Ostatnia szansa na 2,5% do 30 000 zł + łatwe 250 zł w Pekao!

Zakończona

Po obniżce stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej większość banków została zmuszona do znacznej redukcji oprocentowań lokat i kont oszczędnościowych. Dlatego dziś przypominam, że tylko do 20.05 mamy możliwość „zaklepania” sobie oprocentowania w wysokości 2,5% na koncie oszczędnościowym w Pekao oraz zgarnięcie 200 zł łatwej premii za założenie konta osobistego + 50 zł w formie punktów Bezcenne Chwile. Warto skorzystać z tego pakietu, bo ptaszki ćwierkają, że kolejna promocja banku nie będzie już taka prosta, jak obecna!


200 zł za Konto w Pekao

Jak zgarnąć 200 zł w promocji Pekao?

Przypomnijmy: aby zgarnąć 200 zł za założenie Konta Przekorzystnego należy być nowym klientem banku (osobą niezwiązaną z Pekao od 1.01.2019) lub obecnym klientem, który nie korzystał z konta (średniomiesięczne saldo za dany miesiąc w okresie 1.01.2019 – 31.03.2020 nie mogło nigdy przekroczyć 50 zł).

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o Konto Przekorzystne i zawrzemy umowę o konto nie później, niż 20.05.2020. Istotne, aby w trakcie wnioskowania wyrobić również kartę debetową oraz aplikację PeoPay.

Biorąc pod uwagę fakt, że czasu jest mało – zdecydowanie polecam zawieranie umowy przez biometrię, czyli za pomocą selfie i weryfikacji zdalnej. Regulamin promocji zaznacza zresztą, że tylko ta opcja da nam szansę na 200 zł premii (standardowo jest 100 zł). Jeśli natomiast z jakichś przyczyn technicznych zawarcie umowy biometrycznie się nie powiedzie, to wtedy również będziemy mogli walczyć o 200 zł.

Jak? Do końca pierwszego pełnego miesiąca następującego po miesiącu przystąpienia do promocji powinniśmy zapewnić jednorazowy wpływ na konto w kwocie min. 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówki oraz przelewów własnych między naszymi kontami w Pekao). Oprócz tego powinniśmy wykonać min. jedną transakcję bezgotówkową kartą lub poprzez aplikację PeoPay (będącą oczywiście zapłatą BLIK za towary lub usługi, a nie „zwykłym” przelewem). Kwota transakcji nie ma znaczenia :)

Ostatni, trzeci warunek, to zalogowanie się do aplikacji mobilnej PeoPay. I tyle – 100 zł nasze.

Aby zgarnąć drugą część nagrody konieczne będzie wykonanie tych samych czynności w każdym z trzech kolejnych miesięcy następujących po miesiącu, w którym spełniliśmy warunki pierwszy raz. Łącznie więc powinniśmy je spełnić czterokrotnie.

Nagrody będą wypłacone do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

2,5% do 30 000 zł przez 4 miesiące

Oprócz premii na start zdecydowanie warto skorzystać również z konta oszczędnościowego, które oferuje 2,5% w skali roku przez pierwsze 4 miesiące. W tej chwili to relatywnie dużo (inne bank zeszły już do stawek rzędu 2% i mniej). Wystarczy więc, że wraz z kontem osobistym otworzymy rachunek oszczędnościowy (najpóźniej 20.05.2020), a nasze oprocentowanie będzie podwyższone do 2,5% przez kolejne 120 dni. Saldo, którego dotyczy promocja, to maksymalnie 30 000 zł.

Tu dodam, że istnieje możliwość założenia Konta Oszczędnościowego Premium (zyskując oprocentowanie 2,5% aż do 100 000 zł), jednak wtedy wymagane jest otwarcie innego konta osobistego – Konta Świat Premium – które jest znacznie droższe w utrzymaniu. A Konto Przekorzystne może być całkowicie darmowe :)

Gratis: 50 zł w formie punktów

Na koniec przypomnę, że za rejestrację karty debetowej Mastercard możemy zgarnąć dodatkowo 50 zł w formie punktów Bezcenne Chwile w programie lojalnościowym Mastercard. O szczegółach tej promocji pisałem w tym artykule.

Ile kosztuje Konto Przekorzystne?

Aby nie zapłacić nic za prowadzenie Konta Przekorzystnego (standardowo 6 zł) ani za kartę (standardowo 3 zł) należy wykonać… transakcję kartą lub PeoPay oraz zapewnić wpływ na konto w kwocie min. 500 zł. Innymi słowy spełnić warunki, które stawia przed nami promocja.

Warto również wiedzieć, że bank przewidział też drugą opcję zwalniania z opłat. Pekao nie pobierze żadnych (podstawowych) opłat od osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

Co z wypłatami z bankomatów? Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju, o ile spełniliśmy w poprzednim miesiącu warunek wpływu 500 zł i jednej transakcji. Kolejne wypłaty z bankomatów obcych będą nas kosztować już 2% od kwoty wypłaty (min. 5 zł).

Na koniec dodam, że wyrabiając kartę Mastercard Debit FX automatycznie zyskujemy bezstratne przewalutowanie przy płatnościach zagranicznych – a dokładniej po kursie organizacji płatniczej i bez żadnej prowizji banku. Oznacza to, że kartą tą zapłacimy całkowicie bezkosztowo za wszelkiego rodzaju zakupy w innej walucie, niż PLN. Warto o tym pamiętać!

Nie przegap!

Komentarze

 • A co jeśli zamknąłem konto w grudniu 2019? Miałem konto z uwagi na promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego (3% na 12 miesięcy od grudnia 2018) ale na samym ROR ruchu było tyle żeby zapewnić darmowość więc na te średniomiesięczne saldo poniżej 50zł się łapię ale technicznie nie jestem obecnym klientem, ani nowym bo miałem konto przez niemal cały 2019 rok.

  kulA Odpowiedz
  • Ciekawy kejs do analizy…

   pws
  • Ale czekaj, na KO miałes środki? Jeśli tak, to przecież nie spełniasz warunku salda poniżej 50 zł, bo to jest łączne saldo na wszystkich rachunkach.

   pws
  • Jeśli saldo jest odpowiednie to nie będzie problemu. Regulamin mówi tylko o tym, że było się klientem co najmniej jeden dzień między 1.01.2019 a 31.03.2020. Jeśli tak, to nasze średniomiesięczne saldo w każdym miesiącu na rachunkach nie mogło przekroczyć 50 zł.

   Michał
  • Racja, myślałem, że chodzi tylko o salda na ROR, w sytuacji sumy sald jestem wykluczony ;-)

   kulA
 • Cześć,
  czy promocja łączy się z poleceniem konta w PKO?

  czepson Odpowiedz
  • Jeśli pytasz o program poleceń Pekao, to jak najbardziej, przy czym niestety w programie poleceń zyskuje tylko polecający – dlatego już o tym nie wspominałem, bo mało kto jest zainteresowany kodami. Z perspektywy nowego klienta nie ma bowiem większego znaczenia czy założy konto z czy bez polecenia.

   Tu więcej o programie poleceń: https://livesmarter.pl/program-polecen-pekao/

   Michał
 • Ile trwa założenia konta? Rzeczywiście jest jeszcze szansa na wyrobienie się przed 20 aby otworzyć konto oszczędnościowe na 2,5%?

  Krzysztof Odpowiedz
  • Załóż online z selfikiem i masz od razu. Tylko zdarza się, że przy robieniu zdjęcia system nie rozpozna danych i trzeba powtarzać. Na ojca ze 4 razy robiłem aż przeszło.

   junoumi
  • Ten bank to jakaś porażka… Wczoraj nie przeszła werfyfikacja biometryczna i drugi raz się jej nie dało przeprowadzić po wywalało błąd przy skanie dokumentu. Zadzwonili z banku, że mogą anulować wniosek… No okey… Minął dzień, drugie podejście i w ogóle wyłączyli biometrykę w cholerę..
   „Selfie i zdjęcie dowodu osobistego
   Chwilowo niedostępne”

   Krzysztof
  • Ja zakładałam w piątek 15 maja i wszystko się udało bez problemu.

   Gosia
  • Dobra, dzisiaj przeszło. Ale nie zostawiałbym zakładania konta na ostatnią chwilę promocji. Długo trzeba czekać na otrzymanie kodu polecającego po wysłaniu formularza?

   Krzysztof
 • Witam. Rozumię, że promocyjne konto muszę założyć do 20.05.2020 r i spełnić wym. warunki. Co z lokatą do tego konta, kiedy ją muszę założyć najpóźniej, aby mieć promocyjne oprocentowanie 2,5%.

  grzgrzwlk Odpowiedz
  • To nie lokata, tylko konto oszczędnościowe :) I tak, trzeba je założyć do 20.05 (najlepiej w trakcie wnioskowania o konto osobiste, bo później opcja jest tylko w oddziale)

   Michał
  • OK, tylko do kiedy od założenia tj. 20.05,2020r muszę przelać pieniądze aby mieć te 2,5%

   grzgrzwlk
 • Widzę, że wizyta w oddziale i tak jest niezbędna, bo na selfie limit dzienny to tylko 3kzł.

  keram7m Odpowiedz
  • Masz zamiar korzystac z konta? Bo jeśli interesują Cię tylko bonusy to przelewasz na oszczędnościowe 30k, co miesiąc 500zł na Przekorzystne, po zagrnięciu bonusów w oddziale zwiększasz limit oraz podczas tej samej wizyty wypowiadasz umowę z 30 dniowym okresem i voila.

   Krzysztof
 • Pytania:
  1. Czy zgody marketingowe musza byc udzielone?
  2. Czy robi różnice czy weźmie sie kartę wielowalutowe czy zwykła debetowa Gold Vise (poza tymi 50 zł od mastercard).

  TomTomasz Odpowiedz
  • Zwolnienie za opłaty za kartę visa gold (9,99zł) jest po wykonaniu 5 transakcji kartą a nie tylko jednej jak w przypadku zwykłej mastercard

   ningensanka
 • Mam taki problem… pomogłem siostrze wypełnić wniosek online, biometria przeszła i teraz utknęło na zatwierdzaniu umowy: „Wygląda na to, że jesteś już naszym klientem. Zaloguj się do serwisu https://www.pekao24.pl/ i wypełnij wniosek o rachunek osobisty lub firmowy w zakładce Oferta dla Ciebie.” Siostra miała kiedyś konto w pekao ale na początku 2018 roku je zamknęła… Co teraz można zrobić? Nie mamy nawet jej starego numeru klienta…

  Krzysztof Odpowiedz
  • Iść do oddziału i sprawdzić o co chodzi. Prawdopodobne zostały jakieś środki na koncie technicznym. Można też zadzwonić na infolinię.

   Marcin P
 • Czy samo założenie konta i spełnienie warunków promocji wystarczy aby wziąć w niej udział ? czy trzeba powiadomić bank ,że chcę z tej promocji skorzystać. Zastanawiam się czy jak spełnię warunki promocji to po 4 miesiącach bez dodatkowych działań dostanę pieniądze czy już teraz powinnam zgłosić osobno chęć udział w tej promocji do banku…

  Małgorzata Odpowiedz
  • W przypadku tej promocji jest ona tak jakby „wbudowana” we wniosek o konto i dotyczy każdego, kto zakłada rachunek. Także można śmiało zakładać.

   Michał
  • Cześć Michale,
   Jedyna rzecz która budzi moje wątpliwości, to oprocentowanie konta oszczędnościowego. U mnie na przykład w szczegółach konta -> Oprocentowanie: -. Nie wiem czy z czasem pojawi tam się jakaś wzmianka o 2.5%. Konto oszczędnościowe zakładałem przy okazji przekorzystnego.

   Czepson
  • Mam tak samo… Konto założone niedawno bo 17.05. Kasa przelana wczoraj, dzisiaj oprocontowanie: – co jest trochę niepokojące…

   Krzysztof
  • Raczej inaczej nie będzie jak tylko właśnie coś takiego: „-„. Ale oprocentowanie naliczy się prawidłowo 1.06.. Też tak miałam przez 6 miesięcy, jak korzystałam z tej promocji w poprzedniej edycji.

   Lidia
  • Naliczy się prawidłowo – to promo i niestety nie każdy bank ogarnia poprawne wyświetlanie takich danych

   Michał
  • Też Mam tę samą sytuacje i właśnie piszę z bankiem poprzez wiadomości. Swoja drogą dość wolno odpisują i jest przekierowanie na starą platformę.
   Chwilowo osoba która rzekomo sprawdziła moje oprocentowanie wysłała mi informacje:

   „Szanowny Panie,
   Konto Oszczędnościowe do dnia 09/06/2020 wynosi 0,7%, później 0,3%.”

   Konto założyłem 18.05.2020

   Natomiast chyba nie ma się czym martwić bo w dokumentach z banku mamy taką informacje:

   2. Oprocentowanie przez pierwszych 120 dni kalendarzowych od
   dnia zawarcia umowy do kwoty 30 000 złotych zgromadzonych na
   rachunku wynosi 2,50% w skali roku. W tym okresie powyższa kwota
   nie jest równocześnie objęta oprocentowaniem wskazanym w pkt 1.
   Po upływie ww. okresu środki zgromadzone na rachunku podlegają
   oprocentowaniu zgodnie z zasadami określonymi w pkt 1.

   Więc myślę, że ten brak znaku oprocentowania nie jest specjalnie istotny, bo nawet w przypadku niewypłacenia należnej kwoty, będzie można wnioskować o jej otrzymanie zgodnie z umową :)

   Nikodem
 • Czy we wniosku trzeba zaznaczyć jakieś zgody marketingowe? Są trzy. Czy do udziału w promocji przejdzie wniosek bez zaznaczonych zgód? W regulaminie nie jest to do końca jasne.

  Anarion Odpowiedz
 • Własnie założyłem to konto. Chcąc się upewnić jaką kartę debetową zamówiłem klikam w serwisie www – nie znalazłem karty debetowej. Klikam w aplikacji – nie ma karty. Patrzę w umowie, a tam tylko zapis „karta do rachunku – TAK”. I nic więcej. Też tak macie / mieliście? Zaczynam mieć wątpliwości czy tą kartę dostanę.

  Zet Odpowiedz
 • Czy jeśli wniosek wysłałem wczoraj tj. 20.05 a weryfikacja zawarcie umowy nastąpiło dzisiaj to nadal łapię się na tę promocję czy już niestety nie?

  MarcinP Odpowiedz
 • Czy ktoś dostał już może wypłatę pierwszej nagrody? Bądź nagrody za polecenie użytkownika?

  Mateusz Odpowiedz
 • U mnie tak samo

  Gosia Odpowiedz
 • Czy ktoś dostał premię w sierpniu jako polecający?

  Konrad Odpowiedz
 • Ja dzisiaj dostałem 100 zł za polecenie oraz 100 zł nagrody, tylko przelew jest opisany jako II transza i nie za bardzo to rozumiem. Drugiej transzy nie mogłem zrobić bez wypełnienia warunków pierwszej „części” promocji.

  Mateusz Odpowiedz
 • Prawidłowo Wam nalicza 2,5% na KO? U mnie miało być 2,5% a w oddziale powiedzieli, że jest jednak 0,3%. Napisałem reklamację. Wkurza mnie w Pekao, że w podglądzie KO nigdzie nie widnieje aktualne oprocentowanie

  dariusz2 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy