250 zł za założenie darmowego konta osobistego od BNP Paribas

Zakończona

Ruszyła promocja BNP Paribas w ramach której możemy zgarnąć 250 zł premii w gotówce w zamian za założenie konta osobistego. Co ciekawe premię otrzymamy bardzo szybko (w porównaniu do innych promocji), a do tego opcjonalne możemy zyskać kolejne 300 zł za kartę kredytową :)

250 zł premii od BNP Paribas

Złap premię z BNP Paribas

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego BNP Paribas w okresie ostatnich 12 miesięcy.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że do 6.06.2021 zarejestrujemy się na dedykowanej stronie promocji (zaznaczając wszystkie checkboxy), a następnie złożymy wniosek o Konto Otwarte na Ciebie wraz z dowolną kartą debetową oraz usługami bankowości internetowej z wygenerowanego dla nas linku (tym razem zaznaczając tylko te zgody, które są wymagane przez wniosek). Na podpisanie umowy oraz aktywację karty będziemy mieć czas maksymalnie do 20.06.2021. W czasie wnioskowania warto też wyłączyć wtyczki typu adblock w przeglądarce – może to uniemożliwiać przejście do końca wniosku.

Pamiętajmy jedynie, że aktywacja konta odbywa się poprzez nadanie PINu do karty, którą przywiezie nam kurier. Alternatywą jest wideoweryfikacja zdalna – wtedy cały proces możemy przejść bez wstawania z kanapy, choć jak piszecie w komentarzach jest to dość problematyczne i lepiej wybrać proces z kurierem.

Ale uwaga: w promocji obowiązuje pula 3000 promocyjnych wniosków. Po jej przekroczeniu możliwość rejestrowania zostanie zablokowana.

250 zł na prostych zasadach

Aby zgarnąć tytułową premię konieczne jest spełnienie warunków promocji zarówno w czerwcu, jak i lipcu. Warunki do spełnienia są następujące:

 • wykonanie min. 1 przelewu za pomocą bankowości elektronicznej
 • wykonanie min. 3 płatności bezgotówkowych kartą
 • otrzymanie wpływów na łącznie min. 1000 zł

Jeśli chodzi o wpływy, to akceptowane są wszystkie wpływy na konto osobiste, oprócz wpłat gotówkowych, wpływów z ew. kredytów udzielonych przez BNP Paribas oraz wpłat własnych wewnątrz BNP Paribas (również z rachunków BGŻOptima). Najprościej więc przelać sobie środki ze swojego konta w innym banku.

W przypadku płatności kartą chodzi o najzwyklejsze płatności w sklepach lub internecie – za zakupy, paliwo, usługi itd. Wykluczone są natomiast wszelkiego typu „ułatwiacze” płatności kartą, tj. transakcje z kodami MCC: 7995, 8999, 6012, 6211, 6051, 4829. Jeśli nie wiesz o co chodzi z kodami MCC, to sprawdź stronę jakimcc.pl.

Kiedy otrzymam nagrodę?

I to tyle! Wiadomość mailowa o zgarnięciu nagrody, czyli 250 zł, trafi do nas do 20 sierpnia. Będziemy mieć wtedy czas do 26.08 na uzupełnienie danych do odbioru premii (instrukcję znajdziemy w mailu). Przelew trafi do nas do 31.08.2021.

Ile kosztuje Konto Otwarte na Ciebie?

Konto Otwarte na Ciebie prześwietlałem całościowo kiedy pojawiło się na rynku.

W skrócie: jego prowadzenie jest darmowe. Zapłacić możemy jedynie 3 zł miesięcznie za kartę debetową „Otwartą na Dzisiaj”, ale wystarczy wykonać zaledwie jedną, dowolną transakcję bezgotówkową, by jej prowadzenie było darmowe. Bank przewiduje jednak pewien wyjątek – osoby do 26. roku życia nie zapłacą za nią ani grosza, niezależnie od aktywności. Jeśli więc jesteśmy starsi, to warto kartą zapłacić za „bułki w piekarni” – choć promocja tego nie wymaga, to dzięki temu nie poniesiemy opłaty miesięcznej.

Co z bankomatami? Wypłaty z urządzeń własnych i bankomatów Planet Cash są darmowe. Za inne płacimy 5 zł od wypłaty w kraju – no chyba, że jesteśmy młodzi – wtedy nie płacimy ani grosza :)

Na koniec dodam, że zamiast karty „Otwartej na Dzisiaj” mamy do wyboru również płatne karty: „Otwartą na Świat” lub „Otwartą na eŚwiat”. Więcej o nich pisałem w kwietniowym omówieniu oferty banku – jeśli komuś bardziej pasują, to oczywiście jak najbardziej można je zamówić.

Nie przegap!

Komentarze

 • Nie można posiadać umowy zdefiniowanej jako „Umowa ramowa Rachunków bankowych, Karty oraz Elektronicznych Kanałów Dostępu”. Jeśli nie mam konta ani debetówki ale mam kredytówkę to czy mogę nie mieć EKD? Da się wypowiedzieć tę umowę mając kredytówkę?

  doncoralone Odpowiedz
  • Karta kredytowa ma osobną umowę ramową. Zresztą widać to po powyższej definicji umowy ramowej – pod pojęciem „Karta” mamy:

   Karta – płatnicza karta debetowa

   Michał
  • Przy wypowiedzeniu EKD straci się całkowicie dostęp do obsługi karty kredytowej przez komputer/appkę. Jeśli to na kilka dni to może ujdzie, bo dłużej może być dość karkołomne. O ile w ogóle bank na to zezwala.

   doncoralone
 • W marcu ub. r. zamknąłem konto i wypowiedziałem umowę ramową (tak jest na potwierdzeniu w PDF które przysłali mailem, gdzie widnieje też data zamknięcia konta w połowie kwietnia 2020), a ciągle mogę się zalogować do GOonline, gdzie nie mam żadnych produktów, tylko możliwość złożenia wniosku o konto czy kredytówkę. Ciekawe czy się załapię na tę promocję.

  cebrzyq Odpowiedz
  • ich stary numer – nie zamykają ramowej. Zawsze warto sprawdzać po, czy faktycznie zamknęli.

   Andy59
  • Koniecznie wtedy pisze się reklamacje albo dwie i powinni zamknąć dostęp do bankowości. Oni nagminnie nie zamykają umowy ramowej, u mnie ZAWSZE się to zdarzy i kończy się reklamacją a potem telefonem że zamknęli itd. albo że zamkną.

   bolek
  • To nie jest tak do końca. Zamykałam konto na infolinii, włącznie z umową ramową. Potem zuaważyłam, że dostęp wciąż mam – byłam pewna, że jednak tej umowy ramowej nie zamknęli. W czasie wizyty w oddziale okazało się, że umowa ramowa faktycznie została zamknięta przez infolinię i został „tylko” dostęp internetowy. Nie dopytałam, czy można go też zamknąć telefonicznie.

   asi
  • Niestety wg nich dostęp do konta to dostęp do EKD. Lepiej się teraz pokłócic i zamknąć, niż później pisać reklamacje.

   Andy59
  • mam to samo z kontem moim i żony – konto zamykane telefonicznie. Da się zalogować, ale widok jest bez produktów. Poszła reklamacja poprzez kontakt po owym zalogowaniu

   piotrrz
  • @Andy59 Dostęp do EKD to na pewno nie dostęp do konta, bo w tym EKD żadnego konta nie ma. Może co najwyżej oznaczać że wbrew mojej dyspozycji i własnemu jej potwierdzeniu nie zamknęli umowy ramowej. Miałem w tym banku konto już ze 4-5 razy i tylko raz dostałem nowy login (chyba dlatego że akurat przeszli na nową wersję dostępu internetowego – GOonline), wszystkie wcześniejsze zakładania konta w promocji dawały mi ten sam login który miałem za pierwszym razem i nawet nigdy nie przychodziło nowe hasło (szczęśliwie miałem zapisane w menadżerze stare), mimo to zawsze nagrodę w promocji dostawałem.

   cebrzyq
  • @cebrzyq – nigdzie nie pisałem, że dostęp do EKD to dostęp do konta. Są to odrębne rzeczy, wymieniane nawet w regulaminach. To co piszesz o numerach konta to prawda, tak u nich zawsze jest. Niestety BNP ma bałagan w zamykaniu EKD. Nie zamykają jak widać nawet przy zleceniu w oddziale i potwierdzeniu pisemnym. Dlatego uczulam, żeby się nie wozić później z reklamacjami, lepiej jest to dopilnować po zleceniu zamknięcia m.in EKD. Jak sam widzisz po wpisach dotyczy to niestety wielu, na szczęście nie wszystkich. Może to niedouczenie pracowników banku, bo nie chcę się doszukiwać innych powodów. Więc lepiej chyba dopilnować wcześniej..

   Andy59
  • „Miałem w tym banku konto już ze 4-5 razy i tylko raz dostałem nowy login (chyba dlatego że akurat przeszli na nową wersję dostępu internetowego – GOonline), wszystkie wcześniejsze zakładania konta w promocji dawały mi ten sam login który miałem za pierwszym razem i nawet nigdy nie przychodziło nowe hasło (szczęśliwie miałem zapisane w menadżerze stare), mimo to zawsze nagrodę w promocji dostawałem”
   — ja tak samo, raz tylko się login i numer konta zmieniły, a premie dostawałem.
   Co jest w sumie dziwne, bo EKD są właśnie pod umową ramową, to jest „Umowa ramowa Rachunków bankowych, Karty oraz Elektronicznych Kanałów Dostępu”…

   Don Quijote de la Mancha
 • Ja zamykałem w 2019 a dalej mój stary login działa. Teraz widzę na nim nowe konto ale jeszcze zablokowane do czasu potwierdzenia danych.

  Arek88 Odpowiedz
 • Czy paribas nalicza jakąś karę jeżeli zamknę konto zaraz po otwarciu?

  Katana78 Odpowiedz
 • Ktoś dostał nowy cennik już?

  Nikt Odpowiedz
 • uwaga na płatności w internecie, poza wymienionymi „ułatwiaczami płatności” regulamin z definicji „transakcji bezgotówkowej” wyklucza praktycznie wszystkich poza Google Pay i Apple Pay operatorów płatności internetowych „takich jak np. BLIK, PayU, Przelewy 24, Dotpay, Blue Media”). Przez to „na przykład” mogą też przecież nie zaakceptować choćby Stripe.

  cebrzyq Odpowiedz
  • A jak z Curve?

   Arek88
  • imho jak zechcą to niczego poza Google Pay i Apple Pay nie uznają zgodnie z regulaminem, więc po co ryzykować: §1.4.12) Transakcje bezgotówkowe – operacje bezgotówkowe wykonane przez Uczestnika za pomocą Karty, polegające na dokonaniu płatności za towary lub usługi w punktach handlowo – usługowych, w którym akceptowana jest płatność Kartą, w tym także transakcje dokonywane bez fizycznego przedstawienia Karty, w szczególności transakcje internetowe, zamówienia telefoniczne lub pocztowe, z wyłączeniem operacji dokonanych za pośrednictwem lub przy zastosowaniu systemu płatności internetowej podmiotu trzeciego takich jak np.: BLIK, PayU, Przelewy 24, Dotpay, Blue Media (wyłączenie to nie obejmuje operacji dokonanych przy wykorzystaniu Aplikacji Google Pay i Aplikacji Apple Pay) oraz transakcji o Kodach MCC wymienionych w załączniku nr 2 do Regulaminu

   cebrzyq
 • E-mail o nagrodzie przyszedł.

  Arek88 Odpowiedz
 • Wpadła premia.

  Arek88 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy