HIT powraca: 600 zł w bonach Allegro za wyrobienie karty kredytowej Citibanku (krótki okres karencji!)

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji Citibanku, która niezmiennie cieszy się wysokim zainteresowaniem. W zamian za zawarcie umowy o kartę kredytową nowi klienci mogą zgarnąć aż 600 zł w formie bonów Allegro. Co istotne: okres karencji jest bardzo krótki, dlatego wielu dawnych klientów będzie w stanie załapać się na promocję! :)

600 zł na Allegro od Citibanku

600 zł na Allegro za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.09.2022. Warto również zaznaczyć, że posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Pamiętajmy więc, że jeśli wybierzemy niższy limit karty (bez dokumentów dochodowych) to i tak musimy je dostarczyć do banku – jest to wymagane przez regulamin oferty.

Pamiętajmy również, aby podczas wnioskowania o kartę wyrazić zgody na przesyłanie przez bank informacji handlowych (w tym mających charakter reklamy/marketingu) środkami komunikacji elektronicznej oraz telefonicznie.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli ją aktywować oraz zalogować się do aplikacji mobilnej lub serwisu bankowości internetowej nie później, niż do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

Najważniejsze jednak, aby wykonywać płatności kartą na minimum 300 zł miesięcznie. Bank przekaże nam bowiem voucher do wykorzystania na Allegro o wartości 200 zł za spełnienie tych warunków w każdym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych (następujących po miesiącu zawarcia umowy).

Kolejne 400 zł otrzymamy za spełnianie warunków w kolejnych miesiącach – po 100 zł za każdy kolejny miesiąc, w którym wykonamy płatności na min. 300 zł.

Przykładowo podpisując umowę o kartę w styczniu warunki spełniamy od lutego do sierpnia.

Warto dodać, że ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Informacja o przyznaniu każdej z nagród pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni otrzymamy kartę podarunkową w ten sam sposób – z doświadczenia wiem, że jest to zazwyczaj znacznie szybciej.

Kod danej karty podarunkowej będzie ważny 12 miesięcy. Będziemy jej mogli używać wielokrotnie, aż do wyczerpania salda.

RRSO 26,35% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 26,35% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji otrzymają zwrot opłaty miesięcznej przez 12 miesięcy pod warunkiem, że będą kartą wydawali min. 300 zł w danym okresie rozliczeniowym.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Taką kartę Citi można sobie potem wykorzystać do kolejnych przychodów z banku, przy próbie rezygnacji Citi oferuje dodatkowe bonusy za zostawienie karty wydawanie tych 300 zł miesięcznie :)

  JakubAnderwald Odpowiedz
 • to by z tego skorzystał, skoro nadal obiwązuje 900+?

  dave_83 Odpowiedz
 • Działa Wam aplikacja do robienia zdjęć dowodu? Przeglądarka ma dostęp do aparatu i nic się nie pojawia, mam biały ekran

  Hemus Odpowiedz
  • Próbowałem zrobić zdjęcie DO na dwóch telefonach i ręce opadają – ciągle biały ekran. Jakiej przeglądarki użyć? Może ktoś podpowie jak mu się udało.

   Archi
  • W końcu po wielu nieudanych próbach dałem weryfikację przez konsultanta i dokumenty oraz dowód wgrałem online z komputera

   Hemus
  • Czyli trzeba od nowa rozpocząć wnioskowanie o kartę?

   Archi
 • Chyba wywalę już ta kartę z zawrotnymi zwrotami 20 zł za tankowanie na BP…

  pytajnik Odpowiedz
 • Łooo matko jedyna !!! Wy też macie takie przeboje z tą biometrią ??? Jako „stary wapniak” używam klasyków. Zatem sima do smartfona, nawet mam. Redmi 8t pokazuje mi połowę ekranu zdjęcia. Nijak zrobić zdjęcia dowodu. Przekładam do starego Lenovo C2 power i tu zdjęcia da się zrobić ale zaś gębę, a to krzywo, a to nieostro, a to za mocne światło. W końcu po ok 15 minutach się udało….
  Mam rozumieć że kurier już mnie nie nawiedzi? Tym sposobem zawarłem umowę, oczywiście zakładając że będzie pozytywna weryfikacja? A specjalnie czekałem z wnioskiem na urlop, żebym dał radę kuriera podjąć….

  jojo Odpowiedz
 • Już sam sobie potrafię odpowiedzieć. Finalizacja bez kuriera. Już chyba wolę męczyć się ze zdjęciami niż wyczekiwać godzinami kurierów. Banki chyba też na tym oszczędzają.

  jojo Odpowiedz
 • Udaje Wam się zalogować do aplikacji? Podczas ostatniej promocji miałem z tym potworne problemy, teraz (na nowszym telefonie) znów to samo. Nie udało mi się zarejestrować. Rejestracja przez www. Teraz nie umiem zalogować się na apkę. Z drugiej strony konieczność korzystania z aplikacji chyba nie jest wymagana?

  jojo Odpowiedz
  • nie jest wymagane i dobrze ze Ci sie teraz nie udalo
   czekaj na promocje dla Klientow ktorzy na codzien nie uzywaja aplikacji

   aaaa
 • Bywają takie? Co tam dają? Ale co z tego jak apki nie mam szans odpalić….. Dawniej myślałem że mam już stary telefon (Lenovo c2 power) teraz mam Redmi 8t i dokładnie te same problemy. Ciekawi mnie czy tylko u mnie takie „jaja”

  jojo Odpowiedz
 • A kojarzę, ale wtedy też były z tym jaja, jednym dali innym nie…

  jojo Odpowiedz
 • Co się stanie jeśli nie dokonałem poprawnie weryfikacji tożsamości, ale dokończyłem składanie wniosku?

  pw Odpowiedz
 • Na czym polega ten zwrot opłaty za korzystanie z konta? Czy ten zwrot będzie następować co miesiąc czy zbiorczo za 12 Msc? Chciałbym zamknąć karte po odebraniu nagród, czyli po mniej niż 12 Msc.

  Jim Odpowiedz
 • Czy te min 300 zł miesięcznie to może być w jednej transakcji? jedna operacja wystarczy?

  Barbara Odpowiedz
 • Dają tu głównie bon po 100 zł. Czy można kupić produkt np za 300 i „zapłacić” 3 x po 100 zł. Da się tak zrobić na Allegro?

  jojo Odpowiedz
 • A tak po krótce, jak to zrobić?

  jojo Odpowiedz
  • Podczas płacenia wklepujesz wszystkie 3 bony w „Kuponach”, pierwszy przez „dodaj kupon” a resztę za pomocą przycisku „dodaj kolejny”

   Ja123
 • Czy ta promocja łączy się z promocją na 9,5% lokaty ?

  Astros Odpowiedz
 • Powoli zbliżam się do końca „łykania tej wisienki”. Dają coś za cofnięcie zamknięcia karty?

  jojo Odpowiedz
  • 10% zwrotu, max 100 zł, 4 miesiące bodajże, nic innego nigdy nie dostałam.

   Zuzanna
  • Teraz to przeważnie 10% max. 100,- za 2 miesiące. Dawniej było nawet max. 200 ale za 1 miesiąc. Od prawie 5 lat nie dają się rozstać. Karta prawie cały czas darmowa

   Andy59
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy