250 zł za wyrobienie karty kredytowej ING Banku Śląskiego (i 140 zł za konto osobiste)

Zakończona

Ruszyła kolejna promocja ING Banku Śląskiego, w której za wyrobienie karty kredytowej Mastercard możemy zgarnąć łącznie 250 zł.

200 zł za kartę kredytową w ING Banku Śląski

Nawet 250 zł z kartą kredytową Mastercard dla aktywnych

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem, czyli osoba nieposiadającą żadnej karty kredytowej ING Banku Śląskiego od dnia 1.10.2018.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Mastercard w oddziale banku lub poprzez system Moje ING w terminie do 29.04, a następnie podpiszemy umowę o kartę – najpóźniej do dnia 30.04.2019. Istotne, aby w trakcie wnioskowania wpisać kod promocji, który dostaniemy „na kuponie”. Skąd go wziąć? Na przykład z oddziału bądź strony internetowej banku. Dla ułatwienia ten drugi wklejam tutaj: KM190417922

Na co warto zwrócić uwagę? Zgodnie z regulaminem w promocji obowiązuje pula 3600 promocyjnych wniosków. O jej ewentualnym wyczerpaniu (i skróceniu okresu przystępowania do promocji) bank poinformuje na swojej stronie internetowej.

250 zł za 10 płatności

Co dalej? Zgodnie z regulaminem bank przyzna nam po 50 zł premii za każdy z miesięcy kalendarzowych (od maja do września), w których wykonamy minimum 2 transakcje kartą. Teoretycznie mogą to być transakcje gotówkowe, przelewy z karty czy polecenia zapłaty, ale najprościej (i bez opłat) będzie wykonywać zwykłe płatności bezgotówkowe w sklepach i internecie. Kwota transakcji nie ma znaczenia.

Wypłata nagrody nastąpi do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Oznacza to, że 50 zł otrzymamy do końca czerwca – października (o ile oczywiście spełnimy warunki w danym miesiącu – jeśli natomiast zapomnimy, to możemy walczyć w kolejnych).

Ile kosztuje karta kredytowa w ING?

Najtańszą kartą kredytową ING Banku Śląskiego jest karta z logo Visa. Możemy zapłacić 35 zł w formie opłaty rocznej, jednak bank zwolni nas z opłaty, jeśli wydamy łącznie 2400 zł rocznie. Ta jednak nie może wziąć udziału w promocji, bo wymagana jest karta z logo Mastercard. Aby była ona darmowa wymagane jest wydanie 6000 zł rocznie (inaczej opłata wyniesie 50 zł).

Oczywiście po odebraniu premii nie ma konieczności dalszego korzystania z karty.

PS. Na koniec przypomnę, że za założenie konta osobistego w ING również można zgarnąć premię: do 140 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Jak dobrze rozumiem, przy zamknięciu karty przed upływem roku, opłata nie jest pobierana?

  ceglaaa Odpowiedz
 • Jest też bliżniacza promocja z Visą do pyszne.pl na 160 zł. Ale trzeba się spieszyć bo chyba tylko do 23.04

  Kate Odpowiedz
 • czy żeby otworzyć kartę, trzeba mieć jakiś minimalny dochód, np. z umowy o pracę?

  J Odpowiedz
  • Jak do każdej kk, chyba że jesteś starym klientem banku, to może się bez tego obejść

   Kate
 • Korzystam z przeglądarki Google Chrome. Proszę o informację o co tu chodzi. Avast w dniu dzisiejszym wykrył problem i ostrzega mnie, że ta strona została oznaczona jako strona przechwytująca dane phishing.
  Co w tej sytuacji należy zrobić?

  Andrzej Odpowiedz
 • Czy jeśli miałem KK ale odstąpiłem od umowy przed upływem 14 dni od zawarcia to kwalifikuję się do promocji czy nie?

  haha Odpowiedz
  • Powinieneś się kwalifikować bo w przypadku każdego odstąpienia od umowy zawartej na odległość w terminie do 14 dni umowa jest traktowana jako nie zawarta, ale najlepiej dopytać na infolinii.

   FelJack
  • Na infolinii nie wiedzą. Ale dziękuję za odpowiedź, będę próbował.
   ADMIN – czy dasz znać jak pula wniosków będzie na wyczerpaniu?

   haha
  • Napisałem wiadomość w Moim ING, otrzymałem odpowiedź, że skoro miałem kartę w tym okresie to nie kwalifikuję się do udziału w promocji.

   haha
 • Właśnie złożyłem wniosek – podzielę się wrażeniami. Konto w ING zakładałem przy okazji jednej z promocji, za pośrednictwem kuriera, w oddziale nigdy nie byłem, na konto nie wpływa moje wynagrodzenie. Zawnioskowałem o kwotę limitu 2000 zł (mniej nie można – przy niższych kwotach podstawia się Visa, której ta promocja nie dotyczy). Całość bardzo intuicyjna, nie można chyba tego skopać: pamiętajcie jedynie o tym kodzie promocyjnym. Ogromnym plusem jest fakt, że wniosek podpisałem kodem SMS – nie muszę czekać na kuriera, nie muszę udawać się do oddziału. Po wyciągnięciu 250zł można zamknąć kartę i nie płacimy 50zł opłaty rocznej. Rewelacyjna promocja, polecam! :)

  Matryc Odpowiedz
  • To ciekawe, bo mi w poprzedniej promocji odrzuciło. Pewnie z powodu chorego formularza, gdzie nie było możliwości wyborów pasujących do mojego przypadku. Najbardziej kuriozalna była „ilość osób na utrzymaniu”, gdzie nie dało się wybrać „0”, a konsultant zapytany o to, wciskał, że człowiek sam siebie utrzymuje.
   Od dwóch miesięcy używam apkę tego zdawałoby się poważnego banku, a co chwilę zaskakuje kopanie się z różnymi dziwactwami. Zastanawia mnie np, dlaczego wcześnie rano często wywala: „nie działają wszystkie funkcje – przepraszamy”. I co mi po ich durnym w kółko powtarzanym przepraszaniu, jak nigdzie nie wyjaśniają co się stało, ani kiedy będzie działać?

   Iks
 • Przed chwilą złożyłem wniosek. Konto w ING mam od lipca ubiegłego roku. Od tego samego czasu na to konto wpływa mi wynagrodzenie, które średnio wynosi 1800 złotych na rękę. Złożyłem wniosek z podanym kodem, z kartą MasterCard. Wszystko się udało. Karta zostanie wysłana na wskazany adres korespondencyjny. :)

  Adam K. Odpowiedz
 • Mi też bezboleśnie przyznano kk, choć na koncie zazwyczaj mam grosze. Nie mam debetówki a jedynie jednostki funduszu. Knoto z k. debetową miałem ze 2 lata temu ale zamknąłem.

  jeno sznur Odpowiedz
 • A mi napisali, że nie spełniam warunków. Chyba za dużo mam już tych kart kredytowych.

  maciekb94 Odpowiedz
 • A mogę złożyć wniosek przez aplikację mobilną?. Konto zamknąłem w grudniu 2017 i dezaktywowali mi dostęp do bankowości internetowej, natomiast cały czas mogę się logować przez aplikację mobilną i z tego co tam widzę jest mozliwość wnioskowania o kartę kredytową

  pasikonik119 Odpowiedz
  • Nie. Czytałem, że ktoś w poprzedniej promocji nie dostał premii bo składał wniosek przez aplikację.

   Paweł K.
 • Nie ma opcji założenia KK przez internet, jeśli nie posiadam bankowości internetowej?

  broker Odpowiedz
 • Wiadomo w jaki sposób jest wypłacana premia? Czy na konto osobiste, do którego jest przypisana karta?

  Kachna Odpowiedz
  • Jako uznanie karty kredytowej. Jeśli więc będzie na niej jakieś zadłużenie, to po prostu bank je spłaci (50 zł).

   Michał
 • Czy adres wysłania karty to adres korespondencyjny, który jest podany w momencie składania wniosku (automatycznie generują się wszystkie dokumenty w momencie zatwierdzenia wniosku o kk), czy dopiero później się generowane wszystkie dokumenty i nadawana przesyłka? W momencie składania wniosku miałem podany stary adres korespondencyjny, o czym zorientowałem się dopiero po zlożeniu i zatwierdzeniu wniosku.

  ceglaaa Odpowiedz
 • W bankowości internetowej wnioskując o kartę ustawiam limit na 2 tysiące. Poniżej kodu promocji klikam więcej szczegółów i pojawia się kilka informacji:
  W dziale koszty mam odsetki: 164,67, opłata za użytkowanie 35zł oraz suma kosztów kredytu 199,67. Co to właściwie za koszty? Skąd te odsetki?

  Mio Odpowiedz
  • Korzystałeś kiedyś z karty kredytowej? Jeśli nie, jest tu artykuł o kartach – poszukaj w archiwum

   Kate
  • „Co to właściwie za koszty? Skąd te odsetki?”
   — zapewne chodzi o hipotetyczną sytuację, gdybyś się zadłużył (pewnie na całe 2 kzł), a potem spłacał tylko minimalną kwotę… albo jakąś inną, może taką, by w rok spłacić całość? Szczegóły powinny być pod tym podane, ale w praktyce nie ma to znaczenia, gdyż karty kredytowej używamy tak, by żadnych odsetek nie płaci.
   Wygląda to w ten sposób, że co miesiąc bank wystawia wyciąg, na którym masz wszystkie wydatki kk zaksięgowane w minionym miesiącu; jeśli wśród nic są tylko transakcje bezgotówkowe i całą kwotę zadłużenia spłacisz do podanej na wyciągu daty (w ING zależnie od miesiąca 21–23 dni od daty wystawienia), to odsetek nie zapłacisz w ogóle. Więcej w poradniku: https://livesmarter.pl/jak-dziala-karta-kredytowa-poradnik/

   Don Quijote de la Mancha
 • a czy ing w celu zweryfikowania moich danych może zadzwonić do pracodawcy? ktoś spotkał się z taką praktyką? wniosek został u mnie przyjęty na limit 2k.

  magol Odpowiedz
  • Móc mogą. Bardziej wątpliwe jest, czy kadry zechcą ot tak do słuchawki czytać Twoje dane.

   Iks
 • Dzień dobry :) Nie udało mi się złożyć wniosku poprzez infolinię ponieważ, mimo iż nie jestem klientem banku (o ile pamiętam od dwóch lat) to mają moją nieaktualną kartotekę (po rozstaniu z ING zmieniłam nazwisko) …..
  Każą mi najpierw zaktualizować kartotekę a dopiero wówczas mogę składać wniosek … Co za absurd w moim rozumieniu :D

  Emilia Odpowiedz
  • Ten bank tak ma. Mi regularnie wyskakują ich „niestandardowe rozwiązania”, o których „fizjologom się nie śniło”.

   Iks
 • Uprzedzam, że w oddziale ing nie da się zamknąć karty bez zgody na skanowanie dowodu osobistego. W oddziale, w którym byłem robią to na zapleczu. To kpina z klienta (w majestacie chorego prawa).

  mipi Odpowiedz
 • Ktoś wie jak i w jakim terminie otrzymuje sia kartę? Dokonczylem wniosek we wtorek. Jutro wyjeżdżam wrócę 6 maja i nie wiem czy karta nie wróci z kurierem do banku.

  Prideaceh Odpowiedz
 • A nie wysyłają jej pocztą i to w dodatku niepoleconą?

  Kate Odpowiedz
 • Podpowiedzcie proszę jak połączyć promo na kk i konto osobiste (140zl). Klientem byłem kiedyś więc warunki obu promocji spełniam.
  Skoro nie mam moje Ing to muszę iść do oddziału. Tam jak rozumiem złożę wniosek o kk pilnując aby wpisał ten kod promocji. A jak z kontem? Wnioski złożone w oddziale się nie liczą więc muszę to zrobić online. Czy razie z kk dostanę dostęp do moje Ing bez otwierania roru? Na infolinii mówią że aby wnioskować o kk w oddziale najpierw trzeba mieć dostęp do moje Ing a to można zrobić zakładając np. Konto oszczędnościowe. Tylko przecież takie KO to się z automatu otwiera przy zakładaniu ROR.
  Słowem jak to przeprocesowac aby kasa z obu promocji wpadła

  JJ2010 Odpowiedz
 • Czy otrzymał już ktoś kartę? Ja dostałem w poniedzialek sms z info o wysyłce a karty brak do dzis.

  ceglaaa Odpowiedz
  • Wniosek został zawarty późnym wieczorem, 18 kwietnia (Wielki Czwartek), z kolei karta przyszła 26 kwietnia (piątek).

   Adam K.
 • Wysyłają pocztą niepoleconą, moja karta zginęła, ale jest opcja korzystania z karty mobilnej

  Kate Odpowiedz
 • Jak nie przyjdzie do 2 tygodni, zostaje ci tylko karta mobilna, bo musi to być karta wydana do promocji, a więc z pierwotnym numerem – nowa karta zastępcza nie jest objęta promocją, tak mi napisał konsultant w odpowiedzi na pytanie „co mam teraz zrobić?”

  Kate Odpowiedz
 • Proszę o Waszą poradę. Jeżeli mam limit 2000 i zrobię 2 płatności na 1 zł i spłacę to zadłużenie to nagroda 50 zł będzie przelana na kartę i będę miał 2050 limitu ? jak to wygląda w praktyce ? Czy muszę mieć 50 zł wydane to wtedy wyrówna mi do 2000 zł limitu. Proszę o info

  luic Odpowiedz
  • Tak, przyjdzie na kartę i będziesz miał 2050 zł na karcie, potem raczej trzeba to wydać z karty bo przelew na konto z karty tych 50 zł będzie pewnie płatny

   Kate
  • Dzięki Kate, a tak przy okazji poszukam ile taki przelew by kosztował i czy się opłaca ?

   luic
  • Ze strony ING: Za przelew z karty kredytowej pobieramy opłatę w wysokości 2% wartości przelewanej kwoty, min. 5 zł.

   Kate
  • Myślę, że można przeboleć te 5 złotych opłaty za przelew i kwotę 45 zł miesięcznie przelać sobie na konto oszczędnościowe. Po odtrąceniu opłat za przelewy, i tak wychodzi ładna sumka łączna w wysokości 225 złotych. :)

   Adam K.
 • No właśnie, a czy da radę tę nagrodę, załóżmy pierwsze 50zł, jakoś bezprowizyjnie wypłacić np. robiąć cashback podczas płacenia kredytówką ING w Żabce? Ktoś się orientuje czy taka transakcja będzie przez bank traktowana jako wypłata gotówki? I jeszcze kwestia doładowania Revoluta. Czy ING traktuje taką operację jako transakcję szczególną (jak np. robi to CitiBank) i pobiera tu jakieś prowizje?

  bobby Odpowiedz
  • Wczoraj doładowałem R przy pomocy kredytówki, prowizji nie było.
   W kwestii „szczególnej transakcji” – doładowania debetówką ING były traktowane jak zwykłe płatności internetowe, mam nadzieję że transakcje KK również.
   Z regulaminu to nie wynika…

   Kerad1234
 • Do mnie karta dotarła. Na kopercie data nadania 23.04.

  ceglaaa Odpowiedz
 • Karta dotarła, z chwilą jej aktywacji została pobrana opłata 50zł (rozumiem że roczna opłata za kartę). A ktoś pisał, że opłata nie jest pobierana od razu….To pomniejsza ew korzyści

  Wojciech Odpowiedz
  • To musi być coś innego, sprawdź w tabeli opłat, co to może być, może we wniosku zaznaczyłeś coś przez przypadek, co jest płatne

   Kate
  • Zamówiłeś kuriera?
   Przygotowanie i dostarczenia na wniosek Klienta karty przesyłką kurierską (opłata pobierana niezależnie od opłaty za wydanie karty): 50 zł

   Kate
 • Miałem konto zamawiając kartę, kart nie przyszła przesyłką kurierską tylko pocztą

  Wojciech Odpowiedz
  • To dziwne, byłbyś pierwszym przypadkiem pobrania opłaty za kartę z góry mimo że TOiP mówi o pobieraniu opłaty z dołu – zadzwoniłabym na infolinię w tej sprawie, o ile w opisie nie masz podane za co to opłata

   Kate
 • Ktoś już dostał te 50zł?

  ceglaaa Odpowiedz
  • U mnie na razie nic

   saroyan
  • To samo u mnie… Miejmy nadzieje że nie będziemy musieli składać reklamacji…

   Analityk
  • Nadal nic a termin spłaty karty do 1.07 i nie wiem czy spłacać calosc

   Prideaceh
  • Jeśli warunki promocji zostały spełnione, nagroda ma zostać wypłacona do 30 czerwca. Biorąc pod uwagę, że jest to niedziela, wypłata premii powinna odbyć się najpóźniej do 29 czerwca do 20.00, wynika to z harmonogramu pracy systemów IT banku, ING nie księguje operacji w niedzielę.

   Lokata
  • „ING nie księguje operacji w niedzielę” — na pewno?
   Tabela dostępności Express Elixir mówi, że ING obsługuje go „24 H przez 7 dni w tygodniu”, choć z przypisem „W ING Banku Śląskim S.A. usługa Express Elixir dla klientów korporacyjnych dostępna jest wyłącznie od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.00 do 20.00”.

   Don Quijote de la Mancha
  • U mnie jest ;)

   ceglaaa
  • 50zł zaksięgowane :)

   Daw
  • Wpadło i u mnie :)

   saroyan
 • Wrzucę informacyjnie, choć mogła taka informacja pojawić się już wcześniej – pomimo faktu, że ING obsługuje transakcje Express Elixir, nie można spłacić karty kredytowej właśnie takim przelewem. BlueCash też jest odrzucany.

  Przemo Odpowiedz
 • Również otrzymałem 50 zł. To chyba jedna z najprostszych i najsympatyczniejszych promocji z przyzwoitym bonusem (łącznie 250 złotych). Podobną promocję, tylko ze zwykłym ROR, organizował ponad rok temu eurobank, w której zresztą również brałem udział. I za takie inicjatywy można, a nawet trzeba, pochwalić Bank. :)

  Adam K. Odpowiedz
 • A ja składam reklamację:(

  agnese2a Odpowiedz
 • Proszę o poradę. Mam limit 2000. Wykonałem wymagane 2 transakcje, po czym je spłaciłem. Otrzymałem 50 zł więc teraz mam 2050. W tym miesiącu wykonałem 2 płatności na 55 zł. Jednym z warunków otrzymania nagrody jest „prawidłowo spłacać zadłużenie na rachunku karty kredytowej”. Moje pytanie: czy powinienem spłacić 55 zł (wtedy dalej będę miał 2050) czy tylko brakujące do limitu karty 5 zł (wtedy będę miał 2000) ? Dzięki za pomoc

  luic Odpowiedz
 • @Kate bardzo dziękuję za info, nie chciałem aby zakwestionowali należność do nagrody

  luic Odpowiedz
  • Jakbyś spłacił więcej, miałbyś nadpłatę na karcie ze swojej winy, a za to jest chyba opłata w Millennium – choć musiałbyś spradzić w tabeli opłat. Generalnie zawsze trzeba dopłacić tyle ile brakuje do limitu.

   Kate
  • @luic, jak masz ror, to najlepiej wybierz automatyczną spłatę i na wszelki wypadek daj tam pełną kwotę z wyciągu, wtedy bank sam pobierze tyle, ile uzna za właściwe.

   @Kate, zapewne masz rację, ale ja 100-procentowej pewności nie mam, nie zawsze premia jest uznawana za spłatę karty, może to być uznane za transakcję z już następnego okresu rozliczeniowego (tylko z innym znakiem), więc ciągle będzie wymagana spłata poprzedniego wg danych na wyciągu; wiem to właśnie stąd, że któryś bank przy automatycznej spłacie pobrał mi pełną kwotę z wyciągu, mimo że wcześniej na rachunek karty wpłynęła premia.

   Tak czy inaczej „prawidłowo spłacać zadłużenie na rachunku karty kredytowej” nie oznacza konieczności spłacania całości kwoty, wystarczy minimalną, choć wtedy się traci grace period.

   W każdym razie @luic coś kombinuje, jego słowa „wykonałem wymagane 2 transakcje, po czym je spłaciłem” wskazują na to, że nie umie korzystać z karty kredytowej, tzn. nie wie, że spłaca się kwotę z wyciągu w terminie podanym na wyciągu.

   (A opłata za nadpłatę jest w Citi, ale także nie dotyczy to przyznanej premii.)

   Don Quijote de la Mancha
  • „W każdym razie @luic coś kombinuje, jego słowa „wykonałem wymagane 2 transakcje, po czym je spłaciłem” wskazują na to, że nie umie korzystać z karty kredytowej, tzn. nie wie, że spłaca się kwotę z wyciągu w terminie podanym na wyciągu”

   Może taki był cel, żeby od razu spłacić i nie zapomnieć o tym później. W każdym razie „obczajenie” karty kredytowej zabiera trochę czasu, parę cykli…

   Kate
  • @Kate @Don Quijote de la Mancha
   Przyznaje się do tego że się jeszcze uczę i nie umiem wszystkiego :)
   Nie udaje też wielkiego znawcę tematu: nie wiem czegoś to pytam !
   Ale zawsze mogę liczyć na Waszą poradę i pomoc :)
   I to jest fajne :)

   luic
 • @Kate – ale tu mamy ing :)

  luic Odpowiedz
  • rzeczywiście …:-) ale chyba byłaby opłata za nadpłatę – musisz sprawdzić

   Kate
 • Wpadł drugi bonus 50 zł 😉

  Robben_11 Odpowiedz
 • Potwierdzam to, co napisał Robben_11, wpadła kolejna 50-tka. Bardzo przyjemna i prosta promocja, oby takich więcej, brawo ING! :_)

  Adam K. Odpowiedz
 • Również potwierdzam, 5 dyszek wpadło bez problemu

  saroyan Odpowiedz
 • Wpadło 50 zł :)

  saroyan Odpowiedz
 • No i po promocji. 250 zł wpadło i teraz czas się wypisać z tej karty. I tu jest problem. W bankowości internetowej brak takiej opcji. Zadzwoniłem na infolinię a Pani mnie zaprasza do oddziału. Chyba mnie szlag trafi…

  Mateusz Odpowiedz
 • Kartę można zamknąć tylko w oddziale?

  ceglaaa Odpowiedz
 • Jak masz spłacona, to zamykają od reki

  Daw Odpowiedz
  • Tylko w oddziale, o ile pamiętam można zamknąć od ręki ale też wybrać jednomiesięczny okres wypowiedzenia

   Kate
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy