300 zł do wydania na Allegro za wyrobienie bezpłatnej karty Citi Simplicity

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja popularnej promocji Citibanku we współpracy z Allegro. W zamian za wyrobienie karty Citi Simplicity i wykonanie zaledwie 10 płatności kartą zgarnąć możemy bon o wartości 300 zł :)

300 zł na Allegro za wyrobienie karty Citi Simplicity i wykonanie 10 transakcji

300 zł w formie bonu

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2015. Oprócz tego bank wymaga spełnienia minimalnych warunków dochodowych:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 21 lat, działalność gospodarcza min. 2 lat

Jeśli spełniamy powyższe warunki to nie pozostanie nam nic innego, jak udać się na dedykowaną stronę promocji i zostawić swoje dane kontaktowe. Mamy na to czas do 31.05.2018. W ciągu kilku dni skontaktuje się z nami konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces.

Na co warto zwrócić uwagę podczas rozmowy z konsultantem? Zgodnie z regulaminem promocji konieczne będzie wyrażenie dwóch zgód:

 • przetwarzanie danych osobowych w celu informowania o produktach i usługach oferowanych przez podmioty współpracujące z bankiem
 • otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną

Oczywiście po odebraniu nagrody zgody można wycofać.

300 zł na Allegro za 10 transakcji na dowolne kwoty!

Co dalej? Jeśli bank pozytywnie oceni naszą zdolność kredytową i przyzna nam kartę, to będziemy musieli spełnić dwa proste warunki promocji. Po pierwsze – zalogować się do bankowości internetowej Citibank Online lub Citi Mobile nie później, niż do końca drugiego miesiąca kalendarzowego po miesiącu zawarcia umowy. Przykładowo podpisując umowę w marcu mamy na to czas aż do końca maja (choć najlepiej zalogować się jak najszybciej).

Drugi warunek jest niemal równie prosty. Bank wymaga od nas dokonania 5 płatności kartą na dowolne kwoty w identycznym okresie, co logowanie. Warunek ten musimy spełnić jednak dwukrotnie, w dwóch kolejnych miesiącach kalendarzowych. Oznacza to, że dla naszego przykładu z podpisaniem umowy w marcu 5 transakcji musimy wykonać w marcu i kwietniu lub w kwietniu i maju. Pamiętajmy, że transakcje powinny zostać zaksięgowane w tym okresie. Datę podpisania umowy sprawdzimy na kopii odesłanej przez bank.

Jak łatwo spełnić warunki? Wystarczy zapłacić za drobne zakupy w sklepach czy internecie. Jakby się uprzeć, to nawet jedne zakupy rozłożone na kilka płatności w kasie samoobsługowej większego marketu pozwolą załatwić wszystko w ciągu 5 minut :)

I to tyle! Voucher o wartości 300 zł do wykorzystania w serwisie Allegro trafi do nas w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków. Kod elektroniczny vouchera znajdziemy w bankowości internetowej, w zakładce z wiadomościami. Kod rabatowy będzie ważny przez 4 miesiące od daty otrzymania. Będziemy go mogli wykorzystać tylko raz (ale np. na wykonanie płatności za kilka zakupów).

RRSO 10,74% – gdzie jest haczyk?

Z jednej strony Citibank chce nam dać 300 zł na start, ale z drugiej na stronie promocji widzimy rzeczywistą stopę procentową na poziomie 10,47% w skali roku. Co to oznacza?

W praktyce? Nic. W teorii jest to wyliczenie wymagane przez przepisy prawa. Bank przyjmuje tu, że po otrzymaniu karty wyciągniemy cały przyznany limit kredytowy i będziemy go spłacać przez 12 miesięcy w ratach. A przecież każdy czytelnik bloga wie, że z karty kredytowej najlepiej korzystać w sposób mądry i spłacać całe zadłużenie w okresie bezodsetkowym – czyli bez dodatkowych opłat. W tej promocji i tak wystarczy, że wykonamy dosłownie „groszowe” transakcje.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Przypomnę, że podobne wyliczenia (z odsetkami) znajdziecie w swojej umowie kredytowej – ale to tylko reprezentatywny przykład wymagany przez ustawę.

Brak opłat za kartę Simplicity

Druga kwestia to wysokość opłat. Karty kredytowe potrafią być relatywnie drogie, jednak są też oferty znacznie tańsze. I na szczęście takim przykładem jest karta Citi Simplicity, czyli ta, którą powinniśmy wybrać do skorzystania w ofercie z bonem Allegro. Citibank nie pobiera bowiem żadnych opłat miesięcznych ani rocznych za korzystanie z karty, o ile nie włączymy żadnych dodatkowych, płątnych usług (nie są wymagane) jak np. CitiPhone za 6 zł miesięcznie. Zapłacić natomiast możemy za kartę dodatkową lub naklejkę zbliżeniową – dlatego warto od razu poinformować konsultanta, żę jej nie chcemy i zależy nam na braku opłat.

Z ciekawostek – Citi nie pobiera żadnych opłat za pakiet CitiAlerts w wersji Premium, dlatego warto z niego korzystać. To automatycznie potwierdzenia transakcji w wersji SMSowej (przydatne, gdyby np. ktoś nam ukradł kartę i próbował nią płacić zbliżeniowo – wychwycimy to od razu).

PS. Nie jesteś zainteresowany bonem Allegro? Trwa niemal identyczna promocja, w której do zdobycia jest 300 zł w gotówce. Szczegóły we wpisie: 300 zł w gotówce za wyrobienie karty Citi Simplicity.

Kalendarz promocji

Nie przegap!

Komentarze

 • Kiedy w końcu przesuną termin karencji ? wrrr…

  Łukasz Odpowiedz
 • Masakra 3 letnia karencja..ktoś chyba usnął tam u nich :(

  Mariusz Odpowiedz
 • Z jakiego nr. dzwonią. Składałem 3 razy wniosek i w ogóle nie dzwonili. Nie wiem co może być tego powodem. Przypuszczam , że kredyt w pseudo franku który posiadam. Sprawdzają BIK. Nie zalegam z ratami.

  chf Odpowiedz
 • Znowu 1.01.2015….

  owat Odpowiedz
 • Umowa podpisana. Karta w drodze.

  chf Odpowiedz
 • Czy da radę skorzystać z dwóch promocji naraz? tzn polecenia (100 zł dla osoby polecającej) + 300 zł dla osoby polecanej? jak to wtedy polecić tą osobę, skoro z powyższej promocji trzeba korzystać z dedykowanego linku?

  Michał Odpowiedz
 • Jak będzie wyglądała sprawa z usunięciem takiego konta?

  Jan Kowalski Odpowiedz
 • Dostał ktoś bon do allegro. Warunki spełnione w marcu i kwietniu a bonu nie ma.

  chf Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy