3,5% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku (i 50 zł na start!)

Zakończona

Ruszyła II edycja promocji Getin Banku, w ramach której zgarnąć możemy aż 3,5% na koncie oszczędnościowym do 10 tys. zł przez okrągły rok! Oprócz tego ciągle do zdobycia jest premia w wysokości 50 zł, a dla osób z większym zapasem gotówki – kolejne 3% dla kwoty nawet 200 000 zł! :)

3.5% na koncie oszczędnościowym Getin Banku przez rok

3,5% na koncie oszczędnościowym dla nowych klientów

Aby skorzystać z oferty specjalnej „Bonus z aktywność” należy być nowym klientem, czyli osobą, która nie posiadała konta osobistego Getin Banku od 11.05.2017 do 31.08.2018. Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że założymy Konto Proste Zasady (lub konto osobiste w Noble Banku) i wyrazimy zgodę na przesyłanie oferty handlowej dotyczącej produktów i usług banku.

Sam warunki promocji są bardzo proste. Jeśli w danym miesiącu kalendarzowym na nasze konto wpłynie „wynagrodzenie”, to bank naliczy odsetki w wysokości 3,5% dla kwoty do 10 000 zł. Co istotne – wcale nie musi to być wynagrodzenie, a jedynie zwykły przelew :)
Bank definiuje to następująco:

Wynagrodzenie – suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady […] z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank w łącznej kwocie minimum 1 000 zł

Warto tu dodać, że odsetki promocyjne zostaną naliczone do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków (w przeciwieństwie do „zwykłych” odsetek).

Okres podwyższonego oprocentowania to aż 12 miesięcy, przy czym bank liczy go od momentu przystąpienia do promocji. Jeśli dobrze odczytuję regulamin, to moment ten następuje, kiedy na rachunek wpłynie pierwsze „wynagrodzenie” – przy czym nie może to nastąpić później, niż w miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu otwarcia konta. Regulamin zastrzega również, że czas na przystąpienie do promocji mija z końcem listopada.

3% do 200 000 zł

Na koniec przypomnę, że w Getin Banku trwa również promocja podwyższonego oprocentowania dla nowych środków. Jeśli na rachunku oszczędnościowym (tym samym, co w promocji 3,5%) ulokujemy nadwyżkę nad saldo z dnia 27.07.2018, to pieniądze te będą oprocentowane na 3% w skali roku przez 92 dni dla kwoty nawet 200 000 zł.

Obie oferty się łączą co oznacza, że razem możemy ulokować nawet 210 000 zł na bardzo dobry procent – i to na tym samym rachunku :)

50 zł za założenie Konta Proste Zasady!

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Zakładając Konto Proste Zasady możemy również zyskać 50 zł premii, o ile założymy rachunek w programie poleceń banku. O szczegółach promocji pisałem w swoim prześwietleniu: 50 zł za założenie Konta Proste Zasady – zachęcam do przeczytania!

Ile kosztuje Konto Proste Zasady?

Prowadzenie Konta Proste Zasady może kosztować 8 zł miesięcznie, jednak wykonanie zaledwie jednej płatności bezgotówkowej kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty za dany miesiąc. Co ciekawe dla osób poniżej 26. roku życia ta zasada nie obowiązuje – konto mają za darmo bez opłat. Sama karta debetowa wydawana do konta jest dla wszystkich darmowa :)

Getin Bank nie pobiera również żadnej opłaty za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Za granicą lepiej tego nie robić – prowizja wyniesie 4,5% min. 10 zł.

Ważne dokumenty

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy można założyć konto w Getin Bank całkowicie online?

  Bratulanek1 Odpowiedz
 • @Michał
  Chyba nastąpił czeski błąd bo okres przystąpienia do oferty trwa do 30 listopada a nie jak piszesz do 31 sierpnia. Niżej fragment regulaminu.
  „3. Okres przystąpienia do Oferty Specjalnej – okres od 01.09.2018 r. do 30.11.2018 r.”

  Waldemar Odpowiedz
 • Zmniejszyła się również kwota „wynagrodzenia” wymagana do 3,5%.

  „7. Wynagrodzenie – suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady lub Konto Osobiste Noble lub Konto
  Osobiste Noble Private Banking z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank w łącznej kwocie minimum 1 000 zł,”

  Jarajek Odpowiedz
 • chce założyć rachunek , szukam znajomego co ma juz konto i chce mnie polecic

  Miron Odpowiedz
 • Te 3% sa rowniez dla starych klientow? Jaka jest tym razem karencja dla promocyjnego oprocentowania?

  keton Odpowiedz
  • Kiedy bedzie badnie stanu zangazowania do XII edycji, bo obecna konczy sie 17 wrzesnia ?

   Wojak
  • W Getinie nie jest to do końca przewidywalne, ale plus minus teraz :)

   Pamiętajmy tylko, że jeśli zahaczymy o daną edycję trwającym indywidualnym okresem starej edycji, to nie możemy z niej korzystać. Tu więc obowiązuje algorytm: korzystamy z promocji, czyścimy konto, czekamy aż pojawi się nowa promocja i dopiero wracamy (nie możemy od razu wskoczyć do kolejnej, musi być dłuższa lub krótsza przerwa).

   Michał
  • Korzystam obecnie z X do 25.10. Czy lepiej oplaca sie rozpoczac XI na koncie zony przed 17.09, czy czekac z tym ruchem az do zakonczenia promocji na moim koncie i wejsc od razu w XII (na koncie zony, bo u mnie to pewnie nie bedzie mozliwe) przy zalozeniu, ze po kolejnych 3 miesiacach bede znow chcial przerzucic pieniadze na swoje konto?

   keton
  • Tez sie nad tym zastanawiam przy współwłasności ale wazniejsze jest czy w kolejnej edycji Getin utrzyma 3% do 200k

   @Admin coś wiesz wiecej na ten temat ?

   Wojak
  • Niestety tak daleko moje macki nie sięgają :(

   Michał
 • Czy jak dziś wypełnię wniosek to jest szansa że kurier przyjedzie z umową w środę? Potem wyjeżdżam na 10 dni a zależy mi ,żeby skorzystać jak najszybciej z 3% i 3,5% na KO

  Andy Odpowiedz
 • Mam konto oszczednosciowe od 2 lat w Getin. Nie mam u nich konta osobistego. To znaczy, że oprocentowanie 3% do 200 tys mnie nie obowiązuje?

  Bartass89 Odpowiedz
  • Dokładnie. Oprocentowanie 3% obowiązuje, jak ma się założone konto osobiste (Konto Proste Zasady). Ja założyłem najpierw KO (jakieś 2 tyg. temu) i oprocentowanie na nim było niewiele powyżej 1%. Wczoraj założyłem konto osobiste i od razu pojawia się w komunikatach bankowości elektronicznej (lub mobilnej) info, że automatem środki na KO są oprocentowanie promocyjnie, tj. na 3%. Tak więc polecam założyć konto osobiste. Warunki proste aby było za free, 50 PLN na start (z kodem polecającym) no i później samemu można próbować polecić i zarobić. Tak więc … polecam się :)

   Duris
  • Jak poprawnie założyć konto z kodem polecającym, jeżeli mam login do bankowości elektronicznej Getin?

   Błażej
  • Chyba tylko od zera, przez wniosek jest dla nowych klientów

   Michał
  • Ja zakładałem konto z poziomu bankowości elektronicznej bo miałem dostęp z wcześniejszych lokat. Więc się da :) Po zalogowaniu: Oferta i wnioski -> Konto Proste Zasady (Złóż wniosek). Na pierwszej stronie wniosku podaje się kod polecenia i trzeba zaznaczyć kwadracik, że zapoznano się z regulaminem. Działa.

   Duris
 • Ja w innej sprawie. Interesuje mnie kredyt gotówkowy 2000 zł na okres 12 miesięcy , jest napisane że RRSO 0%, Prowizja 0%, wydaje mi że nie ma jakiś haczyk, może ktoś z Was wie więcej o tym?

  Mark1916 Odpowiedz
 • Można założyć online czy tylko kurier?

  Paulinaaa Odpowiedz
 • Strach inwestować w Getin Bank nawet 10 k. Cały biznes Pana Leszka dołuje a podobno w Polsce koniunktura. Wiem bankowy fundusz gwarancyjny itd. ,że niby kapitał zostanie odzyskany , tylko kiedy ? po roku, po trzech

  Miron Odpowiedz
 • biorę tylko 50 zł , nic nie wpłacam na KO.

  Miron Odpowiedz
  • Masz racje niewpłacaj nic na KO a Getin nie jest Czarneckiego.

   @Admin masz info czy zrobili XII edycje i utrzymali 3% dla 200k ?

   Wojak
 • Czy mając 20k do zainwestowania w lokatę, najlepiej otworzyć w Getin konto oszczędnościowe, wpłacić 10k żeby naliczyło 3,5% czy od razu 20k? Nie rozumiem mechanizmu naliczania % w takiej sytuacji gdy wpłacę od razu całą kwotę.

  kobra1253 Odpowiedz
  • Pod koniec miesiąca (np. 31 X) doliczą ci 3% za całość kwoty trzymanej w październiku a około 15 dnia następnego miesiąca (15 listopada) doliczą jeszcze 0,5% za 10000 (trzymane na KO w październiku).

   Lidia
 • Słuchajcie czy mogę sobie zamówić dodatkowo kilka kart z rożnymi grafikami Mastercard do jednego konta Proste zasady? Nie będą się czepiać? ;) Pytam bo w programie Mastercard Priceless do końca roku dają 1600 pkt na powitanie więc po 2 bilety do kina można z tego wyciągnąć na jednej karcie.

  judyta Odpowiedz
  • Możesz zamówić do 5 kart bezpłatnie.

   Mahyn
  • Dzięki Mahyn :) w takim razie zamówię kilka sztuk, te 5 zł też mogę zapłacić za kolejne bo i tak się to opłaci w ogólnym rozrachunku.

   judyta
  • Judyta – w sumie mozesz miec 21 kart, ktos podawal przepis chyba w watku o 5000pkt z PS.

   keton
  • @Judyta Na pewno 1600 pkt za kartę? Nie 800? Możesz wskazać źródło?

   gajowy
  • A może by tak nie rozdmuchiwać tego tematu, co? Czy zawsze chcecie mieć na wszystko źródła i sprawdzać? Może jeszcze do banku zadzwońcie albo do MCPS najlepiej… Masakra po prostu. Bo naprawdę ciężko samemu domówić kartę i się przekonać bez zbędnego chwalenia się, rozgłaszania i sprawdzania źródeł.

   pws
 • dlaczego Regulamin promocji „Bonus za aktywność” – jest niedostepny, blad 404 ?

  villemo09 Odpowiedz
 • Czy wpłata 10 tys. na KO z oprocentowaniem 3,5% na rok jest równoznaczna z aktywacją oprocentowania na 3% przez 92 dni?

  Beata2 Odpowiedz
 • Chodzi mi o to, że mam 10 tys. wolne ale za jakiś czas będę miała jeszcze 30 tys. Czy od terminu wpłacania 10 tys. już liczy się okres 92 dni na ew. 3%?

  Beata2 Odpowiedz
  • Podwyższone oprocentowanie liczy się od momentu wpłaty jakichkolwiek nowych środków przez następne 92 dni. Możesz spokojnie wpłacić 5 zł, a dzień później 50000 zł i wszystko zarobi 3% (przy czym 50000 zł dzień krócej)

   Michał
 • Dokładnie tak jak piszesz. Okres 92 dni liczy się od chwili wpłacenia tych 10 tys.

  Duris Odpowiedz
 • @Michał Admin
  @Duris
  Dzięki za odpowiedzi ale chyba się nie zrozumieliśmy. Chcę wpłacić np. 30 października 10 tys. na 3,5% na rok oraz 3 grudnia dodatkowo 30 tys. na 92 dni na 3%. Pytam od kiedy liczony jest termin oprocentowania 3% na 92 dni: od wpłaty 10 tys. z dn. 30.10 czy od 3.12 od wpłaty 30 tys.?

  Beata2 Odpowiedz
  • 1) 30 października wpłacasz 10 tys i zaczyna biec 92 dniowy okres promocji. To 10 tys. będzie oprocentowane na 3,5%.
   2) 3 grudnia wpłacisz sobie 30 tys. i to 30 tys. będzie oprocentowane na 3% ale tylko przez ok. 58 dni (czyli czas jaki pozostał licząc od pierwszej wpłaty w dniu 30 października). Przy wpłacie 30 października od razu włącza się 92 dni i tyle.

   Duris
  • @Beata2
   w tych odpowiedziach jest wszystko jasne, rzeczywistości nie zmienisz :)

   abc
 • @Duris
  Dziękuję Ci za wyjaśnienie. Czytałam ten regulamin ale nie do końca go rozumiałam. Teraz wszystko już jasne.

  Beata2 Odpowiedz
 • Czy jeśli w czasie trwania promocji wycofam środki z konta oszczędnościowego i bedę chciał je tam wpłacić z powrotem (powiedzmy po misiącu) to utracę oprocentowanie 3,5%?

  zły.gmunt. Odpowiedz
 • jak są naliczane odsetki na KO jeśli korzystam z promocji Bonus za aktywność 3,5% przez 12 mies do 10000 ? Mi teraz wpadło 8,54 zł czyli 0,85% Reszta czyli 2,65% 18,23zł powinno wpaść 15.02?

  piotro Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy