Łatwe 200 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego od Pekao z jeszcze krótszą karencją! (+3% na koncie oszczędnościowym przez 4 miesiące)

Trwa do 31.03.2020

Ruszyła kolejna odsłona promocji Pekao S.A., która w ostatnim czasie była jednym z hitów na blogu. W zamian za zawarcie umowy o konto (bez ruszania się z domu!) oraz czterokrotne spełnienie warunku bezpłatności konta zyskamy 200 zł premii. A do tego 3% na koncie oszczędnościowym przez 120 dni!

200 zł na start za Konto Przekorzystne Pekao

Otwórz Konto Przekorzystne i otrzymaj do 200 zł

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która nie była związana z Pekao w okresie od 1.01.2019 do 31.12.2019. Szczególnie chodzi tu o posiadanie umowy rachunku płatniczego, oszczędnościowego lub lokaty terminowej. Mimo wszystko to dobra wiadomość – okres karencji został skrócony aż o rok w stosunku do poprzedniej promocji!

Co ciekawe bank dopuszcza do promocji również te osoby, które posiadały w tym okresie rachunek (lub rachunki) w Pekao i zamknęły go – jednak średniomiesięczne saldo przez cały poprzedni rok nie mogło nigdy przekroczyć 50 zł. Przykładowo jeśli trzymaliśmy w Pekao 500 zł przez jeden dzień (a dokładniej noc), to średniomiesięczne saldo wyniosło 500 / 30 dni = 16.67 zł (dla miesiąca, który ma 30 dni).

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o Konto Przekorzystne i zawrzemy umowę o konto nie później, niż 31.03.2020. Istotne, aby w trakcie wnioskowania wyrobić również kartę debetową oraz aplikację PeoPay.

Bank zaznacza jednak, że aby zdobyć pełną nagrodę (200 zł) konieczne będzie zawarcie umowy biometrycznie – dlatego w trakcie wnioskowania powinniśmy wybrać ten sposób finalizacji, a nie wizytę w oddziale. Jeśli jednak z jakichś przyczyn wystąpi błąd i dostaniemy odmowę zawarcia umowy biometrycznie, to finalizacja w oddziale banku będzie również brana pod uwagę :)

Natomiast osoby, które z góry wybiorą oddział, mogą walczyć jedynie o pierwszą część nagrody – czyli 100 zł.

100 zł dla wszystkich

Samo zdobycie pierwszej „stówki” jest niesamowicie proste. Wystarczy bowiem, że spełnimy trzy proste warunki nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu przystąpienia do promocji. Przykładowo jeśli konto otworzymy w styczniu, to czas na spełnienie warunków mamy do końca lutego, ale możemy to już zrobić w miesiącu otwarcia konta (w naszym przykładzie – w styczniu).

A co musimy zrobić? Po pierwsze – zapewnić jednorazowy wpływ na nowo-otwarte konto w kwocie minimum 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówki oraz przelewów własnych między naszymi kontami w Pekao). Najprościej więc przelać sobie środki z własnego konta w innym banku.

Po drugie – bank wymaga od nas wykonania minimum jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub poprzez aplikację PeoPay (będącą oczywiście zapłatą za towary lub usługi, a nie „zwykłym” przelewem). Kwota transakcji nie ma znaczenia :)

Ostatni, trzeci warunek, to zalogowanie się do aplikacji mobilnej PeoPay.

Kolejne 100 zł za dodatkowe warunki

Aby zgarnąć drugą część nagrody konieczne będzie wykonanie tych samych czynności w każdym z trzech kolejnych miesięcy następujących po miesiącu, w którym spełniliśmy warunki pierwszy raz. Łącznie więc powinniśmy je spełnić czterokrotnie.

Tak jak jednak pisałem wcześniej – aby zgarnąć drugą część premii konieczne jest również zawarcie umowy o konto za pomocą strony internetowej banku (online) lub sfinalizowany w aplikacji PeoPay (będzie taka opcja podczas wnioskowania online). Oczywiście dostępna jest wspomniana wcześniej furtka dla osób, które zostaną odrzucone:

Warunek […] uważa się również za spełniony jeśli Uczestnik próbował zawrzeć wspomnianą umowę poprzez Podstronę internetową Banku (online) lub aplikację PeoPay (mobilnie), jednak umowa nie została zawarta w tych kanałach w wyniku negatywnej weryfikacji tożsamości Uczestnika przez system informatyczny Banku, ale została zawarta w oddziale Banku.

Oczywiście polecam sobie zrobić wtedy pamiątkowego screenshota – na wszelki wypadek :)

Pierwsza część nagrody zostanie wypłacona do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po dniu przystąpienia do promocji. W naszym przykładzie (umowa zawarta w styczniu) będzie to koniec marca.

Drugą transzę otrzymamy natomiast najpóźniej do 31.07.2020.

3% do 30 000 zł przez 4 miesiące

Na koniec przypomnę, że 200 zł na start to nie wszystko! Wszyscy nowi klienci Pekao mogą bowiem zgarnąć dodatkowe 3% na koncie oszczędnościowym!

Co trzeba zrobić? Wystarczy, że otworzymy rachunek oszczędnościowy do 31.03.2020, a nasze oprocentowanie będzie podwyższone przez kolejne 120 dni. Saldo, którego dotyczy promocja, to maksymalnie 30 000 zł. Istnieje wprawdzie możliwość założenia Konta Oszczędnościowego Premium (zyskując oprocentowanie 3% aż do 100 000 zł), jednak wtedy wymagane jest otwarcie innego konta osobistego – Konta Świat Premium – które jest znacznie droższe w utrzymaniu. A Konto Przekorzystne może być całkowicie darmowe :)

Darmowe Konto Przekorzystne

W jaki sposób? Aby nie zapłacić nic za prowadzenie Konta Przekorzystnego (standardowo 6 zł) ani za kartę (standardowo 3 zł) należy wykonać… transakcję kartą lub PeoPay oraz zapewnić wpływ na konto w kwocie min. 500 zł. Innymi słowy spełnić warunki, które stawia przed nami promocja! Nie dość więc, że nie zapłacimy ani grosza za konto i kartę, to na dodatek bank nam jeszcze za to zapłaci :)

Warto również wiedzieć, że bank przewidział też drugą opcję zwalniania z opłat. Pekao nie pobierze żadnych (podstawowych) opłat od osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

Co z wypłatami z bankomatów? Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju, o ile spełniliśmy w poprzednim miesiącu warunek wpływu 500 zł i jednej transakcji. Kolejne wypłaty z bankomatów obcych będą nas kosztować już 2% od kwoty wypłaty (min. 5 zł).

Na koniec dodam, że wyrabiając kartę Mastercard Debit FX automatycznie zyskujemy bezstratne przewalutowanie przy płatnościach zagranicznych – a dokładniej po kursie organizacji płatniczej i bez żadnej prowizji banku. Oznacza to, że kartą tą zapłacimy całkowicie bezkosztowo za wszelkiego rodzaju zakupy w innej walucie, niż PLN. Warto o tym pamiętać!

Nie przegap!

Komentarze

 • Konto w PEKAO zamknąłem skutecznie we wrześniu 2019 ALE od początku (od jego założenia) robiłem jeden wpływ transakcję kartą i wypłatę BLIKiem tego samego dnia – średniomiesięczne saldo nigdy nie przekroczyło 50 zł. Czy mogę brać udział w tej promocji czy należy czekać aż minie karencja? Bo nie do końca rozumiem ten warunek z saldem <50 zł

  zenek64 Odpowiedz
  • A nie miałeś tego konta oszczędnościowego?

   Kate
  • Promocja nie łączy się z innymi promocjami organizowanymi przez Bank w Okresie przystąpienia do Promocji. Uczestnik może otrzymać tylko jedną nagrodę w ramach promocji organizowanych przez Bank w Okresie przystąpienia do Promocji. Z wyłączeniem uczestników biorących udział w Programie „Polecam Przekorzystnie” i promocji „3% na Koncie Oszczędnościowym albo na Koncie Oszczędnościowym Premium”. Uczestnik Promocji decyduje wtedy z której promocji chce skorzystać, składając stosowne oświadczenie Bankowi do dnia 31.03.2020 r. W przypadku niezłożenia przez Uczestnika Promocji takiego oświadczenia we wspomnianym terminie do 31.03.2020 r. Uczestnik Promocji otrzyma nagrodę w ramach tej Promocji do której przystąpił najwcześniej (liczy się data przystąpienia do Promocji). – czyli albo 200 zł albo 3 %??

   zenek64
  • Wychodzi na to, że możesz :)
   Zapis brzmi dokładnie tak:

   przynajmniej przez jeden dzień między 01.01.2019 r. a 31.12.2019 r. posiadała w Banku […] jeden lub więcej rachunków płatniczych lub rachunków oszczędnościowych lub rachunków oszczędnościowych lokat terminowych, na których, w każdym miesiącu kalendarzowym posiadania tych rachunków w podanym okresie, suma Średnich miesięcznych sald rachunków posiadanych w Banku wynosiła od 0 zł do 50 zł […]
   oraz
   w Okresie przystąpienia do Promocji zawrze z Bankiem umowę o Konto wraz z Kartą i aplikacją mobilną PeoPay.

   Michał
  • Program „polecam przekorzystnie ” nie ma nic wspólnego z premią 200zl.To po prostu program poleceń, w którym w przypadku skutecznego polecenia konta można otrzymać 100zl.

   cykor
  • Napisali:
   Z wyłączeniem uczestników biorących udział w Programie „Polecam Przekorzystnie” i promocji „3% na Koncie Oszczędnościowym albo na Koncie Oszczędnościowym Premium”.

   A wiec można wg mnie obie promocje można wziąć, tak było przynajmniej w poprzednich promocjach od nich.

   Kate
  • Oczywiście.

   cykor
 • mam konto w PKO BP..jestem zatem wykluczony z promocji? czy PEKAO to cos zupelnie innego?

  ino Odpowiedz
 • To można w końcu połączyć tą promocję z programem poleceń czy nie

  pasikonik119 Odpowiedz
 • Wg rozmowy na czacie osoba, która posiada już konto i spełnia warunki z saldem z 12 miesięcy nie może założyć konta przez internet – taka operacja jest niemożliwa. Można iść do oddziału, ale wtedy skorzystać tylko z promocji 100 zł. Lipa.

  junoumi Odpowiedz
 • W regulaminie piszą o oprocentowaniu 3% przez 120 dni. Na stronie z linku (zakładanie konta) piszą,że przez 6 miesięcy czyli 180 dni. W przypisie nr 3 też:
  ” Promocja 3% w skali roku dla środków do 30 tys. zł przez 6 miesięcy (tzn. 180 dni) jest dostępna dla klientów, którzy do 30.03.2020 r. otworzą nowy rachunek Konto Oszczędnościowe. Promocja jest dostępna dla klientów nowych lub z niskimi saldami rachunków. Szczegółowe zasady w regulaminie powyżej. Oprocentowanie standardowe Konta Oszczędnościowego jest zmienne i wynosi 0,7% w skali roku.”

  Adminie, coś tu nie gra. Co na to bank?

  ptok Odpowiedz
  • Tak, najwyraźniej coś jest nie tak, regulamin jedno, a strona z promocją drugie

   Kate
  • Regulamin jest zawsze nadrzędny, choć polecam sobie zrobić screenshot i ew. reklamować – może coś się uda uzyskać.

   W każdym razie na stronie promocji jest raczej po prostu błąd – ktoś skopiował starą wersję i nie poprawił

   Michał
 • Hmy… czy na infolinii dostanę informację o spełnianiu lub niespełnianiu warunku dotyczącego salda? Jeśli nie, skąd mam to wziąć? :D

  Paweł Odpowiedz
 • Przy okazji – czy zamykał ktoś z Was ww. rachunek po skorzystaniu z wakacyjnej promocji? Słyszałem, że w tym banku trzeba przyjść do oddziału ze swoim własnym wypowiedzeniem i z kartą w zębach. Czy mieliście tego typu przeżycia, czy wystarczy zgłosić chęć zamknięcia i pracownik oddziału wklepie co trzeba i przekaże kwitek do podpisu?

  H. Odpowiedz
  • lepiej weź to wypowiedzenie i kartę – u mnie tego nie wymagali za to nie pozwolono mi zamknąć konta w żadnym innym oddziale niż ten w którym konto zakładałem. Taka to wspaniała „internetowa rzeczywistość” w tym banku jest

   zenek64
  • 1) Otwierałem konto w oddziale w Lublinie, zaś zamykałem w Warszawie.
   2) Karty nie oddałem, zapytałem o inną formę rozliczenia się z niej – pani ja po prostu zastrzegła (po dziwnych telefonach do centrali czy też innego dróżnika ze stacji Włoszczowa; serio, ten bank przebija wszystkie możliwe w archaicznym podejściu do procedur).

   Adam K.
  • bzdura, zamknac można w kazdym oddziale
   nie dajcie sie nabrac jesli ktos wam gdzies tak powie

   Krzysztoff
  • to a’propos tresci przekazanych przez Zenka było
   a poza tym karta moze byc aktywna do konca okresu wypowiedzenia i tak mozna zaznaczyc we wniosku i wcale nie trzeba jej oddawac
   3-cia sprawa to Zenek musial natrafic na jakis bankowy beton na ktorym wyryto przepisy sprzed dekady ;)

   Krzysztoff
  • Witam.
   @H. Zamykałem konto nie pisałem żadnego wypowiedzenia wszystkie dokumęty wypełniała Pani z obsługi klienta, zamkneła ROR, konto oszczędnościowe, aplikacje PeoPay, wszystkie zgody marketingowe, kartę trzeba zdać, zatrzymanie karty wiąże się z opłatą chyba 200 zł. Od razu w kasie wypłacono gotówkę z konta. Co oddział to inny obyczaj, można bezproblemowo? można.

   Wiesław
  • BUHAHA – to tak a’propos rzekomej opłaty 200 PLN za zatrzymanie karty
   bzdura do kwadratu – poczytajcie TOiP chociażby a potem piszcie
   kartę można mieć do tzw. ostatniej chwili i pracownik zaznacza to we wniosku o zamkniecie!

   Krzysztoff
  • Witam.
   @ krzysztoff.
   BUHAHA – to tak a’propos rzekomej opłaty 200 PLN za zatrzymanie karty
   bzdura do kwadratu.
   Nie wiem co tak Cię rozbawiło ale jak zamykałem konto taką dostałem informację i nie było od opcji obowiązkowego darmowego zwrotu karty odstępu. Od tego czasu regulaminy i TOiP na pewno uległy zmianie (nie śledzę na bierząco TOiP zwłaszcza w Pekao) tak że zanim zaczniesz się wyśmiewać dobrze się zastanów bo mamy różne doświadczenia.

   Wiesław
  • @ Wiesław
   „Nie wiem co tak Cię rozbawiło ale jak zamykałem konto taką dostałem informację” – rozbawiło mnie jakie głupoty plotą (najwyraźniej pracownicy- skoro Ty tak twierdzisz) oraz jak lekkomyślnie mogą nawet- jak widać niestety- wisenkowcy dać się na nie nabrać ;) (a wystarczyło przeczytać TOiP albo poprosić kierownika o weryfikację tychże głupot bo kwota padła kosmiczna :)
   „i nie było od opcji obowiązkowego darmowego zwrotu karty odstępu” – nic podobnego, bliska rodzina podpowiada mi na ucho, że była i nadal jest ;)
   „Od tego czasu regulaminy i TOiP na pewno uległy zmianie (nie śledzę na bierząco /oj, aż oczy zabolały- taki mały przypis w cytacie/ TOiP zwłaszcza w Pekao) tak że zanim zaczniesz się wyśmiewać dobrze się zastanów bo mamy różne doświadczenia” – proponuję dobrze się zastanowić, czy aby na pewno z Ciebie, po drugie- czy warto aż tak stresować się z tym wisienkowaniem? ;)
   Po trzecie- śmiech to zdrowie ;) Luzik… Pomyślności w Nowym Roku!

   Krzysztoff
 • Polonistyczna uwaga do Admina:
  „Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju” – to bardzo nieprecyzyjne określenie. Powinno być:

  „Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao, a w przypadku bankomatów obcych możliwe są dwie bezpłatne wypłaty w miesiącu”.

  Ktoś mógłby nieopatrznie zrozumieć to, co napisałeś i uznać, że wybierając wypłaty z Euronetu i Planetcash, będzie miał je za darmo. A tu nie o dwa bankomaty obce chodzi, a o dwie wypłaty z nich. :)

  Adam K. Odpowiedz
  • A tak w ogóle to można mieć wszystkie bankomaty w kraju i za jego granicami w dowolnej ilosci – Visa wymogła na Pekale wydawanie kart VG Debit (które to od dawna umożliwiają) TAKŻE do Konta Przekorzystnego a nie tylko MC, od kilkunastu dni. Warunki: 1/ WPŁYW 5k PLN łącznie 2/ cztery transakcje kartą. Transakcje – nie wypłaty. Wykonane- nie muszą być rozliczone. Obydwa war. należy spełnić w miesiącu poprzedzającym.
   To tak w powiązaniu z wypowiedzią Adama K.

   Krzysztoff
 • Dzięki wszystkim za odzew w sprawie zamknięcia rachunku;)

  H. Odpowiedz
 • Wygląda na to, że skrócili okres promocyjnego oprocentowania.
  Jak zakładałem konto w listopadzie, to 3 % było na 6 miesięcy.

  g.romek Odpowiedz
 • Jak wygląda zakładanie konta przez biometrię?

  owat Odpowiedz
 • Nie byłem nigdy klientem pekao (możliwe że składałem kiedyś wniosek, ale finalizacji nie było). Po wprowadzeniu danych na pierwszym ekranie, pojawia się komunikat:

  „Coś poszło nie tak
  Skontaktujemy się z Tobą na podany numer telefonu lub zapraszamy do najbliższego oddziału Banku Pekao SA.”

  Ktoś tak miał?

  pp87 Odpowiedz
  • Zadzwoń na infolinię i usuń ten wniosek.

   Benito
  • Ciekawe jak u mnie ? Wniosek składałem 30 grudnia ale.selfie nie przeszlo i zapraszali do Oddzialu. Ale 31 grudnia banki byly czynne do 14-tej a ja pracowalem do 15-tej wiec jie odziedzilem banku by podpisac umowe, a to był ostatni dzień promocji…
   W apce Peopay jest możliwośc kontynuacji wniosku ale zaraz jest komunikat by udać się do Oddziału. Jak próbuje zalożyć ponownie konto, wybieram nowy login ale pozostałe dane te same i też komunikat że do mnie zadzwonią lib by iść do Oddziału.
   Od 2 stycznia 2020 na pewno nie mam u nich konta a tu takie perturbacje…
   Jak to ugrać by się na te 200zł załapać i promocyjne oprocentowanie 3% ??

   IreneuszN
 • Rozumiem że płatność blikiem na allegro też się łapie jako ta jedna obowiązkowa płatności ?

  Romek Odpowiedz
  • Nie, blik nie wlicza się do spełnienia warunku.

   Adam K.
  • Dzięki, chociaż dziwne bo do zapłacenia blikiem trzeba skorzystać z apki peopay

   Romek
  • Tak, płatność blikiem wlicza się do spełnienia warunku.

   Bogdan
  • Adam K., po co wprowadzasz innych w blad? Nie lubie takich akcji.

   aaaa
  • Tabela opłat:
   Bank nie pobierze opłaty…w przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min 500 zł (…)
   oraz dokonania w poprzednim miesiącu kalendarzowym
   – minimum jednej transakcji bezgotówkowej kartą debetową wydaną przez Bank Pekao S.A. LUB PeoPay”

   W całej tebeli opłat nie ma mowy o bliku, jednak wg mnie jest to transakcja bezgotówkowa wykonana Peopay, więc się zalicza

   Pytanie jak to sobie to zinterpretuje Pekao, bezpieczniej zrobić tę jedną transakcję kartą (online na Allegro) lub płatnością zbliżeniową Peopay (stacjonarnie)

   Kate
 • Dodajmy, że każdy przelew z konta oszczędnościowego kosztuje 7 zł, nie ma darmowego jednego przelewu w miesiącu i przelew wewnętrzny przez Internet też kosztuje 7 zł. Wyjątkiem jest darmowy przelew wewnętrzny za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

  tof Odpowiedz
 • Podbijam temat: łączy się to w końcu z programem poleceń, czy nie?

  vilkolak Odpowiedz
  • Teoretycznie nie ma wykluczeń, w praktyce z poprzedniego razu nie wypłacili za polecenie a jedynie za „podstawową promocję”. Zdziwienia nie ma bo Pani w oddziale wtedy juz twierdzila ze mozna wybrac albo jedna albo druga … na pismie tego nie ma wiec teoretycznie mozna reklamowac, w praktyce znajac ten bank nic to nie da ;)

   JoX
  • To są dwa oddzielne programy – osoba ,która skutecznie poleci Ci konto otrzyma 100zł , Ty zaś po spełnieniu warunków otrzymasz 200zł.

   cykor
  • Czyli jak polecę konto żonie to razem zgarniemy 300? Ja 100 za polecenie, ona 200 za spełnienie tych warunków.

   vilkolak
  • Tak . Wejdź na stronę „polecam przekorzystnie” tam wszystko jest opisane.

   cykor
 • Konto otwierane przez biometrie można zamknąć listownie, czy trzeba iść do oddziału? Ktoś ma informację na ten temat, bo bank nie ma wzoru podpisu w tej sytuacji.

  Marcin P Odpowiedz
  • Faktycznie konto było otwierane online ale na dziś (zmiany wejdą od 20 marca) nie ma możliwości zamknięcia/wypowiedzienia umowy…
   przez infolinie.

   Zgodnie z regulanminem rachunków bankowych PKO SA jest mozliwośc zamknięcia go listownie ale takie wypowiedzienie będzie skuteczne tylko wtedy gdy potwierdzimy „podpis, dane” u notariusza co znowu będzie sie wiązało z dodatkowymi kosztami usługi, oprócz wysyłki listem poleconym.

   Wojak
  • „Zgodnie z regulanminem rachunków bankowych PKO SA”
   — ale tu chodzi o Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna (używane skróty to Bank Pekao S.A. lub PEO).

   Don Quijote de la Mancha
 • W ostatnim kroku przy składaniu wniosku trzeba skopiować nr klienta, bez niego nie można się zalogować i trzeba będzie dzwonić na infolinię.

  Benito Odpowiedz
  • Niestety mam ten problem. Wniosek zaczęłam wypełniać na telefonie, nigdzie nie pokazał mi się nr klienta (albo nie zauważyłam) i jak próbowałam się zalogować w apce wybranym loginem i hasłem to wyskoczył błąd i nic się nie dało z tym zrobić. Próbowałam się zalogować na komputerze, żeby kontynuować wniosek, ale nie chciało mnie zalogować, twierdząc, że podaję złe dane… Miał ktoś podobny problem?

   Iwona
  • U mnie system widział moje stare dane z 2008 r jako upoważnionego w banku BPH ze starym numerem dowodu, stąd podobny problem sfinalizowany w oddziale (co ciekawe – w noc przed wizytą przyszedł mail o poprawnej weryfikacji – nie zdążyłem do odczytać; a pani w oddziale miała misz-masz z danymi i wniosek „wisiał”. Niestety nie mam żadnego potwierdzenia, że biorę udział w promocji.

   qq
 • Czy ta aplikacje PeoPay można zainstalować też na telefonie zarejestrowanym za granicą czy tylko polski numer telefonu przejdzie?

  Joanna Odpowiedz
  • Ja mam osobny prosty telefon do SMS z banków, a aplikację PeoPay zainstalowałem na smartfonie z zupełnie innym numerem. Działa.

   qq
 • § 2. regulaminu jest tak napisany, że nie wiadomo czy trzeba spełnić łącznie warunki a, b i c, czy a i c lub b i c. Konto zamykałem w połowie grudnia 2018r., a ostatecznie po okresie wypowiedzenia zamknęło się w połowie stycznia 2019r. W tym czasie miałem saldo zerowe. I teraz nie wiem czy się kwalifikuję czy nie.

  Łuki Odpowiedz
  • a. i b. wzajemnie się wykluczają : a. „nie posiadała…”, b. „posiadała przynajmniej przez jeden dzień…”, więc wg mnie Ciebie będzie obowiązywał punkt b.

   Kate
  • „…która spełni warunki opisane pod lit. a, lit. b oraz lit. c” – czyli wszystkie. Gdyby było napisane warunek a lub b, a jednocześnie zostanie spełniony warunek c, to co innego.

   Łuki
  • Odnośny fragment:
   a) w żadnym dniu od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r., nie była związana z Bankiem…umową rachunku płatniczego lub rachunku oszczędnościowego lub rachunku oszczędnościowego lokaty terminowej,

   ALBO!!!!

   b) przynajmniej przez jeden dzień między 01.01.2019 r. a 31.12.2019 r. posiadała w Banku…. jeden lub więcej rachunków płatniczych….

   Kate
  • Dzięki. Przeoczyłem słowo „albo” :)

   Łuki
 • Jak wygląda ta biometria? To forma jakiegoś chatu z konsultantem?

  Lord Klops Odpowiedz
  • Robisz sobie selfie prosto i z przechyloną głową w lewo i prawo. Na PC lub smartfonem. Porównują to ze zdjęciem z dowodu.

   Marcin P
 • Aplikacja włącza twoją kamerę w telefonie i musisz mrugać,obracać głową, kłaniać się do kamery. Czyli musisz robić z siebie idiotę.

  ptok Odpowiedz
 • Hey, czy CIS w formularzu poleceń to numer klienta?

  santech Odpowiedz
 • 200zł tylko dla tych, którzy w 2019r. nie mieli konta w Pekao. Jeśli ktoś miał choć tylko 1 dzień to tylko 100zł :(

  Łuki Odpowiedz
  • @Łuki, skąd taka informacja? Czy takie „wykluczenie” jest uwzględnione w regulaminie?

   niusan
 • @niusan

  Jest.

  „3.Uczestnik Promocji, który spełnia warunki opisane w §2 ust. 1 b. otrzyma wyłącznie Nagrodę o której mowa w § 3 ust. 1.”

  Benito Odpowiedz
 • Czy komukolwiek udało się poprawnie wypełnić wniosek z dowodem oraz testem biometrycznym ?

  Mam Iphone 6s plus i za cholerę nie mogę tego ukończyć :-(

  Dowód fotografuje i udaje się za 6-7 razem, jeżeli chodzi o biometrię to na początku są komunikaty a później zanikąją i włącza się nagrywanie…

  Paweł Odpowiedz
  • Tak to ma działać. Pokazuje komunikat co trzeba zrobić, a następnie to nagrywa i wysyła. Dziś udało mi się przejść widok z przodu, z boku i mrugnięcie. Uniesienie głowy do góry już nie chciało przejść. Wkurzyłem się, pojechałem do Oddziału i mam już otwarte. Podobno ostatnie polecenie to pokaż cycki albo pisiora, żeby płeć potwierdzić :)

   Łuki
  • Ze też się tak dla dodatkowej stówki męczycie…:-). Jakieś striptizy… :-)

   Kate
 • Można doładować Revolut jako płatność kartą?

  Wojciech Odpowiedz
 • U mnie po weryfikacji biometrycznej, aplikacja mieliła. Później pokazało, żeby zrobić jeszcze razi po drugim razie, pisze, ze jest jakiś błąd. I nie mam żadnej informacji czy to przeszło czy nie. Mieliście coś takiego?

  Michał Odpowiedz
 • Czy ta karta wielowalutowa jest jakoś dodatkowo płatna? Przy składaniu wniosku zaznaczyłem zwykła Vise a w podsuwaniu wskoczyła ta druga..

  Andrus Odpowiedz
  • Wydanie karty wielowalutowej jest gratis, opłata jest za wybór innego wizerunku.

   Bank pobiera opłatę 0,20zł za każdy SMS do autoryzacji, lepiej od razu zmienić na powiadomienia w aplikacji. Jest też opłata 7zł za przelew z KO na Przekorzystne w Pekao24, w aplikacji mobilnej taki przelew jest za darmo.

   Łuki
 • Zakładałem konto i oczywiście nie pykło przez biometrię, mam udać się do oddziału dokończyć wniosek.

  I teraz pytanie, żeby mnie nikt nie wystrychnął na dudka i przypadkiem nie dał nowego wniosku i nowej umowy. Jakieś specyficzne papiery są do podpisania w oddziale by mieć pewność, że biorę udział w promocji? Regulamin promocji czy coś? Wolę się upewnić przed pójściem.

  Purek Odpowiedz
  • Też tak miałem. Powiedz, że chcesz dokończyć wniosek rozpoczęty w aplikacji. Wygląda to tak jakby pisał wniosek od nowa, ale twierdził, że „coś tam widzi” z wcześniej wypełnianego wniosku. Ostatecznie dostałem umowę do podpisania, do parafowania regulamin promocji i do podpisania załącznik nr 1 do promocji „Oświadczenie uczestnika promocji – w przypadku zawarcia umowy w oddziale Banku”.

   Łuki
  • Dzięki bardzo za info!

   Purek
  • Odpowiem jeszcze sobie bo w końcu pofatygowałem się do oddziału.

   Oczywiście nie obyło się bez problemów. Złożony przez internet wniosek też nie mógł być dokończony w oddziale bo… miałem już u nich konto (+ pełnomocnictwo). Jakieś 15 lat temu. XDDD

   Więc pan doradca (a raczej specjalista ds. sprzedaży ;)) musiał zrobić całość od nowa. Dzwonił do jakiejś babki zajmującej się tą promocją, która potwierdziła, że i tak powinienem dostać kasę po spełnieniu warunków, ważne by nie anulować tego wiszącego wniosku internetowego.

   Cóż, regulamin dostałem, screeny jak coś mam, zobaczymy czy będzie konieczna reklamacja. Mam nadzieję, że nie będzie problemów bo nawet rozważam zostawienie sobie tego konta ze względu na bardzo korzystną kartę do płatności i wypłat zagranicznych. Chociaż już widzę, że interface i aplikacja są delikatnie mówiąc słabe. Ale może to kwestia przyzwyczajenia.

   Purek
 • Witam, wybieram się na weekend na Ukrainę i zamierzam płacić tą kartą bez kosztów przewalutowania. Czy muszę otwierać jakiś rachunek walutowy czy zamiana będzie automatyczna?

  BARTOSZ Odpowiedz
  • automat
   przy wypłatach z bankomatu wybierasz obciążenie w UAH i zwracasz uwagę, czy nie ma informacji o prowizji od wypłaty

   kruczi
  • Dzięki, czyli można w kazdej walucie spokojnie płacić bez kosztów przewalutowania?

   BARTOSZ
  • tak, tylko trzeba wybrać obciążenie w walucie lokalnej
   czasem terminale też proponują przewalutowanie ( w tym przypadku na PLN )
   jeśli się pojawi to trzeba odrzucić

   kruczi
 • Przelew z mojego konta pko bp na nowy pko sa będzie uznawany jako wpływ i bedzie się wliczać do wyplacenia premi

  Angelika Odpowiedz
  • na początek proponuję nauczyć się rozróżniać pko od pekao

   kruczi
  • Jest niebywałe, że KNF zgadza się, by istniały dwa banki o prawie identycznej skróconej nazwie; szczególny problem jest w języku mówionym: niedawno słuchałem podcastu ekonomicznego, w którym była mowa o repolonizacji mBanku i o tym, że gdyby go przejęło PZU/Pekao, to w jednej grupie znalazłyby się już trzy banki (Pekao, Alior, mBank), więc prawdopodobny jest inny scenariusz, czyli przejęcie przez PKO (zakładam, że dobrze zapisałem).
   Podobny niebezpieczny dla klientów absurd tolerowany przez KNF to istnienie dwóch Santanderów.
   A od BNP Paribas KNF przez długi czas wymagała utrzymania w nazwie „BGŻ”.

   Don Quijote de la Mancha
  • Mogli by wbic im kropki do nazwy i wymusic czytanie Pe E Ka A O

   aaaa
  • pekało

   kruczi
  • Też mnie rozwala to nieuporządkowane nazewnictwo…

   abc
 • No właśnie, niezła zabawa z tymi nazwami. A bank z żubrem to zawsze był ten lepszy, dolce, książeczki walutowe, potem czerwone szelki maklerów, telefony Centertela, inny świat. Potem namieszali i już nie wiadomo co jest co. A żeby było śmieszniej, przy przelewie na rachunek w tymże pokazuje się lokalizacja placówki, w której zakładałem rachunek (!). Widać im „odmiejscowienie” rachunków jeszcze nie do końca wyszło.
  A tak BTW, nie wiem dlaczego, ale uległem jakiejś sugeracji i założyłem debit gold, gdzie potrzebne są CZTERY transakcje do bezpłatności.

  qq Odpowiedz
 • PEKAO strasznie sie stoczyl technologicznie. W latach 90 to byl wlasnie pierwszy bank w PL ktory wprowadzil bankomaty. I system tez mieli w miare nowoczesny. A teraz ich system internetowy nawet nie jest w stanie wyswietlic podpietej do konta debetowki. I wg konsultantow jest to normalne. Te karte dopiero mozna zobaczyc i ustawic w apce albo w Nowym systemie, ktory jakis czas temu udostepnili do testow.

  keton Odpowiedz
 • @Don Quijote de la Mancha
  Dokładnie. To tak, jakby na polski rynek wszedł gigant pokroju FlixBusa i rozpoczął działalność pod nazwą „Pekaes”.

  Nurtującą nas kwestię nazewnictwa rozwiązałbym w następujący sposób:
  1) PKO (bez zmian)
  2) Pekao z Żubrem
  3) Santander Bank Polska (bez zmian)
  4) Santander Kredyty Konsumenckie

  Adam K. Odpowiedz
 • żałosne- przy otwieraniu konta poprzez biometrię nie było info że muszę iść do oddziału aby móc przelewy zlecać. Konto otwarte zdalnie, super i cacy. Wczoraj, jak próbowałem zlecić przelew na 12k pojawił się komunikat że wymaga dodatkowej autoryzacji i będą dzwonić. Jak oddzwonili dowiedziałem się że „konto otwierane przez biometrię więc muszę iść do oddziału i potem dopiero będę mógł zlecić przelew.
  Żenada

  gregoopl Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy