2,7% do 200 000 zł na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

Zakończona

I niech mi ktoś powie, że Bank Millennium nie ma najlepszego konta oszczędnościowego na rynku :) Zgodnie z naszymi przypuszczeniami wystartowała nowa edycja promocji na nowe środki. Znów do zgarnięcia mamy 2,7% w skali roku dla kwoty aż 200 000 zł. Co najważniejsze – dzień wyznaczania salda został wyliczony dokładnie tak, jak w każdej poprzedniej edycji, więc łatwo było przewidzieć warunki nowej. Dzięki temu z podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym Profit możemy korzystać praktycznie non-stop (z czego ja sam korzystam już od około 2 lat).

2,7% na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium

2,7% do 200 000 zł w 7 edycji promocji

W 7 edycji promocji konta oszczędnościowego Profit premiowane są nowe środki, czyli nadwyżka nad saldo na naszych rachunkach w Banku Millennium z dnia 10.03.2018. Oznacza to, że jeśli wczoraj mieliśmy tam niewiele pieniędzy (idealnie zero) to wszystko, co przelejemy ponad tę kwotę, będzie zarabiało 2,7% – aż do 200 000 zł. Powyżej tej kwoty uzyskamy 1,5%, a oprocentowanie standardowe (dla starych środków) wyniesie skromne 0,6% – 1,1%. Poniżej dane w tabelce:

Kwota Oprocentowanie promocyjne
Do 200 000 zł włącznie 2,70%
Nadwyżka ponad 200 000 zł 1,50%
Kwota Oprocentowanie standardowe
Do 50 000 zł włącznie 0,60%
Nadwyżka ponad 50 000 zł do 100 000 zł włącznie 0,70%
Nadwyżka ponad 100 000 zł do 250 000 zł włącznie 0,90%
Nadwyżka ponad 250 000 zł do 500 000 zł włącznie 1,00%
Nadwyżka ponad 500 000 zł 1,10%

Do promocji „Nowe środki na koncie oszczędnościowym Profit” można przystępować od 11.03 do 12.05.2018, a okres promocji wynosi 92 dni. O co chodzi? Promocja aktywuje nam się na nasz indywidualny, 92-dniowy okres dopiero w momencie przelewy pierwszych nowych środków (ewentualnie założenia konta, jeśli go wcześniej nie posiadaliśmy). Oznacza to, że jeśli nowe środki przelejemy np. jutro, to będą zarabiały 2,7% od 12.03 do 12.06.2018. Jeśli natomiast przelejemy np. dopiero 1.05, to 92 dni będzie trwało aż do 1.08.2018.

Łatwo więc zauważyć, że kolejne promocje mogą na siebie nachodzić – zakładam bowiem, że 8 edycja wystartuje 13.05.2018. Należy więc działać z głową i w odpowiednim momencie opróżniać rachunki, aby móc wskakiwać do kolejnej edycji promocji. To jak postępować, aby non-stop zyskiwać podwyższone oprocentowanie na koncie Profit, wyjaśniłem w swoim poradniku – zachęcam do przeczytania.

Gdzie jest haczyk?

Na koniec przypomnienie o trzech niewielkich haczykach, na które możemy się złapać podczas korzystania z konta oszczędnościowego Profit.

Po pierwsze – tak jak większość ofert na rynku, tak i tutaj możliwy jest tylko jeden darmowy przelew w miesiącu. Kolejne kosztują 7,5 zł, dlatego warto z nich korzystać dopiero, kiedy nie mamy wyboru (a pierwszy przelew już wykorzystaliśmy).

Po drugie – maksymalny limit przelewów zewnętrznych zleconych za pomocą bankowości internetowej, to 50 000 zł. Oznacza to, że osoby posiadające oszczędności w większej kwocie muszą ją rozbijać na kilka mniejszych przelewów. Na szczęście przelew wewnętrzny (z konta oszczędnościowego na ROR) nie ma limitów. Wszystko więc wystarczy odpowiednio zaplanować.

Wreszcie po trzecie – posiadanie konta oszczędnościowego wymaga posiadania rachunku osobistego. W tej chwili Bank Millennium ma w swojej ofercie Konto 360°, które jest darmowe po spełnieniu dwóch prostych warunków: wpływ 1000 zł oraz wykonanie jednej płatności miesięcznie. Rachunki w wersji Student (dla osób do 26. roku życia) są darmowe po wykonaniu tylko jednej transakcji.

Jak ja radzę sobie z tymi warunkami, choć Konto 360° nie jest moim „główym” rachunkiem? Przelew 1000 zł mam zautomatyzowany – w banku „głównym” mam ustawione zlecenie stałe, które co miesiąc przelewa do Banku Millennium 1000 zł, a chwilę później mam zlecony przelew w drugą stronę na nieco niższą kwotę. Drobne pieniądze zostawiam na rachunku po to, aby móc wykonać transakcje kartą – mam już „zakodowane” w głowie, że kiedy płacę za coś taniego w sklepie, to używam tej karty.

Na koniec dodam, że Konto 360° może z powodzeniem zostać naszym rachunkiem „głównym”. Po spełnieniu powyższych warunków zyskujemy bowiem darmowy rachunek z kartą i wypłatami ze wszystkich bankomatów. Dodatkowo Bank Millennium jest bankiem nowoczesnym – interfejs bankowości jest przejrzysty, aplikacja mobilna działa bez zarzutów, a nowe technologie są wprowadzane dość szybko.

PS. Za założenie Konta 360° można obecnie zgarnąć nawet 350 zł premii :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Ja również jestem jeszcze w styczniowej (do 20.04) – wynika to z indywidualnych 92 dni promocyjnego oprocentowania. Jeśli czyściłeś konto w marcu, to po zakończeniu obecnej promocji, wpadniesz w kolejną.

  Mari Odpowiedz
 • Tak się zastanawiam, opłata za konto 8 zł, opłata za kartę 7 zł – ale przecież nie ma możliwości żeby pobrali tylko jedną z tych dwóch opłat ? Bo przecież warunki zwalniające z opłat są dwa łącznie – wpływ zewnętrzny 1000 zł i 1 transakcja kartą. Czyli jak nie spełnią jednego z tych dwóch warunków to jestem w plecy 15 zł. Czy taka konstrukcja zwolnienia nie jest obejściem jakichś przepisów ? czy nie powinno być tak, że wpływ zwalnia z opłaty za konto a transakcja z opłaty za kartę ? czy KNF pochyliłby się nad sprawą?

  wiechu Odpowiedz
  • 1. Nie ma obowiązku posiadania płatnej karty, warunek bezpłatności konta można też spełniać bezpłatną kartą mobilną lub Blikiem (a w przypadku jego nie spełnienia zapłaci się 8 zł/mc).

   2. Jeśli Ci przeszkadza konieczność pamiętania o tej płatności (bo mi przeszkadzało), to możesz zmienić konto na Prestige (nie World), tam jest tylko warunek wpływu (10 kzł/mc, ale co za różnica, czy trzeba przelewać tysiąc czy dziesięć), karta plastikowa jest bezpłatna bezwarunkowo (do tego ładniejsza, choć niebieska też brzydka nie jest), można też zamówić bezpłatne konto walutowe z bezpłatną kartą (chyba tylko EUR). Zamiast warunku wpływu dla bezpłatności można też zastosować warunek utrzymania średniego salda 100 kzł — więc dla wielu osób trzymających większe środki na Profit może to być bardzo wygodne. W przypadku nie spełnienia warunku bezpłatności zapłaci się 70 zł/mc.

   Don Quijote de la Mancha
 • Przed końcem indywidualnego okresu 92 dni też trzeba wylać kasę z banku?
  Bo mimo że opróżniałem na badanie, nie wskoczyło w nową promocję.

  Mistrz Hugo Odpowiedz
  • chyba dopiero jutro będzie widać – ja też do wczoraj byłem w 6-tej promocji i dziś całość oprocentowana standardowo

   karampuk
  • U mnie tez calosc standardowo. Dodatkowo saldo „z wczoraj” na zakladce „promocja” rozni sie o 200 zl od rzeczywistego, a ruchu na koncie nie bylo jakies 2 tygodnie.

   xtek
  • U mnie tez calosc standardowo. Dodatkowo saldo „z wczoraj” na zakladce „promocja” rozni sie o 200 zl od rzeczywistego, a ruchu na koncie nie bylo jakies 2 tygodnie.

   krabar
  • a, juz wiem, po prostu odsetki odejmuja sie od salda.

   krabar
  • a promocja wskoczy jutro, potwierdzone.

   krabar
  • wg moich obliczeń też powinnam automatycznie wskoczyć w 6 promocję, a uruchomiła się 7-ma wraz z powrotem środków na konto (po weekendowym czyszczeniu). Coś jest więc na rzeczy… Choć w tym miejscu akurat regulamin się nie zmienił. A może czegoś nie widzę ?
   Hmmm.. jak nie wskoczy samo w nową promocję, to może trzeba dosłać 1zł na KO ?
   Dajcie znać.

   Be@
  • no i jest nowa promocja liczona od wczoraj. Co prawda nie doliczają do nowych środków odsetek za marzec (w nowych regulaminach nie ma takich wykluczeń)

   karampuk
 • U mnie 15 kwietnia skończyła się edycja 6 .
  Saldo na 10 marca wyzerowane.
  Dzisiaj wszystkie środki wpłacone 12 marca są na oprocentowaniu standartowym.
  Czy ktoś wie w co pogrywa Mille ?.

  Krzysztof1 Odpowiedz
 • Poczekam do jutra. Najwyżej zwinę żagle do WBK.

  Mistrz Hugo Odpowiedz
 • Jak się jutro nic nie zmieni przelej na to konto grosz albo złotówkę. Też tak miałam.

  Tina Odpowiedz
 • Kiedy jest najbliższe badanie zaangażowania?

  jarosword14 Odpowiedz
 • No i jest nowa promocja.

  Mistrz Hugo Odpowiedz
 • Jakoś w końcu tej 7 promocji nie uruchomiłem, a tu już niedługo kolejna (miejmy nadzieję); chyba się wstrzymam, mniej % nie dadzą, a może przypadkiem więcej…

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Może właśnie warto zdopingować bank i przelać hajs na lokatę do ib?

  Imię Odpowiedz
 • przypomni ktoś czy jak dzisiaj zlecę przelew na jutro 50k to jutro będę mógł drugi taki sam wykonać „z ręki” czy limit dzienny zablokuje?

  Romek Odpowiedz
  • Limit dotyczy tak naprawdę zlecania (a nie wykonywania), więc jeśli dziś zleciłeś, to już dziś innego nie zlecisz (nawet z inną datą), ale jutro nie będzie problemu.

   Ale pamiętaj, że jeśli środki są na ko, to najpierw trzeba je przelać na ror, a żeby rano wykonała się dyspozycja przelewu z ror na zewnątrz, to wcześniej powinna się wykonać dyspozycja przelewu z ko na ror (tzn. także ją trzeba zdefiniować, bo nie wiem, czy nawet zrobienie przelewu wewnętrznego po północy wystarczy).

   Don Quijote de la Mancha
 • ok zleciłem na jutro 100k z ko na ror i drugie zlecenie na jutro 50k z ror na zewnątrz a jutro planuje zrobić manualnie od ręki przelew 50k z ror na zewnątrz

  Romek Odpowiedz
 • W moim przypadku 6 edycja zakończyła się 28 kwietnia i dzień później miałem przejść na 7 edycję. Aplikacja pokazuje jakieś głupoty abym wypłacił środki na no nową promocję i bieżące środki są opr. standardowo. Czy macie jakieś doświadczenie? Sytuacja się zmieni? Badanie było 10 marca i stan środków miałem 0 zł.

  Clio Odpowiedz
  • Wpłać sobie 1zł na Profit, powinno to aktywować promocję.

   Joana
  • Dzięki za sugestię. Odpisali mi międzyczasie,że 29 kwietnia to był dzień świąteczny i zostaną dane zaktualizowane dopiero po 6 rano w dniu jutrzejszym. Nie miałem takiej sytuacji wcześniej może dlatego,że jedna promocja kończyła się a druga zaczynała w dni robocze.

   Clio
 • Czegoś nie ogarnąłem. 9. marca „wyczyściłem” i zostało na koncie prawie 80 zł. Przelałem 13.03. z powrotem i ku mojemu zdziwieniu data badania salda to 10 stycznia. Promocja jest od 6.02 do 8.05. czy jak wyczyszczę konto 8 i poczekam do poniedziałku (bo 12 chyba jest badanie salda) to wskoczę na nową promocję?

  tofik Odpowiedz
  • Tak, wydaje mi się, że w takiej sytuacji warto poczekać (jeśli środki można gdzieś na ten czas ulokować, a teraz parę ofert było), bo wydaje się nieprawdopodobne, by w 8 edycji oprocentowanie obniżyli, a na podwyższenie szansa jest…

   Don Quijote de la Mancha
 • kiedy jest to badanie konta?? Mam trochę środków w millenium na lokacie i chciałbym je wrzucić na profit.

  Michał Odpowiedz
  • Należy wyczyścić saldo najpóźniej dzisiaj wieczorem. Prawdopodobnie jutro rusza kolejna edycja.

   Mahyn
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy