200 zł za wyrobienie karty kredytowej, 200 zł za kartę dodatkową i 2 bilety do Cinema City od ING Banku Śląskiego

Trwa do 31.08.2018

Ruszyły nowe promocje ING Banku Śląskiego przeznaczone dla nowych i obecnych klientów. W zamian za wyrobienie karty kredytowej zyskać możemy 200 zł. Zamawiając kartę dodatkową zgarniemy kolejne 200 zł. A jeśli karta ta będzie miała logo Mastercard – to dodatkowo otrzymamy 2 bilety do Cinema City.

200 zł za kartę kredytową w ING Banku Śląski

Zyskaj 200 zł za kartą kredytową ING

Aby skorzystać z promocji należy być osobą nieposiadającą żadnej karty kredytowej ING Banku Śląskiego od 1.07.2018. Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że zawnioskujemy o kartę przez system Moje ING (jeśli mamy do niego dostęp) lub, jako nowy klient, w dowolnym oddziale banku lub przez infolinię. Istotne, aby w trakcie wnioskowania podać jeden z „kodów rabatowych”, który uaktywnia nam promocję. W internecie podany jest kod PD180107922, natomiast w oddziale może zostać przekazany inny.

Zależnie od tego w jakiej formie złożyliśmy wniosek obowiązywać nas będą różne zasady. W pierwszym przypadku (dla użytkowników bankowości Moje ING) należy wnioskować o kartę samodzielnie (bez współwnioskodawcy) z limitem do 20 000 zł. Jeśli jednak jesteśmy we wspólnocie majątkowej małżeńskiej, to łącznie zawarte przez nas umowy o pożyczki, limit w koncie i karty kredytowe w ING nie mogą przekroczyć 50 000 zł.

Jeśli natomiast wnioskujemy o kartę w oddziele lub przez infolinie (możemy tylko w przypadku, kiedy nie mamy dostępu do Moje ING), to powyższe zasady te nas nie obowiązują, a maksymalna kwota limitu na karcie to 50 000 zł.

W obu przypadkach umowę o kartę powinniśmy podpisać do 31.08.2018. Oczywiście bank ma prawo odmówić wydania karty, jeśli uzna naszą zdolność kredytową za zbyt niską. Warto również zwrócić uwagę na ten fragment regulaminu:

Zastrzegamy, że dochody z tytułu świadczenia macierzyńskiego/rodzicielskiego/chorobowego i prowadzonej działalności gospodarczej nie są uwzględniane przy wnioskowaniu o kartę kredytową w Systemie Moje ING w ramach Promocji.

Pamiętajmy również, aby mieć wyrażoną zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych.

Co dalej? Warunki są w zasadzie dwa. Po pierwsze – powinniśmy terminowo regulować zadłużenie na karcie (najlepiej spłacając całość zadłużenia w okresie bezodsetkowym). Po drugie – powinniśmy wykonać minimum 5 transakcji kartą w okresie 30 dni od dnia zawarcia umowy. Ich kwota nie ma znaczenia, wiec najprościej kupić coś kilka razy w sklepie czy internecie.

I to tyle! Nagroda w postaci uznania rachunku karty kwotą 200 zł zostanie nam przekazana do 31.10.2018 – o ile nasza karta będzie ciągle aktywna.

Odbierz 200 zł za dodatkową kartę kredytową

Druga promocja ING przeznaczona jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Wystarczy jedynie spełnić prosty warunek:

na dzień rozpoczęcia promocji tj. 1.07.2018 r. do Twojej karty kredytowej nie może być wydana karta dodatkowa

Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że złożymy dyspozycję wydania karty dodatkowej do posiadanej karty kredytowej w oddziale banku – nie później, niż 31.08.2018. Oprócz tego konieczne jest przystąpienie do promocji (w oddziale banku) przez złożenie odpowiedniego oświadczenia.

Bank zastrzega, że osoba, której wyrabiamy kartę dodatkową:

[…] nie może być posiadaczem innej karty kredytowej wydanej przez Bank w całym okresie trwania promocji.

Pozostałe warunki promocji są niemal identyczne, jak oferty dla nowych. Jeśli zadłużenie na karcie będzie obsługiwane prawidłowo, a kartą dodatkową zostanie wykonane min. 5 transakcji w ciągu 30 dni kalendarzowych od daty złożenia dyspozycji, to bank przekaże nam 200 zł premii. Wypłata nastąpi do 31.10.2018. Do promocji można przystępować do 31.08.2018.

2 bilety za dodatkową kartę kredytową Mastercard

Na koniec jeszcze jedna promocja dotycząca karty dodatkowej, z której możemy skorzystać „przy okazji”. Jeśli naszą kartą główną jest plastik z logo Mastercard i 4.06.2018 nie posiadaliśmy wydanej do niej żadnej karty dodatkowej, to zamawiając ją do 31.08.2018 otrzymamy również 2 vouchery wymienne na bilety 2D w kinach Cinema City. Bank przekaże je do 30.09.2018. Będą ważne do 13.02.2019.

Uwaga: w promocji obowiązuje limit 1560 nagród. O wyczerpaniu puli ING poinformuje na swojej stronie internetowej.

Ile kosztuje karta kredytowa w ING?

Najtańszą kartą kredytową ING Banku Śląskiego jest karta z logo Visa. Możemy zapłacić 35 zł w formie opłaty rocznej, jednak bank zwolni nas z opłaty, jeśli wydamy łącznie 2400 zł rocznie. Alternatywnie wybrać możemy kartę Mastercard, jednak tu konieczne będzie wydanie 6000 zł rocznie w zamian za zwolnienie z opłaty 50 zł.

Oczywiście po odebraniu premii nie ma konieczności dalszego korzystania z karty. Jeśli zamkniemy ją przed upływem roku, to opłata najprawdopodobniej nie zostanie pobrana.

PS. Na koniec przypomnę, że za założenie konta osobistego w ING również można zgarnąć premię: 140 zł na start oraz 2,5% na koncie oszczędnościowym do 200 000 zł!

Nie przegap!

Komentarze

 • Hej Michał (admin)
  Czy dobrze rozumiem ze w przypadku wyrabiania karty dodatkowej nie trzeba zjawić się w banku z osoba która będzie użytkować kartę dodatkowa?

  Michal1607 Odpowiedz
  • Wg regulaminu umowe na dodatkowa KK trzeba podpisac w oddziale. Kilka osob juz tak zrobilo i jest to jedyna sciezka.

   keton
  • Info ze strony Ing:

   Odwiedź dowolną placówkę Banku z osobą, dla której ma być wydana karta dodatkowa.
   Mamy ponad 400 oddziałów. Znajdź najbliższy.

   Andrzej
 • Proszę o informację czy przy składaniu wniosku o kartę dodatkową trzeba zanosić jakieś dokumenty, zaświadczenia, itp? Bo przy ostatniej promocji obyło się bez tego wszystkiego i kartę wydali bez problemu, więc czy i w tym wypadku gładko i sprawnie to przejdzie w placówce?

  domino Odpowiedz
  • I czy to wiąże się ze zdolnością kredytową (większą niż wcześniej – bo druga karta z limitem)?

   domino
  • Przeciez to karta dodatkowa, jej wydanie to czysta formalnosc, nie ma zadnych BIKow itp. bo nie ma osobnego konta – tylko dodatkowy plastik. Dokladnie jak w zeszlym roku w promocji BZWBK.

   keton
  • Poza tym taka karte mozna uzyskac dla 13-latka, nie ma tu mowy o zadnych dochodach :)

   keton
  • OK, dziękuję, nie miałem wcześniej takiej karty dodatkowej, stąd pytanie :)

   domino
  • Też nie miałem, więc dodam swoje pytanie: czy da się osobno ustawiać limity transakcyjne? 😉

   Don Quijote de la Mancha
  • można jak dla każdej karty, w końcu to oddzielny plastik podpięty pod jeden rachunek ( i taki jest sens aby 13latkowi na „kanapki” starczyło, a konta nie wyzerował) przynajmniej generalnie, jak jest w ing nie wiem( a ludzka(w konsekwencji bankowa) głupota potrafi zdziwić).

   szef
  • Mam kartę dodatkową w BZ WBK i limity ustawia się osobno

   mbo
  • Tu akurat nie masz racji. Limity transakcyjne nie sa w standardzie dla KK. Przykladowo w takiej Simpliciti nie da sie ustawic zadnych, jedynym ograniczeniem jest caly limit kredytowy dla karty. Ale w debetowce Citi mozna ustawic wszystko w panelu zarzadzania karta.

   keton
  • @keton, pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Możliwe do ustawienia limity transakcyjne standardem, to Simplicity jest wyjątkiem, innego nie znam (choć w niektórych są pewne ograniczenia, np. w Millennium można wybrać tylko przedefiniowane kwoty).

   Don Quijote de la Mancha
 • Don… wyrabiasz ? Pytam bo wiesz że ja wiem że Ty….

  jojo Odpowiedz
  • No właśnie nie wiem, czy Dulcinea zasłużyła… 😝

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don: Info z innego tematu: R nie wymaga usługi 3D-Secure przy doładowaniach :)

   owat
  • przy kilku pierwszych doładowaniach musisz podać cvv i wyświetla się okienko na kod 3D-secure

   kruczi
 • A czy z zona ktora wczesniej tak jak ja nie miala KK mozemy otworzyc po karcie glownej i wydac po karcie dodatkowej aby zyskac kolejne 200 zl? W regulaminie pisze o karcie dodatkowej ze chodzi aby na dzien 1 lipca nie posiadac KK

  Jarosław Odpowiedz
 • 12)
  Osoba, dla której wydana zostanie dodatkowa karta kredytowa nie może być posiadaczem
  innej karty kredytowej wydanej przez Bank w całym okresie trwania promocji.
  — Możecie założyć kk i dodatkowe lecz te drugie nie na siebie wzajemnie.

  Adam33 Odpowiedz
  • Aha, czyli np. rodzina 2 + 2 (> 13 lat) może wyrobić 2 główne + 2 dodatkowe, całkiem nieźle…

   Don Quijote de la Mancha
  • Czyli jak z zona otworzylismy po jednej karcie w promocji w czerwcu to mozemy w lipcu otworzyc dodatkowe karty krzyzowo w lipcu bo nie wyrabialismy glownych katr w „okresie promocji”??

   Herman
  • Nie, osoba wyrabiająca kartę dodatkową nie może żadnej (w tym głównej) w okresie promocji posiadać.

   Don Quijote de la Mancha
  • …choć jest to niezręcznie sformułowane:

   Osoba, dla której wydana zostanie dodatkowa karta kredytowa nie może być posiadaczem innej karty kredytowej wydanej przez Bank w całym okresie trwania promocji.

   — ale niemal na pewno chodzi o posiadanie w okresie promocji, a nie wydanie w okresie promocji…

   Don Quijote de la Mancha
  • no właśnie, wg mnie to błąd na korzyść klienta ;)

   Herman
  • To nie jest zaden blad ani blad na korzysc klienta;) szukamy interpretacji pod siebie ale to sie tu nie uda, to nie Sync/TMUB sprzed roku;) To jest zapisanie precyzyjnie i jezyk polski jest tu jednoznaczny;) – https://livesmarter.pl/300-zl-za-wyrobienie-karty-kredytowej-w-ing-banku-slaskim/#comment-200246 i to, że tam nie ma nawiasu/przecinka/czegokolwiek nic nie zmienia; chodzi o posiadanie a nie o wydanie w okresie promocji, a wydanie tyczy sie tylko tego, że chodzi o wydawce karty – ING ;)

   hazzan
 • To w końcu można tą dodatkową na siebie czy trzeba na kogoś z rodziny? Niby też można na kogoś kto ma 13 lat i domyślam się dowód, akurat jestem w takiej sytuacji…..

  jojo Odpowiedz
  • Jedna osoba może zgarnąć tylko 1 × 200 zł, ale po wyrobieniu głównej może wyrobić kartę dodatkową dla np. kochanka, żony lub dziecka za następne 200 zł. Oczywiście żony, mężowie czy kochankowie mogą sobie sami wyrobić główną za 200 zł, ale wyrobienie dodatkowej może być prostsze, w szczególności dla dziecka (albo kogoś prowadzącego dg), bo już nie mają znaczenia dochody i BIK-i…

   Don Quijote de la Mancha
 • No to czekam na wieści komu udało się wyrobić na dziecko pow 13 lat. W sumie to nawet dobry pomysł na wakacje….

  jojo Odpowiedz
 • Czy w takim.razie moge wyrobic karte dodatkowa na siebie ??

  Katarzyna Odpowiedz
 • Teraz drobne sprostowanie, jak to w praktyce wygląda dla klientów ing z kredytami powyżej 50k. Wnioskujemy w serwisie transakcyjnym, tam otrzymujemy też decyzję… A do oddziału trzeba iść podpisać gotową umowę ;).
  Piszę na podstawie doświadczeń z promocją 300 zł.

  ls5 Odpowiedz
 • jak niedawno założyłem KK w promocji 300 to nic nie stoi na przeszkodzie by wyrobić drugą (dodatkową) dla kogoś i zgarnąć 200 zł premii?

  zenek64 Odpowiedz
  • Tak by to wyglądało, ja to też tak rozumiem….

   jojo
  • Tak, też tamtą za 300 wyrobiłem, a niedawno w bankowości pojawiła mi się ta oferta wyrobienia dodatkowej… choć już zniknęła…

   Don Quijote de la Mancha
  • U mnie tez zniknęła a na pytanie na razie nie mam odpowiedzi w poczcie

   Andy
 • Jak jest z opłatą roczną przy dodatkowej karcie?

  Daniela Odpowiedz
  • Wg mnie tak samo jak na karcie głównej

   jojo
  • Jeśli nie spełni się warunków bezpłatności (chyba niezależnie dla głównej i dodatkowej!), to opłata za dodatkową wyniesie 25 zł (Visa ING) albo 30 zł (MasterCard ING), a za główną 35 zł albo 50 zł.

   Don Quijote de la Mancha
  • Po odebraniu premii najlepiej zamknąć karty i obędzie się bez opłat

   Kłapouchy
 • Trzeba wziąć osobę dla której chcemy kartę dodatkową do oddziału czy można bez niej?

  Kłapouchy Odpowiedz
  • Trzeba.

   Odwiedź dowolną placówkę Banku z osobą, dla której ma być wydana karta dodatkowa.

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki Don

   Kłapouchy
  • Mi na dezinfolinii powiedzieli że nie trzeba:) Wystarczy jak będę miał dowód lub ksero dowodu tej drugiej osoby.

   Adam33
  • Chyba są wymagane jakieś podpisy na umowie, więc same dokumenty/ksera raczej nie wystarczą…

   Kate
  • W BZ WBK załatwiłem dodatkową KK sam, mam nadzieję, że tutaj też tak się da.

   mbo
  • Chyba cos klamiesz, bo zona/inna osoba musiala podpisac umowe. Pamietam jednak, ze pani w banku „po znajomosci” dala mi umowe i zona faktycznie podpisala ja w domu, a pozniej po cichaczu przekazalem umowe pani w banku :) Moze tez dostales umowe „po znajmosci” :)

   keton
 • A ciekawe, czy dodatkowa będzie zbliżeniowa (nawet dla głównej bez antenki)?

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Czy jeśli mamy z żona otwarte teraz karty z promocji 300 zł, to możemy wyrobić dodatkowe karty na krzyż wydając dodatkowe karty sobie tak by zyskać 2×200 zł ?

  michalk Odpowiedz
  • Nie

   Kłapouchy
  • Wg mnie tak… zapis „nie może być posiadaczem innej karty kredytowej wydanej przez Bank w całym okresie trwania promocji. ” oznacza że nie możesz być posiadaczem karty wydanej pomiędzy 1.07-31.08.2018 choć można to różnie interpretować, dokładnie wiadomo było by gdyby był przecinek, w zależności w którym miejscu to zmieniało by sens zdania.

   Herman
  • Nie, nie mozna.
   To jest zapisane precyzyjnie i jezyk polski jest tu jednoznaczny;) – https://livesmarter.pl/300-zl-za-wyrobienie-karty-kredytowej-w-ing-banku-slaskim/#comment-200246 i to, że tam nie ma nawiasu/przecinka/czegokolwiek nic nie zmienia; chodzi o posiadanie a nie o wydanie w okresie promocji, a wydanie tyczy sie tylko tego, że chodzi o wydawce karty – ING ;)

   hazzan
  • @ Hazzan , właśnie po to by język polski był precyzyjny wymyślono znaki interpunkcyjne. Wg mnie ten punkt regulaminu nie jest precyzyjny :)

   Herman
  • Nie, w tym punkcie jezyk polski nie wymaga juz znaków interpunkcyjnych, bo sens jest jasny. Przeciez tu chodzi o okreslenie wydawcy (tego banku a nie innego), a nie o wydawanie/wyrobienie w czasie. Chciałbym sie mylic, ale to nie jest pamietny Sync i jego i/lub/oraz i nic z tego nie bedzie. Ale oczywiscie mozemy uderzyc do jakiegos polonisty;)

   Moze sie jakis odezwie. Tylko zeby sie nie okazalo, ze ten polonista bedzie takim polonistą, jak Zespol_BZWBK zespołem;)

   hazzan
  • Popieram Hermana, zapis jest nieprecyzyjny

   Kate
 • Czy kartę dodatkową będę widziała w moim ING czy też będzie inny login

  Teresa Odpowiedz
  • Będzie widoczna po zalogowaniu

   Kłapouchy
  • Dla obu osób?

   Don Quijote de la Mancha
  • karta dodatkowa bedzie widoczna w bankowosci osoby, na ktora jest karta glowna/rachunek karty kk (przynajmniej tak jest w bzwbk)

   hazzan
  • Przecież dodatkowa będzie niejako twoja, bo ty ją będziesz spłacał. Kochanka będzie tylko szaleć na zakupach, a zadłużenie zostawi tobie.

   ptok
  • Czyli kochanka limitów transakcyjnych zmienić nie będzie mogła?

   Don Quijote de la Mancha
  • Jesli jej udostepnisz swoją bankowosc, to zmieni ;)

   hazzan
  • Jak już powyżej pisałem, nigdy nie miałem do czynienia z takim produktem (dodatkowa kk), ale wydaje mi się to dziwne. Chcesz powiedzieć, że użytkownik karty dodatkowej nie dostaje dostępu do bankowości www/mobilnej? Czyli nie może w żaden sposób kontrolować swoich wydatków? Chodzi przecież nie tylko o niekontrolowane popadnięcie w szał zakupów, ale o kontrolę bezpieczeństwa, np. tego, czy kasjer nie przesunął karty dwukrotnie (choć na szczęście w Polsce klient już przeważnie samodzielnie obsługuje płatność w terminalu).

   Don Quijote de la Mancha
  • Jeszcze jedną ciekawostkę zauważyłem: wymagane promocją transakcje kartą dodatkową to tutaj nie tylko zwykłe płatności, ale także np. przelewu z rachunku karty. W jaki więc sposób można dokonać przelewu z karty nie mając dostępu do bankowości mobilnej/www? Czy chodzi o oddział? A co z poleceniem zapłaty? Wprost jest napisane, że chodzi o transakcje kartą dodatkową, więc użytkownik karty głównej nie może ich wykonywać.

   A co z aktywacją i nadaniem PIN dla karty dodatkowej?
   A co z transakcjami CNP potwierdzanymi kodem 3D Secure? Gdzie zdefiniować numer do sms?

   Podsumowując, nie mogę uwierzyć, by użytkownik karty dodatkowej nie miał dostępu do bankowości www lub mobilnej.

   Don Quijote de la Mancha
  • kuźwa strasznie duzo tego;)
   Nie wiem czy użytkownik karty dodatkowej dostaje dostęp do bankowości www/mobilnej, bo w innym banku osoba A i B mialy juz konta jak i dostep. Ale pewnie nie, bo z jakiej racji…
   To Ty jako glowna osoba kontrolujesz wydatki na obu kartach i bezpieczenstwo, limit kredytowy/rachunek kk jest twoj i Ty za niego przeciez odpowiadasz. To jest jakby twoja karta bis i tak bym to rozumiał.
   …ale przy wpomnianej krzyzowce A-B, osoba B nie miała w swej bankowosci dostepu do karty dodatkowej wyrobionej do karty glownej osoby A i na odwrot, wiec zaden dostep do bankowosci nie zostanie nadany dla calkiem nowego klienta (jesli w ogole uzytkownika karty dodatkowej mozna nazwac klientem banku?)
   Karte dodatkowa aktywowala osoba glowna chyba, nie pamietam, PIN mozliwe że w placowce nawet zostal wydany hmm albo przyszedl pocztą, ale nie dalo sie go potem zmienic w bankowosci.
   Transakcje z 3DS nie były robione;) ale to bedzie po prostu nr tel osoby glownej.
   Co do tych przelewow z rach karty, to wynika z tego, ze tez je musi zrobic osoba glowna.

   Mysle, ze troche za bardzo w to wchodzisz niepotrzebnie, wyrabiac karte i tyle:)
   Strasznie meczace to zagadnienie karty dodatkowej i nowinka na blogu, a wydawalo sie że było juz tu wszystko. Ale to dobrze;)

   hazzan
  • „To jest jakby twoja karta bis i tak bym to rozumiał”
   — ja mam doświadczenie z czymś podobnym, chodzi o kartę mobilną do rachunku mojej głównej kk BZ WBK, przy bankowym HCE (nie GP) jest to traktowane jako karta dodatkowa (dostałem nawet papierowy aneks umowy). Ale obie są wydane dla jednej osoby, więc to zupełnie inna sytuacja, normalne jest, że w bankowości mam dostęp do obu. W przypadku dwóch kart sprawa komplikuje się choćby z tego powodu, że — z tego, co mi wiadomo — zgodnie z zaleceniami wydawców kart nie wolno używać wydanej na inną osobę karty (w szczególności spersonalizowanej, zresztą właśnie po to są takie karty dodatkowe).

   „PIN mozliwe że w placowce nawet zostal wydany hmm albo przyszedl pocztą, ale nie dalo sie go potem zmienic w bankowosci”
   — no właśnie, ale w ING (o ile się nie mylę) PIN nadaje się podczas aktywacji w bankowości, czyżby dla kart dodatkowych stosowali inną zasadę? Użytkownika nowo wydanej karty dodatkowej i karty głównej mogą dzielić setki kilometrów…

   No nic, pożyjemy, zobaczymy, może się czegoś nowego nauczymy… ☺

   Don Quijote de la Mancha
  • W BZWBK dodatkowa KK byla widoczna tylko na koncie glownym. Z tego co pamietam byly tez inne ograniczenia. Karta przyszla z nadanym PINem, W systemie on-line nie mozna go zmienic. Mozna tylko zmienic limity, ale oczywiscie tylko na glownym koncie. Ta karta dziala podobnie jak dodatkowa karta-naklejka wydawana przez Citi. Mam podejrzenia, ze w ING bedzie podobnie jak w BZWBK. Przyjdzie karta to sie zobaczy.

   keton
 • Jak można zamknąć kartę dodatkową? Da się przez internet czy trzeba osobę z kartą ciągnąć do oddziału?

  Beata2 Odpowiedz
 • Juz mi wszystko zagmatwane sie zrobilo. Zalozylam.karte k w promocji poprzedniej na 300 zl..w takim razie moge dostac karte dodatkowa u osoby ktora zlozy wniosek na karte kredytowa w tej promocji ?? A czy Ona moze dostac karte dodatkowa u mnie w tej promocji ??

  Katarzyna Odpowiedz
  • „moge dostac karte dodatkowa u osoby ktora zlozy wniosek na karte kredytowa w tej promocji”
   — nie, jedna osoba może w ostatnich promocjach wyrobić tylko jedną kartę na siebie.

   „A czy Ona moze dostac karte dodatkowa u mnie w tej promocji”
   — tak, pod warunkiem, że nie ma żadnej kk ING (ani głównej, ani dodatkowej).

   Don Quijote de la Mancha
  • Jeszcze dodam, że zagmatwane tu jest trochę przydzielenie nagrody, która właściwie w obu promocjach trafia na rachunek posiadacza karty głównej, więc my zarobimy 300 + 200 zł (200 + 200 w obecnej edycji), a posiadacze promocyjnych kart dodatkowych… zyskają tylko tyle, ile z naszego rachunku kredytowego zdołają wydać. 😉

   Don Quijote de la Mancha
  • Bo rachunek jest jeden. Numer rachunku karty jest jeden. Tylko jeden. I do tego rachunku są przypisane 2 karty. Dostaniesz 5 stówek z promocji na na rachunek karty. Którą kartą będzie wydane te 5 stówek , to banku nie interesuje. Limit zostaje jaki był. Jeśli miałeś limit 3 tysiące, to dalej jest on 3 tysiące. Jeśli kochanka wyda 2900 to ty możesz se zakupić najwyżej za stówkę.

   ptok
  • Ale co ma limit kredytowy do nagród?
   Mając limit kredytowy w wysokości 3 kzł można wydać 3 kzł, ale potem je trzeba spłacić — to oczywiste, tak działa karta kredytowa.

   Ale jak chodzi o nagrody, to (jak rozumiem, a brałem już udział w kilku takich promocjach różnych banków) w przypadku karty nieużywanej (a pewnie wymagane dla promocji transakcje szybko zrobimy i spłacimy, ja już dziś swoje na głównej spłaciłem i nie mam zamiaru jej używać) uznanie rachunku kwotą nagród spowoduje nadpłatę. W przypadku limitu kredytowego 3 kzł będzie więc można wydać 3,5 kzł, oczywiście spłacając później 3 kzł.

   Don Quijote de la Mancha
  • Te dwieście złotych za kartę dodatkową bank przeleje na rachunek posiadacza karty głównej bo nie ma czegoś takiego jak rachunek karty dodatkowej. Jest jeden jedyny 26 cyfrowy IBAN, ten który masz do tej pory. I na który przelewasz złotóweczki w celu spłaty zadłużenia z wyciągu. I do tego jednego , jedynego rachunku są podpięte 2 karty. I bank przeleje te dodatkowe 2 stówki na rachunek posiadacza karty głównej, bo posiadacz karty dodatkowej nie ma własnego rachunku. korzysta z twojego rachunku, w ramach twojego limitu. To do ciebie przyjdzie komornik, a nie do posiadacza karty dodatkowej. On jest tylko od wydawania, ty jesteś od spłacania.

   ptok
  • „Te dwieście złotych za kartę dodatkową bank przeleje na rachunek posiadacza karty głównej bo nie ma czegoś takiego jak rachunek karty dodatkowej”
   — tak, przecież o tym właśnie powyżej pisałem:
   „przydzielenie nagrody, która właściwie w obu promocjach trafia na rachunek posiadacza karty głównej, więc my zarobimy 300 + 200 zł (200 + 200 w obecnej edycji), a posiadacze promocyjnych kart dodatkowych… zyskają tylko tyle, ile z naszego rachunku kredytowego zdołają wydać”.

   Ty natomiast zacząłeś coś mieszać z limitem kredytowym, do tego publicznie się zbłaźniłeś robiąc błędy w prostych rachunkach:
   „Dostaniesz 5 stówek z promocji […] Jeśli miałeś limit 3 tysiące, to dalej jest on 3 tysiące. Jeśli kochanka wyda 2900 to ty możesz se zakupić najwyżej za stówkę
   — otóż 3000 + 500 − 2900 = 600. Nie „stówka”.

   Don Quijote de la Mancha
  • „— otóż 3000 + 500 − 2900 = 600. Nie „stówka”.”
   Ja pisałem ogólnie, na dzień dzisiejszy. Premia będzie dopiero w październiku.

   ptok
  • ptok – jest dokladnie tak jak piszesz. Nie wiem po co ta cala dyskusja i klotnie. Rachunek bankowy obslugujacy obie karty jest jeden i to jest pewne. A czy dostep do dodatkowej/limity/PIN bedzie rozwiazany dokladnie jak w BZWBK to sie okaze jak karta pojawi sie na koncie.

   keton
 • Kolejne pytanie zielonego posiadacza KK – jeśli mam kartę główna VISA to karta dodatkowa musi być VISĄ czy może być Mastercard?

  zenek64 Odpowiedz
  • Tez mam to pytanie, ale podejrzewam, ze chyba musi byc tego samego typu co glowna

   keton
 • Czyli rozumiem, że prowadzący JDG i nie będący na etacie nie mogą wziąć udziału w promocji?

  Bananan Odpowiedz
 • Może głupie pytanie, ale jak Wy się logujecie do systemu? Ja nic nie dostałem żadnych haseł tylko umowę i kartę kk :(

  Słonik Odpowiedz
  • MY mieliśmy wcześniej dostęp posiadając konto w ING.

   mbo
  • Słonik
   o ile dobrze pamietam – dostepy nadawane sa przy podpisywaniu umowy.
   powinienes samodzielnie zalogowac sie na komputerze bankowym przy uzyciu wygenerowanego loginu ( i nadac sobie haslo)

   Michal1607
  • Ja przy podpisywaniu umowy o kartę w placówce wyrobiłem sobie dostęp do Moje ING. Nie mam żadnych innych produktów oprócz karty.

   ptok
 • Czy karta dodatkowa coś kosztuje?

  DeadFish Odpowiedz
 • Czy przy zamknięciu karty głównej, karta dodatkowa jest zamykana z automatu (miałoby to sens, skoro nie ma osobnego rachunku dla dodatkowej)? Czy też nie da się zamknąć głównej przed zamknięciem dodatkowej i trzeba dwa razy latać do oddziału?

  Krzysztof A. Odpowiedz
  • czy przy zamykaniu tej karty dodatkowej trzeba być ponownie z osobą dla której się ją otwierało, czy może właściciel konta to zrobić samodzielnie (bez udziału osoby której zakładana była karta dodatkowa)? Czy da się zamknąć kartę główną przed zamknięciem dodatkowej i ta dodatkowa wtedy z automatu zostanie zamknięta?

   piotrrz
 • Nie trenowałem tego w praktyce, ale właściciel zamyka sam wszystko.

  mbo Odpowiedz
  • Faktycznie, doczytałem w regulaminie wydawania i użytkowania kart (zapomniałem o istnieniu tego dokumentu ;)) i jest tam taki zapis „Posiadacz rachunku może rozwiązać Umowę/zrezygnować z Karty głównej albo ze skutkiem natychmiastowym albo za 1 (jedno) miesięcznym okresem wypowiedzenia. W takim przypadku Posiadacz rachunku jest zobowiązany do zwrotu do Banku Karty głównej oraz wydanych do rachunku Kart Dodatkowych (…)”

   Krzysztof A.
 • Bylem dzisiaj w banku z zona. Po powrocie do domu karte juz widac w systemie. I jest widoczna na obu kontach a nie tylko glownym tak jak w BZWBK. Mozna zmieniac limity z poziomu innych kont. Mysle ze to powinno uciac dyskusje.

  keton Odpowiedz
 • To ja też dodam swoje 3 grosze. Byłem dziś w banku SAM, oświadczenie o udziale w promocji podpisałem i zamówiłem dodatkową KK dla żony (która z tytułu wspólnego hipotecznego i pełnomocnictwa do mojego roru, bankowi jest znana; umowę o bankowość elektroniczną ma, ale nie jest to wymagane – KK można aktywować przez telefon).

  ls5 Odpowiedz
  • Ciekawe, bo mi pani powiedziala, ze karte aktywuje sie on-line jak przyjdzie. I od razu nada PIN. Ale w panelu dodatkowej karty nie widze opcji Zmien PIN tak jak to jest dla glownej. Jak przyjdzie to bede sie martwil. Co do wizyty w banku, to zona faktycznie nawet nic nie podpisywala na wniosku. Ale konta byly zakladane przez kuriera to przy okazji pobrano od nas aktualne dane i wzory podpisow. Jest wiec mozliwe, ze 2 osoba nie musi sie pojawic w oddziale, o ile pewnie jest spokrewniona.

   keton
  • Wydaje mi się, że nie musi być spokrewniona, a jedynie zarejestrowana w banku. Na wniosku o dodatkową KK jedynie oświadczam, że poinformowałem osobę, dla której zamówiłem dodatkową KK.

   ls5
 • Don napisał: „Tak, też tamtą za 300 wyrobiłem, a niedawno w bankowości pojawiła mi się ta oferta wyrobienia dodatkowej… choć już zniknęła…”

  U mnie było tak samo, to chyba jednak promocja na zaproszenia, dla osób które nie mają jeszcze kk w ING

  Kate Odpowiedz
  • do 31.08 jest trochę czasu, może coś się wyjaśni

   Kate
  • U mnie ta oferta pojawila sie dokladnie przy 1 logowaniu. Pozniej juz jej nie bylo, ani zadnych innych zwiazanych z karta. Ale na 2 koncie byla jeszcze dostepna co jednak nie ma znaczenia, bo oferta nie jest na zaproszenie tylko dla wszystkich spelniajacych warunki. Swietna sprawa, bo w rodzinie 2+2 mozna wyciagnac nawet 1000zl bardzo latwej premii przy zalozeniu, ze dzieci maja 13+.

   keton
 • ok już widzę w opisie:
  „Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że złożymy dyspozycję wydania karty dodatkowej do posiadanej karty kredytowej w oddziale banku – nie później, niż 31.08.2018. Oprócz tego konieczne jest przystąpienie do promocji (w oddziale banku) przez złożenie odpowiedniego oświadczenia.”

  Kate Odpowiedz
 • Kiszka…. na infolinii mówią że umowa musi być na 12 miesięcy do przodu, ja mam do 30/06/2019 – wydawało mi się że nie będzie problemu o te kilka dni….

  Jarosław Odpowiedz
  • masz konto w ING, podobno jak się ma konto to dają karty z automatu, można wpisywać we wniosku co chcesz

   Kate
  • Miało być ze znakiem zapytania: „masz konto w ING?”. Ja mam konto z 0 zł i IKZE z 10k zł i dali mi kartę bez żadnych dokumentów, trzeba tylko uważać, żeby we wniosku wpisać dochody powyżej 800 zł, bo chyba taki jest próg

   Kate
  • Konta nie mam ale to dobry trop – dzięki bardzo!

   Jarosław
 • Czy można wszystko zalatwic w oddziale banku czy najpierw trzeba skladac jakis wniosek z poziomu bankowosci o karte dodatkowa?

  przemoo7 Odpowiedz
  • Wszystko w oddziale. Jeśli osoba obdarowana dodatkową KK jest klientem ing, to razem mamy 2 podpisy do złożenia, max 5 minut…

   ls5
 • Czy przy karcie dodatkowej trzeba aktywować bankowość internetową czy wystarczy tylko jej otwarcie z otrzymaniem loginu (w trakcie trwania promocji oraz w dniu otrzymania Nagrody posiadać dostęp do systemu Moje ING), o aktywowaniu/zalogowaniu nic nie pisze. Czy składając oświadczenie o przystąpieniu do promocji dostajecie kopię dla Was? Bank zabiera oświadczenie ale kopii nie otrzymujemy?

  tytus de Zoo Odpowiedz
  • Jak poprosiłem, to bez problemu dostałem kopie mojego oświadczenia z potwierdzeniem przyjęcia.

   ls5
 • A i tak zwana promocja „przy okazji” z biletami do karty dodatkowej MasterCard, dlaczego nie ma dodatkowych biletów dla kart VISA? To nie jest faworyzowanie jednej strony? Wszyscy użytkownicy promocji powinni mieć te same prawa także do nagród. Celem promocji z biletami z kartą MC jest „Zachęcenie do wnioskowania o dodatkową kartę kredytową.” to jak jest w przypadku dodatkowych kart VISA. Tak się zastanawiam.

  tytus de Zoo Odpowiedz
 • Wiadomość z ostatniej chwili 200 zł nie otrzyma osoba niepełnoletnia która otrzyma kartę dodatkową ani osoba co ma kartę główna. Ustalenia w Banku przy składaniu wniosku.

  Mateusz Odpowiedz
  • Czy chodzi o to: „Uczestnikami Promocji mogą być osoby fizyczne (będące konsumentami)
   o pełnej zdolności do czynności prawnych”?
   Ale czy Uczestnik to nie jest tylko posiadacz rachunku kredytowego i karty głównej?

   Don Quijote de la Mancha
  • Widac bank zaczyna tworzyc swoj wlasny rownolegly regulamin albo panie w banku wraz z dezinfolinia sie zamotaly. Powyzszy cytat dotyczy Uczestnika czyli Posiadacza karty glownej, a osoba dodatkowa (Uzytkownik karty dodatkowej) jest…nikim. Jesli bedzie inaczej to….lol

   hazzan
 • Tak na ten zapis w Banku się powołali i ustalali to na swojej infolini. Więc dzieci odpadają jak się chce otrzymać 200zl

  Mateusz Odpowiedz
 • Na kogo tak właściwie mogę wyrobić kartę dodatkową – siostra, brat powyżej 18 lat, rodzicie?
  Sytuacja wygląd tak osobiście w czerwcu wyrobiłem kartę w promocji z nagrodą 300zł.
  Mam żonę i małe dziecko (3 lata). Do swojej karty głównej mogę wyrobić dodatkową na żonę i zgarnąć łącznie 500zł lub żona zrobi sobie główną (pracuje na etacie więc nie powinno być problemu) tym sposobem mamy już 500zł, ale z karta dodatkowych możemy jeszcze uzyskać 2×200 więc sumarycznie 900zł co mnie bardziej interesuje i kusi. Sęk tylko na kogo można wyrobić karty dodatkowe – jeśli się da na rodziców (zarówno moi jak i żony pracują na etacie ale to chyba nie ma znaczenia bo zdolność jest liczona nasza) szybko zrobić po 5 transakcji i na koniec roku pozamykać karty. Wyrabiał ktoś kartę dodatkową nie na żonę lub dziecko ?

  musiek Odpowiedz
  • Możesz wyrobić na kogo tylko chcesz.. przecież banku to nie interesuje.. to Twoje pieniądze a bank ma nowy PESEL w bazie.
   Ja kiedyś w promocji BZWBK wyrabiałem na siostrę

   Kłapouchy
 • Skladac jeszcze wniosek ? wiadomo ile poszlo ?

  lukaszzzz Odpowiedz
 • Czy można wyrobić 2 karty dodatkowe mając jedną kartę główną (czyli zgarnąć 2x200zl) ?

  ellert Odpowiedz
  • Zgodnie z regulaminem:

   Tylko raz możesz użyć kodu w okresie jego ważności oraz skorzystać z Promocji.

   Michał
 • Pytanko czy mając kartę kredytową mogę wyrobić żonie dodatkową kartę, a później wyrobić jej prywatną kartę kredytową aby zgarnąć 400 zł ?

  inspektor007 Odpowiedz
 • Regulamin Promocji „Odbierz 200 zł za dodatkową kartę kredytową_07-
  08.2018 r.”

  12) Osoba, dla której wydana zostanie dodatkowa karta kredytowa nie może być posiadaczem
  innej karty kredytowej wydanej przez Bank w całym okresie trwania promocji.

  Zenek Odpowiedz
 • Ok dzięki :)

  inspektor007 Odpowiedz
 • Czy też tak macie ja w piątek płaciłem zblizeniowo kredytową w sklepie i do dziś nawet brak blokady zaplaconej kwoty jakieś koszmar te zblizeniowki w ING

  Sylwek Odpowiedz
  • Mam dokładnie to samo, co dziwne dzis płaciłem w tym samym sklepie co w piątek (obie kwoty poniżej 10zl płatność zblizeniowa) i odrazu jest rozliczenie na karcie (bez blokady)

   musiek
 • Wyrabiając dodatkową kartę kredytową w promocji „Odbierz 200 zł za dodatkową kartę …” podpisałam oświadczenie klienta o zapoznaniu się i akceptacji warunków regulaminu promocji „Odbierz 200 zł za dodatkową kartę kredytową_07- 08.2018 r.” a nie oświadczenia o przystąpieniu do promocji, czego wymaga regulamin w pkt. 11 d. Pracownik stwierdził, że innego nie mają. Ponadto kopia zaświadczenia jest bez podpisu pracownika i bez pieczątki. Pracownik stwierdził, że nie potrzeba.

  Od 3 lipca nie otrzymuję odpowiedzi od banku więc może tu ktoś mi odpowie, czy podpisywaliście oświadczenie klienta o zapoznaniu się i akceptacji warunków regulaminu promocji „Odbierz 200 zł za dodatkową kartę .. ” czy oświadczenie o przystąpieniu do promocji. Z góry dziękuję.

  Lidia Odpowiedz
  • Ja też nie, poprosiłem pracownika o umieszczenie odręcznie sporządzanej notatki na przekazanym mi regulaminie, iż przystąpiłem do promocji (na wypadek ewentualnej reklamacji).

   Mahyn
 • U mnie to wygląda jak u Lidii i też nie ma odzewu w tej sprawie z banku.

  Adam33 Odpowiedz
 • A jak w rzeczywistości wygląda sytuacja z tą kartą dodatkową. Czy osoba na którą bierzemy kartę musi być w banku czy nie

  pasikonik119 Odpowiedz
  • osoba dla której bierzemy kartę dodatkową nie musi być w oddziale pod warunkiem, że jej dane są już w bazie banku. W innym przypadku jest konieczna wizyta razem z nią w oddziale. Info potwierdzone z oddziałem (liczyłem, że uda się przy okazji załatwić samemu temat)

   piotrrz
  • Mi zaproponowano, że osoba przyjdzie do oddziału i założą jej profil, po czym ja w innym oddziale złożę wniosek. Ale dla spokoju byliśmy razem (10 minut).

   dario
 • Karta dodatkowa wreszcie dotarla. Zajelo to 9 dni od podpisania wniosku w banku. Nawet ciekawy wzor karty, perlowa z pseudotloczonym lwem. Oczywiscie tym razem zblizeniowa. Warunki juz spelnione, karta idzie do kolekcji.

  keton Odpowiedz
 • Visa czy Master?

  jojo Odpowiedz
  • Glowna Visa to i dodatkowa tez Visa. Nie wiem czy pierwsze MC tez byly niezblizeniowe.

   keton
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy