200 zł za założenie Konta Przekorzystnego w Pekao + 8% na koncie oszczędnościowym

Trwa do 15.03.2023

Ruszyła kolejna edycja promocji Pekao z premią za założenie konta. Ponownie do zgarnięcia mamy baaardzo łatwe 200 zł na start oraz aż 8% na koncie oszczędnościowym.

200 zł za założenie konta w Pekao

Otwórz Konto Przekorzystne na selfie i otrzymaj 200 zł

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która nie posiadała żadnego konta ani lokaty w Pekao w okresie od 1.01.2021 do 9.01.2023.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek elektroniczny o Konto Przekorzystne i zawrzemy umowę nie później, niż 15.03.2023. Istotne, aby w trakcie wnioskowania wyrobić również kartę debetową oraz aplikację PeoPay. Zgody marketingowe nie są wymagane.

W promocji biorą udział tylko wnioski złożone przez stronę internetową banku (lub kontynuowane w aplikacji PeoPay). Założenie konta w oddziale banku nie pozwoli na zdobycie premii! Choć jest tu jeden wyjątek:

Jeśli nie udało ci się zawrzeć tej umowy w tych kanałach ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowę w oddziale Banku, ten warunek uznamy za spełniony.

A jak zdobyć tytułową nagrodę? Pierwsze 50 zł zdobędziemy już za sam fakt podpisania umowy w powyższy sposób. Jej wypłata nastąpi do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Kolejne 150 zł uzyskamy za trzykrotne spełnienie banalnie prostego warunku:

 • wykonanie min. 5 płatności kartą lub zbliżeniowo przez PeoPay
 • min. 1 logowanie do aplikacji PeoPay

Warunek ten powinniśmy spełnić w każdym z trzech pełnych miesięcy kalendarzowych, licząc od pierwszego pełnego miesiąca następującego po miesiącu założenia konta. Przykładowo zakładając konto w styczniu warunki powinniśmy spełnić w lutym, marcu oraz kwietniu.

Bank wypłaci nam 50 zł za każdy miesiąc, w którym spełniliśmy warunki. Wypłata nastąpi do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego.

8% na koncie oszczędnościowym

Oprócz premii na start bank oferuje nam 8% na koncie oszczędnościowym. Wystarczy, że spełnimy warunki nowego klienta tej promocji i otworzymy rachunek oszczędnościowy do 15.03.2023. Promocyjne oprocentowanie 8% do 100 000 zł będzie obowiązywało przez 183 dni.

Darmowe Konto Przekorzystne

A ile to wszystko kosztuje? Samo prowadzenie rachunku jest darmowe. Zapłacić możemy natomiast 4 zł za kartę, jednak wykonanie transakcji kartą oraz zapewnienie wpływów na konto w kwocie min. 500 zł w poprzednim miesiącu zwalnia z opłaty. Pekao nie pobierze również żadnych (podstawowych) opłat od osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

Co z wypłatami z bankomatów? Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju, o ile spełniliśmy w poprzednim miesiącu warunek wpływu 500 zł i jednej transakcji. Kolejne wypłaty z bankomatów obcych będą nas kosztować już 2,3% od kwoty wypłaty (min. 5 zł).

Na koniec dodam, że wyrabiając kartę Mastercard Debit FX automatycznie zyskujemy bezstratne przewalutowanie przy płatnościach zagranicznych – a dokładniej po kursie organizacji płatniczej i bez żadnej prowizji banku. Oznacza to, że kartą tą zapłacimy całkowicie bezkosztowo za wszelkiego rodzaju zakupy w innej walucie, niż PLN. Warto o tym pamiętać!

Nie przegap!

Komentarze

 • Jak interpretować poniższy zapis?

  „Opłata pobierana jest z rachunku, w ciężar którego rozlicza się transakcja i według stawki określonej w walucie tego rachunku.
  W przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówkowych, wpływów z tytułu rozliczenia
  depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz przelewów pomiędzy rachunkami własnymi klientów)”

  Konkretnie „przelewów pomiędzy rachunkami własnymi klientów” – czy to wyklucza przelewy z innych banków, w których posiada się konto?

  Michał Odpowiedz
 • Czy konto bez karty jest darmowe? I czy rezygnując z karty można dostać 8% na KO?

  Dobcio Odpowiedz
  • Ja mam konto z poprzedniej edycji, zakładane w placówce (bo były problemy przy zakładaniu online ze względu na to, że byłem kiedyś klientem), bez karty i mam 8% na KO.

   Rafal
  • I jest darmowe:(

   Rafal
 • Czy promocja łączy się z programem poleceń?

  Bart Odpowiedz
  • Dołączam się do pytania?

   aircrash
  • Aktualnie nie da się polecić konta w programie poleceń, bo X edycja się skończyła. Pytanie czy będzie następna edycja i warto czekać czy nie.

   Bart
 • Jest opcja kuriera czy nadal zbierają na siłę selfie?

  pytanie Odpowiedz
 • Czy mając już wcześniej założone konto na selfie i oczywiście zamknięte przed 2021 r. można je ponownie otworzyć metodą na selfie?

  Łukasz Odpowiedz
  • Teoretycznie tak, w praktyce mało komu się udało

   Dzikus
  • Raczej bez szans. Dopytywałem na infolinię. Jeśli mają już twoje dane w systemie to nie da rady założyć konta na selfie. Finalnie trzeba będzie dokończyć zakładanie konta w oddziale, ale promocja zadziała.

   Bart
 • Pekao nie wypłaca premii. Gdy nie dostaniecie pieniędzy to po złożeniu reklamacji dają sobie 60 dni na rozpatrzenie, bo w 30 nie wyrabiają. Płatności kartą nie rozliczają na czas, pieniądze wracają na konto a jak te wydacie to zrobią wam debet i dodadzą wam zobowiązanie kredytowe do BIK. Beznadziejny bank. Omijać!

  bbc Odpowiedz
 • „Wprowadzony numer telefonu jest już zarejestrowany.”. Co w takiej sytuacji powiniennem zrobić? Pójść do oddziału banku i powiedzieć, że chcę otworzyć konto w ramach promocji „Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę 200 zł”?

  pytanie Odpowiedz
  • Spróbuj przez Peopay

   Ja123
  • regulamin
   „- poprzez aplikację mobilną PeoPay (mobilnie) tj. na selfie.
   Jeśli nie udało ci się zawrzeć tych umów w powyższych kanałach ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowy w oddziale Banku, ten warunek uznamy za spełniony.”

   Ja123
  • Założyłem konto w oddziale banku, tylko teraz widzę, że trochę zawaliłem sprawę, bo mogłem otworzyć konto z kartą dla gracza zamiast normalnej i dodatkowo zyskać 8000 punktów za jej rejestrację w programie Bezcenne Chwile. „Punkty na start z Bankiem Pekao S.A.” – edycja X.

   pytanie
  • Nie rejestruj na razie swojej karty w BChw, bo oni sami (tj. BChw) robią promocje za dodanie kart do programu, a może być nawet więcej niż te 8000 pkt. Póki co na razie nic nie ma, ale dawno nic nie było, więc są duże szanse że coś się pojawi

   Ja123
 • Witam.
  Czy te 500 zł wpływu może być wykonane „przelewem na telefon blik” oczywiście z innego banku?

  Dariusz Odpowiedz
  • Tak. Ja w ten sposób przelewałem we wcześniejszej promocji Pekao. Generalnie przelew na telefon to jest po prostu przelew Express Elixir. W wielu bankach tak spełniam warunek wpływów na konto.

   e
  • Dziękuję za informację. Pozdrawiam

   Dariusz
 • Wiadomo na pewniaka jak traktują byłych Ideowców? Tu jest 1.01.2021 ja zamykałem Ideę kilka miesięcy później i wg znanych mi wieści wciąż siedzę w karencji.

  jojo Odpowiedz
 • Już mataczą.

  „Dzień dobry Panie xxxxx,

  dziękuję za kontakt.
  Otrzymałem w Pana sprawie informację, że konto zostało otwarte w ramach promocji „Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę 200 zł” – edycja VII . Niestety nie zaakceptował Pan zgód marketingowych co było warunkiem brania udziału w promocji. „

  pytanie Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy