3% do 200 000 zł na koncie oszczędnościowym w Getin Banku

Zakończona

Getin Bank ruszył z XI edycją oferty specjalnej „Na nowe środki”. Osoby, które ulokują w tym banku swoje oszczędności, zgarną 3% w skali roku dla kwoty nawet 200 000 zł!

3% na koncie oszczędnościowym do 200 tys. zł w Getin Bank!

3% do 200 tys. zł

Aby skorzystać z promocji należy być lub stać się posiadaczem konta osobistego Getin Banku oraz być lub stać się posiadaczem konta oszczędnościowego Getin Banku. Bank zaznacza tu, że chodzi o „zwykłe” konto oszczędnościowe – z promocji wyłączone są Celowe Konta, Konta Skarbonka oraz te, które uczestniczyły w promocji Family Saver. Jeśli posiadamy stary rachunek tego typu, to najzwyczajniej w świecie trzeba otworzyć nowy – zwykły (a co za tym idzie – promocyjny).

Kolejnym warunkiem jest wyrażenie odpowiednich zgód marketingowych. Bank wymaga od nas wyrażenia zgody do przesyłania oferty handlowej za pomocą SMS, drogą telefoniczną oraz elektroniczną. Marketing grupy kapitałowej nie jest konieczny.

Ostatni warunek promocji to konieczność ulokowania nowych środków. Zgodnie z regulaminem oferty specjalnej bank wymaga od nas ulokowania nadwyżki nad saldo z dnia 27.07.2018. Jeśli w tym dniu mieliśmy w Getin Banku niewiele środków (lub po prostu nie mieliśmy konta) to jesteśmy w najlepszej sytuacji – wszystko zarobi 3% w skali roku (do 200 000 zł). Stare środki zarobią standardowo, czyli od 1 do 1,4%.

Pamiętajmy jedynie, że z oferty wykluczone są osoby, które korzystają z poprzedniej edycji promocji w momencie trwania nowej. Dokładnie:

Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 01.08.2018 r. do 17.09.2018 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”.

Oferta trwa przez 92 dni (3 miesiące) od ulokowania pierwszych nowych środków. Możemy do niej przystąpić od 01.08 do 17.09.2018.

Ile kosztuje konto w Getin Banku?

Jeśli zakładacie konto oszczędnościowe aby skorzystać z promocji, to wraz z nim założycie pewnie Proste Konto Osobiste. Nie ma się jednak czego bać – to jeden z najlepszych rachunków na rynku. Nie zapłacimy bowiem ani grosza za jego prowadzenie, jeśli wykonamy (w poprzednim miesiącu) co najmniej jedną płatność bezgotówkową kartą lub BLIKiem. Oznacza to, że drobne zakupy zwolnią nas z opłaty w wysokości 8 zł miesięcznie. Co ciekawe do zasady tej nie muszą sie stosować osoby poniżej 26. roku życia – oni konto mają za darmo bez opłat :)

Co z kartą debetową? Nie ma żadnej opłaty zarówno za jej wyrobienie, posiadanie jak i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Samo prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Zapłacić możemy jedynie za zbyt częste wyciąganie pieniędzy – co jest standardem w większości banków. Pierwszy przelew jest darmowy, a za kolejne płacimy 9 zł. Pewnego rodzaju obejściem jest przelew z konta oszczędnościowego na dowolną lokatę – zawsze darmowy. A z lokatą możemy później zrobić co chcemy (choć sam jeszcze tego nie testowałem – w teorii powinno działać).

PS. Oprócz 3% do 200 000 zł bank pozwala również na 3,5% dla 10 000 zł, o ile przelewamy do niego 1500 zł miesięcznie. Wszystko dzięki promocji „Bonus za aktywność”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Jeżeli 27 lipca ktoś miał w GB „niewielką kwotę” to warto ją ulokować na jakiejś lokacie. Do wyboru jest mobilna na 3% ale tylko do 10.000 i tylko raz w życiu albo jakieś inne. Mi akurat pasuje lokata na nowe środki VI bo tam jest 2,1% na 5 miesięcy od 500 do 200.000 :) Nowe środki są liczone póki co na 30 czerwca.

  Manveru21 Odpowiedz
 • 27 miałem kwotę X oprocentowaną na 3%. To ile na dziś moje oprocentowanie wynosi? Myślałem że mam stale 3% :(

  sunwoj1 Odpowiedz
 • Środki na ROR, 27.07, nie liczą się do badania salda.

  tylko: „8. Produkty depozytowe – rachunki płatnicze – rachunki oszczędnościowe, rachunki terminowych lokat oszczędnościowych, rachunki płatnicze, rachunki
  przejściowe służące do zakładania Lokat oraz indywidualne konta emerytalne prowadzone przez Bank w złotych, których Uczestnik jest
  posiadaczem lub współposiadaczem.”

  nik2 Odpowiedz
  • Liczą się, bo zgodnie z Definicjami pkt. II.2 Konto osobiste to rachunek płatniczy i jest on produktem depozytowym

   Manveru21
  • Naucz się czytać ze zrozumieniem regulaminy, możesz tylko zyskać.

   nik2
  • Bo źle zacytowałeś pkt 8 i wynika z Twojego cytatu, że rachunki płatnicze to też produkty depozytowe.
   Twój cytat: „8. Produkty depozytowe – RACHUNKI PŁATNICZE – rachunki oszczędnościowe, rachunki terminowych lokat oszczędnościowych, RACHUNKI PŁATNICZE, rachunki przejściowe służące do zakładania Lokat oraz indywidualne konta emerytalne prowadzone przez Bank w złotych, których Uczestnik jest posiadaczem lub współposiadaczem.”
   W oryginalnej wersji brak jest słów „rachunki płatnicze” co zmienia sens tego zapisu.
   Założyłem, że prawidłowo skopiowałeś ten pkt 8 i już nie sprawdzałem tego w Regulaminie.

   Manveru21
  • @Manveru21, niby tak, ale jednak nie do końca, bo wg info w systemie mam stan na dzień bazowy 0 zł, co pasuje tylko do KO, bo na RORze miałem wtedy jakieś drobne. Potwierdziła to też wiadomość w systemie z pytaniem o saldo w dniu bazowym. Poza tym, pamiętaj, że raczej nie bez przyczyny w dwóch miejscach cytowanej przez Ciebie definicji stoją myślniki, a nie przecinki… ;) Ogólnie obydwoje nie wiedzieć czemu błędnie zacytowaliście te fragmenty regulaminów, bo własnie te przecinki zmieniają cały sens. Co ciekawe, w X edycji regulamin w tych definicjach był prostszy i jednoznacznie wskazywał, że saldo na RORach się nie wlicza. Teraz coś zaczęli kombinować i do końca nigdy z nimi nie wiadomo.

   pws
  • @ pws w największym skrócie saldo na ROR się nie wlicza, co kto cytował to już teraz nie ważne

   Manveru21
  • @Manveru21, no tak, dokładnie i oby tak pozostało…

   pws
 • Swietna oferta. Wraz z kontem zony w zasadzie mozna miec ciagla promocje o ile nadal beda oferowac taki %.

  keton Odpowiedz
 • Czy ktoś z czytających jest aktualnie klientem Getinu? Jakie doświadczenia? Oddają lokaty w terminie? Wypłacają odsetki terminowo?

  Michał Odpowiedz
 • Coś a’la mille?

  Mistrz Hugo Odpowiedz
  • Niezupelnie, bo nie mozesz skorzystac z kazdego okresu promocji – regulamin to wyklucza.

   keton
  • o, fajne, dzięki, zaraz prześwietlę :)

   edit: widzę, że nawet wysłali to mailem

   Michał
 • Ale optima pojechała. 2.6% ale z prawie miesięcznym saldem wstecznym. Rzeczywiscie oferta dla koneserów. Jak lubią koneserować wypowiedzenia to właśnie jedno wiecej dostaną jak tylko skończy mi się lokata. Dajcież spokój. Kretynizm.

  michh Odpowiedz
  • w Optimie, jak wypadasz z promocji, to od razu zamykać trzeba i po 12 miesiącach wracasz w promocji.

   abc
  • Mam trochę za dużo pieniędzy i każde konto gdzie mogę upchnąć coś w nagłym przypadku dużo daje. W sumie mogę Optimę zamknąć ,ale nie dla tej Bezkarnej na 20tys raz do roku co daje jakies 40zł /mc ale o to żeby może szybciej odzyskać te 2.6% bo czasem te 50zł w kilka dni można stracić nie mając gdzie się podziac w większymi pieniędzmi. Tylko nie wiem czy to się tak da. Teraz mam kilkadziesiąt tys salda zliczonego 19 lipca i to bedzie niżej oprocentowane bo saldo liczą na zdaje się 4 lipca. Gdyby tak wypowiedzieć umowę to to saldo zresetują i na dzień dobry bedę miał 2.6 czy potraktują mnie jako starego klienta razem ze starym saldem? Teraz to konto jest mi niepotrzebne bo mam Getin na 3%, ale w lipcu to musiałem się ewakuować do kilku banków żeby wszystko pracowało i część trafiło do Optimy

   michh
  • Czekaj…Od tego upału już mi się pokiełbasiło się wszystko. Skoro saldo liczą na 2lipca to ja tego dnia miałem 0zł więc dalej mogę mieć to na 2.6%. nie wiem czemu zawsze mam ten nawyk że dzien zliczenia salda rozciągam na cały okres po tym dniu i ciagle łapię się na tym ze wszystko co wpłacone np po tym 2 lipca to stare środki. Czyli mogę dalej mieć 2.6 i jutro sobie wpłacę całego grosza żeby to empirycznie sprawdzić

   michh
  • Ale zobaczysz rezultat dopiero na koniec miesiąca, jak dolicza odsetki.

   Michał
  • no odsetek to z tego żadnych nie będzie bo one od 1gr zostaną zaookrąglone w dół i jeszcze podatek od zysków więc pewnie będzie to operacja typu 0,00zł odsetek i 0,00zł podatku. Natomiast oprocentowanie środków to bedzie widać w panelu bo dziś jeszcze było 0.7 a jakbym wpłacił cos na konto to następnego dnia już jest promocyjne 2.6 w okienku jeśli przysługuje, ale nie wiem czy i jak oni to jakoś pokazują w przypadku gdy mamy na rachunku i stare i nowe środki. Dla mnie tak odległe liczenie salda jest korzystne bo ja miałem zero zł aż do 19lipca. Natomiast dla starych klientów to lipa bo wychodzi na to że trzeba nawet miesiąc przed nową promocja środki wycofać bo nie wiesz kiedy trafisz na ten dzień zliczania salda ale chyba to tak mieści się w granicach od 4 do 2 tygodni przed nową ofertą. W tych granicach można oczekiwać daty ustalenia salda. No, ale jak to historycznie wyglądało to nie wiem bo Optimę mam dopiero pierwszy raz od czerwca

   michh
 • Czy jak mam Konto Swobodne i otworzę Konto Oszczędnościowe to łapię się na ta promocję czy trzeba to Konto Swobodne zmienić na coś nowszego?

  Toby Odpowiedz
  • Ja otwierałem Konto Oszczędnościowe do jakiegoś archaicznego RORu. Wszystko OK.

   Michał
 • u mnie odsetki z lokat wpływały kilka minut po północy w dniu zakończenia lokaty więc spoko

  adaś Odpowiedz
 • Dobra, a pojawia się jakieś info po zalogowaniu czy łapie się na promocję czy nie? Dzisiaj wróciła kasa z BGZ i zastanawiam się czy zostawić w Getinie ale nie mam żadnej informacji czy mam podwyższone oprocentowanie czy nie. Jest tylko informacja „KONTO DO OFERTY NA NOWE ŚRODKI” nad kontem oszczędnościowym.

  Sławek Odpowiedz
 • @Sławek jak wpłacisz pieniądze na konto oszczędnościowe w Getinie to wszystko ładnie jest rozpisane czy bierzesz udział w promocji, ile miałeś starych środków w dniu badania salda/jaka kwota jest środkami nowymi.

  klient Odpowiedz
  • a gdzie to jest rozpisane? takie rozpiski podaje Millennium na proficie, ale w Getinie tego nie widziałem i zawsze się upewniam bezpośrednio w banku jakie saldo mam z dnia zliczania a najczęściej to sam pilnuję żeby zawsze po promocji mieć zero bez żadnych zapomnianych odsetek i środków

   michh
  • ja też szukałem tego „rozpisania” i nie widać tego nigdzie

   adaś
  • Trzeba wejść w szczegóły konta oszczędnościowego, przez aplikację mobilną tez widać.

   nik2
 • z regulaminu:
  „Warunkiem przystąpienia do Oferty Specjalnej jest (…):
  (…)
  b) podpisanie lub posiadanie umowy o Konto Osobiste,
  (…)”

  wnioskuję że można założyć nowe konto lub wpłacić na te już posiadane

  adaś Odpowiedz
  • edit: również w szczegółach już posiadanego KO jest odnośnik: OPROCENTOWANIE
   zgodne z Tabelą oprocentowania – a w nim „3. Oprocentowanie Kont Oszczędnościowych w ramach Oferty Specjalnej „Na nowe środki”- XI edycja”

   jeśli w bankowości pojawia się przy już posiadanym KO opis „KONTO DO OFERTY NA NOWE ŚRODKI” to wg mnie świadczy to o tym że załapiesz się na promocję

   adaś
 • No a mnie Getin oskubał. Wpłaciłem oszczędności 9 lipca. Mam wszystkie wymagane zgody. Naliczyli mi odsetki 1,4%. Oczywiście reklamuję, ale czuję, że to stracone pieniądze… Oni kombinują strasznie…

  tof Odpowiedz
  • Ja też odpuszczam getin nie wiadomo jakie jest oprocentowanie, raz sie przejechalem. W idei tak samo 3% bez ryzyka.

   R
 • Jeżeli posiadam stare konto oszczędnościowe i mam wyrażone wszystkie wymagane zgody, ponieważ wymaga to ode mnie inna promocja, to wystarczy wyłączenie przelać pieniądze powyżej salda z 27.07.2018? Automatycznie dostanę 3%, czy muszę coś „podpisać” w serwisie transakcyjnym?

  taki-ja Odpowiedz
 • Fajna promocja 3% od idei, jeśli się to utrzyma w getinie to wyjdzie 3% na pół roku, całkiem nieźle.

  Mikser Odpowiedz
 • Czy konto osobiste to konto Proste Zasady?
  Zakładałem kiedyś lokaty u nich, nie mam rachunku jedynie dostęp do bankowości internetowej i tu mogę złożyć wnioski o rachunki jak:
  – konto oszczędnościowe
  – rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy Konto Proste Zasady
  – rachunki walutowe

  Fazi Odpowiedz
 • Jeśli 27.07 miałem lokatę i teraz przeleję dodatkowe nowe środki na konto oszczędnościowe to bedą one oprocentowane na 3%

  kamil12600 Odpowiedz
 • dopisek „KONTO DO OFERTY NA NOWE ŚRODKI” przy KO może też oznaczać że bierzemy udział- ale- jeszcze w poprzedniej 4-miesięcznej promocji i wtedy trzeba uważnie postępować gdy w międzyczasie wybraliśmy kasę z banku, gdyż data badania salda może wskazywać na dzień kilka miesięcy wcześniej; wtedy można się załapać na standardowe (niskie) oprocentowanie, ktoś się tu o to pytał

  adaś Odpowiedz
 • u Ciebie widać szczegóły a u mnie widać tylko datę otwarcia KO i bieżące saldo i tu jest problem, a w której edycji biorę udział to chyba tylko telefonicznie mogę się dowiedzieć

  adaś Odpowiedz
 • czy ktoś testował przelew z ko getina na lokatę i później zerwanie lokaty i wypłatę na zewnątrz?

  karampuk Odpowiedz
  • @karampuk Nie testowałem takiego myku, ale obawiam się, że środki z zerwanej lokaty wrócą tam skąd pochodzą, czyli na K.O.

   gajowy
  • Istnieje możliwość wyboru konta na które mają trafić środki z zerwanej lokaty.

   pytanie
 • Po dzisiejszej aktualizacji aplikacji Getin, jest w apce dostępna promocja:

  „Pierwsza edycja promocji Polecam Proste Zasady. Polecaj konto w Getin Banku swoim znajomym i zyskuj! „

  nik2 Odpowiedz
 • Mam w Getin tylko lokatę i kilka zł na koncie osobistym. Gdybym otworzyła k.oszcz., to jaka kwota liczyłaby się jako nowe środki?

  beyka Odpowiedz
  • Wszystko to, co wpłynie jako nowe, czyli ponad obecne saldo (a dokładniej saldo z dnia 27.07) ;)

   Michał
  • Dzięki. Ale dostalam teraz umowę konta oszcz. online, i jest w niej podane standardowe oprocentowanie, czyli 1% do 50.000, itd. To jak „wejść” na te promocyjne 3%??

   beyka
  • W umowie zapewne standardowo jest podane standardowe. Sprawdź, czy spełniłaś warunki wymienione w regulaminie promocji – jeśli tak, to zapewne jesteś nią objęta.
   Możesz ew. wysłać im zapytanie przez bankowość elektroniczną lub spytać się na infolinii czy aby na pewno promocja jest aktywna.
   Alternatywnie możesz poczekać do naliczania odsetek i policzyć ile powinnaś otrzymać – jeśli naliczą się źle, to złożyć reklamację.

   Marcin H
  • Ja bym zadzwonił i się upewnił. Oni mają różne haczyki, od których uzależniona jest promocja. Sam tak zrobiłem i dowiedziałem się, że nie zaznaczyłem jakiejś zgody marketingowej.

   Bonifacy
 • czy ktoś testował przelew z ko getina na lokatę i później zerwanie lokaty i wypłatę na zewnątrz? Czy to zadziałało i nie została pobrana opłata?

  Michał Odpowiedz
 • W aplikacji mobilnej Getin ostrzega przed metodą kradzieży pieniędzy na duplikat karty SIM, warto przeczytać.

  nik2 Odpowiedz
  • hej nik2
   to samo jest w bankowości internetowej – info można znaleźć w skrzynce kontaktowej.
   z tego co się orientuje to temat szeroko został opisany na portalu niebezpiecznik.pl

   Michal1607
 • Czy jeśli mam u nich lokaty walutowe to one też się wliczają do salda początkowego?

  as Odpowiedz
  • Nie wliczają się . zadałam takie pytanie i odpowiedzieli tak: „Dzień dobry, dziękuję za przesłaną wiadomość.
   W saldzie początkowym brane są pod uwagę jedynie produkty prowadzone przez Bank w złotych. W związku z tym przy wpłacie środków na konto oszczędnościowe uzyska Pani oprocentowanie 3%, do maksymalnej kwoty 200 000 zł.”

   Lidia
 • Czy ktoś wie czy na KO można dostać 3% na nowe środki w dwóch edycjach z rzędu? Zakładając oczywiście, że w porę przed się wypłaci „stare środki”?? Piszą: Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 01.08.2018 r. do 17.09.2018 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”. Ale jeżeli nowe środki w poprzedniej edycji wpłynęły np tydzień po jej rozpoczęciu, co za tym idzie 3mce terminują się np 25.09 (czyli PO 17.09) to czy wypłacając wszystko, załóżmy 18.09, przed ruszeniem kolejnej edycji ;) spełnia się ten warunek?? Może nie do końca rozumiem, a może po prostu wpłacając w porę całość można skorzystać z nastepnej edycji? Ktoś wypróbował? :)

  Izabella Odpowiedz
  • Nie, jeśli 92 dni skończą ci się 25.09 to będziesz wykluczona z promocji, która prawdopodobnie wystartuje w połowie września (np. do końca października). Dopiero wskoczysz do kolejnej. Ale przyznam, że w praktyce tego nie testowałem (choć raczej nie spodziewałbym się po Getinie czegoś na korzyść klienta :)).

   Michał
  • Dokładnie, zapewne będzie tak, jak to opisał Michał. Sam się nad tym zastanawiałem, czy właśnie to nie jest furtka na obejście regulaminu, ale raczej nie ma opcji, bo niestety logika nakazuje taką niekorzystną dla nas interpretację. Nie ważne, że wypłacimy środki przed rozpoczęciem nowej edycji, bo nasz okres i tak liczy się przez 92 dni od pierwszego wpływu nowych środków, więc to i tak zahaczy o okres promocji kolejnej edycji i tego się nie przeskoczy. No chyba, że bank zrobi jakaś przerwę w uruchamianiu promocji, to może wtedy… Ale to tylko gdybanie. Pewnie nawet jeśli, to i tak by zrobili wykluczenie w regulaminie, ot tak dla zasady.

   pws
 • Czy to oznacza, że można ulokować w sumie 210k? 10k na 3,5% i 200k na 3%?

  as Odpowiedz
 • Czy są wymagane jakieś inne udzielone zgodny niż te, które widać po zalogowaniu. Czy trzeba ekstra dzwonić ?

  Duris Odpowiedz
  • ja złożyłam konto przez telefon, potem otrzymałam na skrzynke na koncie informacj, gdzie musiałam to onto aktywowac poprzez wpisanie smsa i zaakaceptowanie regulaminu

   JOANNA
  • Okazuje się, że zgody marketingowe widoczne w bankowości internetowej to nie wszystko.
   Odpowiedź banku na moją skargę dot. nieprawidłowej wysokości naliczonych odsetek: „nie ma Pan wyrażonej zgody na kontakt marketingowy z Banku drogą tradycyjną (…) Aktualizację zgody na kontakt marketingowy z Banku drogą tradycyjną może Pan zlecić podczas kontaktu z Infolinią pod numerem 197 97 lub w trakcie wizyty w oddziale.”

   Regulamin mówi tylko, że zgody marketingowe mają być „wyrażone na TAK”, natomiast nie wskazuje, o jakie konkretnie zgody chodzi. Bank ma w swoim systemie jakąś zgodę, której nie pokazuje klientowi w systemie transakcyjnym. Zatem aby spełnić warunki promocji trzeba albo posiadać dar telepatii, albo wydzwaniać na infolinię i żądać potwierdzenia, że każdy punkt regulaminu promocji został spełniony.

   toffick
 • czy mozna założyć dwa konta oszczednosciowe przesuniete w czasie?

  JOANNA Odpowiedz
 • Jest nowy, tym razem dosc krotki okres przystapienia do promocji na 3% – 18.09-14.10, badanie na 13.09

  keton Odpowiedz
 • Przy okazji pytanie: w regulaminie jest zapis: „Z
  niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik
  biorący udział w poprzednich edycjach
  Na nowe środki, któremu w ww okresie zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”
  Moj okres z X konczy sie 25.10, ktora to data nie zawiera sie w zakresie 18.09-14.10. Niedopatrzenie i moglbym skorzystac rownolegle z XII?

  keton Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy