co do wysokości maksymalnej przelewu zewnętrznego – jego maksymalna wysokość to „zaledwie” 50 000 zł. Wtedy najsensowniej jest zlecić przelew wewnętrzny (z konta oszczędnościowego na osobiste), a następnie dwa przelewy zewnętrzne (najlepiej, żeby różniły się kwotą, bo bank może zablokować jeden z nich do weryfikacji, bo wygląda na duplikat).

Od jakiegoś czasu możliwe jest jednak przelanie całej kwoty 100 000 zł na zewnątrz naraz. Jak? Wystarczy aktywować autoryzację mobilną, zamiast SMSowej – wtedy każdy przelew zewnętrzny potwierdzamy na telefonie (w aplikacji banku). I po problemie :)

Najbardziej optymalne jest przelanie środków w piątek (tak, aby mogły przez weekend „coś” zarobić na innym koncie oszczędnościowym czy lokacie 3-dniowej), jednak nie będzie problemu z wycofaniem ich wcześniej lub nieco później – w sobotę. Wtedy jednak musimy się liczyć z tym, że dotrą na nasze konto w innym banku dopiero w poniedziałek.

Oczywiście pieniądze możemy spokojnie odesłać do Millennium w poniedziałek (albo już nawet w niedzielę).

Na koniec przypomnę, że powyższy schemat to jedynie bazowanie na tym, co działało w przeszłości. Nie mogę dać gwarancji, że i tym razem bank zaprezentuje nową promocję konta oszczędnościowego. Ale jeśli tak zrobi, to warto być na to przygotowanym :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Hmm,… rozumiem, że lokata również by musiała zniknąć?

  Elo320 Odpowiedz
  • Zależy jaka lokata? Jeśli utrzymasz ją przez cały okres % KO to nie musi znikać nie ma wpływu na saldo „nowych środków” bo cały czas jest

   zenek64
  • urodzinowa, ale obecnie mam oszczędności, które muszę wyczyścić na KO

   Elo320
  • @Elo320, no to niedobrze, wygląda na to, że już zawaliłeś.

   Gdyby to była np. Lokata Mobilna, to nie byłoby problemu, po prostu po jej zakończeniu musiałbyś ją na nowo założyć, żeby poza Profit utrzymać saldo „starych środków”, czyli właśnie tę lokatę. Ale Urodzinowa jest jednorazowa i krótka, więc jeśli te „stare środki” z niej wrzucisz na Profit, to i tak będą oprocentowane standardowo, czyli beznadziejnie; lepiej już pewnie przerzucić je wtedy na Mobilną 2,5%.

   Don Quijote de la Mancha
  • No tak. Jest jeden szkopuł w tym ,ale dzięki za radę.

   Elo320
 • Przypominam również że w Getin nowa promocja może ruszyć 20 stycznia zatem jeśli ktoś aktualnie nie korzysta z KO/EKO Getin warto mieć puste konto od 10 stycznia mniej więcej.
  Natomiast jeśli ktoś chciałby lokować nowe środki w Alior i obecnie nie korzysta z promocji KMO to warto mieć puste konto około 20 stycznia gdyż nowa edycja promocji prawdopodobnie ruszy 31 stycznia. Zarówno w Getin jak i w Alior jeśli ktoś obcenie korzysta z promocyjnego % wyczyszczenie sald nic nie da gdyż w tych bankach trzeba odczekać do nowej edycji promocji po zakończeniu tej w której bierze się udział

  zenek64 Odpowiedz
  • „Natomiast jeśli ktoś chciałby lokować nowe środki w Alior i obecnie nie korzysta z promocji KMO to warto mieć puste konto około 20 stycznia gdyż nowa edycja promocji prawdopodobnie ruszy 31 stycznia” — to chyba niezupełnie tak, do nowej edycji (o ile będzie) nie będą mogły przystępować osoby korzystające z wcześniejszej po jej wprowadzeniu (najprawdopodobniej 31 stycznia); czyli nawet jeśli obecnie ktoś korzysta, to może powinien wyczyścić.
   Ja akurat jestem w takiej sytuacji, ciągle mam na jeszcze edycję wcześniejszą (chyba 12), stąd pytanie: czy da się gdzieś sprawdzić, do kiedy ją mam?

   Don Quijote de la Mancha
  • W Getin puste konto od dzisiaj ale pytanie ile czekać z powrotem na nie? Aż do 20.01?, Jeszcze 2-3 msc mam 3,5% do 10k w Getinie i trochę szkoda trzymać to w międzyczasie na 2,5% w ING lub 2,7% w Millenium.
   To chyba wróżenie z fusów w przypadku Getinu i trzeba by raczej czekać do momentu ogłoszenia promocji, czyli zapewne 20.01?

   qr
 • A czy przypadkiem nie da się już tego załatwić jednym przelewem? Podnieśli możliwość do 100k.

  KAROLINA Odpowiedz
  • Można, jest o tym napisane w powyższym wpisie, a także w podlinkowanym poradniku.

   Don Quijote de la Mancha
  • Pytanie, co to jest „limit PSK2”, który wynosi maksymalnie 50k?

   Oskar_15
  • Pytanie, co to jest „limit PSD2”, który wynosi maksymalnie 50k?

   Oskar_15
  • Wraz z wejściem w życie ustawy PSD2 Bank Millennium postanowił zwiększyć limit dzienny przelewu zewnętrznego do 100 000 zł. Możemy to zrobić w bankowości internetowej, bez ruszania się z domu, ale… po spełnieniu jednego warunku. Dwukrotnie wyższy limit dostępny jest bowiem tylko dla tych osób, które korzystają z aplikacji mobilnej banku i wybiorą zatwierdzanie operacji właśnie w aplikacji. Generalnie to dobra rzecz – dużo prościej odczytać czyjś SMS, niż zalogować się zamiast niego do aplikacji mobilnej – kiedy większość z nich zachęca do logowania biometrycznego (na podstawie odcisku palca czy skanu twarzy).
   Aby więc korzystać z dziennego limitu przelewów w kwocie 100 000 zł (i nie musieć „bawić się” w przelewanie środków na raty) wystarczy aktywować autoryzację mobilną (i zwiększyć wysokość limitu). I już :)

   https://livesmarter.pl/konto-oszczednosciowe-profit-promocyjne-oprocentowanie-poradnik/

   Don Quijote de la Mancha
  • Mam aktywną autoryzację mobilną. Proponuję wejść w ustawienia zabezpieczeń w Millenecie, następnie popatrzeć na swoje limity. U mnie jest 100k dzienny, ale mimo to niżej jest jeszcze „limit PSD2” i wynosi max 50k. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

   Oskar_15
  • Pisałeś pod komentarzem na temat możliwości przelewania 100 kzł za jednym razem (przy wykorzystaniu „autoryzacji mobilnej”); czy ten limit Ci to uniemożliwia? Jeśli nie, to być może chodzi o PIS.

   Don Quijote de la Mancha
  • Nie wiem, pierwszy raz przygotowuję się do wyczyszczenia konta oszczędnościowego i sprawdzam wszystkie opcje. Widzę jakiś limit 50k, mimo że wyżej mam ustawione 100k dziennie, i zastanawiam się, do czego to służy.

   Oskar_15
 • Jestem w 17 edycji – promocyjne oprocentowanie 17.10-16.01. Wyzerowałem konto na 16.11. Jak wyzeruje na sobotę 11.01 to mogę wrócić już 12.01 czy dopiero po 16.01?
  Na jaki procent wroce-2,7? Reklama Millenium w tv chyba mówi o 2,5 %

  rychu75 Odpowiedz
  • Ale jak to? Już puszczają reklamę z oprocentowaniem niższym, niż obecnie oferowane? 😦

   Don Quijote de la Mancha
  • Możesz wrócić już 12, jeśli oprocentowanie obniżą, to Ci się obniży 17.

   Don Quijote de la Mancha
  • Możesz też zrezygnować z udziału w 17 edycji (np. w środę), by wskoczyć do 18 na 2,7% na 92 dni dopóki się da, czyli do soboty.

   Don Quijote de la Mancha
  • Na dzień rezygnacji ( np. w czwartek) musiałbym mieć wyzerowane konto i dzwonić na infolinię i poinformować o rezygnacji z 17 edycji w której byłem i w piątek wrócić z kasą do 18 edycji ?

   rychu75
  • 1. Nie wiem, ja tak zrobiłem, tzn. przed rezygnacją (na koniec edycji 17) wyczyściłem konto, ale po prostu potrzebowałem części tych środków; być może nie jest to potrzebne. Drugie pytanie, to czy następna edycja (18 w Twoim przypadku) odpali się po rezygnacji sama, bez robienia wpłaty (choć też bez czyszczenia można dopłacić np. 10 zł).

   2. Uważaj, bo jakiś czas może zająć, zanim rezygnacja zacznie działać, a potem jeszcze trzeba uruchomić następną (albo: musi się uruchomić), najpóźniej do soboty; bezpiecznie będzie nie czekać z rezygnacją dłużej, niż do środy.

   Don Quijote de la Mancha
  • Nie, no aktualna reklama millle która leci w mediach nie mówi nic o oprocentowaniu. Poza „zabawną anegdotką” o tym, ze kolor naczynia wpływa na smak jaki czujemy, super aplikacji z przelewami i pożyczką na zimowy wyjazd nie ma nic więcej. Na youtube możesz sobie obejrzeć.

   W mediach dominuje reklama 2,5% …w ING.

   Oby nie była to zła przepowiednia :)

   Anom
  • Musiałem coś pomylić lub źle zrozumiałem. Przepraszam za zamieszanie a Tobie Don Quijote de la Mancha dziękuję za podpowiedzi

   rychu75
 • Być może infantylne pytanie, ale co tam…

  Jeśli miesiąć temu robiłem manewr przelania środków, to teraz też powinienem??

  Łukasz Odpowiedz
  • Zawsze warto czyścić rachunku, gdyż nie mamy pewności na jak długi okres promocja zostanie przedłużona. Robiąc taki manerw masz pewność, że oprocentowanie promocyjne będziesz miał kontynuowane :)

   Mateusz
 • A co, jeśli ktoś ma nadwyżkę nad 100k na koncie? Da się to załatwić za jednym razem? Podobno limit mobilny liczony jest oddzielnie, więc można przelać jednego dnia 110k? Więcej już trzeba rozbijać na 2 dni? Czy jest jakiś limit przelewu wewnętrznego między rachunkami (z KO na zwykłe)?

  Oskar_15 Odpowiedz
  • Nie ma żadnych limitów na przelewy wewnętrzne, możesz przelać więcej niż 100k bez problemu.

   Michał
 • Jakiś czas temu była informacja o obniżeniu niepromocyjnego oprocentowania na koncie Profit od 26.02. Ciekawe, czy promocyjne oprocentowanie też obniżą?

  Oskar Odpowiedz
 • obecnie jestem w 18 edycji do 18.03.2020, wydaje się że jeszcze nie trzeba chyba wycofywać środków? były edycje dłuższe niż 2 miesiące w ogóle? Jak myślicie?

  Mariusz22 Odpowiedz
 • Inflacja w grudniu 3.4%

  Kajko Odpowiedz
 • Mnie 4.01 skończyła się 16 edycja, powinienem wejść do nowej, ale w dziś ciągle widzę, że środki standardowo oprocentowane. To chyba przez te dni niepracujące i jutro pewnie pokaże się dobrze i mam nadzieję, że nie będę stratny te 3-4 dni.
  Chyba nie będę wycofywał środków, powinienem przeskoczyć promocję.

  keram7m Odpowiedz
  • @keram7m, daj znać, jakie odsetki na koniec miesiąca dostaniesz, a już jutro (?) jaki okres promocyjnego oprocentowania Ci się pojawi (nie tylko od kiedy, ale też do kiedy, bo jeśli np. do 7 kwietnia, to pewnie dziura jednak będzie, a jeśli 5, to można się łudzić). Ciekawe, czy ręczne uznanie środkami w niedzielę lub święto odpaliłoby promocję; pewnie też nie, ale przynajmniej łatwiej byłoby z reklamacją…

   Don Quijote de la Mancha
  • @ Don
   1 XII zaliczyłam „dziurę” przy przejściu z jednej edycji promocji do drugiej (na pewno była dziura). Sytuacja z oprocentowaniem wygląda następująco: od 1do 28 XII miałam kwotę 100047.92 zł (wtedy wypłaciłam końcówkę korzystając z 1-wszego bezpłatnego przelewu). Od 29 do 31 XII miałam więc równe 100000 zł. Na koniec grudnia dopisano mi 223,74 zł brutto i z tego pobrano podatek 42,52 zł. Ja tego niestety policzyć nie umiem (nigdy mi się nie zgadza) ale bardzo chciałabym wiedzieć, czy to jest dobrze czy brakuje. Pomożesz Don?

   Lidia
  • jest ok. Jak to nie nie policzysz odsetek?

   majaa
  • Za 31 dni grudnia od 100 k wychodzi mi 229,32 zł brutto a nie 223,74.

   Lidia
  • Nie wiem, jakie było oprocentowanie standardowe, ale przy 0,6% za pierwsze 50 kzł i 0,7% za drugie wyszło mi dla tych wartości 223,79 zł: http://doc.quijote.pl/profit-odsetki.xls , czyli prawie identycznie, czyli niestety w takiej sytuacji traci się na tym jednym dniu… Pewnie pobudzenie konta wpłatą też by nic nie zmieniło (ciekawe byłoby wylanie w taką niedzielę lub święto całości z Profit na ror i z powrotem), a w Millennium przelewy natychmiastowe są płatne, więc nie można na ten dzień odlać gdzieś indziej na bardziej sensowne oprocentowanie…

   Don Quijote de la Mancha
  • Bobrze wiedzieć. Dzięki.

   Lidia
  • @Don, to nie wygląda optymistycznie.
   Ruchy kasą w niedzielę nic nie dają. Na pewno wewnętrzne przelewy księgują się z datą poniedziałkową i mają to nawet gdzieś zapisane, ale nie pamiętam już gdzie. Kiedyś przelałem expresem z Idei tyle, że na RO, a nie KO. A później wewn. z RO na KO i oczywiście stratny byłem ten dzień, ale po reklamacji ręcznie przelali mi brakujące odsetki.

   keram7m
  • @Don, właściwie to zrobiłeś błąd w obliczeniach dla @Lidi, powinno być:
   1 0,60% 50 000,00 zł 0,82 zł
   1 0,70% 50 000,00 zł 0,96 zł
   26 0,90% 47,92 zł 0,03 zł
   26 2,70% 100 000,00 zł 192,33 zł
   4 2,70% 100 000,00 zł 29,59 zł
   i wychodzi niemal idealnie 223,73 zł

   keram7m
  • a nawet wychodzi idealnie 223,74 bo nadwyżka w promocji jest na 1,1%

   keram7m
  • Dalej jest to jeszcze błędne, choć tu wynik wyjdzie ten sam. Bo odsetki w mille trzeba liczyć od 30.11 do 30.12 (o jeden dzień miesiąc u nich jest przesunięty), chyba że dzień dopisania odsetek wypada w niedzielę, to się jeszcze bardziej komplikuje.

   keram7m
  • Słusznie, po poprawieniu nadwyżki na 1,1% wychodzi 223,74 zł.

   Don Quijote de la Mancha
  • No i niestety: „Okres naliczania promocyjnego oprocentowania: 07-01-2020 – 07-04-2020”.
   Dodatkowo nie zgadzają się kwoty oprocentowane: promocyjnie + standardowo != salda KO. Choć już kiedyś tak miałem i z czasem się wyrównało. Napisałem do nich, zobaczymy co odpowiedzą.

   keram7m
  • z regulaminu promocji:
   § 3.
   2. W przypadku wpłaty Nowych Środków na Konto Oszczędnościowe Profit w okresie uczestnictwa w innej promocji na tym Koncie Oszczędnościowym Profit, której okres
   obowiązywania oprocentowania promocyjnego zakończy się najpóźniej dnia 10 stycznia 2020 r., po zakończeniu obowiązywania tej promocji na Koncie
   Oszczędnościowym Profit rozpocznie się Okres obowiązywania Oprocentowania promocyjnego w ramach edycji 18 Promocji.

   Więc moim zdaniem nie powinno być przerwy między promocjami.
   Ale na odpowiedź muszę poczekać, bo potraktowali moje zapytanie chyba jako reklamację.

   keram7m
  • „Więc moim zdaniem nie powinno być przerwy między promocjami”
   — właśnie dlatego wcześniej wspomniałem o pobudzeniu konta wpłatą, bo jednak łatwiej składać reklamację, gdyby była wpłata, tzn. przelew, a nie tylko leżące na koncie środki po poprzedniej promocji. Z drugiej strony sam pisałeś, że „na pewno wewnętrzne przelewy księgują się z datą poniedziałkową i mają to nawet gdzieś zapisane, ale nie pamiętam już gdzie” — pewnie maja to zapisane tak sprytnie, że wyklucza odpalenie promocji na Profit w niedziele i święta (choć niczego takiego nie ma w regulaminie promocji).

   Don Quijote de la Mancha
  • no, ale w tym punkcie regulaminu piszą o wpłacie nowych środków w poprzednich edycjach, a nie wpłacie by uruchomić nową edycję, tylko powinna się sama uruchomić po skończeniu poprzedniej.
   A ten zapis o nie księgowaniu wewnętrznych w niedzielę to:
   https://www.bankmillennium.pl/delegate/managedfiles/141/latest

   keram7m
  • @Don, i moje zgłoszenie 2-dniowej weekendowej przerwy przy przejściu między promocjami KO rozpatrzyli pozytywnie, dziś wypłacili należne odsetki za 5 i 6 stycznia.

   keram7m
  • @keram7m, super, dzięki za informację, może mi się niedługo przyda, bo w 17 jestem do 15 lutego.

   Don Quijote de la Mancha
 • W Millennium nie ma sposobu na drugi darmowy przelew wewnętrzny między KO a zwykłym?

  Piotruś Odpowiedz
  • Chyba nie ma, nie słyszałem o sposobach typu założenie lokaty z ko (jak w innych bankach).

   Don Quijote de la Mancha
 • Witam oprocz konta oszczednosciowego posiadam lokate mobilna(10k) do 14.01 – co robic w takim wypadku?

  dzejkej Odpowiedz
  • Jeśli po jej zakończeniu ponownie ją uruchomisz, to będzie ona neutralna.
   Natomiast jeśli po zakończeniu środki wyciągniesz, to niestety będzie to działało na twoją niekorzyść (bo saldo z dnia badania salda będzie wynosiło 10000 zł, a tych środków już nie będzie)

   Michał
  • Mam to samo, dzięki za podpowiedź- zrolować lokatę i będzie ok.
   Niektórzy piszą, że wnioskują o rezygnację z promocji, bierzącej po wyczyszczeniu środów, jaka jest różnica czy zrezygnujemy , czy będziemy przechodzić z jednej promo w drugą? (to się dzieje automatycznie prawda?)

   Elo320
  • Rezygnacja w przypadku lokaty może pomóc tylko w zupełnie wyjątkowym przypadku, gdy np. została założona niedawno, już podczas bieżącej edycji, a ktoś bierze jeszcze udział w poprzedniej.
   Np. gdy ktoś ciągle ma edycję 17, 16 listopada miał wszystko wyzerowane, Mobilną założył 20 listopada — wtedy może zrezygnować z udziału w 17 i skorzystać z 18 pomijając 19 i olewając czyszczenie konta na jej dzień badania (11 stycznia).

   Don Quijote de la Mancha
 • dziekuje za odpowiedz. czyli mozna powiedziec, ze albo przedluze lokate( chcialem ja zlikwidowac) albo moje saldo bedzie 10k . Nie moge np. przedluzyc jej a pozniej od razu zerwac i przelac 10k z lokaty na konto oszczednosciowe zachowujac saldo 0 ?

  dzejkej Odpowiedz
  • Lokata Mobilna jest nieodnawialna, przedłużać trzeba ją ręcznie (otwierając nową).

   „moje saldo bedzie 10k” — saldo starych środków (które nie są objęte promocyjnym oprocentowaniem na Profit).

   „zerwac i przelac 10k z lokaty na konto oszczednosciowe” — odsetki na Profit są naliczane osobno na każdy dzień, na każdy dzień jest sprawdzane saldo starych środków (które nie są objęte promocyjnym oprocentowaniem); dlatego po zerwaniu lokaty i przelaniu tych środków ta część będzie oprocentowana standardowo (do tego można nawet rym znaleźć).

   Don Quijote de la Mancha
 • Hehe, znowu kuszą zawrotną na 3 miesiące na 2% przy przelewie wychodzącym ..

  btw. jak myślicie utrzyma się na KO 2,7% czy raczej w dół w okolice 2,5% pójdzie?

  paqero Odpowiedz
  • Nie sposób na to odpowiedzieć. Więcej, niż 2,5% dają np. Alior i Getin, więc chyba tak nie obniżą, ale naprawdę nie wiadomo, np. obniżenie oprocentowania standardowego można uznać za zły znak…

   Swoją drogą ciekawe, kto podejmuje tę decyzję, kiedy i ile osób ją zna przed wprowadzeniem…

   Don Quijote de la Mancha
 • Jeszcze jedno ważne pytanko, chyba już gdzieś było poruszane ale chciałbym się upewnić

  Czy konta walutowe też wchodzą do wyznaczania salda, czy tylko złotowe ?

  paqero Odpowiedz
 • Czyli z tą autoryzacją mobilną mogą iść dwa przelewy po 100k?

  Łukasz Odpowiedz
  • Nie, 100 tys to limit dzienny

   Kate
  • Jak ściągniesz aplikację, masz jeszcze dodatko 10 tys limitu dla przelewu w aplikacji

   Kate
  • @Kate, sprawdziłaś to? Bo teoretycznie tak nie jest „Limit główny dotyczy wszystkich rodzajów przelewów międzybankowych oraz wewnętrznych pomiędzy rachunkami różnych Klientów zlecanych poprzez: Millenet, IVR, Aplikację Mobilną […]”; ale może mają to źle skonfigurowane? W każdym razie na pewno oprócz 50 albo 100 kzł zlecanych z limitu głównego można zlecić jeszcze 30 albo 200 kzł telefonicznie (przy 360° bezpłatnie tylko na zdefiniowany rachunek).

   Don Quijote de la Mancha
  • Tak było ostatnio gdy musiałam wylać większe pieniądze z Mille, najwyżej aplikacja zacznie krzyczeć, że przekroczono limit dzienny. Jak komuś nie starczy to chyba można jeszcze po prostu wypłacić pieniądze z bankomatu.

   Kate
  • wypłaty z bankomatu nie są rozliczane tego samego dnia
   powstaje blokada, która niekorzystnie wpływa na saldo
   np. wypłata z 15.11 zaksięgowała się 18.11

   kruczi
  • @Don Quijote skąd informacja że można telefonicznie zlecic 200 albo i 300k w koncie 360? wg. toip jedynie 30k, i to z oplata. vide https://www.bankmillennium.pl/delegate/managedfiles/21/latest
   Ponadto nic nie ma o tym ze bezplatnie na zdefiniowany rachunek. Moze to mozliwosci dla innego rachunku niz 360?

   r
  • @r, tak, limit telefoniczny to 30 kzł dla 360° i 200 kzł dla Prestige.
   Dodatkowo w Prestige bezpłatne są wszystkie przelewy telefoniczne, a w 360° tylko na rachunek zdefiniowany, ale przy Prestige też oczywiście lepiej zdefiniować i podać nazwę, zamiast dyktować dane.

   Don Quijote de la Mancha
 • A tak z ciekawosci – gdzie wylewacie srodki z Millenium? Bo chyba nie trzymacie ich przez te 3 dni na 0% na dowolnym koncie?

  keton Odpowiedz
 • Idea – zawrotna

  jojo Odpowiedz
 • No wreszcie zadziałał ten myk ze zleceniem przelewu. Tym razem nie poległem…..:)

  jojo Odpowiedz
 • Czy ta autoryzacja mobilna działa zaraz po zmianie z kodów sms. Zmieniłem właśnie sposób autoryzacji i nadal mam limit 50tys?

  diego Odpowiedz
  • Zdaje się, że musisz jeszcze ręcznie podwyższyć ten limit do 100 tys w e-bankowości gdzieś tam w ustawieniach

   Kate
 • Tylko nie mogę tego właśnie zrobić, bo max. to 50tys…

  diego Odpowiedz
 • Koledzy, mam do Was pytanie, bo sam dopiero od niedawna korzystam z tej promocji, a Wy już macie w tym duże doświadczenie. Być może nawet już podobne pytania gdzieś padały pod artykułami o KO Mille, ale mnogość komentarzy utrudnia znalezienie konkretnych odpowiedzi.

  Obecnie jestem w 18. edycji promocji od 22.11 do 21.02.2020. Saldo z dnia badania mam takie sobie, ale na KO trochę środków leży.

  1. Czy teraz mogę sobie poprawić saldo badania wyzerowując KO i ROR oraz wyłączając obecną edycję? Jak można to zrobić – na infolinii czy też przez wiadomość w systemie?
  2. Czy później jeśli będę chciał wrócić do nowej 19. edycji po jej rozpoczęciu, to wystarczy zasilić KO i nowa edycja automatycznie się uruchomi czy będę musiał znowu prosić o jej włączenie.
  3. Czy można zrobić inny myk, żeby w razie obniżenia % w nowej edycji korzystać jeszcze ze starej, czyli teraz zeruje konta na badanie salda, ale nie wyłączam starej edycji dopóki nie będzie wiadomo czy w nowej pozostawią 2,7%? Innymi słowy czy później po 12.01 będę mógł też wyłączyć wpierw edycję 18, a później włączyć sobie nową 19 już z nowym dniem badania salda?

  Napiszcie odpowiedzi, bo nie wiem czy jest sens się w to bawić teraz.

  pws Odpowiedz
  • 1. Nie, bo jesteś już w bieżącej edycji. Gdybyś był we wcześniejszej, np. 17, to mógłbyś teraz przeskoczyć na 18 zyskując (a) lepsze saldo startowe (w przypadku, gdy na dzień badania bieżącej było lepsze niż tej starej), (b) brak konieczności zerowania na najbliższy weekend, (3) gwarancję zachowania obecnych warunków (2,7% do 100 k).

   2. Jeśli bierzesz udział w starej edycji i z jakiegoś powodu (patrz wyżej) chcesz przeskoczyć do bieżącej, to musisz na infolinii z niej zrezygnować, a potem można przystąpić do bieżącej.

   3. Ty akurat jesteś jeszcze w 18 na 2,7% aż do 21 lutego (nic nie robiąc, bez względu na to, czy teraz saldo wyzerujesz, czy nie), ale gdybyś był jeszcze w starszej (np. tylko do połowy stycznia), to właśnie warto byłoby z niej zrezygnować, by wskoczyć do bieżącej (18) tuż przed jej końcem z nastawieniem na pominięcie udziału w 19 (Twoja 18 trwałaby 3 miesiące, czyli skończyłaby się po wprowadzeniu 20) — wtedy mógłbyś w ogóle nie zerować na ten weekend (badania 19, bo po co, skoro ją pominiesz), chyba że przewidując, że 19 będzie lepsza (może dadzą 3%, heheh), wtedy czyszcząc miałbyś pełnię władzy, po weekendzie mógłbyś zostać w 18 lub zrezygnować z niej na rzecz 19.

   Ale te wszystkie kombinacje mogą działać tylko w przypadku, gdy się jest jeszcze w starej.
   Ty możesz swoją sytuację poprawić czyszcząc saldo na ten weekend i później rezygnując z 18, by od razu przystąpić do 19 (z czystym saldem na dzień badania). A rezygnację dopiero później, a nie już teraz, zalecam dlatego, że jeśli 19 będzie miała np. 2,5%, to może się jeszcze okazać, że więcej zarobisz na 2,7% nawet z zepsutym saldem.

   Don Quijote de la Mancha
  • Szacun Don, za poświęcony czas i analizę możliwości.

   Elo320
  • Dzięki Don za wyjaśnienia. Właściwie potwierdziłeś moje przypuszczenia.

   Co do punktu 1 nie wyraziłem się dość jasno – chodziło mi właśnie o ten myk ze zmianą edycji na nowszą (z 18 na 19), a przy okazji właśnie poprawę salda bazowego.

   Właśnie o tę rezygnację telefoniczną mi chodziło, czy można zrobić to też później, czy może muszę już teraz, ale jeśli nie ma to znaczenia, to wiadomo, że lepiej poczekać aż ujawnią % w nowej edycji.

   Tak czy siak, podsumowując, jeśli ktoś może sobie teraz na weekend wyzerować salda, bo ma gdzie te środki przetrzymać na dobrym %, to lepiej żeby to zrobił dla lepszego komfortu działania, a jeśli nie, to nie musi (jeśli jest w 18 edycji oczywiście z długim okresem promocyjnym).

   pws
 • Cześć, czytam czytam i nie rozumiem. Mam konto Profit jeszcze z 15. edycji. Dzisiaj wycofuję środki. Czy konto Profit muszę w jakiś sposób zamknąć?

  Mateusz Odpowiedz
 • czy Wam też przelew miedzy rachunkami millennium zajmuje kilka godzin?
  W mBank jest to natychmiastowe. Tutaj przelew nie pojawia sie od razu tylko nastepnego dnia :(

  Darek Odpowiedz
 • Mam pytanie – zwiazane z M. ale nie z lokatami – moze ktos podpowie:

  1. Druga karta EB przestala mi dzialac zblizeniowo z dnia na dzien… na czytnik dziala. To cos jest nie tak z tymi kartami – pierwsza tez po paru m-cach przestala zblizeniowo dzialac… mial tak ktos z Was?
  2. Jakoze EB wcielili do M to teraz moge dodac karte debetowa EB do telefonu (niestety nie zrobilem tego za czasow EB bo bym mogl do Google Play dodac) i teraz moge dodac chyba do aplikacji Millennium, tak?
  2a. M chce abym ustawil jego aplikacje domyslna. Nie chce, bo czesciej place przez Google Play… Wystarczy jak wlacze tylko aplikacje M. przy platnosci telefonem i przejdzie mi transakcja z uzyciem karty EB, a nie wlaczy sie domyslna z Google Play?

  M-Millennium, EB-Eurobank

  www2 Odpowiedz
  • 1. Ja tak mialem w santanderze. Prawdopodobnie zepsula sie antenka nfc. Niektorzy sami ja przecinali.
   2. W appce M mozesz ustawic karte EB do platnosci zblizeniowych telefonem.
   3. Mozna to skonfigurowac:
   Android 5: Dotnij i zaplac -> wlacz suwakiem PREFERUJ APLIKACJE NA PIERWSZYM PLANIE.
   Android 9: Dotnij i zaplac -> Uzyj domyslnej -> zmien ZAWSZE na CHYBA ZE OTWARTA JEST INNA APLIKACJA.

   aaaa
  • Przy okazji płacenia telefonem przez aplikację Millennium… ktoś mi powie, jaki jest sens zakładania dodatkowej wirtualnej karty debetowej bądź kredytowej? Przy wyborze karty do płatności, możemy wskazać fizyczną bądź wygenerować wirtualną (i wtedy trzeba dodatkowo zaakceptować umowę).

   Oskar_15
  • Co do 3 punktu to czasem potrafi wariować, tzn miałem taką sytuacje na ustawieniach „pierwszeństwo dla aplikacji aktualnie uruchomionej”. I w tle sobie działało GPay (płaciłem w necie) a uruchomiłem sobie aplikacje Banku, z której chciałem zapłacić. No i dwie aplikacje działające na raz i Android zgłupiał i pobrał kasę z GPay.

   Anom
  • „jaki jest sens zakładania dodatkowej wirtualnej karty” – tylko taki, że kiedyś dawali za założenie i płatność jakąś nagrodę pieniężną… Poza tym wirtualna ma swój własny numer (różny od plastiku) – niektórzy podają numery karty przy jakiś płatnościach. A w przypadku posiadania wirtualnej można podać nr i po wykonaniu transakcji od razu ją zablokować.
   Generalnie …. na co dzień się to nie przydaje..

   Be@
  • @Oskar_15, chodzi Ci o „kartę” HCE?
   Jej zaletą jest bezpłatność, plastikowa do standardowego konta 360° kosztuje 7 zł/mc (jeśli się nie spełni warunków bezpłatności).

   Don Quijote de la Mancha
  • dziekuje aaaa i pozostalym :)

   www2
  • @Don, tak – chodziło mi o kartę HCE. Nie wiedziałem, że można założyć konto 360 bez karty, a później mieć tylko wirtualną. Mam konto w ING bez debetówki i mogę płacić jedynie blikiem. Gdybym chciał płacić telefonem, muszę najpierw zamówić plastik, a później wydawać 300 zł miesięcznie.
   Getin też oferuje karty wirtualne Mastercard, jeżeli ma się debetową z Visy, bo nie można jej podpiąć do GPay. Co ciekawe, ostatnio umożliwili wygenerowanie wirtualnej karty kredytowej, całkiem możliwe, że po reklamacjach ludzi, którzy plastików nie mogli używać z GPay czy PayPal.
   Najbardziej w kontekście kart kredytowych irytuje mnie podejście Pekao, gdzie nie ma możliwości płacenia telefonem przez PeoPay. Nie wiem, w czym problem, skoro mają własną aplikację z HCE. W Millennium tego problemu nie ma.
   Sorry za odejście od tematu, ale moja wypowiedź zatoczyła koło :-)

   Oskar_15
  • Oskar_15, w ING też możesz wyrobić sobie bezpłatnie kartę wirtualną „Mastercard w telefonie” i płacić nią zbliżeniowo telefonem. Wyrobienie karty i korzystanie z niej jest darmowe (nie trzeba robić obrotu 300 zł). Do tego jeszcze do niedawna w ofercie był Zbliżak, czyli karta w formie naklejki, którą też można płacić zbliżeniowo jak normalną debetówką, a za korzystanie z niej nie ma żadnych opłat. Więc jak najbardziej w ING można sobie radzić bez standardowej, płatnej (lub wymagającej obrotu 300 zł) debetówki.

   mkz
  • Tak, ja długo miałem konto 360° bez plastikowej karty debetowej, tylko z taką w telefonie — płacąc nią też można było spełniać warunek bezpłatności konta. Później zmieniłem na Prestige, tu już konto z kartą jest bezpłatne tylko po spełnieniu warunku wpływu, więc kartę plastikową wziąłem do kolekcji, szczególnie że jest inna: podobna do niebieskiej, ale bardziej „prestiżowa”, srebrno-szara; do Prestige bezpłatna jest nawet druga karta euro.

   Także w ING ciągle trzymam konto, ciągle się przydaje, np. teraz czekam na 200 zł premii za regularne inwestowanie; dla bezpłatności zrezygnowałem z plastikowej karty debetowej, ale od paru lat mam bezpłatną wersję HCE (kiedyś jej bezpłatność była promocyjna, przedłużana do końca roku, tym razem zamiast kolejny raz przedłużać wpisali ją normalnie do cennika). Warto jednak pamiętać, że istnieje różnica między tymi bankami, w ING mając tylko „kartę” HCE nie trzeba nic robić, aby konto Direct było bezpłatne; w przypadku Millennium 360° ciągle trzeba robić jedną transakcję tą kartą mobilną lub Blik.

   Don Quijote de la Mancha
 • „Najbardziej optymalne jest przelanie środków w piątek (tak, aby mogły przez weekend „coś” zarobić na innym koncie oszczędnościowym czy lokacie 3-dniowej), jednak nie będzie problemu z wycofaniem ich wcześniej lub nieco później – w sobotę.”

  czy jest to zweryfikowane ze przelew zlecony w sobote, i wiszacy na blokadzie, nie jest liczony do salda?

  r Odpowiedz
  • Blokady są liczone, np za transakcje kartowe które nie zdążyły się rozliczyć. Najlepiej wycofać w piątek, bo w weekend nie ma sesji elixir i nie ma księgowania, wiec tracisz 2 dni odsetek

   Daw
  • @Daw no więc właśnie .. zatem ta informacja chyba powinna zostac skorygowana? :) @Don Quijote?

   r
  • @r ja mniej więcej rok temu zostałem na dzień badania salda z wiszącą blokadą i od tej pory pilnuję, żeby mieć 0 na koncie i w blokadach na dzień badania salda. Może od tego czasu się coś zmieniło, ale nie sądzę. Jest jeszcze opcja, że blokazdy za transakcje bezgotówkowe a blokady przelewów są inaczej traktowane

   Daw
  • a co z nadpłatą karty kredytowej?

   abc
  • Zdawało mi się, że przelew zlecony w sobotę (ale w dzień, bo w nocy system śpi) od razu zmniejsza saldo, @Daw pisze chyba o transakcjach debetówką, to co innego.

   Saldo rachunków kart kredytowych (ani dodatnie, ani ujemne) nie jest uwzględniane.

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don, mam pytanie czy masz może takie tabelki z okresami promocji i datami bazowymi również dla promocji w Aliorze i Getinie? Jeśli tak, to podeślij gdzieś jak możesz.

   Druga sprawa, jak myślicie, w Getinie w nowej edycji mogą zwiększyć do np. 2,8% czy raczej będzie nadal 2,7%?

   pws
  • Alior tutaj: http://doc.quijote.pl/kmo.xls , a Getin nie mogę znaleźć, albo skasowałem, albo to pisałem bezpośrednio w komentarzu gdzieś tutaj..

   Don Quijote de la Mancha
  • Ponownie dzięki @Don. Jak znajdziesz gdzieś u siebie czy w komentarzach jeszcze Getina to podeślij, bo ja próbowałem szukać i nie znalazłem niestety.

   pws
  • W ogóle to obecnie kasę można przerzucać głównie właśnie pomiędzy tymi 3 bankami. Myślę, że Admin mógłby przygotować może artykuł o optymalnym połączaniu tych promocji (zakładając oczywiście ich ciągłość). Póki co cykliczne przypomnienia o zerowaniu salda są tylko na temat Mille, a fajnie, żeby pojawiły się też o AB i GB lub przynajmniej taki ogólny artykuł-poradnik o wszystkich trzech z wykazem dokładnych dat poprzednich edycji promocji dla przewidywania i analizy.

   pws
  • Popieram, bo te możliwości na teraz są najlepsze a nie zanosi się, żeby w lokatach coś drgnęło. Do tej trójki dorzuciłbym jeszcze ING z OKO Bonus.

   Bolo
  • ‚W ogóle to obecnie kasę można przerzucać głównie właśnie pomiędzy tymi 3 bankami”
   Z tego co się orientuję, to Alior ma niski poziom kwotowy – 20k. Z tego względu ja używam ING, Getin i Mill.

   ktos
  • Alior ma 20k na 3% ( po spełnieniu warunku wpływu 1,5K i włączonej korzyści) ale na KMO ma 100K, co daje w sumie 120K.

   Bolo
  • Poprawka – faktycznie na KMO w Aliorze jest limit 100k a nie 20k.

   ktos
  • „Alior ma 20k na 3% ( po spełnieniu warunku wpływu 1,5K i włączonej korzyści) ale na KMO ma 100K, co daje w sumie 120K.”
   Oczywiście pomyliłem warunki ;-) , wpływ 1,5K potrzebny do podniesienia % na KMO do 2,6% dla nowych środków, korzyści są dla KO na 20K na 3% , co nie zmienia faktu, że przy spełnieniu ich mamy 120K dobrze ulokowane.

   Bolo
  • Wrzuciłem Getin: http://doc.quijote.pl/eko.xls

   Don Quijote de la Mancha
  • Super, dzięki @Don!

   pws
 • Wycofałem z Millennium pieniądze w piątek z rana. Czy jeżeli dam dyspozycję powrotu pieniędzy do Millennium w piątek po sesjach wychodzących np. o 18.00, będzie też ok?

  Paweł Odpowiedz
  • Liczy się, żebyś w sobotę wieczorem nie miał ich na mille. Jeśli robisz w opisany sposób, blokujesz sobie pieniądze, aż do poniedziałku

   Dan
  • @Paweł, właściwie nie ma znaczenia, czy zwykły (nieekspresowy) przelew wyślesz normalnie po trzeciej piątkowej sesji, czy po prostu ustawiając jego datę wykonania na poniedziałek. Po prostu robiąc różnica polega na tym, że — jak pisze @Dan — albo sobie te pieniądze blokujesz, tzn. tracisz do nich dostęp na weekend, albo w tym innym banku dajesz je na jakieś konto oszczędnościowe, choćby marnie oprocentowane, ale zawsze coś zarabiając (np 100 kzł nawet na 0,9% przez 3 dni da 6 zł odsetek).

   Don Quijote de la Mancha
  • A jeśli masz atrakcyjne oprocentowanie w innym banku, możesz przetrzymać środki poza mille tydzień, dwa, ile chcesz. W tej promocji ważne jest czyszczenie konta, a nie moment powrotu środków.

   Dan
 • Wole się upewnić. Czy przelanie do innej osoby, która posiada konto w Millenium tez zadziała w tym wypadku?

  Bartosz Odpowiedz
  • Tak, zadziała, ale ta osoba będzie miała zepsute saldo. No i musi to być „obca” osoba, tzn. nie można być współposiadaczem tamtego konta.

   Don Quijote de la Mancha
 • mam 18 edycję i okres naliczania oprocentowania promocyjnego 09.12.2019 – 09.03.2020. Czy też powinnam wycofać środki?

  Karina Odpowiedz
 • @abc – niezaleznie czy masz nadplate czy sam limit to liczy sie jak zwykle srodki, ktore niestety nie jestes w stanie przeniesc

  jesli masz KK z 1000zl limitu i nadplate 100zl to liczy sie to jako 1100zl srodkow

  przy okazji: w aliorze mam KO, Konto Mocno Oszczednosciowe i teraz moglbym otworzyc jeszcze Konto Mega Oszczędnościowe? probowal ktos? moge wtedy kolejne 100k ulokowac tam?

  www2 Odpowiedz
  • @www2 chyba sobie jakieś żarty robisz z tym limitem KK… Wiesz ile ludzi tutaj ma KK z wysokimi limitami i korzysta KO… Ogarnij się.

   abc
  • Oczywiście, że @www2 łże, pewnie mu się wydaje, że fakt pobierania zasiłków finansowanych z naszych podatków czyni go pełnowartościowym człowiekiem. Pisałem już wyżej: „Saldo rachunków kart kredytowych (ani dodatnie, ani ujemne) nie jest uwzględniane”.

   Praktycznie to przetestowałem, ja też mam wysoki limit kk w Millennium (100 k), używałem go bardzo intensywnie, zdarzało się, że spłacałem po kilkadziesiąt tysięcy jednego dnia; czyli saldo latało mi wte i wewte bardzo intensywnie, a wpływu promocyjnie oprocentowane środki na Profit to nie miało.

   Zresztą regulamin promocji jest tu jednoznaczny:

   Łączne saldo – suma sald
   rachunków technicznych,
   rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych,
   rachunków oszczędnościowych,
   rachunków oszczędnościowych lokat terminowych i lokat strukturyzowanych w PLN […],
   z uwzględnieniem ujemnych sald na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, wynikających z wykorzystania limitu na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym

   — jak widać nie wymieniono rachunków kart kredytowych.

   Don Quijote de la Mancha
  • Możesz ulokować na Mega Oszczędnościowe jako nowe dodatkowe środki, albo czekać na dzień badania salda, ostatnio ostatnio badanie salda było 10.12.2019.

   Bogu
  • Nie ma różnicy mały limit czy duży, saldo kk w tym również nadpłata nigdy nie wchodziło do stanu środków obliczanych dla Profit.

   Bolo
  • Jak juz lokujecie coś jako nadpłata na kredytowce (choc lepiej gdzies na ko) to sprawdźcie tpio waszego banku. W Citi za nadpłatę na kredytowej zaplacicie :)

   Anom
  • Wiesz może Anom jaki bank nalicza za takie bzdety opłaty ?
   Czy jedynie Citi jest tu niechlubnym wyjątkiem ?

   Bogdan
  • Póki co jedynie z citi się spotkałem i chyba jakieś spółdzielcze (w co wątpię, żeby wisienkowicz miał tam kredytówkę, chyba, że wziął kredyt hipoteczny ze sprzedażą wiązaną w zamian za niższe oprocentowanie).

   Spółdzielcze łatwo to tłumaczą – żeby ludzie nie omijali przez kredytówki zajęć egzekucyjnych – w końcu kasa na kredytowej to pieniądze banku, więc na nie zajęcie nie wejdzie.

   Mille nie bierze. Dalej nie wiem, nie mam doświadczeń – nie wrzucam nadwyżek na karty.

   Anom
  • Uzupełniając do zajęć, w momencie kiedy zajęcia są już jakiś czas (przeważnie ok. 3m) a są wykazywane obroty na karcie kredytowej, to najczęściej Banki wypowiadają umowę kredytówki.

   Anom
 • @Don a jak tam R u Ciebie? uspokoił się już?

  abc Odpowiedz
  • Po przerwie niedawno znowu zacząłem korzystać, ale zmieniłem taktykę:
   • doładowuję nie bezpośrednio z kk, ale przez GP (z C przy okazji, co daje dodatkowy poziom optymalizacji);
   • doładowuję już nie po 2 kzł, a po 0,5 kzł dziennie;
   • co parę dni płacę ich kartą za jakieś drobiazgi;
   • ponieważ doładowuję mniejszymi kwotami, więc rzadziej też wylewam (dawniej co 4 doładowania); właściwie to dopiero teraz pierwszy raz po przerwie kilka k wylałem, żeby Ci w razie czego napisać, że zatrzymali — ale nie, przeszło.

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don, w jakim temacie pisałeś o swoim problemie z R ? w ostatnim czasie ze względu na pewną promocję robię codziennie zasilenia po 1,5k, a że ostatnio to i wypłata następnie na konto jest moją jedyną aktywnością to zastanawiam się po Twoim wpisie czy trochę tego nie urozmaicić jak to opisałeś powyżej na wszelki wypadek, żeby nie stracić tego przydatnego narzędzia :)

   Gruby Rychu
  • Miałem właśnie zakładać R, aby korzystać w pewnej promocji. Piszecie, że częste zasilenia i wypłaty mogą spowodować zablokowanie konta R? Czy jednak są to bardzo sporadyczne przypadki?

   diego
 • 19: 2,7% na 100 dni do 100 kzł, następny dzień badania 14 marca.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Edycja 19, bez niespodzianek:
  – od dnia 12 stycznia 2020 r. do 14 marca 2020 r. w
  – Dzień badania sald: 11 stycznia 2020 r
  – 2,7% w skali roku dla Nowych Środków do 100 000 PLN;
  – 1,1% w skali roku dla nadwyżki Nowych Środków ponad 100 000 PLN

  wacek Odpowiedz
  • z niespodzianką bo okres promocyjnego oprocentowania wynosi 100 dni (a nie 92 jak zwykle)
   dobrze że aplikacja mobilna pokazuje do kiedy obowiązuje bo można się pogubić

   zenek64
  • Racja! Niezauważyłem… miło że wrócili do 100 dni.

   wacek
 • Dzien badania salda 11.02, rozumiem ze ns koniec dnia bo w tym dniu wlasnie wycofalem srodki?

  Kazik22 Odpowiedz
 • Czyli dziś można już z powrotem zasilać Profit?

  sentinelsan Odpowiedz
 • Czy przy przejściu z jednej edycji do kolejnej edycji promocji wykrywa Wam środki automatycznie jako nowe środki ? Miałem kilka razy taki przypadek, jak jeszcze nie było nazwy profit, że nie wykrywało z automatu i musiałem zrobić przelew KO -> 360 -> KO. Teraz to robię zawsze w kolejnym dniu po zakończeniu jednej edycji na wszelki wypadek, ale być może mieli błąd w danym czasie i teraz robię to niepotrzebnie ?

  Gruby Rychu Odpowiedz
  • Nigdy tak nie miałem. Należy pamiętać jednak o dwóch rzeczach:
   • ich system (apka/www) zawsze pokazuje stan na koniec poprzedniego dnia, wyjątkiem jest dzień po ostatnim dniu udziału w edycji, czyli pierwszy dzień udziału w następnej — wtedy nie ma informacji o udziale w promocji;
   • jeśli indywidualna edycja powinna zacząć się w niedzielę lub święto, to automat włączy ją dopiero następnego dnia —ale na to chyba przelew nie pomoże.

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy jeśli w aplikacji mam, że biorę udział w 17 edycji promocji z okresem trwania 9/11/2019-08/02/2020, to jeśli wypłacę środki przed 14 marca, to wszystkie środki „załapią się” jako nowe w następnej edycji?

  Avv Odpowiedz
  • Czyli do 8.02 trwa twoje indywidualne 92 dni i wskoczysz do nowej (19. edycji promocji) od 9.02 jeśli wyzerowałaś saldo zgodnie z tym co pisałem na blogu – czyli 11.01

   Michał
 • @ Don Quijote niestety wydaje mi się że jednak przelew zlecony w sobotę jest wliczany jako środki wciąż znajdujące się na koncie. Z rzutu okiem na obecną informację z poprzedniego dnia badania mojego salda wynika że uwzględniono zarówno środki będące obecnie na lokacie, jak i jakieś niedobitki które zleciłem do przelewu w sobotę.

  r Odpowiedz
  • A to ciekawe, czyżby się zmieniło na gorsze? Nie raz ktoś tutaj wylewał środki jeszcze w sobotę, mi się to chyba też kiedyś zdarzyło…
   1. O której zleciłeś ten przelew (czy nie za późno)?
   2. Jak po zleceniu wyglądało to w bankowości: saldo, blokady, przelew widoczny w historii?
   3. Jak teraz to wygląda (z jaką datą widać sobotni przelew)?

   Don Quijote de la Mancha
  • Na stronie banku można znaleźć godziny graniczne sesji elixir:

   Godziny graniczne realizacji przelewów krajowych w walucie PLN
   I sesja-8:10 II sesja-12:10 III sesja–14:30
   Przelewy krajowe zlecone po godzinach granicznych, ale przed godziną 21:30, obciążą rachunek w danym dniu, ale przelew będzie wysłany do odbiorcy w następnym dniu roboczym.
   Polecenie przelewu wewnętrznego zlecone w dniu wolnym od pracy, niedziele i święta obciążą rachunek/ zostaną uznane na rachunek w danym dniu, ale zostaną zaksięgowane/ zapisane w historii transakcji z datą następnego dnia roboczego.

   Zwróćmy uwagę, że nawet przelewy wewnętrzne w dni wolne od pracy księgowane są w następnym dniu roboczym.

   Bolo
  • Jak wysylasz BLIKa na telefon w sobotę to ksieguje się z datą przypadająca na poniedziałek, więc zwykle przelewy pewnie tez tak samo

   Anom
 • @Don Quijote
  1. zlecony w sobote jakos przed poludniem. Napewno nie wieczorem czy w nocy.
  2. nie pamietam niestety
  3. data: co ciekawe wowczas (listopadowe badanie salda) i teraz (bo w sobote rowniez wylalem pozostala czesc) jest widoczna sobotnia. Zarowno data transakcji jak i ksiegowania. Co wiecej, na ekranie glownym widac dostepne srodki: 0,00. Czyli mogloby sie wydawac ze tak powinno byc uwzglednione saldo. Chyba jednak nie jest.. Moze warto znowu zasiegnac opinii na sluchawce ;).. chociaz bez oficjalnego stanowiska wciaz bedzie to nie do konca pewne, bo juz tam mi sie zdarzalo otrzymywac sprzeczne informacje.

  A moze sprawdzenie salda jest wykonywane tuz po rozpoczeciu soboty ,w nocy lub nad ranem?

  r Odpowiedz
  • „data: co ciekawe wowczas (listopadowe badanie salda) i teraz (bo w sobote rowniez wylalem pozostala czesc) jest widoczna sobotnia. Zarowno data transakcji jak i ksiegowania”
   — właśnie, tak mi się wydawało, że w przypadku przelewów niedzielnych data księgowania będzie poniedziałkowa, ale w sobotę sobotnia (choć oczywiście środki zwykłym przelewem pójdą dopiero sesją poniedziałkową)…

   „A moze sprawdzenie salda jest wykonywane tuz po rozpoczeciu soboty ,w nocy lub nad ranem?”
   — na pewno nie, „Łączne saldo, obliczone na koniec dnia 11 stycznia 2020 r.”

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don: Czy w tym miesiącu przewidywana będzie konieczność ewakuacji środków? Przyznam, że już pogubiłem się z kolejnymi edycjami promocji…

   owat
 • A u mnie chyba coś nie zadziałało moi drodzy :(
  Wyczyściłam konto w dniu 10.01 (piątek). Środki wróciłam do Millenium w dniu 13.01 (poniedziałek). Do dnia 14.01 brałam udział jeszcze w poprzedniej edycji (edycja 17). Zatem od 15.01 powinnam wskoczyć do edycji 19 i środki, które przelałam w poniedziałek powinny być oprocentowane promocyjne. Natomiast dziś na koncie widzę, że te środki są oprocentowane standardowo, a z oprocentowania promocyjnego mogę skorzystać, jak przyniosę nowe środki do banku… Co w takiej sytuacji?

  Marta2910 Odpowiedz
  • czekać do jutra
   system ma opóźnienie i dopiero jutro pokaże dzisiejsze rozpoczęcie edycji 19. (zawsze jest opóźnienie 1 dnia)

   Be@
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy