300 zł na start + do 720 zł zwrotu za całkowicie darmową Motokartę Citibanku!

Zakończona

Aż 1020 zł – tyle możemy zyskać dzięki połączeniu dwóch prostych promocji Citibanku. W zamian za wyrobienie bezwarunkowo darmowej Motokarty możemy bowiem zgarnąć 300 zł w formie vouchera BP. A jeśli co miesiąc tankujemy paliwo na stacjach BP – to dodatkowo nawet 720 zł zwrotu za paliwo w ciągu 3 lat!

1020 zł premii za Motokartę BP Citibanku

Zostań posiadaczem Motokarty i zdobądź 300 zł

Aby skorzystać z oferty należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą jakiejkolwiek karty kredytowej Citibanku od 1.01.2020. Jeśli kartę mieliśmy wcześniej, ale zamknęliśmy ją przed końcem ubiegłego roku, to jak najbardziej możemy brać udział w promocji. Posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta osobistego) również nie wyklucza z promocji :)

Ponieważ wnioskujemy o kartę kredytową, to wymagane jest również spełnienie minimalnych wymogów dotyczących wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że zawnioskujemy o kartę przez dedykowany link promocyjny nie później, niż 24.09.2021. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli spełnić proste warunki:

 • aktywować ją przez bankowość mobilną Citi Mobile (nie przez przeglądarkę!)
 • zalogować się do bankowości mobilnej
 • wykonać płatności kartą w sklepach stacjonarnych i/lub w internecie na łączną kwotę min. 1000 zł

Ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Istotne jedynie, aby drugi warunek (logowanie) spełnić nie później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę, a trzeci – do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego. Przykładowo podpisując umowę w sierpniu czas na logowanie będziemy mieć do końca września, a na wydanie 1000 zł – aż do końca listopada. Czasu jest więc sporo :)

Oczywiście im szybciej spełnimy warunki, tym szybciej otrzymamy nagrodę. Zgodnie z regulaminem informacja o przyznaniu nagrody pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni nadanie zostanie przesyłka z naszą kartą paliwową BP doładowaną kwotą 300 zł.

Karta będzie ważna 24 miesiące. Będziemy z niej mogli korzystać wielokrotnie, aż do wyzerowania środków.

Do 720 zł w formie moneybacku

Niesamowicie łatwa premia na start to jednak nie wszystko. Spełniając warunki promocji „na start” automatycznie możemy korzystać z kolejnej, niejako wbudowanej promocji w naszą Motokartę. Do zgarnięcia mamy nawet 720 zł, jednak tu warunki uzyskania premii będą zupełnie inne – bo rozłożone w czasie.

W jaki sposób?

Jeśli w danym pełnym okresie rozliczeniowym karty wykonamy transakcje bezgotówkowe na łącznie min. 500 zł (w tym min. 250 zł na stacjach BP w Polsce za dowolne zakupy), to uzyskamy 20 zł zwrotu – w gotówce. Łącznie będziemy mogli zgarnąć 36 zwrotów, co sumarycznie da nawet 720 zł premii w ciągu 36 miesięcy – o ile będziemy chcieli korzystać tak długo z karty.

Zwrot ten nie będzie jednak wypłacany automatycznie – będziemy go mogli odebrać najszybciej w trzy dni robocze po zakończeniu danego okresu rozliczeniowego. Zlecenia wypłaty należy dokonać w serwisie bankowości internetowej Citibank Online. Co ciekawe wcale nie musimy robić tego od razu. Regulamin promocji zastrzega, że zlecenie odbioru będzie dostępne przez 12 pełnych okresów rozliczeniowych od daty przyznania – co oznacza, że możemy otrzymać maksymalnie 240 zł w jednej transzy.

Co ciekawe promocja dopuszcza możliwość krótszego zyskiwania zwrotów (przez 30 miesięcy) pod warunkiem, że nie dostarczymy dokumentów dochodowych. Mimo wszystko lepiej je dostarczyć – inaczej nie dostaniemy 300 zł na start.

Na koniec warto dodać, że jeśli nasza nagroda spowoduje nadpłatę na karcie kredytowej, to nic złego się nie stanie. Standardowo Citibank pobiera za to prowizję, jednak w przypadku powstania nadpłaty ze względu na zwrot w promocji nie będzie ona naliczana.

Podsumowując: 300 zł na start, a do tego do 720 zł w dłuższym okresie. Razem daje nam to aż 1020 zł w formie premii za wyrobienie darmowej karty!

Gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 7,44% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

Jeśli to wasza pierwsza kredytówka, to gorąco zachęcam do przeczytania
mojego poradnika o mądrym korzystaniu z karty kredytowej.
Sam jestem ogromnym przeciwnikiem kredytów, ale akurat ten produkt jest inny, niż wszelkiego rodzaju kredyty gotówkowe i pożyczki-chwilówki. Z karty kredytowej da się bowiem korzystać bez opłat.

Druga kwestia to wysokość opłat. O ile samo wydanie i korzystanie z Motokarty jest darmowe, to zapłacić możemy za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli ich jednak nie włączymy, to żadnych opłat nie będzie. I tyle :)

W zasadzie jedyną usługą dodatkową jako warto włączyć jest CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS. A w chwili obecnej opcja ta jest bezpłatna.

Nie przegap!

Komentarze

 • Karta paliwowa? Czyli takim bonem nie zaplacę u nich za inne produkty niz paliwo? No to kicha

  Adam K. Odpowiedz
 • średnio opłacalne, szczególnie gdy można tylko tankować na BP

  stalker Odpowiedz
 • Trochę poboczne pytanie dotyczące kart kredytowych Citi… Czy przy złożeniu wypowiedzenia Citi nadal oferuje ofertę utrzymaniową?
  A jeśli tak, to jaka ona jest obecnie i w jakim terminie odzywa się konsultant od momentu złożenia wypowiedzenia?

  Michał Odpowiedz
 • nadal, mają czas 30 dni od daty wypowiedzenia, i różnie oddzwaniają,

  Maciej Odpowiedz
 • @ Maciej Dziękuję:)

  A czy ktoś może podrzucić sprawdzoną formułkę złożenia rezygnacji z karty kredytowej w Citi? Proszę:)

  Michał Odpowiedz
  • Bankowosc internerowa, wyklikasz w opcjach karty. Nic nie trzeba pisac. Daja 10% zwrotu na 3 miechy, max 100zl przez caly okres, raz dali tylko 50zl.

   Herman
  • @Herman: Mi zaoferowali chyba tylko bezpłatność karty przez jakiś czas. Być może dlatego, że po premii zbyt aktywnie z niej nie korzystałem. Ty robiłeś duży obrót?

   owat
 • W jaki sposób złożyć zlecenie wypłaty 20PLN zwrotu ?

  KaBe Odpowiedz
 • A co jeśli karta została aktywowana w bankowości internetowej a nie mobilnej?

  machi Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy