300 zł za wpływ wynagrodzenia od BZWBK!

Zakończona

Ruszyła świetna promocja dla nowych i obecnych klientów Banku Zachodniego WBK. W zamian za przeniesienie swojego wynagrodzenia zyskać możemy aż 300 zł premii! ;)

300 zł za wpływ wynagrodzenia od BZWBK

300 zł za przeniesienie wynagrodzenia

Aby skorzystać z promocji należy być nowym lub obecnym klientem Banku Zachodniego WBK. W przypadku obecnych klientów w chwili przystąpienia do promocji muszą oni posiadać Konto Jakie Chcę wraz z Dopasowaną kartą debetową lub Konto VIP z kartą Visa VIP. Bank dopuszcza do promocji również posiadaczy starych rachunków, jednak muszą oni zamienić je na Konto Jakie Chcę. Jeśli natomiast chodzi o nowych klientów – muszą oni założyć Konto Jakie Chcę, o ile nie posiadali innego rachunku BZWBK w PLN w okresie promocji. Oprócz tego bank wyklucza osoby, które od 1.01.2018 otrzymały wpływ wynagrodzenia na dowolne konto osobiste w złotych polskich prowadzone przez BZWBK.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że w okresie przystąpienia do promocji (16.04 – 30.09.2018) zlecimy dyspozycję przekazywania wynagrodzenia na Konto Jakie Chcę lub Konto VIP. Zgodnie z regulaminem powinniśmy to zrobić przez bankowość internetową BZWBK24 (w zakładce „Obsługa klienta”) lub przez infolinię.

Przelew wynagrodzenia do BZWBK - dyspozycja

A co bank rozumie pod pojęciem wynagrodzenia? Zgodnie z definicją:

Wynagrodzenie – jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 1500 zł z tytułu wynagrodzenia, renty, emerytury świadczenia ZUS / KRUS /lub od innego świadczeniodawcy z siedzibą na terenie Polski. Nie będą brane pod uwagę przelewy pomiędzy rachunkami tego samego klienta, wpływy własne w oddziałach lub wpłatomatach banku.

Warto podkreślić, że wpływ ten musi być na minimum 1500 zł – inaczej nie zostanie zaliczony.

50 zł co miesiąc

50 zł otrzymamy za każdy miesiac wpływu wynagrodzenia, jednak nie dłużej, niż za 6 kolejnych miesięcy. Daje nam to kwotę premii w wysokości 300 zł – nieźle! Pamiętajmy tylko, że pierwszy wpływ musi nastąpić najpóźniej w drugim pełnym miesiącu po miesiącu złożenia dyspozycji. Przykładowo zlecając go w kwietniu wpływ musi nastąpić najpóźniej w czerwcu.

Każdą z premii będzie wypłacana osobno, w miesiącu następującym po miesiącu spełnienia warunków.

Nie masz Konta Jakie Chcę? Zgarnj 150 zł

Na koniec dodam, że powyższa promocja została niejako zaprezentowana w pakiecie z promocją dla nowych klientów. Tam do zgarnięcia jest łatwe 150 zł premii na start (o ile konto otworzymy do 23.05.2018). Jeśli więc połączymy obie promocje, to zyskamy aż 450 zł – i to bez zbędnego wysiłku!

450 zł to za mało? Od niedawna BZWBK oferuje promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – 2,7% w skali roku. Korzystajmy, póki jest dostępne ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • @Zespół BZWBK
  Fajnie, że jesteście. Wiele rzeczy zostało wyjaśnionych. Mam pytanie dotyczące pkt.3.1.b promocji:
  – Czy konto oszczędnościowe można przekształcić na KJC?
  – Czy kartę bankomatową można przekształcić na Dopasowaną?
  – Czy można żonę uczynić współwłaścicielem konta oszczędnościowego i karty bankomatowej i w ten spos,ob jako współposiadacze rachunku i karty wziąć oboje udział w promocji?

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Szanowny Panie, staramy się pomagać jak tylko możemy :) Jeżeli chodzi o odpowiedzi na pytania:
  – Nie, nie można.
  – Nie da się przekształcić, można zamówić nową.
  – Konto oszczędnościowe nie jest objęte promocją, obejmuje ona jedynie Konto Jakie Chcę oraz Konto VIP.
  Mamy nadzieję, że rozwialiśmy już wszelkie wątpliwości. W razie następnych – zapraszamy do kontaktu. Pozdrawiamy

  Zespol_BZWBK Odpowiedz
 • A jak mogłabym zobaczyć poprzednie komentarze, bo teraz wyświetlają się tylko 2 ostatnie i do wcześniejszych nie mogę znaleźć dostępu?

  Lidia Odpowiedz
 • @Zespol_BZWBK Czy prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą, można wziąć udział w niniejszej promocji, tj. czy przelew z konta firmowego będzie traktowany jako wynagrodzenie, spełniające wymogi tej promocji?

  Eryk Odpowiedz
  • Szanowny Panie, regulamin tego nie zabrania :) Jednoosobowa działalność gospodarcza to także firma/instytucja. Jednak proszę pamiętać, że cały proces musi się odbyć za pośrednictwem naszego Banku. Pozdrawiamy

   Zespol_BZWBK
  • „regulamin tego nie zabrania :) Jednoosobowa działalność gospodarcza to także firma/instytucja”
   — a co z zapisem „Nie będą brane pod uwagę przelewy pomiędzy rachunkami tego samego klienta”?
   Przelew z konta firmowego prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą Jana Kowalskiego na prywatne konto JakCh tego samego Jana Kowalskiego nie jest przelewem „pomiędzy rachunkami tego samego klienta”?

   Don Quijote de la Mancha
  • Szanowny Panie, w świetle regulaminu nie. Ponieważ jedno konto jest indywidualne, a drugie firmowe. Pozdrawiamy

   Zespol_BZWBK
  • Cos mi sie wydaje drogi BZWBK, ze trzeba was ustawic do pionu w kwestii interpretacji zapisow regulaminowych i dodatkowych interpretacji, ktore jak widze na biezaco wymyslacie sobie na niniejszym forum. W regulaminie definicja wynagrodzenia w zaden jakikolwiek sposob nie odnosi sie WYLACZNIE do firmy, instytucji czy przedsiebiorstwa (jak sugerujecie we wpisach blogowych). Kluczowym jest tutaj zapis „…lub innego swiadczeniodawcy z siedziba na terenie Polski”. W swietle zapisow prawa drodzy „bankierzy” samo wynagrodzenie nie jest zarezerwowane wylacznie dla firm czy instytucji, czego przykladem jest chociazby wynagrodzenie przekazywane przez rodzicow malego dziecka (tj. swiadczeniodawcy) na rzecz opiekunki (tj. swiadczeniobiorcy) tego dziecka w formie przelewu bankowego gdzie tytulem jest wlasnie: WYNAGRODZENIE, od ktorego tak samo jak od kazdych innych dochodow jest odprowadzany podatek, gdyz czynnosci od a-z zgloszone sa w odpowiednim urzedzie!!! Zasadnym jest wiec potraktowanie takiego przelewu jako wynagrodzenia, ktore jest zgodne w 100% z zapisem regulaminowym. W tym przypadku zadne z rodzicow nie musi prowadzic dzialalnosci gospodarczej czy posiadac firmy aby takie wynagrodzenie przelec innej osobie. Jezeli nadal chcecie ewidentnie i celowo wprowadzac klientow w blad swoimi interpretacjami jest to wasz indywidualny wybor, natomiast chcialbym zaznaczyc, ze na pierwszym etapie sporu ARBITER BANKOWY zapewne bedzie chcial podejsc do sprawy trzezwo, bezstronnie i rzetelnie posilkujac sie przede wszystkim tym co ujete jest w regulaminie produktu, a nie w interpretacji regulaminu przedstawionego przez „pracownikow” banku. Pozdrawiam swiatlych i czytajach ;)

   Mickey
 • @Zespół BZWBK
  Dzięki za odpowiedź. Byłem w kadrach i księgowości i jakby do poniedziałku kwit z banku doszedł to kazali napisać podanie i w drodze wyjątku wypłacą na nowe już konto 4-go maja/ normalnie płacą 1-go ale teraz święto i dla wszystkich płacą 30-go a dla mnie zrobią wyjątek/. Muszę się upewnić jednak, że wezmę udział w promocji. Proszę o akceptację lub negację i poradę.
  1. Przekształcam konto 123/ przekształcone z KGP/ na KJC.
  2. Mam kartę bankomatową ale nie aktywowaną i nie mogę jej znaleźć. Aktywuję kartę bankomatową i przekształcam ją na kartę Dopasowaną.
  3. Bank wysyła moje papiery do mojego zakładu pracy.
  Zespół BZWBK czy tak przejdzie? Czy Wasze interpretacje są wiążące? Nie chce mi się późnij pisać reklamacji.

  Eugeniusz Odpowiedz
  • @Eugeniusz – przeciez masz kupe czasu. Zapisac sie do promocji mozna do konca wrzesnia. Sam z tego wlasnie chce skorzystac we wrzesniu, bo wtedy konczy mi sie promocja „kieszonkowe” z Nesta dla wplywu wynagrodzenia i 500+, a do tego czasu Nest bedzie wyplacal mi bonus.

   keton
  • Szanowny Panie, wszystko się zgadza. Jednak nie musi Pan aktywować karty, której nie może Pan znaleźć, ponieważ Karta Dopasowana i tak przyjdzie do Pana ponownie. Nie da się „przekształcić” karty. Przy przekonwertowaniu konta na Konto Jakie Chcę wystarczy zamówić nową kartę. Pozdrawiamy

   Zespol_BZWBK
 • @Zespół BZWBK.
  Skoro twierdzicie, że jedyną możliwością internetowego złożenia dyspozycji przelewania wynagrodzenia złożenie go w bankowości internetowej i wybranie opcje Przez Bank Zachodni WBK to dlaczego Regulamin Promocji, który jest jedynym dokumentem określającym warunki akcji nic o tym nie mówi?

  owat Odpowiedz
  • Osoba piszaca regulamin nie wiedziala ze w bankowosci internetowej sa dwie opcje skladania dyspozycji przekazywania wynagrodzenia. Dlatego teraz twierdza ze wypelnienie w bankowosci internetowej takiego formularza dyspozycji i wygenerowanie z tych danych dokumentu pdf z logiem banku, nie jest zlozeniem dyspozycji „do banku” mimo tego ze caly czas byles zalogowany „do banku” :)

   aaaa
  • Jak dla mnie jest to robienie przez Bank sztucznego problemu, tam gdzie to nie ma. Nagroda jest chyba za przelew wynagrodzenia, a nie za przesyłanie dokumentów między Bankiem i Pracodawcą. Nie rozumiem tego stanowiska, dlaczego samemu nie można zanieść tego dokumentu.

   chmiel
  • Ja też nie i na infolinii czy na czacie też nie za bardzo rozumieją i generalnie mam dosyć takich „promocji”. Zobaczymy, co dalej się podzieje, bo u mnie też w firmie są wewnętrzne formularze i inne nie obowiązują :)

   konwicki
  • konwicki: Nie ogarnęli sprawy tak jak należy, nie dali odpowiednich zapisów w regulaminie, a teraz bronią przegranej sprawy. Niestety dla banku czytelnicy tego bloga są świadomymi klientami i nie dają sobie wcisnąć ściemy…

   owat
  • Szanowni Państwo, taki jest warunek przystąpienia do promocji przez wzgląd na weryfikację pracodawcy. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, przypominamy, że przysługuje Państwu możliwość złożenia reklamacji w najwygodniejszy dla Państwa sposób, wszystkie drogi składania reklamacji znajdą Państwo na https://www.bzwbk.pl/informacje-o-banku/reklamacje.html. Pozdrawiamy

   Zespol_BZWBK
  • Szanowny Panie, nie jest to jedyna droga składania dyspozycji przez bankowość elektroniczną, natomiast jest to jedyna objęta promocją. Mówi o tym 6.3 punkt regulaminu – słowniczek: ” Dyspozycja przekazania wynagrodzenia – dyspozycja składana przez uczestnika w usługach BZWBK24 lub poprzez kontakt z infolinią 1 9999. Przekazywana pracodawcy / świadczeniodawcy uczestnika w celu przeniesienia wynagrodzenia na konto prowadzone w banku. ” Pozdrawiamy

   Zespol_BZWBK
  • 1) Wybranie w bankowości internetowej opcji samodzielnego dostarczenia dyspozycji mieści się w definicji złożenia dyspozycji w BZWBK24
   2) Jakie weryfikowanie pracodawcy? Na jakiej podstawie? Który punkt regulaminu to przewiduje?

   owat
  • No z tą weryfikacją pracodawcy to Zespół odpłynął daleko… ?

   Nie dość, że regulamin o tym nie wspomina (zresztą wg tego wystarczy „świadczeniodawca”), to oznaczałoby to sprawdzanie większe, niż podczas udzielania kredytu na kilkadziesiąt tysięcy (właśnie BZ WBK dał mi kk z limitem 30 kzł „na klik”, natychmiastowo, bez weryfikacji)…

   Don Quijote de la Mancha
  • „Bankiery” nie przewidzieli, ze trafili na konkretna ekipe i retoryke trzeba bedzie zmienic ;) boli tylko to, ze promil ludzi (blogerzy, ew. czytelnicy blogow) wychwyca nieprawidlowosci, a reszta….???? Upsssssss

   Mickey
 • @Zespół BZWBK: A jak mam konta KJC i kartę Dopasowaną, ale wydaną do innego konta (KGP) to spełniam warunki promocji? W regulaminie nie ma zapisu, że karta Dopasowana musi być przypisana do konta KJC.

  Bobek Odpowiedz
  • Szanowny Panie, jeżeli ma Pan Kartę Dopasowaną oraz Konto Jakie Chcę to spełnia Pan warunki promocji, niezależnie od tego, czy karta jest przypisana do tego konkretnego konta. Zapraszamy do udziału w promocji i pozdrawiamy

   Zespol_BZWBK
 • oj chyba będzie afera z tą promocją

  conrad_88 Odpowiedz
  • Na pewno będzie. Nie można bezkarnie ludziom ciemnoty wciskać i wmawiać coś, czego nie ma (w regulaminie).

   Lidia
 • Ktoś może się orientuje co to za dokumenty pracodawca ma odsyłać do banku i na czyj koszt ?

  Mateusz Odpowiedz
 • A ja zaznaczyłam że sama dostarczę druczek. Dzisiaj dostałam pierwszy przelew wynagrodzenia. Tereaz czekam czy wszystko będzie ok i czy dostanę pierwsze 50 zł

  Teresa Odpowiedz
  • daj znać czy wypłacą bez problemów

   karampuk
  • Szanowna Pani, samodzielne dostarczenie nie jest objęte promocją. Pozdrawiamy

   Zespol_BZWBK
  • @ Zespół BZWBK Regulamin nic o tym nie mówi, więc sugerowałbym trzymanie się zapisów regulaminu a nie dowolnej interpretacji pracowników banku. Kilka lat temu Alior Sync też miał problemy z trzymaniem się zapisów regulaminu zwrotu 5% od każdej transakcji, jednakże arbiter bankowy postawił go do pionu. Całuje ciepło…

   Mario
 • Czy jeżeli założyłem konto przez videochat, ale jeszcze fizycznie nie dostałem karty to mogę zapłacić blikiem, żeby spełnić warunek otrzymania 100 zł?
  Wiadomo ile już osób spełniło 1 warunek (założenie konta) i drugi? Ile jeszcze wniosków z promocyjnej puli zostało? Admin? Zespół_BZWBK?

  chch Odpowiedz
 • Moi drodzy, przypominam o:
  1. Tym wpisie, zwłaszcza w kwestii „konsultacji” z infolinią tudzież pracownikami banku online: https://livesmarter.pl/promocje-bankowe-kompendium-co-musisz-o-nich-wiedziec/
  W skrócie: nie warto z nimi dyskutować i pytać o pewne kwestie.
  2. Regulamin to świętość. Nie nadinterpretujemy go. Możemy co najwyżej zapisać sobie jego kopię na dysku – oby się nie przydała.

  PS. Jak dobrze pójdzie będę już w maju wiedział, czy będzie premia za „normalne” (i całkowicie zgodne z regulaminem) przejście ścieżki.

  Michał Odpowiedz
 • Porąbana ta promocja zdrowo. Jej Stwórca może i chciał dobrze. No ale wyszło jak to w banku.
  Pielęgniarze psychiatryczni, tj. Zespół BZWBK usiłują tłumaczyć rzeczy niewytłumaczalne. A już próby interpretacji co poniektórych głupot z regulaminu są rozpaczliwe.
  Ja wiem jedno. Jeśli mi ruszą w dół oprocentowanie na kontach 123 to tyle mnie i parę innych osób widzieli.

  Bufon Odpowiedz
 • Pytanie za sto punktów…
  Jeśli założę konto wraz z kartą i załapię się na promocję 150 zł, potem ogarnę dyspozycję przelewu wynagrodzenia, czy wtedy mogę zamknąć kartę płatniczą, jeśli tak to kiedy?
  Z góry dzięki

  monari Odpowiedz
 • Czy jeżeli zlece przelew wynagrodzenia już teraz (w sensie wynagrodzenie za kwiecień), a karta debetowa jeszcze fizycznie nie doszła do mnie (bo dopiero konto zalozylem), to czy łapie się do promocji za kwiecień?

  Paweł Odpowiedz
  • Na wszelki wypadek ja aktywuj w bankowosci elektronicznej i bedzie ok

   Slonik
  • Wiem, że @Zespół BZWBK twierdzi, iż karta musi być aktywna, ale za nic nie mogę znaleźć w regulaminie info o aktywacji karty. W regulaminie jest zapisane, że uczestnikiem może zostać osoba, która założy KJC z kartą, a nagrodę otrzyma za zlecenie przelewu wynagrodzenia i zapewnienia wpływu min. 1500zł.

   taki
  • Musimy być posiadaczem karty – tu by trzeba było grzebać w umowie i sprawdzać co to dokładnie znaczy – osobiście bym ją aktywował dla świętego spokoju.

   Michał
  • Ale jak ją mam aktywowac jak jej nie otrzymalem jeszcze? :)

   Paweł
  • Jak sie zalogujesz to masz opcje aktywacji karty sms :)

   Slonik
 • jak to wygląda w praktyce? pracodawca coś odsyła? nie wiem czy u mnie tego nie oleją i wyrzuca do kosza po prostu

  conrad_88 Odpowiedz
 • To się Dział Reklamacji BZWBK ucieszy… promocja ledwo wystartowała a tyle ciekawego już się dzieje ;-)

  Bobek Odpowiedz
 • Ależ problem …. LOL
  Wydrukowałem formularz – zaniosłem do płac, dziewczyna od ręki zmieniła ROR w systemie płacowym. Skoro Bank się upiera – przeklikałem w serwisie drugi raz – niech sobie wysyłają pocztą – jakież to ma znaczenie ?
  Najwyżej panienka w płacach sprawdzi że jest już taki nr konta i wywali pismo do kosza. Pozdrawiam

  wojtekdrab Odpowiedz
  • chyba firma musi coś odsyłać do banku

   conrad_88
  • Jak dołączą „opłaconą” kopertę do odesłania, to może firma odesłać ;)
   Jak nie to „koszalin” …. znaczy niszczarka.
   Warunek promocji totalnie BEZ sensu – skoro i tak mają weryfikować skąd przyszedł przelew.
   I to kolejny przykład jak przez nieudolność i/lub indolencje siakiegoś ludzia można zepsuć PR w sumie niezłej jak na obecną chwile promocji.

   wojtekdrab
 • Bank zrobił fajną promocję dla nowych i obecnych klientów. Teraz bank psuje ten dobry PR i wychodzi indolencja działu marketingu. Z promocji babku zrobiła się jego antyreklama….?

  Bankomat Odpowiedz
 • Mam pytanie do tych co ręcznie generowali
  formularz przelewu wynagrodzenia w BZWBK24, czy system pamięta ten fakt i można to sobie podglądnąć w systemie. Powinno raczej tak być, ale dla pewności pytam.

  chmiel Odpowiedz
  • Nie znalazłem takiej opcji. Pozostaje wygenerowany PDF bądź wydruk.
   Może od strony banku jest widoczne, ale od strony klienta raczej nie.
   Dla świętego spokoju zrobiłem i tak i tak … szkoda tylko zużytego bez sensu papieru ….

   wojtekdrab
  • Jeśliby w systemie nie było śladu po takiej nazwijmy to ręcznej dyspozycji przekazania wynagrodzenia ( ale jak najbardziej zgodnej z regulaminem) to wtedy tłumaczyłoby to interpretację Zespol_BZWBK. Bank prawdopodobnie chce oznaczać uczestników promocji, żeby nie dawać wszystkim z ulicy nagrody, a jakby nie było śladu to jest problem dla Banku z takimi ręcznym. To by było logiczne wyłumaczenie tego całego zamieszania.

   chmiel
  • Ameryki nie odkrywasz…oczywiste jest to, że cała ta gra toczy się, o to, aby było to rzeczywiste wynagrodzenie, a nie przelew z takim tytułem…a ręcznie wygenerowany formularz takiej gwarancji nie daje, bo można go np. zgubić w drodze do kadr i płac, jak wyśle go bank, to przynajmniej pewne jest, że tam dotrze…Bank ze swoją interpretacją idzie w kierunku uszczelnienia promocji, ale powinien zacząć jednak od skonstruowania właściwego regulaminu…

   abc
  • „cała ta gra toczy się, o to, aby było to rzeczywiste wynagrodzenie, a nie przelew z takim tytułem…”
   — to wątek uboczny, ale wyjadacze i tak mogą od razu takie środki przelać gdzieś indziej, z drugiej strony jakieś wymuszenie zasilenia konta może zachęcić do jego używania nawet, jeśli to nie był „prawdziwy” wpływ od pracodawcy. Przy okazji można zyskać klientów np. pracujących na umowach śmieciowych. Wydaje się, że coraz częściej w bankach to rozumieją i nie wymagają już ścisłego wpływu od pracodawcy, dla przykładu ja zamieniłem w końcu Millennium 360° na Prestige, teraz nie muszę już pamiętać o jednej transakcji bezgotówkowej dla bezpłatności, wystarczy mi przelać sobie 10 kzł/mc (zresztą 1 kzł/mc w 360° to też nie musi być wynagrodzenie, czym zapewne można w dużym stopniu tłumaczyć popularność tego konta).

   „a ręcznie wygenerowany formularz takiej gwarancji nie daje”
   — właśnie najgłupsze jest to, że — jak powyżej napisał @wojtekdrab — „Warunek promocji totalnie BEZ sensu – skoro i tak mają weryfikować skąd przyszedł przelew”.
   To jest po prostu głupie, jak już przyjmujemy, że zależy im na „prawdziwym” wynagrodzeniu (i tylko na klientach pracujących na umowach o pracę), to ok, to podawanie danych pracodawcy w formularzu na www może mieć sens, ale wymuszanie przekazania danych do pracodawcy przez bank wskazuje na kompletne nierozpoznanie funkcjonowania wielu przedsiębiorstw (były tu ciekawe komentarze o konieczności składania takich wniosków przez firmowy intranet, na firmowych drukach lub po prostu osobiście — śmiesznie, że w dużym banku tego nie wiedzą).

   Don Quijote de la Mancha
  • Choć muszę też przyznać, że robię te wymagane przelewy do Millennium głównie dla Profit (2,7%), a tu BZ WBK też zaczyna konkurować… No ale premii za wynagrodzenie i tak nie dostanę — jako przemyślny prekariusz na umowach śmieciowych…

   Don Quijote de la Mancha
 • W takim razie mojego wynagrodzenia najpewniej też nie dostaną, bo u mnie musi być firmowy druk, złożony w systemie w języku angielskim. List od banku nie przejdzie, bo zostało to ogłoszone w oficjalnej korespondencji firmowej :(

  Paweł Odpowiedz
  • zrób tak, jak ktoś tu napisał – zleć sam w firmie przekazywanie wynagrodzenia do wbk, a w systemie banku złóż dyspozycję przekazywania i zaznacz „przez bank”. I niech wysyłają nawet w niebyt.

   karampuk
  • Chyba powoli wycofują się z tej głupoty, czyli konieczności przekazywania dyspozycji przez bank. Przyciśnięci do muru piszą tak:
   „Dzień dobry Pani Lidio,
   uzyskałam wyjaśnienia, że z punktu widzenia regulaminu promocji nie ma znaczenia kto przekaże pracodawcy dyspozycję przekazania wynagrodzenia, tj. czy Organizator, czy Uczestnik. Tak więc oba rozwiązania są akceptowalne na podstawie regulaminu promocji.
   Jeżeli uczestnik promocji nie złoży u prawodawcy dyspozycji przekazania wynagrodzenia na konto w BZWBK, to takie wynagrodzenie nie wpłynie, co oznacza, że nie zostaną spełnione warunki promocji.
   Zachęcamy do składania dyspozycji wybierając opcję jej dostarczenia przez bank, ponieważ będzie to dla Pani mniej kłopotliwe.”

   Lidia
  • Zespol Zespol !!!! Dajcie głos

   karampuk
  • na jakiej podstawie mój pracodawca może zmienić mi numer rachunku do wypłaty jesli takie zgłoszenie przyjdzie od banku, a nie ode mnie :) skąd kadry mają mieć pewnosc, ze ktos nie podszyl sie pode mnie? u mnie by nie przeszlo

   Dzikus
  • To ja przypomnę jeszcze raz to: https://livesmarter.pl/promocje-bankowe-kompendium-co-musisz-o-nich-wiedziec/

   Rozmawianie z konsultantami naprawdę nie ma sensu… :)

   Michał
  • Szanowni Państwo, bardzo nas cieszy to, że nasza promocja cieszy się taką popularnością. Jak widzimy macie też pewne wątpliwości i chcielibyśmy je rozwiać.

   Z punktu widzenia regulaminu promocji nie ma znaczenia kto przekaże pracodawcy dyspozycję przekazania wynagrodzenia, tj. czy Organizator, czy Uczestnik. Ważne jest, aby dyspozycja ta została złożona u naszego doradcy infolinii lub w usługach elektronicznych.
   Jeżeli uczestnik promocji złożył w usługach elektronicznych dyspozycję przekazania wynagrodzenia i wybrał opcję, że zrobi to nie za pośrednictwem banku tylko osobiście (wydrukuje dyspozycję przekazania wynagrodzenia i sam zaniesie do pracodawcy) to również może wziąć udział w promocji, jeśli wynagrodzenie od tego pracodawcy wpłynie na jego konto w naszym banku. Jeśli jednak nie złoży tej dyspozycji u pracodawcy, to takie wynagrodzenie nie wpłynie, co oznacza, że nie spełni on tym samym warunków promocji.
   Pozdrawiamy

   Zespol_BZWBK
  • Brawo Zespol! Długo nad tym mysleliście

   karampuk
  • No bingo ! Mistrzowie intelektu ! :D Zamiast przyznać się że polegli, regulamin schrzaniony a poprzednie „wyjaśnienia” to stek bzdur lub inaczej „baaaardzo swobodna interpretacja” to brną w to dalej „tłumacząc” oczywiste oczywistości :)

   JoX
  • Kazdy powinien dwa razy zastanowic sie zanim o cos zapyta sie konsultanta Banku lub w naszym przypadku „Zespol”. Regulamin jaki jest kazdy widzi i wystarczy dobrze w niego wczytac sie. Oni tez sa ludzmi i sami myla sie. A po co mamy niepotrzebnie denerwowac sie. Przypominam ze na tej stronie rzadzi @Michal ADMIN i jego powinnismy sluchac sie. Bylo kiedys pytanie co z osobami ktore dostaly wczesniej wplyw z tytulu wynagrodzenia ponizej 1500 zl, czy moga brac udzial w promocji. Admin odpowiedzial, ze jasne ze TAK bo w regulaminie jest zapis w slowniku z wyjasniem co w tej promocji dla Banku znaczy wynagrodzenie. Moim zdaniem sprawa zostala wyjasniona, ale tu nagle odzywa sie „zespol” i wprowadza wlasne, bledne interpretacje regulaminu. Pewnie pare osob przez to zrezygnowalo z promocji a na pewno zniechecilo sie. Nie bez powodu admin caly czas wrzuca KOMPEDIUM, warto wiec je przeczytac. Zlota zasada – pieniadze lubia cisze i spokoj :)

   McKwacz
  • Nie wiem, co Wy chcecie udowodnić takimi wpisami, ale ok nie wnikam…róbcie swoje, a nie popadacie w jakieś tryumfalne tony, bo może się okazać, że w następnej promocji już nie będzie to kwestia interpretacji, tylko zapis w regulaminie, którego nikt nie przeskoczy.

   abc
  • akurat przy ps wiedzieli cos czego nie dalo sie wyczytac w regulaminie i dziala nie tylko w bzwbk ale i w innych bankach (bo w kazdym zapisy sa takie same)

   aaaa
  • @aaaa, co masz na myśli? Dobrze zgaduję, że chodzi o program MCPS, a w nim bonus punktowy za każdą kartę z osobna?

   pws
  • Zgadza sie

   aaaa
 • Promocja wygląda super, ale czy opłaca się zmienić konto z Konta Godnego Polecenia na Konto Jakie Chcę? Obecnie posiadam KGP i przy premierze KJC wiele osób pisało, że to nowe konto nie opłaca się.
  Kartę Visa Dopasowana już posiadam i sobie chwalę.

  Gracek Odpowiedz
  • Z jakiego powodu chwalisz sobie te karte? Platne bankomaty, platna karta chyba ze wykonasz iles tam platnosci, warunki generalnie kiepskie w porownaniu do innych bankow, gdzie karta jest bezwarunkowo bezplatna a bankomaty darmowe, albo co najwyzej wystarczy 1 operacja.

   keton
 • @Gacek
  KGP jest już nic nie warte. Wcześniej dawało świetny procent/4%/, późniek przekształcone na konto 123 dawało progowe 3% a teraz warto je zamienić na KJC i przelać wynagrodzenie w zamian za…… 300zł. Moim zdaniem warto.

  Waldemar Odpowiedz
 • Zakładałem konto w ramach Programu Poleceń, z użyciem wygenerowanego kodu. Przy okazji tamtej promocji jest informacja, że za dyspozycję wynagrodzenia można otrzymać 100 zł, jeżeli w ciągu 3 miesięcy taki przelew trafi na nowo otwarte konto.

  Ciekaw jestem, czy w takim razie łapię się na 300 zł za przelew wynagrodzenia w ramach opisywanej w artykule promocji?

  serinus Odpowiedz
  • Mam takie samo pytanie. W oddziale otwierałem rachunek z polecenia i zapytałem o promocję 300zł za wynagrodzenie. Pani miękko przeszła do tematu, regulaminu itd. ale to jeszcze nic nie znaczy. Trzeba zapytać pisemnie.

   dario
  • Szanowni Państwo, jeżeli nie skorzystali Państwo z promocji 100 zł za wynagrodzenie to zapraszamy do skorzystania z powyższej promocji, ponieważ promocja „Polecam Mój Bank” nie wyklucza korzystania z tej promocji. Pozdrawiamy

   Zespol_BZWBK
  • z tego co się orientuję, to nie.

   agnes
 • Korzystasz z innej promocji to dostajesz inne bonusy.Pewnie tak będzie chyba ze zdecydują inaczej.Czyli zamiast 300 dostaniesz 100zł

  Kroso Odpowiedz
  • Mam potwierdzenie z banku, że założenie konta z polecenia nie wyklucza udziału w promocji 300zł za wynagrodzenie. :-))

   dario
  • Czyli promocje łączą sie w tym wypadku jednak.To moze lepiej skorzystac z promocji polecenia.

   Kroso
 • Dostałem Kartę Dopasowaną fizycznie 2 maja czyli jest niepełny miesiąc i karta jest z podpiętą opłatą mies stałą 3 zł – mimo że Bank reklamuje ją że można samemu zmienić po zmianie na 0 zł za 5 transakcji – opłata 3 zł nadal jest ważna do 31.05 (mimo iż jest niepełny miesiąc) a 5 transakcji widnieje że będzie ważne dopiero od 1 czerwca Czy jeżeli bank pobierze opłatę 3 zł za kartę można reklamować jako niezgodne z regulaminem który mówi że mogę zmieniać i „dopasować” sobie opłatę a nie na dzień dobry dostaje opłatę za kartę którą i tak nie mogę zmienić mimo iż kartę dostałe dopiero 2 maja ??? Jeżeli bank chce pobierać opłatę to tak jak inne banki może je pobierać dopiero od pełnego mies nast po otrzymaniu karty Czy ktoś miał taką sytuację i czy składał reklamacje ?

  piotro Odpowiedz
  • W pierwszym, niepełnym miesiącu opłata nie jest naliczana (choć głowy nie dam jak jest w przypadku otrzymania karty w kolejnym miesiącu po podpisaniu umowy)

   Michał
  • konto zmieniłem 2018-04-24 więc jeżeli bank nie wysyła listem poleconym a nie wysyła … to wiadomo że kartę otrzymałem już w maju … dlatego piszę czy i na jakiej podstawie mogę pisać ewentualną opłatę jeżeli mimo wszystko bank pobierze opłatę ? tak nawiasem gdzie jest dokładnie zapis „W pierwszym, niepełnym miesiącu opłata nie jest naliczana” ?

   piotro
  • Nie ma takiego zapisu. Jest to niepisana zasada respektowana przez wszystkie banki bez zadnych wyjatkow. Mozesz potrollowac Zespol_BZWBK pytajac na jakiej zasadzie nie pobieraja oplaty za niepelny miesiac :)

   aaaa
  • @aaaa, nie przez wszystkie, w pekaowskim Inteligo podobno pobierają proporcjonalnie też za niepełny miesiąc (przynajmniej wg infolinii, nie sprawdzałem). Za to w WBK, jak zapytasz konsultanta na infolinii, to Ci powie, że za pierwszy miesiąc też pobierają proporcjonalnie do okresu używania, więc lepiej nie pytać i nie dzwonić w tej sprawie… :) Nie wiem jednak, jak bank zachowa się w powyższym przypadku @piotro, ciekawa sprawa do sprawdzenia… W razie czego reklamacja do wygrania, bo przed aktywacją nie ma możliwości zmiany parametru opłat, więc ew. 3 zł oddadzą pewnie.

   pws
  • Konsultanci wola doradzic zle niz powiedziec Klientowi ze za cos nie bedzie placic wiec spokojnie moze nie spelniac warunkow, wtedy po pobraniu oplaty Klient bierze wine na siebie i nie pisze reklamacji. Najlepiej sprawdzic samemu jak to dziala, a w Inteligo jest tak: „Pierwszy niepelny miesiac karty darmowy .kolejny jesli niewyrobisz limitu stowki w tym niepelnym, platny proporcjonalnie do ilosci dni posiadania karty.” 19 maja 2016, 10:11 • Herman

   aaaa
  • @aaaa, masz rację. A widzisz, w Inteligo na jedno wychodzi, bo od początku trzeba wydawać stówkę tak czy siak, a w WBK w pierwszym miesiącu nie trzeba robić na szczęście nic :)

   pws
  • Ja bym nie był pewien czy reklamacja jest do wygrania, bo w TOiP przy wariancie opłaty stałej 3 zł jest informacja „Opłata miesięczna za kartę, stała obowiązująca w dniu zawarcia
   umowy o kartę, z zastrzeżeniem pkt 2-3”. Obowiązująca w dniu zawarcia umowy o kartę – więc teoretycznie może być opłata 3 zł za maj, bo ten wariant „już obowiązuje”. Mam taką samą sytuację.

   Tomasz1
 • Czy dobrze pamiętam? – Ktoś chyba tutaj napisał, że promocja przewiduje pule 3000 wniosków. Był też wpis, że pod koniec kwietnia liczba przekroczyła 1000? Jeśli tak to ryzyko czekać do września, a nawet do wakacji.

  paabu Odpowiedz
  • Pula 3000 wniosków dotyczy promocji 150zl za otwarcie konta a nie tej z wynagrodzeniem. Tutaj wg mnie nie ma limitów i jak zrobisz to w terminie + spełnisz warunki przewidziane w regulaminie to powinieneś premie dostawać.

   JJ2010
  • Dokładnie tak. 3000 wniosków jest tylko w promocji na start z premią 150 zł (i tam mamy w tej chwili ok. 2000 wniosków).

   Michał
 • Proszę o pomoc w zrozumieniu promocji :)
  Właścicielami jednego „konta Jakie chce” są 2 osoby.
  Mamy osobne numery NIK do logowania się do banku.
  1. Czy każde z Nas dostanie swoja premie podczas gdy oboje (każdy ze swojego nr NIK) złożymy wnioski o zmianę wynagrodzenia do BZWBK?
  2. Jeśli odp na pyt.1. brzmi TAK – ile kart musimy posiadać? Wystarczy jedna karta podpięta do głównego konta czy każde z Nas musi mieć swoją „kartę Dopasowaną” ?
  Mam nadzieje ze podałem ciekawy przypadek i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi :)

  Buła Odpowiedz
  • i jeszcze jedno :) Czy karta Dopasowana musi byc aktywna ? czy wystarczy ja zamowic i tyle ? :)

   Buła
  • Nikt nie pomoze? :(

   Buła
  • no stary przeciez nikt tego nie wie! bo skad? Ale mam propozycje ty sprobuj i dac znac jak ci poszlo i ile zyskales :) tylko dyskretnie….

   koles
 • Żeby skorzystać z promocji to trzeba poczekać aż przyjdzie karta debetowa? czy można skorzystać z tej promocji od razu po założeniu konta Jakie Chcę ?

  leszekkpl Odpowiedz
 • Jak jutro na infolinii zlecę dyspozycję przekazywania wynagrodzenia na Konto Jakie Chcę – wyślą papierek do mojego pracodawcy – zgodnie z wymogami, ale podam tez od razu sam pracodawcy nr konta na który wpłynie mi wypłata 10.05.2018 – czy promocja zadziała czy nie?
  Niestety infolinia dziś nie potrafiła mi odpowiedzieć na to pytanie

  Paweł Odpowiedz
  • Szanowny Panie, jeżeli wniosek o przelew wynagrodzenia zostanie wysłany z Banku (co trwa zazwyczaj 2 dni robocze) to wynagrodzenie powinno zostać zapisane w promocji. Prosimy jednak o jak najszybsze złożenie dyspozycji, abyśmy przed 10.05 zdążyli wysłać dokumenty do pracodawcy. Pozdrawiamy

   Zespół_BZWBK
 • Pytanie, czy okres 30 września dotyczy tylko przystąpienia do promocji, tzn. jesli na przykład dopiero we wrześniu złożę dyspozycję przekazywania wynagrodzenia, to zalicza się do i będę dostawac premię przez max 6 miesięcy, czy tez wrzesien to ostatni miesiąc za jaki mozna dostac premię?

  ewe Odpowiedz
 • Z regulaminu:
  1. Okres przystąpienia do promocji – od 16.04.2018 r. do 30.09.2018 r.
  2. Okres trwania promocji – promocja trwa od 16.04.2018 r. do 31.05.2019 r.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Czy dobrze rozumiem, że jeśli zlecę mojej dziewczynie, żeby co miesiąc przelewała mi 1500 zł podając w tytule „wynagrodzenie” to co miesiąc będę dostawał za to 50 zł?

  victo Odpowiedz
  • Pracodawca może się nie zgodzić na przelewanie wynagrodzenia na obcy rachunek.

   dario
  • a w przypadku kontroli Urzedu Skarbowego zaplacisz 75 proc kary od przelewanej kwoty? warto? :)

   Dzikus
  • Jakie 75%? Za co? Te pieniądze wrócą do niej przecież. Wydaje mi się ze za przelewy między bliskimi osobami nie ma żadnych kar… Tym bardziej ze oboje potwierdzimy ze nie jest to mój dochód.

   victo
  • Właśnie.

   1. Trudno sobie wyobrazić, by US w ogóle „zauważył” taki przelew (na taką kwotę), do tego trzeba by mieć wyjątkowego pecha, np. dziewczyna musiałaby prowadzić działalność gospodarczą i już mieć z jakiegoś powodu kontrolę. (Prowadząc dg lepiej sobie jednak takie zabawy odpuszczać.)

   2. Nawet, gdyby US taki przelew wykrył, to nie oznacza to jeszcze uznania go za wymagający opodatkowania dochód, jak piszesz: wystarczy, że zwrot będzie udokumentowany i nie powinno być problemu z wyjaśnieniem tego.

   3. Mimo wszystko jeszcze bezpieczniej takie rzeczy robić w ramach małżeńskiej wspólności majątkowej, wtedy zupełnie nie ma się czego obawiać; idealnie byłoby, gdyby żona miała jeszcze inne nazwisko i inny adres…

   Don Quijote de la Mancha
  • Przecież banki przyznają się, że nikt tego nie kontroluje. W danych do przelewu obok prawidłowego nr konta możesz wysłać kasę do Yeti mieszkającego na Marsie, a w tytule wpisać „za robienie loda” i przelew przejdzie i nikt cię nie oskarży o prostytucję czy stręczycielstwo :D
   Sam to sprawdzałem w wieeeelu bankach i wypisywałem tam niestworzone rzeczy, a przelew zawsze przechodził.

   Dario
  • @Don nie do końca jestem pewien Twojej interpretacji prawnej. Owszem nikt tego nie uzna za wynagrodzenie do opodatkowania, ale za darowiznę nie zgłoszoną w ciągu 6 m-cy, więc podatek 20%.
   Co do pecha i znikomej możliwości wykrycia pełna zgoda:)

   aircrash@o2.pl
  • Nie może być mowy o darowiźnie, jeśli będzie udokumentowany zwrot.

   Dodatkowo mówimy tu o tak małych kwotach, że naprawdę nie jest niczym dziwnym przelewanie takich między znajomymi, np. na pokrycie kosztów jakiegoś wspólnego wyjazdu (bilety, hotele) czy imprezy. To jest ten sam przedział, co grosikowe przelewy „na telefon” z promocji blikowych…

   Don Quijote de la Mancha
 • Dla zainteresowanych:
  „Informuję, że promocja polecaj mój bank i promocja 300 zł za wynagrodzenie nie wykluczają się.
  Zgodnie z regulaminem aby skorzystać z promocji 300 zł za wynagrodzenie powinien Pan złożyć deklaracje przeniesienia wynagrodzenia w BZWBK24 internet lub przez kontakt z infolinii pod numerem telefonu 1 9999 (dla osób dzwoniących z zagranicy + 48 61 81 19999).
  Dodam, że dyspozycję może Pan złożyć sam. Jednak zachęcamy do tego, aby przeniesienie było za pośrednictwem banku.”

  dario Odpowiedz
  • Wszystko ładnie pięknie ale ciekawe jak to wyjdzie w praktyce :)
   Wkrótce się o tym przekonamy…

   Damian
  • no ciekawe czy rzeczywiście wypłacą 6*50 zł zamiast „tylko” 100 zł…
   jak to będą widzieć, że chcemy skorzystać właśnie z tej drugiej promocji (300 zł), a nie z pierwszej (100 zł)…
   Admin… masz jakiś pomysł???

   zgred
  • Nie bardzo rozumiem co masz na mysli? Skoro promocje nie wykluczaja sie to dostajesz razem 400 zl

   aaaa
  • Z tym 400zł to bardzo dobra uwaga!

   dario
 • Czy trzeba w jakiś sposób zgłaszać się do tej promocji np. wypełniać formularz przystąpienia do promocji ?

  Ernest Odpowiedz
  • Trzeba wypełnić zlecenie w bankowości internetowej jak pokazano we wpisie. Więcej nie trzeba :)

   Michał
  • no właśnie, że nie wystarczy ja we wpisie, bo potem może czekać składanie reklamacji. Dzisiaj korespondowałem z Bankiem i upierają, się, że choć w Regulaminie wskazano, że wniosek można przez BZWBK24 lub Infolinie, a w BZWBK24 można przez Banku lub samodzielnie, to złożenie samodzielnie nie zakwalifikuje do promocji. Mogę screeny z korespondencji wrzucić ;)
   Więc wychodzi, że trzeba to zrobić poprzez Bank, żeby bank wysłał pismo do firmy. A samemu i tak iść do kadr z obowiązującym w firmie wnioskiem, żeby skutecznie zmienić rachunek do przelewu pensji.

   BTW, to proces aktywacji karty też mają słaby, bo podczas aktywacji nie można wybrać opcji opłaty – defaultowo jest opcja płatna 3zł.

   t.oporny
  • Jakbyś czytał tu ze zrozumieniem to byś wiedział, że ćwoków z infolinii się nie słucha, bo jak czegoś nie wiedzą, to mówią, że się nie należy. Druga rzecz:

   Szanowni Państwo, bardzo nas cieszy to, że nasza promocja cieszy się taką popularnością. Jak widzimy macie też pewne wątpliwości i chcielibyśmy je rozwiać.

   Z punktu widzenia regulaminu promocji nie ma znaczenia kto przekaże pracodawcy dyspozycję przekazania wynagrodzenia, tj. czy Organizator, czy Uczestnik. Ważne jest, aby dyspozycja ta została złożona u naszego doradcy infolinii lub w usługach elektronicznych.
   Jeżeli uczestnik promocji złożył w usługach elektronicznych dyspozycję przekazania wynagrodzenia i wybrał opcję, że zrobi to nie za pośrednictwem banku tylko osobiście (wydrukuje dyspozycję przekazania wynagrodzenia i sam zaniesie do pracodawcy) to również może wziąć udział w promocji, jeśli wynagrodzenie od tego pracodawcy wpłynie na jego konto w naszym banku. Jeśli jednak nie złoży tej dyspozycji u pracodawcy, to takie wynagrodzenie nie wpłynie, co oznacza, że nie spełni on tym samym warunków promocji.
   Pozdrawiamy
   30 kwietnia 2018, 10:45 • Zespol_BZWBK „

   Dario
 • Proszę o pomoc w zrozumieniu promocji :)
Właścicielami jednego „konta Jakie chce” są 2 osoby.
Mamy osobne numery NIK do logowania się do banku.
1. Czy każde z Nas dostanie swoja premie podczas gdy oboje (każdy ze swojego nr NIK) złożymy wnioski o zmianę wynagrodzenia do BZWBK?
2. Jeśli odp na pyt.1. brzmi TAK – ile kart musimy posiadać? Wystarczy jedna karta podpięta do głównego konta czy każde z Nas musi mieć swoją „kartę Dopasowaną” ?
  3. Czy karta Dopasowana musi byc aktywna ? czy wystarczy ja zamowic i tyle ?

  Mam nadzieje ze podałem ciekawy przypadek i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi :)

  Buła Odpowiedz
 • Dla świętego spokoju złożyłem dyspozycję w ten sposób, aby bank wysłał pisemko do pracodawcy. Ale jak to przeczytałem co oni wyślą to się uśmiałem.Wysyłają pismo podpisane przez pracownika banku, że ja wyraziłem zgodę na przekazywanie wynagrodzenia na konto w WBK, nie ma tam żadnego mojego podpisu, bo być nie może tylko, że wyraziłem taką wolę przekazywania wynagrodzenia poprzez bankowość elektroniczną i powołują się na art. 60 k.c. – Wniosek mój jest taki, że w księgowości jak takie pismo zobaczą to wrzucą je do niszczarki. Sam będę musiał zgłosić zmianę konta. Gdyby pracodawcy na podstawie takich pisemek bez podpisu pracownika zmieniali konta to niezłe przekręty by mogły iść. Zatem Bank nie miał pomysłu jak zweryfikować prawdziwości pracodawcy więc wymyślił takie kwiatki.

  Jaro Odpowiedz
  • @Jaro poruszyłeś bardzo ważną kwestię…wysyłanie dyspozycji przez Banki jest bardzo niebezpieczne. Właściwie każdy może wysłać pismo do firmy, podszywając się pod bank i przekręt gotowy…to powinno zostać wręcz zakazane, a nie na siłę promowane…

   abc
  • @Jaro, oczywiście, że w wielu firmach oleją takie pismo z banku. Kiedyś już dałem kadrom formularz przygotowany przez Synca (było wygodniej niż uzupełniać szablon z HRu), ale odpowiedzieli, że takich pism z banków nie uznają – przecież nie będą biegać i weryfikować czy to bank wysłał, czy to konto pracownika itp. Tylko firmowy szablon z podpisem pracownika.

   t.oporny
  • A u mnie w firmie wręcz odwrotnie, chcą najlepiej jakiś wydruk z numerem konta (jakies potwierdzenie przelewu lub cokolwiek innego) z powodu pomyłek na formularzu jakie pracownicy popełniali. Tak więc co kraj to obyczaj

   Mateusz
  • Teraz to już pojechałeś, wierzysz jakimś nadgorliwym księgowym? Przecież nr konta bankowego ma sumę kontrolną i jest ona zawsze sprawdzana przy wpisywaniu do programu księgowego czy imporcie danych do banku, więc pomyłka jest praktycznie niemożliwa, bo trzeba by się „odpowiednio” pomylić w wielu cyfrach rachunku jednocześnie.

   Dario
 • Nie wiem dlaczego wiele osób ma wątpliwości czy bank zarejestruje osobiste dostarczenie formularza o przekazywaniu świadczenia. Przecież na stronie banku wpisuje się wszystkie dane świadczeniodawcy, z których system generuje gotowy formularz do wydrukowania.
  Bank ma więc wszystkie dane i może sprawdzić czy jest to „odpowiedni” świadczeniodawca i czy przelał świadczenie w danym miesiącu na min 1500 zł.

  Dario Odpowiedz
 • Sory za spam w wątku ale mam pytanie:
  Czy komukolwiek wpłatomat BZ WBK zatrzymał pieniądze i kazał kontaktować się z oddziałem? Na mnie dziś trafiło, złożyłem reklamację przez infolinię mają niby 30dni na rozpatrzenie. Ile ewentualnie czekaliście na rozpatrzenie i z jakim skutkiem? (innego jak pozytywny nawet nie zakładam bo…)

  jankos Odpowiedz
  • Raz było tylko kilka dni a innym razem ze dwa tygodnie , bo pani w oddziale czegoś nie wpisała w zgłoszeniu i przez tydzień próbowała się kontaktować . A najlepsza była wyplata kartą CA z bankomatu PKO , przed upływem 30 dni odpisali , że przedłuży się do 60 dni i o dziwo terminu dotrzymali cały czas trzymając klienta w niepewności czy zostały pieniądze w bankomacie czy może je ukradł . Ktoś może miał gdzieś lepszy rekord ? A tak w ogóle to od pisania tu się odzwyczajalem czym zapewne wielu uradowalem ale już nie wytrzymałem . xyz

   prawdziwy-xyz
  • Dzięki @prawdziwy-xyz za odzew, na szczęście BZ WBK stanął na wysokości zadania i kasę miałem w pół dnia roboczego na koncie. Wyrazy uznania.

   jankos
 • W dniu moich urodzin życze Wszystkim wszystkiego Najlepszego :))))

  Herman Odpowiedz
 • Ehhh… tak jak zawsze pracodawca przesyłał mi wynagrodzenie z tytułem Wynagrodzenie za xx/2018, tak po przyjęciu dyspozycji przekazywania pensji na nowe konto w bzwbk wysłał mi przelew bez tytułu… Przejdzie takie coś, jeśli przelew przyszedł z konta pracodawcy wskazanego w dyspozycji w serwisie bzwbk? A jeśli nie to czy da się to jakoś wykręcić? Chcę po prostu jak najkrócej z nimi być i zależy mi, żeby maj mi zaliczyło jako pierwszy miesiąc.

  p0k3m0n Odpowiedz
 • W artykule widnieje informacja, że do przystąpienia do promocji wymaga jest karta Dopasowana. Czy oznacza to, że kartę muszę posiadać przez cały te pół roku kiedy będę otrzymywał wynagrodzenie na konto, czy mogę ją potem zamknąć?
  Pytam na wszelki wypadek – jeszcze nie wiem czy mi ta karta podejdzie..

  Mariusz Odpowiedz
  • Mariusz właśnie też się zastanawiałem :D Właściwie powinno się to rozbić na 2 przypadki. Na pierwszy, czyli kiedy Konto Jakie Chcę posiadałeś przed 16.04 – czyli okresem przystąpienia do promocji, wtedy dotyczy Ciebie punkt 3.1. litera a) – powinieneś posiadać kartę Dopasowana, aż do 30.09; i na drugi, czyli kiedy nie miałeś Konta Jakie Chcę przed 16.04, wtedy dotyczy Ciebie punkt 3.1. litera b) – jeżeli posiadałeś inny rachunek, albo punkt 3.1. litera c) – jeżeli nie posiadałeś w banku żadnego rachunku. W dwóch ostatnich przypadkach nie ma mowy tak jak w pierwszym przypadku o byciu posiadaczem karty Dopasowana w okresie 16.04.-30.09.2018, a jedynie o zmianie karty debetowej na Dopasowana w danym okresie, jeśli dotyczy Cię punkt 3.1. litera b) albo o otworzeniu KJC z kartą Dopasowana w danym okresie, jeśli dotyczy Cię punkt 3.2. litera c). Jeśli w drugim i trzecim przypadku bank żądałby posiadania karty byłoby to niewykonalne, bo jakbyś mógł np. tak jak w literze c) jednocześnie nie być posiadaczem żadnego konta i być posiadaczem KJC z kartą dopasowana w danym okresie? Wiem, że skomplikowane, ale to bardzo szczegółowo zinterpretowane warunki. A ze mnie szczególarz niczym komisarz Przygoda :D

   kacperek
  • Tak na moim przykładzie Ci jeszcze napiszę. Nie posiadałem przed 16.04 żadnego rachunku w banku – dotyczy mnie zatem litera c). Otworzyłem KJC z kartą Dopasowana w maju i złożyłem dyspozycję przekazywania wynagrodzenia – spełniłem warunek uczestnictwa w promocji. W maju spełniam dodatkowo warunek promocji Zarabiaj z Kontem Jakie Chcę i od razu zamykam kartę.

   kacperek
 • Gdzie można sprawdzić ile wniosków o otwarcie konta już poszło? Bo nie wiem czy warto jeszcze składać wniosek czy już po ptokach :)

  Tommylee Odpowiedz
  • Niestety informacji ogólnodostępnej nie ma. Ale, tak jak pisałem, po przekroczeniu progu dalsze wnioskowanie nie będzie możliwe jak w poprzednich promocjach BZWBK (np. Styczniowa akcja trwała 2 godziny)

   Michał
  • Dzięki, no to składam :)

   Tommylee
 • Skoro bank się upiera, że wniosek trzeba złożyć elektronicznie i za pośrednictwem bzwbk, to tak zrobiłam. Wypełniłam online, i poinformowałam pracodawcę osobno, że taka dyspozycja z banku przyjdzie. I tak muszę osobny druk dla kadr wypełnić ;). Dla większości pracodawców jakiś list z banku to za mało, żeby zmienili tak ważne dane jak nr konta na który wpływa wynagrodzenie (i wcale mnie to nie dziwi).

  Daniela Odpowiedz
 • Szkoda, że szanowne banki nie znają realiów pracy w działach kadr. Ja jako kadrowiec takie pisemko z banku, to wrzucam do niszczarki. Dopiero jak dostanę taką dyspozycję bezpośrednio od pracownika, to ją zrealizuję.

  AK Odpowiedz
  • Przecież bank już się nie upiera, a nawet jakby nie przyznał nagrody, to reklamację by już na pewno uznał bo arbiter by ich zjadła xD

   kacperek
  • A to nie ładnie. Ja dzwonię do pracownika i potwierdzam, czy rzeczywiście życzy sobie przekazywać wynagrodzenie tu a tu

   agnes
 • Mam pewną nietypową sytuację i zapytanie.

  Posiadałem konto w BZWBK, w kwietniu złożyłem dyspozycję jego zamknięcia i po upływie miesiąca 4 maja zostało ono zamknięte.
  Zgodnie więc z regulaminem – ” Jeśli natomiast chodzi o nowych klientów – muszą oni założyć Konto Jakie Chcę, o ile nie posiadali innego rachunku BZWBK w PLN w okresie promocji.” Obecnie nie łapię się na promocję z wpływem wynagrodzenia ? Gdyż posiadałem inne konto w okresie promocji,

  Konrad Odpowiedz
 • @Zespół BZWBK
  Super traktowanie klientów , wniosek założyłem 26.04, żona również.W weekend majowy kurier się u mnie pojawił natomiast u żony nie było go do dzisiaj. Dwa razy już zgłaszałem Wam na infolini, dwa razy usłyszałem, „Przekaże do odpowiedniego działu i się niezwłocznie skontaktujemy” I cisza od dwóch tygodni :/ Ile można szukać przesyłki kurierskiej?
  Ciekawie się zapowiada współpraca.

  Jarosław Odpowiedz
 • Akurat mam w ręku wzmiankowane wyżej pismo z WBK przybyłe (przyszedłwsze?) do pracodawcy. Mój wniosek i pismo przewodnie z pieczątką pracownika banku. Niszczarka nakarmiona.

  Żą Odpowiedz
 • Dyspozycja zlecona. Ciekawe jak zareaguje ZUS na pismo z banku o zmianie rachunku do wypłaty świadczenia. Za miesiąc się dowiem.

  pytanie Odpowiedz
  • Ciekawe jak na takie pismo z dyspozycja przelewu wynagrodzenia zareagowalby Urzad Pracy wyplacajacy zasilki bezrobotnemu zapisanemu do promocji :)

   aaaa
  • Moja żona już dwukrotnie zlecała przelew z ZUSu przez Alior Bank, a później przez CA i ZUS nie czynił problemów.

   gajowy
  • No i mam odpowiedź. ZUS nie uznał pism z BZWBK i żąda potwierdzenia zmiany rachunku z podpisem świadczeniobiorcy. -10 zł za polecony z potwierdzeniem odbioru.

   pytanie
  • No i mam odpowiedź. ZUS nie uznał pism z BZWBK i żąda potwierdzenia zmiany rachunku z podpisem świadczeniobiorcy. -10 zł za polecony z potwierdzeniem odbioru.

   pytanie
 • Mój pracodawca nie akceptuje zlecenia przelewu wynagrodzenia przez bank, tylko osobiście i co teraz?

  Paweł Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy