3,7% na e-Lokacie na nowe środki w Getin Banku

Zakończona

Ruszyła V edycja promocji podwyższonego oprocentowania na e-Lokacie na nowe środki Getin Banku. Tym razem zyskać możemy nieco mniej, niż ostatnio, ale ciągle całkiem sporo – bo aż 3,7% do nawet 1 miliona złotych!

3,5% na e-Lokacie na nowe środki w Getin Banku
e-Lokata na Nowe Środki dostępna jest dla wszystkich klientów Getin Banku, którzy mają dostęp do bankowości internetowej. Nie ma też znaczenia posiadanie (bądź nie) konta osobistego. Istotne jedynie, aby na lokacie umieścić nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 16.12.2018 Bank wymaga również wyrażenia dwóch zgód: na telefoniczny marketing bezpośredni oraz na otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną.

Co warte podkreślenia – w danej edycji promocji lokatę możemy posiadać tylko jedną!

Kwota minimalna lokaty to 500 zł, maksymalna – aż 1 000 000 zł. Oczywiście bezpiecznie jest lokować w danym banku maksymalnie 100 000 euro (czyli ok. 420 000 zł), bo tyle gwarantowane jest przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Czas trwania lokaty to 4 miesiące.

Jeśli nie mamy dostępu do bankowości Getin Banku, to lokatę możemy założyć składając wniosek internetowy.

Przypominam również, że w chwili obecnej możliwe jest również zgarnięcie aż 3,5% na koncie oszczędnościowym do 400 000 zł oraz 50 zł na start ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy lokata ma być opłacona jednorazowo na dokładną kwotę z wniosku czy może to być kilka mniejszych przelewów które dadzą sumaryczną kwotę lokaty?

  pxx Odpowiedz
 • Ale w tej edycji już chyba nie można lokaty bezkarnie zerwać, bez utraty odsetek.

  ptok Odpowiedz
 • Dla osób zainteresowanych:
  Monesa daje 15 euro lub 15 funtów za założenie konta. Wystarczy skorzystać z programu poleceń i wpłacić 50 euro lub 50 funtów.
  Jeśli chcesz wykorzystaj mój kod polecenia: 55FDYGJZ.

  Szczegóły https://monese.com/eu/pl/refer-a-friend

  Ciekawski Odpowiedz
 • Warto zlecać duże przelewy w Getin banku. Wczoraj robiłem przelew na lokatę w Idea i wyskoczyła mi propozycja podwyższenia oprocentowania na koncie oszczędnościowym: 3,90% do kwoty 200 000 PLN. Z kolei dziś przy okazji innego przelewu dostałem propozycję lokaty na 3,70%.

  Grzegorz Odpowiedz
  • Uściślę, że 3,70% nie na nowe środki tylko na „stare” :)

   Grzegorz
  • I to do Idea!?

   Don Quijote de la Mancha
  • A na ktorym etapie proponuje to oprocentowanie? Ja probowalem (jakies dwa tygodnie temu, gdy sie pierwszy raz takie info pojawilo w sieci) przelac kase do innego banku ale po wpisaniu kwoty i rachunku docelowego nie bylo zadnej propozycji; nie klikalem na etap (chyba to jest 3) gdzie jest autoryzacja przelewu, ale mialem nadzieje ze wczesniej cos dostane :-)

   mac66
  • Przed autoryzacją przelewu. Może to zależy od kwoty? Ja robiłem przelew na 45k.

   Grzegorz
  • wczoraj robilem przelew z Getina do Idei; nie zaproponowali niczego zeby zostac w Getinie

   mac66
 • Czas trwania lokaty to 4 miesiące czyli ile to jest dni?

  Andrzej Odpowiedz
 • Czas trwania lokaty to 4 miesiące czyli ile to jest dni? Gdy zasilę ją 11 stycznia, kiedy będzie koniec?

  Andrzej Odpowiedz
  • Pewnie standardowo, tzn. dzień miesiąca się nie zmienia, czyli wpłacając 11 można wypłacić 11, a miesiąc to 1 + 4 = 5, czyli 11 maja (sobota!).

   Don Quijote de la Mancha
 • Ja po namyśle chyba zrezygnuję chyba z przenoszenia się do Getina na 3.9% (mam aktywny wniosek). Fakt – to 4mc z możliwoscią zerwania, ale mam obecnie beztroskie do 17 marca i sukcesywnie składam wnioski o No1 na 3.9 i 3.5. Obecnie mam już datę opłacenia na 27 grudnia – czyli akurat te lokaty teoretycznie będą kończyć się dokładnie miesiąc wcześniej niż lokata w getinie. Od jutra każdy kolejny wniosek będzie skracał ten miesiąc. Myślę że do 27 stycznia jakoś się doczołgam a plan mam taki żeby jednak skorzystać z półrocznej na 3.5% i wycyrklowac tak aby jak najdłużej pobyć na beztroskich 3.9 a potem przenieść się na 3.5/6mc bo wiecznie to nie będzie wisieć a procent też zacny w tych czasach. Zwłaszcza 3.9. Różnice nie są jakieś bardzo znaczące a te pół roku to jednak jest jakiś spokój (pomijając kondycję IB) zwłaszcza w perspektywie tego co inne banki oferują. Podejrzewam ze jeśli oba banki przetrwają następne 3-4 miesiace to dobre lokaty jeszcze się ostaną w okolicach 3% na długo choć o 3.9 to rzecz jasna można zapomnieć już raczej. Ciekawe też ile będzie na KO w getinie. 24 XII zaczyna się nowa edycja na nowe środki.
  Te dobre lokaty w obu bankach zaburzają mi to trochę proces transferu na obligacje indeksowane inflacją, ale przesunę to po prostu w czasie chyba. One też po uśrednieniu pierwszego okresu 2.4% jakoś szczególnie atrakcyjnie nie wyglądają uwzględniając notorycznie niskie odczyty cpi choć przyszły rok może to zmienić

  marynatek Odpowiedz
  • „obligacje indeksowane inflacją […] po uśrednieniu pierwszego okresu 2.4% jakoś szczególnie atrakcyjnie nie wyglądają”
   — lepsze są 10-letnie.

   Wygląda na to, że podczas wyliczania oprocentowania obligacji z CPI zaokrągla się procenty do jednego miejsca po przecinku (tak jest ono podawane w systemie internetowym).
   Ostatnie 12 odczytów inflacji w takim zaokrągleniu to: 2,1%, 1,9%, 1,4%, 1,3%, 1,6%, 1,7%, 2,0%, 2,0%, 2,0%, 1,9%, 1,8%, 1,3%, co daje średnią 1,75% (bez zaokrąglenia 1,7277%).

   Marża obligacji 4-letnich COI to 1,25%, co daje średnie oprocentowanie (przy równo rozdzielonych środkach) 1,75 + 1,25 = 3%. Po uwzględnieniu pierwszego roku na stałe 2,4% daje to średnio 2,85% (bez zaokrąglenia 2,83325%).

   Marża obligacji 10-letnich EDO to 1,5%, co daje średnie oprocentowanie (przy równo rozdzielonych środkach) 1,75 + 1,5 = 3,25%. Po uwzględnieniu pierwszego roku na stałe 2,7% daje to średnio 3,195% (bez zaokrąglenia 3,1749%).

   Doświadczenie pokazuje, że w ostatnich latach przy stosunkowo wysokich odczytach CPI lokaty miały problem z nadążeniem za nim, co sprawiało, że obligacje EDO były od nich dużo wyżej oprocentowane; za to podczas „deflacji” dostawało się tylko marżę (1,5%, na szczęście przy ujemnym CPI zakłada się 0), czyli znacznie mniej, niż oferowały lokaty. W praktyce ja zamiast się zastanawiać, co wybrać, staram się na depozytach bankowych PLN i w obligacjach skarbowych mieć jednakowe kwoty.

   Don Quijote de la Mancha
  • Masz rację. Dwie alternatywy i każda nienajlepsza – dobre lokaty szybko się skończą jak tylko banki LC znikną albo zostaną solidnie dokapitalizowane. Prędko to nie nastąpi, ale zawsze. Reszta banków to padaka. Nawet Optima nic nie daje ostatnio. Druga alternatywa to COI- przyszły rok to już prawdopodobnie szczyt CPI a przyszły to już spadki. marża też mówiąc oględnie licha. Do tego oplaty za zerwanie. Może to nie loteria, ale i jakaś specjalna okazja to nie jest.
   Obecnie trwa jednak przecena na giełdach. W przyszłym roku jak wróci jakaś forma hossy to można się wspomóc funduszami pienieżnymi – zwłaszcza tymi które bedą miały korporaty w składzie a kto lubi większe ryzyko to akcje. Sam obecnie mam najwięcej kasy w lokatach, potem COI a potem fundusze – obligacyjne w tej chwili i jakies grosze na pieniężnych. Wczoraj Mikołaj zafundował świąteczną premię w wysokości 0.2% za dzień. Od 2 lat nie było u mnie takiego dnia :-) No ale to specyficzny okres gdzie przez 5 dni nie bedzie wycen więc pewnie doliczyli a’konto wyceny z tych pięciu dni na zaś.

   marynatek
  • możesz też trzymać w getin na 3,9 %/4M i składać wnioski na 3,5/6M w Idei a Nr 1 sobie w ogóle odpuścić, przy założeniu, że w dłuższym okresie wyjdziesz na tym lepiej.

   abc
 • Wiadomo do kiedu obowiazuje 3,7 w getinie?

  TomekW Odpowiedz
 • Witam. Jak sprawdzić jakim oprocentowaniem objęte są środki na rachunku oszczędnościowym w Getin?
  Poprzednia edycja kończyła mi się 16 grudnia, obecna edycja trwa do jutra. Czy wpłacając dziś środki (oczywiście nadwyżka nad datę badania salda) środki będą objęte oprocentowaniem promocyjnym, tj. 3,5 %.

  Ciekawski Odpowiedz
 • Getin przedłużył 3.5 na nowej edycji Konta na nowe środki. Szkoda że dają teraz tak krótki czas na przystąpienie (obecnie 20 dni), ale z drugiej strony mocno skracają tym samym karencję dla wykluczonych z nowych edycji.

  marynatek Odpowiedz
 • Dwie godziny temu przelałem kasę na KPZ express elixirem, do tej pory przelew się nie zaksięgował, znaczy w historii konta go widzę, ale przelać tej kasy dalej nie mogę :( Uważajcie 27go na przelewy z Idea do Getin.

  Manveru21 Odpowiedz
  • Udało się w końcu przelać dalej przez Getin Mobile, normalnie (znaczy przez stronę na komputer) się nie dało.

   Manveru21
 • Dzisiaj ale rano przelewałem z Santandera/ konto jakie chcę/ natychmiastowym kasę na spłatę kk w Getinie. Kasa i księgowanie na ROR w Getinie błyskawiczne. Z ror w Getinie na rachunek kk w Getinie jeszcze nie zaksięgowany.

  Waldemar Odpowiedz
 • Założyłam wczoraj lokatę na 3,7% ok. godz. 20:30. Pojawiła się w systemie w lokatach (nie tylko w oczekujących), ale z oprocentowaniem 0%. Dziś widzę, że już poprawili na 3,7%, niestety z datą założenia 12.01. Czy jest graniczna godzina założenia, żeby się w tym samym dniu otworzyło?

  Joana Odpowiedz
  • Prawdopodobnie realizacja przelewu wewnętrznego jest zawsze o czasie, natomiast jak się domyślam po 20 księgowanie odbywa się w następnym dniu roboczym. Tak jest np. w ING. W getinie dodatkowo księgowanie generalnie kuleje i lokata nie jest zakładana od razu tylko zawsze jest przez pewien czas na rachunku technicznym i dopiero po jakimś czasie jest założona.

   Bolo
  • Też się spóźniłem o 8min i dzień odsetek w plecy, tam pisało że księgowanie o pełnych godzinach od 5 do 20

   jankos
 • W 6. edycji obniżają o 0.2 pp. więc jak coś to jeszcze można składać wnioski do 5. edycji

  https://www.getinbank.pl/dokumenty/regulamin-promocji-lokatae-lokata-na-nowe-srodki-vii-6-edycja.pdf.pdf

  Wojtek Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy