200 zł do Ikea za wyrobienie karty kredytowej mamBONUS od BGŻ BNP Paribas (i 100 zł za płatności mobilne!)

Zakończona

Ruszyła promocja BGŻ BNP Paribas, w której zgarnąć możemy voucher o wartości 200 zł do wykorzystania w popularnych sklepach Ikea. Wystarczy, że zawnioskujemy o kartę kredytową, a następnie będziemy z niej aktywnie korzystać.

200 zł na karcie podarunkowej Ikea za wyrobienie karty kredytowej mamBONUS od BGŻ BNP Paribas
Aby skorzystać z promocji należy być taką osobą, która w okresie ostatnich 12 miesięcy nie miała zawartej żadnej umowy o kartę kredytową BGŻ BNP Paribas. Posiadanie innych produktów nie wyklucza z promocji :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i zostawimy swoje dane kontaktowe. W ciągu maksymalnie kilku dni oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces wnioskowania o kartę kredytową mamBONUS. Jeśli karta zostanie przyznana, to nie pozostanie nam nic innego, jak spełnić warunki promocji.

W jaki sposób? Zgodnie z regulaminem powinniśmy dokonać transakcji bezgotówkowych kartą na łączną kwotę min. 2000 zł w ciągu pierwszych dwóch miesięcy (liczonych od daty zawarcia umowy). W teorii bank akceptuje tu też przelewy z rachunku karty, ale to już operacja gotówkowa – nie obowiązuje więc okres bezodsetkowy, a za samą transakcję bank pobiera 4,9% prowizji. Dla nas będzie więc mało opłacalna. Najprościej będzie wydać 2000 zł płacąc kartą za „zwykłe” zakupy w sklepach i internecie.

Tu przy okazji przypominam o swoim poradniku na temat mądrego korzystania z kart kredytowych. Jeśli pierwszy raz wnioskujecie o tego typu kartę, to zdecydowanie warto go przeczytać.

To tyle! Karta upominkowa Ikea doładowana kwotą 200 zł zostanie do nas wysłana nie później, niż 20.02.2019. W promocji przewidziano 4000 nagród, przy czym:

Jeśli pula Nagród zostanie wyczerpana przed upływem Okresu Sprzedaży Premiowej, Organizator poinformuje o tym za pośrednictwem strony: https://mambonus.pl/regulaminy

Osobiście nie obawiałbym się wyczerpania puli – w poprzedniej promocji była ona ponad połowę mniejsza i nie została wyczerpana.

100 zł za transakcje Apple Pay lub Google Pay

Na koniec przypomnę, że wyrabiając kartę w BGŻ BNP Paribas automatycznie stajemy się obecnym klientami, dla których przygotowane są inne promocje. Do końca października możliwe jest zgarnięcie dodatkowych 100 zł za wykonanie transakcji mobilnych – i to na prościutkich zasadach, które przy okazji pokrywają się z promocją za podpisanie umowy o kartę kredytową :)

O szczegółach tej promocji pisałem w prześwietleniu: 100 zł za płatności mobilne od BGŻ BNP Paribas.

Ile kosztuje karta kredytowa mamBONUS?

Karta kredytowa Mastercard mamBONUS może kosztować 72 zł rocznie, jednak opłaty w pierwszym roku możemy się pozbyć w dość prosty sposób – wystarczy, że skorzystamy z promocji zwalniającej z opłat i wydamy min. 500 zł w ciągu 2 pierwszych okresów rozliczeniowych dla karty Mastercard Standard lub 1000 zł dla karty Mastercard Gold.

Swoją drogą za wyrobienie karty otrzymujemy 5000 punktów mamBONUS, które pomogą nam w zebraniu na jakąś drobną nagrodę z katalogu programu.

Nie przegap!

Komentarze

 • jakie są wymagania do wydania karty ? jeżeli mam działalność gospodarczą dadzą mi ją ?

  mateuszbednarczyk Odpowiedz
 • Wyplata z bankomata 2000 pln juz nie przechodzi?

  jan123456 Odpowiedz
  • Niestety usunęli to z regulaminu.

   Michał
  • Słabo… Już na starcie promocja ograniczona do 9 miast / 10 sklepów. I jeszcze rzucają kłody pod nogi z tą koniecznością wydania 2k ;) Pula nagród z pewnością jest niezagrożona, nie ma co się przypalać…

   kolo
 • Czy dobrze myślę, że skoro w regulaminie nie ma obowiązkowych zgód marketingowych w formularzu, to mogę nie zaznaczyć żadnej z tych czterech? A gdzie jest info o zwolnieniu z opłaty 72zł/rok po wydaniu 500zł? Bo szukam w tabeli opłat i nie dowidzę :)

  mi Odpowiedz
  • Niestety to jest promocja która jest, ale nie ma do niej regulaminu online. Zapytaj konsultanta – potwierdzi ;)

   Michał
  • a do kiedy obowiązuje ta promocja? do końca roku? Pewnie KK otwarte w promocjach w tym roku trzeba do końca roku zamknąć, aby nie nadziać się na opłaty w nowym roku.

   abc
 • Hej,
  Piszesz „opłaty w pierwszym roku możemy się pozbyć w dość prosty sposób …” a jak się jej pozbyć w kolejnym roku, da się?
  Odbiór kuponu do 20.02 więc wyrabiając kartę w 2018 załapiemy się również na 2019 i nową opłatę za kartę.

  Iwonab Odpowiedz
 • Marketingowy strzał w stopę. Kojarzy się z „mammobusem”. Niestety.

  qq Odpowiedz
 • A co złego w mammobusie? Trzeba o siebie dbać. Ode mnie mają za ten przypadek plusa.
  Poza tym na karcie piszą w dwóch linijkach, więc skojarzenie raczej się nie podsuwa.

  abba Odpowiedz
 • Czy Płaz przejdzie w tej promocji?

  Analityk Odpowiedz
 • A czy płatności za czynsz np. Billtech lub sprytny bill liczone są jaki transakcje karta?

  Michał Odpowiedz
  • Billtech.pl – płaci się 1 zł za każdy przelew, ale może być na zawsze za darmo jeśli wyśle się zaproszenie do 3 osób.

   „oferujemy usługę przelewów online ‘Pay By Link’ (…) W najbliższym czasie zamierzamy dodać możliwość podpięcia karty debetowej / kredytowej” czyli kartami jeszcze niczego kartami nie opłacisz. Gdy będzie działać warto będzie sprawdzić kod MCC.

   „BillTech został stworzony przez grupkę entuzjastów, którzy zawsze mieli problem z opłacaniem rachunków” Na stronie chwalą się, że są „członkiem akceleratora HugeThing organizowanego przez SpeedUp Ventures Capital Group, przy współpracy z Alior Bank”, więc nie jest to prawdopodobnie firma-krzak.

   Jeśli dobrze rozumiem opis, wlogowywują się do biur obsługi klienta, pobierają sobie kwoty faktur i daty płatności i opłacają. Czyli tak, jak robi to bm.pl Ale w opisie genezy pomysłu wspominali o papierowych fakturach – ciekawe jak to obskakują. To oznacza, że dowolnego jednorazowego przelewu do nowego dostawcy chyba się u nich nie wykona, jak ma to miejsce w szuwarach.

   Nie widzę na razie różnicy między BillTech a bm.pl, ale dobrze jeśli ktoś znający temat się wypowie.

   abba
 • No i jak tu sprytnie zrobić wymagany obrót? Ktoś, coś…?
  Tym razem R i DiP raczej na pewno wykluczone, ciekawe czy Poczta, płaz lub bm.pl podchodzi pod wykluczenia?

  erde Odpowiedz
 • Pytanie: Wykorzystałem i spłacałem limit KK w tym banku kilkukrotnie w jednym okresie rozliczeniowym. Saldo zadłużenia z poprzedniego wyciągu wynosiło 2k. W takim razie na kolejnym wyciągu nie mogę mieć zadłużenia, aby nie naliczyli odsetek? Czy zalicza się to, że spłaciłem już to zadłużenie kilka razy i mogę dalej korzystać bez ryzyka naliczenia odsetek?

  abc Odpowiedz
  • Aby nie było odsetek musisz spłacić całe zadłużenie z danego okresu. To, że masz kolejne zadłużenie (już generowane w nowym okresie rozliczeniowym) nie ma żadnego wpływu. To trochę jak telefon na abonament – płacąc za poprzedni miesiąc już generujesz nowe koszty w nowym miesiącu.

   Michał
  • czyli rozumiem, że pierwsza spłata załatwiła sprawę zadłużenia z poprzedniego okresu i odsetek nie będzie?

   abc
  • O ile wynosiła min. 100% zadłużenia z wyciągu.

   Don Quijote de la Mancha
  • Tak wynosiła 100%, później limit jeszcze wykorzystywałem i spłacałem w 100 %, a teraz tak się złożyło, że kk nie będzie spłacona przed kolejnym wyciągiem i się zastnawiałem czy system nie potraktuje tej różnicy między wyciągami jako braku spłaty…

   abc
 • Alior ma dziwne metody (NIE)informowania o swoich promo na kredytowki – wyszukujac „promocja karta kredytowa” wywalilo mi cus takiego: https://www.aliorbank.pl/LP/karta-kredytowa-ok-promocja.html – znacie, skorzystaliscie?

  MiG Odpowiedz
  • Na pierwszy rzut oka wygląda fajnie, 50 zł × 12 miesięcy, do tego nie widzę wykluczeń MCC…
   Ciekawe, czy „W Promocji może wziąć udział osoba fizyczna, która […] na dzień 14 października 2018 r. nie posiadała w Banku żadnego rachunku karty kredytowej” wyklucza posiadaczy kk TMUB…

   Don Quijote de la Mancha
  • Wg mnie wyklucza bo to w koncu Alior (Bank). Tak czy owak 600zeta za „platnosci telefonem” + 300zeta „normalnego” cashback z OK! to niezla propozycja na ta chwile. Do tego wczytuje sie ze maja dlugi okres bezpdsetkowy (prawie 2 miechy) i przelewy z karty jako transakcje bezgotowkowe (tego nie znam) – tzn. pobiora prowizje ale bez odsetek jak z ATM… chyba sie skusze i troche z nimi pobankuje, bo oplata do latwego w sumie wyzerowania

   Kriss76
 • Jak zrobić obrót? czy można plazem lub pocztą?

  Agnese2a Odpowiedz
 • Adminie czy można zadziałać tutaj z poczta i płazem aby wyrobić obrót?

  agnese2a Odpowiedz
 • a znacie sklepu gdzie możliwy jest zwrot towaru z opcją zwrotu kasy na konto?

  As Odpowiedz
  • 0BI, CAST0RAMA, DECATHL0N przy mniejszych kwotach dokonują zwrotu w gotówce. Ale nie jest zbyt eleganckim naciągać tak uprzejme firmy na koszty. Zwrot na konto powinien być możliwy jest w każdej firmie, gdzie dokonasz nadpłaty, ale lepiej o tym doczytać w regulaminie danego usługodawcy. Sprawdź, czy możesz nadpłacić kartą czynsz, kablówkę, prąd…

   abba
 • Pamiętajcie, że za rozwiązanie umowy przed upływem 6 miesięcy bank pobiera opłatę 25 zł.

  Tomaszsz Odpowiedz
 • Z umowy, z którą zapewne zapoznaliście się i zaakceptowaliście własnoręcznym podpisem :) Strona szósta, tabela opłat i prowizji, dół strony.

  chybaty Odpowiedz
  • W mojej umowie nie ma mowy nic na temat takiej opłaty

   erde
  • @tomaszsz i @chybaty – w mojej umowie karty kred w promocji IKEA w paragrafie 9 Taryfa opłat i prowizji nie ma pozycji z opłatą 25 zł za rozwiązanie. Tak jak ja ma też @erde. Jak dokładnie u was jest to napisane i jakie są poprzednie i kolejne pozycje na liście?

   abba
 • Orientuje się ktoś, czy jeśli jestem/byłem klientem Raiffeisena i mam nadal ich KK to załapię się do tej promocji?

  owca Odpowiedz
  • Od paru dni jesteś już Klientem BNP https://www.bgzbnpparibas.pl/polaczenie-z-raiffeisen-bank-polska-sa Chyba już nie spełniasz warunku „niemania” produktów w BNP. Możesz upewnić się w banku, ale pewnie infolinia nie powie ci nic wiążącego. Gdybyś zdobył odpowiedź na piśmie, że mimo przejęcia możesz wziąć udział, to byłoby coś konkretnego, Bez tego nie warto próbować, bo czemu bank miałby cię ściągać promocją, skoro cię już ma? I czy na pewno wydałby ci drugą kartę kredytową? Poza tym w tej promocji nie jest łatwo wyrobić limit 2000, oj nie.

   abba
  • wiem o polaczeniu, wolalem spytac, majac nadzieje ze moze przy takich laczeniach jakos inaczej to wyglada :) co do infolinii to wlasnie nie licze ze cokolwiek sensownego powiedza. A czemu nielatwo wyrobic limit? Ida swieta, szykuja mi sie wieksze wydatki, nie widze problemu w wydaniu 2k ;) czy to trzeba wydac na konkretne produkty ze tak trudno?

   owca
 • Co do opłaty za rezygnację ja również potwierdzam iż w mojej TOiP jest 25 zł jeśli zrezygnujesz w ciągu 6 mcy. No ale skoro po wydaniu 500zł staje się ona darmowa na rok, to trzeba będzie poczekać i zamknąć po pół roku.
  Co do połączenia ja też ma KK w Raiff i konsultant z BGZ BNP potwierdził iż biorę udział w promocji IKEA.

  Łukasz Odpowiedz
  • @Łukasz, między jakimi opłatami znajduje się ta opłata w twojej umowie?

   abba
  • o, to by było świetne. Masz to może na piśmie? :)

   owca
  • Ok, zapytałem przez wiadomość i mam na piśmie, że nawet będąc klientem Raiffeisen i posiadając ich KK można brać udział w tej promocji.

   owca
 • Strona 6/9, przedostatni wiersz. Pomiędzy przewalutowaniem a odzyskaniem środków.

  Łukasz Odpowiedz
 • Karta IKEA zastukała do drzwi. Ponad 2 miesiące przed czasem! Dziękuję ci BNP. Kto ma w umowie opłatę za zamknięcie karty w ciągu 6 miesięcy, musi o tej opłacie pamiętać.

  abba Odpowiedz
  • U mnie tez dotarła przed świetami, w umówię opłaty za zamknięcie karty przed 6M nie mam, bankietowanie wydrukował stara wersjetabeli,w nowej opłata jest więc, żeby nie czekać miesiącami na odpowiedzi na reklamacje z BNP wolę poczekać z zamknięciem

   Dzikus
 • U mnie też już dotarła, miesiąc przed czasem, więc promo naprawdę spoko

  Łukasz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy