3% na koncie oszczędnościowym Ekstra Zysk w Eurobanku

Festiwal dobrych kont oszczędnościowych trwa. Jeszcze niedawno do wyboru mieliśmy praktycznie tylko konto oszczędnościowe w BGŻOptima oraz konto oszczędnościowe zakładane do konta osobistego w Millennium. Tymczasem w ciągu ostatnich kilku dni piszemy już o… trzecim dobrym rachunku tego typu. Dziś kilka słów o ofercie Eurobanku, w której do zgarnięcia jest 3% w skali roku do 30 000 zł.

Konto oszczędnościowe Ekstra Zysk: 3% w Eurobanku

3% do 30 000 zł

Eurobank, podobnie jak Getin, skupił się na proponowaniu podwyższonego oprocentowania tylko nowym klientom. W Eurobanku od dłuższego czasu warunek ten jest zdefiniowany w ten sam sposób: przez ostatnie 12 miesięcy przed otwarciem konta nie można posiadać innego konta w tym banku. Regulamin promocji podwyższonego oprocentowania zaznacza również, że do skorzystania z oferty konieczne jest zawarcie umowy o pakiet konta inny niż Standard bądź Junior.

Jeśli zdecydujemy się na zawarcie umowy to wystarczy, że w ciągu 30 dni od dnia otwarcia konta osobistego otworzymy również rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk. Od tej pory przez najbliższe 3 miesiące zarabiać będziemy mogli 3% w skali roku dla kwoty do 30 000 zł. Oprocentowanie nadwyżki ponad 30 000 zł zarobi już 2% w skali roku.

2% po wpływie wynagrodzenia

Po okresie pierwszych trzech miesięcy oprocentowanie standardowe wyniesie (na tę chwilę) 0,75%, ale będzie istniała możliwość jego podwyższenia do 2% do 30 000 zł oraz 1,5% powyżej tej granicy. W jaki sposób? Wystarczy, że zapewnimy na konto wpływ dochodu, który definiowany jest w następujący sposób:

na Rachunek bieżący […] w miesiącu kalendarzowym zostanie przelany przez podmiot zobowiązany do jego wypłaty co najmniej jeden dochód z tytułu:
− umowy o pracę lub
− umów cywilnoprawnych lub
− świadczenia emerytalnego lub rentowego lub
− świadczenia z tytułu Rodzina 500+
w kwocie nie mniejszej niż 500 PLN.

Aktualna promocja trwa od 10.08 do 20.09.2016, tzn. wtedy możemy zakładać promocyjne rachunki z gwarantowanym oprocentowaniem 3%.

Bilety do kina dla aktywnych klientów

O ile konto oszczędnościowe niekoniecznie każdego przekona do założenia konta osobistego w Eurobanku to warto jednak wiedzieć, że już drugi raz obecni klienci tego banku mogą zgarnąć bilety do kina za wydanie 200 zł. Wystarczy skorzystać z karty mobilnej i wykonać nią min. 10 operacji.

Pamiętajmy też, że Eurobank oferuje 5% zwrotu za płatności związane ze sportem, rozrywką czy podróżami. Szczegóły dotyczące dwóch powyższych kwestii we wpisie: Bilety do Multikina za płatności mobilne Visa.

Ile kosztuje konto w Eurobanku?

Ponieważ oferta oprocentowania promocyjnego nie dotyczy osób otwierających konto Standard oraz Junior, to do wyboru mamy konto Active, Classic i Prestige. Posiadając pakiet Classic nie można jednak skorzystać z oferty moneybacku, dlatego najlepszym wyborem będzie pakiet Active lub Prestige. Pierwszy z nich może kosztować 9 zł, ale wystarczy zapewnić łączne wpływy na konto w wysokości 1500 zł aby bank nie pobierał opłaty. W przypadku konta Prestige jest analogicznie: albo 21 zł albo suma wpływów na kwotę min. 3000 zł. Alternatywnie warunkiem zwalniającym z opłat może być średnie saldo w banku: 15 000 zł (Active) lub 50 000 zł (Prestige). A ponieważ konto zakładamy po to, aby skorzystać z podwyższonego oprocentowania, to dość prosto możemy załatwić warunek salda.

Jeśli do konta zamówimy kartę debetową (nie jest wymagana) to jej koszt wyniesie 4,90 zł. Bank zwróci nam tę opłatę jeśli wydamy kartą 400 zł (Active) lub 500 zł (Prestige). W zamian otrzymujemy całkowicie darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce.

Nie przegap!

Komentarze

 • Rozumiem że powstaje nowy trend w promocjach bankowych – nieco wyższe oprocentowanie na 3 miesiące zamiast żywej gotówki na start – trochę niefajnie zwłaszcza że w porównaniu z Millenium te 30 tys zł zarobi tylko jakieś 22-23 zł więcej niż na 2,7 w Millenium. W Getinie zysk jest jeszcze mniejszy

  zenek64 Odpowiedz
  • Chyba jeszcze mniej, zapomniałeś o belkowym? W każdym razie, jak rozumiem, wszystko można wyklikać, a później już nie trzeba kombinować (np. wylewać na określony weekend albo zasilać) — mi się podoba.

   Don Quijote de la Mancha
 • Czyli Eurobank wygrywa (z Getin, Zośkami, czy Lwami) — mam farta, limit pasuje do kwoty mojej Bezkarnej kończącej się za kilka dni. ☺

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Don Quijote de la Mancha założyłbyś konto w jakimkolwiek banku gdyby proponowali CI za to 23 zł?? (a po opłaceniu podatku od zysków z lokaty aż 19 zł)?? Słaba JEDNORAZOWA premia żeby specjalnie u nich konto zakładać zwłaszcza że w Millenium do 20 sierpnia jest 2,7 % dla nowych środków i konto wystarczy raz założyć by dłużej korzystać. A OKO LWA jest już od dawna poniżej podium. Ja wolę przelewać i wylewać a konto zakładac jak dadzą coś ekstra (akurat w Eurobanku mam z promocji NC+ po 20 zł zwrotu przez 12 miesięcy)

  zenek64 Odpowiedz
  • „Don Quijote de la Mancha założyłbyś konto w jakimkolwiek banku gdyby proponowali CI za to 23 zł?? (a po opłaceniu podatku od zysków z lokaty aż 19 zł)??” — jeśli można to w parę minut wyklikać, a potem na 3 miesiące zapomnieć (w Millennium zapomnieć nie można) — to odpowiedź brzmi: TAK.

   Don Quijote de la Mancha
  • No ok mi by było szkoda tracić statusu nowego klienta dla takiej premii ale każdy ma inne preferencje. A konto w Eurobanku jest przyjazne polecam no i ten moneyback 5 % za „aktywności” sportowo-kulturalno-gastronomiczne :-)

   zenek64
  • A w ogóle to Twoje pytanie fajnie pokazuje nasze zboczenie livesmarterowe ;)

   Jeszcze nie tak dawno było dla mnie normalne, że jak potrzebuję jakiegoś produktu bankowego, to go normalnie zakładam i korzystam (choć promocyjne oprocentowane lokaty na początek w Meritum i Idea już parę lat temu dostałem), a teraz rozważamy, za ile warto :D

   Don Quijote de la Mancha
  • A może po prostu teraz mamy już za dużo róznych produktów z których skorzystaliśmy na start ale nie zamknęliśmy bo warto je nadal trzymać (jak np. KGP w BZ 360 w Millenium active w Eurobanku czy inne) że możemy sobie wybrzydzać kalkulując czy rzeczywiście korzyści są na tyle opłacalne że warto zakładać kolejny produkt bankowy przy ktorym trzeba pamiętać o warunkach zwoplnienia z opłat za prowadzenie za kartę i czy wszystkie bankomaty są za free czy nie – może to jest „zboczenie” ale korzystne dla portfela.

   zenek64
  • Ale właśnie rzecz w tym, że w Eurobanku nie trzeba żadnych warunków spełniać — wystarczy wlać 30 k, po 3 miesiącach je wylać i konto zamknąć (przez net, więc także w nie tracąc czasu).

   Don Quijote de la Mancha
  • czyli rozumiem karty nie bierzesz do konta?? A tak a propo jeśli chcesz się odrobinę bardziej wysilić to załóż sobie jeszcze lokatę mobilną LOGujesz LOKujesz (miesięczna na 3,5 % do 10 k tylko dla nowych ) a po miesiącu przelej środki odzyskane z lokaty na konto oszczędnościowe.

   zenek64
  • Dzięki za zwrócenie uwagi na LOGujesz LOKujesz — to wprawdzie tylko 3 zł więcej, ale pewnie skorzystam.

   Karty zamierzałem nie brać (to byłaby czternasta), ale teraz zerknąłem na te 5% zwrotu… W knajpach i na kino wydaję więcej, niż 400 zł/mc, więc karta byłaby bezpłatna, i jeszcze coś by wpadło…

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don Quijote de la Mancha, ale się ubawiłem przy Twojej ostatniej wypowiedzi :)))) podziwiam twój sarkazm dla adwersarza :)

   jacck
  • @jacck — no śmieszne jest, że @zenek64 wybrzydza na ofertę dającą 182 zł, a jednocześnie doradza, jak można ten zysk podnieść o 3 zł :)

   Jednocześnie muszę przyznać, że ja jestem sknerą, nie chodzi o wydawanie pieniędzy, ale o wyciskanie z banków maksimum — np. od kiedy wszędzie płacę kk nie potrzebuję już środków na ror, ale na jakiś nagły wypadek (np. zapomniany rachunek) trzymam 1 k w Alior (bo tam są natychmiastowe przelewy), ale też nie na ror, tylko na oszczędnościowym, choć przy aliorowym oprocentowaniu daje to kilkadziesiąt groszy miesięcznie — ale co, nie odpuszczę im :P

   Don Quijote de la Mancha
 • To ja tylko dodam że mając konto w eurobanku możemy polecić je max 4 osobom – w takiej sytuacji polecający i osoba której polecono konto nie ma opłaty za prowadzenie konta

  Mateusz Odpowiedz
 • to BGZ teraz „placze” :) ale ma za swoje bo znowu zrobili ludzi w bambuko :D swoja droga ciekawe ile osob nie zalapalo sie na 2,5% :)

  MaRiO Odpowiedz
  • ja miałem u nich 150K i nawet wyciągnąłem odsetki na początku sierpnia, co do grosza !

   jacck
 • Czy koniecznością jest przelew z zakładu pracy, czy wystarczy przelew pracodawcy z prywatnego konta?

  Krak Odpowiedz
  • Wystarczy — liczy się suma wpływów (więc może to być więcej przelewów).

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy również wystarczą moje przelewy z innego banku ?

  Krak Odpowiedz
 • Dziękuję :-)

  Krak Odpowiedz
 • Ktoś się orientuje jaki bank nie bada zdolności kredytowej podczas przenoszenia KK?? Np na podstawie tylko wyciągu i umowy o KK.

  Rafał Odpowiedz
 • Co jest dobrego w ko na trzy miesiące i równoczesnym pozbyciu sie statusu nowego klienta? ?

  31 śmierdzących skarpetek Odpowiedz
  • Ok. 20 zł więcej niż w Millennium uzyskane kilkoma kliknięciami.

   A status nowego klienta Eurobanku jest raczej niewiele wart, teraz przejrzałem archiwum, ich promocje są raczej absurdalne, tzn. mogące zainteresować najwyżej jakąś niszową grupę — ja akurat nie korzystam z Multikina, NC+ czy Itaki. Jednocześnie bardziej atrakcyjne promocje miały zbyt trudne do spełnienia wymogi — np. konieczność przelewania wynagrodzenia lub podpisanie umowy w tylko w oddziale.

   Reasumując: wolę łatwe i proste 20 zł.

   Najwyżej będę żałował, jeśli niedługo będą rozdawać po 200 zł za założenie konta ;)

   Don Quijote de la Mancha
  • @Kichot, oj nie do końca takie absurdalne – rok temu dawali 2 stówy na Grouponie, a do tego 4/5% na lokacie na start – sam skorzystałem a konto z RiPem mam do dziś. Wcześniej i później też coś dawali w gotówce się zdaje.

   pws
  • Były 2 stówy dość łatwe do zgarnięcia, plus moneyback.

   Wybrzeże Kości Słoniowej
  • Moneyback ciągle jest, te 2 stówy nie takie łatwe, bo wymagały wydania aż 3 × 400 zł, choć trzeba przyznać, że właśnie ze względu na moneyback warto tyle wydawać…

   No nic, Bezkarna kończy mi się w czwartek, może jeszcze do tego czasu ktoś (Idea?) rzuci jakąś fajną lokatę i problem się rozwiąże :)

   Don Quijote de la Mancha
 • 200 chyba nie dawali ale w zimie 100 było . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Czy na pewno wpływ 500 zł z mojego innego konta wystarczy do podniesienia oprocentowania. Czy trzeba jakoś specjalnie zatytułować ten przelew? Czy bank to jakoś sprawdza skąd jest wpływ

  korek Odpowiedz
  • Do podwyższenia oprocentowania na rachunku Extra Zysk nie kwalifikują się własne przelewy z innych kont lecz tylko wynagrodzenie z pracy, emerytury itp. (patrz regulamin). Dowolny kierunek wpływów wystarczy tylko by nie płacić za prowadzenie konta ale wtedy trzeba wlać miesięcznie min. 1500 PLN (nie musi być w jednym przelewie) albo otworzyć konto z czyjegoś polecenia lub komuś skutecznie polecić otwarcie konta jeśli my już konto w EB mamy.

   Fabian
 • Niechaj się walą.

  Bufon Odpowiedz
 • Czy, fakt trzymania na koncie oszczędnościowym 15 000 zł ++ przy koncie active, zwalnia mnie z opłat za prowadzenie rachunku ?

  Przemysław Odpowiedz
 • Chcę tutaj opisać pewną sytuację z bankiem – a nuż się komuś przyda. Ja to od niedawna czytam blogi finansowe więc dopiero zaczynam zbierać doświadczenia w tej materii i być może takie sytuacje to normalka jest dla innych – a co mi tam, lubię pisać. W listopadzie ubiegłego roku, jako nowy klient założyłam ROR i RO Ekstra Zysk w Eurobanku celem skorzystania z promocyjnego oprocentowania 3% przez 3 miesiące od otwarcia RO. Jako że, rachunek ten po okresie promocji stałby się dla mnie bezużyteczny i staram się się takie konta w miarę szybko zamykać, pod koniec stycznia tego roku przechodząc koło EB postanowiłam złożyć wypowiedzenie RO gdyż w lutym skończy mi się promocyjne oprocentowanie – w regulaminie promocji brak zapisu o utracie promocyjnych odsetek w okresie wypowiedzenia czy innych przeszkód aby to uczynić. Razem z konsultantką banku wyliczyłyśmy, że rachunek zamknie się kilka dni po zakończeniu promocji, dlatego też w dyspozycji zamknięcia rachunku spokojnie zaznaczyłam; odbiór salda w kasie banku – wiedziałam, że pieniądze przeleję do innego banku przed zamknięciem. 31 stycznia weszłam do bankowości internetowej aby przelać odsetki do innego banku, a tu zonk! Nie ma RO i nie ma kasy, żadnego śladu nawet, że miałam takie konto. No i pięknie. Lecę do banku i dowiaduję się, że po złożeniu dyspozycji zamknięcia rachunku znika ono z bankowości internetowej, nie mogę wykonać żadnego działania, co najwyżej mogę pobrać pieniądze w kasie, po wcześniejszym umówieniu się / w moim miasteczku jest tylko placówka partnerska/. Nawet nie wiem /nie dopytałam/ czy w ogóle mogłabym odebrać te pieniądze wcześniej gdybym chciała, czy muszę czekać do zamknięcia rachunku. No jeszcze taka sytuacja mnie nie spotkała żeby w okresie wypowiedzenia konta nie mieć do niego dostępu w internecie. Odsetki na szczęście dopisują się. Żeby jeszcze bardziej mnie rozgrzać, konsultantka /inna/ informuje mnie, że widzi w systemie okres oprocentowania promocyjnego moich środków do któregoś dnia marca. No jak to do marca, pytam?– przecież 3 miesiące mijają w lutym. No bo bank liczy pełne 3 miesiące i tak mi wychodzi. No i znowu pięknie. Jak zakładałam ROR w oddziale i mówiłam , że założę RO w bankowości internetowej , czy jak składałam wypowiedzenie rachunku w placówce jakoś nikomu do głowy nie przyszło poinformować mnie o fakcie, że 3 miesiące tej promocji są inaczej liczone, jak to bywa z reguły. Chciałam wycofać to wypowiedzenie ale nie mogłam niestety. Napisałam reklamację do banku o możliwość wycofania tego wypowiedzenia i czekam na odpowiedź. Zresztą nawet gdyby promocja zakończyła się jak ja wyliczyłam, to wiedząc, że nie będę mogła w pełni dysponować moim pieniędzmi, w życiu nie złożyłabym wypowiedzenia przed przelaniem kasy z banku. Chociaż z drugiej strony nie zdobyłabym nowego doświadczenia, którym dzielę się na tym fajnym Blogu. To Tyle, dziękuję za przeczytanie tego dość długiego wpisu:)

  Beata2 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy