Do 350 zł na Allegro za kartę kredytową mamBonus + rok bez opłat od BNP Paribas

Zakończona

Ruszyła promocja BNP Paribas przeznaczona dla nowych klientów karty kredytowej. W zamian za wyrobienie plastiku zgarniemy 350 zł premii w formie kart podarunkowych Allegro oraz zwolnienie z opłat miesięcznych za kartę przez pierwszy rok. Dodatkowo możemy skorzystać z promocji konta osobistego i zyskać kolejne 400 zł na start.

350 zł od BNP Paribas za kartę kredytową BNP Paribas

Zyskuj z kartą kredytową BNP Paribas

Aby skorzystać z promocji należy być osobą, która w okresie od 1.01.2021 nie miała zawartej żadnej umowy o kartę kredytową BNP Paribas. Posiadanie innych produktów banku nie wyklucza z promocji :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i zostawimy swoje dane kontaktowe (zgody marketingowe są wymagane). W ciągu maksymalnie kilku dni oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces wnioskowania o kartę. Jeśli karta zostanie przyznana, to nie pozostanie nam nic innego, jak spełnić warunki promocji.

W jaki sposób? Bank przekaże nam kartę podarunkową Allegro o wartości 100 zł po wykonaniu transakcji kartą na łączną kwotę min. 1000 zł. Pierwszym miesiącem, w którym powinniśmy spełnić ten warunek (i zgarnąć 100 zł) jest pierwszy pełny miesiąc następujący po miesiącu podpisania umowy o kartę.

Łącznie do zdobycia mamy 3 karty podarunkowe za każdy z pierwszych 3 pełnych miesięcy kalendarzowych.

Przykładowo podpisując umowę w kwietniu warunki spełniamy w maju, czerwcu i lipcu.

Bank zastrzega również, że transakcje zaliczane do wydatków nie mogą być transakcjami, które:

zasilają karty lub inne instrumenty płatnicze, rachunki płatnicze lub inne instrumenty lub rachunki, które posiadasz:
– Ty,
– inny podmiot nieprowadzący działalności gospodarczej ani niebędący dostawcą towarów lub usług w ramach tej transakcji,
– podmiot, który pośredniczy w tej transakcji na rzecz właściwych dostawców towarów lub usług,
-podmiot, który świadczy usługi przechowywania środków klientów (np. transakcje przez portfel elektroniczny, przekazy pieniężne i zakłady – w tym kupony loteryjne, żetony do gier kasynowych)

Mówiąc wprost: odpadają wszelkiego rodzaju doładowania wirtualnych portfeli czy płatności kartą za rachunki. Wszystkie „zwykłe” płatności kartą w sklepach czy internecie są jak najbardziej OK (choć w wykluczeniach znajdują się jeszcze transakcje z MCC 5300 – handel hurtowy oraz 4111 – usługi transportowe).

I to tyle! Aby odebrać nagrody konieczna będzie rejestracja na stronie mambonus.pl. Zgodnie z regulaminem:

Karty podarunkowe udostępnimy na stronie mambonus.pl w ciągu 60 dni od ostatniego dnia miesiąca, w którym spełnisz wszystkie warunki do uzyskania Nagrody – będą dostępne do odbioru […] przez kolejne 60 dni.

A jak zdobyć pozostałe 50 zł? Tu sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, bo bank wymaga od nas wykonania w maju transakcji gotówkowej na min. 500 zł. Problem w tym, że karta kredytowa jest z założenia sensownym rozwiązaniem, ale tylko do transakcji bezgotówkowych. Każda próba spieniężenia limitu kredytowego (czyli wykonanie transakcji gotówkowej – wypłacając środki w bankomacie albo wykonując przelew) to prowizje i odsetki. Mówi zresztą o tym sam regulamin:

Wypłata z bankomatu i przelewy z rachunku Karty kredytowej mogą być płatne, dla przykładu kwota pięćset złotych wypłacona z Karty kredytowej wiąże się z kosztem
prowizji w wysokości dwadzieścia cztery złote pięćdziesiąt groszy
.

Transakcja gotówkowa to również brak grace period, czyli okresu bezodsetkowego. A to oznacza mniej więcej tyle, że płacimy od tego zadłużenia odsetki (na ten moment RRSO 22,13%). Czy warto więc skorzystać z dodatkowej premii w wysokości 50 zł? Osobiście bym tego nie robił i skupił się na „darmowych” 300 zł za transakcje bezgotówkowe.

Ile kosztuje karta kredytowa mamBONUS?

W pierwszym roku posiadania karty nie musimy się w ogóle przejmować opłatami miesięcznymi – to gwarantuje nam promocja. Jeśli zdecydujemy się zostawić ją na dłużej, to będzie nas kosztować 9 zł miesięcznie, jednak z opłaty można być zwolnionym po wydaniu 1000 zł miesięcznie. Jeśli wydamy mniej (ale ciągle min. 500 zł), to opłata zostanie zredukowana do 4,5 zł.

Dodam również, że rezygnacja z karty przed upływem 6 miesięcy kosztuje (według tabeli opłat) 25 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Te prawie 25 zł opłaty za wypłatę 50 zł z bankomatu to jak rozumiem w skali roku? Jeśli tak to spłata karty tego samego dnia nie powinna aż tak dużo kosztować.

  wucash Odpowiedz
 • Czy można ta kartę na klik w bankowości internetowej zamówić?

  Stanislaw Odpowiedz
  • Tak jeśli masz w bankowości taką ofertę na klik. Ja miałem nawet rok po powrocie do posiadania konta.

   bolek
  • Dzięki za odpowiedź, na pewno bym nie dostał podczas rozmowy, jedyne wyjście na klik.

   Stanisław
  • a zamawiając te kartę na klik bierzemy udział w promocji? Czy trzeba z linka promocji podanego tutaj?

   zenek64
  • U mnie na klik pojawia się od razu na początku takie coś :
   „Błąd przetwarzania wniosku o kartę kredytową….”
   I tyle z wniosku.
   Nic więcej nie da się zrobić , tak samo jest przez internet jak i mobilnie.

   Może ktoś tak miał takie coś i wie co to ?

   Bogdan
 • „podmiot, który pośredniczy w tej transakcji na rzecz właściwych dostawców towarów lub usług”
  Mam rozumieć, że transakcje przez Curve się nie liczą?

  e Odpowiedz
  • Tylko ten zapis poprzedza mowa o zasileniach wirtualnych portfeli. Czy płatności kartą Curve za towary i usługi takim doładowaniem jest? Moim zdaniem nie, ale lepiej nie komplikować sobie życia, tylko zrobić najzwyklejsze płatności ;)

   Mateusz
 • Jak najprościej sprawdzić kiedy dokładnie zamknęło sie ostatnią kk w tym banku?

  TomekW Odpowiedz
 • Jak najsprawniej ogarnąć ten obrót?

  przemoo7 Odpowiedz
 • Bank pobrał 6 zł za „”prowizja za wyciąg, miesiac 04/2022”. Ktos wie co to i jak to wyłączyć?!?! Pierwszy raz z czyms takim sie spotkałem.

  jaa Odpowiedz
 • Czy jak już kiedys posiadałem konto w mamBonus to muszę w jakiś sposób kartę rejestrować czy po prostu dzieje się to z automatu? Czy w takim przypadku dostanę jakies punkty na start?

  McKwacz Odpowiedz
 • Kiedy nowa edycja? Bo czekam! :)

  qaz Odpowiedz
 • Czy w przypadku płacenia karta w „zakazanych” miejscach MCC nie naliczają się punkty Mambonus? Chodzi mi o to jak sprawdzić, że na pewno wydano 1000 zł w dobrych miejscach.

  McKwacz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy