400 zł do wydania w Biedronce za wyrobienie bezpłatnej karty Citi Simplicity!

Trwa do 06.03.2019

Citibank powraca ze świetną promocją, w której możemy zgarnąć aż 400 zł do wykorzystania na zakupy w sklepach Biedronka! Wystarczy wyrobić darmową kartę kredytową i… płacić nią za zakupy ;)

400 zł na karcie Moja Biedronka za wyrobienie karty kredytowej Citi Simplicity od Citibanku

400 zł na karcie „Moja Biedronka” do wydania

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osoba nieposiadającą żadnego produktu Citibanku od 1.06.2015. Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce. Dla działalności gospodarczej: wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji nie później, niż 6.03.2019. Już w formularzu rejestracyjnym będziemy musieli podać numer swojej aktywnej karty “Moja Biedronka”, który później zostanie doładowany obiecaną kwotą. Jeśli więc nie mamy takiej karty, to należy poprosić o nią w dowolnym markecie Biedronka.

Co dalej? W ciągu kilku dni oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces wnioskowania. Zgodnie z regulaminem powinniśmy wyrazić zgodę na:

 • przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych […] środkami komunikacji elektronicznej
 • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie informacji handlowych

Bardzo proste warunki!

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli spełnić dwa proste warunki: zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej oraz wykonać płatności kartą w sklepach stacjonarnych i/lub w internecie na łączną kwotę 1200 zł. Ilość oraz miejsce transakcji nie maja znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Normalne zakupy są jak najbardziej OK.

Na spełnienie obu warunków będziemy mieć mnóstwo czasu, bo aż do końca 6. miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu podpisania umowy. Oznacza to, że przykładowo podpisując umowę o kartę w grudniu czas na spełnienie warunków będziemy mieć aż do końca czerwca.

Oczywiście im szybciej, tym lepiej, bo zgodnie z regulaminem o przyznaniu prawa do nagrody zostaniemy poinformowani w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków promocji. Bon towarowy o wartości 400 zł zostanie przypisany do do karty „Moja Biedronka” w ciągu kolejnych 60 dni – przy czym to termin maksymalny, a w praktyce powinno być szybciej. W każdym razie zdecydowanie warto spełnić warunki promocji szybciej, niż później :)

RRSO 10,74% – gdzie jest haczyk?

Skoro oferta jest tak dobra, to dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,47% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak da się przejść całą promocję całkowicie bezkosztowo. Po pierwsze – używając karty kredytowej mądrze i spłacając ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego i najzwyczajniej w świecie nie płacić żadnych odsetek.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. Tak naprawdę w promocji możemy wybrać niemal dowolną kartę z oferty Citi Handlowego, jednak opłacalna jest w zasadzie tylko jedna: karta Citi Simplicity. Korzystanie z niej jest darmowe (brak opłaty miesięcznej oraz rocznej). Zapłacić możemy jednak za dodatkowe usługi, takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Jeśli jednak nie włączymy żadnych dodatkowych opcji, to opłaty nie będzie.

Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

PS. Zamiast bonu do Biedronki wolisz smartfona? Do 24.04 możesz skorzystać z promocji, w której zgarniesz Xiaomi Redmi 6a na bardzo podobnych warunkach :)

Nie przegap!

Komentarze

 • ” Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osoba nieposiadającą
  żadnego produktu Citibanku od 1.06.2015. ” Coraz lepiej.

  Krak Odpowiedz
 • Ciekawe kiedy w końcu klient z działalnością gospodarczą przestanie być klientem drugiej kategorii. Nie mam jeszcze 2-letniego stażu, więc odpadam, ale jeśli kogoś zatrudnię to on się łapie po 3 miesiącach :D

  Łukasz Odpowiedz
  • Jeśli masz DG to raczej sobie odpuść. Od takiego delikwenta City żąda więcej kwitów niż US, Sanepid i proboszcz razem wzięci.

   Bufon
  • nawet wyciagi bankowe za iles tam miesięcy wstecz chcieli, nawet chyba pita chcieli i kpir. mnóstwo papierologi, która tak na prawdę nic cię nie kosztuje a 4 setki wpadną. a czy czasem od tych 4 stów podatku nie trzeba sobie samemu naliczyć na dg?

   j4c0b
  • Nie, 400 zł jest zwolnione z podatku, bo nagrodę uzyskujesz „prywatnie”, a nie jako firma.

   Michał
 • Czy emeryt może skorzystać z tej oferty?

  Krystyna Odpowiedz
 • No i 2500 zł dochodu, poprzednio było 1200 zł.

  broker Odpowiedz
  • 2500 zł jest tylko dla DG. Osoby nieprowadzące firmy mają ciągle min. 1200 zł.

   Michał
 • okres karencji 2015, chyba powariowali ;D

  villemo09 Odpowiedz
 • Zlikwidowałem kartę na przełomie maja i czerwca 2015 r. ale nie znam dokładnej daty. Co jeśli w czerwcu jeszcze ją miałem ?

  MW. Odpowiedz
  • To nie będzie premii. Najlepiej spytać konsultanta podczas rozmowy o poprzednią kartę.

   Michał
 • Jak pozniej zlikwidowac karte?

  Ewelia Odpowiedz
 • Ktoś może próbował niedawno zamknąć KK Citi Simplicity? Można wynegocjować coś więcej niż 10% cashbacku, max 100 PLN za kolejne 3M kalendarzowe korzystania z karty (do 31.03, pewnie płatne do 15.04)?

  Marcin H Odpowiedz
  • mi trzy razy z rzędu dawali 10%, max 200 PLN

   Krutki
  • w jednym roku? czy raz na rok 200?

   abc
  • Potwierdzam 10% Max200zl więc i tak spoko promka dla obecnego klienta, zazwyczaj inne banki nic nie dają tylko blagają aby zostac:)

   Hubert
  • Millennium oferuje przy próbie zamknięcia konta cashback 2% (max. 30 zł miesięcznie) i 5% za blika (max. 30 zł miesięcznie) przez pół roku.

   dorota_208
  • @dorota_208, tu jest mowa o kk, a za tę Millennium daje więcej, mi zaoferowali 3% maks. 760 zł, ale na 3 miesiące (a nie każdy wydaje 8,4 kzł/mc).

   Don Quijote de la Mancha
 • Ktoś wnioskował? Ja wczoraj w godzinach rannych i zero kontaktu…

  qqq Odpowiedz
 • „wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych” – w regulaminie promocji odnoszą się do regulaminu kart kredytowych, gdzie nie jest to dokładnie opisane. Czy zasilenie SkyCash podchodzi? Revolut?

  ukasz Odpowiedz
 • A czy wiadomo w jaki sposób bedzie się odbywać wykonywanie płatności? Przy poprzednich promocjach pracownicy biedronki nie wiedzieli jak korzystać z voucherów.

  Bartek11 Odpowiedz
  • „15. Aby móc zrealizować Nagrodę, Uczestnik powinien przedstawić Kartę MB w kasie Sklepu Biedronka obsługiwanej przez kasjera
   i pozwolić na zeskanowanie aktywnej karty MB przez kasjera po ostatnim z produktów. Zeskanowanie aktywnej Karty MB musi nastąpić
   przed dokonaniem płatności za zakupy. W momencie nabycia przez Uczestnika towarów lub usług w Sklepie Biedronka, saldo Karty
   MB zostanie pomniejszone o kwotę ceny należnej za sprzedane towary lub usługi.
   16. Nagroda z karty MB może być wykorzystywana wielokrotnie aż do wyczerpania środków, przy czym maksymalna jednorazowa płatność
   środkami zgromadzonymi na karcie MB nie może przekroczyć 100 PLN. Wartość liczona jest na podstawie ceny brutto towarów i nie
   obejmuje innych opłat czy kosztów, np. dostawy bądź wynikających z dokonanego przez Uczestnika rodzaju płatności. „

   marsid
  • Pięknieś Pan to ujął. :)

   Bufon
 • Czy jedna karta MB przypada na jedna osobe czy moze byc na wiecej osob?

  Pawel421521 Odpowiedz
 • Czy każda karta kredytowa musi być przypisana do osobnej karty MB? Przykładowo zakładając karty na mamę, wujka, ciocie każdy musi mieć osobną karte MB do wypłaty nagrody?

  Marcinek2871 Odpowiedz
  • Nie widzę nigdzie wymogów, aby to miała być jedna karta na konkretną osobę. Powinna przejść jedna karta na kilka osób, ale nie testowałem tego.

   Michał
  • Przy rejestrowaniu karty jest szereg ograniczeń. Lepiej wziąć z lady dziewiczą kartę. Problem z tym że z 100% pewnością raz użyty adres email nie może być wykorzystany ponownie.
   Nawet pytałem bo mi się kolejny/ostatni/ brelok urwał. Następna karta- nowy użytkownik,
   Popieprzone ale prawdziwe.

   Bufon
 • Dzień dobry,
  Czy jeżeli jestem klientem banku (mam kartę) i polecę ja znajomemu przez formularz polecenia i oni do niego oddzwonią, to może skorzystać z tej oferty? Czy to się nie łączy?

  Viladrin Odpowiedz
  • Niestety tych promocji nie da się łączyć – wniosek można złożyć tylko z jednej strony promocji.

   PS. Obecnie i tak nie działa zdaje się żaden program poleceń.

   Michał
 • Czy za wydanie karty jest opłata 30zl?

  Ewka Odpowiedz
  • Jesli zamówisz wysyłkę kurierem to tak – ale w zasadzie nikt tego nie robi, bo to nie ma sensu. Standardowa wysyłka jest bezpłatna.

   Michał
 • Czy karta MB musi być zarejestrowana na tą samą osobę, która zakłada kartę kredytową? Żona ma kartę MB a mi się nie chce specjalnie biec zakładać nowej.

  Arek1991 Odpowiedz
 • Czy komuś udało się już spełnić warunki promocji i otrzymał premię na kartę moja biedronka?

  Ewaaa Odpowiedz
  • Promocja trwa zbyt krótko, by było to możliwe. Ale Citi już miał niejedną promocję i nie było problemów z wypłatą nagrody.

   Michał
  • Oki, a czy ktoś już wydał 1200 i czeka na potwierdzenie przyznania nagrody?

   Ewel
 • Czy osoba na urlopie wychowawczym spelni kryteria dochodowe do wyrobienia kk?

  TomekW Odpowiedz
 • Cześć, pytanie dla niedoświadczonych – czy to normalne, że przy zakładaniu karty trzeba wysłać skan swojego dowodu na adres mailowy podany prze konsultanta (formularz(at)citi.pl)? Nie można się zweryfikować w inny sposób?

  AnnaS. Odpowiedz
  • Nie wiem jak obecnie, ale kiedyś dało się również dać kurierowi. Mimo wszystko polecam maila – jest zdecydowanie bezpieczniejszy, bo ma do niego dostęp tylko uprawniony pracownik banku, wszystko jest logowane itd.

   Michał
  • Ok, dziękuję bardzo. Chodziło mi przede wszystkim o to, czy jest to „autoryzowany” mail.

   AnnaS.
  • Jak najbardziej – jest w domenie citi.com czyli globalnej grupy Citibanku. Co innego, jakby to była jakaś dziwna domena – wtedy jak najbardziej byłoby to podejrzane.

   Michał
  • No tak, polska domena to citibank.pl, stąd moje zawahanie.
   Dziękuję jeszcze raz! Wniosek złożony, dokumenty wysłane, tylko czekać na kartę i spełnić warunki promocji:)

   AnnaS.
  • To prawda, natomiast jako ciekawostkę podam, ze pracownicy banku w PL również używają maili w domenie citi.com. Korpo pełną parą :)

   Michał
 • A ta karta MB to nie powinna być kartą podarunkową? Na lojalnościowej to się niby jakieś punkty zbiera, ewentualnie rabaty na zakupy.

  Łuki Odpowiedz
  • Polecam zobaczyć jak jest to zdefiniowane w regulaminie promocji oraz w moim wpisie. Obeszli to :)

   Michał
  • jakie obejście?

   jeszcze chciałem zauważyć, że po zasileniu karty, maksymalnie możemy wydać 100 zł płacąc kartą…

   A jeśli nie mam karty, to kiedy najpóźniej muszę ją wyrobić? ( kiedyś miałem ale chyba wywaliłem, to chyba druga na mnie nie będzie problemem…)

   lenio
  • Trzeba podać numer karty przy składaniu wniosku, więc trzeba mieć już zarejestrowaną kartę.
   A obeszli po prostu w ten sposób, że jest możliwość doładowania karty – przez centralę, nie pracownika sklepu. Dlatego oni mogą o tym nie wiedzieć.

   AnnaS.
 • Wydałam 1200, czy ktoś również? Czyli w lutym powinnam dostać inf o przyznaniu nagrody i potem do 60 dni na wydanie nagrody… Czyli kwiecień, maj dopiero mogę się spodziewać?

  Ewel Odpowiedz
  • wg.regulaminu 60 dni od powiadomienia, a powiadomienie w Twoim przypadku do końca lutego, zatem premia max. do ok. końca kwietnia

   petitto
 • Czy odzywają się do Was w ogóle? Moja narzeczona 6 dni roboczych temu wypełniła formularz i brak kontaktu… U mnie podobnie niestety, już 5 dni :/

  JanKow Odpowiedz
 • Czy z promocji moze skorzystac osoba z innym obywatelstwem zatrudniona w Polsce?

  Marry Odpowiedz
  • Niestety, zgodnie z regulaminem musi to być osoba fizyczna posiadająca zdolność do czynności prawnych = dorosły obywatel naszego kraju

   Michał
  • Przepraszam ale kluczowym zagadnieniem jest problem rezydentury podatkowej a nie obywatelstwo. Punkt 6 lit. b i c

   Bufon
 • Witam mam pytanie jeżeli ojciec weźmie kartę na siebie to czy ja mogę ją spłacić ze swojego konta bankowego?

  marcin9010 Odpowiedz
  • myslę, że banki nie bardzo wnikają skąd płynie kasa, tylko że w ogole płynie..a myślisz, że mało jest rodziców spłacających kk swoich pociech? :P

   abc
  • Pytanie zasadne. Nikt poza zobowiązanym nie może skutecznie zapłacić np. podatku a już płacąc za kogoś mandat lub grzywnę podlega Art. 57. § 1 Kodeksu Wykroczeń. Można za to trafić do aresztu.
   Na szczęście spłata długu podlega innym regulacjom. Art. 356 § 2 KC (nie wdając się w prawniczy bełkot) pozwala na taką operację.

   Bufon
 • Czy karta biedronki musi być osoby wnioskującej? I czy na jedną kartę biedronki mogą wnioskować 2 osoby? bo aktualnie nie mam czasu gnać do biedronki po drugą… Można?

  Ula Odpowiedz
 • Czy aby skorzystać z promocji muszę mieć wpływ wynagrodzenia z pracy na to konto? Nie chce zmieniać konta do wypłaty w pracy.. Czy może to być przelew na nowe konto z obecnego banku wymagana kwota?

  M Odpowiedz
  • Nie trzeba przelewać żadnego wynagrodzenia, bo… nie zakładasz żadnego konta :)

   Bank wydaje ci kartę kredytową = pozwala na korzystanie ze swoich pieniędzy. Aby być pewnym, że możesz później je oddać (spłacić zadłużenie) musi wiedzieć po prostu, że masz pracę – stąd wymóg dosłania najczęściej potwierdzenia wpływów wynagrodzenia (z obecnego banku).

   Oczywiście jeśli spłacisz zadłużenie na czas, to nie ma żadnych odsetek.

   Michał
 • Jeśli dobrze rozumiem regulamin wystarczy jedna transakcja na min. 1200 zł.

  Darek Odpowiedz
 • Jest w regulaminie napisane też : h) nie później niż do końca 6 miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia Umowy o Kartę (data zawarcia Umowy
  o Kartę będzie widoczna na Umowie o Kartę) zalogują się przynajmniej jeden raz w serwisie bankowości internetowej Citibank
  Online pod adresem http://www.citihandlowy.pl/logowanie/ lub za pomocą aplikacji mobilnej Citi Mobile,
  Szkopuł w tym, że nie ma takiej strony http://www.citihandlowy.pl. Jest citibank.pl.

  Darek Odpowiedz
 • Witam mam pytanie wystarczy 1 transakcja zakup na allegro za 1200zl płatność kartą?
  Lub 2 transakcję po 600zl na allegro zakupy i płatność kartą?

  Łukasz Odpowiedz
 • Jak to jest z raty 1200 zł.
  Da radę na 1 miesiąc tylko?
  10% bank bierze?

  Kafeja Odpowiedz
  • Jeśli wydasz kartą 1200 zł i spłacisz zadłużenie w okresie bezodsetkowym (czyli maksymalnie w 50-kilka dni) to nie będzie żadnych odsetek (więc bank nic nie weźmie :)).

   Michał
 • A zakupy na allegro się liczą?
  Zapłata kartą kredytową.
  Dane z karty.
  To jest transakcja bezgotówkowa.

  Kafeja Odpowiedz
 • A dobra wyżej jest odpowiedź na moje pytanie.

  Kafeja Odpowiedz
 • Bardzo niski poziom obsługi już na etapie pozyskiwania klienta. Wyraziłem chęć założenia karty kredytowej. Po wypełnieniu formularza internetowego – czekałem ponad tydzień na kontakt ze strony banku. Jeśli tak działają już na etapie sprzedaży produktów, strach pomyśleć jak wygląda dalsza kooperacja. Ze współpracy z Bankiem oczywiście zrezygnowałem.

  Maciej Odpowiedz
  • To nie niski poziom obsługi, tylko dobrze wybierają sobie klientów.

   ropuch
  • Znaczy moja pensja 14 000 zł netto to za mało?

   Maciej
  • No wiesz. Dla Ciebie to całkiem możliwe, że to życiowy sukces. Życząc wyższych aspiracji gratuluję wynagrodzenia.A. Jeśli Bank Cię olewa, olej Bank.

   Bufon
  • No to może trochę ekonomii wprowadzę. Prowizja od płatności kartą 0,2-0,3 %, a % za nie spłacenie karty w terminie? Przy 14 000 mała szansa, że nie spłacisz w terminie, a np. przy 1 400 całkiem spora i windykator też ma teoretyczną szanse na robotę.

   ropuch
  • Heh, @ropuch, też sobie nawet tak pomyślałem, że bank niekoniecznie musi lubić osoby spłacające 100% w terminie bezodsetkowym, ale jednak nie o to pewnie chodzi. Szczególnie w Citi, który jest sprofilowany pod klientów zamożnych, założenie przez takiego choćby kk (Simplicity jest ich wyjątkowym produktem skierowanym dla szerszej grupy) może dać szanse na zarabianiu później np. na doradztwie inwestycyjnym. Do tego na formularzu kontaktowym nie podaje się chyba danych typu dochód, więc przyczyna długiego oczekiwania na kontakt przez @Macieja była inna (do mnie kiedyś w sprawie kk telefonowali chyba po kilku czy kilkunastu godzinach od wysłania formularza).
   Jednak nie zapominajmy, że ponadprzeciętne zarobki nie gwarantują jeszcze uzyskania produktu kredytowego. Ważna jest też np. historia kredytowa (żeby była dobra, ale też żeby była w ogóle), ważne są zobowiązania i wydatki (np. jeśli ktoś zarabia 4 kzł, mieszka we własnym mieszkaniu i nie ma żadnych zobowiązań, to ma pewnie większą zdolność kredytową, niż ktoś, kto zarabia 14 kzł, ale z tego 12 kzł wydaje na alimenty i raty kredytowe), ważny jest pracodawca (duża spółka akcyjna lub z ograniczoną odpowiedzialnością jest lepsza, niż mała firemka w formie jednoosobowej działalności gospodarczej) ważna jest branża i zawód, ważna jest forma zatrudnienia, czy ogólniej źródło dochodów (w szczególności banki w tym kontekście nie lubią osób prowadzących działalność gospodarczą, natomiast lubią emerytów, ale też tylko do jakiegoś wieku)…
   To zapewne w praktyce nie ma żadnego znaczenia, jednak nie da się ukryć, że zadziwiające jest, gdy osoba z 5-cyfrowymi zarobkami chce skorzystać z promocji z bonem do sklepu dla plebsu…

   Don Quijote de la Mancha
  • Generalnie im wyższe zarobki, tym należy właśnie mniej czasu tracić na tego typu promocje (chyba że hobbystycznie?), a poświecać ten czas pracy, która w tym samym czasie powinna dać większy zarobek. Oczywiście inna kwestia, czy praca ta jest skalowalna czasowo.
   Co do Biedronki, to wszystko kwestia wybierania odpowiednich produktów: coca cola jest przecież taka sama w Biedronce co w Almie, tfuu, hmm Piotrze i Pawle;D

   Emej
  • @Emej, oczywiście, ze hobbystycznie, to przecież nie tak, że jak nie dostanę 400 zł za wyrobienie kk w Citi, to nie będę miał co jeść (też zarabiam 5-cyfrową kwotę), a ta skalowalność czasu pracy może też polegać na tym, że pracownik (nawet lubiący swoją pracę) może po x godzinach mieć dość, wtedy fajnie powyciskać banki, a jak chodzi o Biedronkę, to sorry za offtopic, ale tam ile kosztuje coca-cola? Wiadomo, że ze względów sanitarnych nie można tam kupować produktów typu pieczywo, ale ja ze wstydem muszę przyznać, że jestem uzależniony od coli, bez niej dnia nie zacznę (tak nieco nieszczęśliwie porzuciłem uzależnienie od kawy), teraz co kilka tygodni zamawiam zakupy z Tesco, gdzie cola kosztuje przeważnie koło 1,83 zł/l, choć bywało też 2,20–2,30 zł/l, ciekawe, jak to wygląda w Biedronce? Choć ceny to nie wszystko, konieczność robienia zakupów w brudnym, zabałaganionym i śmierdzącym sklepie i czekania w kolejce do kasy wśród śmierdzącego motłochu też ma swoje znaczenie…

   Don Quijote de la Mancha
  • Kto nie schyla się po grosz nie jest wart złotówki.
   Większość zakupów czynię w tych, jak to wdzięcznie ująłeś-sklepach dla plebsu. Zdarza mi się też czekanie w kolejce do kasy wśród śmierdzącego motłochu. Oprócz tego że się myję to w zasadzie się niczym od niego nie odróżniam.
   Dzięki globalizacji często tam, podobnie jak inni parweniusze, kupuję świeże małże, włoskie i hiszpańskie sery,świeże zioła, tropikalne owoce czy czerwone sycylijskie pomarańcze z których wyciskam sok do śniadania wzorem innych, godnych pogardy śmierdzieli.
   Często nabywam czerwone wytrawne wina z Nowego Świata czy Portugalii za normalne pieniądze. W dodatku dobre. Nie kupuję mięsa ryb czy jajek bo mam od kilkudziesięciu lat sprawdzonych dostawców. Kupowanie na siłę w drogich sklepach w imię wyższego standardu i opacznie pojmowanej szlachetności uważam za fanaberie rozkapryszonych nadmiarem pieniędzy głupków. Do dupy z takim Noblesse oblige.Pieniądze nie czynią z buraka osoby szlachetnej. To dalej cham. Tylko bogaty.

   Ale kto by tam plebsu słuchał.

   Bufon
  • „Zdarza mi się też czekanie w kolejce do kasy wśród śmierdzącego motłochu. Oprócz tego że się myję to w zasadzie się niczym od niego nie odróżniam” — i jak Cię tu nie lubić! ☺
   Ale czekanie w kolejce do kasy wśród śmierdzącego motłochu to także ciężka i nieprzyjemna praca, powiedzmy, że ja jej minutę wyceniam na 5 zł/min. (wiadomo przecież, że musi to być więcej, niż moja stawka zawodowa) — i wtedy okazuje się, że to się jednak po prostu nie opłaca.
   (A wina, choć białe, kupuję w pewnym dziwnym sklepie, który miewa niekiedy bardzo ciekawe i wyjątkowe okazje, ale przeważnie jednak w pewnym sklepie internetowym na W, gdzie dostawa kurierska jest bezpłatna od 200 zł, wybór jest całkiem interesujący, a ceny znośne.)

   Don Quijote de la Mancha
  • Cen generalnie nie pamiętam, jest trochę tańsza cola, ale przede wszystkim są dostępne małe puszki 0,25l, które bardzo lubię (w PiP często są braki towaru, zwłaszcza ostatnimi czasy). Też mam niestety stety duży sentyment do Coli, teraz przerzuciłem się częściowo na wersję ze stewią, ma całkiem podobny smak;) Znajomy z kolei zrezygnował z coli/kawy na rzecz yerba mate jako „pobudzacz” i bardzo polecał.
   Z początku bardzo chętnie i z przyjemnością przechodziłem przez kolejne promocje, ale ostatnio pozdarzało się trochę reklamacji z długimi wymianami maili, nawarstwiło się bardzo dużo promocji z warunkami do spełniania i straciłem nieco tego wcześniejszy entuzjazm.

   Emej
 • @Bufon
  Ja słucham. I popieram Cię w zupełności.
  @Don
  A Ty nie bądź taki hrabia. A może napiszę Ci wprost. Jest szansa, że zrozumiesz?

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Nie wiem, co miałbym zrozumieć.

   Nie jestem żadnym hrabią, miałem nawet w życiu okres, gdy nie miałem stałej pracy, gdy poznałem, co to głód, a by to uczucie zmniejszyć, chodziłem najeść się dziko rosnących jeżyn. Nawet w takiej sytuacji nie brałem od społeczeństwa żadnych zasiłków, stąd wiem, że osoby, które biorą finansowane z moich podatków różne pięćsteplusy, inne zasiłki, emerytury — to po prostu okradający mnie złodzieje. I życzę im, by w trybie natychmiastowym przestali mnie okradać.

   A że w sklepach sieci Biedronka nie są przestrzegane podstawowe zasady higieny, to chyba jest oczywiste? (Co oczywiście nie wyklucza możliwości kupowania tam szczelnie zapakowanych produktów, jak np. napoje gazowane, o ile ktoś jest w stanie znieść panujący tam brud i smród.)

   Don Quijote de la Mancha
 • nie odezwali się jeszcze, chyba grubo ponad miesiąc…

  m Odpowiedz
 • Jeśli podpisałam umowę w styczniu i wydałam 1200 zł w styczniu to spełniłam warunki umowy? Czy muszę je wydać dopiero w lutym ? Trochę mnie mylą te zapisy…

  Olaaaaa Odpowiedz
 • Trochę kicha..
  Podpisałem umowę z „kurierem” 08.01.19 czyli lekko ponad miesiąc temu, a do tej pory nie dostałem karty. Dodzwonić się do nich graniczy z cudem więc spróbowałem szczęścia na listybh@citi.com.
  Jeszcze w styczniu zadzwoniła Pani z jakieś chyba pod-firmy z informacją, że kurier czegoś tam nie podpisał i będą musieli to uzupełnić – ok. No i do tej pory brak jakiegokolwiek kontaktu, a promocja zaraz się kończy.
  Ktoś miał podobnie?

  Michał Odpowiedz
 • 1. Czy należy czekać ze spłatą zadłużenia z karty kredytowej do momentu informacji o przyznaniu nagrody czy można zrobić to wcześniej (przed informacją)?
  2. Czy za płatność kartą kredytową pobierana jest jakaś prowizja?
  3. Płatność kartą kredytową mozna wykonac max do 1200 zł czy wiecej?

  Adeoye Odpowiedz
  • 1. Nie musisz czekać ze spłatą
   2. Nie jest pobierana
   3. Do maksimum ustalonego w umowie limitu (z reguły w citi limit jest dużo wyższy)

   Majk
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy